Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Elérhető jelenleg a Chrome-hoz valamilyen "Gmail Manager" szerű plug-in? Fontos lenne, hogy minimum 2 fiókot is ellenőrizzen egyszerre mint ahogy a Firefoxos verzió is tudja

Xbox GT: nozsolt

(#952) Angyalifény válasza nofi (#951) üzenetére


Angyalifény
tag

a kiegészítők között azt hiszem van.

Isten kíséri utadat.

(#953) nofi válasza Angyalifény (#952) üzenetére


nofi
őstag

én egy "Google Mail Checker" kiegészítőt találtam, de az csak egy fiókot kezel :U

Xbox GT: nozsolt

(#954) Paarthurnax válasza Boolash (#471) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Boolash még márciusban kérdezte, hogy van e megoldás a PDF olvasásra a böngészőn belül. Akkor nem volt megoldás, de talán azóta már van. Tudtok ilyenről? Egyetlen bajom a Chrome-al csupán ez, mert sok PDF-et kell megnyitnom weblapokon.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#955) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Eddig hány kiegészítés van a Chrome-hoz? Van közöttük olyan, mint a FF-hoz a flashblock; noscript; screengrab; downloadhelper? A magyar helyesírás-ellenőrzésről lehet tudni, mikor teszik bele?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#956) M3oH válasza tknof1871 (#955) üzenetére


M3oH
addikt

Van mar jo par kieg., kb 1000, es ugy tunik, hogy megy ra a fejlesztes folyamatosan. Flashblock, adblock, noscript van, es jo par FFbolismert nevvel fogsz talalkozni, meg nem mindegyik 100%os, de hasznalhatoak. De a kiegek csak a 4es verzioval mukodnek es eszrevehetoen megugrik a memoria hasznalata a chromenak. 5-6kieg es ugyanannyi mem.t eszik, mint az FF.

(#957) tknof1871 válasza M3oH (#956) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! Ez jó hír. Megvárom, amíg a 4-es hivatalosan is kijön, mint stabil verzió, aztán kipróbálom megint.
Miért 2 oldalon vannak a kiegészítések? Miért nincs 1 oldal nekik?
http://www.chromeextensions.org
https://chrome.google.com/extensions

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#958) ntomka válasza tknof1871 (#957) üzenetére


ntomka
nagyúr

http://www.chromeextensions.org - Nem hivatalos.
https://chrome.google.com/extensions - Hivatalos.

ツ Headphones on - World off

(#959) Angyalifény válasza tknof1871 (#957) üzenetére


Angyalifény
tag

Szerintem stabil a 4-es is 1 darabig használtam. (most nem azért nem használom mert ne lenne stabil csak mindenféle rémhírek terjengenek a biztonságáról és hasonlók én meg nem kockáztatok ... )

Isten kíséri utadat.

(#960) Angyalifény


Angyalifény
tag

BUÉK :DD

Itt nem baj hogy bejelöltem az összeset ?

Isten kíséri utadat.

(#961) Angyalifény válasza Angyalifény (#960) üzenetére


Angyalifény
tag

Bocsi van még 1 kérdésem kötzbe találtam 1 addblock+-t és inkább azt tettem fel. jól tettem ? :U

Isten kíséri utadat.

(#962) #16820480 válasza Angyalifény (#960) üzenetére


#16820480
törölt tag

minél többet jelölsz be, annál lassabb lesz a böngészés, mert egy rakás listához kell hasonlítania az oldalkon található hivatkozásokat. szerintem például ha nem nézel japán meg kínai oldalakat, akkor teljesen felesleges azokat bejelölni, de gyanítom, hogy az orosszal is ez a helyzet.
nekem az adblock+ nem igazán jött be chromium alatt, nem tud rendesen blokkolni elemeket. amit egyszer kijelöltem neki, hogy blokkolja, azt sem mind tette meg, plusz nem bírt mit kezdeni a FF-os adblock+ saját listámmal, nem lehetett importálni (illetve lehetett, csak nem blokkolt róla semmit).

(#963) birno


birno
addikt

Még mindig nem lehet megoldani, hogy a letöltési sávot automatikusan tüntesse el?
Semmilyen kiterjesztéssel vagy hackkel?

(#964) Angyalifény


Angyalifény
tag

sokan azt mondják azért nem használnak Chrome-t mert elküldi a netezési adatokat stb.... nos megnyugtatok mindenkit 1 csomó oldalba van valami google analiser nevű izé ami jelenti ha ott járunk. Ezt ma a FF addbolck+ával fedeztem fel . :Y

Egyébként kiwáncsi leszek hogy a Chrome addblock+-a is ilyen lelkesen fogja e blokkolni a guglis vacakokat mint a FF-é :DDD

gyanítom nem, ;]

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#965) Cathfaern válasza Angyalifény (#925) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ebben csak az a jó, hogy gyakorlatilag a 3 dologból egyetlen dolog ami Chrome specifikus (meg az inkognitóablakos hiányosság is, de az szerintem inkább csak bug, google abból nem profitál ugyebár), és amit a végén mutat a reklámokkal kapcsolatban, az meg minden böngészővel így van, akkor is, ha nem használsz semmilyen google "terméket".

(#966) Angyalifény válasza Cathfaern (#965) üzenetére


Angyalifény
tag

Azért az elég sokkoló mikor mutatja a cím meghatározást :) :U tehát hogy helyileg hol van.

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#967) Cathfaern válasza Angyalifény (#966) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na annak aztán végképp semmi köze a Chrome-hoz, meg a Google-höz, sőt még böngészőhöz sincs, internet működéséből adódik.

(#968) Angyalifény válasza Cathfaern (#967) üzenetére


Angyalifény
tag

igen ezt sejtettem de akkor miért van ennyíre kihangsúlyozva a Chrome-nál ?

Isten kíséri utadat.

(#969) #16820480 válasza Angyalifény (#968) üzenetére


#16820480
törölt tag

mert vannak, akik szeretik meglovagolni az emberek félelmeit és hozzá nem értését.

(#970) Angyalifény válasza #16820480 (#969) üzenetére


Angyalifény
tag

és elég "sikeres" a kampány. A GOOGLE fanokon és azokon kívül akik tojnak az egészre mondván a neten nem kell chrome a megfigyeléshez és nyomon követéshez nem sokan használják a Chrome-t. pl nálam is csak második számú böngésző. Szerintem ahhoz hogy tényleg sikeres legyen a GOOGLE-nak kéne bizonyítani hogy a böngészője nem árulkodik többet mint a többi böngésző.

Isten kíséri utadat.

(#971) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Próbáltam a ppo.hu-n telót tölteni, többször is de nem jutottam a bankkártyás részig, majd bejelentkeztem firefoxszal és egyből a bankkártyás rész fogadott, másnál se működik chrome-al a ppo-s feltöltés?

moto g72, Ninebot d28e

(#972) Angyalifény válasza fradi81 (#971) üzenetére


Angyalifény
tag

bankártyázni és egyéb kényes dolgokra én biztosan nem a Chrome-t használnám..... de te tudod... (ennyíre azért nem bízok 1 olyan böngészőbe amiről azt terjed hogy mindent elküld a GOOGLE-nak , )

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#973) Cathfaern válasza Angyalifény (#970) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, végülis még csak az Operát előzte le ;)

(#974) #16820480 válasza Angyalifény (#970) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem lehetetlen nagyjából egy lejáratás ellen hatékonyan fellépni. az emberek már csak ilyenek: azt hiszik el, ami nagyobb botrány, ami nagyobb szenzáció. teljesen mindegy mi az igazság. ha megjelenik mondjuk egy népszerű közéleti személyiségről a blikk címlajpán, hogy pedofil, akkor aztán már teljesen mindegy, hogy mit helyesbít később az újság, annak az embernek lőttek.
eddig népszerű volt a google, mert a kis feltörekvő céget képviselte, akik jól beolvasnak a multiknak, egy sikertörténet volt. viszont mostmár elég nagyok ahhoz, hogy rájuk is csúnya multiként tekintsenek.

egyébként ez a mit küld el dolog ellenőrizhető lenne, hiszen a chrome az nyílt forráskódú (de a chromium biztosan az kéne legyen). az már más kérdés, hogy kinek akar hinni az ember :)

(#975) Angyalifény válasza Cathfaern (#973) üzenetére


Angyalifény
tag

Azt nem nehéz ;] mert az opera a másik mumus amiért sok oldalon elvérzik. :DDD

OK. ha már itt tartunk szerinted mit küld el a Chrome ?

Egyébként volt 1 kijelentése valami GOOGLE fejesnek hogy aki nem akarja hogy kiderüljenek a titkai az ne használjon GOOGLE-t vagy ilyesmi nem emlékszem. A lényeg hogy azért nem kéne ilyen kijelentéseket tenni a fejeseknek....

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#976) #16820480 válasza Angyalifény (#975) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha nem operát használsz, akkor mit? mert például ugye tudod, hogy a Mozilla foundation bevételének jelentős hányadát (80% talán?) a google fizeti, tehát ha akarja, akkor onnan is megszerzi az adatokat.

az a google vezetői nyilatkozat meg máris kez olyan urban legenddé válni, mint a "640K elég kell legyen mindenkinek" :D

(#977) Angyalifény válasza #16820480 (#976) üzenetére


Angyalifény
tag

Most per/pill mozillám van mert az Opera 1 csomó helyen megadta magát amit én nézek meg 1 idő után nálam kegyetlenül belassul. (nem tudom mért, ha a gyorsítótárat meg ilyeneket törlök akkor jó lesz, de pl a FF ezt nem csinálja)

igen tudom hogy igen sok köze van a Mozillának a GOOGLE-hez. de a mozillánál nincs a szerződésbe olyan mondat hogy minden adatról a GOOGLE rendelkezik és eltárolják. IPÉ hez kötve ami ugye személyazonosításra kiválóan alkalmas
(nem tudom szószerint idézni úgyís tudod miről beszélek biztos)

A Chrome-hez van olyan kiterjesztés ami a megnyitott képet kiteszi teljes képernyősre ?

(tudom már kérdeztem de senki nem segített és nálam ez fontos Chrome-ba ezt nem tudom megtenni javarészt pont ezért nem használom)

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#978) #16820480 válasza Angyalifény (#977) üzenetére


#16820480
törölt tag

a chrome-nál sincs ilyen a szerződésben. az egyik korai bétában volt benne ilyen, de véletlenül kerül bele, kivették. a chromiumban meg pláne nincs benne, mert arra a GPL vonatkozik, ha jól tudom.

pontosan milyen megnyitott képet kéne hogyan kitenni teljes képernyőre?

(#979) Cathfaern válasza Angyalifény (#977) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

de a mozillánál nincs a szerződésbe olyan mondat hogy minden adatról a GOOGLE rendelkezik és eltárolják. IPÉ hez kötve ami ugye személyazonosításra kiválóan alkalmas
Ne haragudj, de full baromságokat beszélsz. Láthatóan hallottál/olvastál ezt azt, ami már alapból is ferdítés volt, ráadásul még rosszul is emlékszel rá.
Chromeban EULA-jában sincs ilyen (véletlen került bele, 1 nap alatt kiszedték, a legelső bétakor). IP nem alkalmas személyazonosításra, legfeljebb azt lehet megmondani, hogy adott időpillanatban milyen net előfizetésnek lett kiosztva a cím, de a szolgáltatók ezt csak hatósági kérésre adhatják ki.
Azt a térképes dolgot meg ajánlom, hogy próbáld ki a saját IP címeddel, nekem pl. a város másik felére mutat, mint ahol lakok... (gyanítom hozzád legközelebbi központot adja ki)

(#980) Angyalifény válasza #16820480 (#978) üzenetére


Angyalifény
tag

ilyesmit szeretnék a Chrome-ba is ez a FF-é de megoldható operába is.link (autosizer)

Nekem fontos mert sok oldalon kicsi az alap kép.

a chrome-nál sincs ilyen a szerződésben. az egyik korai bétában volt benne ilyen, de véletlenül kerül bele, kivették. a chromiumban meg pláne nincs benne, mert arra a GPL vonatkozik, ha jól tudom.

igen én is ezt mondanám hogy kivettem :DDD

Bocsi az értetlenkedésért de már Chromium nak hívják a Chrom-et ? :U

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#981) Angyalifény válasza Cathfaern (#979) üzenetére


Angyalifény
tag

Nézd a hozzád hasonlóaknak sok türelemre lesz még szüksége mert az emberek többsége olyan mint én.

meg kell őket győzni ugyanúgy észérvekkel az mellett hogy a Chrome nem veszélyes.

A térkép miatt én személy szerint nem aggódtam próbáltam már ilyen progit és ahogy írtad amit én is beírtam kb a város másik végébe tette.

Isten kíséri utadat.

(#982) Depression


Depression
veterán

Meg lehet valahogy oldani, hogy a kezdő képernyőn több kedvenc (legtöbbet használt) oldal előnézeti képe legyen? 1920x1200-ban már szinte üres a képernyő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#983) Angyalifény


Angyalifény
tag

Cathfaern

sheratan

Csak beszélgetünk :)

És arról mi a véleményetek hogy a Chrome elküldi azt hogy az ember merre netezik stb stb a központba ? Mert a másik kedvenc támadásiu felület ez a C-nél Bár én kikapcsoltam benne a keresési ajánlatokat meg az automatikus webcím kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#984) #16820480 válasza Angyalifény (#980) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom ez miben adna többet, de ha fogsz egy képet, megnyitod a külön tabban (jobb klikk -> open in new tab), aztán kiteszed fullscreenbe (F11), akkor teljes képernyőn látod, tudsz zoomolni is bele (Ctrl + és Ctrl -), illetve képernyőhöz igazítani.

a Chromium az a Chrome fejlesztői változata lényegében, amit folyamatosan frissítenek. nyílt forráskódú és GPL program (linuxra előnyösebb, mert hozzá lehet adni szoftvertárolóban is, és akkor magától frissül). ennek a kódjából gyúrnak össze időnként egy Chrom build-et.

(#985) Angyalifény válasza #16820480 (#984) üzenetére


Angyalifény
tag

köszi

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#986) #16820480 válasza Angyalifény (#985) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem ez a verzió van fent: 4.0.288.0 (35431) Ubuntu
de már néhány (al)verzió óta megvan ez a feature. (akartam screenshotot, de a printscreen gomb nem csinál semmit, ha valamilyen context menu aktív, most meg lusta vagyok másik képlopót feltenni)

egyébként az adat elküldése dolog: nyilván hogy elküldi az adatokat, amikor keresel a címsávból (gépelés közbeni keresés), hiszen ez az új címsáv egyik lényege: folyamatosan pontosíŧja a találatokat, amí] gépelsz. és igen, ehhez el kell küldje a keresési kulcsszót, és az IP-det is (különben honnan tudná hova küldje meg a választ?), és persze a google szervernek küldi, mivel az végzi a keresést. ez szerintem semmiben nem különbözik attól, mintha bármit keresel a google.com-on, csak gyorsabb, mert azonnal csinálja magától.

magyar helyesírásellenőrzőről nem tudok még.

(#987) Angyalifény válasza #16820480 (#986) üzenetére


Angyalifény
tag

Igen de ez asokakban ellenérzést kelt.

Én kikapcsoltam szóval elvileg semmit sehova nem küld.

és feltettem rá az AdThwart-ot

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#988) #16820480 válasza Angyalifény (#987) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, ellenérzést kelt, mert sokak nem tudják, hogy hogyan működik egy kereső. vagy az internet úgy egyáltalán.
most nem rád gondolok ezzel, de nagyon könnyű a tudatlan embereket befolyásolni.

(#989) Angyalifény válasza #16820480 (#988) üzenetére


Angyalifény
tag

Igen én pl tudom hogy a Google kereső már rögzít.... de valóban igaz aki nem ért hozzá kicsit sem azt tényleg könnyű ide oda tolni.

A jelszókezelő megbízható ?

Isten kíséri utadat.

(#990) #16820480 válasza Angyalifény (#989) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem nem kevésbé megbízható, mint a program többi része. de ennyi erővel bármelyik programnál feltehetnéd a kérdést, hoyg megbízható-e.

(#991) Angyalifény válasza #16820480 (#990) üzenetére


Angyalifény
tag

Operánál nekem nagyon bizonygatták a szakértők hogy mennyíre biztonságos mert titkosítja a jelszót. Egyedül annál mertem használni a jelszó mentést.

Isten kíséri utadat.

(#992) ntomka válasza Cathfaern (#979) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, valóban volt ilyen a végfelhasználói szerződésben, és ki is szedték, de szerintem nem egy nap alatt, mert igencsak elterjedt a neten ez a dolog. Bár ebben biztos már nem vagyok, de tény, hogy kiszedték. Azt a szót meg kerüljük szerintem, hogy "véletlen". Egy multinál, ahol az 1 négyzetméterre eső jogászok száma nagyobb, mint egy jogi egyetemen, egész valószínű, hogy "véletlenül" tesznek be valamit egy szerződésbe. :U (De ebbe már tényleg értelmetlen lenne belefolyni.)

(#984) sheratan: Valami ilyesmi. A Google is vallja alapvetően a nyíltságot, viszont azt ők is belátták, hogy egy "zártabb" böngészővel tudnak csak versenybe szállni. Ezért hozták létre a Chromium projektet, mely az alapvető fejlesztési ága a Google féle böngészőnek. Ebből valóban napi szinten jönnek a buildek, és a legfrissebben módosított forrást is bármikor elérheti bárki. A Chrome erre épül, viszont ennek a licencelése már közel sem olyan megengedő a módosításokat illetően. Tehát ha valaki Chrome alapú böngészőt akar fejleszteni, a Chromiumot kell leszednie. :)

(#991) Angyalifény: A jelszó mentés biztonsága akkor kérdés, ha többen használják ugyanazt a gépet, mert ugye a te gépeden menti azt. Ha meg használsz valamiféle szinkronizációt, akkor azon a szinkronizációs megoldáson múlik mennyire titkosít. Ha meg a külső támadások ellen védekezel tűzfallal, vírusirtóval és hasonló programokkal, megint kicsi az esélye, hogy onnan tudja meg valaki a jelszavaid. A Chrome anno titkosítás nélkül mentette a jelszavakat. Nemtom azóta ez változott-e, de ez is olyan dolog amivel rémítgették a hozzá nem értőket (amit sheratan is ecsetel itt neked régóta :) ).

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#993) #16820480 válasza ntomka (#992) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, én is most néztem utána, hogy a Chrome a google saját licensz szerződésével jön, a Chromium viszont GPL (bár ez platform függő). illetve ha valaki szereti a Chromiumot, de nem bízik a google-ben, akkor is használhat arra épülő fejlesztést, mint péládul az Iron

amúgy én nem aggódnék annyira az ilyen IP címes dolog miatt. egy sima letöltő oldal is rögzíti az IP-det, ha máshoz nem, akkor statisztikákhoz, de akkor is jelen van az adat, és ha esetleg feltörik az oldalt, akkor ugye kinyerhető. illetve hogy a sütikben is mik vannak, az is egy más kérdés. csak ezek olyan régóta jelen levő dolgok, hogy az emberek többsége természetesnek veszi.

(#994) Angyalifény válasza ntomka (#992) üzenetére


Angyalifény
tag

És kiirja minden weoboldalon és csak rá kell nyomni vagy megoldható úgy mint az operába ? mert az nem írta ki itt pl a ph-n a bejelentkezésnél hogy csak rá kelljen nyomni hanem el kellett húznom az egérnyilat meg gombotr megnyomni és akkor tette ki a jelszót.

bár ehhez is láttam a kiterjesztéseknél pont olyan kuulcsot ami az opinál is van :)

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#995) ntomka válasza #16820480 (#993) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, a fő különbség ez. Hosszú távon első sorban a megjelenésben lesznek különbségek, mert a Chromium hozza majd az új funkciókat, viszont ott a design és a Google profil egyáltalán nem mérvadó, ellenben a Chrome-ot a Google a saját "képére" formálja majd. Itt már most mutatkoznak apró különbségek. :)

Az IP dologra: ha jól tudom a szolgáltató is megőrizheti bizonyos ideig a kapcsolódási adatokat statisztikai jelleggel. Bár ki lehet javítani, ha nem így van. :)

(#994) Angyalifény: Ha jól emlékszem (most nem tudom ellenőrizni) menti az rendesen a jelszavakat, és ahol nincs tiltva valamilyen scripteléssel pl., ott rendesen be is teszi a szövegmezőbe azt.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#996) Angyalifény válasza ntomka (#995) üzenetére


Angyalifény
tag

köszi.

egyébként én is úgy tudom hogy a szolgáltató is les.

Isten kíséri utadat.

(#997) #16820480 válasza ntomka (#995) üzenetére


#16820480
törölt tag

a szolgáltatónak kötelessége is megőrizni az adatokat, nem statisztikai, hanem bűnüldözési okokból, de persze az más kérdés, hogy nem adhatják ki, csak a rendőrségnek. az, hogy saját célra mit őriz meg, az más kérdés.

én egyelőre most visszatértem a FF-hoz, mert van pár weblap, ami nem fut rendesen Chromium alatt sajna, illetve a reklámblokkolás is elég kezdetelges. de amúgy jó meg gyors böngésző. és ami jó még benne, hogy gyorsabban fejlesztik, mint a FF-ot például.

(#998) Angyalifény válasza #16820480 (#997) üzenetére


Angyalifény
tag

Na igen a reklámblokkolása az még hagy kivetni valót maga után.

"én egyelőre most visszatértem a FF-hoz"

így nem lesz sikeres a Chrome ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Isten kíséri utadat.

(#999) Angyalifény


Angyalifény
tag

(#1000) #16820480 válasza Angyalifény (#998) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából nem lenne rossz a reklámblokkolás, van elég sok kiterjesztés hozzá, csak egyik sem igazán jó. de nem is értem miért. például ilyen alapvető hibák vannak, hogy ha mondjuk az adblock+ vagy adthwart-ban objektum kijelölő módba teszem, és úgy kattintok egy objektumra, akkor ahelyett, hogy hozzáadná a feketelistához, szépen követi a linket, mintha rendes kattintás lenne. ez így pedig használhatatlan...

attól, hogy most nem ez az elsődleges böngészőm, még fent van a gépen, és használom időnként. csak most pillanatnyilag kényelmesebb a FF, mert azzal minden oldal működik, amit használok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.