Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) OldMike válasza kali (#28000) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, akkor marad a kattintgatás.

42LM660S

(#28002) titetoyz


titetoyz
tag

Sziasztok,

Eszméletlen módon belassult a Chrome-om a laptopomon, PC-n, telefonon semmi probléma vele, de laposon hihetetlen mennyire lassú, nem tudnátok ajánlani rá valamit?

-a géppel nincs baj, 8G ram, I3 7gen, SSD
-chrome újratelepítve
-előzmények törölve
-bővitmények törölve
-lan driver legfrissebb
-vga driver legfrissebb
-OS kb 3hónapja volt újrahúzva
-Chrome//Flagsnál Experimental QUIC protocol kilőve

Egyéb ötlet?

Köszönöm szépen!

(#28003) Pisszty2


Pisszty2
csendes tag

Sziasztok.
Kiborít ez a böngésző. Mondja mar el valaki h mitől lassul be szinte használhatatlanra? Sokszor nem válaszol.. fagy.. es borzasztó lassú...
Egy féléve raktam újra pont emiatt de hiába.. és egy pár hét múlva megjavult... most megint előjött ez a probléma. Mi okozhatja??????

[ Szerkesztve ]

(#28005) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Napok óta - esetleg éppen a legutolsó frissítést követően - problémás a jelszókezelés. Azt megelőzően a Chrome mindig felkínálta a felhasználónév/jelszó párost azokon az oldalakon, ahol ez előzőleg mentve volt. Most ez nem történik meg, bár az elmentett jelszavak a jelszókezelőben megvannak, és manuálisan beírva működnek is.
Ráadásul ma - figyelmetlenségből - itt a Mobilarénán kétszer rossz bejelentkezési adatot adtam meg. Azért hogy tisztázzam a dolgot, meg akartam nézni a mentett jelszót, de a Google fiókba belépés sem sikerült, mert a tegnap még érvényes fiók-jelszót ma már nem fogadta el. Nem tudom, hogy lehetett-e itt bármilyen összefüggés?
Kértem új jelszót a Google-tól, ezután az is kiderült, hogy mit hibáztam el a Mobilaréna belépésnél.
Ettől azonban a dolog számomra még mindig rejtély. Valakinél jelentkezett-e ez a probléma?

42LM660S

(#28006) Viktor77 válasza OldMike (#28005) üzenetére


Viktor77
titán

Valami biztos van, mert eddig ahogy itt a belépésre kattintottam, ott várt a név-jelszó páros. Ha most rányomok a belépésre fél mp-ig üres a mező, várja az adatokat, aztán jelenik meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28007) OldMike válasza Viktor77 (#28006) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos nálam ilyenkor csak a választható felhasználó nevet adja meg, azt kiválasztva bekerül a helyére, a jelszót be kell gépelni.
Nem tudom hogy a fejlesztőknek van-e valami szigorúan kötött menetrendjük, ami miatt teszteletlenül adják ki a javításokat.

42LM660S

(#28008) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Chrome-hoz létezik olyan univerzális könyvjelző kezelő ami Firefox alatt is elérhető? A két böngésző között szeretném szinkronizálni a könyvjelzőket. Régebben az xmarks-t használtam, de amióta össze-vissza kutyulta őket hanyagoltam.

(#28009) csako válasza Pikkolo^^ (#28008) üzenetére


csako
veterán

EverSync talán megoldás lehet
Chrome-hoz
Firefox-hoz

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28010) Pikkolo^^ válasza csako (#28009) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm. Chrome-ra nem töltötte le a FF-ből feltöltötteket, adok még neki időt.

(#28011) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő: ssd-re van telepítve nálam a chrome, letöltések is ott vannak (alapértelmezett hely), a lapozófájl is SSD-n van. Win energiagazdálkodásnál be van állítva, hogy kikapcsolja a hdd-ket. Viszont ha elindítom a chrome-ot akkor felpörgeti az egyik HDD-t (olyan is van, hogy amíg fel nem pörög, addig be sem tölti az adott oldalt). Ezt miért csinálja? Minden indításkor ez van. De firefoxnál, operánál nem. Ráadásul chromot csak néha nyitok, mert lusta vagyok átlépni mindig a másik mailomba. Letöltés vagy ilyesmi nem megy.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28012) csako válasza Simi37 (#28011) üzenetére


csako
veterán

Esetleg ez a kiegészítő jó lehet a külön mail kezeléséhez firefoxban.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28013) Toth_Jani válasza Simi37 (#28011) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem állítottál be valamit, például háttérkép vagy kiegészítő, ami egy másik meghajtottól veszi az adatokat ??
Nekem is SSD-re van telepítve az egész cucc, és én a Chromot használom, de ez ugyan nem indítja el a HHD-ket.

(#28014) junior11


junior11
veterán

Szólhat a kiszivárgott jelszavakról a Chrome

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28015) Simi37 válasza Toth_Jani (#28013) üzenetére


Simi37
őstag

Nem. Még újra is tettem az egészet hátha valami beragadt. De a fentebb ajánlott kiegészítőre szerintem áttérek is meg lesz oldva így a probléma. :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28016) Lauda válasza Lauda (#27988) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 72.0.3626.96 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#28017) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Az előbb csináltam egy elég nagy baromságot, és sajnos nem tudom, hogy visszaállítható-e valahogyan. Újratelepítettem a Windows-t ma este, első dolgom volt feldobni a Chrome-ot. Bejelentkeztem, de semmit nem szinkronizált. Volt ott valami opció, amivel töröltem minden eddig szinkronizált adatot. Telefonon úgy tűnik, hogy még megvan minden. Megoldható valahogy, hogy visszaállítsam az elveszett dolgokat, vagy bukó minden?

(#28018) maestro87


maestro87
őstag

Chrome-ba be lehet állítani, hogy torrent fájl letöltésekor mindig kérdezzen rá melyik alkalmazással nyissa azt meg? :R

(#28019) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.A mai nap gondolt egyet a Chrome és minden indításnál ezt az ablakot dobalja fel :F


Mi ez és hogyan tudom megszüntetni?Malware bytes,hitmanpro megvolt.Tanácstalan vagyok. :W

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#28020) Cs1csó válasza Pécsi gyerek (#28019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismert hiba meg fogják oldani:Comodo fórum friss hozzászólásokat nézd.

(#28021) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm szépen :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#28022) Lauda


Lauda
félisten

Az asztali chromeban nem lehet úgy cookiekat törölni, mint a mobilnál, hogy ki tudom jelölni melyik weboldalhoz tartozókat ne törölje?

(#28023) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Mobilos chrome hogy lehet beállitani, hogy utolsó lapot ha bezárom akkir ne zárja be chrome-ot is?

(#28024) kali válasza Lauda (#28022) üzenetére


kali
legenda

Beállítások -> Speciális -> Tartalombeállítások -> Cookie-k

(#28025) Lauda válasza kali (#28024) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem értem. :) Elolvastad a kérdést? :)

(#28026) kali válasza Lauda (#28025) üzenetére


kali
legenda

Igen, ellenkező esetben nem írtam volna.

(#28027) Cs1csó válasza Lauda (#28022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez én úgy oldom meg, hogy CCleaner-t használok böngésző pucolásra de van benne lehetőség cookie-t megőrzésére és akkor tisztításnál azokat nem törli:

De itt lehet változtatni mit töröljön:

(#28028) Lauda válasza Cs1csó (#28027) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tippet! Ugye mobilos verziónál kiszedem azokat az oldalakat, aminek a cookie-ját meg szeretném tartani. Itt most ha van 1500 oldalnak a cookie-ja, max azt tudom tenni, hogy kézzel kitörlöm a feleslegeseket, ami nagy meló. Elég hülyén van megoldva szerintem. ;)

Ahogy nézem ebben a ccleanerben sem lehet ezt megtenni, amire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#28029) Cs1csó válasza Lauda (#28028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is kacifántos leírom:
Firefox-ot használok de friss telepítés és könyvjelző szinkronizálás után nincsenek "favicon"-ok tudod a könyvjelzőhöz tartozó kicsi képek. Ekkor lefuttatom a Checkmarks nevű kiegészítőt ami kvázi minden könyvjelzőmet betölti és mindnek lesz favicon-ja ha valamelyik régi könyvjelzőm már nem él akkor azt jelzi stb.

Na ezután bemegyek a CCleanerbe és - hosszú meló - de végigmegyek a cookie-kon és ami kell azt átmozgatom mivel minden oldalt megnyitott/tesztelt a Checkmarks kiegészítő így minden cookie ami csak lehetséges most ott van a gépen. Az átmozgatás után a többit már akármikor lehet törölni egy CCleaner futtatással. Chrome-nál is így használom a CCleaner-t de ott nem kell Checkmarks.

(#28030) csako válasza Lauda (#28028) üzenetére


csako
veterán

Nem használom a CC-t, de ott van, hogy "Megtartandó cookie-k", szóval csak lehet hasonlóan kiválogatni mi maradjon meg.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28031) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Van egy bővítmény, amely állandóan erőszakosan állandóan feltelepül. Már lett írva a fejlesztőnek, hogy miként lehet véglegesen eltávolítani, de válaszolni nem igen akar. Erről lenne szó. Social Media Quick Links. Tudtok valami megoldást, nem lehet valahogy tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#28032) Cs1csó válasza Locsi (#28031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd le ezt: Adwcleaner ha nem talál valamit töröld vele ha nem talál semmit akkor is a bezárása előtt van alul egy olyan opció, hogy JAVÍTÁS FUTTATÁSA kattints arra majd gép restart.

Futtasd még ezt:
Hitman Pro

(#28033) Locsi válasza Cs1csó (#28032) üzenetére


Locsi
senior tag

Sajna semmit nem ér egyik se. Nem találnak semmit. Ha eltávolítom, elég csak újraindítani a Chrome-ot, és már települ is újra.

(#28034) Cs1csó válasza Locsi (#28033) üzenetére


Cs1csó
félisten

OK, akkor következő: a programok és szolgáltatások közül törlöd a Chrome-ot, majd manuálisan megkeresed mi marad utána:
users- user - appdata - és itt local, , local low, roaming és innen manuálisan törlöd az összes chrome és google mappát

Gép restart - esetleg egy ccleaner futtatás lehet placebo én szeretem - majd telepítsd újra a böngészőt de ha van szinkronizációd akkor NE szinkronizálj mindent bejelentkezés után hanem menj a beállításokra és csak a legszükségesebbeket szinkronizáld konkrétan:
- könyvjelzők
- jelszavak, bejelentkezések

Mást ne.

Ezután már jó lesz.

Ha ez sem segít akkor gyere vissza.

[ Szerkesztve ]

(#28035) Locsi válasza Cs1csó (#28034) üzenetére


Locsi
senior tag

Megoldottam másképp. Feltelepült a kiegészítő, megkerestem a c:\Users\......\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\elnjjchffmejafnnpaidbjjfhnhbmlie\ mappát, töröltem a tartalmát, utána elvettem tőle, az írási jogokat. Böngészőt újraindít, egyből rinyált, hogy a kiegészítővel valami gondja van, böngésző leállít, mappa jogok visszaállítva, mappa töröl, chrome indít, és nem települt újra.

(#28036) #81733120


#81733120
törölt tag

Androidon hogy lehet beállítani, hogy lent legyen a menüsáv?

(#28037) kali válasza #81733120 (#28036) üzenetére


kali
legenda

Próbáld meg így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28038) junior11 válasza kali (#28037) üzenetére


junior11
veterán

Sziasztok, szerintetek Ublock Origin helyett az Adguard jobb választás lehet Chrome-ban? Biztonságosabb vagy jobban blokkolhat? Nem terheli jobban a böngészőt? Ti melyiket használjátok? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28039) #81733120 válasza kali (#28037) üzenetére


#81733120
törölt tag

Köszönöm, sikerült! :R

(#28040) Lauda válasza Cs1csó (#28029) üzenetére


Lauda
félisten

csicso82, csako Köszi szépen a tanácsokat! :R ;)

(#28041) kali válasza junior11 (#28038) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mind a kettőt próbáltam/használtam, végül az uBlock Origin maradt mindegyik laptopon, jobbnak látom és alapban vannak benne AdGuard szűrők is, bekapcsolhatók, ha igény van rá.

Roaming: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#28042) junior11 válasza kali (#28041) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, nálam is Ublock van régóta a Chrome alatt, Edge esetében Adguard, csak kíváncsi voltam, van-e értelme Chrome alatt is áttérni, esetleg nem jobb választás stb. De ha tulajdonképpen mindegy, akkor marad minden a régiben :) Malware, phishing blokkolására ti milyen bővítményt használtok? WD beépített modullja van használatban, de már láttam, hogy a Malwarebytes-nek is van pl. saját bővítménye ilyen célra (igaz, még béta, de folyamatos fejlesztés alatt áll), vírusírtó topicban ajánlott még a McAffee webadwisor, Avira browser security stb...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28043) Cs1csó válasza junior11 (#28042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Chrome és FF alatt is az UBO a legjobb de viszonylag szorosan ott van mögötte az Adquard, érdemes vele egy próbát tenni volt aki fürgébbnek érezte vele a dolgokat nekem valahogy fapadosabb volt kevesebb beállítási lehetőséggel + ahogy írták az UBO-ban is bekapcsolható sok Adquard-os filter.

Ha a biztonság lenne a fontos akkor az UBO-n tiltsd globálisan a 3rd-party scriptek-et és a 3rd-party frame-eket, és minden megbízható oldalon feloldod a tiltást majd mented és ha esetleg újra kell tenni a böngészőt akkor a beállításokat egy egyszerű szöveg fájlba lehet exportálni majd az új böngészőbe importálni.

(#28044) junior11 válasza Cs1csó (#28043) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, maradt az Ublock (amúgy nekem még "csak" az 1.18.2-es verzió van, nem talált frissebbet) továbbra is, nem volt eddig sem bajom vele, csak kíváncsi voltam az Adguard-ra, de lehet, hogy valamikor egy kis időre kipróbálom, MS Edge alatt jól teljesít, régebben használtam androidon is, lehet, ismét kipróbálom, ha nem fogja belassítani az alkalmazásokat, böngészést stb., mert néha elegem van a sok reklámból.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28045) kali válasza junior11 (#28042) üzenetére


kali
legenda

Edge alá is uBlock Origin került nálam.
Néhány külső szűrőt is betettem a bányászok...stb. ellen és úgy elég jó védelmet biztosít minden böngészőn az uBlock Origin.

(#28046) junior11 válasza kali (#28045) üzenetére


junior11
veterán

Végül felraktam a Chrome-ra (addig az Ublock-ot kikapcsoltam), kipróbálom :D Amit eddig észrevettem, hogy a böngésző feladatkezelőjében egy kicsit többet "fogyaszt", mint az Ublock. Na de ez itt már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28047) Cs1csó válasza junior11 (#28044) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is volt már ilyen régebben, hogy nem frissített, töröltem az UBO-t majd újratelepítettem (egy böngésző újraindítás közben nem árt ) és jó lett.

(#28048) Lauda válasza Cs1csó (#28047) üzenetére


Lauda
félisten

Te most nem arra gondolsz, hogy a szűrőlistát nem frissítette? Ez nálam is előfordult és úgy oldódott meg, ahogy írtad. Azonban a verzió csak akkor fog szerintem frissülni, ha az megjelenik a chrome internetes áruházában is. Ott viszont még csak a 18.2 van kint. Nálam sem frissült még a 18.4-re.

(#28049) Cs1csó válasza Lauda (#28048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az utóbbira gondoltam, de mindkettőnél alkalmazható, feltéve ha már az áruházban megjelent ;)

(#28050) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Van egy honlapunk, amit a Forpsi hostol és a Weebly szolgáltat (prémium, nem free).
Én szerkesztem a honlapot régóta és megnyitáskor a mai napon feldobta a piros figyelmeztetést az egyik gépünkön.
Semmilyen ellopható adatot nem kell megadni, egyszerű cégismertető weblap eladó járműkínálattal.

Ami fura, hogy a figyelmeztetés az oldalszerkesztő URL-re mutat, nem a cég saját weblapjának URL-jére. SSL-re nem fizettem elő.
Ez pillanatnyi hibás felismerés lehet a rendszer részéről? Tudjuk, hogy min múlik: Chrome, vagy Google (kereső) a veszélyforrások felismerője? Nem szeretném, ha bármelyik nézelődő is ilyen oldallal kellene találkozzon. :(

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.