Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Cs1csó válasza Fishor (#29000) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jujj, HA rászánja magát az ember egy TISZTA telepítésre azt érdemes a legfrissebb 1903-as build-del tenni, szerintem ez is bezavarhatott.

(#29002) Fishor válasza Cs1csó (#29001) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Ahhoz nincs telepítőm. Így a licensz félek hogy el fog veszni. Még annó a win7 után ingyen frissítettem, és ugyanazt a pro verziót raktam fel amit akkor, így megjegyezte a licensz adatokat. Ha más verziót rakok fel, ahhoz nem lesz licenszem, attól tartok.

Üdv: Fishor

(#29003) Cs1csó válasza Fishor (#29002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi ez nem számít, töltsd le a Media Creation Tool eszközt innen: [link] kattints az ESZKÖZ LETÖLTÉSE opcióra letöltődik futtasd - legyen közben egy 8GB-os Pendrive a gépbe dugva - majd kérdezi válaszd ki: 64bites, magyar, PRO verzió és utána válaszd azt az opciót hogy ennek a gépnek a telepítése lesz ekkor a pendrive-ra létrehoz egy telepítőt ezután arról boot-olva telepíted.

(#29004) Fishor válasza Cs1csó (#29003) üzenetére


Fishor
senior tag

És ha ezt megcsinálom a telepítés közben a particiókat 100mega meg még 2db nagyobb azok maradhatnak? Elég simán at ssd maradék nagy részét formázni?

(#29005) Cs1csó válasza Fishor (#29004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ha az SSD-én a rendszer volt és semmi más akkor minden partíciót törölj az SSD-én a telepítés azon szakaszában addig amíg az egész SSD-ét egészben nem látod és utána kattins a továbbra és a telepítő létrehozza magának amiket kell és telepíti a Windows-t.

(#29006) Fishor válasza Cs1csó (#29003) üzenetére


Fishor
senior tag

AZt kérdezi ez a gép frissítése most vagy adathordozó létrehozása. Ha az ez a gép frissítésére megyek, akkor nem fogja egyből elkezdeni a frissítést? Nem az adathordozósat kell választani, ha tisztát akarok?

[ Szerkesztve ]

(#29007) rushty válasza Fishor (#29006) üzenetére


rushty
senior tag

Az utóbbi szerintem...

Revolut meghívó pü-ben

(#29008) Fishor válasza Fishor (#29006) üzenetére


Fishor
senior tag

Végül a 2.at csináltam, tehát a pendrivet. De akkor ha le letörlök minden partíciót akkor tuti meg fog maradni az aktiválás? Mert legutóbb megmaradt, de pont azért használtam eddig ugyanazt a verziót.

(#29009) Cs1csó válasza Fishor (#29006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen az utóbbit, ahogy nézem a frissítés belső upgrade lenne.

Megmaradt, már a géphez van rendelve az MS szerverein tárolják az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#29010) Fishor válasza Cs1csó (#29009) üzenetére


Fishor
senior tag

Folyamatban van a pendrive készítés. Remélem tényleg jó lesz, de azért van félelmem, mert tényleg olyan gondok jönnek folyton ami senkinek. Bár legrosszabb esetben cisszarakom tisztán a régi rendszert és letiltom az update-et. Csak most ez a visszaállítás utáni windowsos alkalmazások nem működése idegel. Ez meg olyan megfoghatatlan, hogy milyen adat alapján tárol az ms. Azt hittem a partíció tárol ezért lepődtem meg azon hogy megmaradt a törlés után :)

[ Szerkesztve ]

(#29011) Toth_Jani válasza Fishor (#29010) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mivel a 7-es után csak Digitális licencet kaphattál így az aktiválásod megmarad addig amíg nem cserélsz alaplapot. ( a sorozatszámát tárolják, és kérdezik le az aktiváláshoz)
Próbáld ki csak a Windowst felrakni és a Chrome böngészőt, a drivereket csak azt amit a Windows hoz a nettről.
Ebben az állapotban kifogástalanul kell menni a böngészőnek, majd rakd fel a többi programot és figyeld meg mi rontja el.

[ Szerkesztve ]

(#29012) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget kérnék.
Valami miatt a google kereső találati listája átalakult valami borzalommá. Ha be vagyok lépve bármelyik böngészőben a google fiókba, akkor ezt kapom:

Ha kilépek, akkor a normális nézet fogad. Hogy lehet ezt visszacsinálni?

(#29013) Fishor válasza Toth_Jani (#29011) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszi, ez a terv.

(#29014) Fishor válasza Toth_Jani (#29011) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Telepítés közben a icrosoft fiókba kéri a bejelntkezést, nekem nem volt még, mindig kihagytam ezt a lépést, de most nincs ilyen, csak új fiók, bejelntkezés, illetve alul valami offline bejelentkezés. Melyikre kell menni? Igazából azt nem akarom, hogy után mindig jelszót kérjen indításkor.

Üdv: Fishor

(#29015) Fishor válasza Fishor (#29013) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki így most eddig még rendben van a Chrome. Teljesen friss ropogós új windows felment. Bár még ehhez is volt vagy 4 frissítés, de ezek után telepítettem csak a chrome-ot és most jónak tűnik. Remélem már jó lesz és nem fog később megint elromlani és vége a rémálomnak.

Üdv: Fishor

(#29016) Cs1csó válasza Fishor (#29015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán ezt is írtam a 1903-hoz - ami kb. 4 hónapja kész - is van pár kisebb frissítés.

A böngészőt szinkronizáltad már? Annál a résznél óvatosan, a biztonság kedvéért a könyvjelzők és a mentett bejelentkezések - jelszavak - lenne az amit szinkronizálok. Hátha még ott bujkál a probléma a szinkronizálandó elemek mélyén.

(#29017) Fishor válasza Cs1csó (#29016) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Ugyanúgy szinkronizáltam mint eddig, de jó szerencsére. Ha ott lett volna a gond, akkor a friss chrome-ba még a szinkron előtt mennie kellett volna, illetve nem kellett volna mennie a régi rendszeren sem szinkronizálás után. Köszi a segítséget, ez a link amit kaptam hatalmas segítség volt, gyakorlatilag ez a friss rendszer megoldotta a problémát. Olyasmire gondolok, hogy korábban lépésről lépésre frissültek a dolgok, és tudott alkalmazkodni, most meg egyből 0-ról 100-ra... Lehet sok volt egyszerre, vagy kimaradt belőle valami, vagy tudom is én, a lényeg hogy most jó. :)

Üdv: Fishor

(#29018) Fishor válasza Fishor (#29017) üzenetére


Fishor
senior tag

Azért remélem ha lesz megint vakami frissítés, nem jön vissza a probléma.

(#29019) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Kijött az Edge béna' verzió, tiszta Chrome érzés, még a Chrome áruházból a kiegészítőket is lehet telepíteni, de még csak angolul tud a beállítás menüje. ;)

(#29020) junior11 válasza Toth_Jani (#29019) üzenetére


junior11
veterán

Developer vonal már tud magyarul, amúgy nagyon gyors, nem pörgeti túlságosan a procit, nem kér túl sok memóriát, és rengeteg Google szolgáltatást kigyomlált a Microsoft, de ez itt már off, úgyis van saját topikja.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#29021) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Sziasztok!

Olyat meg lehet-e csinálni hogy az indító ikont szeretném úgy paraméterezni hogy az elsődleges monitoron nyíljon meg a chrome, mert alapból ahol volt utoljára oda nyílik. Csinálnék egy elsődleges és egy második monitor ikont ha lehet ilyet :)

Köszi!

(#29022) Viktor77 válasza God Vazzeg (#29021) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt olvasd el, hátha segít.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29023) Lauda válasza Lauda (#28877) üzenetére


Lauda
félisten

Verzió: 76.0.3809.132 (Hivatalos verzió) (64 bites)

[link]

(#29024) God Vazzeg válasza Viktor77 (#29022) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Köszönöm, félig megoldotta a problémát, első ablak oda nyílik ahova akarom, de az összes többi utána ugyanoda nyílik, paramétertől függetlenül.

De így már élhetőbb, köszi :)

(#29025) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki Checker Plus for Gmail bővítményt? Rendesen be van állítva minden, de nem dobja fel az értesítő ablakot, ha új mail jön, csak hanggal jelez meg a kis ikonnál jelzi a számot.
Valakinek van valami ötlete? Gépházban már kapcsolgattam a Chrome alkalmazásértesítést ki meg be, de nem segített. Bővítmény jól van beállítva, ahogy eddig is, egyik pillanatról a másikra hülyült meg. Már újra is telepítettem, az sem segített.

Köszi!

(#29026) #79734528


#79734528
törölt tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan bővítményt ajánlani, amiben van arra mód
hogy a "fül" sort megduplázzam.
(egymás alatt lenne két "fül" "lap" sor)
Köszi!

Vagy ti milyen módszert használtok arra a "jelenségre" hogyha rengeteg lap nyitva van akkor az átláthatatlan ?

(#29027) Toth_Jani válasza MadGame (#29025) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem tudom a Chrome valahogy nem túl aktív a Windows értesítések terén.
Én annyit csináltam vele mivel Win10-et használok, hogy beállítottam a Posta alkalmazást, na az rögtön beadja az értesítést és ott van az ikonnál is ha rábökök.

(#29028) MadGame


MadGame
senior tag

Nem teljesen Chrome, de Google.
Elköltöztünk másik városba. Vajon a Google a Helyi híreknél mikor fogja felismerni, hogy hol vagyok és ne az előző város híreit dobálja fel? Be lehet ezt valahol állítani?
Ugyanúgy a térkép is az előző várost hozza be alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#29029) Cs1csó válasza MadGame (#29028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Google kereső oldalon indítasz egy keresést és alul ott van, hely frissítése vagy manuálisan is meg lehet adni.

(#29030) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az előbbi helyfrissítésről jut az eszembe, FF-et használok de GOOGLE keresőt használok és mindenféle hülye helyeket ír be tartózkodási helynek miközben nem is ott vagyok:

NEM Bagaméron vagyok, még csak nem is a közelében.

Lehetne manuálisan megadni?

(#29031) Toth_Jani válasza Cs1csó (#29030) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Lehet hogy valami különleges szolgáltatód van és ott a központjuk.
Nálam az Invitel ADSL szokott érdekes helyeket kiírni az otthoni vezetékes pár méteren belül megmondja hol vagyok.
A Google térkép sem ismeri fel a pozíciódat?

(#29032) Cs1csó válasza Toth_Jani (#29031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó, rendszeresen más településen vagyok: Debrecen, Hajdúnánás, Hajdúsámson stb. a Google szerint, tehát nem mindig Bagamér persze néha ad pontosat is de ritkán.

(#29033) MadGame válasza Cs1csó (#29029) üzenetére


MadGame
senior tag

Elvileg felismeri, hol hol vagyok… De a Hírek és atérkép továbbra sem.

(#29034) kristof123 válasza kristof123 (#28795) üzenetére


kristof123
őstag

Erre valaki tud megoldást?

(#29035) Cs1csó válasza kristof123 (#29034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen oprendszer, melyik kiadása a Chrome-nak, milyen kiegészítőid vannak, tévére vagy monitorra van kötve a gép vagy több kijelző, milyen kábelen?

(#29036) kristof123 válasza Cs1csó (#29035) üzenetére


kristof123
őstag

Windows 10 Pro 64 bit, Verzió: 1903
Chrome: Verzió: 76.0.3809.132 (Hivatalos verzió) (64 bites)
Kiegészítők: Ublock Origin
Dell U2212HM monitorra van kötve DVI kábellel. Csak ez az egy kijelzőm van, 1920x1080 natív felbontáson megy. Méretezés 100%.

[ Szerkesztve ]

(#29037) Toth_Jani válasza kristof123 (#29036) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mivel csak bizonyos oldalakon csinálja, nem lehet hogy a monitor van elállítva?
Nekem ugyan Samsung van de itt 4 féle képbeállítás van, és a MagicBright elég újszerűen értelmezi az oldalakat, míg egy Mozi mód olyan fakó lesz majdnem mint nálad.

(#29038) kristof123 válasza Toth_Jani (#29037) üzenetére


kristof123
őstag

Többi böngészővel minden rendben van (Pl.: Edge, Mozilla). Már próbáltam állítgatni a Chrome-ot, újratelepíteni, de semmi nem használt.

"Mivel csak bizonyos oldalakon csinálja, nem lehet hogy a monitor van elállítva?"
Ha a monitor lenne elállítva, akkor minden oldal rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29039) Toth_Jani válasza kristof123 (#29038) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Chrome újratelepítésnél kitörölted teljesen a C: meghajtó User könyvárában a profilodat?
Ha nincs hardveres hibád, akkor friss telepítés esetén működni kellene neki rendesen, igaz más a megjelenítő motorja, de azért annyira nem rossz.

(#29040) kristof123 válasza Toth_Jani (#29039) üzenetére


kristof123
őstag

Regisztrációs adatbázisból is pucoltam, de maradt minden ilyen. Lehetséges lenne, hogy valami windows beállítás is közrejátszana?

[ Szerkesztve ]

(#29041) kristof123 válasza kristof123 (#29040) üzenetére


kristof123
őstag

Csak azért, hogy biztos legyen a dolog:
- Frissítettem a Win10-et
- A VGA drivert is frissítettem
- Újratelepítettem a Chrome-ot, odafigyelve, hogy mindent letöröljek a C meghajtóról is

Sajnos nem változtatott semmit, így erősen gondolkozom, hogy csak a böngésző csere fogja megoldani a problémámat, amit nem szívesen tennék meg. Sok éve használom már a Chrome-ot, nem szívesen szoknék át másra.

Nincs valami kiegészítő ami segítene, vagy bármi?

(#29042) Viktor77 válasza kristof123 (#29041) üzenetére


Viktor77
titán

Ezzel tegyél egy próbát, valamennyit segíteni fog.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29043) kristof123 válasza Viktor77 (#29042) üzenetére


kristof123
őstag

Sajnos ez sem az igazi. :S
[Chrome]
[Firefox]

[ Szerkesztve ]

(#29044) Toth_Jani válasza kristof123 (#29043) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam ilyen, és csak a Windows által hozott drivereket használom.
[kép]
Ez a kép az én monitoromon jól néz ki, de lehet hogy más típuson mást mutat.

[ Szerkesztve ]

(#29045) kristof123 válasza Toth_Jani (#29044) üzenetére


kristof123
őstag

Ez így teljesen jó, nekem is pontosan ez kéne (Ez olyan, mint régen volt). : D

Ötletem sincs már, hogy mi lehet a baj, ezért Windows-t újrarakni meg nem fogok.

(#29046) Toth_Jani válasza kristof123 (#29045) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem sincs, a hardveres gyorsítást szokták még emlegetni a beállításoknál, de gondolom azon már túl vagy.

(#29047) kristof123 válasza Toth_Jani (#29046) üzenetére


kristof123
őstag

Nem hiszem, hogy számít, de azért kipróbáltam, hátha. :DDD

Alapból be volt kapcsolva, most kikapcsoltam. Böngésző újraindít, de semmi változás. :S

(#29048) csako válasza kristof123 (#29043) üzenetére


csako
veterán

Windowson belül a ClearType be van állítva rendesen?
Chrome-ban az chrome://flags részen is próbálj rá keresni valami font-okkal vagy ClearType-pal kapcsolatosra, és azt átállítani, hátha.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29049) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Miért van az, hogy a jobb felső sarokban ahol a fiókom van, amikor be kapcsolom a gépet, mindig az írja ki, hogy szüneteltetve?
Belépek és ha kikapcsolom a gépet akkor újra ez van.

Mindig mindenhova újra be kell lépnem és a könyvjelzőket sem frissíti.
Egy új telepítésü gépemen is pont ezt csinálja.

(#29050) junior11 válasza cekkk (#29049) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nincs beállítva, hogy kilépéskor törölje a sütiket? Nekem volt régebben hasonló ha jól emlékszem, csak ha a beállításokban ezt kikapcsoltam, akkor állt helyre a dolog.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.