Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Khaosz55 válasza zgospel (#1900) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hogy járna jobban M20-om volt. Ez a Gopro más kategória.

(#1902) aimettirlz válasza Márton (#1895) üzenetére


aimettirlz
tag

én ugy tudom a v30ak nem 30mbot tudnak...

® aimeTTi atticuS ™

(#1903) zgospel válasza aimettirlz (#1902) üzenetére


zgospel
őstag

30 MB/s a minimum garantált írási sebessége a hivatalos V30 besorolásnak. Ennél tudhatnak többet természetesen, de ez a minimum amit garantálni kell.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1904) aimettirlz válasza zgospel (#1903) üzenetére


aimettirlz
tag

ja ez olyan mint az internet... van 1000mbes szerzodesed es garantalnak vagy 50et belole... ertem

® aimeTTi atticuS ™

(#1905) Márton válasza aimettirlz (#1902) üzenetére


Márton
nagyúr

hát hogy tudod?
ha gyorsabb az csaknem baj

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1906) K53TA


K53TA
tag

Ma megkaptam a Gopro 8as kamerát.
Ez a kamera kisebb, mint a DJI, így a kijelző is a hátulján, nekem ezért nehezebben látható.
A telefonnal párosítás a telefonos alkalmazással simán ment, de mint minden ilyen cuccnál, a menüt majd ennél is meg kell tanulnom.
SD kártyát vennem kell, mert a kuponoshoz nem járt 😞 A telefonos alkalmazás már frissítette volna, ha lenne benne SD kártya.
Kb ennyi, most feltöltöm, hogy tudjak vele babrálni.

(#1907) Márton válasza K53TA (#1906) üzenetére


Márton
nagyúr

Kisebb? :Y
Nekem pont a 8-as nagysága és súlya tűnt fel elsőre a 6-7-es széria után.
A DJI még ezt is túllépte? Ehh.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1908) Mosqu!to válasza K53TA (#1906) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Mondjuk egy 4 000 Ft-os kártyát a 36 000 Ft kedvezményért talán megérte beáldozni ;)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1909) K53TA válasza Mosqu!to (#1908) üzenetére


K53TA
tag

Igen, simán megérte a kuponnal megvenni. Most bele is raktam egy régebbi SD kártyát, első tesztelésre, frissítésre jó, mert működik vele.

(#1910) K53TA válasza Márton (#1907) üzenetére


K53TA
tag

Mondjuk a kezelés szempontjából a nagy kijelző mindenképp előnyös, főleg a rosszabbul látók és vastagabb ujjúaknak mindenképp.

(#1911) Mosqu!to válasza K53TA (#1909) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Érdemes U3-asat tenni bele, mert nálam az U1-es kártya 4K 60 fps mellett már bele tudott szaggatni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1912) K53TA válasza Mosqu!to (#1911) üzenetére


K53TA
tag

Kártyát és pár apróságot is kell vennem hozzá, de csak szép apránként.

(#1913) K53TA


K53TA
tag

Érdekes, hogy a behajtható és cserélhető rögzítő füleket kritizálták. Van videó ahol azt szemléltették, hogy lötyög.
Nálam atom stabil és semmi lötyögés.

(#1914) kk831228 válasza K53TA (#1913) üzenetére


kk831228
addikt

MM - ben fel volt fogatva egy tartóra, háát pont azt néztem hogy lötyögött mint a picsa... :( Nagyon nem tetszett... Elfelejtettem régi szűrőt vinni rápróbálni, de nagyon keskeny az optikánál a burkolat, szerintem nem áll meg rajta... :(((

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1915) K53TA válasza kk831228 (#1914) üzenetére


K53TA
tag

A gyári tartón atom stabilan áll.
Hát, szerintem szűrőt erre nem lehet rakni, persze lehet, hogy tévedek mert ebben nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#1916) goldfather válasza kk831228 (#1914) üzenetére


goldfather
újonc

Szűrőt lehet rátenni, de csak speciálisan a 8-ashoz gyártott adapterrel és szűrővel.
https://www.youtube.com/watch?v=8xEgrh5Vx_I
https://www.youtube.com/watch?v=OPiZmn2X9ss&t=

(#1917) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok!
gopro hero 7 black-el lehetséges az ilyen tiszta video? Vagy esetleg ha tudnátok segíteni hogy lehet ilyenné varázsolni? Mert nekem a tájat elmossa, illetve a kép sem ennyire tiszta! Szerkesztő, utómunkálatokra, filterekre milyen programot használtok, használhatott a videó készítő? Egyszerűen hihetetlen hogy lehet ennyire szépet is csinálni ezzel, mert nekem még hasonló sem akart sikerülni :/ https://youtu.be/s7iADci6BqI

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#1918) K53TA


K53TA
tag

Persze nem 4k, csak 1080 / 30fps-t használok, de a videók nekem is néha szemcsések, a youtube-ra feltöltés után meg rosszabb.
Én sem tudom, hogy mások hogyan töltenek fel szép tiszta videókat.

pld az alábbi linken lévő kerékpáros sokáig Gopro4 (most 7est) és gimbalt használt 4K / 30fps és gyönyörűek a bringás felvételei még HD-ben nézve is.
https://www.youtube.com/watch?v=hiRXK8CE8wo

(#1919) K53TA


K53TA
tag

Ma videózgattam vele 1080/30fps és 1080/240fps. Az egész felvétel alig lett 4perc, az akku mégis 40% esett. Ez nem valami fasza.

(#1920) Márton válasza K53TA (#1919) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem volt túl hideg?
A 240p sajnos recés. 120 még ok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1921) szpeti40 válasza Márton (#1920) üzenetére


szpeti40
addikt

A gopro videókban hogy olyan a lassítás is hogy leugrik a tvről?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1922) Márton válasza szpeti40 (#1921) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor ezt még egyszer magyarul lécci :)
A 120p is elég jó már lassításra, főleg ha még rátesznek egy kis twixtort/egyéb optical flow-t.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1923) K53TA válasza Márton (#1920) üzenetére


K53TA
tag

De a 30fps??? Az miért lesz szemcsés?
12-13fok lehetett.

A 240fps videók a notebook és a Telefonon lejátszva gyönyörűen vissza adják a lassú felvételt, de a youtub-ra feltöltve csak 30fps-ben játszható le, ez mitől lehet? Valami youtube beállítás?

De még mindig nem tudom mások miként készítenek zajmentes, éles Gopro videókat.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Márton válasza K53TA (#1923) üzenetére


Márton
nagyúr

30 fps nem lesz szemcsés, töltsd fel 2k-ban, akkor nagyobb bitrátát használ.
240p-t nem támogat a youtube, maximum 60-at. A vágóprogiban kell lassítani.

A demó videók profik által készített snittek, lehet pl. külső hdmi rögzítővel, így nincs igazán bitráta korlát.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1925) K53TA válasza Márton (#1924) üzenetére


K53TA
tag

Akkor a 2k/30fps / High bitráta a jó választás.
Gondolom, ez jóval nagyobb fájl méretet okoz.
Az akku időt is befolyásolja?
Az iso mennyiben befolyásolja, mert néztem néhány nappal készült (travelling) videót ahol beállítási adatokat is közöltek és feltűnt, hogy a legtöbb esetben az Iso max értéke 100, vagy 200-ra volt beállítva.
A jelenlegi alap beállítás az az Iso-nál autó mod és min 100, max 1600.

Tanulnom kell pár dolgot, mert nekem ez az első akciókamerám. :)

(#1926) Márton válasza K53TA (#1925) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, maximáld az isot mondjuk 400-on.
Kevés fényben sötétebb lesz a felvétel, de nem annyira zajos.
Bocs, 2.5k tehát 1440p :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1927) K53TA válasza Márton (#1926) üzenetére


K53TA
tag

Köszönöm a hasznos infot.

(#1928) kk831228 válasza K53TA (#1925) üzenetére


kk831228
addikt

jaja, ne engedd magasabbra... kevés fénynél már úgy se ér sokat, ha nincs világítás mellé...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1929) Manitou


Manitou
addikt

Gopro hero 7 black kamerához milyen memóriakártyát ajánlanátok?
Jöhetnek konkrét típusok is. Illetve mekkora méretűt érdemes venni hozzá?
Eddig Sony Actioncam-ot használtam, ez az első GoPro-m. A sonynál 20 perc felvétel foglalt kb 4GB helyet.
Továbbá bringázáshoz melyik mellkaspánt a legideálisabb ehhez a kamerához?

[ Szerkesztve ]

(#1930) zgospel


zgospel
őstag

A Media Markt mostmár legalább harmadjára black fridayezik ebben a hónapban :D Katasztrófa hogy mit csináltak ebből a black fridayből itthon.

Na de a lényeg hogy megint van Hero 8 Black 138 ezerért, és jár hozzá fejpánt, kis állvány és 32 gigás mem kártya is. Ha valakit érdekel.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1931) Márton válasza zgospel (#1930) üzenetére


Márton
nagyúr

jah, de 130 még mindig a hivatalos oldalról, szállítva...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1932) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
a dupla töltőn rac-ben honnan tudom hogy fel van töltve az akksi? nem változik meg a színe a led-nek? Vagy ha nem akkor kb mennyi ideig kell tölteni?

(#1933) goldnarmz válasza Khaosz55 (#1932) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szia! Nekem 2 órát biztos töltötte legutóbb, mire narancssárgáról zöldre váltott a led.

(#1934) atees válasza Khaosz55 (#1932) üzenetére


atees
őstag

Zöldre változik, ha feltöltött

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1935) K53TA


K53TA
tag

A Gopro oldalán nagyon jó a Hero 8 set ár a Bf Akcióban

Néztem 8as akku idő teszteket, 1:14 körüli idök vannak. De én elinditom, megállitom a felvételt, néha belenézek, stb, ezért van, hogy 25- 30 perc alatt lemerül a leginkább akku kímélő beállításal.

(#1936) koxmatyi


koxmatyi
tag

Sziasztok vettem egy gopro 8 at
Nekem igazábol vizalatti kamerázáshoz kell.
Beállítottam 4k 60fpsre linear nézetre
De nemtudom,hogy a bitratet mire állitsam a szebb élesebb felvétel érdekében
Azt látom hogy kb fele annyira elég ugyanaz a memoria kártya
Valaki tudna segiteni?
Köszi

(#1937) atees válasza koxmatyi (#1936) üzenetére


atees
őstag

2,7K 60fps, hasznald azt

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1938) Márton válasza atees (#1937) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez meg milyen tanács? :)
És ha 4k tv-n szeretné visszanézni 4k-ban?

koxmatyi: élesebb ugyan nem lesz a nagyobb bitrátától, de ha győzöd kártyával, érdemes a protune-t használni, mert gyorsan változó jeleneteknél kevésbé fog blokkodosni a kép (tenger hullámai, mtb az erdőben, stb..) Nem mellesleg csak protune alatt tudsz EV shiftet, manual WB-t állítani, iso-t limitálni, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1939) atees válasza Márton (#1938) üzenetére


atees
őstag

Bocs, azt nem irtam, ha a tarhely merettel van a gond akkor hasznalja azt!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1940) Márton válasza atees (#1939) üzenetére


Márton
nagyúr

A 2.7k protune nem 100mbps?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1941) koxmatyi válasza atees (#1939) üzenetére


koxmatyi
tag

Nekem a kép minösége a lényeg hogy minél jobb legyen és kihozzam a maximumot a felvételböl

(#1942) K53TA válasza koxmatyi (#1941) üzenetére


K53TA
tag

Youtube-on némi keresgéléssel lehet találni olyan videósokat (kerékpáros, búvárkosdós, bloger..stb) Akik gyönyörű Gopro felvételeket készítenek és némely videóban el is mondják, hogy milyen beállításokat használnak.
Az itteni tanácsok mellet én pld ezek alapján határoztam meg a saját (bringás) beállításaimat.

csak egy gyors rá keresés után pld pár búvárkodós:
https://www.youtube.com/watch?v=C6w8u6rsM2U

https://www.youtube.com/watch?v=EDa8dlpUtq4

[ Szerkesztve ]

(#1943) zgospel válasza koxmatyi (#1941) üzenetére


zgospel
őstag

Utómunkával? Vagy a kamerából kijövő fájlokat már nem piszkálnád, és az a lényeg hogy amit a kamera kiad az legyen jó?
Ha utóbbi akkor a cél akkor a legmagasabb felbontást és a legmagasabb bitrate-t használd. Ha utómunkáznál a felvételekkel, akkor protunet kapcsold be, majd flat profile, sharpening low, a többi meg rád van bízva. Ha nagyon profi vagy akkor a white balance mehet natívba.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1944) zgospel válasza K53TA (#1942) üzenetére


zgospel
őstag

Már bocs de ezeket, főleg az elsőt inkább ne ajánlgasd senkinek, mert tele van fals és félinformációkkal. A második egy fokkal jobb.
De ezeknek nagyjából semmi közük a víz alatti beállításokhoz. Ezek sztenderd beállítások függetlenül a víztől vagy a levegőtől.
Ha víz alá akarsz menni akkor csapj rá egy red filtert a lencsére, az valóban számottevő.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1945) koxmatyi válasza zgospel (#1943) üzenetére


koxmatyi
tag

Kamera amit kiad azt megnézni 4ks tvn
Sajnos nem értek az utomunkához

(#1946) koxmatyi válasza zgospel (#1944) üzenetére


koxmatyi
tag

Igen a red filtert néztem én is youtubon hogy szebb videókat csinál csak sehol nem találok ês kedden utazok .....

(#1947) K53TA válasza zgospel (#1944) üzenetére


K53TA
tag

Csak arra volt példa, hogy lehet találni ilyen videókat, persze meg kell nézni belőlük jó sokat, amire össze áll egy viszonyítási alap.
Legalábbis nekem segítettek a különböző videókban látottak megtalálni a számomra megfelelő beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#1948) Khaosz55 válasza atees (#1934) üzenetére


Khaosz55
addikt

Bakkaer. Színtévesztő vagyok. Nem vettem észre hogy narancsról indul és zöld lesz.

(#1949) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Még két kérdés. Én a az EV Comp-ot +-re állítottam kicsit sötétnek ítéltem a képet.
Sharpness-t ti milyen fokozaton használjatok? Alapból high de úgy érzem néha túl éles durva a kép. Nem tudom eldönteni hogy medium vagy high lenne a jó.

(#1950) kk831228 válasza koxmatyi (#1946) üzenetére


kk831228
addikt

Polarpro van egyelőre, de ahhoz is kell ház + itthon nem találok sehol... Érdekes pedig már illenne, mióta kinn van a 8...😬

Khaosz55 : szerintem max medium...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.