Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Penge_4


Penge_4
veterán

Éppenhogy lecsendesült az EULA-s balhé, újabb óriási bakit követnek el. Kiadták a végleges Chrome-ot: [link]
Természetesen csak bugfixek vannak benne, meg állítólag már megy vele a Hotmail.

Aki eddig Dev channelt használt, az váltson vissza Béta csatornára és frissítheti. :D

Ügyesek. Ettől még az is értelmesebb lett volna, ha pár napot még várnak, aztán karácsony előtt adják ki, de így... A Chromium funkcióinak meg még a felét sem sikerült beleintegrálniuk: Oldalak teljes nagyítása, autoscroll, Greasemonkey kompatibilitás, magic_BrowzR, new-http, GUI-s profilkezelő.

Egyedül a könyvjelzőkezelő, helyesírásellenőrző kikapcsolhatósága+szóhozzáadás meg az átkategorizált beállítási checkboxok. Ennyire tellett a nagy Google-nak 3 hónap alatt. :(

(#302) cousin333 válasza Penge_4 (#301) üzenetére


cousin333
addikt

Ebben is az Operát utánozzák... :)

Jól mondtam én anno, hogy a Google csak trükközik a verziószámokkal. 0.4 után 1.0? Szééép...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#303) cousin333 válasza Penge_4 (#300) üzenetére


cousin333
addikt

Épp most csináltam egy másik topikban dupla postot Chrome-al... Operával max. akkor fordult ez elő, ha iszonyatosan le volt halva a PH.

Ja, a Chrome pont olyankor kérdez, amikor nem kellene, pl. ha egy hozzászólás után frissíteni akarom az oldalt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#305) Cathfaern válasza cousin333 (#303) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez a PH! hibája, nem a böngészőé.

Amúgy ez a 0.4 -> 1.0 tényleg elég "érdekes" :)
Szerintem az volt a cél, hogy mint a ph is hírüladta korábban, januárban be akarják indítani az úthengert, amihez mindenképp kellett az 1.0-s verzió, viszont gyanítom nem akarták azt, hogy valami csúnya bug bent maradjon és megint beégés legyen belőle mint az EULA-val.

(#306) Penge_4 válasza cousin333 (#303) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért? Ha #msg van a link végén (hozzászólás után), akkor nem dupláz? Mert nekem itt csak akkor kérdez.

[szerk]: Tényleg nem dupláz.

[ Szerkesztve ]

(#307) cousin333 válasza Cathfaern (#305) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetlen böngésző sem csinálja rajta kívül, úgyhogy ez a Chrome hibája :P

Ugyanúgy, ahogy magyarázhatod, hogy nem az Opera sz@r, csak az oldal nincs jól megírva, ha máshol jó, az Opera lesz a hibás...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#308) Cathfaern válasza cousin333 (#307) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor úgy mondom, hogy a PH! hibája is, lehet nálad tényleg csak a Chrome-al van gond, de másnak van más böngésző alatt is ilyen gondja.

(#309) Rockybro


Rockybro
tag

hello! én chrome-ot használok már több hónapja... nagyon meg vagyok vele elégedve, 10x gyorsabb mint tűzróka, sokkal nagyobb részét látom az oldalaknak... van egy-két hiba és hiányosság benne, de legalább ha rákattintok akkor egyből bejön és nem úgy mint a firefoxnál, hogy katt és 30ms múlva jelenik meg a böngésző...

google-éknak kicsit fejlesztgetni kéne még rajt (pl rss-olvasó jó lenne), és ez lenne minden tekintetben a favorit

(#310) Penge_4 válasza Rockybro (#309) üzenetére


Penge_4
veterán

Alternatív megoldás RSS olvasónak: [link]
Goodies fül és ott a Subscribe... bookmarkletet húzd rá a könyvjelzősávra.

(#311) Rockybro válasza Penge_4 (#310) üzenetére


Rockybro
tag

igen, ismerem, használtam is... de egy alapból beépítettnek jobban örülnék...

(#312) Penge_4 válasza Rockybro (#311) üzenetére


Penge_4
veterán

Annak én is. Legalább jelezné automatikusan is, ha van valahol RSS csatorna.
Ez inkább csak olyan pótlék megoldás.

(#313) Rockybro válasza Penge_4 (#312) üzenetére


Rockybro
tag

meg egy-két fasza kiegészítő is jó lenne... pl firefoxban reggeli kávé... de gyors, és sokat látok az oldalakból, ez a legfontosabb!

(#314) Penge_4 válasza Rockybro (#313) üzenetére


Penge_4
veterán

A morning coffee nem ugyanaz, mintha mappába rendezed a kívánt könyvjelzőidet majd egyetlen középső kattintással megnyitod őket?

(#315) bocsika


bocsika
aktív tag

hali :W
Ma gondoltam telepítem a "teljes" verziót. De sajnos pár éve mikor előszor partícionáltam a vinyót a gépben hülye mót azt gondoltam hogy 5 giga mindenre elég (mintha valaki mondott volna már valami hasonlót, na mindegy). Szóval, mindig úgy játszok hogy legyen a c:-n 200mb hely hogy ne nyávogjon a a win. :O
Ezzel a netes telepítőkkel kivan a t-com :) , fél mega a telepítő hogy még saccolni se tudjon az ember hogy mennyit vesz el az életéből. Tehát letölti magát a netről (azt se tudom mennyit szedett le), Utána még kitömöríti magát kidutja hova (minek),majd telepítené de a win kinyírja mert elfogy a hely. (ha sikerülne neki akkor ott hagyná magát legalább 6000 helyen hogy csak a helyet foglalja.)
Valaki megmondaná hány giga helyet takarítsak ki hogy felmenjen.
Vagy adjam fel és és alapból irányítsam át a temp mappát a 1000 gigás külső vinyóra. :W

A helyesírásért és a sok hülyeségért bocsi, de korán van :D

(#316) Penge_4 válasza bocsika (#315) üzenetére


Penge_4
veterán

A telepítője 10 mega körül van.
Telepítve maga a program olyan 50 mega körül, de 100 megát igényel, mivel frissítéskor az előző verziót megtartja, hogy könnyen tudj downgrade-elni, ha valami mégsem jó az újabb verzióval. Ez a Dev channelt használóknak kifejezetten jó.

A felhasználói mappa már más lapra tartozik (nálam 528 mega). Itt főként a Cache, History Index és Thumbnails, ami sok helyet foglal.

Tehát kb.1 gigát nyugodtan felszabadíthatsz neki.

(#317) Rockybro válasza Penge_4 (#314) üzenetére


Rockybro
tag

de, pontosan ugyanaz :D ... így is használom... csak arra kívántam rávilágítani, h mégiscsak jól jönne bele néhány cucc...

(#318) student válasza Penge_4 (#228) üzenetére


student
őstag

most megint felraktam és még mindig kerregteti a vinyót szépen fogynak rola a megabájtok! :W szal 4 honap után se sikerült ezt a bugot fixelni? vicces.

[ Szerkesztve ]

(#319) Penge_4 válasza Rockybro (#317) üzenetére


Penge_4
veterán

És ez miben másabb, ha csinálsz a könyvjelzősávra akár egy névtelen mappát (ami nem foglal sok helyet), belepakolsz 7-8 könyvjelzőt és középsőklikkel megnyitod új tabon egyszerre mind a 8-at? Én is így használom, ez így bejön mindenféle kiterjesztés nélkül.

(#320) Penge_4 válasza student (#318) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha cachel, akkor kerregteti csak a winyót. Azt azért tedd hozzá, hogy mondjuk egy tabot használsz 10-15 percig, ezen a megnyitott tabon megnyitsz egy csomó oldalt, flashvideók, képek, webkettes izék, majd ezt a tabot bezárod. Ez egy normál böngészőben bennemarad a memóriába és ebből annyit veszel észre, hogy eszik továbbra is 300-400 megát, pedig már csak a Gmail van nyitva.

A Chrome viszont mivel külön processzként kezeli a tabokat, így ha bezárod ezt a tabot, ami alaposan megszívta magát memóriából, olyankor elcacheli, illetőleg felszabadítja a területet a memóriából.
Az már a Windows hülye lapozófájlkezelésének a hatása, hogy ilyenkor kerreg a winyó. Vistán SuperFetch-el sokkal jobb a helyzet. Ha meg pár órás használat után bezárod akármelyik böngészőt (IE, FF, Opera), mind fogja kerregtetni a winyót. De az csak bezárás után, mivel addig minden a memóriában marad a user nagy örömére.

Javíthatsz még vele azzal, hogy gyorsabb winyót veszel, meg halkabbat, ami nem kerreg. A Samsungok hajlamosak nagyon kerregni. :D

(#321) student válasza Penge_4 (#320) üzenetére


student
őstag

de nekem folyamatosan kerreg ahogy elinditom a chrome-t. érted még le se hivok egy oldalt.
és nem is hagyja abba. nagyon idegesítő. marad ff

(#322) Rockybro válasza Penge_4 (#319) üzenetére


Rockybro
tag

pont így használom én is... mappa neve Reggeli kávé oldalaim, benne 8 oldal

(#323) Penge_4 válasza Rockybro (#322) üzenetére


Penge_4
veterán

Jó, értem én, csak előtte ezt írtad:
meg egy-két fasza kiegészítő is jó lenne... pl firefoxban reggeli kávé.

Ezért kérdeztem rá, hogy mi értelme ehhez külön kiegészítő, amikor ott van ez a mappás középsőklikkes megoldás.
Olyan meg, mint Adblock, Mouse Gestures vagy Greasemonkey, legyen benne alapból. Utóbbi a Chromiumban már régóta van.

"de nekem folyamatosan kerreg ahogy elinditom a chrome-t. érted még le se hivok egy oldalt. "

Próbáld ki még azért Chromiummal is.

(#324) Rockybro válasza Penge_4 (#323) üzenetére


Rockybro
tag

meg az lenne a jó, hogy amikor új lapot nyitok és megjeleníti a leggyakrabban nézett oldalaimat, akkor ne a legnézettebbeket rakja oda, hanem amit én akarok... pl lehet h prohardver jó lenne ha ott lenne aközött a 9 között, de mivel nincs a leggyakrabban nézettek között, ezért nem kerül oda... (nem mintha nem az első helyen lenne :D)

(#325) Penge_4 válasza Rockybro (#324) üzenetére


Penge_4
veterán

Az tényleg nem lenne hülyeség. Főleg, hogy akkor talán nem hízna 130 megásra a Thumbnails fájl, mert elég lenne csak azt a 9-et tárolni. :D

(#326) Rockybro válasza Penge_4 (#325) üzenetére


Rockybro
tag

az miért van h egy jó ideje nem nyitja meg a pdf fájlokat? azt írja ki h vmi foxit reader plugin összeomlik... akárhonnan akármikor akármilyen pdf-et akarok megnyitni, mindig összeomlik... úgyh csak úgy tudom megnézni őket, h link mentése másként... pedig ha jól emlékszem, kezdetben még működött.. most frissítettem új verzióra 10perccel ezelőtt és ezzel se jó

(#327) Penge_4 válasza Rockybro (#326) üzenetére


Penge_4
veterán

Passz. Nálam szerencsére még mindig letöltésre kínálja a PDF fájlokat, nem is szoktam böngészőből nyitni.

(#328) cousin333 válasza Rockybro (#326) üzenetére


cousin333
addikt

Nyisd meg a Foxitot, és indítsd el a frissítéskezelőjét. Ha felajánlja a Firefox beépülőt, akkor az a Chrome baja, hogy az nincs telepítve. Az meg csak akkor települ, ha van Firefoxod.

"We spared no expense"

(#329) Penge_4 válasza cousin333 (#328) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor nekem azért nem kínálta fel a Foxit, mert nincs Firefoxom. Mondjuk eddig is csak a WMP plugin miatt volt rá szükségem, de már van Operához is.

(#330) Penge_4


Penge_4
veterán

Öröm nézni, ahogy egyre jobban teszik tönkre a Chromiumot is. Most ezt miért kellett?

Nekem az volt az egyik kedvencem, hogy csak a Ctrl+D-t kell megnyomni, nem kell szórakozni még gombokkal meg Enter ütögetéssel.

ps: Egyébként most vettem észre (nem tudom FF-ben is így van-e az Opera teljesen más, IE7-ben nem), ha duplakattal kijelölsz egy szót és nyomva tartod a bal gombot, akkor 1 másodperc múlva a szó után lévő spaceről (ami alapból kijelölésben van) leveszi a jelölést.

[ Szerkesztve ]

(#331) Cathfaern válasza Penge_4 (#330) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem a régi működés eléggé félreérthető volt. Az a megszokott, hogy bármilyen program akkor csinál csak valamit, ha leokézod, a Chrome pedig akkor is létrehozta a böngészőt, ha csak bezártad az buborékot. Ez egy hc usernek lehet, hogy kényelmes, de egy átlagusernek (főleg ha más böngészőről tér át) inkább zavaró, mert azt várná, hogy ha bezárja, ne jöjjön létre a könyvjelző.

(#332) Penge_4 válasza Cathfaern (#331) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez a dühítő, hogy nem az egyszerű usereket nevelik hc userré, hanem a szoftvereket butítják le az egyre butuló társadalom szintjére.

Operánál is ez verte ki nálam a biztosítékot, hogy a 9.5-ös billentyűkombinációkat elqrták, meg az egygombos parancsokat is alapértelmezésben kikapcsolták.

Egyébként egész tűrhetően oldották meg, ugyanis mostmár ha a Ctrl+D után Esc-et nyomsz, csak akkor nem menti el, de ha Ctrl+D után rákattintasz az oldalon egy üres pontra, vagy bezárod az oldalt Ctrl+W-vel, akkor továbbra is elmenti, így nem kell az embernek enterezgetni.

(#333) Cathfaern válasza Penge_4 (#332) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyszerű usereket nem lehet hc userré nevelni. Tökéletes példa erre a linux, az is ezt próbálja (pontosabban egyszerűen nem foglalkozik az egyszerű userekkel), elterjedtségén meg is látszik ez :)

(#334) Penge_4


Penge_4
veterán

Új Google Chrome fejlesztői előzetes érkezett. Release Notes itt.

Csak bugfixek, de az volt bőven.

(#335) Cathfaern válasza Penge_4 (#334) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon ideje volt, a fájlmentési bugok elég röhejesek voltak (ami még röhejesebb volt, hogy simán átvitték őket a 0.akármi.33-ből az 1.akármi.36-ba).

(#336) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Sziasztok!

Eddig tetszik a chrome, de egy bibije van nálam.
Pl az indexen hírekbe beillesztett filmeket nem inditja el..
Flash frissitve de ugy sem.
Lenne tippetek??

Eddig firefoxoztam, de az utóbbi időben állandó összeomlásokat produkál, meguntam....

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#337) Penge_4 válasza GumisPeter (#336) üzenetére


Penge_4
veterán

Leszedted a korábbi flasht és úgy tetted fel az újat? Nekem lejátsza az Indexen a videókat. Esetleg tudnál linket adni, pontosan melyik az a videó? Vagy egyiket sem játsza le?

Próbáld meg IE-ben telepíteni a Flash-es ActiveX vezérlőt, mert a Chrome is ezt használja.

Nézd meg az about:plugins részben, hogy be van-e töltve.

[ Szerkesztve ]

(#338) GumisPeter válasza Penge_4 (#337) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szia

Ott lesz a bibi...
Nemigen használtam ie-t, google kezdőlap keresőbe az első karakter után fagyás...
Valami ott nem franko
:(

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#339) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Ujratelepitettem a flasht és most jó.
Valami ott szállt el...
De lehet a megasztár hatása a Windows-ra. :DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#340) Penge_4 válasza GumisPeter (#338) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha már az IE is fagy, akkor ott már komolyabb gond van.

(#341) Penge_4


Penge_4
veterán

Találtam egy új Chromium Updatert.

Ez már teljesen automatikus, csak el kell helyezni a kívánt helyre (ahova a Chromiumot is akarjuk), majd elindítani. Önállóan letölt, kibont, frissít és telepít, majd bezárja saját magát és elindítja a böngészőt.

Innentől már csak annyi kell a teljes automatizáláshoz, hogy a Task Schedulerben beállítjuk az indítását a kívánt időpontra.

(#342) Melack


Melack
veterán

Hali,

olyan kérdésem lenne a Chrommal kapcsolatban, hogy:
1: ha az utolsó fület is bezárom, akkor bezárja az egész böngészőt. Ezt hogy lehet elkerülni?
2: Helyesírásellenőrzéssel lehet vmit kezdeni? Kikapcsolni, fejleszteni, bármit?
3: Pluginek vannak már hozzá?

Elnézést, ha már voltak ilyen kérdések és válaszok, de jelen pillanatban nincs időm végigfutni a topicot. :U

Boldog Karácsonyt minden kedves PH Fórumozónak! :C

Üdv!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#343) Penge_4 válasza Melack (#342) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha az utolsó fület bezárod, akkor mindenképpen bezárja a böngészőt, de ez így is logikus. Csak az Opera csinálja másképp.

A helyesírásellenőrző már kikapcsolható. Csavarkulcs->Options->Minor Tweaks->Change font and language settings->Languages->check spelling -> pipa ki.

Pluginek alatt mit értesz? Flash, Java, WMP, QT rendesen működik vele, a többit nem tudom, mert nem használtam, állítólag az Adobe Reader beépülőn is javítottak.

Ha Firefoxos kiterjesztésekre gondolsz, akkor nem (bár ígérgettek valamit, távlati tervekről), és remélhetőleg még jó sokáig (legalább, amíg az Opera 10 ki nem jön) nem lesz, mert azzal tönkre is tették a böngésző lényegét (1 másodperc alatti indulás, letisztult felület, webközpontúság).
Az alap dolgok viszont benne lesznek, meg már így is egy csomó minden megvalósítható. Van élet a kiterjesztéseken kívül is. Ezt az Opera már régen bebizonyította. :K

(#344) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha a Gugli mobilja tényleg akkora sikerre van ítelve mint ahogy állítják, ha elég mennyíségű felhasználó áll mögötte teszteli, értékeli akkor bejöhet. Én személy szerint drukkolok és várom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#346) Penge_4 válasza molngab (#345) üzenetére


Penge_4
veterán

Csak a LAN settingsben tudod megadni, de miért nem használsz inkább BFiltert. Könnyebben konfigolható és nem eszik erőforrásban sem sokkal többet, max 1-2 mega.

(#347) Neil Watts válasza alien_ (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

"enter search query at address bar" Ez az hogy Ctrl+E-vel beírsz a címsorba egy ?-et, és utánna írhatod a keresendő kifejezést. pl. (Ctrl+E)+ló azaz: ?ló
:)

(#348) Itzhak


Itzhak
csendes tag

Sziasztok! nekem olyan gond van, hogy bár telepíteni tudom a google Chrome-t, de amikor indítani akarom, hibajelzést kapok, miszerint nem sikerült inicializálni az alkalmazást. Nem tudom, mi lehet a probléma. A Firefox 3 pedig indítás után összeomlik, szóval azt se tudom használni. Winxp Sp3 van, és nem tudok rájönni, mi lehet a baj. Futtattam CCleanert is, voltak hibák, de azokat kijavította, de sajnos a Chrome most se megy. Mi lehet a gond, esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#349) Penge_4 válasza Itzhak (#348) üzenetére


Penge_4
veterán

Meg van halva a Windows. Rakd újra, az a leggyorsabb.

(#350) localhost válasza molngab (#345) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Engem kerestél ? :Y
localhost

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.