Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Spec válasza AssAssynn (#32998) üzenetére


Spec
őstag

Én ugyanezt hiányoltam/kifogásoltam pár poszttal feljebb. Jól elcseszték. Én se értem miért kellett ezt megvariálni. Ahogy mondani szokták, ami jól működik, ahhoz nem kell hozzányúlni :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#33002) Viktor77


Viktor77
titán

Ha valaki angolul használja a Chrome-ot, az ezzel az addonnal visszateheti a térkép gombot a keresőbe.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33003) Cs1csó válasza Spec (#33001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez igaz, de minden változik, a változás szükséges. Ilyenkor inkább azt hiányolom, hogy nem elérhető a régebbi metódus pl. egy kattintással vissza lehessen állítani, tehát eddig volt "A" keresési metódus jön a "B" akkor az nem írja felül az "A" keresési metódust, hanem lehessen tetszés szerint használni.

(#33004) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Nem teljesen Chrome inkább fiók probléma... Adott egy Google fiók amin telefonos Chrimeban nem lehet megnézni a szöveges értékelések (mondjuk egy éttermnek). Ha asztali nezettre váltók, akkor meg lehet nyitni a Google értékeléseket.
Ha atvaltok egy másik fuokra, akkor megjelenik a gomb a szöveges értékelések olvasasahoz, de ha visszalepek, akkor eltűnik.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Miért nem látható egy fiók esetén a mobilos weboldalak használatának a vélemény olvasás gomb? Mi a megoldás ?

(#33005) A Zéé válasza Spec (#33001) üzenetére


A Zéé
addikt

hasonló probléma miatt kerestem én is meg ezt a topicot, egyszerűen a napi dolgaimat nehezíti meg ez az "újítás". Eddig 2 katt volt egy cím megkeresése, most legalább 1-2 perc. Tudom, "mit számít", de sok éves berögződést kellene megváltoztatni. :W :W

Just a simple Lineman...

(#33006) Fecogame válasza A Zéé (#33005) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt egy lehetséges megoldás: [link]

Persze ez így még mindig erősen workaround, én sem értem miért szedték ki :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33007) zizidor


zizidor
senior tag

Sajnos minden online szolgáltatásban bene van a kockázat, hogy megváltozik, vagy akár meg is szűnik. Saját rokonaim is szívnak emiatt, sokszor nem találják meg a dolgaikat a megszokott helyen vagy módon. Jelen helyzetben az a legegyszerűbb, leggyorsabb és talán időtálló megoldás, hogy konkrét helyekre egyből a Google Térkép weboldalán vagy az alkalmazásban kell keresni. Ki kell rakni a kedvencek közé ill. az asztalra/kezdőképre az ikonját, úgy egyből elérhető. Tudom, nem ugyanaz, de minden kerülő megoldás csődöt mondhat egy újabb átalakítás esetén.

OFF²: Másik kedvenc, amikor olyanokat kér tőlük egy weboldal, amit nem is értenek hogy mit takar. Mint pl. most a Google ezzel a fiók-összekapcsolással.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#33008) Csöves válasza Fecogame (#33006) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem akarják, hogy könnyen találj meg valamit a térképen.
Mi másért? :F

Aquila non captat muscas.

(#33010) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, olyan problemam lenne, hogy Chrome-ot hasznalok gond nelkul, egyedul pont a prohardver oldalan jelentkeznek furcsasagok. Konkretan ha felmegyek az oldalra gepen, nem tudok semmire sem rakattintani. Hardverapro, es minden mas oldal mukodik. Cookiekat toroltem. Mitol lehet ez?

(#33011) pendre54 válasza Askformore (#33010) üzenetére


pendre54
addikt

Ezzel egy időben én is szoptam, hogy a PH lapcsalád oldalait megtudtam ugyan nyitni, de ott tovább, már egyetlen cikket se tudtam megnyitni. Mígnem felvilágosítottak, hogy a probléma forrása, az "I don't care about cookies" bővítménynél van, és minden olyan oldalon(nem csak proharveres), ahol ilyen problémába fut az ember, az az oldalt, a kivételek közé kell tenni, így.
Utána nyomni egy F5-öt, elfogadni amit el kell, és voilá, onnantól megnyitható minden.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33012) Askformore válasza pendre54 (#33011) üzenetére


Askformore
senior tag

És valóban :) Nagyon köszönöm!

(#33013) Fecogame válasza pendre54 (#33011) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, nálam is ugyanez volt legutóbb a probléma, és annak megoldása is.

Küldtem be rá Github issue-t, remélhetőleg hamarosan javítják.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33014) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ha már rendszeresen téma a google térkép.
Miért látom azt mostanában, hogy sokszor az utcaképen egy nagy kihomályosított rész van? Ez valami hiba, vagy direkt? Azért is fura, mert mondjuk ha arrébb sétálok, akkor onnan már rálátok a kitakart részre.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33015) Lauda válasza AssAssynn (#33014) üzenetére


Lauda
félisten

Valami okból kitakarásra került az a rész, előfordulhat például, hogy az ottlakó, ott sétáló, parkoló stb. kérésére. Ha magadat megtalálod valahol és nem szeretnéd, ha látszódna a térképen, te is írhatsz a google-nek és kitakarják.

[ Szerkesztve ]

(#33016) AssAssynn válasza Lauda (#33015) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hát ezek inkább random foltok, nem arcok előtt, hanem bazinagy részek, egy egész házat takar mondjuk, de ha egy lépést arrébb megyek, ott már látszik, szóval ezért fura.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33017) Lauda válasza AssAssynn (#33016) üzenetére


Lauda
félisten

Tudnál esetleg példát mutatni?

(#33018) AssAssynn válasza Lauda (#33017) üzenetére


AssAssynn
őstag

Bár most nem találom az előbbi helyeket, de gyorsan ledobtam magam random pesten és találtam is. LINK
Egy pontban hatalmas kitakarás, de bárhová lépsz, onnan már minden látszik.
Egyébként a keresgélés közben tényleg találtam olyan házat, ami egyik szögből sem látszódik, na az komoly, hogy valaki ennyire titkolja, mondjuk fura ez nekem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33019) Lauda válasza AssAssynn (#33018) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Ez egyértelműen hibának tűnik, a közelben találtam ilyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#33020) AssAssynn válasza Lauda (#33019) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az a baj sok ilyen van, és gyakran az van letakarva, ami pont érdekelne engem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33021) Askformore válasza AssAssynn (#33018) üzenetére


Askformore
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#33023) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan letöltő kezelő, mint a FireFox-ban van?
Nem csak az utolsó helyet jegyzi meg, hanem azt is, hogy milyen típusú fáljt hova mentettem le.

(#33024) parts


parts
tag

Sziasztok!

Pár napja induláskor újratölti az összes nyitott lapot (van egy pár)és ezért percekig 100 %-on pörög a proci és 90+% a memória felhasználás (8GB). Teljesítmény menüpontban memóriatakarékos mód be van kapcsolva. Tapasztalt valaki ilyet? Legutolsó verzióra frissítve, de már előtte is ezt művelte.

Xiaomi 13T Pro

(#33025) dan1


dan1
tag

Sziasztok!

Utóbbi időben így jelennek meg az oldalak a Chromeban, Android 14 ,telefon Xiaomi Redmi Note 12 pro+. Chrome a legújabb verzió. link link link link
Ingatlan.com,fizz.hu, cropp és hasonlók. Mintha valami összeomlott volna.

[ Szerkesztve ]

(#33026) Fecogame válasza dan1 (#33025) üzenetére


Fecogame
veterán

Mire gondolsz, hogy "így"? Össze vannak csúszva elemek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33027) dan1 válasza Fecogame (#33026) üzenetére


dan1
tag

A harmadik linken például csak egy ilyen hirdetés lenne, elején annyi is van ,ahogy görgetem változik meg. Ha rámennék link mögötte nincs vagy legalábbis az nincs amit a kép sugall. video

[ Szerkesztve ]

(#33028) Viktor77 válasza dan1 (#33027) üzenetére


Viktor77
titán

Használsz reklmászűrőt?
Én mikor elérek az 57 milliós ingatlanig, ott beugrik egy reklám elé.
De tovább tudom görgetni, nincs hiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33029) dan1 válasza Viktor77 (#33028) üzenetére


dan1
tag

Dns alapút. Most kikapcsoltam próbaképpen és töröltem a gyorsítótárat és a cookiekat, bezártam teljesen az alkalmazást.
A végeredmény ugyanaz.
Asztali nézettel mondhatni jól működik, a mobil nézettel van probléma.

(#33030) dan1 válasza dan1 (#33025) üzenetére


dan1
tag

Úgy tűnik megtaláltam a megoldást.
Redditen egy post link alapján kikapcsoltam ezt.link
chrome://flags/
Itt keresés GPU rasterization és ezt Disabled állítottam. Majd alul kék újraindítás.

Ugrálókép görgetés közben, villódzás, villódzik, glitch, flickering.

[ Szerkesztve ]

(#33031) attiati


attiati
veterán

Chromeban ha rákerestem egy lokációra google.com-on, akkor a térkép kattintható volt és megnyitotta a google maps-et.
Ez most megváltozott?

Firefox-ban érdekes módon továbbra is kattintható a térkép.
Csak chrome-ban nem.

(#33032) Viktor77


Viktor77
titán

Meg, olvass kicsit vissza.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33033) attiati válasza Viktor77 (#33032) üzenetére


attiati
veterán

Köszi.
Látom másnak is gondot okoz ilyen apróság :)
Azt hittem valami reklámszűrő okozza.

(#33034) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap óta avast riasztást kapok chrome-ból erre az oldalra:ext.tricolorfashion.com.
Nem talált semmit vírusírtó,nem is raktam fel semmi kiegészítőt,programot se tegnap.
Próbáltam Block Site kiegésztővel tiltani oldalt,de hiába volt tiltva oldal,így is bejött riasztás.És közben facebookot is berakta kiegészítő a tiltásba,így törölnöm is kellett 2 okból is.
Valakinek van megoldása esetleg?Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33035) Lauda válasza Lauda (#32940) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi volt ennek is, már ekkor sem jön elő a térkép.

(#33036) Csöves válasza Lauda (#33035) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem ott van a térkép, de egy-két hete nekem sem jött elő.

Aquila non captat muscas.

(#33038) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A Chrome hol tárolja a böngészőhöz hozzáadott bővítményeket?

(#33039) Lauda válasza Csöves (#33036) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a visszajelzést! :) Ezek szerint teljesen véletlenszerű, hogy kinél jelenik meg és kinél nem. :F

(#33040) Lauda válasza ToBeY (#33038) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Windows 10-en:

C/users/felhasználónév/appdata/local/google/chrome/user data/default/

(#33041) Csöves válasza Lauda (#33039) üzenetére


Csöves
senior tag

Ezt én sem értem.
:F

Aquila non captat muscas.

(#33042) ToBeY válasza Lauda (#33040) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi betettem ide Win11 alatt amit letöltöttem külön

(#33043) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Régi még windows 7 alatt használható chroméban hol található a jelszókezelő?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33044) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Létezik egy használható letöltő kezelő?
Ami emlékszik hová mentettem utoljára az adott típusú fáljokat, és nem egybe vesz mindent.

(#33045) Cs1csó válasza Pityu. (#33043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Beállítások, személyes adarok mentett bejelentkezések ott kell keresni.

(#33046) zizidor válasza Bal0924 (#33044) üzenetére


zizidor
senior tag

Ehhez kell bővítmény? Letöltesz mindent egy helyre, aztán ha kész, egy saját scripttel szétdobod.

cd %USERPROFILE%\Downloads
move *.mp4 d:\videók
move *.exe d:\install
...

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#33047) codec


codec
senior tag

Üdv!
Másnál se működik a beépített fordító? Mi okozhatja? Van rá megoldás?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#33048) pendre54 válasza codec (#33047) üzenetére


pendre54
addikt

Szia!
Épp most akartam én is kérdezni, hogy mi a franc történt, mert tegnap még működött a fordító, ma meg már nem. Lefrissítettem a legutolsó verzióra most kb. egy órája, de így se megy. Már töröltem a bővítményt, majd újra hozzáadtam, de ez se hozott megoldást.
Az érdekes az, hogy a többi chromium alapú böngészőknél, mint pl. az Edge meg tökéletesen működik, jobb klikk az oldalon, oldal fordítása opcióra rányomok, és pár másodperc után, a teljes oldal le van fordítva.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33049) codec válasza pendre54 (#33048) üzenetére


codec
senior tag

pontosan ez van nálam is!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#33050) Bacusuz válasza codec (#33049) üzenetére


Bacusuz
őstag

én is ezen bosszankodok épp de akkor nem vagyok vele egyedül :W

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.