Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok, autó off road-hoz milyen tartót javasoltok GoPro-hoz? Nyilván valami olyasmit keresek ami a rezonanciát csökkenteni / megszünteti, illetve a kamera mindig vízszintes képet ad. Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1402) atees válasza runner 125 (#1401) üzenetére


atees
őstag

Nekem a gyari suction cup van a visszapillanto mögött, hero 6al hibatlan. Most majd fusionel tesztelem.
itt egy példa: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1403) #21123072


#21123072
törölt tag

(#1404) zgospel válasza #21123072 (#1403) üzenetére


zgospel
őstag

Ha tényleg ilyen lesz, és megváltozik a lencse körüli perem, akkor dobhatjuk ki az 5-től 7-ig kompatibilis szűrőket :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1405) runner 125 válasza atees (#1402) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, ez tényleg elég korrekt képet biztosít.
Ennél a felvételnél gondolom HyperSmooth be volt kapcsolva, igaz?
Alapvetően hasonló felhasznási körülmények között szeretném én is használni, annyi különbséggel, h azért az átlagtempó 60-80km/h és a terep is rosszabb...
Végső esetben ha nagyon rossz lesz kép, beruházok egy Karma Grip-re és azzal fogatom fel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1406) togvau


togvau
senior tag

hero 7 black-nél javították már a hypersmooth akadozó kép bugot?

hitler, sztálin, micro usb

(#1407) atees válasza runner 125 (#1405) üzenetére


atees
őstag

Ez csak hero 6 amivel felvettem.
Van egy szinte új állapotú karma gripem, ha érdekel keress meg, mert már nincs rászükségem a fusion miatt.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1408) colosV8 válasza togvau (#1406) üzenetére


colosV8
csendes tag

Mire gondolsz? Nekem egyszer se akadt meg, és csak hypersmooth-al használom.

(#1409) kk831228 válasza zgospel (#1404) üzenetére


kk831228
addikt

Én már "vártam" hogy mikor sz.. atnak meg a házzal, hogy ne legyen kompatibilis a régi cuccokkal... Szinte biztos voltam benne hogy a 8 másabb lesz, de ne legyen úgy... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1410) Morzsibácsi válasza kk831228 (#1396) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Hát mit mondjak :U :D Most kivételesen kellemeset csalódtam.Tényleg sokat segített rajt ez a frissítés.Akkurátusan felkészültem a 4 napra,tehát nem légből kapott számokkal dobálózok :D :DDD .4 nap alatt 37 alkalommal fagyott koppra,és kellett kivenni az akkumulátort.Reggeltől estig nyúztuk.Volt,hogy reggel 5-től éjfélig.Tehát a kellemes csalódást,tényleg nem iróniaként szántam. Ezt a számot idáig akár fél nap alatt is tudta produkálni.Miért kellett ezzel 10 hónapot várni ??? A kamera még nyilván közel sincs a jóhoz,az akksin ugyanúgy tojást lehet sütni,szerintem picit hamarabb is merül ezzel az fw-vel,stb. De legalább már valami pozitív is történt.Mondjuk amint Hollandia visszajelez,hogy visszafizeti az árát,úgy küldöm vissza mint a szél,és soha többé,még csak a GoPro környékére sem nézek. :DD :DD :DD

(#1411) gyerecske válasza Morzsibácsi (#1410) üzenetére


gyerecske
senior tag

4K-val használod?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1412) Morzsibácsi válasza gyerecske (#1411) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem. Szinte kizárólag csak 1080p 30 vagy 60 fps.

(#1413) gyerecske válasza Morzsibácsi (#1412) üzenetére


gyerecske
senior tag

Azt hittem a 4K miatt van olyan sok gondod vele, nekem 1080p-ben és 1440p-ben sem volt vele problémám.(4K-t csak kipróbáltam párszor kíváncsiságból)Fagyás ugyan már volt nálam is, amit akksi kivétel oldott meg, de nem sokszor csak pár alkalommal.Igaz ebben a kategóriában már 1 alkalom is soknak számít, főleg ha olyan akció van, amit nem tudsz bepótolni újra miatta.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1414) kk831228 válasza Morzsibácsi (#1410) üzenetére


kk831228
addikt

37 alkalom az nem kevés... 😬 Szerintem széttapostam volna... :DDD Mi is voltunk nyaralni, de azert én nem reggeltől estig használom... Pár fénykép, snorkel videó stb... Nekem csak a hypersmooth hiányzik a 6 - ból... :O

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1415) #21123072


#21123072
törölt tag

(#1416) Morzsibácsi válasza kk831228 (#1414) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Nem kevés, valóban. De ha megnézem honnét indult ez a szám,valamint azt,hogy tényleg kismillió ki-be kapcsolgatás,szinte non-stop használat mellett,akkor nem olyan rossz. Bár nyilván ahogy kolléga is írta fentebb,ebben a kategóriában egy is sok.Valamint én is még mindig szívesen széttaposnám.Annyi,hogy a tervezőjével és gyártójával együtt,mert azt még mindig fenntartom,hogy ez a széria s GoPro valaha készült legszégyenletesebb szériája.

(#1417) WaterWave válasza #21123072 (#1415) üzenetére


WaterWave
veterán

Mi lesz a változás?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#1418) #21123072 válasza WaterWave (#1417) üzenetére


#21123072
törölt tag

Így kép alapján a lencsevédő nem leszedhető, és a mode gomb helyet cserélt a csatlakozókkal.
A becsatolt portugál nyelvű SPJB1 manuál meg nem tudom, hogy valóban a 8-as black-et takarja-e, de úgyis nemsokára kiderül.

(#1419) atees válasza WaterWave (#1417) üzenetére


atees
őstag

Meg ahogy neztem nem kesz hozza frame, hanem olyan az alja, mint a fusione

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1420) g.v


g.v
újonc

Sziasztok! Ha a Hero 5-öm garancia időn kívül kívül beázott, és nem reagál semmire. Milyen lehetőségeim vannak? Gyártónál van értelme reklamálni? Szervíz mennyiért tudná megcsinálni? Vagy kuka? Media Marktban lett vásárolva. Köszi.

(#1421) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Mikorra várható a Gopro hero 8 megjelenése?
Szeptember 21. én lenne egy esemény ahova szeretném vinni.

(#1422) WaterWave válasza Derron (#1421) üzenetére


WaterWave
veterán

Én 25-26-ra tippelek

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#1423) togvau válasza colosV8 (#1408) üzenetére


togvau
senior tag

Amit minden reviewben bemutatnak: [link]

hitler, sztálin, micro usb

(#1424) #21123072


#21123072
törölt tag

Újabb leak, vagy mi. Marad a 4k60, ha igaz.

szerk: Mondjuk újításnak már az is megtenné, ha működne rendesen.
szerkszerk: Hypersmooth 2.0

[ Szerkesztve ]

(#1425) Márton


Márton
nagyúr

Valóban jöhetne egy stabil kam, mert került hozzám egy Hero7 Black, rátettem az 1.8-as firmet, gyors kártyával használom és már 5-10perc alatt is sikerült kiakasztanom, menüben mászkálással fagyasztanom, stb. :B

Kérdéseim:
- 2.7k/60 16:9 superview mód miért lát vízszintesen többet mint a sima wide mód? (függőlegesen tudom, de a vízszintes szög nem kéne egyezzen?)
- egy régi 3+ távirányítóval párosítottam, el is indul a felvétel, de ha kikapcsolom a távról a kamot, nem tudom visszakapcsolni. Ez a wifit nem tartja életben, alvó állapotban? Akkor így nem sok értelme van :U

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1426) kk831228 válasza Márton (#1425) üzenetére


kk831228
addikt

Nem pont vízszintesesn kell többet látnia... :U :B Amúgy függőlegesen is többet lát, de a víszintesnek van több értelme szerintem...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1427) Márton válasza kk831228 (#1426) üzenetére


Márton
nagyúr

bocs
nekifutsz a kérdésemnek még egyszer? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1428) kk831228 válasza Márton (#1427) üzenetére


kk831228
addikt

Nekifuthatok de, nem vágom.... :U.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1429) Márton válasza kk831228 (#1426) üzenetére


Márton
nagyúr

A függőleges eltérést vágom, mert 4:3 a szenzor és 16:9 a videó amit rögzítek.
De vízszintesen miért csíp le belőle a sima wide mód? Miért szélesebb a superwide, miért nem csak függőlegesen :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1430) goldnarmz válasza Márton (#1429) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Miért szélesebb a superwide
Szerintem nézz utána, mit jelent a 'wide' szó...

[ Szerkesztve ]

(#1431) Márton válasza goldnarmz (#1430) üzenetére


Márton
nagyúr

Mit? Széles.
Ráadásul superview-nak hívják, bocs. Tehát a kérdésem technikai, miért nem használja wide módban a teljes vízszintes szenzorterületet? (Úgy mint mondjuk a H3-am..)

Idézet:
"This can be a great choice because it uses the height of the camera's sensor that you get with 4:3 meaning that you will see more of the sky and ground assuming you are pointed at the horizon."

from gopro.com

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1432) szpeti40 válasza Márton (#1431) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem a stabilizáció miatt csíp le belőle wide-ban, de ez csak az én gondolatom.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1433) Márton válasza szpeti40 (#1432) üzenetére


Márton
nagyúr

Az világos történet, itt most nem ez van.
Stabi kikapcsolva..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1434) zgospel


zgospel
őstag

Mert ha a wide ugyanannyit látna mint a superview, akkor nem lenne külön superview mód, akkor a wide lenne a legszélesebb amit tudna a gép és kész.
Itt nem az objektívet cserélgetve változik a látószöged, hanem digitálisan próbálja imitálni a különféle gyújtótávolságokat. Minél szélesebbet választasz, annál inkább megjelenik a torzítás ami az ultra wide angle lencsék velejárója.

Azért nem értem a kérdésedet, mert ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy a Linear mód miért nem lát ugyanannyit minden irányban mint a Wide?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1435) Márton válasza zgospel (#1434) üzenetére


Márton
nagyúr

A lineár mód más, ne keverd ide, ott muszáj hogy csípjen mindenhonnan, ha nem akarunk görbeséget látni.

"Mert ha a wide ugyanannyit látna mint a superview, akkor nem lenne külön superview mód"
Téves, nem állítottam ilyet. Függőlegesen lásson többet, ahogy a szenzorból adódik, ahogy a 3+ is dolgozik és és amit direkt be is idéztem. Úgy látom hiába. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1436) zgospel válasza Márton (#1435) üzenetére


zgospel
őstag

Figyelj, vitatkozhatsz meg flegmázhatsz velem, de ez attól még így működik.
Fokozatosan lépdelsz az egyre nagyobb látószög felé. A superview torzít a legjobban, mert az használja ki teljesen az optika és a szenzor lehetőségeit. Maga az optika nem 4:3-as vagy 16:9-es hanem 1:1-es, teljes kört rajzol, azt kell úgy kivágnia a gépnek, hogy a szenzoron mindenhol hasznos képkockák legyenek és ne fekete sarkok. A wide a superviewnak egy szofisztikáltabb módja ahol szándékosan valamivel szűkebb a látószög, és ahogy lépdelsz az egyre szűkebb opciók felé, úgy vágja le egyre inkább a szenzorterület széleit és marad egyre inkább a kép közepe.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1437) Márton válasza zgospel (#1436) üzenetére


Márton
nagyúr

Az a baj, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én sem ma kezdtem, tisztában vagyok az optika és a szenzor jellemzőivel, csak egy kérdés volt, hogy miért így oldották meg H7-nél, eltérően pl. a 3-tól. És látod, még a gopro is azt írja, hogy fennt és lennt lát nagyobbat a superview. Ha be van kapcsolva a stabi, akkor megértem, hogy levág, hisz ez a lényege, de itt most nincs. Ez így inkább egy bug, vagy valami technikai, szenzorkiolvasási oka van, ami korábban nem volt.
Ennyi. :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1438) zgospel válasza Márton (#1437) üzenetére


zgospel
őstag

Az 5-ben és a 6-ban is így van, nem hinném hogy bug.
A Hero 3 más kávéház a 4-ig bezárólag, de az 5-nél nagyon sok mindent újragondoltak és megváltoztattak, a 6 és a 7 pedig kb ugyanarra a filozófiára épül. Most úgy tűnik a 8-nál megint egy új érát kezdenek, de majd meglátjuk ha megjelenik.
Részemről teljesen logikusnak tűnik, hogy a superview minden irányban többet tud mint a wide nézet, igazából akkor lennék meglepve ha csak vertikálisan tudna többet.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1439) Márton válasza zgospel (#1438) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig, úgy harangozták be.
Wide az a szenzor 16:9 crop-jából a legnagyobb, de ha ennél is nagyobb kell, akkor egyefene picit eltorzítva, de belepasszírozzuk a 4:3-as szenzor képét a 16:9-es videódba.

De akkor máshogy kérdezem: nincs olyan 16:9-es videómódja a H7-nek, ami a szenzor maximális vízszintes területét használja és nem torzít sehol a kép? (az alap halszemen kivül persze).

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1440) Márton válasza Márton (#1425) üzenetére


Márton
nagyúr

A távirányítós kérdés még mindig adott. Miért nem tudom visszakapcsolni?
Azért mert a 3+ kamerához való távval próbálkozom?
Ami a 7-essel jön smart remote, azzal esetleg tudom alvó állapotba is tenni a távot és bármikor visszakapcsolni?
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1441) #21123072


#21123072
törölt tag

A gopro honlapján most 100 euró mínusz a black és a silver, ha becserélsz valami régi kamerát.

(#1442) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Gopro Hero 7 Black kamerához éjszakai videofelvétel (konkrétan korom sötétben) készítéséhez milyen külső fényforrásra szolgáló eszközt ajánlotok megvilágításra? Fontos lenne, hogy belföldi kereskedőtől vásárolható termék legyen.

Ezeket dobálta ki a google nekem, csak példaképpen:

[ Szerkesztve ]

(#1443) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#1442) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Infra lámpát is lehet hozzá vásárolni?

(#1444) #21123072


#21123072
törölt tag

[link] Gopro Max aka Fusion 2.

(#1445) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Használ valaki ilyen Infravörös világítást GoPro-hoz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1446) WaterWave


WaterWave
veterán

Október elsején mutatják be a Hero 8-at

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#1447) Márton válasza WaterWave (#1446) üzenetére


Márton
nagyúr

:Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1448) ImI87 válasza WaterWave (#1446) üzenetére


ImI87
őstag

Kíváncsi vagyok...
Megvettem a 7 Black-et, és vegyes érzelmeim vannak.
Tök jó lenne, DE... a fagyások, a random kikapcsolás

Le is cserélném, de csak akkor fogom, ha a 8 100000%-ig tökéletes lesz.

(#1449) kovsol válasza ImI87 (#1448) üzenetére


kovsol
titán

Semmi nem tökéletes. Ha valamire azt mondják az hazugság.

May the Force be with you!

(#1450) Mosqu!to válasza ImI87 (#1448) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Egy év (vagy az összes eddigi generácitó nézve 7? év) alatt nem sikerült az ilyen bugokat javítani? Azért az elég elszomorító

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.