Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Penge_4 válasza cellpeti (#500) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor nálad a hiba, mert nálam tökéletesen megy az oldal. Jól linkeltem be.

(#502) Penge_4 válasza cellpeti (#500) üzenetére


Penge_4
veterán

rios error. del pls

[ Szerkesztve ]

(#503) Csakénvagyok válasza Penge_4 (#501) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

És nálam is? :F

(#504) Penge_4 válasza Csakénvagyok (#503) üzenetére


Penge_4
veterán

Most nézem. Chrome 2.0-ban, FF 3.2b3-ban és Operában tökéletesen bejön az oldal. IE8-ban viszont az oldal nem található nálam is.

Méghogy IE-ben minden oldal megy... Életemben először tapasztalok ilyet. :o

Vagy csak az MS szabotálja?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#505) Csakénvagyok válasza Penge_4 (#504) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

A faca, nekem Chrommal nme adta be (1.0.154.53) de Safari behozta

szerk: IE7, Opera nem, FF igen

[ Szerkesztve ]

(#506) Penge_4


Penge_4
veterán

Na van már hozzá rendes (értsd: egy fokkal jobb) adblock.
Az AdSweep már kiterjesztésként is létezik hozzá. Ha a legújabb Dev verziót használod, csak futtatnod kell a kiterjesztést és aztomatikusan települ.
A Chrome parancsikonjának végére pedig elég csak a chrome.exe után a
--enable-extensions sort szerkeszteni, automatikusan betölti az alapértelmezett Extensions mappából, ami a ..\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ útvonalon érhető el.

(#507) Penge_4


Penge_4
veterán

Megérkezett a Chrome 2.0.172.2 (Dev verzió), szokás szerint új feature nélkül, rengeteg javítással.

(#508) S e t h


S e t h
nagyúr

MIért csinál olyat a böngésző nálam ,hogy pl x számú megnyitott lap esetében mondjuk vissza kattintok 3-4-el korábbira, erre azt kiveszi a sorból és új lapra teszi le?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#509) Penge_4 válasza S e t h (#508) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert nem kattintasz, hanem húzod is a tabot és érzékeny. Óvatosabban kattints, mert a lehúzott tabokat ablakokká alakítja.

(#510) S e t h válasza Penge_4 (#509) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, nem kizárt, hogy így van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#511) Penge_4 válasza S e t h (#510) üzenetére


Penge_4
veterán

A 2.0-ban már javítottak az érzékenységén. Úgy próbáld meg, hogy feltolod az egeret a képernyő legtetejére és csak vízszintesen mozgatva váltogatsz a tabok között. Így gyorsabb is, mert nem kell pozícionálgatnod és ezzel a jelenséggel sem fogsz olyan sűrűn találkozni.

(#512) S e t h válasza Penge_4 (#511) üzenetére


S e t h
nagyúr

Még egy kérdés.
Megjegyezted, hogy megjelent a 2.0.172.2 verzió.
Nem tudom ,hogy nálam a frissítés a dev verzióra vonatkozik-e(nekem folyamatosna azt írja a névjegy, hogy szerver frisssítés nem érhető el hiba 3), de a javítások miatt érdemes lenne a kettes verziót frissítenem a devesre?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#513) Penge_4 válasza S e t h (#512) üzenetére


Penge_4
veterán

Ugye nem az összekókányolt offline telepítőt töltötted le, hanem a hivatalos Google által kiadott 1.0-t, majd a Chromechannel 2.0-val átállítottad a frissítési csatornát a Dev-re?

(#514) S e t h válasza Penge_4 (#513) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, hivatalos verzió.
Át is állítottam anno, de úgy emlékszem hogy nem dev módra.Azért kérdeztem ,hogy érdemes(lehetséges-e) átállítani.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#515) Penge_4 válasza S e t h (#514) üzenetére


Penge_4
veterán

Attól függ. A profilodról azért ha fontos könyvjelzőid vannak készíts biztonsági másolatot.
A Dev verziókban lehetnek bugok. Mostanában nem jellemző, de volt egy olyan előzetes, ami ha több könyvjelzőt nyitottál meg egyszerre mappából, akkor átméretezte 1 centisre a tabokat és a tabok kb fél centivel feljebb voltak, a faviconok tetejét és az ékezetet lecsípve. Ezt 4 nap után javították.
Ha ezeket a kockázatokat vállalod, akkor mindenképp érdemes, mert sok újítás van ezen kívül is a 2-es verzióban. Ezzel tudod átállítani.

(#516) S e t h válasza Penge_4 (#515) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, sikerült.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#517) Penge_4


Penge_4
veterán

Megérkezett a 2.0.173.1 néhány apróbb hibajavítással.

(#518) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem sírnék magyar nyelv ellen :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#519) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Linux alá mikor érkezik meg a Chrome?

(#520) sutyi^ válasza Csakénvagyok (#519) üzenetére


sutyi^
senior tag

http://www.google.com/chrome/intl/en/linux.html

Reggelsz, oszt majd szólnak. :D

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#521) sutyi^ válasza S e t h (#518) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tud az magyarul, állítsd át. :)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#522) Csakénvagyok válasza sutyi^ (#520) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Reg megvolt. Bár nem látom az értelmét, gondolom csak a keresletett mérik fel vele.

(#523) cellpeti


cellpeti
veterán

a chrome működik Linux alatt is??

Tigris, tigris, csóvafény...

(#524) Penge_4


Penge_4
veterán

Új Chrome Dev release egy új feature-rel. Már eltávolíthatók egyenként a thumbnail-ek a 9 leglátogatottabb lap oldaláról. Micsoda fejlődés. Viszont már van új verzió AdSweep-ből és ugyanitt Flashblock és about:blank kezdőlap workaround szintén extensionként.

cellpeti: A Chromium már működik Linuxon, hivatalos Google Chrome verzió még nincs Linux-ra, wine-al nem tudom futtatható-e, mivel elég Windows specifikus biztonsági megoldásokat használ.

[ Szerkesztve ]

(#525) cellpeti válasza Penge_4 (#524) üzenetére


cellpeti
veterán

Az OTP másnak is szét van hulla Chrome-n,vagy csak nekem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#526) Penge_4 válasza cellpeti (#525) üzenetére


Penge_4
veterán

(#527) cellpeti válasza Penge_4 (#526) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez most mi? Nem tudok angolul! :(

Tigris, tigris, csóvafény...

(#528) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! Lenne egy problémám:
Van egy frissen telepített Windows 7 RC és hozzá egy Google Chrome. Namármost, ha meg akarok nyitni egy oldalt, akkor megjelenik, hogy HOPPÁ, ezt nem tudja megnyitni, tölsem ujra. Egyik oldalt se tudom betölteni. Firefoxxal viszont megy minden tökéletesen. Tudtok segíteni ebben?

(#529) Penge_4 válasza muveszur (#528) üzenetére


Penge_4
veterán

A legújabb 2-es verziót használod?

(#530) muveszur válasza Penge_4 (#529) üzenetére


muveszur
addikt

Ez volt a baj, 1-es volt... Ezer köszönet!

(#531) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Biztos volt már róla, de nem találom. A Chrome-ot hogyan tudom beállítani, hogy megnyissa a torrent fájlokat, de lementeni akarja. Elég idegesítő, hogy csak ezt tudja és mindig meg kell nyitnom utána manuálisan a torrent fájlokat.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#532) Penge_4 válasza Paarthurnax (#531) üzenetére


Penge_4
veterán

Sehogy. A Chrome-nak nincs saját cache-je, ahova lementi a fájlokat, neked kell lementeni valahova és onnan futtatni.

Tisztelt Moderátorok és Házigazdák!

Itt nem lehetne olyat, mint más topicokban, hogy az első hozzászólásba gyűjtünk néhány gyakran ismételt kérdést és a topic címe tartalmazza, hogy "olvasd az első hsz-t"?

[ Szerkesztve ]

(#533) cellpeti válasza Penge_4 (#532) üzenetére


cellpeti
veterán

Én nem vagyok moderátor. De szerintem,ha össze szeded a dolgokat,szívesen felrakják.

:U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#534) cellpeti


cellpeti
veterán

Nem tudok kukac jelet írni Chrome-ba,ez miért van?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#535) Penge_4 válasza cellpeti (#534) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem állítottad át a billentyűzet nyelvét véletlenül az Alt+Shift kombinációval a Chrome-ban?

(#536) cellpeti


cellpeti
veterán

Nem semmit! :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#537) Balinov


Balinov
félisten

Udv Urak,

aki LogMeIn-t hasznal tavoli eleresre az megtudna mondani, hogy mukodik-e Chrome alatt? Nekem nem akart osszejonni legutolso letoltheto setuppal feltelepitett Chrome eseten. IE7/8, FF alatt gyonyoruen megy

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#538) Penge_4


Penge_4
veterán

Új verzió érkezett a Dev channel-re: 2.0.177.1 Release Notes

(#539) cellpeti válasza Penge_4 (#538) üzenetére


cellpeti
veterán

Hogy kell letölteni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#540) Cathfaern válasza Penge_4 (#532) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Írd le egy hsz-be, ami kéne az első hozzászólásba, és beleszerkesztem :)

(#541) Penge_4 válasza Cathfaern (#540) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogyan lehet a helyesírásellenőrzőt kikapcsolni?

csavarkulcs ikon - Beállítások - Kisebb trükkök - Betűtípus és nyelv beállításainak módosítása - Nyelvek - Helyesírás-ellenőrzés (pipa ki)

Hogyan lehet keresés helyett kiegészíteni a címet?

Írd be a címet, majd nyomj Ctrl+Enter-t. Például ha beírod, hogy "google" (idézőjelek nélkül) - a Ctrl lenyomására kiegészíti a címet a www. előtaggal és .com utótaggal.

Hotkeyekhez:

Ctrl+Shift+Del - személyes adatok törlése
Ctrl+Shift+B - könyvjelzőkezelő
Ctrl+Shift+L - JavaScript hibajavító
Ctrl+Shift+J - JavaScript konzol
F11 - Teljes képernyős mód (csak 2.0 béta/dev)

Címsorba beírható parancsok

Az about:internets megszűnt, azt vedd ki. A többi:

Telepített kiegészítések: chrome-ui://extensions/

Indítási kapcsolók (a parancsikonhoz a program elérési útvonalának a végére kell szerkeszteni a lenti példának megfelelő módon)

XP-n:
"C:\Documents and Settings\Felhasználóneved\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --enable-user-scripts

Vistán:
C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --enable-user-scripts

A kapcsolók:

--enable-user-scripts Engedélyezi a felhasználói JavaScript fájlok futtatását az alapértelmezett könyvtárban, ami

XP-n: C:\Documents and Settings\Felhasználóneved\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\User Scripts\

Vistán: C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\User Scripts\

helyen található. Ha nincs User Scripts nevű mappa, akkor hozd létre.

--enable-extensions Engedélyezi a kiegészítések használatát

A kiterjesztések ugyanitt az Extensions mappán belül foglalnak helyet. A kiegészítők .crx kiterjesztésű fájlok, duplakattintással települnek és a böngésző újraindítása nélkül érvénybe lépnek. Jelenleg grafikus kezelőfelület még nincs hozzájuk és csak a 2.0.x béta/dev verziókban érhetők el.

--bookmark-menu A csavarkulcs és a másik ikon mellett megjelenik egy harmadik, amin keresztül az összes könyvjelződet faszerkezetes menüben láthatod anélkül, hogy bekapcsolnád a könyvjelző eszköztárat.

Egyszerre akármennyi kapcsolót (amíg az elérési útvonal hossza engedi) használhatsz, csak írd őket egymás után és hagyj egy szóközt közöttük, így:

C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --enable-user-scripts --enable-extensions --bookmark-menu

Feljesztői verzió telepítése:

A béta verziót innen töltheted le. (Csak akkor jelenik meg az oldal, ha a böngésződ nyelvi beállítása angol.

A fejlesztői változatokat a következőképpen érheted el: Töltsd le innen a chromechannel 2.0-t futtasd és válassz a Stable, Beta vagy Dev változatok közül, majd kattints az Update gombra ezt követően menj a csavarkulcs ikon->A Google Chrome névjegye menüpontba, frissíts, majd indítsd újra a böngészőt.
Fejlesztői változatok használatakor a böngészőben tárolt fontos adataidról (könyvjelzők, beállítások...stb) készíts másolatot, mert ezek nem stabil verziók, bármilyen adatvesztés előfordulhat.

Ezt kéne beleszerkeszteni és ha lehetséges, akkor a topic címébe is azt a zárójeles (olvasd az 1. hozzászólást) részt. :) Köszi.

(#542) pethYeti


pethYeti
addikt

A chrome 2 mikor jelenik meg hivatalosan?

(#543) Cathfaern válasza Penge_4 (#541) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Beleraktam, azért nézd majd át légyszi, hogy nem rontottam-e el valamit :)

(#544) Penge_4 válasza Cathfaern (#543) üzenetére


Penge_4
veterán

Köszi, jó lett.

(#545) sutyi^ válasza pethYeti (#542) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hát majd egyszer csak lesz belőle Stable ha a Google úgy gondolja hogy elég új feature került már be és azok stabilnak mondhatóak.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#546) cellpeti válasza sutyi^ (#545) üzenetére


cellpeti
veterán

Valaki segítsen már rajtam,miért nem ír kukacot a Chrome? :U
Faterén se ír,notin se ír,tesómén se ír... :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#547) Penge_4 válasza cellpeti (#546) üzenetére


Penge_4
veterán

Faterén se ír,notin se ír,tesómén se ír...

Akkor keress ebben a 3 Windows-ban valami közöset. Pl szoftver, ami mindhármon fent van. Nálam még évekkel ezelőtt egyszer volt hasonló eset az Incredimaillel, ami az AltGr+V-re nem írt @-ot, de az nem terjedt át más programokra, csak azon belül volt ilyen.

Vagy egész pontosan hol nem ír @-ot? Az egész Chrome-ban sehol, vagy csak bizonyos oldal(ak)on? Én kipróbáltam, de nálam a címsorban, formokban, mindenhol működik.
Esetleg nézz szét a Vezérlőpultban a billentyűzet nyelvi kiosztásainál.

(#548) cellpeti válasza Penge_4 (#547) üzenetére


cellpeti
veterán

MAgyar kiosztáson van,csak a Chrome-ba nem ír,de ott seholse! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#549) Penge_4


Penge_4
veterán

Találtam pár userscriptet/addon-t Chrome-hoz.

Automatikusan lapoz bizonyos oldalaknál, anélkül, hogy a next linkre kéne kattintani:oAutoPagerize

FlashBlock - ezt azt hiszem nem kell bemutatnom. Az Alt+F kombóval lehet engedélyezni a Flash-t egy oldalon. Létezik CRX formában is.

No Speed Dial - azoknak, akiket zavar a Chrome kezdőlapja és/vagy jobban szeretik az about:blank-ot.

Keyboard Shortcuts Enhancement - Az eredeti oldalon felsorolt szolgáltatásokhoz kínál billentyűparancsokat.

A Google keresési eredményei több oszlopban jelennek meg. Alt+1,2,3-al lehet váltani igény (és monitorszélesség) szerint: Multi-Column View

Egér mozdulatparancsok: Simple Gestures - Operás mozdulatparancsokat ad a Chrome-nak. Egyetlen hibája, hogy a Chrome 2.0 folyamatosan blokkolja az új lap nyitására tett kísérleteket. A Mouse Gestures nevű, hasonló scriptben viszont megnyitja az új lapokat, a kettőből lehetne csinálni egy Operás stílusú működő scriptet, ugyanis ebben szokatlan módon a fel az új lap nyitás és a le a lap bezárása.
Gmail Without Ads

Google Chrome RSS: RSS ikon Chrome-hoz a képernyő jobb felső sarkába. Így már nem kell folyton nyomogatni a Bookmarkletet, hogy van-e RSS az oldalon. Itt egy másik hasonló: Chromium RSS-Feed Detection

YouTube Perfect: Felturbózza a YouTube-ot pár fícsörrel. Szintén létezik CRX formában.

[ Szerkesztve ]

(#550) S e t h válasza Penge_4 (#549) üzenetére


S e t h
nagyúr

Feelraktam párat és köszi, viszont az utolsót pl leszedném(guglisat) de nem tudom hogy tehetném meg.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.