Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Most váltottam Chrome- ra Firefoxról, de egy-két furcsaság megoldásában megköszönném, ha tudnátok segíteni.
Először is hogyan tudom megoldani, hogy a legutóbb megnyitott lapokat kilépés után újra behozza nekem a böngésző?
Másodszor magyar nyelvű helyesírás-ellenőrző létezik valahol, vagy szimplán kapcsoljam ki?
Harmadszor pedig Adblock-szerűség létezik Chrome- ra, vagy felejtsem el ezeket?
Amúgy nagyon kellemes használni a böngészőt, gyors, kevesebbet eszik, és még egyszer sem omlott össze nekem :)
Előre is köszi a segítséget! :R

Üdv.
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1702) ntomka válasza Mákos7észta (#1701) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kulcsos menü > Beállítások > Alapok fül > Az utoljára megnyitott lapok újbóli megnyitása

A magyar helyesírás ellenőrző létezik, de jelenleg csak a beta illetve dev csatornákon elérhető. Hamarosan érkezik a stabil változatba is.

A kiegészítések szintjén felejtsd el a reklám blokkolást, a Chrome nem támogatja ezeket. Külső megoldás létezik csak. A legjobb a BFilter, ha rákeresel a topicban, akkor találsz hozzá leírásokat.

ツ Headphones on - World off

(#1703) Mákos7észta válasza ntomka (#1702) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Köszi, szuperül működik minden :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1704) #27441408 válasza tknof1871 (#1698) üzenetére


#27441408
törölt tag

Miért lenne kiherélés ? Én jelenleg pont azért nem Chrome-t használok mert a Bfilter sok oldalon szűrt ahol nem akartam, úgy gondolom hogy teljesen normális ha 1 ilyen programnak megadhatunk kivétel listát.

(ha megnézed a FF hasonló beállítottságú kiegészítőibe már automatikusan van "fehér lista" azaz beírhatod azokat a helyeket ahol ne szűrjön)

(#1705) ntomka válasza #27441408 (#1704) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pont ajánlottam neki egy módszert, talán te is kipróbálhatnád, hátha működik.

ツ Headphones on - World off

(#1706) #27441408 válasza ntomka (#1705) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ok.

Majd jelzem az eredményt .

(#1707) #27441408 válasza ntomka (#1705) üzenetére


#27441408
törölt tag

Működik :)

hogy jöttél rá ?

Ez az a Bfilter csak az én gépemen működik mint program igaz ? Tehát arra gondolok hogy nem valami külső serveren keresztül szűri az oldalakat, ezáltal esetleg ugye naplózható a böngészés stb..

tudom paranoiás vagyok de felvetődött bennem, a kérdést remélem érthetően írtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#1708) Bluegene


Bluegene
addikt

a választások óta nem működik nálam az index.hu, a chrome 5.0.322.2

explorert kellett elővennem :(((

másnál nincs ilyen?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1709) hackeeeee válasza Bluegene (#1708) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4.1-el tökéletes... :U

Véleményem szubjektív...

(#1710) #27441408 válasza Bluegene (#1708) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem
bizonyíték

[ Szerkesztve ]

(#1711) Bluegene válasza #27441408 (#1710) üzenetére


Bluegene
addikt

frissítettem és most egy fehér képernyő fogad

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1712) #27441408 válasza Bluegene (#1711) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor használd a stabilat :) Az elvileg stabil abba nem lehetnek hibák. Nem tudom nálad mi lehet a baj. Nem állítgattad ?

(#1713) Bluegene válasza #27441408 (#1712) üzenetére


Bluegene
addikt

nem állítgattam
:(

mind1 lefuttattam a ccleanert és már megyy :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1714) ntomka válasza #27441408 (#1707) üzenetére


ntomka
nagyúr

Beleolvastam ismét a dokumentációba. :D Nem bonyolult, csak eddig nem voltam elég figyelmes. :U Jó ez a BFilter. Igaz nem olyan kényelmes és hatékony, mint az FF adblockja element hiding helperrel, de megteszi. :)

Biztonságos, csak a bejövő HTML tartalmakat szűri meg.

Bluegene: Akkor a gyorsítótárban maradt benn valami hibás adat, és azt töltötte neked mindig újra. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1715) #27441408


#27441408
törölt tag

Downloadhelper nincs Chrome-ra ? :U :U

(#1716) ntomka válasza #27441408 (#1715) üzenetére


ntomka
nagyúr

Egy ilyet találtam.

ツ Headphones on - World off

(#1717) #27441408 válasza ntomka (#1716) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem jó arra amire kéne azért köszi.

(#1718) #27441408


#27441408
törölt tag

[link] Az operához hasonló egérmozdulatokra leszünk vele képesek.

(#1719) Pipó


Pipó
őstag

Hahoj! A További könyvjelzőket lehet valahogy rögzíteni, mint ie-ben a kedvenceket?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1720) lumpen_stex válasza ntomka (#1655) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert sok plugin csak a crhomiumban van meg.

(#1721) ntomka válasza Pipó (#1719) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld ki ezt.

ツ Headphones on - World off

(#1722) ntomka


ntomka
nagyúr

Most fedeztem fel:

ツ Headphones on - World off

(#1723) #27441408 válasza ntomka (#1722) üzenetére


#27441408
törölt tag

Titkolni valód van , ? ;] :DDD

(#1724) ntomka válasza #27441408 (#1723) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az a lényeg, hogy már nem csak a könyvjelzőket lehet szinkronizálni.

ツ Headphones on - World off

(#1725) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Hi!

A szinkronizált könyvjelzőket hogy lehet kigyomlálni a google fiókból? Tehát régit, amit már nem akarok hogy ott legyen, hogy lehet törölni? (Szinkron után ne jelenjen meg ismét a könyvjelzők között amit 2 perce töröltem ki.)

Rip and tear

(#1726) ntomka válasza Zolaash (#1725) üzenetére


ntomka
nagyúr

Úgy, hogy a szinkronizálást bekapcsolva hagyod a böngészőben, és úgy törölgetsz a könyvjelzők közül. Ha kitöröltél egyet, vagy létrehoztál egy újat, max 1 percen belül befrissíti a docsba.
Egyébként olvasgattam a témában, volt egy bug ezzel kapcsolatban, de elvileg már javították.

ツ Headphones on - World off

(#1727) Pipó válasza ntomka (#1721) üzenetére


Pipó
őstag

Kipróbáltam köszi, de ez nem rögzít. Ugyan az, mintha a további könyvjelzők gombra klikkelnék, csak nem a jobbszélre teszi ki a kedvenceket, hanem kicsit beljebb Szeretném, ha állandóan ott lenne.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1728) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! egy gyors kérdés, előbb a sztori: badsectoros vinyó még utoljára elindult, le akartam szedni chrome backuppal, a nagyját le is szedte(könyvjelzők, előzmények), de a jelszavak, téma, kiterjesztések kimaradtak. a kinézethez tartozik a képernyő. a keződablaknál, ahol kinnvan 8 leglátogatottabb ablak , ott ott van a könyvjelzősáv, de alapból nincs, egy akármilyen ablakban. azt hogy lehet elővarázsolni? legújabb 5ös béta van fenn, de a másik gépen is ezt csináltam a 4essel.

köszi

joergie

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1729) joergie válasza joergie (#1728) üzenetére


joergie
őstag

én kérek elnézést a balgaságomért. sorry megoldva

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1730) Witya


Witya
tag

Üdv mindenkinek!

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy feltettem a chrome plust és hozzá az adblock-t, Firefoxnak az adblockjából kiexportáltam a letiltott cuccokat és kaptam egy txt fájlt, nah és a kérdés, hogy ezt hogy tudom beimportálni a chrome plus adblockjába? :)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#1731) Lui04 válasza Witya (#1730) üzenetére


Lui04
aktív tag

ChromePlus-ban van alapból adblock nem kell a plugin.
Itt találod: csavarkulcs ikon, ChromePlus Option Page, Adblock Options.
Két választásod van:
1. utolsó pöttyöt kiválasztod, megadod a txt elérési útját, Subscribe gomb majd mentés
2. egyszerűen bemásolod a txt tartalmát valamelyik szövegdobozba és mented

(#1732) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Van valami mód arra, hogy a dokumentumokat ne csak letölteni tudjam? Gondolok itt például torrentekre... lényegében mint az összes többi böngésző, kérdezze meg, hogy menteni akarom-e, vagy megnyitni az adott fájlt.

kösz,
kanczy :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#1733) ntomka válasza Kanczy (#1732) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem igazán...

ツ Headphones on - World off

(#1734) #16820480 válasza ntomka (#1733) üzenetére


#16820480
törölt tag

ebben az az érdekes, hogy 1-2 hónapja még működött, aztán kiszedték ezt a feature-t...

(#1735) ntomka válasza #16820480 (#1734) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az elmúlt egy-két dev verzióban voltak bepróbálkozásaik.
Ahogy ők mondanák: we are working very, very hard to bring you these features! :DDD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1736) #27441408


#27441408
törölt tag

ntomka

Szerinted a Chrome sokkal jobban izzaszt 1 1 gigás gépet mint a FF ?

(#1737) #27441408


#27441408
törölt tag

:U Normális egérgesztusos kieg-ről tud valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#1738) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#1737) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mikor utoljára próbálgattam, akkor a SmoothGestures volt még a legelfogadhatóbb. Bár az se működött https oldalakon.

sweetlou6.wordpress.com

(#1739) #27441408 válasza Sweet Lou 6 (#1738) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azt már próbáltam.

Azért köszi.
nekem tiltottak a scriptek is szóval így meg sehol se megy ez is hülyeség... :U

valahogy a végén mindig ott jukadok ki hogy szép meg jó a Chrome de a FF jobb....

ui:

Az hogy tiltom az összes skriptet egyenlő azzal a biztonsági szinttel amit a FF-be ad a NoScript ?

[ Szerkesztve ]

(#1740) ntomka válasza #27441408 (#1736) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ízzasztás alatt mit értesz? Hogy több memóriát eszik-e? Igen, jóval többet szerintem. Főleg, ha az FF nincs agyon kiegészítőzve.

(#1739) silver star: Szerintem meg csak akkor jobb az FF, ha létszükséglet a reklámblokkolás. De ha jobban megnézed, az IE is többet tud nála, csak éppen lassabb. Persze a Chrome nem tud túl sokat, viszont piszok gyors. ;]

Ha totál kikapcsolod a scripteket, akkor még jobb is lehet a noscriptnél, hisz a noscript fehér lista alapján átenged dolgokat, míg a kikapcsolt script futtatás semmit nem enged. ;]

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1741) #27441408 válasza ntomka (#1740) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tudom van az a filter de blokkolja az avast egyik modulját. Ugye megérted hogy annyít meg nem ér :)

Az én FF.embe van 4-5 db kieg. meg 1 téma szóval szerintem nincs agyon túrva.

Izzasztás alatt a memóriát értem igen, mintha te is írtad volna hogy 1 gigás gépre te is inkább FF-t teszel.

(nem értek ennyíre hozzá de a FF ha megy nem morog annyíra a gépem mintha Chrome , onnan gonolom hogy van hozzá köze mert mintírtam CH-nál hallani ,)

(#1739) silver star: Szerintem meg csak akkor jobb az FF, ha létszükséglet a reklámblokkolás. De ha jobban megnézed, az IE is többet tud nála, csak éppen lassabb. Persze a Chrome nem tud túl sokat, viszont piszok gyors.

Nézd ha tudnám hogy az 1 GB-os gépemet nem izzasztják a reklámok meg egyebek akkor engem nem érdekelne. Lehet álszent duma de nálam az van hogy ha ez kell hogy ingyenes legyen pl a ph hát akkor reklámozzanak.- Én csak azért blokkolom a reklámokat mert attól tartok hogy izzasztják a picinykémet.

[ Szerkesztve ]

(#1742) #27441408 válasza ntomka (#1740) üzenetére


#27441408
törölt tag

(#1739) silver star: Szerintem meg csak akkor jobb az FF, ha létszükséglet a reklámblokkolás. De ha jobban megnézed, az IE is többet tud nála, csak éppen lassabb. Persze a Chrome nem tud túl sokat, viszont piszok gyors.

Na mintha a Chrome olyan sokat tudna. :DDD Főleg "pucéron"

Na szóval 1 a lényeg 1 Gigás gépre te melyiket ajánlod ?

saját vélemény a 3.6.4-es FF azért nem mondanám épp olyan lassúnak,,, Adblock-al meg noscriptel megtámasztva.

[ Szerkesztve ]

(#1743) #27441408 válasza ntomka (#1740) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért azt nem mondanám hogy csak a reklám blokkolás miatt jobb a FF. Chrome-hez nincs normális egérgesztusos kieg. FF-nél van. Chrome-hez nem találtam semmilyen képnövelő kieg-et ami a külön lapon megnyitott képet kinagyítja (marad a ctrl+ egérgörgő), FF-hez van kieg. és még sorolhatnám. FF-hez kiforrottabb kieg-ek vannak amik hasznosak is.

A sebesség más kérdés sok igazi FF rajongó pl azt mondja ezekért a dolgokért simán beáldoz 1 kis sebességet.

Ebbe mondjuk van valami erre 2-3 hét de néha nap, Chrome-ozás után szoktam rájönni. Az télny száguld mint az állat főleg ha tiltottak a Scriptek. De itt kb ki is merül az élvezet, a saját véleményem szerint. :B

[ Szerkesztve ]

(#1744) #16820480 válasza #27441408 (#1742) üzenetére


#16820480
törölt tag

én nem tudom, nálam az utóbbi időben iszonyatosan csiga lett a FF. hosszú másodpercek telnek el amíg elindul például. én a volt munkahelyemen is inkább chrome-ot használtam flashblokkolóval, mert sokkal gyorsabb volt, mint a FF (az valami nagyon régi gép, kb fél giga memóriával).

egyébként nem tudom miért olyan gáz a reklámblokkoló. engem nem érdekel, ha letölti a reklámokat is, csak ne villogjanak a képembe olvasás közben. erre bőven elég az, ami van...

(#1745) #27441408 válasza #16820480 (#1744) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mondom a rekik engem csak azért zavarnak mert nem tudom hogy a gép izzad e tőlük.

FF lassulás , nekem is volt reinstaláltam az XP-t és voálá pattog mint a nikkel bolha. :U

Majd ntomka megmondja de szerintem a flashblocker is betölti a flash-t aztán szíveskedik kiradírozni. De a szaki majd megmondja.

No meg én még béta állapotú FF-ről beszélek ami gyorsabb mint a legfrissebb stabil.

Náűlam most a FF indul 5 mp-en belül még hideg tehát bekpcskori első indításnál is. 1-2 hete ez még20 mp-volt (kb)....

[ Szerkesztve ]

(#1746) ntomka válasza #27441408 (#1745) üzenetére


ntomka
nagyúr

Most mit is vársz tőlem? Én mondjam meg, hogy neked melyik böngésző tetszik? :DDD

Jelenleg szerintem az FF van az IE mellett a legnagyobb fejlesztési hátrányban (annak ellenére, hogy a kiegészítőket leszámítva az IE mindenben többet tud, csak borzasztó lassú), ennyi. A Chrome fapados, de így is indították, nem akarja kinyalni, mint az Opera, de amit tud, azt jól tudja. Emellett gyors, nagyon gyors, akárhogy nézzük. Még a reklámokkal együtt is. Ha gyenge a procija valakinek, akkor vagy az Opera, vagy az FF a legjobb választás, mert a reklám blokkolás (flash) ezekben a legjobban működő. Az Opera a sebességversenyhez memória fogyasztással együtt is felnőtt, szóval akinek számít, az ezt is vegye figyelembe, mert az FF a lassabb működésért cserébe kevesebb memóriát is eszik. Persze ehhez egyből hozzá is teszem, ha csak böngészel, tehát nem fut mellette egy komoly IDE, akkor 1GB RAM-on a Chrome is használható szerintem.

És sheratannak igaza van, az FF ma már nagyon bevágja a satut. Nem feltétlenül böngészési sebességben, hanem program működésben. Iszonyat lassú.

Továbbmenve a Chromera létező blokkoló kiegészítők kb semmit nem érnek. A Chrome nem támogatja még mindig a tartalomszűrést, szóval a reklámokat ugyanúgy lehúzza, mintha fent sem lenne. Két dolgot nyersz csak velük: elrejti, így nem villog a pofádba (gyors gépen még az elrejtés folyamatát sem veszed észre, egy pillanat az egész), emellett amit nem kell megjeleníteni, az nem is igényel processzort, ergo a proci időt is megspórolod. Ez sok flash tartalomnál előnyös, de ugye a memóriát ekkor is megeszi.

No, remélem eltod dönteni végre, hogy melyik böngészőt szereted. :D
Én a régi gépemen az FF-et preferáltam, és az is van most is rajta, de az új gépemen semmiért nem adnám a Chrome-ot. Mindent tud, ami nekem kell: gyors a böngészésben és működésben is, pontosan jeleníti meg az oldalakat, notin ezen kapom a legtöbb hasznos területet, és még fejlesztéshez is tökéletesen használható (ami FF-ről nem mondható el, hisz Firebug kiterjesztés nélkül fejlesztésre kb. semmit nem ér)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1747) #27441408 válasza ntomka (#1746) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] Ez miatt mindenképp a FF-t:) ( meg a jó kis ellenkampányod miatt ;] :DDD ) majd ha a barátod a Chrome is tud ilyet akkor szólj :DDD (mielőtt még belinkeled megaupload letöltő van Chrome-hoz is de amit én linkeltem az nem csak 1-hez van) FF-Chrome 1-0 ;]

Egérmozdulatok (operáoz hasonló)

szintén 1-0 a FF-nek

Reklámblokker ismét 1 -0 a FF-nek :D

És hogy meikhez kötődünk? jó kérdés GOOGLE mániás vagyok viszont az IE után a FF volt az első :D

(érzelmi alap... nem csak nála van sokaknál láttam írva hogy "kötődnek" a FF-hez ) :D

plussz a Chrome 1 felturbózott trabant :DDD

ui: ha nem vetted volna észre nem az volt a kérdés hogy melyiket szeretem hanem hogy optimálisan melyik jobb szerinted 1 1GB-os gépre.

És a végére a Chrome-al még képet se tudok rendesen méretezni mert olyan kieg. nemes egyszerűséggel nincs hozzá... :DDD legalábbis én nem láttam.

Van FF-hez is meg opcsihoz i. s

[ Szerkesztve ]

(#1748) ntomka válasza #27441408 (#1747) üzenetére


ntomka
nagyúr

"ellenkampányod miatt"

:F

"majd ha a barátod a Chrome is tud ilyet akkor szólj"

Ilyenre nekem nincs szükségem, nem hiányzik, ezért nem is szólok, tudod hol kell keresni őket. :)

"Egérmozdulatok (operáoz hasonló)"

Ilyenre sincs szükségem.

"Reklámblokker ismét 1 -0 a FF-nek"

Nekem jó a BFilter, de ez egyéni szimpátia: ahogy érzed.

"plussz a Chrome 1 felturbózott trabant"

Ilyenre sincs... izé, ez mire érv? :F

"És a végére a Chrome-al még képet se tudok rendesen méretezni mert olyan kieg. "

De régen sem, most sem értem milyen nagyító kiegészítő kell neked, de mindegy is, mert erre sincs szükségem. :P

De összességében, mit akartál ebből kihozni? Elmondtam röviden, hogy 1GB rammal mit használnék, de mégis ugyanazt kérdezgeted, gondoltam, érvelek akkor részletesen, illetve, hogy nekem melyikben mi tetszik, nem tetszik. Persze, fanya az FF, régen én is azt használtam, de mára abból igazán csak a jó adblock hiányzik.

De ez az uccsó hsz-ed inkább trollkodás volt a Chrome ellen. Ez nem az a topic. Ha segítség kell a Chromemal kapcsolatban, látod, amit tudok, segítek mindenkinek, talán többet, mint itt bárki más (ha egy pár oldalt visszaolvasol).
Arról van szó, hogy válassz egy böngészőt, amelyik tetszik, amelyik kielégíti az igényeidet és használd. Eközben meg az is kiderül, hogy jó-e a gépedre, nem terheli-e. :) Ha a válaszok nem tetszenek, amiket kapsz, akkor ez a megoldás. Bár nem értem, hogy miért kérdezed meg, hogy a te gépedre melyik lenne jobb, mikor láthatóan megvan minden böngészőről a véleményed.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1749) #27441408 válasza ntomka (#1748) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért mert szeretem a Chrome-t is a nyílvánvaló hiányosságai ellenére (ha olvasol fórumokat láthatod hogy rengetegen írják hogy biza fapados) és tudni akartam hogy egy ilyen gépre melyik a jobb melyik nem terheli jobban stb stb.. (aztán rájöttem miután beküldtem a kérdést hogy egyértelműen a FF márcsak az Adblock miatt is ugye) Igen így lehet hogy neked tetszik de akiknek szüksége van komolyabb dolgokra is (1-2 hónap operázgatás után pl sokan megszokják az egérgesztusokat és máshonnét is hiányolják) annak máris nem, jó a Chrome- Mint láthatod nekem kb 1 megszokott FF-s kieg-em se elérhető Chrome-ra ha igen akkor erősen hagy kívánni valót maga után. (mert pl van 1-2 egérmozdulatos kieg... de említésre se méltó)

"Reklámblokker ismét 1 -0 a FF-nek"

Nekem jó a BFilter, de ez egyéni szimpátia: ahogy érzed.

Nekem nem lenne azzal se bajom de elég vicces hogy 1 vírus irtónak blokkolja a védelmi modulját...

Mint írtam többször is én kimondottan a GOOGLE mániások közé tartozom , szóval még azzal se vádolhatnál hogy a Chrome ellen vagyok, álmodoztam is róla 3-4 éve hogy 1szer majd a GOOGLE saját böngészőjével tolom a neten,

[ Szerkesztve ]

(#1750) ntomka válasza #27441408 (#1749) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na jó, én nem vagyok Google mániás, csak szeretem a termékeit, mert kielégítik az igényeimet. :)

Ez a kiegészítősdi meg olyan, hogy hivatalosan (!) fél éve ha támogatja? Ez idő alatt rengeteg hasznos kieg. készült már hozzá, némelyik minősége pedig kiváló. Lesz ez még jobb is idővel. A reklámblokkolás meg ilyen, szerintem ezt le kell nyelnünk, hisz a Google azokból él, nyilván nem fogja engedni, hogy csak úgy tiltsuk őket. A dev verzióban meg szerintem tesztelgetnek is valamit, hogy még az ilyen proxy megoldásokat is kilőjék, mert az utóbbi időben idegesítően kezd viselkedni vele, összeakad a JS kódokkal, mindig felajánlja őket mentésre egyes oldalakon.

És igen, én is írtam többször is, hogy gyengébb gépre az FF a legideálisabb szerintem. De egy mai hardvernél abszolút nem, ezt 1 hónapja, hogy megvan az új gépem, erősen tapasztalom. Kb. csak akkor indítok FF-et, ha a munkám tesztelem, hogy fut benne.

BFilter: nem blokkolja az avast modulját. Inkább úgy mondanám, hogy az Avast nem túl hatékony. :) Ennek ellenére nekem is az van fent, BFilter mellett Chrome-on böngészek. :) A web védelme a víruskeresőknek inkább csak proaktív védelemnek jó, de az állandó fájl védelme így is, úgy is le fogja csekkolni azokat, amiket letöltesz. Amit ez nem vesz észre, azt a web védelem modulja sem fog. :) De, hogy konstruktív is legyek, valszeg az a baj, hogy a localhoston keresztül megy BFilter mellett az adatforgalom, amit hibás (vagy nem hibás, ez jó kérdés) módon az avast viszont nem figyel.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.