Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok!

Létezik chromhoz hasonló addon mint firefoxhoz a censureblock?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#10002) Jim-Y válasza Namelesske (#9999) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, mondjuk nem nagyon értem a dolgot, mert nem mindig hozza be az első találatot, és lövésem sincs, hogy min múlik :(

(#10003) TotO'


TotO'
aktív tag

Hy van valakinek olyasmi problémája, hogy pl youtube lejátszó nem jön be egyből, hanem 3.-4. F5-re .. most volt adobeflash update, de pluginsben átállítottam chrome flashre, de azzal is ugyanez ? :W

4a || Neuzer Courier DT

(#10004) DS39 válasza Jim-Y (#10002) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem teljesen jól működik Namelesske url-je. egyébként mire kell külön az url? live search óta még a gombot sem használja nagyon az ember.

(#10005) Jim-Y válasza DS39 (#10004) üzenetére


Jim-Y
veterán

[link]

function techpowerupFL(info, tab){
var query = 'site:techpowerup.com%20'+info.selectionText.toLowerCase();
var url = 'http://www.google.hu/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q='+query;
chrome.tabs.create({url: url});
}
function argepFL(info, tab){
var url = 'http://www.google.hu/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=site:argep.hu%20'+info.selectionText.toLowerCase();
chrome.tabs.create({url: url});
}
function hardveraproFL(info, tab){
var url = 'http://www.google.hu/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=site:hardverapro.hu%20'+info.selectionText.toLowerCase();
chrome.tabs.create({url: url});
}

techpowerup működik ha pl ezt jelölöm ki: GTX560
argep nem, harverapro igen... érdekes...

(#10006) TotO' válasza TotO' (#10003) üzenetére


TotO'
aktív tag

valószínűleg egy bővítmény okozta

4a || Neuzer Courier DT

(#10007) DS39 válasza Jim-Y (#10005) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm, ötletes dolgot csinálsz, tetszik :)
de sajnos nem jövök rá hogy az árgép esetében miért nem nyitja meg az első linket :F

ill. lehet megvan, ugye az url-ben benne van hogy utf-8 kódolású legyen, de csak azt nyitja meg ami olyan, az árgép, vatera pl iso-8859-2-es. szerintem ez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#10008) Jim-Y válasza DS39 (#10007) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi az ötletelést, de sajnos ez sem nyert, vagyis úgy próbáltam, hogy az erre vonatkozó részeket kiszedtem, de nem javult meg a dolog :/

(#10009) Jim-Y válasza Jim-Y (#10008) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez valami hihetetlen egyébként...
ezeket próbáltam eddig, több oldalon több infót találtam, egyik, hogy a kereső url végére biggyesszem be a &btnI=3564 stringet, és akkor feeling lucky-n fog keresni, hát nem nyert:/

Másik forrás szerint &btnI=745 kell, ezzel a techpowerup megy, hardverapro is, argep meg mindig nem.. de mi alapján választ :U

(#10010) Telda


Telda
addikt

Hali!

Biztos már volt kérdés, de meg tudom csinálni hogy a könyvjelző sáv több soros legyen?
A FF-nál volt ilyen plugin Multirow Bookmarks Toolbar néven.

(#10012) Jim-Y válasza DS39 (#10011) üzenetére


Jim-Y
veterán

És most a középső az miért nem jó?:DD jó kérdés mi?^^
persze, ha a google-be írom be, és úgy nyomok az im feeling lucky gombra, úgy megy.. :U ki érti ezt..

[ Szerkesztve ]

(#10013) TotO' válasza Telda (#10010) üzenetére


TotO'
aktív tag

Elvileg nem, én nem tudok róla, de ha meg tudod oldani, szólj! :D Nekem is az kellene nagyon :)

4a || Neuzer Courier DT

(#10014) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Chrome-on belehet állítani, hogy a könyvjelző sáv ne felül hanem, bal-jobb oldalt legyen?
Mert én nem találom seholsem. :F

(#10015) laszlohu válasza Zefír (#10014) üzenetére


laszlohu
addikt

Sehogy, ui. kivették az oldalsó lapsor lehetőséget kb. fél éve.

Az alábbi kieggel eggyel több kattintással meg lehet csinálni :

[link]

(#10016) Zefír válasza laszlohu (#10015) üzenetére


Zefír
őstag

Kár :( Azért köszi! :R

(#10017) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

SRY a kérdésért, amennyiben valaki butának tartja, de tényleg nem tudom a választ. A Google Talk egyike azoknak, amivel csetelek. Le akarom tölteni az előzményeket. Hogyan kell? Egyáltalán hol vannak?

A Windows MSN-en is néha visszaolvasok több évvel ezelőtti beszélgetéseket. Jól esik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10018) Dluinet válasza tknof1871 (#10017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Asszem, ha be van állítva a mentés, akkor a Gmail-ben menti el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10019) Zefír válasza tknof1871 (#10017) üzenetére


Zefír
őstag

Gmail-ed tárolja őket, a "csevegések" mappában. Beérkezett üzenetek alatt található valahol, talán a tovább fül alatt.

Megelőztek! :K

[ Szerkesztve ]

(#10020) Jim-Y válasza tknof1871 (#10017) üzenetére


Jim-Y
veterán

Gmail beállításokban be lehet kapcsolni, hogy logolja a beszélgetéseket, ezután magában a gmailben tudod visszakeresni a beszélgetéseket. Egyrész úgy fognak megjelnni mint a beérkezett levelek, csak 'tömörítve', másrészt baloldalon lesz/van egy olyan menüpont, hogy Csevegések. Ezen keresztül is el lehet érni az előzményeket. üdv

(#10021) myke01


myke01
senior tag

Hogyan lehet levédeni jelszóval az X-notifier bővítményt ,ha esetleg más indítaná el a böngészőt , akkor ne tudja elolvasni az e-maileket? "Afféle" mesterjelszó kellene ,mint a FF-nál . Amit találtam addont ,az nem teljesen úgy műxik, mint a foxos mesterjelszó. Ez abszolút be sem enged a böngészőbe , ha nem írom be a jelszót . A böngészőt viszont más is használná , csak az e-mail-eket kéne "láthatatlanná" tenni előle.

[ Szerkesztve ]

(#10022) laszlohu


laszlohu
addikt

Az alábbi oldalon nálam nem jegyzi meg a
Felhasználónevet és
Jelszót,
pedig bepipálom az emlékezz rám pipát ( stabilnál ).

[link]

(#10023) Fecogame válasza laszlohu (#10022) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam is van egy oldal, aminél nem írja be soha a user/jelszó párost, pedig meg is jegyezte... Érthetetlen :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10024) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

a beállítható felhasználókhoz lenne egy kérdésem: jó ideje használom a chrome-ot, be van állítva csomó minden. Felhasználókkal elvileg ugye van lehetőség, hogy szinkronizálja ezeket a beállításokat. Az a kérdésem, hogy az alapértelmezett profil beállításait nem lehet valahogy átmásolni egy másik felhasználó beállításainak?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#10025) myke01


myke01
senior tag

Erre no info ? Esetleg a profilt valahogy levédeni jelszóval ?

(#10026) Telda válasza Fecogame (#10023) üzenetére


Telda
addikt

Én ilyenkor kitörlöm az elmentett felhasználónév/jelszó párost amit megjegyzett, majd mikor újra rámegyek az oldalra, ismét rákérdez hogy elmentse-e és ilyenkor már jó szokott lenni.

(#10027) Fecogame válasza Telda (#10026) üzenetére


Fecogame
veterán

Kitöröltem, de most meg meg se jegyzi... Illetve rá se kérdez...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10028) randras


randras
veterán

És mégis miért? Úgyis csak a Chrome-on belül tudom használni, vagy nem? :F

(#10029) hackeeeee válasza randras (#10028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek szerint lehet nem, el kell olvasni a az alkalmazás leírását.

Véleményem szubjektív...

(#10030) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Tud-e valaki olyan kiegről, ami indításkor megkérdi, hogy melyik felhasználói profilt töltse be?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#10031) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan lehet a böngészőt rábírni, hogy megjelenítse a japán és orosz írásjeleket és ne kockákat tegyen az írásjelek helyére?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10032) tknof1871


tknof1871
őstag

+ Flag for Chrome kiegészítést hozzáadtam a böngészőhöz. Az AdBlock-ot nem engedi. Ezt írja:
Hiba történt az elem Chrome-hoz való hozzáadásakor. Kérjük, frissítse az oldalt, és próbálja újra.

A böngésző névjegye azt írja:
A frissítési szerver nem érhető el (hiba:3)

Mi a baj?

A Chrome verziója 16.0.912.63

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10033) tknof1871


tknof1871
őstag

+ Flag for Chrome kiegészítést hozzáadtam a böngészőhöz. Az AdBlock-ot nem engedi. Ezt írja:
Hiba történt az elem Chrome-hoz való hozzáadásakor. Kérjük, frissítse az oldalt, és próbálja újra.

A böngésző névjegye azt írja:
A frissítési szerver nem érhető el (hiba:3)

Mi a baj?

A Chrome verziója 16.0.912.63

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10034) laszlohu válasza tknof1871 (#10033) üzenetére


laszlohu
addikt

Az a baj, hogy a jelenlegi stabil Chrome verziója :
18.0.1025.168
Ui. valószínű törölted korábban az update mappát, ezért nem tud frissíteni.

Húzdd újra a Chrome - ot, persze előtte töröldd a mappáját mindenestül.

Vagy próbáldd meg az alábbival :
portable chrome :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10035) spammer


spammer
veterán

Nem hiszem el, hogy a 18-as verzió, és még mindig bezáródik a böngésző az utolsó tab-bal :W Last tab keeper, last tab standing addon sem működik. Nincs valami megoldás, hack vagy akármi, mert rohadt idegesítő, így nem tudok áttérni fox-ról chrome-ra?! :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10036) M3oH válasza spammer (#10035) üzenetére


M3oH
addikt

Chromeplus aka Coolnovo. Tudja pl azt is alapbol. es meg par dolgot, amit csak jieggel tud a chrome. Hatranya, hogy nem frissul azonnal, bar a betak nagyabol naprakeszek. Es tobb memt zabal. Illetve a legujabb buildbe bekerult egy elcseszett letoltesvezerlo...

(#10037) Namelesske válasza spammer (#10035) üzenetére


Namelesske
addikt

Chrome Toolbox?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10038) M3oH válasza Namelesske (#10037) üzenetére


M3oH
addikt

Nalam az sem mukodott 100%ban. Es en is agybajt kapok, hogy az utolso tab, bezarja az egesz bongeszot.

(#10039) spammer válasza Namelesske (#10037) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, úgy néz ki, ez megoldotta. :R

M3oH: köszi neked is, most hogy így megoldotta, maradok a Chrome-nál, addonokat már feltettem.

Esetleg egy gyors jelszó kezelőt tudtok ajánlani? Olyasmire gondolok, mint Firefoxhoz a Quickpassword, amivel azonnal vágólapra is lehet másolni egy jelszót, vagy csak megnézni, mik vannak tárolva stb. Igazából a gyors másolás lenne a lényeg.

Egyébként nem értem, hogy miért nincs opció erre, hogy az utolsó tab ne zárja be a böngészőt. Tényleg, mi ebben a logika, egyszerűen rejtély. És látom, hogy a Chrome Toolbox is Google fejlesztés, szóval ők csinálták bele ezt az opciót, de akkor már miért nem alapból van benne? :F Na mindegy. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10040) spammer


spammer
veterán

Másnál is van ilyen hiba, hogy a vastag (félkövér, bold) betűket csúnyán jeleníti meg? :F

Facebooknál vettem észre:

Firefox alatt normális:

Chrome alatt csúnya:

Gugliztam, de megoldást egyelőre nem találtam :(

Illetve felraktam a Pixlr Grabbert, az Firefox alatt szépen mentett png-be, Chrome alatt meg ultrafos minőségű jpg-be menti a képet és beállítások meg nincsenek. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10041) vicces


vicces
addikt

hol a fenébe lehet beállítani hogy ne a chrom legyen az rendszeren az alapértelmezett e-mail kliens??
a rendszeren átállitom, de kb 2 hetenet visszaállitja saját magát annak..

:)

(#10042) fradi81 válasza vicces (#10041) üzenetére


fradi81
veterán

ez attól függ milyen rendszered van :)

moto g72, Ninebot d28e

(#10043) TotO' válasza spammer (#10039) üzenetére


TotO'
aktív tag

Nekem lastpassom van, egy kieg ami a megadott oldalakra automatán bejelentkezik, vagy csak kitölti az adatokat. Csak a lastpass accot kell tudni és kész, lehet ilyesmire gondoltál.

Am nem tudom mi a bajotok az utolsólapbezárjaaböngészőt dologgal, nekem tök hasznos :D de persze ez én vagyok :)

4a || Neuzer Courier DT

(#10044) M3oH válasza TotO' (#10043) üzenetére


M3oH
addikt

Az Te vagy :) En speed dailszeru kezdooldalt hasznalok, tehat a gyakori oldalak ott vannak. Igy, ha az utolso lapot bezarom, arra jutok. Es nem akarom bezarni a bongeszot, csak azt az oldalt. Aki igy hasznalja a bongeszot evekota, annak baromi idegesito ficsor. Persze ez megszokas kerdese :)

(#10045) spammer válasza TotO' (#10043) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, azt néztem, de nem akarok ezért is még egyet regelni, meg gondolom online is tárolja a jelszavakat :F Na majd utánanézek jobban, mert csak átfutottam rajta.

Egyébként a FF-os Quickpassword az olyan, hogy az elmentett jelszavakat listázza, meg is tudja mutatni, és bármelyiket egy gombnyomással vágólapra tudja tenni. De a jelszavak helyileg a gépen vannak csak tárolva, és nem kell hozzá regelni sem.

Igazából ez a vastag betűs bug idegesít nagyon :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10046) vicces válasza fradi81 (#10042) üzenetére


vicces
addikt

linux.
át is lehet állitani az alapértelmezett e-mail klienst. de valamiért rendszeresen visszaáll a chromiumra. gonodlom a böngésző csavarja vissza magát alapértelmezettnek.

:)

(#10047) fradi81 válasza vicces (#10046) üzenetére


fradi81
veterán

levelező kliens, nem böngészőt akartál írni?

moto g72, Ninebot d28e

(#10048) vicces válasza fradi81 (#10047) üzenetére


vicces
addikt

nem. thunderbird lenne nálam az alap kliens, de a chromium fészkeli be magát a helyére kb 2hetente..

azt hittem van olyan opció a chromeban, hogy automatikus állitsa be magát a levelező kliensnek is pl indulásnál, mint ahogy már sok programnál megszokhattuk ezt. itt akartam volna kikapcsolni ezt a lehetőséget. de én még ilyet nem találtam benne. mégis olyan mintha rendszeres időnként ezt csinálná.

thunderbird nekem igy van beállitva, és amikor érzékeli hogy nem ő az alapértelmezett akkor jön is a kérdés indulásnál.

[ Szerkesztve ]

:)

(#10049) TotO' válasza spammer (#10045) üzenetére


TotO'
aktív tag

Végül is igen, megértem a félelmedet azzal kapcsolatban, h online tárolja, de amikor arra gondolok, hogy újratelepítésnél (ami mondjuk win7nél kb már nem is kell) csak felrakok egy addont, meg restorolom a könyvjelzőket és kész kb a net, akkor azért elég sok időt spórolok.

4a || Neuzer Courier DT

(#10050) fradi81 válasza vicces (#10048) üzenetére


fradi81
veterán

talán itt ki tudod lőni:
[link]

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.