Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) fatal` válasza Csakénvagyok (#700) üzenetére


fatal`
titán

Hát akkor nem tudom mi lehet. :( Nincs yahoo mailem, így kipróbálni sem tudom. El tudom képzelni, hogy a készítők letiltották, hogy hasnzálj gmailt. :DDD

(#702) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

chrom-ban hogy lehet bekapcsolni/beállítani a helyesírás ellenőrzést, pl mikor ide írok be? firefox alatt tökéletesen ment, chrome alatt meg aláhúz mindent...

és még valami: egy-két oldal nem megy jól ezzel a böngészővel. pölö gépbolt bal oldali termék-kategória választói nem ugranak elő ha ráállok az egérrel. ezt lehet javítani?

köszi

Aurea mediocritas

(#703) Csakénvagyok válasza AXisBOLD (#702) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#704) AXisBOLD válasza Csakénvagyok (#703) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

következő: hogy tudom betenni a Helyesírás-ellenőrzés listához a magyart? :DDD. Van minden, csak az a pehh hogy se vietnámiul se héberül nem tudok...

Aurea mediocritas

(#705) fatal` válasza AXisBOLD (#704) üzenetére


fatal`
titán

Nincs magyar még, szerintem kapcsold ki a helyesírásellenőrzőt.

(#706) AXisBOLD válasza fatal` (#705) üzenetére


AXisBOLD
addikt

akkor az lesz :O

Aurea mediocritas

(#707) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Nagyítással kapcs lenne pár kérdésem:
1. hogy lehet fixálni minden oldalra, minden megnyitásra?
2. hogy leget %-osan állítani és ne kb 25%-os ugrásokkal? Mert nekem az alap és az első nagyítás között kéne.

Köszönöm!

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#708) Penge_4 válasza Baboon (#707) üzenetére


Penge_4
veterán

1: Csak globálisan lehet, oldalspecifikusan nem. De globálisan a Ctrl+F12->Web Pages->Page Zoom résznél. Ekkor minden oldalt minden megnyitásnál az itt beállított értékre fog méretezni.
2: Alul (az állapotsávon) jobb sarokban van egy legördülő menü, az a nagyítás. Ha csak simán a + és - gombokkal nagyítasz (vagy Ctrl+egérgörgővel), akkor 10%-okat lép, ha Ctrl+.al, akkor 100%-ot. Ha belekattintasz, átírod az értéket, majd Enter-t nyomsz, akkor arra a %-ra fog nagyítani, vagy kicsinyíteni.

[ Szerkesztve ]

(#709) Baboon válasza Penge_4 (#708) üzenetére


Baboon
senior tag

Megőőőrülök :DDD
Ctrl+f12-re nem nyit meg semmit és alul nincs állapotsávom! :DD
Ez a vééééég :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#710) Penge_4 válasza Baboon (#709) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor: Eszközök->Beállítások->Haladó->Billentyűparancsok->Opera 9.2x kompatibilis->Ok.

Ezek után: Shift+F12->Eszköztárak->Állapotsáv->pipa be, majd Ok.

Ha még mindig nem oké, akkor Shift+F12->Gombok->klikk a már meglévő állapotsávra, hogy sárga keret legyen körülötte->Alapértelmezések visszaállítása

(#711) Baboon válasza Penge_4 (#710) üzenetére


Baboon
senior tag

[link]

Mmmmm a kép tanulsága szerint nincs olyanom hogy haladó a beállításokon belül :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#712) fatal` válasza Baboon (#711) üzenetére


fatal`
titán

Frissíts a 3as verzióra, gondolom 2es verziód van. :)

(#713) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Megjelent a legújabb béta verzió a böngészőből, ám ezúttal ismét verziószámot ugrottak, vagyis most már a 4.0 bétánál vagyunk.
Innen is le lehet szedni:
[link]

Valaki megmagyarázná, hogy miért jó nekik, hogy már a 4-est csinálják miközben a 3-as sem készült még el?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#714) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Melyik Chrome-ot érdemes letölteni, melyik működik már megfelelően?
Ki szeretném próbálni, tudtok dobni egy linket?

Köszi! :)

(#715) andy83 válasza huskydog17 (#713) üzenetére


andy83
aktív tag

"Valaki megmagyarázná, hogy miért jó nekik, hogy már a 4-est csinálják miközben a 3-as sem készült még el?"

Biztos utol akarják érni az IE verziószámát... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#716) Penge_4 válasza Baboon (#711) üzenetére


Penge_4
veterán

Ehh, véletlenül félrenéztem a topicot. :D
Szóval Chrome-ban nem lehet oldalspecifikusan fixálni a nagyítást, sem %-os értékekben nagyítani, csak az előre meghatározott nagyítási léptékekben. :(

(#717) Baboon válasza Penge_4 (#716) üzenetére


Baboon
senior tag

én is néztem de nem akartam szólni biztos én vagyok a hülye :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#718) Sonja


Sonja
veterán

Lenne pár kérdésem. :) A Google Chrome 4.0.201.1-es verzióját kezdtem el használni, mert a sebessége nagyon tetszik. Felsorolás szerűen:

- Hogy lehet kikapcsolni az automatikus helyesírás ellenőrzőt?
- Hogy lehet állandó megjelenésre kapcsolni az állapotsort?
- Hogy lehet saját CSS-t használni a HWSW fórum oldalhoz (a régi barna/zöld skin miatt kérdezem)?
- Hol lehet azt beállítani, hogy ha megjelenítek egy képet, akkor ne kicsinyítse le, hanem egyből teljes méretben jelenítse meg?
- Van-e arra valami megoldás, hogy ha az utolsó nyitott tabot is bezárom, akkor ne záródjon be a böngésző?

Egyelőre ennyi, ha lesz még kérdésem, akkor jövök. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#719) Penge_4 válasza Sonja (#718) üzenetére


Penge_4
veterán

"Hogy lehet kikapcsolni az automatikus helyesírás ellenőrzőt?"

csavarkulcs->Options->Under the Hood->Change font and language setting->Languages->Check Spelling->pipa ki

"Hogy lehet állandó megjelenésre kapcsolni az állapotsort?"

Nem lehet. De értelme se sok lenne, mivel az URL-en kívül semmilyen információt nem mutat, azt meg akkor is mutatja, ha egy link fölé viszed az egeret.

"Hogy lehet saját CSS-t használni a HWSW fórum oldalhoz (a régi barna/zöld skin miatt kérdezem)?"

Jelenleg csak userscripteket lehet használni, usercss-t nem. Bár addont írhatsz hozzá, ha tudsz hozzá írni, azzal valószínűleg megoldható.

"Hol lehet azt beállítani, hogy ha megjelenítek egy képet, akkor ne kicsinyítse le, hanem egyből teljes méretben jelenítse meg?"

Egyenlőre ezt sem lehet beállítani. Talán ha találsz hozzá itt userscriptet.

"Van-e arra valami megoldás, hogy ha az utolsó nyitott tabot is bezárom, akkor ne záródjon be a böngésző?"

Erre sincs jelenleg megoldás (bár ha jól tudom, az Opera kivételével ez minden böngészőnél így működik).

(#720) Sonja válasza Penge_4 (#719) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm a válaszokat. :R

"Nem lehet. De értelme se sok lenne, mivel az URL-en kívül semmilyen információt nem mutat, azt meg akkor is mutatja, ha egy link fölé viszed az egeret."

Csak nekem jobban tetszik, ha állandóan van, mégha nincs sok értelme, akkor is. :B

"Erre sincs jelenleg megoldás (bár ha jól tudom, az Opera kivételével ez minden böngészőnél így működik)."

Firefox is így működik, de egy about:config részen beírt utasítással már nem zárja be. Így használom FF-et is. ;)

Szomorú, hogy a képes dolog nincs megoldva egy egyszerű ki-/bekapcs opcióval. :( Ez szvsz elvárható lenne. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#721) Xirtam


Xirtam
veterán

Srácok Chrome-ból van már 64 bites verzio??

(#722) Penge_4 válasza Xirtam (#721) üzenetére


Penge_4
veterán

Nincs. Esetleg Chromium-ból Linuxra talán.

Windows-ra addig felesleges, amíg flash pluginból sincs 64 bites, addig még egy YouTube videót sem tudsz nézni. :N

(#723) Xirtam válasza Penge_4 (#722) üzenetére


Xirtam
veterán

THX ezt nem tudtam! :R :R

(#724) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Azt el lehet valahogy érni a Chrome-nál, hogy egy oldalon, ahol két felhasználónevet, jeslzót használok, mindkettőt felajánlja? Úgy értem, addig ugye megjegyezte mindkét kombinációt, a felhasználónév mezőbe kattanva pedig előjött a két név, bármelyiket kiválasztva azzal be tudtam lépni. Ez most nem működik.

(#725) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem, mikor méltóztatik a Google belerakni végre a böngészőjébe egy "Kép tulajdonságai" opciót? :((( :F :(
Nehogymár az "Elem kivizsgálása" legyen az egyetlen megoldás, hogy bele tudjak nézegetni a kép tulajdonságaiba (ahol pl. alternatív leírás és egyéb infók vannak, mint minden normális böngészőnél :U)
Azért ez szánalom. Utoljára több mint fél éve pampogtam emiatt, és azóta se történt semmi ezen a téren...? Érthetetlen számomra, miért nem dobják bele ezt a funkciót, ettől aztán nem lenne lassabb maga a böngésző... :((

4.0.202.0-t használok, ha számít. Bár kétlem. Ennyi idő alatt csinálniuk kellett volna ezzel is valamit. Általam igen gyakran használt menüpontról van szó. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

Sk8erPeter

(#726) sutyi^ válasza Sk8erPeter (#725) üzenetére


sutyi^
senior tag

Gondolom feature requestet írtál már a Kugli irányába, vagy csak a csodát várod? :D

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#727) fatal` válasza sutyi^ (#726) üzenetére


fatal`
titán

Az opera témában szép off volt erről, ha jól emlékszem írt már, de nem történt semmi. Nekem is hiányzott ez a funkció, de áttértem Operára. Régebben úgy voltam vele, hogy nem kell az a sokminden, ami benne van, de hiányoztak dolgok, az FFnek a hülyeségeiből meg elegem lett .Egyelőre megfelel az Opera, ahogy van. :)

(#728) Sk8erPeter válasza sutyi^ (#726) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Írtam. Nem várom a sült galambot.

Sk8erPeter

(#729) #41133696


#41133696
törölt tag

http://www.imagebam.com/image/8ab6f548064841

Ideje volt ;) A Skype -al automatikusan települt a rendszergazda fiókom alá, gondoltam magamban oké, ott még úgy sincs fent csak a normál alatt, utána a normál fiók alatt egyből lett két ikonja, és amikor a régire kattintottam, akkor jelent meg ez az üzenet.

Az ok után a régi ikon automatikusan törlődött.

(#730) Parson


Parson
addikt

Sziasztok!

Új Google Chrome felhasználóként lenne egy-két apróbb kérdésem:

1. Miért van az, hogy az egyik gépen (xp prof sp2 hun verzió) a chrome a c:\program files könyvtár alá települ, mig egy másikon ahol ugyanez a rendszer fut (xp prof sp2 hun verzió) a c:\documents and settings\user\... alá?

2. Amennyiben ezen változtatni nem lehet, miként lehet elérni, hogy ha utóbbi esetnél több felhasználó is van a gépen - pl az ősök - akkor ne kelljen minden egyes user profile alatt belépve ujra és ujra felrakni a progit, hogy ők is használhassák?

Válaszokat előre is köszönöm !

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#731) kvint


kvint
csendes tag

Helló!
Olyan gondom van, hogy nem indul el a Google Chrome böngészőm!
Eddig soha semmi gond nem volt vele, és a többi böngésző simán megy.
Az a gyanúm, hogy valami rászállt.
A probléma előtt kb. egy nappal megnyitottam egy video.exe fájlt (vagy vmi ilyesmit), de utána még egy napig simán ment.
Egyébként a memóriahasználat gyanúsan magas (308MB), ha nem fut semmi alkalmazás.
A Feladatkezelőben nem látok semmi gyanúsat.
Tud valaki segíteni?
Kösz!

(#732) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Szerintetek Linux alá melyik a jobb választás? A Chromium vagy a Google Chrome?

sweetlou6.wordpress.com

(#733) SLD válasza Sweet Lou 6 (#732) üzenetére


SLD
tag

Tekintettel arra, hogy a Google Chrome a Chromium projekten alapszik és ez utóbbiból frissebb csomagok érhetőek el linux alá, én a Chromiumot ajánlom. (Persze lehet, hogy instabilabb egy kicsit, de ebben a fázisban a lényeg az, hogy teszteld és bugreportolj; nálam még nem csinált furcsaságokat...)

(#734) Sweet Lou 6 válasza SLD (#733) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm :R
Megfogadom a tanácsod! Google Chrome alatt úgyse ment a flash. Viszont a Chromium jó :)

sweetlou6.wordpress.com

(#735) S e t h


S e t h
nagyúr

Nekem a chromeban nem aktív ezen az oldalon a
-szakértők
-szakértői cégek
-szakértői intézetek menü, de más böngészőben tudok rájuk klikkelni.
Mivel lehetne ezt kiküszöbölni?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#736) kvint válasza S e t h (#735) üzenetére


kvint
csendes tag

Szóval senkinek fogalma sincs, hogy mért nem működik a Chrome böngészőm?
Minden más böngésző megy. Leszedtem, újra felraktam, semmi.

(#737) Sweet Lou 6 válasza kvint (#736) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajnos semmi konkrét ötletünk sincs. De a magas memóriahasználat eléggé vírusgyanús.

sweetlou6.wordpress.com

(#738) savior


savior
őstag

torold ezt a rejtett konyvtarat: users\felhasznalo\appdata\local\google\chrome\application
ha meg nincs ott, akkor keresd meg, hogy hova installalta fel magat.
torles utan meg telepitsd ujra.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#739) kvint válasza savior (#738) üzenetére


kvint
csendes tag

Köszi!
Megoldódott.
Vírus volt a dologban, a NOD átengedte, letöltöttem az AVG free vírusírtót, az észrevette, megy szépen!
A memóriahasználatom még most is gyanúsan magas (400Mb felállásnál), de mindegy.

(#740) #16820480


#16820480
törölt tag

hogyan lehet megoldani azt, hogy egy olyan oldalt megnyitva ne akarja folyton a flash plugint telepíteni? mármint úgy persze, hogy nem telepítem fel, mert nem szeretném, ha megjelennének a flash reklámok...

(#741) Penge_4 válasza #16820480 (#740) üzenetére


Penge_4
veterán

Szvsz sehogy. A legkézenfekvőbb, ha feltelepíted és felraksz mellé egy Flashblock addont.

Amúgy nem sivár kicsit az internet Flash nélkül? :D Gondolok itt a YouTube videókra, de még a Gmail-hez is szükségeltetik bizonyos flash egy-két fícsöréhez.

(#742) #16820480 válasza Penge_4 (#741) üzenetére


#16820480
törölt tag

itthon van rendesen telepíŧve minden, a Chrome-ot csak az irodai gépen használnám, mert az IE8 olyan dög lassú, hogy az már fáj (kevés a ram a gépben nagyon), és ez kézenfekvőnek tűnt. tudtam, hogy nicns benne sok beállítás, de azért azt nem gondoltam volna, hogy nem lehet kikapcsolni :) megpróbálom majd azt az addont.
amúgy nem használok youtube-ot, vagy csak nagyon ritkán, ha valahova onnan ágyaznak be videót, de azt sem munkaidőben. gmailhez meg nem tudom miért kéne, eddig nem vettem észre, hogy ott is lenne.
elképzelhető, hogy ha eltűnne a flash a netről, akkor napokbe telne, mire észrevenném, vagy még tovább :D

[ Szerkesztve ]

(#743) #16820480 válasza #16820480 (#742) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy tűnik működik a dolog, bár érdekes módon nem minden flash tartalmat blokkolt ez a cucc, volt, ami átcsúszott a szűrőn. mindegy, azt kibírom. de amúgy kellemesen gyors böngésző. :K

(#744) birno


birno
addikt

Sziasztok,

A dev verziót raktam fel, eddig nagyon szimpatikus, iszonyatosan gyors, viszont egy-két dologra nem sikerült rájönnöm.
1. Hogyan lehet beállítani, hogy ha rákattintok az aktív tabra akkor váltson át a legutoljára használtra(tehát "kicsinyítse" az aktív tabot)?
2. Felraktam a Drag'n'go kiegészítést, nagyon hasznos, csakhogy a böngésző alján létrehoz egy plusz sort ahol a beállításai vannak.
Azt eltudom valahogy tüntetni?
Vagy csak ideiglenesen megjelenítetni amikor épp szükségem van rá?
Ne foglalja a helyet ha már állapotsor sincs.
3. Olyan kiegészítés/script van amivel a helyi menüből lehet keresést indítani és nem csak az alapértelmezett keresővel(hasonlóan mint Opera-ban)?

[ Szerkesztve ]

(#745) Penge_4 válasza birno (#744) üzenetére


Penge_4
veterán

1.: Nem lehet beállítani. De még a Ctrl+Tab sem így működik. Az egyetlen alternatíva, hogy egymás mellé húzod a két, váltogatni kívánt tabot és Ctrl+PageUp, Ctrl+PageDown-al váltogatsz a kettő között. Vagy ha egy kézzel akarod, akkor kihúzod 1 külön ablakba a két tabot és Ctrl+Tab

2.: Az alsó extension állapotsávot nem lehet eltüntetni. Egyébként sajnos a legtöbb addon kiteszi, ezzel foglalva a helyet feleslegesen.

3.: Próbáld ki a Cleeki-t. Szerintem nagyon gagyi (az IE8-féle Activities-re hajaz erősen), de a semmitől jobb.

(#746) birno válasza Penge_4 (#745) üzenetére


birno
addikt

Cleeki tényleg nagyon gyenge, amíg ez a kereső kérdés nincs megoldva otthon marad a firefox, plusz a fül kicsinyítés is érdekes, fura, hogy még nem született rá script.
Mindenesetre köszi a segítséget, ettől függetlenül szimpatikus program, melóba szerintem épp jó lesz.

(#747) birno


birno
addikt

Akadna még egy-két kérdés.
1. Amennyiben be van állítva, hogy letöltés előtt kérdezzen rá a mentés helyére, hogyan lehet az extensiont installálni?
Ugyanis ilyenkor lementi és hiába nyitnám meg, mindig csak újra menteni akarja.

2. Adblock+ nálatok működik?
Egyrészt ha megadom egy magyar szűrőlista cimét és kérem, hogy iratkozzon fel, akkor tölt egy darabig és semmi, ha egy előre megadottal csinálom ugyanezt(mondjuk EasyList) akkor hozzáadja a Global Filters-hez.
Amennyiben bemásolom a magyar lista tartalmát szerintem akkor sem használja, legalábbis nem szűri azokat a reklámokat amiket az FF igen, ugyanazon listákkal.
Adsweep nem rossz, de túlbuzgó(pl, PH! jobb oldali sávját eltünteti), plusz jobb lenne ha én adhatnám meg, hogy mit szűrjön.

3. Az megoldható, hogy a letöltéskor megjelenő sávot vagy automatikusan zárja be X idő után vagy meg se jelenjen?

4. Linux alatt a Java működik valakinek Chrome-ban?
about:plugins ennyit lát:
Fájlnév? libjavaplugin_oji.so
MIME típus Leírás Toldalékok Engedélyezve

--enable-plugins-al sem megy.

Gondom volt, még az új tabon testreszabása, olvastam, hogy vannak oldalak ahol Speed Dial szerű kezdőlapot lehet csinálni, de annyira nem tetszettek, mert a legtöbbön van reklám, plusz lassabb, mivel be kell töltenie az adott oldalt.
Erre találtam egy megoldást, nem tudom írta-e már más.
A dev verzióban lehetőség van az oldalak rögzítésére(rámész az oldal képének a felső részére és megjelenik egy kis tű szerűség), az ilyen rögzített oldalakat a Preferences fájlban tárolja, "pinned_urls" szóra kell rákeresni, ott át lehet írni a nevet és az URL, következő indításkor már azt fogja használni.
Nem tudom mennyire tartós, tehát frissítéskor elveszik-e a beállítás.
Preferences fájl helye:
XP-n:
C:\Documents and Settings\Norbi\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

Linuxon:
~/.config/google-chrome/Default

Amúgy a nemrég bezárt lapokat is tök jó lenne ha ilyen kis képek formájában jelenítené m eg.

(#748) #16820480 válasza birno (#747) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem megy linux alatt a Java, igaz Chromiummal.
amúgy hova kell tenni a user scripteket linux alatt? ~/.config/google-chrome/Default/User Scripts? illetve hogy telepítesz egyáltalán kiterjesztéseket? nekem már témákat sem engedett telepíteni.

(#749) birno válasza #16820480 (#748) üzenetére


birno
addikt

Nem használok user scriptet, de a logika azt kívánná, hogy oda rakd, meg esetleg a megfelelő paraméterrel indítsd és mennie kellene.
Kiterjesztést, témát simán enged telepíteni ha nincs bepipálva, hogy kérdezze meg a mentés helyét, automatikusan megkérdezi, hogy telepítse-e.
Mondjuk igaz, hogy én a hivatalos Linuxos Chrome-ot használom Debian alatt, de mint ahogy itt is írják, elvileg működik bármilyen rendszeren ha kicsomagolod a deb-et és az opt könyvtár tartalmát bemásolod egy általad választott könyvtárba, esetleg próbáld ki hogy úgy megy-e a telepítés.

A Java-ban meg az a vicces, hogy néhol azt írják, hogy megy, néhol azt, hogy nem, de a 4.0.206-os verzióval már működött.
Nem a világ vége, de jó lenne működésre bírni, az Adblock-al együtt.

(#750) #16820480 válasza birno (#749) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is hivatalos verziót használok, csak repóból telepítve Ubuntu alatt, Chromium 4.0.219.3 (Ubuntu build 27338). lehet, hogy ezért működik a Java is.

tényleg települnek a cuccok ha nem kérdez rá, hoyg mentse-e. viszont feltettem valamit, ami kitett egy toolbart alulra, és nem tudom eltűntetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.