Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) nghost válasza #27441408 (#1043) üzenetére


nghost
tag

Bíztonságos böngésző ? Sok mindent hallani...
a korábbi verziók biztonsági hibáit nagyrészt orvosolták - ráadásul kevésbé szeretik a hackerek

Nekem a béta nem frissül ez miért van ?, Azt írja server nem elérhető.
gondolom ezt a funkciót nem véletlenül nem lehet elérni. a portable verzió sem csinálja.. :U

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#1052) ntomka válasza nghost (#1051) üzenetére


ntomka
nagyúr

"gondolom ezt a funkciót nem véletlenül nem lehet elérni."

Inkább az a fura, hogy nem frissül. A portable kivételével minden verziónak frissülnie kell automatikusan és manuálisan is. Feltéve, hogy a hivatalos verziót telepíted, linuxon pedig a tárolók rendesen be vannak konfigurálva.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1053) nghost válasza ntomka (#1052) üzenetére


nghost
tag

korábban nekem is volt felpakolva bétám, viszont az sem volt hajlandó egy idő után frissülni.. :( újratelepítésnél, emiatt inkább a stable-t favorizáltam.

talán ez választ ad a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#1054) nghost


nghost
tag

illetve silver star kérdésére.. :U

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#1055) #27441408 válasza nghost (#1053) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi majd igyekszem kihámozni a lényeget.

Az engem annyíra nem zavar ha nem frissül mert a másikra nem tehetek kiegészítőket.

és a reklámblokkoló az például marha jól jön. :)

elvileg baj nem származhat abból ha nem frissül nem ? Én meg kb hetente átrakom a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

(#1056) #27441408


#27441408
törölt tag

Lejárt az 5 perc elnézést.

szóval azt nem lehet tudni mikor jön a végleges 4-es verzió ?

(#1057) Pano válasza #27441408 (#1055) üzenetére


Pano
addikt

Bajod nem lehet belőle. Nekem még régebbi beta van fenn, de soha nem volt stabilitási és egyéb gondom vele, tökéletesen megy.
Majd ha kijön a végleges, arra ráfrissítek. Arról meg úgyis könnyen értesülni fog ha automatice nem is frissül rá.

(#1058) #27441408 válasza Pano (#1057) üzenetére


#27441408
törölt tag

Értem köszi. Akkor hagyom így néha letöltöm a legfissebb bétát és aztán ugye a teljest.

Kieg.-ek nélkül már nem lennék meg főleg a reklámblokkoló nélkül.

Már csak egy helyesírás ellenörző kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#1059) ntomka


ntomka
nagyúr

Pár napja az FF3.6b5-öt használom első sorban az adblock miatt. Most egy kicsit vissza jöttem Chromera (illetve Chromiumra), de érezhetően gyorsabb az FF-nél, ráadásul úgy, hogy elkapott a kiegészítő telepítési hév. :Y Egyre jobb ez a böngésző, és a kiegészítők is egyre jobbak. Az adthwart is egyre jobban végzi a munkáját. Egy fél év, vagy év max és ilyen tempó mellett igencsak közkedveltté fog válni ez a böngésző. :K

(#1058) silver star: Sajnos a helyesírás ellenőrzőt a megjelenése óta képtelenek voltak belerakni, annak ellenére, hogy a kezdetektől támogatott volt a magyar nyelv. :( Jó lenne ha valaki pl kiegészítő formájában megoldaná ezt a hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1060) ntomka


ntomka
nagyúr

Élő könyvjelzők kiegészítő. Hasonlóan működik az FF élő könyvjelzők funkciójához: [link]. :)
Sokaknak ez hiányzik Chrome alatt. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1061) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én Firefox felhasználó vagyok ugyan, de mindig tátva marad a szám a Chrome sebességétől :) . A mai nap kipróbáltam a legújabbat a 4.0.288.1-es verziót és a Sunspider Javascript bechmark-ot lefuttattam vele, ahogy a Tűzrókával is.
Megdöbbenten láttam, hogy a Chrome 4-es kétszer gyorsabb a tesztben, mint a 3.5-ös FF és a 3.6-osnál is lényegesen gyorsabb. Minden elismerésem a böngésző sebességét illetően!
Azonban az a fránya magyar helyesírás.ellenőrző még mindig nincs benne a 4-esben, ez szomorú.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1062) #27441408 válasza ntomka (#1059) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen FF-nél lényegesen gyorsabb érezhetően nekem tegnap 8 ablakkal volt gyorsabb mint a FF (!)

Reklámblokkolónak az Adblock+-.t használom. Amire kell arra nekem tökéletes.

adthwart nekem baromira belassítja kb olyan lesz mint a FF.

huskydog17 Operába is jópár év kellett mire belekerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1063) #27441408 válasza #27441408 (#1062) üzenetére


#27441408
törölt tag

Feltettem az adhtwart-ot bár valóban több rekit blokkol mint az adblocj+ de engem valahogy zavar ahogy darabosan hozza be az oldalt..

Szóüval vagy romlik az élvezeti érték de kb semmi reklám nincs vagy rendesen jönnek az oldalak némi reklámmal. :O

(#1064) ntomka válasza #27441408 (#1063) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez van. Az én gépem öreg vas, ugyan mindegy. :D Adthwart még ha lassan is, de legalább végzi a dolgát. :)

ツ Headphones on - World off

(#1065) csabika16


csabika16
csendes tag

Hello azt szeretném tudni hogy ez a bőngésző téllleg egy kémprogram?

(#1066) ntomka válasza csabika16 (#1065) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem jobban, mint a többi böngésző.

ツ Headphones on - World off

(#1067) csabika16 válasza ntomka (#1066) üzenetére


csabika16
csendes tag

A tőbbi program is az??
a kkor a mozilla is?

(#1068) ntomka válasza csabika16 (#1067) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez szarkasztikus akart lenni. Sok mindent lehet állítani a böngészőkről, de azt, hogy kémprogram lenne valamelyik, az azért túlzás.

De ha emiatt nem próbálod ki a Chrome-ot, akkor ajánlom az SRWare Iron böngészőt, mely a Chromiumra épül (amire a Chrome is), csak ki van szedve belőle minden olyan rész, ami aggodalomra adhat okot.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#1069) csabika16 válasza ntomka (#1068) üzenetére


csabika16
csendes tag

De kipróbáltam és mondták hogy az egy kémprogram és letőrőltem bár a hozzászólásokban semmi ilyesmit nem olvastam,inkább maradok a mozillánál.Kőszi a válaszokat.

(#1070) nghost válasza csabika16 (#1069) üzenetére


nghost
tag

hozzáértő(ke)t kérdeztél.. :W
kémprogram

ennyi erővel az összes google-s cuccra ráragaszthatná a delikvens.. :(((

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#1071) #27441408 válasza csabika16 (#1069) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez egy kicsit fájt.... :W

Nem gondolod hogy maga a GOOGLE sem akar leégni ?

Ugye nem gondolod hogy 1 ekkora cég ilyen csúnyán beégetné magát ?

Csak szólok a Mozilla tele van likakkal... :U
ja és a GOOGLE adja a fejlesztési pénzek 80%-át a Mozillának ha jól tudom. szóval lehet hogy az is kémprogram. :D :DDD

Egyébként szerintem Csabika arra célzott hogy az terjeng a Chrome-ról hogy állítólag mindent elküld a netezésből tehát hogy ki merre járt stb.

De ezt ki lehet kapcsoni én kivettem például azt hogy egészítse ki azt amit a keresőbe írok. és a javaslatokat is.

ntomka

az enyém se mai csírke :de egyébként érezhetően csak az index.hu-n akad be. A többi site-on nem érzem szóval fenn hagytam mert az tény hogy blokkol tisztességesen.

( meg az origo.hu akadde az a FF-el issokszor)

[ Szerkesztve ]

(#1072) #27441408


#27441408
törölt tag

OFF:

Nem kicsit gyors a FF 3.6 RC. egyenlőre nálam Chrome pajtás garázsmenetet játszik. ;]

(#1073) ntomka válasza #27441408 (#1072) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem ezek az eredmények jöttek ki összehasonlításban. De te tudod, biztos sokkal gyorsabb, mint a Chrome. Igaz, ezek javascript eredmények, de a webkit motor érezhetően gyorsabban renderel. :U

ツ Headphones on - World off

(#1074) Pano válasza ntomka (#1073) üzenetére


Pano
addikt

RESULTS (means and 95% confidence intervals)
--------------------------------------------
Total: 684.6ms +/- 1.5%

(#1075) mmdms


mmdms
addikt

Szaisztok!
Hoyg tudnám azt megoldani, hogy en kelljen mindig a tanúsítvánnyal rendelkező neptunon megnyomnom a továbblépés gombot? Tűzrókából kimentettem a tanúsítványt, importáltam, de így sem jó.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1076) ntomka válasza mmdms (#1075) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kezdjük azon, hogy neked megy jól a neptun Chrome alatt, mert nekem egyáltalán nem? :U

ツ Headphones on - World off

(#1077) mmdms válasza ntomka (#1076) üzenetére


mmdms
addikt

Nekem megy, viszont az elearning és webmail nem. De azoknaka tanúsítványát még nem adtam hozzá a krómhoz

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1078) mmdms válasza ntomka (#1076) üzenetére


mmdms
addikt

Azok nem mennek tanusítvánnyal sem. Sajnos. Pedig sokkal jobban tetszik mint a firefox.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1079) #27441408 válasza ntomka (#1073) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem érzetre gyorsabb Adblock+ al a FF mint adblock+al a Chrome de ezt ugye tudjuk hogy FF be se tölti a reklámot még a Chrome betölti majd eltünteti.

[ Szerkesztve ]

(#1080) Atus85


Atus85
aktív tag

Chrome-ban nem tudom megcsinálni hogy a letöltések csík ne jöjjön fel alul? csak amikor én akarom. Azért hogy ne kelljen kixelni. vagy az is jó lenne ha külön ablakba lenne(ezt tudom hogy lehet de az alsó letöltés csík akkor feljön alul.

[ Szerkesztve ]

(#1081) Balinov


Balinov
félisten

Udv,

tudtok arra megoldast, hogy ha a GPU gyorsitast tamogato Flash 10.1 plugint feltelepitem Win7 X64 es Chrome 4.xxx ala, miert nem erzekeli a Chrome, hogy pedig bizony van alatta flash plugin? FF ill. IE-nel teljesen jol mukodik a beta flash gpu gyorsitassal, viszont ha Chrome-al nezek valami flash oldalt, akkor meg tovabbra is reklamal a pluginert. Pl. youtube-on

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1082) ntomka válasza Atus85 (#1080) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én még nem igazán találkoztam ilyen kiegészítővel. A hivatalos odlalon sem találtam. Elég sokan hiányolnak ehhez funkciókat, talán idővel lesz rá kiegészítés, vagy maga a program fogja tudni. Reménykedjünk.

ツ Headphones on - World off

(#1083) Draken


Draken
őstag

sziasztok
egy olyan kiegészítőt keresnék (ha létezik) amivel le tudok tölteni youtuberól videókat, esetleg csak magát a hangot, van ilyen?

(#1084) sfdrakex válasza Draken (#1083) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Klikk

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1085) #27441408 válasza Draken (#1083) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] beírod a klipp url-ét és lekonvertálja a hangot mp3-ba.

(#1086) Draken


Draken
őstag

Köszönöm szépen a tippeket!

(#1087) #27441408


#27441408
törölt tag

Ti elsődleges böngészőnek használjátok ? A Chrome-t

(#1088) ntomka válasza #27441408 (#1087) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én linuxon igen.

ツ Headphones on - World off

(#1089) slakat


slakat
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis helpre lenne szükségem. A hibajelenség a következő: a böngészőm a legváratlanabb pillanatokban(úgy értem semmi rendszer nincs benne) leáll. Küld egy hibaüzenetet, azután bezárja magát és kész. Már az összes elérhető vírusirtót lefuttattam, semmi. Telepítettem még két böngészőt(FF,Opera), de azokkal ugyan az a helyzet. Most úgy állok, hogy 4 böngésző van a gépemen de mindegyik ugyan olyan megbízhatatlan. Kerestem NOD-al, Avasttal, Pandával, semmi. Kifogytam az ötletekből. Valaki segítsen pls.

(#1090) ntomka válasza slakat (#1089) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mik a hibaüzenetek?

ツ Headphones on - World off

(#1091) slakat válasza ntomka (#1090) üzenetére


slakat
csendes tag

Semmi különös, csak annyi, hogy a ...... váratlanul leállt. Mindegyiknél ugyan az. Legközelebb csinálok egy printet róla és felteszem. De sajnos nincs benne semmi információ.

(#1092) slakat válasza slakat (#1091) üzenetére


slakat
csendes tag

Itt is van a hiba üzenet.

(#1093) slakat válasza slakat (#1092) üzenetére


slakat
csendes tag

Ez meg a FF hibaüzenete.


Ezeken több látszik.

(#1094) ntomka válasza slakat (#1093) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ebben az az érdekes, hogy minden böngésző kifagy valamitől, tehát egy közösen használt dologban kell keresni a hibát. Pl. flash player. Nem ez lenne az első eset, hogy hazavágja a böngészőket. Vagy nem használsz optimalizáló progikat (memória, cache, hálózat, stb)?

ツ Headphones on - World off

(#1095) Pano válasza slakat (#1091) üzenetére


Pano
addikt

Nekem is ez volt a gondom!! Éppen most végeztem a windows telepítésel, mert már napok óta nem tudtam egyszerűen rájönni mi volt a hiba. Én is minden lehetséges antivirust végigfuttattam, megnéztem a fájlokat, kutattam fertőzés után, felboncoltam a rendszert de semmi. Nálam csatlakozott a működés leállásához a winamp és az msn is.
Fogalmam sincs mi okozza, de nekem XP alatt csinálta.

(#1096) slakat válasza ntomka (#1094) üzenetére


slakat
csendes tag

Első körben én is a flash playerre gondoltam. Töröltem, újratelepítettem, maradt minden a régiben. Azt nem is mondtam, hogy mind ez 64 bites W7 alatt történik. Nincs semmi optimalizáló. Az egész jelenség kb 2-3 hete kezdődött. A rendszer pedig több mint 2 hónapja lett telepítve. Azóta gyakorlatilag csak a rendszerfrissítések települtek újonnan. Lehet ez okozza valamelyik, de akkor miért csak nálam? Vagy csak mások nem nagyon reklamálnak. :W

(#1097) #27441408 válasza ntomka (#1088) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én most XP-n is szerinted hüleség ?

Script blokker van hozzá?

(#1098) ntomka válasza #27441408 (#1097) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért lenne?

Szerintem nincs. Az minek? :)

ツ Headphones on - World off

(#1099) #27441408 válasza ntomka (#1098) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mert az okosok szerint így biztonságosabb. :D

FF-be nekem van és valóban mintha gyorsab lenne. ;]

(#1100) #27441408


#27441408
törölt tag

Nolám nem csak a Chrome küldözget dolgokat a GOOGLE-nek ? :DDD

"A Google és a Firefox viszonya

A Mozilla Corporation és Google közti megállapodás a média figyelmét sem kerülte el. Különösen igaz ez a fizetett ajánlási megállapodásra.[203][204] A Firefox 2-ben bevezetett adathalászat elleni védelem jelentős vitákat váltott ki.[205] Az adathalászat elleni védelem alapértelmezetten be van kapcsolva, és a listáját a Google szerveréről kétóránként frissíti.[206] A felhasználó nem változtathatja meg a grafikus felhasználói felületen keresztül,[207] és arról sem kap információt, hogy ki az adatszolgáltató. A böngésző minden egyes frissítési próbálkozáskor sütiket küld a Google-nak.[208] A Mozilla Alapítvány a 2007 elején megjelent verziókba újabban egy opt-in biztonsági szolgáltatást is beépített. Ez az adathalászat elleni szolgáltatás valós idejű védelmet biztosít azáltal, hogy minden meglátogatott URL címet ellenőriztet a Google-lel.[209] A személyes adatok interneten történő védelme érdekében fellépő bizonyos csoportok aggodalmukat fejezték ki mondván, hogy a Google felhasználhatja ezeket az adatokat, bár a Firefox adatkezelési szabályzata kijelenti, hogy a Google nem használhatja fel a személyes információkat más célra, csak az adathalászat elleni védelemhez.[206]"

wikipédia

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.