Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) citkar válasza Penge_4 (#250) üzenetére


citkar
addikt

az a helyzet, felraktam s ennyi...nem állítottam semmit
így citromailezni FF-ról vagyok kénytelen :)
na majd, várom már a törlés szempontjából is az újabb verziót :)

köszi

(#252) Cathfaern válasza Penge_4 (#248) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Chromium is tudja magát frissíteni, vagy azt kézzel kell?

(#253) Penge_4 válasza Cathfaern (#252) üzenetére


Penge_4
veterán

Az nem, de nem nehéz azt se frissíteni. A Chromiumból kb óránként(!) jön ki új verzió, itt sajnos nincs automatikus frissítés, de ezzel a kis programmal egyszerűen megoldhatod. Csak elindítod, majd "Check for Update", kiírja a legújabb verziót és a build státuszban, hogy mennyire működőképes. Ha "Good for go!", akkor nyugodtan letöltheted. Megnézheted a "View changelog" gombbal a változások listáját, ha csatoltak hozzá ilyet. A "Download Update" gombbal pedig értelemszerűen a legújabb előzetest tudod letölteni, ami automatikusan letöltődik egy zip-ben a CNU+ könyvtárába, így a legjobb ha ebbe a könyvtárba is bontod ki automatikusan a progit, így frissítésekkor csak annyit kell tenned, hogy letöltöd, majd a zip-en jobb klikk->"Kibontás ide", jóváhagyod, hogy mindent írjon felül és elindítod a Chromiumot, ami már az új verzió lesz.
A Chromium fejlesztési állapotát itt követheted nyomon.
Ha hibát tapasztalsz, akkor bugreportot, itt írhatsz, vagy hibás weboldal esetén a csavarkulcs melletti ikon->Hibás weboldal bejelentése linkkel, ez még screenshotot is küld az adott lapról (ha be van jelölve), így a fejlesztők jobban megértik a problémát akkor is, ha nem tudsz angolul.

(#254) citkar válasza Penge_4 (#253) üzenetére


citkar
addikt

ezt a szöveget jól el kell mentsd, kevesen tudják s még biztos fogják kérdezni : o )

(#255) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Szeretném Tőletek megkérdezni, a jelszavakat hogy lehet exportálni a Chrome-ból? Nem látok lehetőséget sehol a programban!

A programot hogy lehet lementeni?

(#256) Penge_4 válasza mimi_bacsi (#255) üzenetére


Penge_4
veterán

Vistán:

C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

XP-n:

C:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Application Data\Local Settings\Google\Chrome\User Data

könyvtárat kell lemented.

Exportálni még nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#257) mimi_bacsi válasza Penge_4 (#256) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm, segítettél ezzel! :R :R

(#258) bandus


bandus
veterán

én még cska most ismerkedem vele, meg olvasom a topikot, egyelőre tetszik.

viszont a beállítások nagyon szegényesek :(
nm tudom, hogy ez marad-e így, vagy csak ideiglenes. a fülkezelést pl sehol nem lehet állítani...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#259) bandus válasza Bluegene (#152) üzenetére


bandus
veterán

ebben a kérdésben veled értek egyet :K

tényleg kit érdekelne már, hogy miket írkálok a fórumba, hány ismerősöm van iwiwen... vagy akár még a pár tízezres banki átutalások sem számottevő tételek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#260) bandus válasza Cathfaern (#190) üzenetére


bandus
veterán

ezt a kezdőlapot lhet valahogy szerkeszteni? pl, hogy ne a leggyakrabban látott oldalak közül lehessen válogatni, hanem azokból, amiket én megadok?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#261) bandus


bandus
veterán

nekem az omikk.bme.hu-t nem jeleníti meg rendesen... első hiba :)

illetve láttam, hogy van frissebb verzió is, de nem akar sikerülni a frissítés. mivel önmagát nem tudja, penge hsz-éből meg nem sikerült megfejtenem :)

ha valakit zavar, akkor nyugodtan tegyétek egybe a hsz-eim amúgy, és bocsi :B

mod: mégis megy.. és magától megtanulta, hogy ez elé a cím elé kell a www. a maxthon erre nem képes.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#262) Penge_4 válasza bandus (#260) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem sehogy nem lehet. Az a leggyakrabban használt oldalakat rakja sorrendbe.
Nézegettem a fájlokat, hátha lehet szövegszerkesztővel birizgálni, de nem találtam olyat.

Amúgy a fülkezeléssel mi a baj? A leghatékonyabbak a jobbra záródó fülek, már az Opera is bevezette a 9.5-től (bár ott még a régi maradt az alapértelmezett).

magától megtanulta, hogy ez elé a cím elé kell a www. a maxthon erre nem képes.

Ez sem utolsó szempont. ;)
Amúgy szvsz elég szomorú, hogy 2008-ban még mindig van olyan oldal, ahova kell a www. előtag. Ha meg be van kapcsolva a böngészőkiegészítés, azzal lassul a betöltődés (már amelyik böngészőben be lehet).

[ Szerkesztve ]

(#263) jamijami


jamijami
csendes tag

Én a kezdetek óta használom a Chrome-ot, de 1 hete bedöglött. Bármilyen oldalt nyitok meg, mindig csak egy kék oldalt hoz be közepén azzal a szöveggel (kb.), hogy:

A manóba a böngésző nem tudja megjeleníteni az oldalt, próbáljon újrabetölteni vagy megnyitni egy másik weboldalt.

Megtettem, de továbbra sem jó, sőt le is töröltem, majd a hozzá tartozó fájlokat is manuálisan, amik a google mappában voltak, vírust is írtottam, de nem hajlandó egy oldalt sem behozni. Szeretném a Chrome-ot tovább használni, ezért is kérek segítséget, hátha valaki tudja a megoldást. (Itt most nem a német változatra gondolok.) Esetleg valaki tud egy email címet vagy más fórumot, ahol tudnak segíteni? Szükségem van a Chrome-ra. :U

Google forever!

(#264) Penge_4 válasza jamijami (#263) üzenetére


Penge_4
veterán

(#265) jamijami válasza Penge_4 (#264) üzenetére


jamijami
csendes tag

Ha a fejlesztői előzetes alatt a beta tovább fejlesztett változatára gondolsz, akkor nem. Amit használok/használtam síma google chrome beta (azt hiszem 0.3.154.3B a verzió száma), minden féle kiegészítés meg extra nélkül.

Google forever!

(#266) Penge_4 válasza jamijami (#265) üzenetére


Penge_4
veterán

A 0.3.154.3 a legújabb fejlesztői előzetes. Azt véletlenül biztos nem tetted fel, mert összetett egymás utáni kattintások sorozatára van hozzá szükséged.
Az alább belinkelt oldalon találsz leírást, hogyan telepítheted. A verziószám után pedig nincs "B" jelölés.
A hivatalos verziókat tölts le, ne a bétanews és egyéb oldalak által összetákolt telepítőt. Az előzetes verzióknak hivatalosan nincs offline telepítője.
Szedd le és először innen tedd fel a bétát. Utána azt tudod automatikusan frissíteni.

(#267) pilóta


pilóta
nagyúr

A kedvenceket hol találom meg ebben a krómban? A csillagra csak az aktuális oldallal lehet valamit csinálni, de a régieket nem találom, pedig elvileg beimportálta az IE-ből...

Mod: megvan. Hát elég gáz, ahogy megoldották, egy centit levesz a lényegből, tök fölöslegesen...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#268) Penge_4 válasza pilóta (#267) üzenetére


Penge_4
veterán

Abban egyetértek, hogy tényleg gáz, már alternatív megoldás van rá. Sőt, már saját billentyűparancs is van hozzá, ha a Delicious-t jobban szereted.

De nem értem miből vesz el egy centit? A Chrome a világ leghelyspórolósabb böngészője.
A címsorba helyezett tabokkal még az Opera legminimalistább skinje is többet elvesz a képernyőből. Különben meg csak nyomd meg a Ctrl+B-t és előugrik a könyvjelzőeszköztár, vagy eltűnik és akkor csak üres tabokon jelenik meg.

(#269) desolator


desolator
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy a chorme-ba hogyan lehet beállítani, hogy pl ha a google-ba beírok valamit akkor megjelenjenek a korábbi keresési előzmények?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#270) Penge_4 válasza desolator (#269) üzenetére


Penge_4
veterán

Az autofillre gondolsz? Mert ha a címsorkeresést használod, akkor megjelennek.

Meg ott a WebHistory is.

(#271) marcias


marcias
őstag

Magyar helyesírás-ellenőrző miért nincs még mindig? Ezt nem értem. Van lengyel, cseh, szlovák, szlovén, román, horvát. De magyar nincs. Ennyire lényegtelenek vagyunk már? :(
Vagy legalább ki lehetne kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#272) Penge_4 válasza marcias (#271) üzenetére


Penge_4
veterán

Chromiumban már ki lehet kapcsolni hivatalosan is. Nem hivatalosan meg már nagyon régóta.

Hogy miért nincs? Mert mi vagyunk a világ segglyuka, lassan már Afrikában jobb életkörülmények lesznek. :O

(#273) Shodan


Shodan
addikt

Hogy a fenébe lehet beállítani hogy ne letöltsön csak megnyisson downloadnál?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#274) Penge_4 válasza Shodan (#273) üzenetére


Penge_4
veterán

Sehogy. Avagy mégis. Megadod célnak, akár a Temp mappádat és alul kiveszed a pipát az Ask where to save each file before downloading mellől. Ezután elindítod a kívánt letöltést (rákattintással), majd a download bar-on jobb klikk->Always open files of this type

Innentől ezt a kiterjesztést automatikusan tölti és meg is nyitja letöltés után.

Remélem erre gondoltál, ugyanis minden fájlt le kell tölteni, hogy meg tudd nyitni, akár temp mappába, akár nem, ezt minden böngésző megteszi.

(#275) Shodan válasza Penge_4 (#274) üzenetére


Shodan
addikt

Erre gondoltam, csak pl az explorer ezt úgy teszi meg hogy nem látok belőle semmit.
Ez az egy nem tetszik a googleben, de akkor beállítom így.

A másik meg hogy most uninstalláltam a chromeot, de nem tudom újra tenni.
Ráálok a setupra és nem történik semmi. Utánna olvastam és valamit a ctfmon-al kell variálni, de nekem úgy se megy.Ez is egy mínusz pont, de a chromium legalább működik.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#276) Penge_4 válasza Shodan (#275) üzenetére


Penge_4
veterán

Ráálok a setupra és nem történik semmi.

Már rosszul kezded. Milyen Setupra? Nincs neki olyan. Ha meg kókányolt verziót használsz, akkor bármi lehet, az már nem a Google hibája. Menj fel ide és innen töltsd le a hivatalosat, utána meg ezzel, a szintén hivatalos progival váltsd át dev-re a csatornát.

Mondjuk nem tudom mi köze a ctfmon-nak a Windows Installerhez. Úgy tudtam eddig, hogy az Office-hoz meg a billentyűzetbeviteli izékkel kapcsolatos. :U

[ Szerkesztve ]

(#277) Shodan válasza Penge_4 (#276) üzenetére


Shodan
addikt

pedig létező probléma: [link]

Hivatalosat töltöm le, de nem indul a telepítés, a feladatkezelőben elkezd futni egy googleupdate process és ennyi. Ctfmon-al már addig variáltam hogy örülök hogy egyátalán van magyar nyelvem.
Akkor gondoltam kipróbálom az IE8 beta2 , aztán ez is valami hibával leáll mert nem szereti a SP3at ... mondom jó köszönöm nekem ennyi elég akkor maradok annál ami van.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#278) Jofi81


Jofi81
őstag

Be lehet valahogy állítani, hogy a címsor legördülő menüként is funkcionáljon, mint IE, FF, Opera alatt? Azaz ne kelljen elkezdeni begépelni a címet, vagy kedvencekből, illetve előzményekből navigálni, hanem csak a címsort lenyitva rákattintani a címre.

(#279) Penge_4 válasza Jofi81 (#278) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem lehet. De azt ugye észrevetted, hogy ellenben az összes többi böngészővel itt a legrelevánsabb találatot automatikusan kitölti, tehát ha mondjuk gyakran jársz ide, akkor elég csak beírnod a "p"-t, és ki is tölti, hogy prohardver.hu, neked már csak Entert kell nyomni.

Pár használhatósági tipp:
Új tab helyett gyorsabb, ha Ctrl+T-t nyomsz.
Címsorba kattintás helyett gyorsabb, ha Alt+D-t vagy Ctrl+L-t nyomsz.
Kis piros x helyett gyorsabb a Ctrl+W
Bár ezt már magad döntsd el, hogy neked melyik áll jobban kézre, de szerintem mindenképp próbáld ki.

(#280) Jofi81 válasza Penge_4 (#279) üzenetére


Jofi81
őstag

Kár, pedig ez hiányzik a legjobban... Azért barátkozom még vele. Köszi a tippeket!

(#281) ToG


ToG
csendes tag

Szevasztok!
Nekem is tetszik a Chrome, főleg a sebessége miatt. Van viszont olyan problémám, hogy semmiféle beállítást nem tudok eszközölni. Ha rákattintok a "Beállítások" menüre, nekem rögtön elszáll. 64 bites XP alatt használom.
Ja, és hiányzik, hogy megjegyezze, amiket egy űrlapmezőbe már beírtam egyszer, s ajánlja, ha újra be akarom írni. Persze lehet, hogy a beállítások között ott van... :-)
Van ötletetek ezekre a felvetésekre?

(#282) Penge_4 válasza ToG (#281) üzenetére


Penge_4
veterán

Frissíts:

Attempted fix for the Options dialog crashing Google Chrome on Windows XP 64-bit. We cannot reproduce the issue, so this might not fix all the crashes people are experiencing.

Űrlapkitöltés megjegyzés meg jelenleg még csak a Chromiumban van, de még erősen tesztelési fázisban, tehát hol működik, hol nem. Majd pár nap, max 1 hét múlva szerintem már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#283) harylmu


harylmu
őstag

hali

hogy tudom oldalra kitenni a kedvenceket a "böngészősávba"?
illetve a görgetést hogy tudom megoldani középső egérgombbal? (most rákeresek a topikba godolom mindjárt választ kapok erre)

[ Szerkesztve ]

(#284) Penge_4 válasza harylmu (#283) üzenetére


Penge_4
veterán

Autoscroll (középső görgetés) még csak a Chromiumban van.
A böngészősáv alatt mit értesz? A címsávot? Mert könyvjelzőket csak a könyvjelző sávra (Ctrl+B) tudsz kitenni.

(#285) harylmu válasza Penge_4 (#284) üzenetére


harylmu
őstag

"könyvjelzőket csak a könyvjelző sávra (Ctrl+B) tudsz kitenni."

Köszi, ezt akartam tudni.
Chromium blog.hu-s linkje egyébként nálam nem jó.
Ez a chromium olyan mint a Chrome, csak a nyílt forráskódú verziója? Vagy valami hasonló?:D
Valaki direkt linket tudna adni?

[ Szerkesztve ]

(#286) harylmu válasza harylmu (#285) üzenetére


harylmu
őstag

megtaláltam
a frissítést baromi lassan csinálja..

[ Szerkesztve ]

(#287) Penge_4 válasza harylmu (#285) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez a legújabb trunk build: [link]
Ez a legújabb 'all tests pass' build: [link]

Ez pedig a fejlesztés menete: [link]

Minden esetben a .zip-et bontsd ki és futtasd, a mini installer csak tesztelésre van, azt ne telepítsd!

A blog.hu-s link már nem megy, mert a blog megszűnt az Blog.hu túlbuzgó adminja és egy nyálverő amcsi jóvoltából, aki akkora sötétség, hogy szerinte, mert én felhasználtam az ő fórumon belinkelt imageshack-es (vagy nem tudom már milyen) screenshotját, azzal az ő szerverének a sávszélességét terhelem. Sőt, egy az egyben plágium az egész. Az, hogy lefordítottam magyarra, az nem számít. :U De szar lehet szegénynek, ha övé az imageshack szervere. ;] Nem volt elég a gyökérnek, hogy forrásként megjelöltem az oldalát. Az admin meg szó nélkül letiltotta a blogot, és csak "Ha majd leveszitek a tiltott tartalmakat, visszateszem." sokatmondó mondattal küldött egy mailt, azt nem részletezte, hogy most mi baja, szóval gondolkozhattam egy sort, hogy ugyan a javascriptes bookmarkletek tiltottak-e, vagy az iframe-be ágyazott Chromium aktuális verziószám... :D
Szóval így törölve lett a blog, úgysem volt annyira olvasott, hogy érdemes lett volna folytatni.

(#288) harylmu


harylmu
őstag

Hello. Hogy tudom a Chromiumot beállítani alapértelemzett böngészőnek? (Vista) Mert az IE-ből és a Firefoxból is kivettem a pipát az alapértelmezésből, illetve krómiumon ráklikkeltem arra hogy legyen az alapértelmezett, de sajna a firefox szeret alapértelemzett lenni.

(szóismétléseket nem nézni :D)

(#289) Penge_4 válasza harylmu (#288) üzenetére


Penge_4
veterán

Xp vagy Vista?
A Vezérlőpultban az alapértelmezett programoknál mit válaszottál ki?

(#290) Penge_4 válasza harylmu (#288) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, írtad, jólvan. :W
Na szóval Default Programs->Set your default programs->Itt meg kéne jelennie a Chromiumnak. Ha nem jelenik meg, akkor állítsd be az FF-et, vagy az IE-t alapértelmezettnek, majd ha ez megvan, akkor újra a Chromiumot.
Utána már meg kell jelennie. Ha még ezek után sem, akkor ugyanitt az Associate a file type or protocol with a program résznél alul a protokoloknál HTTP, HTTPS-t társítsd a Chromiumhoz, majd felül a fájltípusoknál a htm, html, shtml, xht, és xhtml-t szintén.

(#291) harylmu válasza Penge_4 (#290) üzenetére


harylmu
őstag

Associate-ben sem jelenik meg a Chromium.

(#292) harylmu válasza harylmu (#291) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem ilyen portable verzióm van asszem :K

(#293) Penge_4 válasza harylmu (#291) üzenetére


Penge_4
veterán

Az már baj. Ugye nem az .exe-t telepítetted? Ugye ha van UAC-od, akkor az első kibontásnál Run As Administrator-ként futtattad?

Egyébként nem portable, mivel első indításnál ugyanúgy a C:\Users\Username\AppData\Local\Chromium\User Data-ba írja be magát és ide cachel, meg itt hoz létre olyanokat, mint Preferences, Bookmarks, History...stb

Ugye onnan töltötted le, amit belinkeltem?

(#294) harylmu válasza Penge_4 (#293) üzenetére


harylmu
őstag

Igen. És a .zipeset szedtem le.

(#295) Penge_4 válasza harylmu (#294) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor passz. Nem tudom. Nem lehet, hogy valami FF kiterjesztés befolyásolja? Vagy valami third party program tartja fenn a társítást?

(#296) harylmu válasza Penge_4 (#295) üzenetére


harylmu
őstag

Nem hinném.

(#297) Pörp


Pörp
senior tag

Feltelepíteném ezt a böngészőt XP SP3-ra, de sajnos az exe indítása után semmi se történik. Mi lehet a gondja? :(

[ Szerkesztve ]

(#298) Penge_4 válasza Pörp (#297) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha hivatalos vagy Dev channelről telepítesz, akkor automatikusan indul egy webes telepítő, te normális esetben nem találkozol .exe-vel, csak ha már fentvan, ha pedig a Chromiumot raktad fel, onnan a chrome-win32.zip-et kell letöltened, kibontanod, majd futtatnod, azt nem kell, nem szabad telepíteni. Az ott található telepítő csak tesztelésre van a fejlesztőknek.

(#299) zoo8800


zoo8800
veterán

Hahó

Veletek fordult már elő, hogy hsz-szerkesztéskor beduplázódott a hsz??? Velem gyakran előfordul, de csak Chrome alatt, FF2-vel nem történik ilyen. (Felváltva használom a két böngészőt)

rip and tear, until it is done

(#300) Penge_4 válasza zoo8800 (#299) üzenetére


Penge_4
veterán

Velem Operával, de csak ritkán. A Chrome értesít a POST lekérésről.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.