Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) SunMount3r válasza SunMount3r (#31000) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Uninstalláltam a Chrome-ot, még a Chrome könyvtárat is töröltem a felhasználói mappámból, újra installáltam és addig rendesen működtek és látszódtak is a könyvjelzők a Könyvjelzőkezelőben. De nyilván vissza akarom rakni az összeset, ami eddig volt, ezért bekapcsoltam a szinkronizálást, mire végzett, ugyan az az állapot ált elő, mint előtte. Tehát a Könyvjelző kezelőben megint nem látszik semmi. Erre se tud senki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#31002) SunMount3r válasza SunMount3r (#31001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Marha jó, most már a Win10-es gépemen is elszállt a Könyvjelző kezelő, ugyan az a hiba. Tényleg senkinek nincs itt hasonló hibája vele?

(#31003) mikk2000 válasza SunMount3r (#31002) üzenetére


mikk2000
őstag

Én nem használom a szinkronizálást, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az cseszett el neked valamit. A szinkronizálásos dolgokkal (az egyszerűbbekkel amik semmit nem kérdeznek) az a baj, hogy néha nem az történik, amit az ember várna. Mondjuk törlöd a saját példányod, a szerveren levővel mi lesz? Azt hinnéd megmarad, de a gépi logika gondolhatja azt is, hogy mivel törölted, nem kell, és törli a szerveren levőt is... hiszen ha nem törölné amit törölsz, akkor csak hízna feleslegesen, és ki törölgetne néha és mi alapján?

Nem nagy fáradság szerintem a könyvjelzőket lokálisan learchiválni időnként.

(#31004) FunPro válasza mikk2000 (#31003) üzenetére


FunPro
senior tag

A szinkronizálás ott cseszhetett el valamit, hogy valamelyik fájl sérült volt a chrome-ban (vagy a chrome hülyült meg, vagy beszopott valamit, amit nem kellett volna), és azt szinkronizálta le a szerverre.

Valószínűleg nem is a könyvjelzőkkel lesz a baj, hiszen maga a könyvjelzősáv látható a képernyőképeken (könyvjelzősáv), tehát a könyvjelzők maguk tárolva vannak. Itt a chrome-on bellül a könyvjelzősáv oldal van neki beszopódva.

#SunMount3r

Én annyit próbálnék meg, hogy ez alapján megnyitnám a könyvjelzőfájlokat (szövegszerkesztővel), megnézném, hogy ott vannak-e a könyvjelzők. Ha igen, lementeném ezeket a fájlokat.

Utána kitörölném az eredeti fájlokat, megnézném, hogy megjavult-e a chrome. Ha igen, akkor gáz van, mert manuálisan kell hozzáadogatni mindent újra.

Ha ezután is problémás, akkor megint újraraknám a chrome-ot, de most nem szinkronizálnám a könyvjelzőket, hanem bemásolnám a lementett könyvjelzős fájlokat a frissen telepített chrome-ba, háta valami csoda folytán az helyrerakja a dolgokat.

Ha helyreállnának a dolgok, akkor szinkronizáltatnám a megjavult gépet a szerverrel, az helyrerakná a másikat is.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31005) SunMount3r válasza FunPro (#31004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pár héttel ezelőtt kérdeztem itt szinkornizációról, az előtt sose használtam és (mert) bizony voltak fenntartásaim. De akkor nagyon kellett, gyorsan valami megoldás, hogy egyik gépről átvigyem egy másikra az adatokat és pont itt kérdeztem mennyire '"biztonságos", akkor senki sem beszélt le róla, sőt inkább rá beszéltek. Hát most már tudom, hogy jobb lett volna magamra hallgatnom. az alap kérdés valami olyasmi volt, hogy a könyvjelzőket, jelszavakat át tudom vinni offline is, de a kiegészítőkkel nem akartam szenvedni külön (az is vagy fél óra mire beállítom őket). Most pedig ez van: totál szívás. De nem hagyom annyiban...

(#31006) SunMount3r válasza FunPro (#31004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sajnos az van, hogy ha törlöm a könyvjelző file-okat, akkor rendbe jön a Könyvjelzőkezelő, amint vissza másolom őket, máris nem jó megint. Azt lehetne talán, hogy a könyvjelző (bookmarks) file nem kompatibilis azzal a Chrome-al, ami fent van? Egy régebbi Chrome-ot lehetne esetleg próbálni felrakni... ? Vagy ha a szinkronizálás miatt "romlott el" a könyvjelző file, akkor rájönni, hogy mi vele a baj és manuálisan kijavítani... Mert elvileg ha megnyitom notepad-al, ottvan az összes könyvjelző bennük, hiszem a Könyvjelző sávban is megjelennek rendesen, csak a Könyvjelzőkezelő nem tudja kiolvasni őket valamiért???

[ Szerkesztve ]

(#31007) FunPro válasza SunMount3r (#31006) üzenetére


FunPro
senior tag

Elméletileg lehet javítani minden további nélkül.
Gyakorlatilag, nekem ötletem nincs, hogy ilyenkor mi tud beszopódni. :D

Ha minden igaz, neked a Bookmarks file fog kelleni, nem a Bookmarks.bak. Én notepad++-al ugranék neki.

A fájlon belül vannak szakaszok.
Én nem nagyon használok könyvjelzőket, így nálam így néz ki:

"roots":{
"bookmark_bar": {
"children": [ ],
.
.
.
},
"other": {
"children": [ ],
.
.
.
},
"synced":{
"children":[ ],
.
.
.
},

A gyakorlatban nem tudom hány ilyen szakasz létezhet, szerintem ez a három fő szakasz van nálad is.

Én egy olyat próbálnék, hogy ismét lementeném a könyvjelzőfájlokat (ha nem törölted az előző mentést, akkor nyilván ez kimarad) -> kitörölném a chrome-ból ezeket a fájlokat -> és újraindítanám. Ahogy igazából legutóbb csináltad, lényeg, hogy egy tiszta könyvjelző fájlal elinduljon a chrome (működjön).

Amikor elindult a chrome, összefésülném a régi könyvjelzőfájlt az újjal, notepad++-ban.
(Bezárt chrome-al)

Valószínűleg neked csak a children szakasz fog kelleni.
A régi fájlból kimásolnám a bookmark_bar és az other alatt található children szakaszt.

Elméletileg ez egy hosszú szakasz, de könnyű megtalálni a végét, mert a "children"-el kezdődik, és egy
} ],
"date_added":-el zárul.

Szóval, először a régi fájl bookmark_bar szakaszában kijelölöd és másolod a "children-től a } ], -ig, majd beilleszted az új fájlba úgy, hogy előtte kijelölöd a bookmark_bar alatti "children": [ ], -t.

Ugyanezt megcsinálod az "other"-el. A synced-el első körben nem foglalkoznék, bár ha volt olyan könyvjelző, amit valamikor átszinkronizáltál és onnan van meg, az is kelleni fog.

Amikor ez megvan, indítsd el a chrome-ot, és kiderül, mit sikerül alkotni. :D

Ha így sem működik, akkor valamelyik könyvjelződ van beszopódva, de ott már sok hibát eltudok képzelni. Mondjuk valami olyan karaktert tartalmaz a neve vagy a linkje, amit a chrome nem szeret, ezért nem tud vele mit kezdeni. Érdemes lehet a frissen hozzáadottakkal kezdeni a kutakodást, de innentől tényleg csak egyesével fog menni a dolog.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31008) SunMount3r válasza FunPro (#31007) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem a legvégén ez van:
} ],
"date_added": "13238347542879393",
"date_modified": "13271592835965679",
"guid": "00000000-0000-4000-a000-000000000002",
"id": "1",
"name": "Bookmarks bar",
"type": "folder"
},
"other": {
"children": [ ],
"date_added": "13238347542879393",
"date_modified": "13267639331969707",
"guid": "00000000-0000-4000-a000-000000000003",
"id": "2",
"name": "Other bookmarks",
"type": "folder"
},
"synced": {
"children": [ {
"date_added": "13269506729417058",
"guid": "c7087e83-c258-467b-bf5a-c1bc64e12f2f",
"id": "54503",
"name": "PROHARDVER! - Az Online PC Magazin",
"type": "url",
"url": "https://prohardver.hu/index.html"
} ],
"date_added": "13238347542879393",
"date_modified": "13269506729417058",
"guid": "00000000-0000-4000-a000-000000000004",
"id": "3",
"name": "Mobile bookmarks",
"type": "folder"
}
},
"sync_metadata": "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
"version": 1
}

Ami a "sync_metadata": rész után van az csak ilyen csupa karakter, de ennél is sokkal-sokkal hosszabb, ez csak egy kis részlet belőle. Próbálkozok majd azzal, amit írtál, de előszőr lehet ezt a részt fogom komplett kitörölni.

[ Szerkesztve ]

(#31009) mikk2000


mikk2000
őstag

Mindentől függetlenül lehet elkallódott az az információ, hogy a szinkronizálás "izé" legyen kikapcsolva :) Sőt talán a legegyszerűbb, ha portable chrome verzióval játszadozol, mivel ott szeparált (nem közös) a konfiguráció.

(#31010) SunMount3r válasza mikk2000 (#31009) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az természtesen ki van. Milyen konfig nem közös, a Sync-eléses?

Amúgy kiszedtem azt a részt, amit írtam, de nem lett jobb.

(#31011) mikk2000 válasza SunMount3r (#31010) üzenetére


mikk2000
őstag

Portable programverzióknál a konfig a programok saját könyvtárában van, így nem keveredik a "közös" azaz pl. a felhasználókénti konfigurációval, hanem értelemszerűen akármennyi lehet, és lehet próbálgatni "büntetlenül". Nade nem akartam közbekotyogni a kollega hozzáértő magyarázatába, csak szólni akartam hogy a szinkronizálás kurvára legyen kikapcsolva, különben csak szívatod magad. Esetleg ötlet, hogy másik fajta böngészőt felrakva, azok egyből importálni szeretnének, és lehet, hogy nekik sikerülne is valamit kiszedni abból az elcseszésből ami neked van (mert mondjuk olyan az importáló algoritmusuk hoyg nem akadnak fenn 1-2 hibán), és akkor örülhetsz.

(#31012) FunPro válasza mikk2000 (#31011) üzenetére


FunPro
senior tag

Ahogy kivettem, már amúgy is rászinkronizált a google a problémás könyvjelzőkre. Ennél jobban nem nagyon tudja megszívni szerintem. Maximum úgy, hogyha újrahúzza a chrome-ot, és a friss fájlok rászinkronizálásával kvázi törli az összes könyvjelzőjét. Vagy minden javítási próbálkozás után a chrome indításkor visszaszinkronizálja a rossz fájlokat, de ilyet tudtommal nem csinál.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31013) SunMount3r válasza FunPro (#31012) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha ki van kapcsolva a szinkronizálás, akkor hogy szinkronizálná vissza?
Amúgy írtam, hogy ha letörlöm a Bookmarks file-t és úgy nyitom meg a Chrome-ot, akkor működik a Könyvjelzőkezelő és amit létrehoz új Bookmarks file, az már jó. Tehát szerintem csak ez a szikronizált Bookmarks file van elbarmolódva. Közben persze próbáltam már újra szinkronizálni párszor, hogy hátha megjavul (megjavították), de eddig semmi. (Minden korábbi Bookmarks file meg Bakcup-olva van a probléma kezdete óta, de ez nem is lényeg). Most azt próbálom, hogy a Rading list-ből (ugye ez egy új funkció) törlök mindent a Chrome-on belül...

(#31014) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok ! Mi lehet a gond,ha van egy oldal ahova ha beszeretnék lépni, azt az üzenetet kapom hogy az ön kapcsolata nem privát? A támadók megpróbálhatják ellopni az adatait stb.. egy oldalnál fordul ez elő máshol jó. Köszönöm :R

(#31015) mikk2000 válasza lajosx (#31014) üzenetére


mikk2000
őstag

Lejárt vagy érvénytelen tanusítvány. Ha "nagyobb" oldal, akkor érdemes megvárni míg rendben lesz (kifizetik). Ellenkező esetben támadás/jelszólopás is lehet.

(#31016) lajosx válasza mikk2000 (#31015) üzenetére


lajosx
őstag

Az egyik legnagyobb fájl megosztó oldal. De akkor nem nálam a hiba hanem az oldalnál? :R

(#31017) mikk2000 válasza lajosx (#31016) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha a chrome böngésződ rendben működik, akkor az oldal hibája, igen. De ha megnézed egy másikkal, és azzal is reklamál, akkor 100% az oldal.

(#31018) Cs1csó válasza lajosx (#31016) üzenetére


Cs1csó
félisten

A csapból is ez folyik most a Bittorrent topikban az Nmag oldalon van a hiba, lejárt a tanúsítványuk, majd javítják.
A megoldás lehet pl. EDGE böngészőből megnyitni az oldalt mert az EDGE engedi hogy a SPECIÁLIS opcióra kattintva nem biztonságos kapcsolattal tehát HTTPS helyett HTTP-vel lépj be.
Egy másik módszer ha az operációs rendszered rendszeridőjét előbbre állítod egy nappal és akkor azt érzékeli majd a böngésződ, hogy még nincs 25-e és így be fog engedni.

(#31019) Dumi86 válasza Cs1csó (#31018) üzenetére


Dumi86
senior tag

Már javították is amúgy :R Sokan már divatból is irkálják hogy ez nem jó meg az nem jó? Ahelyett hogy esetleg megnéznék hogy tényleg nem-e jó? Emberek...

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#31020) Cs1csó válasza Dumi86 (#31019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem elég érdekesen jön be az oldal, kicsit szétesett formában.

(#31021) Dumi86 válasza Cs1csó (#31020) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ezt mondjuk nem értem mitől lett ilyen az oldal,egy tanusítvány lejárata után vagy miatt? :F

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#31022) mikk2000 válasza Dumi86 (#31019) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem írta az oldal címét, emberek....

(#31023) Cs1csó válasza Dumi86 (#31021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megjavult!! :C

[ Szerkesztve ]

(#31024) lajosx


lajosx
őstag

Nem a bittorrent volt,de köszönöm a válaszokat :R továbbá nem tudtam hogy ez mit jelent, azért írtam.Nem tudtam hogy nálam a baj,vagy az oldalon. De akkor ezek szerint az oldalon. :R

Dumi86

Nem divatból írtam ,csak egyszerűen fogalmam sem volt hogy mit jelent az említett hiba,googléba próbáltam utána nézni,de nem találtam megfelelő választ,ezért irtam🤷

[ Szerkesztve ]

(#31025) FunPro


FunPro
senior tag

Egyébként ha már ez a tanúsítvány dolog szóba jött:

Ezt azt a nembiztonságos/tanúsítványellenőrzési cuccot nem lehet valami eldugott menüben kikapcsolni?

A múltkor fel kellett volna konfigolni egy routert, de egyszerűen nem lehetett eljutni a konfig oldalra. Igazából nem csak a chrome volt a ludas, sem a firefox sem az edge nem boldogult vele.

Végül telefonról sikerült a művelet.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31026) SunMount3r válasza SunMount3r (#31013) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Komolyan a falnak megyek már ettől. A Bookmarks file-t itt átkonvertáltam HTML-re, majd azt importáltam a Chrome-ba, nem javította meg. Ugyan ezt a HTML file-t beimportáltam az Edge-be, majd onnan kiexportáltam egy másik HTML file-ba, majd azt is importáltam a Chrome-ba, de így se javult meg. Minden stimmel, csak a Könvyjelzőkezelő üres továbbra is...

[ Szerkesztve ]

(#31027) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Na megint fél napi szenvedés után, valamit csak sikerült kisilabizálnom:
Megvan az az alkönyvtár a Könvyjelzők között, amivben nem stimmelhet valami. Ha azt az egyet törlöm, akkor egyből renbe jön a Könyvjelzőkezelő. Ez is valami. A gond, hogy ebben nagyon sok könvyjelzőm van, így a full törlése nem jó megoldás. Amire gyanakszom, hogy lehet valamiért egy csomó könyvjelző duplikálódhatott benne (valamiért?). Ezért most első körben egy olyan megoldást (programot) keresek, amivel, lehetőleg az elmenetett Könyvjelző HTML file-ban meg tudom vele találni a dupla (tripla?) bejegyzéseket. (Arra gyanakszom, hogy túl sok lett abban a mappában a könyvjelző és nem veszi be a Chrome gyomra). Erre tudtok valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#31028) SunMount3r válasza SunMount3r (#31027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor a következő lépés, hogy javaslatot kérek valami Bookmark Duplicate Finder kiegészítőre a Chrome.-hoz. Ezt már próbáltam, de miután rányomok a Find Duplicate-re, csak pörög, pörög (vagy másfél óráig hagytam futni), de nem törtémik semmi. Valószínűleg ugyan azért, mert ennek is problémaája van azzal az almappával. Szóval egy hasonló kieg. kellene, vagy több, írhattok többet is, hátha, de kezdeném a legjobbakkal.

(#31029) SunMount3r válasza SunMount3r (#31028) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No végül csak sikerül megjavtani, leírom, szerintem van benne tanulság. Valószínűleg az volt a gond, hogy volt olyan Mappa, amin belül túl sok almappa volt (és így túl sok könyvjelző is) és azok belül is és ígytovább. Érdekes, hogy az Edge gyomra így is bevette, bár pl. a tömeges kijelölés és a Duplicate finder sem működött, de legalább át tudtam rendezni, hogy "szellősebb legyen". De még előtte töröltem vagy 100 dead linket belölle, lehet ez is segített. Aztán mikor már megjavult az Edge-ben nyomtam egy Dulicate finder-es törlést, ettől is vagy 100 linkel kevesebb lett. A Chrome-ba beimportáltam az Edge-ből kiimportált HTML file-t (érdekes módon a közvetlen Importálás az Edge-ből nem működött) és így minden helyreállt. A Szinkronizálást full kikapcsoltam, töröltem minden adatot a Google server-ről is. Az biztos, hogy nagyon meggondolom mielőtt valaha is újra bekapcsolnám.

[ Szerkesztve ]

(#31030) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van egy FTP tárhely, ami fontos lenne a munkámhoz. Eddig simán működött, ma nem hajlandó semmit csinálni a Chrome ha beírom a címet. Ötlet? :R

(#31031) mikk2000 válasza erahurka (#31030) üzenetére


mikk2000
őstag

Próbáltad másik böngészőből is?

(#31032) erahurka válasza mikk2000 (#31031) üzenetére


erahurka
félisten

Edge átdob Chrome-ba... De intézőben működik minden további nélkül. Csak az szar.

(#31033) FunPro válasza erahurka (#31030) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem ha rendszeresen használod ugyanarról a gépről, lehet célszerűbb lenne a windows-hoz hozzáadni hálózati helyként, vagy valami célirányos programot használni.

Persze, mivel gondolom nem most kezdted használni, el vagy ezek nélkül is. Ez csak egy ötlet.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31034) erahurka válasza FunPro (#31033) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tetszik Windowson belül, jobb Chrome-ban. Csak képeket kell letöltenem róla aztán áthúzni egy programba távoli asztalon, jobban megfelel a böngészős módszer.

De a Chrome-mal mi van hogy nem akarja megnyitni? :F

(#31035) csako válasza erahurka (#31034) üzenetére


csako
veterán

Google is completely removing FTP access from Chrome

Firefox sem nyit már meg ftp linkeket nekem. Total Commander vagy Intéző a megfelelő alkalmazás vagy nem tudom még mik vannak (Filezilla?).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31036) erahurka válasza csako (#31035) üzenetére


erahurka
félisten

De miért kell ezt? Komolyan mindent csak elrontanak ezek a kretének :((

(#31037) mikk2000 válasza erahurka (#31036) üzenetére


mikk2000
őstag

A link szerint kb egy éve nem megy. Annyira nem kell csodálkozni, sima http-t sem egyszerű megnyitni, a biztonságra hivatkoznak. Amúgy nekem eszembe nem jutna ftp-t böngészőből megnyitni...

(#31038) leroyclub


leroyclub
senior tag

Tudtok ajánlani olyan kiegészítőt ami egy előre beállított időpontban automatikusan megnyit egy oldalt egy új lapon? Ha esetleg nem lenne bekapcsolva a gép akkor a legközelebbi indításkor nyissa meg.

(#31039) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mivel nem találtam megfelelőbb topikot így ide írok: Chrome-ban PC-n és Google TV-n vettem észre, hogy Youtube alatt egyes videók címei magyarul jelennek meg, amiknek egyébként semmi közük hozzá (nem magyar csatorna stb.). Mivel a Chrome-ban és a Google fiókomban nem találtam erre beállítást, a Youtube-ot kezdtem nézegetni és itt találtam meg, hogy a nyelvet lehet magyarra állítani. Na most az érthető, hogy a kezelőfelület magyar lesz, de a videók címeit minek fordítja le és azt is miért randomra?! Akkor vagy fordítsa le mindet vagy egyiket se. Ahogy átállítom angolra, a cím is az lesz. Más böngészőben, ahol nem vagyok bejelentkezve Youtube-ra, természetesen eredeti nyelven írja. Tapasztaltátok már ezt?! Itt egy videó példaként. A cím is és a leírási is magyar, ha arra van állítva a Youtube.

ui.: ha van erre relevánsabb topik, akkor elnézést és szívesen venném a linkjét! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#31040) savior válasza tylerddd (#31039) üzenetére


savior
őstag

Szerintem a videó feltöltője állítja be, de ez csak tipp.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#31041) tylerddd válasza savior (#31040) üzenetére


tylerddd
veterán

Közben a Edge-ben egy másik fiókkal beléptem, magyarra állítva angol cím volt. Aztán angolra nyomtam és vissza magyarra, most már ott is magyarul jelenik meg a cím adott videónál. Elképzelhető, hogy valóban feltöltőfüggő!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#31042) FunPro válasza tylerddd (#31041) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából ezt már egy éve, ha nem régebben tapasztaltam először. Ahogy nézem, mostmár lassan ez bevett szokás lesz.

Ez a youtube hülyesége:

https://www.xda-developers.com/youtube-show-video-titles-native-language/amp/

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31043) mikk2000 válasza FunPro (#31042) üzenetére


mikk2000
őstag

Facén is ez van, mikor bedobtak egy klipet hogy "izgalmas beszélgetések" sejtettem hogy az nagyon nem az lesz... rákattintva az eredeti megtekintésére derült ki hogy ez a "Modern Talking" együttes :)

(#31044) erahurka válasza FunPro (#31042) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt a baromságot amúgy ki találta ki? Most komolyan. A cím nyelvéből már látom milyen nyelvre számítsak, most már akár japán is lehet. Hihetetlen... :W

(#31045) tylerddd válasza FunPro (#31042) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem most tűnt fel. Ahogy leírtam fentebb is a másik fiókkal történő lépéseket, abból is látszik, hogy valószínűleg mindenkinél máshogy/máskor aktiválódik. Nyilván baromság, mert ahogy írják itt is, magyar a cím (ráadásul magyarosan van fordítva) és amikor már rámész, akkor látod, hogy nem magyar a tartalom maga. Max. a feltöltőből lehet látni, hogy nem hazai cucc.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#31046) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Beágyazott videókkal kapcsolatban lenne egy kérdésem,hátha valaki tud segíteni.
Ugye javában tart az Olimpia, szeretnék visszanézni pár versenyt. Kedves újságírók ugye az adott cikkbe berakják a versenyről készült videót. Igen ám,de mindenki ugyanazt használja,viszont nálam Chrome böngésző és Firefox alatt is hibakódot dob ki. 232403 egész pontosan. Mit tudok ez ellen tenni?Mobilon böngészve is ez a hibakód fogad.

(#31047) FunPro válasza wolf88 (#31046) üzenetére


FunPro
senior tag

Mobil netről nem tudsz ránézni véletlenül?

Állítólag ez lehet attól, hogy nat-ol a szolgáltató.
Mivel 3 külön cucc érintett, erős a gyanúm, hogy ez lehet a háttérben.

Ha így van, fel kell őket hívni, hogy ne natoljanak.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#31048) Amartus


Amartus
senior tag

Üdv !
Androidos Chrome-ra van reklám blokkoló ? Desktopon az uOrigin-t használom, de a google play-en elakadtam. Egyáltalán létezik ilyen androidos Chrome-ra? Vagy más böngészőt kell használni ?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#31049) Cs1csó válasza Amartus (#31048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem vagyok otthon az okostelefonokban de pl. hallottam már a Blokada-ról vagy akár az AdGuard-nak van olyan megoldása ami már ip alapján szűri a reklámokat tehát az eszözödre már nem is jut be ha arról böngészel de nem tudom hogy megy a beállítása biztos lesz aki segít.

(#31050) zenit73 válasza Amartus (#31048) üzenetére


zenit73
aktív tag

Androidon, Firefoxra van uBlock Origin, szuperül működik.
Telefonon és tableten ezért nem a Chrome-ot használom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.