Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Google Chrome 5.0.360.0 Beta verziót használom és maximálisan megvagyok vele elégdve, sebességben és megjelenítésben is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#1452) ntomka válasza hfrankee (#1449) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lesz rá központi beállítás, a fejlesztői változatban már benne van. Addig az a megoldás, mikor felugrik, akkor jobb szélen megtalálsz egy olyat, hogy az adott nyelvet sose fordítsa, és akkor nem fog bejönni többet.

(#1450) Puma K: Mondjuk ez az adobe dolog olyan, hogy a flashnek minden böngésző alatt van valami kisebb-nagyobb hibája, mégsem fejlesztenek rajta. A legjobb megoldás az lenne, ha végleg kiszorulnának ezek az idióta pluginek a piacról a html5 terjedésével.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1453) #27441408 válasza Puma K (#1445) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem néha csinál érdekes dolgokat flash-nél. :U

(#1448)

ráküldöd a ccleanert és csókolom 2 perc alatt kipucol mindent. :DD

ntomka

központi megoldáas alatt mit értesz? Akkor kapcsolható ki/be mikor az ember akarja ?

[ Szerkesztve ]

(#1454) #27441408


#27441408
törölt tag

Azzal nyerek vlamit ha oldalanként engedélyezem a javat ? :F

biztonság terén stb..

(#1455) ntomka válasza #27441408 (#1453) üzenetére


ntomka
nagyúr

Amit itt mutattam. :)

ツ Headphones on - World off

(#1456) #27441408 válasza ntomka (#1455) üzenetére


#27441408
törölt tag

Remélem hamar beteszik ide is. :) 4 xx

(#1457) ntomka válasza #27441408 (#1456) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem hamarabb, mint gondolnánk. Az 5-ös múlthét óta hivatalosan is beta állapotba lépett. ;)

ツ Headphones on - World off

(#1458) #27441408 válasza ntomka (#1457) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor használható ? :Y

(#1459) ntomka válasza #27441408 (#1458) üzenetére


ntomka
nagyúr

Atól függ mit értesz ez alatt. Én eddig is a dev csatornát használtam állandóba. És az a vicc, hogy stabilabb, mint az opera 10.50 végleges. :D
Persze az új gépemen leteszteltem mindkettőt, és nagyon picivel, de gyorsabb még az 5-öshöz képest is. :Y Ezért a látványos gyorsulásért dicséret illeti az operát.

ツ Headphones on - World off

(#1460) cousin333 válasza ntomka (#1459) üzenetére


cousin333
addikt

"És az a vicc, hogy stabilabb, mint az opera 10.50 végleges."

Az éppen nem jelent semmit ;] Próbálkozz a legfrissebb 10.52-es előzetesekkel.

Bár keveset használom, de nekem sem volt különösebb gondom a dev channel verziókkal, pedig régóta próbálgatom őket. Egyébként meg jól tolják a fejlesztők, bár látszólag nem sok minden változik, de a háttérben komoly fejlesztések (és sebességnövekedések) vannak.

"We spared no expense"

(#1461) birno


birno
addikt

A legújabb dev buildnél hogy lehet kikapcsolni, hogy a tálcán ne külön mutassa mindegyik lapot?
Win7 van és az összes megnyitott lapot felhozza preview-ba ha rányomok, marha idegesítő. :(((

(#1462) ntomka válasza birno (#1461) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#1463) birno válasza ntomka (#1462) üzenetére


birno
addikt

Isten vagy, thx! :R

(#1464) ntomka válasza cousin333 (#1460) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dehogynem jelent. "Eladnak" valamit stabilként, mikor marhára nem az. De ezt ők is jól tudták. Na de ez nem az a topic, ne offoljuk szét. ;)

ツ Headphones on - World off

(#1465) #27441408 válasza ntomka (#1459) üzenetére


#27441408
törölt tag

Te több böngészőt használsz 1 szerre ?

ui: ha te az Operánál melóznál te is ezt tetted volna sőt hasonló helyzetbe gugliék is :)

sebesség: Chrome akkor lesz iszonyat gyors ha kikapcsolod a javascriptet. :DDD próbáljátok ki. és reklám blokker se kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1466) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#1465) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Chrome akkor lesz iszonyat gyors ha kikapcsolod a javascriptet." - És egy csomó honlap nem fog működni (konkrétan azok, amikben van javascript, mert elég elterjedt).

sweetlou6.wordpress.com

(#1467) #27441408 válasza Sweet Lou 6 (#1466) üzenetére


#27441408
törölt tag

a címsorban ott van valami jel, nem tom mi az arra rányomsz és oldalanként engedélyezheted ha szükséges. KB 2 gombnyomás. és mint mondtam a reklámok jó része is eltűnik, ill be se töltődik. Van ilyen kieg. a FF-re noscript. Több djjat is bezsebelt a bíztonság terén, akkora hülyeség mégse lehet ez a javascript blokkolás.

[ Szerkesztve ]

(#1468) #27441408


#27441408
törölt tag

Ti blokkoljátok a reklámokat a Chrome-al ? (azért kérdem mert ugye betölteni betölti csak eltünteti)

[ Szerkesztve ]

(#1469) Enton


Enton
addikt

Sajnos nálam a kis laptopon befagyott a Chrome.
Ujratelepítés nem oldotta meg. Win7 32 bit.
Hol találom az olyan eldugott részeit a böngészőnek amiket maga nem tud letakarítani?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1470) ntomka válasza Enton (#1469) üzenetére


ntomka
nagyúr

c:\Users\felhasználó név\AppData\Local\Google\

silver star:
Muszáj, ha weboldalakat készít az ember. :)
Ha az operánál dolgoznék, fejlesztőként nem támogatnám akkor sem az ötletet. Ilyen döntést marketingagyú vezetők szoktak csak hozni. Az meg én nem vagyok egyik sem (bár utóbbi talán még lehetek ha úgy alakul :DDD ).

Jelenleg nem blokkolom a reklámokat.

A noscriptes hülyeséget meg már megbeszéltük. :)
Arról nem is beszélve, ha kikapcsolod, akkor a js sebességet hogy teszteled le? :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1471) #27441408 válasza Enton (#1469) üzenetére


#27441408
törölt tag

De szerintem futtatsz 1 CCleanert és az kitisztít mindent de nem biztos.

(#1472) Enton válasza ntomka (#1470) üzenetére


Enton
addikt

(#1471) silver star:

Hát ez sajnos még mindig kuka. Semmi nem jön be rajta. :(

kép róla

Valakinek valami ötlet?

Meg ilyet csinál ha bezárom:

[link]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1473) #27441408 válasza Enton (#1472) üzenetére


#27441408
törölt tag

összeomlott. Nem 5-ös bétád van ugye ?

Szerintem töröld le nyomd végig a ccleanernek a merevlemez pucolóját és tedd újra a Chrom-t

látom fenn van az opera is. Én mostanába nem tudom eldönteni meiket használjam. :D

[ Szerkesztve ]

(#1474) Enton válasza #27441408 (#1473) üzenetére


Enton
addikt

Majd holnap megpróbálom, ezt a ccleanert. De van egy olyan sanda gyanum, hogy nem fogok sok sikerrel járni azzal sem. :(

Opera alap volt mindig is, nálam, mostanában 3~4 hónapja használgatok Crome-ot Explorer helyett, de sajnos ezen a kis laptopon összeomlott, a többi gépen semmi baja, pedig mindenhol Opera, Chrome, Explorer trió van böngészni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1475) Enton válasza #27441408 (#1473) üzenetére


Enton
addikt

4.1.akármennyit ír verziónak.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1476) 19870820


19870820
senior tag

Nem tudjátok hogy nekem a verziószámnál miért nyom oda egy Unknown szót?
A hivatalos oldalról szedtem le.[link] Erre gondolok.Az elöttem szólónál sincs ilyen.

(#1477) ntomka válasza Enton (#1474) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld meg ezt a verziót.

(#1476) 19870820: Valami bug lehet, de ez nem vészes. Oda a használt csatornát szokta írni. Egy verzió frissítés után szerintem el fog tűnni. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1478) #27441408 válasza Enton (#1475) üzenetére


#27441408
törölt tag

már van frissebb ntomka linkelte is. Próbáld ki .

(#1479) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én ma csináltam egy mini tesztet és meglepő adatokat kaptam. Remélem nem baj, hogy közlöm az eredményeket:

Peacekeeper teszt:
Firefox 3.6.2: 1519 pont
Opera 10.51: 1685 pont
Chrome 5.0.360.0 Beta: 2340 pont

Sunspider Javascript Benchmark:
Firefox 3.6.2: 1717.0ms
Opera 10.51: 3959.0ms
Chrome 5.0.360.0. Beta: 864.4ms

Celtickane
Firefox 3.6.2: 109 pont
Opera 10.51: 70 pont
Chrome 5.0.360.0 Beta: 246 pont

Meglepő, hogy az 5-ös béta állapotban lévő Chrome mennyivel gyorsabb nálam, mint a többi.
Na persze ha jól tudom, akkor az Opera nálam azért ilyen lassú, mert nálam nincs SSE2.
Az viszont biztos, hogy ez az 5-ös chrome gyorsabb (nálam), mint a 4-es.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1480) ntomka válasza huskydog17 (#1479) üzenetére


ntomka
nagyúr

Semmi gond. Az Athlon XP-s öreg gépemen nekem is elhúz a többitől a Chrome, amiért neki jár a fő dicséret, hisz gyakorlatilag bármelyik gépen hozza a prímet. Az új gépemen minimálisan gyorsabb az opera ugyan, de az említett SSE2 függőség miatt (ami végül is manapság nem kéne nagy dolog legyen) ront az én megítélésemen. A gyors fejlődésért nemrég megadtam itt is az operának a dicséretet, de pl kíváncsi volnék, hogy egy SSE2 optimalizált Chrome milyen eredményt hozna. Valszeg nem lenne már olyan ütős az az opera. ;]

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1481) huskydog17 válasza ntomka (#1480) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ugyanezen a véleményen vagyok én is. :K
Egy böngészőhöz ne kelljen már SSE2!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1482) biker


biker
nagyúr

hogy lehet a chrome-ban kikapcsolni a felugró automatikus fordítást javasló csíkot?
pár kínai oldalt megnéztem a translate.google.com segítségével, most minden idegen nyelvű oldalnál fentről lejön a csík, hogy akarom-e lefordítani. nem, kattintok tovább, megint lejön
szétb.... az ideg tőle

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1483) ntomka válasza biker (#1482) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha a 4.x verziót használod, akkor csak úgy, mikor felugrik, akkor letiltod az adott nyelven való fordítást (sáv jobb széle). 5.x verziókban már a beállítások között ki lehet kapcsolni az egész funkciót.

ツ Headphones on - World off

(#1484) biker válasza ntomka (#1483) üzenetére


biker
nagyúr

milyen 5.x? most néztem, még mindig a 4-es tölthető csak le.
az egyenként letiltás rohadt idegesítő, mert sokszor hiába x-eled ki, reload után megint fel tud jönni :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1485) ntomka válasza biker (#1484) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az még beta állapotban van. Szóval pár héten belül jön csak a stabil csatornán. De ha kipróbálnád: [link].

ツ Headphones on - World off

(#1486) ntomka


ntomka
nagyúr

Úgy tűnik komolyabb fejlesztések is vannak a háttérben, mint sokan gondolnák! :Y
[link] [link]

ツ Headphones on - World off

(#1487) #27441408 válasza biker (#1484) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem még sose jött elő amelyik nyelvet tiltottam felfogta hogy nem kell és kész. :DDD

(#1488) Enton válasza ntomka (#1477) üzenetére


Enton
addikt

Nemjött be. :(
Ez is fagyis.
Most megnézem ezt a Ccleaner-t, hátha segít.

Nem valami bizató ez a ccleaner, van ennek valami free vagy shareware verziója?

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1489) #27441408 válasza Enton (#1488) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mért ne lenne bíztató ? 1 csomóan használják ha jól tudom az 1ik legnépszerűbb reg tisztító.

teljesen ingyenes

(#1490) Enton válasza #27441408 (#1489) üzenetére


Enton
addikt

Hát csak a hivatalos oldal eléggé ilyen kamu szagu volt.
Vagy 3-4 oldalon végigvitt mire elindult a letöltés, habár utána szedtem egy másikat ami meg magyar, de végülis nem lett baj ebből, csak általában a kamu progik szoktak így elbujva letöltődni.
De már lefutattam a nagyja tisztitást vele, mindjárt kiderül, sikerült-e javítania valamit a gépen, a chrome ügyével kapcsolatban. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1491) hfrankee válasza ntomka (#1455) üzenetére


hfrankee
senior tag

kösz ez sikerült :R

(#1492) #27441408 válasza Enton (#1490) üzenetére


#27441408
törölt tag

CCleaner is tud magyarul ;]

ha a Chrome ügyébe esetleg nem is cselekszik azt lehet hogy észre veszed hogy gyorsul a géped ill. ha van akkor FF-. :D

a tisztítót és a rendszer leírót is nyomd végig.

[ Szerkesztve ]

(#1493) Enton válasza #27441408 (#1492) üzenetére


Enton
addikt

Tud magyarul, de rögtön olyat töltöttem mellé amihez oda volt irva hogy magyar.
Sajnos nem segítet a chrome-on, egyik sem.
Gyorsabb megint nem lett semmi. Ettől a pici kis masinától sosem vártam gyorsaságot. :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1494) ntomka


ntomka
nagyúr

Jelentem, a 4.1 stabil változatban is ki lehet már kapcsolni a fordítást a beállításokban: [link]! :U

ツ Headphones on - World off

(#1495) #27441408 válasza ntomka (#1494) üzenetére


#27441408
törölt tag

ntomka

Ne érsd félre nem kötekedés de ilyenkor oda írhatnád az angol szöveg lényegét magyarul. :) mégis csak 1 magyar nyelvű fórumon vagyunk és pl én se tudok angolul.

(remélem érted hogy nem kötekedés)

ui: van aki nem Chrome alól nézi az oldalt és nem fordítja le neki :)

és tényleg ott van ki lehet venni a pipát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1496) ntomka válasza #27441408 (#1495) üzenetére


ntomka
nagyúr

1494-ben leírtam, hogy mi a lényeg. :U

A korábbiban meg az volt, hogy a Google a Mozillával és az Adobeval egyetemben egy új plugin kezelési eljárást dolgoznak ki, és ennek első állomásaként a dev csatornás verzióban integrálásra került a flash plugin. :Y Ennek az az előnye, hogy a flash egy külön böngésző szálon fog futni, így ha összeomlik, akkor nem rántja magával az egész böngészőt, csak az adott folyamatot, valamint a flash frissítések a böngészővel érkeznek ezentúl (ez már növeli a biztonságot). Továbbá a közeljövőben megoldják, hogy a flash lejátszó tudja használni a Chrome sandboxát, amivel gyakorlatilag a legbiztonságosabbá teszi a böngészőt flash tartalmak lejátszásához a piacon. :Y

ツ Headphones on - World off

(#1497) #27441408 válasza ntomka (#1496) üzenetére


#27441408
törölt tag

Csak nem az elsők akarnak lenni ? ;]

köszi.

addblock lite-ba hogíy lehet szűrőt tenni nem tudod?

[ Szerkesztve ]

(#1498) biker válasza ntomka (#1494) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, ez jól jött
kezdtem rohadt ideges lenni rá. eleve miért lesz egy ilyen beállítás egyszercsak default on? felvettek egy rakás MS fejlesztőt? :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1499) ntomka válasza #27441408 (#1497) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nemtom. Most nekem egy reklámszűrő sincs feltéve hozzá, mert hogy mostanában sokat fejlesztgetek, áttértem az FF-re. Ezt alkalmasabbnak láttam erre a célra, na meg idehaza csak ez a legelterjedtebb. :)

Egyébként ha nagyon reklámot akar szűrni valaki Chrome alatt, még mindig a BFiltert ajánlom, mivel a tartalomszűrés még mindig nem engedélyezett a Chromeban kiegészítők számára.

ツ Headphones on - World off

(#1500) ntomka válasza biker (#1498) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem az volt a baj, hogy bekapcsolva volt alapból, legalábbis amíg a fejlesztői és tesztelői változatokban van így, hanem, hogy a stabil verzióba áttették úgy, hogy nem adtak hozzá beállítási lehetőséget. De szerencsére viszonylag gyorsan orvosolták. :U

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.