Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Cs1csó válasza w.miki (#26999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kiegészítők főleg ha régi megbízhatóak akkor nem csinálnak ilyet futtasd le ezt: Adwcleaner hátha talál valamit.

Emellett még az MBAM, Emsisoft EK, Hitman PRO futtatása javaslom.

Ha nem jársz sikerrel akkor van még valami ami valószínűleg meg fogja oldani a gondod de ez több lépcsős művelet:
Először is gondolom használsz Google Chrome fiók szinkronizációt tehát friss Chrome telepítése után belépsz a fiókba és mindent szinkronizál, lehet hogy a probléma már ide is beete magát - futottam már bele még régen.

Megoldás:
A geekuninstaller segítségével gyalulod a chorme-ot, gép restart majd esetleg manuálisan is végig lehet nézni ideiglenesen a rejtett mappák láthatóvá tételével ezeket a helyeket:
- programfiles - ha itt van még chrome mappa töröld
- program data
- users - user - appdata (local, local low, roaming)

Most olyan gép előtt ülök ahol nincs fent a chrome ezért nem tudom pontosan de ezeknek az útvonalaknak a végén amit találsz chrome mappa azt töröld. ezután sem árt ha lefuttatod újra a fenti progikat.

Újratelepíted chrome-ot megadod az email címet jelszót majd belépsz DE nem kattintasz arra hogy oké minden szinkronizálása. hanem arra kattintsz, hogy a szinkronizálandó elemek kiválasztása opció és csak a legszükségesebbeket szinkronizálod újra : bejelentkezések, jelszavak, könyvjelzők CSAK ezeket.

Ha ezen túl vagy akkor már nem szabadna lenni semmi gondnak, telepíted a kiegészítőidet és kész is (ha a kiegészítőidnek van valami lehetősége hogy a beállításait exportáld fájlba majd az újratelepítés után vissza importálni akkor azt még megteheted, ez általában egy kis szöveges fájl lesz az ublock orign magad létrehozott szabályait ugyanígy el lehet menteni )

EZt azért írtam mert nekem a teljes újraszinkronizációval visszajöttek azok a huncutságok amiket egyéb programmal sikerült eltávolítanom.

(#27002) w.miki válasza Cs1csó (#27001) üzenetére


w.miki
veterán

:R :R :R köszi a részletes leírást
Adwcleaner talált 4 popup-ot, az leszedte, egyelőre nem csinálja ezt az átirányítást a Chrome, talán jó lesz!

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27003) Lauda válasza Lauda (#26995) üzenetére


Lauda
félisten

(#27004) w.miki válasza w.miki (#27002) üzenetére


w.miki
veterán

de, mégis csinálja... :(
és úgy néz ki az FVD Speed Dial a bűnős, mert kikapcsolva megint nem
Helyette milyen kezdőlap kezelő kiegészítőt használjak?
Ismertek valami megbízhatót?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27005) csako válasza w.miki (#27004) üzenetére


csako
veterán

Firefoxon jól működik a New Tab Tools, talán megfelelő az ide készült változata is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27006) w.miki válasza csako (#27005) üzenetére


w.miki
veterán

csak ilyen dinamikus weblap bélyegképeket nem tudtam még benne hozzáadni

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27007) Sonja válasza w.miki (#27004) üzenetére


Sonja
veterán

Én a Speed Dial 2-t használom már évek óta, bevált. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27008) w.miki válasza Sonja (#27007) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD ebben sem tudtam automatikusan bélyegképet berakni
ja de: Reload thumbnail :R

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27009) férfiállat


férfiállat
tag

sziasztok!
az lenne a problémám, hogy bármilyen youtube-s linket elindítva ez a kép fogad
[kép]
próbáltam más böngészőben a youtube bejött, próbáltam inkognitó módban ott is bejött.
2 addonom van az egyik az adblock a másik a the great suspender.
arra gyanakodtam, hogy a the great suspender baja de ahogy letöröltem nem oldotta meg a problémát.
kérlek segítsetek ha tudtok

(#27010) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyen kérdezem, de azt szeretném megoldani, hogy az egyik munkahelyi gépen a böngészőben csak egy bizonyos weboldal legyen megnyitható. Sőt az sem lenne baj ha a gép bekapcsolása után egyből ez jönne be.

(#27011) Rimuru válasza Pali79 (#27010) üzenetére


Rimuru
veterán

kereso kif: oprendszer neve/verzio + kiosk mode

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#27012) hardiktechie válasza xrace77 (#14046) üzenetére


hardiktechie
újonc

fix err_connection_reset bt klíring cookies and caches
ha nem működik akkor try reinstalling chrome

ha nem működik újra akkor click here to több megoldást említ

(#27013) Soulfly842 válasza Norbi887 (#26992) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nálam a tempójával nincs baj, de 3-4 napja valamiért nem enged be a facebook Chrome alól (csak akkor, ha privát böngészőt nyitok). Azt írja, hogy a megadott e-mail cím nem felel meg egy fióknak sem, s ha gondolom regisztráljak... Priivát böngészőben meg hasít minden :D (s telefonról is) ugyanazzal a fiókkal...

Valakinek van esetleg valamilyen ötlete erre a problémára? :)

Szerk.: Most látom csak h. volt már egy pár új verzió, de a chrome nem dobta fel a frissítési kísérletet - így erről lemaradtam. Gyorsan frissítek és jelentkezek :D

[ Szerkesztve ]

(#27014) BBéci


BBéci
titán

Szerintetek miért generál 20-25 % processzor terhelést a Prohardver? Ha más weblap van megnyitva, 5 alatt marad.
Ráadásul most, amikor a hozzászólást írom, csak 4-6 %. Érti ezt valaki?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27015) SP4C3 válasza BBéci (#27014) üzenetére


SP4C3
veterán

Én értem. Ha mobilon a normális (használható) asztali nézetet kérem be, akkor szétfagy a telefon (van rá megoldás).

Voda reklám felül, igen az az animált szar, pontosan, meg esetleg ilyen-olyan script, amik még futhatnak nálad a háttérben. Gemius.pl kártékony. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27016) BBéci válasza SP4C3 (#27015) üzenetére


BBéci
titán

Telefonon nem okozott gondot, de laptopon rémesen idegesítő a ventilátor zúgása.
Az lesz a vége, hogy bekapcsolom az ABP-t.
Illetve mégsem, mert a Voda reklám csak a címlapon látható, tehát nem az generálja a processzor használatot.
Tehát mit javasolsz?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27017) SP4C3 válasza BBéci (#27016) üzenetére


SP4C3
veterán

AdblockPlus helyett erősen ajánlott a ublock origin. ABP-t kerülni messziről.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27018) BBéci válasza SP4C3 (#27017) üzenetére


BBéci
titán

Miért kerüljem, mit okoz?

Az sem tűnik normálisnak, hogy a feladatkezelőben 14 db chrome.exe sorakozik. Összesen 750 MB memóriát foglalnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27019) SP4C3 válasza BBéci (#27018) üzenetére


SP4C3
veterán

meg itt is nézz szét (bemásolod és enter): chrome://settings/content

Nálam 7 van nyitva és task manager szerint 450-500 MB-ot emésztenek fel úgy, hogy csak ez az egy tab van nyitva, ahol most ezt írom.

Ajánlott kiegészítők: Ublock Origin és ha régebbi grafikusod van (nem a legújabb széria), akkor h264ify youtube-ra.

hasznos chrome linkek: chrome://gpu , chrome://flags

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27020) csako válasza BBéci (#27014) üzenetére


csako
veterán

A mozgó hangulatjelek, egyéb gifek növelhetik a proci használatot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27021) BBéci válasza SP4C3 (#27019) üzenetére


BBéci
titán

Ez nagyjából egyezik az enyémmel.
A 7 még elfogadható lenne, de nálam a duplája van.

(#27020) csako
Azzal tisztában vagyok, de ilyesmiről szó sincs, PH! fórumoldalról beszélek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27022) pendre54 válasza SP4C3 (#27019) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Érdekes, mert most néztem meg a beállításoknál, hogy nálam 8 opció van megnyitva, és csak ezzel az egy PH-s lappal, stabilan 300 MB-ot foglal, és nem igazán megy e fölé.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27024) SP4C3 válasza pendre54 (#27022) üzenetére


SP4C3
veterán

Chrome.exe-k száma függ a kiegészítőktől is és a beállításoktól. A chrome-nak meg meg lehet mondani, hogy használja a gpu vram-ját is, mert defaultban inkább a cpu-ra és a ram-ra fókuszál.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27025) spati3


spati3
csendes tag

Helló. Nem működik a böngészőm, amint megnyitom 5 -10 mp múlva be is záródik de semmilyen hibát nem ir ki. Próbáltam már a windows újrainditást, a Chrome újratelepitését de ugyan az a baj. Nem tudja valaki mi lehet a baj és hogy lehet kiküszöbölni?.

(#27026) SP4C3 válasza spati3 (#27025) üzenetére


SP4C3
veterán

hmm, nem lehet, hogy kártevő zárja be?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27028) spati3 válasza #20749568 (#27027) üzenetére


spati3
csendes tag

Win 10, Nem a nagy tavaszi frissités miatt van mert előtte kezdődött és utána (délután) frissitettem.
Nincs fent semmilyen virus irtó, csak a Win beépitett virusirtóját használom, nem szoktam felelőtlenül letölteni.
Az utolsót még azt se tudom mi az.

(#27030) spati3 válasza SP4C3 (#27026) üzenetére


spati3
csendes tag

Nem tudom, A beépitett virusirtó nem jelzet semmit.

(#27031) Lauda válasza spati3 (#27030) üzenetére


Lauda
félisten

Mit nem tudsz?

(#27033) spati3 válasza #20749568 (#27029) üzenetére


spati3
csendes tag

Futtattam és talált, karanténba helyeztem és töröltem de továbbra is ugyanazt csinálja a chrome.

(#27035) spati3 válasza #20749568 (#27034) üzenetére


spati3
csendes tag

Úgy néz ki hogy megoldódott a probléma, Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27036) w.miki


w.miki
veterán

ABP bövítményhez nem tudok hufilter-t hozzáadni.
Illetve hozzáadni, hozzá tudom, beírom a linket, de nem sikerül a letöltés. :F
Sikertelen, letöltési hiba (Verzió: 66.0.3359.181 (Hivatalos verzió) (64 bites))

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27037) Cs1csó válasza w.miki (#27036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem trollkodásból de próbáld ki az Ublock Origin-t.
A beállítások külső szűrőknél kapcsold be (+ jellel legörgeted az inaktívakat) a következőket:
- Adblock warning removal list
- adguard base filters
- adguard spyware filters

+ innen:FilterListsa következő szűrőket:
- I Don't Care about Cookies
- NoCoin
- CoinMiner
- Nano Defender

(magyar lokalizáció alól telepítve a hazai filternek nem kellene bekapcsolva lenni az Ublock Originben be van kapcsolva alapból)

[ Szerkesztve ]

(#27038) 1egaly


1egaly
aktív tag

Olyan bővitményt keresnék amellyel lapot tudok váltani,úgy hogy az egeret ráviszem a fenti fülre.... :(((

Létezik ilyen? :F
Kösz a választ! :)

(#27039) bali66


bali66
tag

Sziasztok

Olyan bővítményt keresek,ami a bal egérgomb lenyomására mindig új lapot nyit meg.A Firefoxban a Tab Mix Plus tudja ezt.

(#27040) Lauda válasza 1egaly (#27038) üzenetére


Lauda
félisten

Az engem is érdekelne.

(#27041) 1egaly válasza Lauda (#27040) üzenetére


1egaly
aktív tag

Emlékeim szerint Firefoxban volt ilyen...

(#27042) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Talán itt tudtok segíteni. Ha a google képkeresővel találok egy képet, hogy tudom megnyitni magát a képet egyből amire a google gondol? Képre kattintva a weboldalt hozza be, ahol vagy nincs is ott a kép, vagy csak sokkal kisebb felbontásban.

Konkrétan most erre gondolok. 4K körüli felbontásban kéne.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#27043) Viktor77 válasza aAron_ (#27042) üzenetére


Viktor77
titán

A Google kivette ezt a lehetőséget. De tedd fel ezt és újra lesz gomb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27044) Plasticbomb válasza 1egaly (#27038) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Troll on: Nem véletlen a bal klikket keresed? Troll off. :D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27045) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!

WIN10 update telepítéstől produkálja a Chrome, hogy random időközönként 0,5 órán belül kb, legalább 1x teljesen kifagyasztja a rendszert. ctrl+alt+del semmi reakció. Hard resettel hajlandó csak újra indulni.

Firefox-al nem csinálja, így teszteltem. 3 óra böngészés, mellette játék. Twitch+YT+FB, szóval izzasztottam de semmi.... NOD Antvirus van fent (a grid is ebben az időben szeretett volna települni, amit engedélyeztem is. De szerintem nem ebből ered a probléma). Chrome a legfrissebb verzió (66.0.3359.181 64bit)

Addons: speeddial, addbolck, mouse gestures

Ötleteket szívesen fogadok :F

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#27046) Cs1csó válasza 용 Bob (#27045) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek mindenképpen a Chrome TELJES gyalulása (miután törölted és volt egy gép restart is azokat a rejtett mappákat is nézd meg ahol még lehet maradványa és kézzel takarítsd programdata,appdata, stb. nem tudom pontosan hova pakolja magát.
Majd telepítsd újra (ABP helyett ajánlom az Ublock Origint) a chrome-ot.

A végére hagytam de egy Adwcleanert is futtathatnál.

(#27047) 용 Bob válasza Cs1csó (#27046) üzenetére


용 Bob
senior tag

Köszi a választ :R de már megvolt min a kettő. reinstall, adwcleaner talált egy pár dolgot, amiket töröltem és restart után sem szünt meg a jelenség...

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#27048) Cs1csó válasza 용 Bob (#27047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az adwcleaner eltávolított mindent nem mászott vissza semmi? A chrome eltávolítás alapos volt?

Sokan szoktak panaszkodni a hardveres gyorsításra kapcsold ki. HA így menni fog akkor esetleg vagy hagyd így vagy telepítsd újra - DDU-s eltávolítás után - a vidikari drivert. a legfrissebbre - ha dedikált VGA-d van. Ellenben ha pl. Intel HD akármid van akkor is érdemes lehet frissebb drivert keresni pl. az iobit driver booster free-vel.

(#27049) 용 Bob válasza Cs1csó (#27048) üzenetére


용 Bob
senior tag

Lefutattam még 2x restart után, de semmit nem talált. Chrome uninstall + rendszertisztító és reg clean megvolt. Utána újra feltettem. Tegnap este ment fél órát a korábbi tesztel (YT+twitch, gmail+FB füleket váltogatva), de nem fagyott. Ma reggel elindítottam és a chrome 2 percen belül kifagyott. A fura, hogy elkezd olyankor akadni az egér és ctrl+alt+del-el még rá tudok menni, hogy állítsa le a böngészőt, de olyankor már teljesen kifagy... :W
Drivert rendszeresen frissítem.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#27050) aAron_ válasza Viktor77 (#27043) üzenetére


aAron_
őstag

Nagyon köszönöm! Ez most sokat segített :R

What is your ikigai?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.