Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) zgospel válasza arn (#1792) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor az simán lehet a félsötét szoba miatt. Van a GoPron belül egy beállítás hogy kevés fénynél csökkentse automatikusan a frame ratet. Azt kapcsold ki, az simán okozhatja ezt.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1802) togvau


togvau
senior tag

lett gopro 7-em. Egy vicc egy a quik... azt mondja, hogy hevc-t nem játszhatok le, mert gyenge a gépem. LOL! Egy hardveres HEVC dekóderes videokártyával (1050Ti), ami lazán viszi a 4K HEVC videokat.

Van valami normális lejátszó ami megjeleníti a gopro metaadatokat? (gps)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#1803) arn


arn
félisten

Timewrap teszt :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1804) kk831228 válasza togvau (#1802) üzenetére


kk831228
addikt

nem lesz egyszerű kinyerni az adatokat... :N Vannak progik "dashware" pl. , de én elengedtem a témát... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1805) Márton válasza togvau (#1802) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi az a quik?
MPC HC melegen ajánlott..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1806) kk831228 válasza Márton (#1805) üzenetére


kk831228
addikt

GP gyári szerkesztő progija...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1807) #21123072 válasza togvau (#1802) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem lejátszó, de ezzel ki lehet nyerni a metaadatokat a felvételből. Ez ingyenes online verzió, de van fizetős offline is.

(#1808) sazo


sazo
tag

Sziasztok!
Teljesen laikusként kérdezem. A lányomnak karácsonyi ajándékként szeretnék vásárolni egy GoPro kamerát. Általános, nem extrém felhasználásra, kirándulás, vidámpark, menetrögzítés melyik kamerát ajánljátok? Az Edigitál a pénteki BF-en akciózza a Fusion kamerát. Jó az is, vagy a Hero sorozatból válasszak?

Köszönettel:

Z

(#1809) szpeti40 válasza sazo (#1808) üzenetére


szpeti40
addikt

Én hero-t vennék neki, kivéve ha kell neki a 360fok.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1810) kk831228 válasza sazo (#1808) üzenetére


kk831228
addikt

Erre hero 8 tökéletesen megfelel... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1811) kk831228


kk831228
addikt

Én megmost elgondolkodtam insta one 360 x - en... 🤔 Szerintetek...? 🤔 :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1812) celofanker


celofanker
csendes tag

Hölgyek, Urak, én is a Gopro 7 vs. 8 vs Osmo action háromságban örlődöm.

A trade up ajánlattal a gopro.com-ról elég baráti a 110.000Ft-os ár a 8-asért.
Viszont nem tudom mennyire gond a nem cserélhető lencse üveg, illetve a redditen van már bejegyzés olyan 8-asról ahol kiszakadtak alulról a rögzítőfülek.

Még valami, azt jól olvasom, hogy a Gopro-ra 1 év gari van, míg a DJI-ra 2 év?

[ Szerkesztve ]

(#1813) K53TA válasza celofanker (#1812) üzenetére


K53TA
tag

Én azt olvastam az oldalukon, hogy az EU-n belül 2év van. (standard 1-year warranty (2-year warranty for EU customers).)

[ Szerkesztve ]

(#1815) K53TA


K53TA
tag

Mostanra rá kellet, hogy jöjjek, hogy figyelembe kell vennem a Notebookom hardveres teljesítményét is amikor kamerát választok, mert a videó feldolgozás alá "vas" is kell, amikor összevágom, állítom a kis videóimat.

(#1816) arn válasza celofanker (#1812) üzenetére


arn
félisten

vloghoz inkabb az osmot ajanljak, akciokameranak meg a goprot. az osmo szepen masolja a megoldasokat, a masodik verzioja szvsz jobb lesz, mint az aktualis gopro.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1817) K53TA válasza arn (#1816) üzenetére


K53TA
tag

(#1818) celofanker válasza arn (#1816) üzenetére


celofanker
csendes tag

Ez világos, azonban ha eltörik a 8-ason a front lens cover, akkor irgalmatlanul megszívtam. Snowboard közben meg azért történnek dolgok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1819) kk831228 válasza K53TA (#1815) üzenetére


kk831228
addikt

M8Sokba kerül ez a tapasztalat... :B

Régi notiba vettem ssd - t, meg a hero előtt. Majd amikor megvettem a hero-t elkezdtem játszadozni a videókkal, és nagyon gyengusznak bizonyult.

Utánaneztem, hogy az I7 nem annyira draga használtan hozzá. Na vettem használtan egy régebbi I7-et.

Na akkor kevés a ram ugye, vettem azt is hasznaltan. :)
Ezután a regi noti mar egy használható cucc lett újra, de mondanom sem kell, hogy videóvagashoz, ló.. sz.. :)

Elkezdtem nézegetni a notikat, új az 4-500 körül lett volna ami elfogadható. Hasznaltan találtam 280 - ért, amivel el lehet "játszadozni" már, de 16gb ram neha kevesnek bizonyul... :B

4k hoz szerintem "gyér" lenne ez is.. :B

Pedig :nvme ssd 512gb,16gb ram, I7, 1050ti, 4k ips...

Szóval... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1820) K53TA válasza kk831228 (#1819) üzenetére


K53TA
tag

Szép történet :)

A meglévő hardverrel jelenleg a Full HD a maximum, persze ettől még nem baj ha a kamera többet tud.

(#1821) Khaosz55 válasza celofanker (#1818) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én vettem hozzá alin edzett üvegfóliát, talán segít rajta ha gond van .

(#1822) arn


arn
félisten

rossz topik

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1823) Márton


Márton
nagyúr

8 issues

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1824) togvau válasza #21123072 (#1807) üzenetére


togvau
senior tag

Köszi! Ez hasznos. A fura viszont az, hogy ahogy látom már 2 éve opensource a metaadat dolog, és hogy nincs még kb minden népszerű lejátszóhoz gopro plugin...

hitler, sztálin, micro usb

(#1825) #21123072 válasza togvau (#1824) üzenetére


#21123072
törölt tag

Viszont ennek van After Effects template-je, egész értelmes dolgokat lehet vele kihozni.

(#1826) K53TA


K53TA
tag

Gopro.com oldalán melyik a jobb fizetési választás, PayPal vagy Bankon keresztül?

(#1827) arn válasza K53TA (#1826) üzenetére


arn
félisten

Paypal mindig, ha ingyenes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1828) K53TA válasza arn (#1827) üzenetére


K53TA
tag

Rendben, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1829) K53TA válasza kk831228 (#1811) üzenetére


K53TA
tag

Ha még nem láttad, a 4_perctől érdemes nézni:

https://www.youtube.com/watch?v=tfJOOBvGQOQ&t=563s

(#1830) kk831228 válasza K53TA (#1829) üzenetére


kk831228
addikt

Jem helyettesíti a gopro-t nekem, de játszadozni jó lenne egy másodiknak... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1831) zgospel


zgospel
őstag

Ha valakit érdekel akkor ma a DJI Osmo Action 90 ezer a Media Markt webshopban

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1832) K53TA válasza zgospel (#1831) üzenetére


K53TA
tag

Én meg rendeltem. Át is megyek a fórumába.

Az ittlévöknek köszönöm a tanácsokat.

(#1833) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Hello,

Gopro 7 Blackhez hol es milyen markaju akksit erdemes venni (marmint gyarinal olcsobban)? Vagy csak gyarit erdemes?

Koszi!

(#1834) goldfather válasza zgospel (#1831) üzenetére


goldfather
újonc

Estére el is fogyott, úgymint a Gopro 8-as is 137.999 Ft-ért. :W

(#1835) kk831228 válasza goldfather (#1834) üzenetére


kk831228
addikt

K53TA lehet eladja neked 110 - ért akciósan... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1836) zgospel válasza goldfather (#1834) üzenetére


zgospel
őstag

Pedig a 8-ért az egyáltalán nem számít jó árnak :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1837) goldfather válasza kk831228 (#1835) üzenetére


goldfather
újonc

Bocs, de én a Gopro miatt vergelem a fejem a falba :K
Reggel még vaciláltam a dolgon, este meg pofára estem. :((

(#1838) kk831228 válasza goldfather (#1837) üzenetére


kk831228
addikt

Jól van az, majd lesz olcsóbb még... BF stb.... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1839) gyerecske válasza goldfather (#1837) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nálunk mostantól úgyis Black Friday van egészen Karácsonyig :D

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1840) goldfather válasza zgospel (#1836) üzenetére


goldfather
újonc

Lehetséges, de mint tudjuk annak ellenére hogy jelenleg a 8-as az egyik legjobb akciókamera a piacon egy kissé túl van árazva. Gopro kupon nélkül pedig (amit - visszaolvasva a topikot - már nem nagyon osztogatnak) nem lehet sehol olcsóbban beszerezni. Legaláb a kiegészítők lennének reális áron, ha már az alapgép ilyen drága. Pl. egy egyszerű dupla töltő + akku komboért a mai gyártástechnológia mellett van arcuk elkérni 50 eurót, egy távirányítóért pedig 100 ejrót. :D

(#1841) K53TA válasza kk831228 (#1835) üzenetére


K53TA
tag

Nem tervezem, hogy eladom. (még meg sem kaptam, 6-15napon belül várható)
Szerintem ennyi pénzért jó döntés volt, mert a használtakat szokták ennyiért árulni.

Nekem kupon nélkül a Gopro 8 drága, a 7nél meg jobbnak vélem a DJI kameráját.

[ Szerkesztve ]

(#1842) arn válasza gyerecske (#1839) üzenetére


arn
félisten

jah ez is mar olyan, mint a minden heten torkos csutortok, aztan az emberek ingerkuszobet sem erte el vegul. ha nagyon elmennek az eredeti alapotlettol, kutyat nem fog erdekelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1843) aimettirlz


aimettirlz
tag

üdv, van valakinél kupon Hero 7 vagy 8 blackhez? Ilyesmit vennék akár használtan is ha ár érték arányban jó lenne... Kuponnal mennyiért tud hazajönni a 7 v 8? Csak az original oldalrol erdemes vasarolni? Vagy tudtok még beszerzési forrást? köszi előre is... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#1844) togvau


togvau
senior tag

Na tegnap először teszteltem a gopro 7 black híres csodatevő hypesmooth-ját.

Eléggé siralmas. Ahogy sötétedik, úgy szűnik meg a rezgésstabilizáló hatása, így a végén pont ugyan úgy fest a kép, mint a 6000 forintos EKEN H9 és társai.

Világosban sem valami fényes a dolog, de azért ott nagyrészt sikerül.

Ez tényleg ilyen gagyi?

hitler, sztálin, micro usb

(#1845) Márton válasza togvau (#1844) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, csak érteni kell hozzá (bocs).
Sötétben mindenképp Protune módot kell használni, ahol te állíthatod be a záridőt.
Ha ezt nem teszed 1/25 vagy 1/50-ed lesz (fps-től függően), ami gyors mozgásnál motion blur-t eredményez, viszont mivel a kép stabilizálva van, furcsa, kenődő, rezgő hatást fogsz látni. Ezért kell legalább 1/200-ra feltolni, esetleg egy picit emelni az iso-t is hozzá, amíg elfogadható és akkor lesz jó hypersmooth kevés fényben is. Persze csodát nem kell várni, ekkor már nem lesz olyan penge 4k a képe, hisz egy ilyen kis szenzornak sajnos kell a fény..

olvasnivaló ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1846) togvau válasza Márton (#1845) üzenetére


togvau
senior tag

tehát érteni kell hozzá, hogy egy rosszul összerakott, nem jól müködő automatikát, manuálisan próbáljunk kiküszöbölni. Azt gondolonám, hogy ha maga az auto stabilization nem i, de az auto low light biztosan ezt hivatott kiküszöbölni, aztán most kiderül, hogy pont rosszabbá teszi.

1080p videokról van szó, nem is 4k-ról.

Köszi, majd kipróbálom ezeket.

A másik, hogy ezeknek a fájlneveknek amit csinál mi az értelmük? Semmi logikát nem látok benne. A tisztán kínaiak (mert a gopro amcsi cég ami kínait gyártat) egyszerűen dátum, és időpontos fájlneveket használnak, ez meg valami GH, GX random számok, és az MTP miatt a fájl dátumok sem őrződnek meg, csak ha kiveszem a kártyát, és olvasóval szedem le róla.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#1847) Márton válasza togvau (#1846) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehetne egy olyan menüpont valóban, hogy mondjuk "lowlight hypersmooth: ON", ami nem engedi a záridőt 1/200 alá.
Az auto low light teljesen másra való, az a záridőt veszi annál is lassabbra mint amit az fps engedne. (pl. 1/25s 50p esetén).

Teljesen lényegtelen hogy 1080p vagy 4k videóról van szó, az általad említett jelenség mindkét felbontásban ugyanúgy megfigyelhető.
A GH és GX közül tudommal az egyik h264 másik h265 tömörítésű.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1848) arn válasza togvau (#1844) üzenetére


arn
félisten

Az egesz azon alapszik, hogy swesen egy helyen tartjak a kepet. Igy egy elmosott zajos kepen ne varj ugyanolyan temakeresesi hatekonysagot. Igy is baromi jo, hogy bringan nem kell egy benga gimbalt vinned.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1849) Márton válasza arn (#1848) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt nem "témakeresési hatékonyság" van már, hanem gyro adatokból stabilizál.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1850) arn válasza Márton (#1849) üzenetére


arn
félisten

es az nem mukodik sotetben?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.