Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) tobias40 válasza mikk2000 (#32000) üzenetére


tobias40
veterán

De megvan ,csak nem kerül fel a "helyére".

(#32002) tobias40 válasza tobias40 (#32001) üzenetére


tobias40
veterán

Megvan!
Kijelöltem az összes "régit" és kitöröltem,utána beimportáltam az újat.
Lehet nem így kell szakosan csinálni de nekem így jó lett! :R

(#32003) mikk2000 válasza tobias40 (#32002) üzenetére


mikk2000
őstag

Minden jó, ha ó a vége... :))

(#32004) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy ha be vagyok jelentkezve a g fiókomba, és használom a g keresőt, akkor sokszor teljesen irreleváns találatokat és fura oldalakat hoz be, míg ha kijelentkezek, akkor rendes talatokat hoz?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#32006) Lauda válasza Lauda (#32005) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 108.0.5359.72 (Hivatalos verzió) (64 bites)

(#32007) kezo0


kezo0
addikt

... és továbbra sem enged belépni a saját routerem kezelőfelületére, mert "Az Ön kapcsolata nem privát". Nem fogadja el a tanúsítványt (NET::ERR_CERT_INVALID)... ez most már mindig így lesz?
Az Edge szó nélkül beenged továbbra is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32008) Lauda válasza kezo0 (#32007) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam is csinálja néha, a speciális, majd tovább a webhelyre után be tudok lépni.

(#32009) mikk2000 válasza kezo0 (#32007) üzenetére


mikk2000
őstag

Az én tplinkemre simán beenged mindenféle trükközés nélkül is, most próbáltam ki portable böngészőből. A routered fw-je volt frissítve ez utóbbi évtizedben?

(#32010) kezo0 válasza Lauda (#32008) üzenetére


kezo0
addikt

Tudom, régebben volt, de egy ideje nincs már olyan opció a speciális alatt, hogy tovább a webhelyre... A speciálisra kattintva ez van:

Korábban volt már róla szó, ez a probléma nem csak nálam jelentkezik, és ideiglenes workaround-ot találtam is rá külföldi fórumon, itt írtam róla, linkkel: #31989
A probléma azokat érinti, akiknél a Chrome beállításaiban a chrome://settings/security lapon megjelenik egy olyan sor is a menüpontok között, hogy "A Chrome által kezelt tanúsítványok":

A workaround-ban leírtak szerint a C:\Users\%USERNAME%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Local State file törlése után ez a menüpont eltűnik a Chrome-ból (!), és ilyenkor már nem problémázik a Chrome, amikor be akarok lépni a router kezelőfelületére (egyébként a probléma másoknál sokkal általánosabb módon, nem kifejezetten csak a routerük elérését érinti, hanem általában véve a saját belső hálójukon levő címek elérését!). A baj csak az, hogy a Chrome egy idő után - ami lehet egy-két óra vagy pár nap - "kijavítja magát", és visszaépül a fenti menüpont. Attól kezdve pedig úgyanúgy tanúsítványhibát jelez a router belépőoldalánál (https://router.asus.com:8443/) - és többeknél nem csak ott, mint azt feljebb írtam.
Ez mind le van írva a korábban általam belinkelt Google Support-os fórumoldalon.
Itt is volt hsz rajtam kívül mástól is, aki ugyanezzel a problémával küzd, más routerrel és/vagy más oldalakkal.

mikk2000: Ahogy az itt leírtakból is egyértelmű, ez nem router-specifikus probléma, hanem Chrome-specifikus. A routerem amúgy egy meglehetősen modern darab: ASUS AX92U, és a legutolsó fw van rajta (igaz, ez már több mint fél éves, de valahogy ezt ritkábban frissítik, mint néhány másik AX-es modellt). Ezen a leíráson is hiába mész végig, legyártva a szükséges tanúsítványt, nem segít - de ezt is írtam már korábban. És akkor még egyszer: az Edge nem problémázik, simán megnyitja a router kezelőfelületének bejelentkező oldalát.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32011) mikk2000 válasza kezo0 (#32010) üzenetére


mikk2000
őstag

A probléma azokat érinti, akiknél a Chrome beállításaiban a chrome://settings/security lapon megjelenik egy olyan sor is a menüpontok között, hogy "A Chrome által kezelt tanúsítványok":

Nálam is van ilyen szekció, mégse problémázik. A portable ugyanaz.

Most reggel nincs időm végigolvasni a regényt amit írtál, de egy portable chroméból is próbáld már ki. Amúgy meg szerintem egy router beállítást annyit nem piszkál az ember hogy addig ne bírná ki másik böngésző (firefox, edge stb. használatát). Nekem a jópár éves routeremmel semmi gond.

(#32012) kezo0 válasza mikk2000 (#32011) üzenetére


kezo0
addikt

Sajnos ezt nem lehetett rövidebben leírni, szóval nem ártott volna alaposan elolvasnod a "regényemet", mielőtt válaszolsz, újra elismételve, hogy nálad, a te routereddel, portable verzióban nem jelentkezik a probléma... Azt, hogy a jelek szerint kinél jelentkezik, ugyanabból a support-os forrásból vettem, mint ahol az ideiglenes megoldást is írták - persze akár tévedhetnek is, mert biztos infó egyelőre nincs. A lényeg, hogy nem mindenkinél jelentkezik, és nem csak a saját router belépő oldalát érinti. A leírt fájl törlése pedig eltünteti azt a bizonyos szekciót a security opciók közül, és onnan kezdve nem jelentkezik a probléma. Egészen addig, amíg a Chrome nem építi vissza automatikusan azt a bizonyos szekciót a biztonsági menüjébe...
Ne haragudj, de nem szeretném portable verzióból is kipróbálni, mert nincs olyanom, sosem volt, és nem az a cél, hogy ott ne jelentkezzen a probléma.
Amúgy örülök, hogy a te jópár éves routereddel semmi gond, de hidd el, az enyémmel sincs. Ahogy írtam, ez nem a router, hanem a Chrome hibája, ami nem csak az én routeremnél, sőt, eleve nem csak routereknél, és nem csak nálam jelentkezik. Hadd ne írjam le újra, olvasd el a korábbi hsz-okat, és bennük a linkeken levő forrásokat is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32013) ripo05 válasza kezo0 (#32012) üzenetére


ripo05
tag

Egy kis tapasztalat:
Local state file törlése után, amikor elindítottam a chrome-t, nem volt bejelentkezve a gmail-es fiókba. Ki is írta, hogy szinkronizálás szünetel. Így be tudtam lépni a routerre, de amint beléptem a fiókba és újraindítottam a chrome-t, már nem engedett be. Szóval marad az edge.

(#32014) kezo0 válasza ripo05 (#32013) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ilyenkor kiléptet mindenhonnan. De nálam az újbóli bejelentkezés után pár napig még jó volt. Aztán már nálam sem…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32015) mikk2000 válasza kezo0 (#32014) üzenetére


mikk2000
őstag

Továbbra is azt mondom, ez nem valóságos probléma. Többféle böngésző van, nem azt az egyet kell használni, amivel épp nem működik. Ha a routert nem szükséges kívűlről elérni, de mindenáron Chrome kell mert tombol a szerelem, akkor meg lehet próbálni sima http-vel elérni (ekkor local acces config: both vagy http), a belső hálódból csak nem fogja semmi megfigyelni a routereddel folytatott kommunikációt...

Amúgy meg ha elméletileg a chrome "hibája", akkor lehet bug reportálni, és majd javítják, más út nincs.

(#32016) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Lelassult a gépen, mi okozhatja?

pedig ki vagyok lépve a Chrome-ból...vírus?

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#32017) Cs1csó válasza Fuvaros (#32016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, futtass pár keresőt pl.: AdwCleaner, Emsisoft EK, esetleg egy másik gépen egy pendrivera létrehozott rescue diskkel pl. Kaspersky.
Esetleg a böngésző ujratelepites de a szi kronizalasnal csak a szuksegesekre szoritkozz nehogy visszamasszon pl.: könyvjelzők (beállításokat, krliegeszitoket majd inkább tiszta telepitessel manuálisan)
A rendszert is frissithetned, legyen naprakész.

(#32018) Fuvaros válasza Cs1csó (#32017) üzenetére


Fuvaros
senior tag

thx megpróbálom...qbittorrenttel szokott lenni probléma?

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#32019) Cs1csó válasza Fuvaros (#32018) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N

(#32020) Thorgador válasza alien_ (#2) üzenetére


Thorgador
újonc

Már régóta tart, de érdemes volt újra átnézni ezt a bejegyzést, mert a billentyűparancsok miatt néhányat elfelejtettem. :R

Hakuna Matata

(#32021) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Ha volt már kérdezve, akkor elnézést kérek. Kicsit visszaolvastam, de nem találtam ilyen kérdést.
A probléma következő nálam. Chrome letiltja a Takarékbank Netbankomat. Eddig minden alkalommal innen léptem be, de most letiltja. [kép]
Edge vagy FF alól simán be tudok lépni továbbra isi. Másnál is ez a helyzet? megnéznétek?
Ez a netbank oldal linkje, hivatalos: https://www.takarekbank.hu/maganszemelyek
Ha bejön az oldal, akkor utána katt jobb oldalt felül a sárga Netbank fülre, majd utána balra alul Belépéshez válasszon az alábbiak közül: majd a kékszínű
Takarék Netbank
fülre katt. Ez után kapom ezt
FF és Edge alól simán betudok lépni. Mi lehet a Chrommal?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32022) junior11 válasza Jenne (#32021) üzenetére


junior11
veterán

Szia, kipróbáltam, nálam nem volt gond, sem figyelmeztetés... Ahogy nézem a Defender böngészőbővítménye ugrik rá...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32023) OldMike válasza Jenne (#32021) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Szerintem ez nem Chrome probléma, nálam gond nélkül megy. Igaz nálam Google kereső az alapértelmezett, és a Defender le van tiltva, a Kaspersky Internet Securityt használom.

42LM660S

(#32024) Jenne válasza junior11 (#32022) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszönöm. :R
A Defenderben ezt a böngésző bővítményt ezt hogyan lehet engedélyezni? Ha lehet ilyet egyáltalán.
#32023 OldMike Neked is köszönöm. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32025) junior11 válasza Jenne (#32024) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal a Defenderben sehogy, nincs köze hozzá, a MS adta ki ezt azoknak, akik nem Edge böngészőt használnak (ott be van építve a Smartscreen védelem).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32026) mikk2000 válasza Fuvaros (#32016) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem ártana újraindítani a gépet, mert hátha csak beragadt. Amúgy meg a bővítmények futhatnak a chrome futásától függetlenül is, én mondjuk kikapcsoltam. Valódi, és nem ál-víruskereső futtatása mindenképp javasolt általában.

(#32027) mikk2000 válasza Jenne (#32021) üzenetére


mikk2000
őstag

Nálam simán megy. Tiltsd le a bővítményeket, hátha akad valamelyikkel.

(#32028) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne. Van egy Syno NASom amire szeretnék rá csatlakozni és minden egyes alkalommal ezt dobja be:

Tovább tudok lépni tudom, de nem lehetne ezt a biztonsági valamit kikapcsolni?

(#32029) Fuvaros válasza mikk2000 (#32026) üzenetére


Fuvaros
senior tag

újraindulás után jó, érdekelt volna, mi csinálta ezt...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#32030) Lauda válasza Lauda (#32006) üzenetére


Lauda
félisten

(#32031) mikk2000 válasza Fuvaros (#32029) üzenetére


mikk2000
őstag

Az hogy újraindítás után jó, attól nem biztos hogy jó is lesz, de legalább segít elindulni valamerre. Szerintem leírtam én is és más is mi okozhatja, azokba bele lehet mélyedni és értelmezni.

(#32032) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

A Google böngésző ablak körüli vékony neon zöld csíkot hogyan lehet kikapcsolni? Az Edge-ben is ilyen... :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#32033) Viktor77 válasza Gallac (#32032) üzenetére


Viktor77
titán

Más színt állítasz be témaszínnek? Ez nem Chrome specifikus.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32034) Gallac válasza Viktor77 (#32033) üzenetére


Gallac
senior tag

Opera ablakok esetén nem zöld... :N

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#32035) Viktor77 válasza Gallac (#32034) üzenetére


Viktor77
titán

Arról kérdezd meg az Operát.
Direkt kipróbáltam, ha zöld a témaszín Winben, akkor a böngészőablak körül lesz egy zöld csík.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32036) Gallac válasza Viktor77 (#32035) üzenetére


Gallac
senior tag

Kipróbálom. Köszi szépen. :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#32037) junior11 válasza Gallac (#32032) üzenetére


junior11
veterán

Szia, véletlenül nem ESET antívírust használsz (Internet/Smart Seucrity, Nod32...), mert ilyen esetben szokott zöld keret megjelenni az online bankolás védelme miatt. Ezt az AV beállításaiban ki lehet kapcsolni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32038) szaki7


szaki7
tag

Néhány napja a következő jelenik meg minden megnyitáskor a Chrome tetején:
Bövítsek win7-ről win10-re, mert nem lesz a böngészőmhöz frissítés.
Hogyan érhetem el, hogy ne jelenjen meg állandóan ez a felirat?
(Nem akarok win10-et és a frissítésről is lemondok szívesen.))

(#32039) Cs1csó válasza szaki7 (#32038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet másik böngészőre kell majd váltanod, ami elfut Windows 7-en, szintén Chromium alapúakat is kipróbálhatsz pl.: Opera, Vivaldi, Brave

(#32040) mikk2000 válasza szaki7 (#32038) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem csak magaddal tolsz ki, ha elavult oprendszert használsz, hanem másokkal is, mivel a géped könnyebben válhat támadás áldozatává, és zombiként fog majd spam és egyéb dolgokkal fog bombázni másokat.

Mivel ezek lényeges üzenetek, nem hiszem hogy el lehetne tünteni, és lassan nem csak a böngészők, de a többi szoftver is alapkövetelményként hozza majd a win10-et.

(#32041) szaki7 válasza Cs1csó (#32039) üzenetére


szaki7
tag

A chrome a jobbgomb-> fordítás miatt nélkülözhetetlen nekem.
Ha tehetem nem töltök le frissítéseket, mert vírusosak lehetnek (pl.: a Ccleaner-nek volt egy vírusos frissítése.)
Még SOHA nem kaptam vírust, pedig csak az avasttal és a józan eszemmel védekezem.
Ami tökéletes azt nem akarom megjavítani. :D

(#32042) mikk2000 válasza szaki7 (#32041) üzenetére


mikk2000
őstag

Kiegészítőként elérhető fordítók böngészőkhöz.

(#32043) Viktor77 válasza szaki7 (#32041) üzenetére


Viktor77
titán

Úgysem használhatod a végtelenségig, csak elodázhatod a váltást.
És miért ne akkor, amikor fontos lenne, a böngésző miatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32044) szaki7 válasza Viktor77 (#32043) üzenetére


szaki7
tag

Minden tökéletesen működik (remélem még 10 éven át) csak minden megnyitáskor az x-re kell kattintani, vagy egy sort feleslegesen elfoglal az üzenet.
Remélem lesz valamilyen "véglegesen tudomásul vettem" módszer, hogy ne jelenjen meg többé. :F
Amig lehet a W7-nél maradok, mert feszélyez, ha egy amerikai cég előzetes engedélyem nélkül turkál a gépemben és változtatásokat csinál.

[ Szerkesztve ]

(#32045) Cs1csó válasza szaki7 (#32044) üzenetére


Cs1csó
félisten

mert feszélyez, ha egy amerikai cég előzetes engedélyem nélkül turkál a gépemben és változtatásokat csinál.

A Windows 7 is ugyanúgy "hazatelefonál" annyiban jó most a Windows 10 mert már a11 a "fő" így a 10-et kevésbé bolygatják "fejlesztik" szerintem érdemes áttérni rá.
Persze utána végig kell menni a beállításokban és amit lehet kikapcsolni ha már említetted a CCleaner-t abban lehetséges törölni az UWP appokat is tehát azoktól is megszabadulhatsz.

Ezután a használhatósága kb. olyan mint a Windows 7-é, nekem elhiheted, a Windows 7-et használtam vagy 5 évig, 7 éve pedig már a 10-et használom.

(#32046) Viktor77 válasza szaki7 (#32044) üzenetére


Viktor77
titán

"Amig lehet a W7-nél maradok, mert feszélyez, ha egy amerikai cég előzetes engedélyem nélkül turkál a gépemben és változtatásokat csinál."

És közben Chrome-ot használsz. :D
A gugli nagyjából mindent tud rólad, az MS miért baj?
És igen, arról nem is beszélve, hogy naívság azt hinni, hogy a 7 nem teszi meg ugyanezt.
(Naívság az is, hogy azt hiszed mindent kikapcsolhatsz, még mielött...)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32047) Cs1csó válasza szaki7 (#32044) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA komolyan gondolnád az adatvédelmet akkor nem Windows-t hanem mondjuk Linux-ot használnál.

(#32048) szaki7 válasza Cs1csó (#32045) üzenetére


szaki7
tag

Köszi a tanácsot, megfontolom.
Nehezen tudok megválni a régi, de szuper vasamtól is (I7), de talán kezdek ráhangolódni. :)

(#32049) Lauda válasza szaki7 (#32044) üzenetére


Lauda
félisten

Így is tudnak rólad mindent, amit a neten végzel. Puszta önámítás, amit csinálsz. Nyugodtan válthatsz felfelé, semmi sem fog változni a jelenlegi helyzethez képest. Már ami a "jelentés" részét képezi.

[ Szerkesztve ]

(#32050) szaki7


szaki7
tag

Ha valaki az eredeti kérdésemre tudná a választ (#32038) nagyon megköszönném.
A sok bölcsesség között éppen az veszett el. :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.