Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Sonja válasza w333 (#16999) üzenetére


Sonja
veterán

De miért az AdBlock-ot használod Youtube-ra?! :F Nálam egy darab reklám nincs, és végre megoldották a fekete képes bugot. :K

A videókba ágyazott reklámok ellen (is) jó az általam használt extension, a Youtube Options. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17002) takacsbotond válasza spammer (#16983) üzenetére


takacsbotond
őstag

Próbáld meg a Maxthont, nem bánod meg!Sokkal gyorsabb, és nem tilt le semmit.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#17003) ludwig02


ludwig02
újonc

A Chrome Canary nem tiltja le a külső telepítésű bővitményt (pl.:You Tube Options Full Version).A You Tube videókkal sincs semmi gond.A telepítés előtti figyelmeztetés ellenére,az elmúlt közel egy évben egyszer sem omlott össze. Kár,hogy nem lehet beállítani alapértelmezettnek.

(#17004) Steve1207 válasza Bali27 (#17000) üzenetére


Steve1207
veterán

Mindent ugyanúgy lehet Opera Next-re, mert ugyanaz az alapja, mint a chrome-nak, csak át kell állítani, honnan szedje a kiegészítőket és akkor a mostaniak is megvannak egyből. Talán már a sima operánál is megoldották ezt egy ideje, ha jól emlékszem. Hogy hogy kell átállítani azt most meg nem tudom mondani hirtelen, de működött, mert próbáltam.

.

(#17005) HuMarc


HuMarc
addikt

Lehet ez ellen valamit tenni? Visszaállítani a régit? Mert én ettől rettegek tavaly ~ október óta, amikor láttam, hogy Windowson ilyen, de itt eddig megúsztam. 33-as verzió, és ma frissült.

(#17006) Bali27 válasza Steve1207 (#17004) üzenetére


Bali27
addikt

hmmm jol hangzik..
Egyébként az Operában mi a pláne? Mert ugye ez is chrome motorral működik már.. Szóval nem értem mi benne a pláne, azon kivül hogy a logoja sokkal jobban tetszik:)

Ezt az átállítást hol lehet keresni? MIt keressek gugliban? Ebben tudsz segiteni?

(#17007) Bali27


Bali27
addikt

Ja bocsi.. megtaláltam a választ az első kérdésre

[ Szerkesztve ]

(#17008) M3oH válasza Bali27 (#17000) üzenetére


M3oH
addikt

Speed dial tudtommal nincs. De, tudod mappázni a gyorshívókat. Nem füleid lesznek, hanem mappáid.

(#17009) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Chrome-ban nincs valami olyan lehetőség, hogy két kül. gépen lévő könyvjelzőket szinkronizálja mindkét gépen? Ha az egyiken elmentek valamit, a másikon is legyen ott.

(#17010) Steve1207 válasza Gabesz87 (#17009) üzenetére


Steve1207
veterán

Ugyanazon a google fiók használata és menti a könyvjelzőket is csak legyen engedélyezve a google fiókodban. Szinkronizál ez oda-vissza mindegy honnan lépsz be.

Bali: igen ott a válasz, ahogy írták, a legegyszerűbbre nem is gondoltam, hogy tényleg az egyik legjobb az alap gyorsindítós része az operának :DDD De a ragaszkodott kiegészítő is használható, ha úgy alakul. Ilyen kényelmi funkciókkal egyébként tele van, majd a hétvégén tesztelgetem mindet, mert most elcsúsztam vele.

[ Szerkesztve ]

.

(#17011) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Tetemes mennyiségű könyvjelzőt exportáltam, a jelszavakat feljegyeztem.
Mi lehet még ami fontos ahhoz hogy tiszta lappal induljak?
Meg akarom szüntetni a szinkronizálást, mert a jelenlegi formában nem tudom visszaállítani: A szinkronizált jelszavak titkosítása a google hitelesítési adataival.
Jelenleg egy szinkronizálási tikosításhoz használt jelszó van, amit nem tudok (?). Mikor elkezdett szinkronizálni 1 hónapja az új telepítés után, még elfogadta, amikor a 2. számú chrome-ot indítom, ott is kéri, amit én nem ismerek a jelek szerint mert nem fogadja el.

Emiatt törlöm a "leállítás és törlés" gombbal a sznkronizálást, majd új indítás után áttérek a bejelentkezési adatokkal való szinkronizációra, mert így nagyon idegesít.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#17012) amadeus11 válasza Bali27 (#17000) üzenetére


amadeus11
senior tag

Operában ezt úgy tudod megoldani hogy "összedobálod " a tumbnaileket egy csoportba , majd átnevezed. (gyakorlatilag mappák a gyorshívóban ) . Legtöbb Chrome extention is megy , ha telepíted ezt :
[link]
Hogy mitől jobb mint a chrome ? Talán a gyorshívó elég jól testreszabható már (szép is) , működnek rajta az egérgesztusok ( amennyiben ez számít ) . Ha új lapot nyitsz az elemek és a háttér nem villog . Más viszonylatban még a chrome-nál is butább , külön kiegészítő kell a normális könyvjelzőkezeléshez (Neat bookmarks + add to bookmarks ) , sima görgetéshez ( smooth scroll )

There is a star

(#17013) Gabesz87 válasza Steve1207 (#17010) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ugyanazzal a fiókkal használom. És ezt hol kell engedélyezni?

(#17014) Steve1207 válasza Gabesz87 (#17013) üzenetére


Steve1207
veterán

Valahol a google account beállításokban. Ha egyszer átnézed meglepődsz mennyi minden szinkronizálódik (gondolom még nem túrkáltál benne annyiszor). Account > fiók > adateszközök > fiókadatok megtekintése. Innen már valahogy el lehet jutni, én anno totál kikapcsoltam, most aztán semmit nem mutat. Googlebe: "google account bookmark sync" vagy még mehet bele a "chrome" is, sok leírás van meg ötlet.

Még a kiegészítőket is lehet syncelni akár.

[ Szerkesztve ]

.

(#17015) Gabesz87 válasza Steve1207 (#17014) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi, megtaláltam. Azt írja, hogy elvileg be van kapcsolva a szinkronizálás, de ennek ellenére mégsem látom azt a könyvjelzőt, amit a másik gépen betettem kedvencekbe.

(#17016) Bali27 válasza amadeus11 (#17012) üzenetére


Bali27
addikt

No ez az összedobálás hogy történik? Mert nekem már van vagy 7 hosszú meg 20 magas oszlopom, de csak lapozgatni lehet max. Screenshotot tudnál csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#17017) M3oH válasza Bali27 (#17016) üzenetére


M3oH
addikt

Fogod a kis képet és ráhúzod a másikra. Elvileg, akkor létrehoz egy mappát a kettőből. A többit pedig beledobálod a mappába. Szerintem, az mappa dolog nagyon jó. Csodálkozom is, hogy nem nagyon van dial kiegészítőkben. De, ha az operaról érdeklődsz, inkább saját topikjában: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#17018) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Haqli !
Hogyan tudom eltüntetni a főoldalon található nemrég megtekintett oldalak előnézeteit?
(Ami ugyanolyannak nézki mint operán a gyorshívók)
Olvastam régebben valami konfig beállításokról de nem találom.
Köszi

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#17019) w333


w333
félisten

Mi ez a fejlesztés ... az egész YouTuba tiszta bugos lett Link :U

Az egész oldal elvan csúszva és a nav.bár belóg a videóba, mi ez ? :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17020) Rimuru válasza w333 (#17019) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez nem bug hanem feature, zárd be az oldalsó sávot. Mikor 1 hónapja kérdeztél rá akkor is mondtam hogy már megkaptam egyszer.

Vigyázat, csalok!

(#17021) Met


Met
nagyúr

Alul hogy lehet automatikusan eltüntetni a letöltő sávot miután befejeződött a letöltés? ;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17022) xcds válasza Met (#17021) üzenetére


xcds
őstag

Nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17023) laszlohu válasza w333 (#17019) üzenetére


laszlohu
addikt

Én a Youtube center nevű userscripttel próbáltam kiszedni a reklámot a videóból,
sikertelenül, olyan bug-os lett, mint állat, a hangot párhuzamosan játszotta valós időben és
2 másodperces eltéréssel egyidőben.

(#17024) HZoli87 válasza laszlohu (#17023) üzenetére


HZoli87
veterán

Firefox alatt is előjött egy-két hiba (YTC), köszönhetően a YouTube újbóli frissítésének. Majd javítja a fejlesztő, ha még nem unta meg a sorozatos módosítások követését ...

(#17025) csako válasza HZoli87 (#17024) üzenetére


csako
veterán

YTC Dev verzió tegnap frissült, minden pont olyan jól működik, mint eddig. :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17026) Arlekim válasza Arlekim (#17011) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Erre valaki?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#17027) HZoli87 válasza csako (#17025) üzenetére


HZoli87
veterán

Kipróbáltam köszi, de még ez sem tökéletes. Külső lejátszókon ezzel is fekete a kép (hang jó), ha ki van kapcsolva a dinamikus pufferrelés (DASH). Ha bekapcsolom, akkor már jó (stabil verzióval is).

(#17028) Pipó


Pipó
őstag

Frissült nekem is 33-ra, szerintem ezzel lehet összefüggésben, hogy egy csomó weblapot nem nyit meg, ami eddig simán ment. "ez a weboldal nem elérhető" Pl. ha el akarok navigálni az indexről valami hivatkozott oldalra, a vatera személyes menübe sem tudok belépni, míg explorerrel minden működik. Mi a valagot csináltak, vagy mit csináljak, mert így totál értelmetlenné vált használni. Van valakinél ilyen hiba? Tegnap még nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#17029) norbi0604 válasza olivera88 (#16541) üzenetére


norbi0604
aktív tag

tálcaikonok között a jobb alsó sarokban megjelent egy harang amihez chrome értesítések tartoznak :)

(#17030) Bali27 válasza M3oH (#17017) üzenetére


Bali27
addikt

NAgyon állat ez a mappás dolog.. Még az lenne az utolsó kérdésem, mivel látom hogy értesz hozzá, szóval hogy opera beállításokat és ezeket a mappákat le lehet -e menteni ha mondjuk ujra rakom a wint?
Szerinted melyik a gyorsabb, kényelmesebb egy átlagos felhasználónak az opera vagy a chrome?
Chrome nem rossz, régebben használtam operát, csak amikor egy frisítés után egy csomó mindenem beállitások stb elveszett akkor váltottam. Bocsi a sok kérdésért... :B

(#17031) Pipó válasza Pipó (#17028) üzenetére


Pipó
őstag

Valaki megnézné nekem, hogy megjeleníti-e nála az "indapass" oldalt 33-as verzióval.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#17032) w333 válasza laszlohu (#17023) üzenetére


w333
félisten

Ez működik szépen Link kiszedi a reklámokat is, és nagyon sok beállítási lehetőség van :K

Tegnap újrahúztam az egész Win. 7 -t és teszteltem egy kicsit a böngészőket, akár mennyire is bugos a Chrome még mindig ez a leggyorsabb és leghasználhatóbb böngésző (Opera memóriazabáló, Firefox csiga, IE szokatlan) próbáltam a legfrissebb Chrome 34 dev. verziót még nem 100% működik vele az Adblock de a YouTube reklámokat eltüntette, nagyon remélem hogy az Adblock fog valamit javítani mert jelenleg a Pepper flash alatt eltünteti a reklámokat, de külső flash playerel sajnos nem ... :(

Pepper flash 720p = 80% cpu / külső flash 1080p = 30% cpu ... vicces ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17033) M3oH válasza Bali27 (#17030) üzenetére


M3oH
addikt

Opera nagyjából most egy chrome klón pár plusz dologgal. Aki szereti a chromet, az el lesz azzal, megoldható a chrome bővítmények telepítése is. Viszont, nagy hátrány, hogy szinkronizálás nincsen jel.pill.ban, de lementhető a profil manuálisan. De, ha ebbe bele akarsz mászni, Opera topik :)

(#17034) alratar válasza kecskebégető (#17018) üzenetére


alratar
addikt

Végül megemlítendő, hogy a Chrome 33 „chrome://flags” beállítómenüjéből eltűnt az opció, amellyel manuálisan vissza lehetett térni a régi típusú – előzmények és keresőmező helyett a telepített alkalmazások ikonjait mutató – „Új lap” oldalra; úgy tűnik a lépés hatalmas felháborodást keltett a felhasználói tábor egy részében.

Forrás: PC World

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17035) Bali27 válasza M3oH (#17033) üzenetére


Bali27
addikt

hmm.. köszi a gyors választ..
Egyébként chromeban a szinkronizálás azon kivül hogy pl egy távoli gépen is az legyen mint az itthoni chromeomban, azon kivül van valami jelentősége?

(#17036) Pipó


Pipó
őstag

az mitől lehet, hogy a címsor és keresősávomban nem lehet keresni, gyakorlatilag csak konkrét .hu-ra végződő oldalakt nyit meg, de keresőként nem funkcionál?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#17037) Met válasza Bali27 (#17035) üzenetére


Met
nagyúr

Mondjuk összeomlik a win, újra kell telepíteni és esetleg nem voltak backupolva a könyvjelzőid :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17038) kecskebégető válasza alratar (#17034) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Ilyet.Bammeg... :))
Ma váltottam Chromra erre pont ma szünik meg .Eh.... :DD
NA jó akkor megyek is vissza Operára még jó,hogy nemszámoltam fel a drágaságot.Pláne kint a dev 21 ...
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#17039) M3oH válasza Bali27 (#17035) üzenetére


M3oH
addikt

Kinek, mi az igény. Nekem fontos szempont, hogy ne kelljen sokat vacakolni telepítésnél.

(#17040) TRob1 válasza Bali27 (#17035) üzenetére


TRob1
veterán

Persze. Ne bukd el a dolgaid egy esetleges hdd/ssd/win halál esetén. Sztem ez épp elég érv. Arról meg nem is beszélve, amit te is írtál. Azért sztem nem rossz dolog ha bárhol elérheted a könyvjelzőid, ahol van egy gép+net... bármikor kellhet valami.

Én pl. anno csak a szinkron (és az adblock) miatt tértem át Chrome-ra IE-ről.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#17041) drmotto válasza alienpapa (#16966) üzenetére


drmotto
őstag

Az idézett (hogy lehet visszatenni az alsó csúszkát) engem is érdekelne. Köszönöm!

(#17042) HZoli87


HZoli87
veterán

A beállítások szinkronizálása elmenti a chrome://flags és pluginban történt módosításokat is? Esetleg az AdBlock saját listát is? Köszi

(#17043) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Úgy néz ki ismét kijött valami frisebb változat, mivel új tab esetében a leggyakrabban látogatott oldalaim "ablakai" apróvá váltak, illetve eltűnt a mostanában bezárt ablakokat megnyitó "tálcaszerűség".

Hogy lehetne ezeket visszaállítani?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17044) Rimuru válasza KubanitoS (#17043) üzenetére


Rimuru
veterán

Sehogy, maximum cserélheted kiegészítővel.

Vigyázat, csalok!

(#17045) HuMarc válasza KubanitoS (#17043) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt én is kerestem, és a régi csavarkulcs (most 3 vízszintes vonal) menüben ott van.

(#17046) KubanitoS válasza Rimuru (#17044) üzenetére


KubanitoS
veterán

Meg is találtam régen hogyan állítottam vissza, de most úgy néz ki kivették ennek a lehetőségét. Megy is a sírás rendesen, hozzáteszem teljes joggal.

Link1.

Link2.

Az a legnagyobb naj az új tab page oldallal, hogy eltűnt a tálca, amelyen keresztül a nemrég megnézett oldalaimat tudtam visszahozni. (Ez háromszoros kattintásos előzményes dolog meg rohadt kényelmetlen, legalábbis számomra. Minek kell egy jól működő rendszert elrontani?)

Majd kipróbálok valami bővítményt.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17047) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Elegem van abból hogy Chrome alatt használhatatlan a youtube, 20 megás netem van és ha felrakom a felbontást 1080p-re akkor csak tölt és tölt, a végén lekorlátozza 480-ra és úgy indítja el. Vagy el sem indul. Ezalatt a firefox villám gyorsan tölt minden videót FullHD-ben is.
Ez vajon a HTML5 miatt van? Mert Firefox a jó öreg Flash Playert használja.

Le lehet tiltani Chrome-ban a HTML5 lejátszást, és visszaállni Flash-re?

(#17048) Pipó


Pipó
őstag

Valaki segítsen már. Mi a nyavajáért nem tudok bejelentkezni a chrome-ba? Uninstalláltam, mert nem nyitotta meg az oldalak jelentős részét. Pucoltam a registryt, ccleaner is volt. Újratelepítettem, de ugyanúgy nem nyit meg egy csomó oldalt és még be sem tudok jelentkezni. Vista 64-et használok. Valaki járt már így? Explorer alatt minden rendben, az új verzióval egyidőben kezdődött.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#17049) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Az mennyire életszerű, hogy egy vpro centurio P8600 -át fél órája 80-90-100%on izzasztja a chrome, úgy, hogy csak a ph fut, és egy DownloadAll nevű letöltőprogram kiegészítő, ami jelenleg párhuzamosan 5db 1gb feletti cuccot húz le?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#17050) HZoli87


HZoli87
veterán

Letöltési panelt fellehet turbózni? Átviteli sebesség hiányzik róla nekem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.