Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) #27441408 válasza ntomka (#1649) üzenetére


#27441408
törölt tag

Az miért nem jó amit én linkeltem ? :U

Ez egy nagyon hiányolt funkció, és el sem tudom képzelni, hogy eleve miért nem építették bele a gyorsítótár manuális szabályozásának lehetőségét?!

Mert ez egy minimalista böngésző :DDD

(#1652) ntomka válasza hackeeeee (#1636) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kijött az új dev verzió! Hibátlan az aero peek! ;) Jah, és nem nagy dolog, de új animációt kapott az új tab nyitása. :D

silver star: Ez még egy minimalista böngészőben is alap kéne legyen szerintem.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1653) ntomka válasza ntomka (#1652) üzenetére


ntomka
nagyúr

Visszavonom. Rájöttek, hogy valami nagyon rossz szerintem, mert letiltották. Egyáltalán nem működik, csak elsőre tűnt jónak. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#1654) #16820480 válasza ntomka (#1652) üzenetére


#16820480
törölt tag

naponta jön új verzió ;) legalábbis linuxra szinte minden nap van frissítés.

(#1655) ntomka válasza #16820480 (#1654) üzenetére


ntomka
nagyúr

Te is tudod, hogy 4 féle Google böngészőt kell megkülönböztetni. Van a Chromium, ez totál fejlesztői ág, és ugye teljesen nyílt, bárki építkezhet rá, ha akar. Van a Chrome, ezen belül dev, beta és stabil. Ezeket már sokszor részleteztem. Linuxon még sokan a Chromiumot használják, amiből valóban szinte minden nap jön egy build, mert ugye ennek a fejlesztése a leggyorsabb, de egyben a leginstabilabb is. Nekem linuxon hihetetlen összeomlásokat és megjelenési hibákat tudott produkálni. Ezzel szemben a Chrome dev -habár totál Google arculatú-, de nagyságrendekkel stabilabb, mert a Chromium "stabilabb" változataiból hozzák ki, ráadásul linuxon is szépen fut már (nem is értem sokan miért erőltetik a nightly chromiumot, mikor csupa bugos tud lenni néha (volt, hogy úgy elcsesztek valamit, hogy egy nap kétszer is frissült)). És a Chrome dev fejlesztési ciklusa is hosszabb, hiszen erről jönnek a beta és stabil Chrome verziók, ergo itt átlag heti egyszer jön frissítés. :)

ツ Headphones on - World off

(#1656) #16820480 válasza ntomka (#1655) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért bátorkodtam megjegyezni, mert te is a chromiumos linket tetted be ide.
én amúgy azért használok chromiumot, mert ebből van launchpad-os tároló, és magától frissül nem kell kézzel szórakozni. bár lehet, hogy a bétát kéne inkább, mert az talán megbízhatóbb, de nekem a napi kiadással sem volt szinte semmi bajom soha. illetve egyszer elontottak valamit, akkor egy napig FF-ot használtam megint, aztán a következő frissítéssel jó volt :D
de ez a fél év alatt egy hiba szerintem azért nem olyan rossz arány...

(#1657) ntomka válasza #16820480 (#1656) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne tévesszen meg a link. Windowsra és mac-re a Chrome beta és dev verziók innen érhetők el hivatalosan! ;)

A Chrome stabil/beta (nemtom melyik a legstabilabb hivatalos linuxra) is "tárolósít". :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1658) #16820480 válasza ntomka (#1657) üzenetére


#16820480
törölt tag

bétából találtam tárolót, de nekem jó ez a daily is egyelőre :D ha nagyon nem menne, akkor majd downgradelem...

(#1659) #27441408


#27441408
törölt tag

Nem fordít a Chrome-om semmilyen nyelvről újra tegyem szerintetek vagy mivel béta várjak hátha jön javítás ?

[ Szerkesztve ]

(#1660) Koczka


Koczka
tag

az miért van hogy pintest chrome alatt 532, firefox alatt 12 ?

(#1661) ntomka válasza Koczka (#1660) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha a pingtest.net oldalon nézed, akkor az valszeg amiatt van, hogy a pingtest java appletet használ a teszteléshez, és kezdettől fogva vannak bajok a chrome alatt a java appletekkel. Egyéni meglátásom szerint a sandbox-szal akad össze és, hogy nem tudják régóta megoldani, valszeg a java hibája lehet (vagy a pingtest applet programjáé).

ツ Headphones on - World off

(#1662) Koczka válasza ntomka (#1661) üzenetére


Koczka
tag

magyarán a java rosszul működik együtt a chromal?

(#1663) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy letöltöm a chrome weboldaláról a telepítőt, de az nálam nem indul el? Hogyan tudom így feltelepíteni?

(#1664) #27441408 válasza Atikusz (#1663) üzenetére


#27441408
törölt tag

Rányomtál a setup-ra ? :B

(#1665) ntomka válasza Koczka (#1662) üzenetére


ntomka
nagyúr

Magyarán igen. De nem minden esetben. Leginkább a pingtest-re hallottam eddig panaszt, meg a cib online bank rendszerére.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1666) Atikusz válasza #27441408 (#1664) üzenetére


Atikusz
senior tag

Igen, rá! :D

(#1667) ntomka válasza Atikusz (#1666) üzenetére


ntomka
nagyúr

Milyen böngészőből próbálod telepíteni?

ツ Headphones on - World off

(#1668) Atikusz válasza ntomka (#1667) üzenetére


Atikusz
senior tag

Firefox alól töltöttem le a telepítőt!

(#1669) ntomka válasza Atikusz (#1668) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld meg IE alól. Onnan más telepítő indul el, ha minden igaz. Ha nem jársz sikerrel, akkor keresünk más megoldást. :)

ツ Headphones on - World off

(#1670) Atikusz válasza ntomka (#1669) üzenetére


Atikusz
senior tag

rendben köszi, megpróbálom! hamarosan jelentkezem! :)

szerk: sajnos így sem indul el a telepítő! :(

[ Szerkesztve ]

(#1671) ntomka válasza Atikusz (#1670) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próba cseresznye ezzel. Ez egy offline telepítő, azaz a teljes csomag.

ツ Headphones on - World off

(#1672) Atikusz válasza ntomka (#1671) üzenetére


Atikusz
senior tag

hát érdekes, ezzel sem indul! hol lehet nálam a hiba? :F

(#1673) ovw


ovw
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már lehangzott csak én nem találtam választ a kérdésemre:

Újratelepítettem a Win7-et egy új vinyón.
A régi megvan a telepített rendszerrel, programokkal.
A régiről szeretném a Chrome könyvjelzőimet importálni, de az egész vinyón nem találok
bookmarks nevű file-t sehol. Hol tárolja a Chrome az elmentett könyvjelzőket?

Előre is köszönöm, üdv:
ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#1674) ntomka válasza Atikusz (#1672) üzenetére


ntomka
nagyúr

Oprendszer > win7/vista, az uac megfogja, bár ha nem toltad maximumra, akkor nem hiszem, hogy ez.
Tűzfal proaktív védelemmel > esélyes.
Csúcsra húzott vírusirtó > esélyes.

(#1673) ovw: c:\Users\felhasználó_név\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1675) Atikusz válasza ntomka (#1674) üzenetére


Atikusz
senior tag

UAC ki van kapcsolva, vírusírtót (MSE) kikapcsoltam, és így sem indul el!

(#1676) ntomka válasza Atikusz (#1675) üzenetére


ntomka
nagyúr

A feladatkezelőben nézz szét, keresd ki az összes google kezdetű folyamatot, valamint az msiexec.exe nevűeket is, és amit találsz, lődd ki. Ha találtál, akkor próbáld meg újra az offline telepítőt.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1677) Atikusz válasza ntomka (#1676) üzenetére


Atikusz
senior tag

ezeket már ellenőriztem és nem találtam google-féle folyamatokat valamint msiexec.exe nevű folyamatot sem.

(#1678) ntomka válasza Atikusz (#1677) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hirtelen más nem jut még eszembe. Ez is megér egy próbát: beta csatorna.

ツ Headphones on - World off

(#1679) Atikusz válasza ntomka (#1678) üzenetére


Atikusz
senior tag

sajnos ez sem vezetett eredményre! :(

(#1680) ntomka válasza Atikusz (#1679) üzenetére


ntomka
nagyúr

c:\Users\felhasználó_név\AppData\Local\

Nézd meg hogy van-e ebben a mappában neked Google mappa, ha igen, azon belül Chrome. Ha igen, gyaluld le. :)

ツ Headphones on - World off

(#1681) Atikusz válasza ntomka (#1680) üzenetére


Atikusz
senior tag

nincsen google mappa!

(#1682) ntomka válasza Atikusz (#1681) üzenetére


ntomka
nagyúr

Milyen tömörítő progi van a gépeden?

ツ Headphones on - World off

(#1683) Atikusz válasza ntomka (#1682) üzenetére


Atikusz
senior tag

WinRAR, miért?

(#1684) ntomka válasza Atikusz (#1683) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor jobb klikk az offline telepítő csomagon (azaz helyi menü) > Kibontás ide... (vagy hasonló, nekem 7zip van) > Kapsz elméletileg egy mappát, aminek 102 a neve. Ezen belül lesz egy fájl > Ennek a fájlnak add meg kiterjesztésként, hogy msi > Ezután ezen a fájlon jobb klikk (helyi menü) > Szintén kicsomagol ide > Kapsz egy chrome.7z fájlt > Jobb klikk rajta > Kicsomagol ide > Kapsz egy Chrome-bin nevű mappát > Nevezd át Chrome-ra > Másold be a c:\Users\felhasználó_név\AppData\Local\Google\ mappába (ha nincs Google mappa, hozd létre) > A Chrome mappán belül Chrome.exe > Jobb klikk > Küldés\Asztali parancsikon > Asztalon duppla klikk rajta.

Ha minden jól megy, elindul a Chrome. :))

ツ Headphones on - World off

(#1685) hemaka


hemaka
nagyúr

Hali.
tegnap óta az istenért nem akarja lejátszani normálisan a YouTube-os videókat. Van amelyiket betölti, van amelyiknél meg kiírja, hogy: Old Flash? Go upgrade! holott a legújabb van fent flashből.
Mi baja lehet? :D

(#1686) ntomka válasza hemaka (#1685) üzenetére


ntomka
nagyúr

Valamit nagyon fejlesztenek a youtubeon. Tegnapelőttől 1 egész napig nem ment egy operásnak sem egyáltalán a youtube. Nekem most épp jó Chromeon, és nem is volt vele bajom. Melyik verzió van fent neked?

ツ Headphones on - World off

(#1687) #16820480


#16820480
törölt tag

lehet, hogy nem teljesen ide való kérdés, de kicsit piszkálja a csőrömet, hogy működik az a dolog, hogy a youtube videók html5 <video> tagjával menjenek, vagy ez még nem indult be? mert ugye chromium alatt kéne menjen, de ennek ellenére flash-ben játsza le, ami meg feleslegesen strapálja a procit sajna. szóval hogy ez beállítás, vagy micsoda kérdése? direkt ezért regisztráltam a youtube-ra, de nem találtam ott ilyet a beállítások közt, hogy mivel szeretném megnézni.

(#1688) ntomka válasza #16820480 (#1687) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ami Chromemal kapcsolatos, minden ide való. :)

YouTube HTML5

Még nagyon teszt állapotban van. Nekem 5-ös Chrome alatt windowson nagyon bugos. Régebben próbáltam linuxon, ott meg egyáltalán nem ment nekem. :(
Valamint azoknál a videóknál, ahol reklám is van, ott egyáltalán nem működik még.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1689) #16820480 válasza ntomka (#1688) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ezt közben megtaláltam, de ez nem csinál semimt. mármint csinál, néhány videónál ugye bejön a html5 logó meg a töltés, és úgy marad, nem játszik le semmit :( pedig jó lenne...

(#1690) ntomka válasza #16820480 (#1689) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahogy írtam, nagyon bugos. Pedig jó lenne. Azért érezhető rajta a fejlődés. Régebben egy pixelhalmaz jött csak be (legalábbis ha elindul egy videó), most már szép tiszta a kép. Csak a stabilitással vannak gondjai. Konkrétan ha 10-ből 1 videó elindul, akkor még lehet túloztam is. :(

Ez pl elindul nekem.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1691) #16820480 válasza ntomka (#1690) üzenetére


#16820480
törölt tag

nálam ez sem megy... :( nem értem amúgy hogy gondolták, hogy ilyen nagy hírveréssel támogatják meg átállnak a html5-re, amikor ennyire nem megy. mindegy, majd idővel talán.

amúgy ez a rajzfilm nagyon jó szerintem, nagyon tetszett :)

(#1692) ntomka válasza #16820480 (#1691) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem ez lehet a baj, hogy a Chromium nem igazán támogatja a H.264-et?

Jó bizony. :K Jobb így rajzfilmben, mint Avatar féle agyon-hypeolt tucatfilmben. ;]

ツ Headphones on - World off

(#1693) #16820480 válasza ntomka (#1692) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, nekem tetszett az Avatár is, bár ott inkább a 3D látvány miatt (azért egy 45x28 méteres imax vásznon elég jól mutat :B )

lehet, hogy ez a baj, de itt azt is írják, hogy nem tud weblapokat lefordítani a chromium, és közben mégis (ki is kapcsoltam ezt a funkcióját, mert marhára idegesített). de ha nincs benne alapból, akkor miért nem tudja használni azt a kodeket, ami a rendszerben van telepítve?

(#1694) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Arra kérem, aki a BFilter-hez is ért, mondja el, hogyan lehet megoldani azt a problémát, hogy a Chrome a BFilter-en keresztül nem tud beléptetni egyes fórumokra vagy blogokra? Account és a hozzávaló jelszó helyes, mentve voltak, eddig nem is volt gond, de ma nem tudok belépni. Ha olyan parancsikonnal indítom a böngészőt, aminek a Cél rubrikája nem tartalmazza ezt a toldalékot --proxy-server=127.0.0.1:8080 (tehát kikerülöm a BFilter-t), akkor probléma nélkül beléphetek. Nem minden fórummal és bloggal csinálja, mert it café, index fórum, blog.hu jól működik. Semmit se változtattam a böngészőn, a BFilter-en. Egy dolgot csináltam, tegnap a Java Runtime Environment 6 Update 19-et uninstalláltam és az Update 20-at telepítettem.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1695) Balinov


Balinov
félisten

Jóreggelt,
van-e Chrome-ra olyan megoldals, hogy a bookmark bar vastagsagat megduplazni, hogy 2 sorban jelenjenek meg a bookmarkjaim?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1696) macko20


macko20
őstag

Sziasztok néhány napja tesztelem a cromot ,egyenlöre tetszik ,az IE-ben van egy funkcio amivel be lehet állitani ,hogy ne nyison új ablakot hanem egy új lapon jelenitse meg pl.: linket,ez igy itt is müködik de a tagokat külön ablakban nyitja meg és az egérrel való másolást nem engedi,csak ctrl>c-vel erre vmi beállitás létezhet?
Üdv.: M20

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1697) ntomka válasza tknof1871 (#1694) üzenetére


ntomka
nagyúr

Lehet az adott oldalon letilt valamit, amit nem kéne. Az advanced beállító ablakban az urls.local fülön írd be, hogy NOFILTER *valami.com*, a valami.com helyére az oldal címét, vagy az urljét, ahol be tudsz jelentkezni. Nem garantálom, hogy működik, de egy próbát megér.

(#1695) Balinov: Olyan nem igazán, de próbáld meg ezt vagy ezt.

(#1696) macko20: Ezt nem egészen értem? Ha a középső egérgombbal kattintasz a linkekre, akkor mindig új lapon nyílnak meg.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1698) tknof1871 válasza ntomka (#1697) üzenetére


tknof1871
őstag

THX! Így be tudok lépni. Azért kár, hogy ki kell herélni a szűrőt, ha csak ezen az oldalon is.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1699) ntomka válasza tknof1871 (#1698) üzenetére


ntomka
nagyúr

;) Annyira nem nagy "kiherélés", mert csak az adott domainen lévő reklámokat nem fogja így szűrni, a külsőket ugyanúgy fogja.

ツ Headphones on - World off

(#1700) macko20 válasza ntomka (#1697) üzenetére


macko20
őstag

Köszönöm ez müködik.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.