Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) kispx válasza MaciG (#7700) üzenetére


kispx
addikt

Igen.
Feltöltöd a dokumentumokat a Google Drive-ra. Majd a levélíráskor a fájlok csatolása melletti "Fájlok beszúrása a Google Drive használatával" szövegű gombra kattintasz.

(#7702) #41133696 válasza Orionk (#7698) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy új felület, a GMAIL mellett, én is szokom:

Egyébként az https://inbox.google.com/ címen érhető el, de amint látható a fentebbi képen is IE 11 alól még nem.

(#7703) Gizzy válasza zulu_mester (#6366) üzenetére


Gizzy
csendes tag

Sziasztok!

Hónapok óta keresgéltem a megoldást, mire ma meglett!

Ahhoz, hogy ténylegesen láthatatlan legyen valaki, a következő feltételeknek kell teljesülnie:

(- Gmail gtalk: NE a hangouts legyen fenn, hanem a gtalkra vissza kell váltani - de erre gondolom már mindenki rájött, különben nem látná a "Hoppá! Ön most nem láthatatlan, mert a Google Talk szolgáltatásba olyan programból, eszközről vagy helyről jelentkezett be, amely nem támogatja a láthatatlanságot." üzenetet)
- android: kijelentkezett állapotban kell lenni a hangoutsban
- és a lényeg: Google+-on belül pedig menj a hangouts-ra. jelenlegi link : https://plus.google.com/u/0/hangouts
jobbra görgesd le a nyilacskát és vedd ki a pipát minden elől, különös tekintettel az "utolsó aktív állapot megjelenítése" opcióra.

et voilá!

[ Szerkesztve ]

(#7704) EmberXY válasza Gizzy (#7703) üzenetére


EmberXY
addikt

Én ezt úgy oldottam meg, hogy letakarítottam a Talkot és a Hangoutsot is, így tényleg láthatatlan vagyok. :P

Up the Irons!

(#7705) gonger


gonger
senior tag

Üdv! Van 3 gmail fiókom de már nincs okom arra, hogy ezeket külön-külön használjam. Azonban az egyiket az androidos telefonomhoz is használom, a google play áruházban megvásárolt alkalmazások is az 'alatt' vannak.
Létezik arra lehetőség, hogy az egyik címen lévő leveleket, kontaktokat, androidos beállításokat, Play-ben vásárolt alkalmazásokat áttegyem egy másik fiókra, úgy, hogy ne veszítsek adatot?

(#7706) Gizzy válasza EmberXY (#7704) üzenetére


Gizzy
csendes tag

Nekem a google plusz kérdés nélküli beállításai rúgták fel a rendszert, nem ez a kettő

(#7707) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Valahogy ki lehet kapcsolni gmailben, hogy CTRL+Enter kombóra ne küldje el a levelet, vagy késleltetve küldje el (=vissza lehessen vonni a küldést pl. 30 másodpercen belül)?

(#7708) Dluinet válasza BigBlackDog (#7707) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beállítások> általános > Küldés visszavonása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7709) BigBlackDog válasza Dluinet (#7708) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Köszönöm szépen! Először engedélyeznem kellett a Labs fülön, aztán megjelent az Általános fülön is az opció.

(#7710) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van itt egy #Gmail guru? A melóhelyemről kapott sms üzeneteket szeretnem kigyomlálni a pc-n a Gmailban. Az a gond, hogy mindig más számról jönnek mert számítógépen keresztül küldik. 14 számból áll és csak az utolsó 5 szám váltakozik. Lehet valahogy szűrni a találatokat, hogy kiadja azokat amik egy bizonyos számsorral kezdődnek? Nem lusta vagyok, hanem kb. 5 év, napi 4-5 üzenetről van szó. Szóval elég sok. 

(#7711) TigerCat válasza nababika (#7710) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szűrd le a megegyező számsor részt. Legörgetve azonnal látszani fog, mi nem illik bele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7712) Babetta-X válasza Dluinet (#7676) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, feltelepítettem, ki akarnám próbálni, de sajnos semmit nem csinál, majd ha rámegyek a beállításokra ezzel szembesít:

There is a problem with your configuration
There was a problem loading the plugin; the plugin might be incompatibly compiled for this architechture

(#7713) stampedli


stampedli
tag

Sziasztok!
Egyéb ok miatt eltávolítottam, majd újra hozzáadtam a google fiókomat, és azóta a Gmail app automata szinkronizálása nem működik, csak manuálisan jönnek az új emilek.

Próbáltam eltávolítani a gmail frissítéseket, majd újra letölteni a legfrissebbet, így sem jó. Az app beállításokban, és a fiókbeállításoknál is aktív a gmail autoszinkron.

Lenovo A536, Droid 4.4.2, minden szoftver up to date. Gyári visszaállítás tuti megoldaná, de az utóbbi napokban jónéhányszor eljátszottam, és már herótom van tőle, mert a backup-pal is csak szopok.

Mi lehet a hiba szerintetek? Találkozott már vki hasonlóval? Gmail, Android, v telefonspecifikus ez a jelenség?

(#7714) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

gmail címtárát használjuk a telefonon a kontaktokhoz.
telefon csere történt, gmail szinkronizálva és azt vettük észre, h eltűnt egy-két kontakt.
vissza lehet nézni esetleg a címlista változásait? hogyan?

(#7715) Dluinet válasza Sanyi.mTs (#7714) üzenetére


Dluinet
nagyúr

régen volt olyan hogy visszaállítani korábbi időpontra, lehet, hogy meg van még ez a funkció

nem lehet, hogy egy-két név a telefon memóriájába lett mentve?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7716) Babetta-X válasza Babetta-X (#7712) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Sajnos ezt sehogyansem tudom megoldani. Van esetleg más program amivel jelszóval ellátott e-mailt tudok küldeni gmail és firefox segítségével?

(#7717) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Jelszó visszaállítás esetén hányadik alkalommal engedi a régit visszaállítani, vagy mennyi idő után, nem tudja valaki?

A story röviden: véletlen az én jelszóm lett resetelve másik helyett, és a régi, jól megszokott, 100 helyen beállított jelszavam került átírásra, és most nem tudom a régit visszaírni, mert az büfögi, hogy már volt használva korábban... 5x próbáltam legalább másikat :W

(#7718) TigerCat válasza CoolBoy323 (#7717) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudod visszaállítani, sajnos újat kell kitalálnod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7719) CoolBoy323 válasza TigerCat (#7718) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De meddig nem tudom azt visszairni?

(#7720) TigerCat válasza CoolBoy323 (#7719) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az 1 hónappal ezelőtti jelszavam sem sikerült...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7721) EmberXY válasza CoolBoy323 (#7719) üzenetére


EmberXY
addikt

Soha többé nem tudod újra beállítani ugyanazt ugyanabban a fiókban. (link)
Nyilván biztonsági oka van, így kizárják azt, hogy ha valahogy kikerülnek a (korábbi) jelszavak, később be lehessen próbálkozni velük.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7722) CoolBoy323 válasza EmberXY (#7721) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A francba :W

Koszonom a segitseget!

(#7723) EmberXY válasza CoolBoy323 (#7722) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit. Ha csak minimálisat módosítasz rajta, azt se engedi?

Up the Irons!

(#7724) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv,

Lehet valahogy olyat csinálni, hogyha adott két email cím akkor azokat egybe kezelje. Ha feljelentkezek az egyikre akkor lássam ott a másik leveleit is?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#7725) CoolBoy323 válasza EmberXY (#7723) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De, azt engedi... Csak megszoktam par eve ezt a jelszavam. Nem baj, a biztonsag miatt total ujat adtam meg. Ezt amugy is igy kellene csinalni.

(#7726) sgergi válasza PumpkinSeed (#7724) üzenetére


sgergi
veterán

Egyik címről irányítsd át a leveleket a másikra. Beállítások/Fiókok és importálás.

[ Szerkesztve ]

(#7727) hrabanc válasza PumpkinSeed (#7724) üzenetére


hrabanc
tag

Ha mind a két cím Gmail-es, akkor az androidos Gmail applikációval látod mindkét (vagy többet is) címed leveleit. Persze a fiókok kezelésénél be kell állítani a címeket és a jelszavakat.

(#7728) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok, egy kis help kellene.

Gmail.hu-s végződésű címről kaptam levelet, nekem gmail.com és nem tudok válaszolni, mert visszadob.

Mi lehet a probléma?

köszi előre is.

(#7729) CoolBoy323 válasza SoulReaver (#7728) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az valami kamu koppintos marhasag.

Lehet h blokkolja a rendes gmail.

De ez eleg keves info... Mit dob vissza?

[ Szerkesztve ]

(#7730) SoulReaver válasza CoolBoy323 (#7729) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezt dobja vissza.

Delivery to the following recipient failed permanently:

195bbb@gmail.hu

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain gmail.hu by mail.gmail.hu. [94.199.52.210].

The error that the other server returned was:
550 5.1.1 <195bbb@gmail.hu>: Recipient address rejected: User unknown

(#7731) CoolBoy323 válasza SoulReaver (#7730) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nincs ilyen mail cim.

Translate.google.hu

(#7732) SoulReaver válasza CoolBoy323 (#7731) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez érdekes... Az egyik hírdetésemre kaptam levelet erről a címről. Akkor nem tudom, hogy mi van :)

(#7733) CoolBoy323 válasza SoulReaver (#7732) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

SPAM

(#7734) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
hogyan tudom beállítani, hogy x feladótól a levelek a spam mappába érkezzenek? Nem letiltani akarom a címet, egyszerűen, hogy ne a beérkezők közé érkezzenek a levelei. Köszi! :R

(#7735) Dluinet válasza Flyme (#7734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megnyitod az egyik levelét > fenti menüből kiválasztod a továbbiak pontot > ehhez hasonló üzenetek szűrése > majd tetszés szerinti szűrsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7736) sgergi válasza Flyme (#7734) üzenetére


sgergi
veterán

Létrehozol rá egy szűrőt a beállításokban és megadod neki, hogy a beérkező mappát ugorja át és rögtön kerüljön a spam címke alá.

(#7737) Flyme


Flyme
senior tag

:R

(#7738) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Gmailbe mentett, iPhone jegyzeteket, hol találom? Nincs se a Driveban, se a Gmail fiókban.

(#7739) TigerCat válasza pinnacle (#7738) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Naptár oldalon a jegyzetek között esetleg?
Nem használom, de ez rémlik...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7740) pinnacle válasza TigerCat (#7739) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Naptárban hol vannak a jegyzetek? Egyébként érdekes, hogy hova ment a Gmail, az iPhone topicban sem tudták.

(#7741) TigerCat válasza pinnacle (#7740) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hoppá, összekevertem az emlékeztetőkkel, bocsánatot kérek!
:)

Itt egy link ami a helyét is említi, talán segít.
Ha nem megy, esetleg beállítom Mac-en és rákeresek a helyére webes felületen. Úgy talán kiderül... Bár nem használom, a Wunderlist jobban bejött.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7742) pinnacle válasza TigerCat (#7741) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ott sincs. Idáig a Jegyzeteknél a Gmail volt beállítva mentésre, most átállítottam iCloudra. Ide akartam exportálni, de ez nem megy másként, csak úgy ha egyesével új üzenetként másolom. Lehet, hogy a Google úgy menti, hogy ne lehessen hozzáférni, csak a telefon tudja exportálni?

(#7743) TigerCat válasza pinnacle (#7742) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, lehet.
Még egy ok, hogy maradok a Wunderlist mellett...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7744) csferke válasza TigerCat (#7743) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Még egy ok, hogy maradok a Wunderlist mellett...

Lenne 1 Wunderlist kérdésem.
Olyan értesítőt lehet-e kreálni vele, hogy pl. valakit fel kell hívnom, akkor kiválasztható a személy a telefonkönyvből, az adott időben értesít és mindjárt adja is a lehetőséget a hívásra? Tehát nem csak értesít és nekem kell kikeresnem az illetőt a telefonkönyvből hanem 1 gombnyomás és már tárcsáz is.

köszi

(#7745) TigerCat válasza csferke (#7744) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ilyet tudtommal nem, de ha előfizetsz a Pro szolgáltatásra, előfordulhat. Nézd meg az oldalukon, hátha tudja...

Őszintén szólva arra használom, hogy leírjam az ötleteimet, egy-két fontos elintéznivalómat, illetve listákba rendezett projekteket is ezzel vezetek. Bevált.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7746) hrabanc válasza csferke (#7744) üzenetére


hrabanc
tag

Én ezt a Google Naptárból hiányolom. Szerintem ezt alapból tudnia kellene. De nem tudja.

(#7747) csferke


csferke
senior tag

:F Igen, a Google naptár alapból kellene, hogy tudja de sajna nem ez a helyzet.

Egyenlőre akkor maradok az Any.DO-nál.
Ez tudja ezt a telefonálósdit is a többi alap szolgáltatás mellet. Vannak azonban hátulütői is a dolognak. Nem a Google naptárral szinkronizál hanem egy saját weboldallal. Picit bonyolultabb a használata. Még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet beállítani, hogy automatikusan törölje az elvégzett/elmúlt bejegyzéseket.
Ami főleg zavaró, hogy önállósítja magát és ha nincs bejegyzés az adott napra akkor is jelez, hogy de jó dolgom van, nincs semmi dolgom, elintéznivalóm, nem kellene utánanéznem és csinálnom valamit. :N

[ Szerkesztve ]

(#7748) hrabanc válasza csferke (#7747) üzenetére


hrabanc
tag

A Google Naptárban meg lehet oldani ezt a "telefonálgatósdit", de a kivitelezését egyszerűbben oldalán meg. Most úgy tudod megtenni, hogy pl. az esemény nevének megadod a felhívandó személy nevét és vagy mellé vagy pedig az esemény leírásába beírod a telefonszámát. Emlékeztető tetszés szerint. Amikor jelez, akkor az értesítő ablakban kattintható a telefonszám és így indul is a hívás. Ennél lehetne egyszerűbb is!
Ezt egy párszor már megírtam a Google Supportnak is, de válaszra sem méltatták.

[ Szerkesztve ]

(#7749) vbbb


vbbb
őstag

Sziasztok!

Egy régi e-mail címemet szeretném törölni és a rajta lévő youtube fiókomat áthelyezni egy másik új e-mail eléréssel rendelkező ugyancsak gmail-es profilra. Hogyan tudom átlinkelni ezt?

Ez alapján próbáltam, de nem nagyon látok lehetőséget a megvalósítására:
(Ha jól olvasom azonos tulajdonban kéne lennie a Google+ fióknak, de nem igazán értem ez mit takar.)

Kéne nekem egy kis segítség, köszönöm!

(#7750) csferke válasza hrabanc (#7748) üzenetére


csferke
senior tag

pl. az esemény nevének megadod a felhívandó személy nevét és vagy mellé vagy pedig az esemény leírásába beírod a telefonszámát
Tipikus eset, hogy nem pottyantok a kútba csak mellé és belelököm :) Ez a Google módszer.
Teljesen mindegy, hogy emlékeztető létrehozása előtt kell kikeresnem a számot és beírnom vagy csak amikor megszólal az emlékeztető akkor keresem ki. Mindkét esetben macerás nyakatekert módszer ebben a 21. századi fejlett informatikai világban.

Mint ahogyan írtam is, maradok az Any.DOO-nál (egyenlőre). Azután majd meglátom, hogy a nagy óriás Google meghalgatja-e a közönséges földi halandók sóhaját/óhaját.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.