Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) EmberXY válasza rokendrol (#8700) üzenetére


EmberXY
addikt

A címzettnél mindenképp látszani fog, onnan nem tudod törölni, ha már elküldted.
Ha az adott link valamilyen megosztás/hozzáférés, amit te adtál valamihez, akkor az adott szolgáltatásban vondd vissza, ha egyéb link, akkor nem tudsz mit csinálni, az e-mail mindenképp elment.

Up the Irons!

(#8702) rokendrol válasza EmberXY (#8701) üzenetére


rokendrol
senior tag

én csináltam egy videót és azt küldtem el ,,? azt szeretném törölni,hogy ő ne lássa és ne tudja tölteni

[ Szerkesztve ]

(#8703) EmberXY válasza rokendrol (#8702) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor ahová a videót feltöltötted (ha link mutat rá, akkor valószínűsítem, hogy így van), ott tedd elérhetetlenné, akkor nem tud hozzáférni (ha addig nem olvasta a levelet).

Up the Irons!

(#8704) rokendrol válasza EmberXY (#8703) üzenetére


rokendrol
senior tag

oké de azt hol és hogyan kel? ja karanténbe kel rakni? és utánna hol találom mert eltünt mivel karanténba helyeztem ,hogyan lehet visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#8705) Dluinet válasza rokendrol (#8704) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hova van a video feltöltve?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8706) rokendrol válasza Dluinet (#8705) üzenetére


rokendrol
senior tag

simán az asztalon van

(#8707) Dluinet válasza rokendrol (#8706) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor amúgy sem lehet máshonnan megnyitni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8708) EmberXY válasza rokendrol (#8706) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagyis lehet, hogy csatoltan küldted el fájlként (az asztalodra hogyan mutat link?)? Ha igen, akkor megkapta a címzett. Mekkora a video?

Up the Irons!

(#8709) rokendrol válasza Dluinet (#8707) üzenetére


rokendrol
senior tag

már miért nem lehetne ha elküldtem mielőtt a karntéba raktam

(#8710) rokendrol válasza EmberXY (#8708) üzenetére


rokendrol
senior tag

20 perces fél giga ,de karanténba raktam most és eltünt az asztalról az a kérdésem most hpl van és hogyan tudom visszaállítani hogy ne legyen karanténba és vissza jöjjön az asztalra a link

(#8711) KubanitoS válasza rokendrol (#8710) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha fél giga, akkor nem a Google Drive-ba mentette le a videót? Ha igen, akkor onnan le kell törölnöd és kész. Ha valahogy mégis sikerült elküldeni az egész fájlt, bár 500 megát szerintem nem lehet, akkor nem tudsz mit kezdeni vele.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8712) rokendrol válasza KubanitoS (#8711) üzenetére


rokendrol
senior tag

a videó szerkesztőből a mentettem le a fájlt utána a google driveren keresztül elküldtem a címzetnek ,mondom karanténba raktam el is tünt a fájl ,de hogyan lehet a karantént megszüntetni ,és később visszaállítani?

(#8713) pvt.peter válasza rokendrol (#8712) üzenetére


pvt.peter
őstag

te most trollkodsz?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#8714) rokendrol válasza pvt.peter (#8713) üzenetére


rokendrol
senior tag

ezt mire érted?

(#8715) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tapasztaltatok már olyat, hogy nem jön meg a kétlépcsős azonosítás SMS?

A telefonszám biztos hogy jó, a telefon biztos hogy tud fogadni sms-t, küldtem másik telefonról magamnak, hálózati lefedettség biztos hogy van, a telefont újraindítottam, nincs blokkolva az adott szám (délután még működött a kétlépcsős sms fogadása), egyszerűen semmi másra nem tudok gondolni, mint hogy valami hiba van a küldéssel.

És nemcsak a gmail-nél, most próbáltam belépni másik szolgáltatói fiókomba, aminél szintén kétlépcsős azonosítást használok, és az a szolgáltatás sem küldi az sms-t.

Szokott ilyen lenni? Eddig még nem tapasztaltam, nálatok volt már ilyen?

(#8716) lugosi válasza lugosi (#8715) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megoldódott. Reggelre megjött az összes. Bizonyos jelekből arra következtetek, hogy mobilszolgáltatói hiba volt.

(#8717) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Van valami módszer arra, hogy új szűrő létrehozásánál egy címkét minden levélre alkalmazzon a Gmail, amely több e-mail címről jön? Mármint nem külön-külön létrehozva, hanem egy szűrővel ezt hogyan lehet megoldani?

Adott mondjuk három cím: andrás@példa.hu, jános@példa.hu, istván@példa.hu. Azt szeretném, hogy a levél, ami ezekről a címekről jön, legyen ellátva "Meló" címkével. Ezt hogyan tudom megoldani? Ugyanis ha a "Feladó" mezőbe beírom a három e-mail címet, nem ad találatot, gondolom azért, mert így a keresési feltétel az, hogy mindegyiküktől egyszerre kapjak e-mailt. A címek közé vessző helyett kéne egy "vagy", igaz?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8718) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Van a Google nek, windows ra gyári e-mail kliense., tehát amit a Google fejleszett, és nem akárki ?
Valahogy nem bírok az outlookkal.
Meg aztán nem szeretem csökkentet biztonsággal használni a fiókot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8719) KubanitoS válasza Core2duo6600 (#8718) üzenetére


KubanitoS
veterán

Konkrét program nincs. Csak Gmail-re kellene? Arra a böngésződ tökéletesen alkalmas.

Nyiss egy üres ablakot, lépj be a gmail fiókodba, majd tűzd ki a tálcára ezt így, ahogy van. Ekkor csak egy gmail ikont fogsz látni és ha megnyitod egyből visz a leveleidhez. Szerintem ennél egyszerűbb és ésszerűbb megoldás nincs.

Ha ez mégsem elég jó, akkor ott van a Thunderbird, amelyet a Mozilla fejlesztett.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8720) Core2duo6600 válasza KubanitoS (#8719) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csak gmailre, mert az outlookom megbolondult tőle

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8721) TigerCat válasza KubanitoS (#8719) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még az eM Client is ajánlott. Két fiókig ingyenes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8722) Core2duo6600 válasza TigerCat (#8721) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Teszek vele egy próbát,
Amúgy ismerem a progit, volt már fent.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8723) Oldman2 válasza 4ron (#8717) üzenetére


Oldman2
veterán

Az email címek közé ezt tedd (nagybetűvel!):

a@b.hu OR c@d.hu

ez értelemszerűen VAGY kapcsolatként viselkedik... (AND, OR, NOT...)

(#8724) 4ron válasza Oldman2 (#8723) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, sikerült :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8725) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Outlookkal szeretném használni a Gmail-es levelezőmet. A Gmail azonban letiltotta a hozzáférést azzal, hogy az nem biztonságos alkalmazás. Ezt írja tájékoztatójában:

"Egyes alkalmazások, például az alábbiak, nem támogatják a legújabb biztonsági szabványokat:
Az iOS 6 vagy régebbi rendszert futtató iPhone vagy iPad eszközön futó levelezőalkalmazás
A Windows Phone 8.1-esnél régebbi kiadásán futó levelezőalkalmazás
Egyes asztali levelezőkliensek, például a Microsoft Outlook és a Mozilla Thunderbird"

Miután engedélyeztem a hozzáférést, ezt kaptam a Gmail-től: "A kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését engedélyezték. Ön nemrég megváltoztatta biztonsági beállításait, így Google-fiókja már nem részesül a modern biztonsági előírásoknak megfelelő védelemben. Felhívjuk figyelmét arra, hogy a potenciális támadók mostantól könnyebben feltörhetik fiókját."

Ez tényleg ekkora gáz, vagy a Gmail csapatának blöffje arra, hogy a versenytársakat kizárja lehetőleg mindenből?

(#8726) Dluinet válasza justaview (#8725) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De miért? Nem jó ahogy van a gmail webes felülete?
Melyik outlook?
Különben ott az eM Client. De akkor is jobb a gmail webes felülete.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8727) Core2duo6600 válasza justaview (#8725) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt én is megkaptam, amikor engedélyeztem.
Én IMAP kapcsolatot csináltam.
Outlook 2016 és gond nélkül ment.
A webes felület Chrom alart adhat némi hatékonyságot.

Meg annak aki naponta több levelet kap, vagy ír, azért a klíens a kényelmesebb.
Igazán kiadhatnának, egy natiov klienst, mint ahogy andriodra ios re is megtették.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8728) justaview válasza Dluinet (#8726) üzenetére


justaview
őstag

Cégnél most váltottunk Outlook-ra, és gyakorlásképpen próbálgatom itthon. (2016-os) Egyébként én is a chrome-ot használom. :)

Szóval csak ennyi a háttér, az üzenet meg nagyon meglepett, azonkívül ijesztő is.

[ Szerkesztve ]

(#8729) Dluinet válasza justaview (#8728) üzenetére


Dluinet
nagyúr

annyit ír, hogy a titkosítási módszerük, nem a legújabb
nyugodtan használhatod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8730) justaview válasza Dluinet (#8729) üzenetére


justaview
őstag

(#8729) Dluinet
(#8727) Core2duo6600

Köszönöm, akkor megnyugodtam. :) :K

[ Szerkesztve ]

(#8731) KubanitoS válasza Core2duo6600 (#8727) üzenetére


KubanitoS
veterán

azért a klíens a kényelmesebb

Nem kötekedésből, de mégis miben kényelmesebb? Tényleg érdekelne.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8732) TigerCat válasza KubanitoS (#8731) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én sem szeretem a webes felületet. Gmail alatt saját domain-t használok, de macOS Mail és iOS Mail alkalmazásokkal.

- Önálló ablakban fut, ez nagy előny ha sok alkalmazással dolgozom
- Az írás is alapértelmezetten külön ablakban megy, szintén kényelmesebb
- A kliens rendszer szinten beépül, így több a szolgáltatás
- Jóval könnyebb sok levelet együt kezelni, bármilyen műveletet végrehajtani
- Az elküldött leveleket is át tudom helyezni, nem marad ott az összes a szűrőben
- Alias segítségével 4 címről küldök (ez mondjuk be van állítva webes felületen is)
- Mellékletek kényelmesebb kezelése (Mac-en különösen jó)

Így hirtelen ennyi. Egyébként öreg motoros Thunderbird felhasználóként, jóval kényelmesebb a dedikált alkalmazás, mint a böngészős. Nyilván az sem rossz, de amikor valamelyik céges fiókban kell leveleznem, gyakran belefutok idegesítő és szinte megoldhatatlan apróságokba (legutóbb több ezer levelet kellett lementenem és archiválnom), amelyeket egy levelezőprogramban két kattintással, vagy egy billentyűparanccsal lerendezhetek...

Igen, szinte mindenre van megoldás Gmail felületen is, de összességében jóval kényelmesebb a natív kliens.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8733) kispx válasza TigerCat (#8732) üzenetére


kispx
addikt

+ van offline mentés és az értesítés sem elhanyagolható.

(#8734) lugosi válasza justaview (#8725) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is outlook 2016-ot használok, és nem írt ki ilyesmit. Kétlépcsős azonosítás be van kapcsolva, és imap-on keresztül férek hozzá, ha esetleg ez jelent valamit ebből a szempontból.

(#8735) justaview válasza lugosi (#8734) üzenetére


justaview
őstag

Lehet, hogy a kétlépcsős azonosítást a google már megfelelő biztonságnak tartja függetlenül attól, hogy az Outlook mit használ.

(#8736) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyat a napokban, hogy nem érkeznek meg a kétlépcsős azonosításhoz szükséges SMS-ek?
Hétfőig tökéletesen működött, de tegnap reggel próbáltam belépni és nem akart megérkezni a kódot tartalmazó SMS, sokadik próbára sem és azóta sem működik...

A telefonnal nem lehet gond, megjönnek az SMS-ek azonnal, a szám sincs letiltva (elvileg a paypal is ugyanarról a számról küldi a belépős SMS-t és az simán megjött tegnap), szóval nem tudom mi lehet a gond.

A fiókot el tudom érni, nem az a gond, mert az otthoni gépen be vagyok lépve, meg a telefonon is, tehát akár ki is kapcsolhatnám a két lépcsős azonosítást, csak egyszerűen idegesít a helyzet.

Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet?

(#8737) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Van egy érdekes problémám, amit nem tudok megfejteni.
Céges levelezésre használom a gmailt. Nem is volt semmi gond, de egy bizonyos helyről újabban nem érkeznek meg a levelek. Régebben nem volt gond, tudtommal nem is állítottam semmit, most mégsem kapom meg őket. Máshonnan simán megjön. Hol kellene keresgélnem?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#8738) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
IP kamerának szeretnék beadni gmail smtp-t esemény küldésére. Hiába adom meg az email címet, jelszót, beállítom az SSL-t (TLS beállítás nincs) és a 465-ös portot, valamint az authentikációt, nem küld semmit. Ill. ami fura, hogy egyszer sikerült küldenie, de azóta sem...
Próbálkoztam már a 25-ös és az 587-es porttal is.
Először a google küldött egy emailt, hogy nem biztonságos helyről akarok bejelentkezni és ott engedélyeztem, hogy lehessen.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#8739) mrhero válasza TigerCat (#8732) üzenetére


mrhero
tag

+ a gmail webes felületén nem lehet táblázatokat szerkeszteni olyan egyszerűen mint pl outlookban. Oszlopszélesség, -magasság állítása + oszlop/sor beszúrása, cella színének módosítása. Nem tudom megérteni mi ezekben olyan nehéz, hogy 2016-ban ne lehessen megoldani.

+ nincs email template mint outlookban.

A gmail webes felülete egy hatalmas vicc. Annyira rühellem, hogy el sem tudom mondani. Sajnos nálunk nincs lehetőség dedikált levelező program használatára.

(#8740) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Több fiókom van egy gépen, és szeretném az egyik fiókot "alapértelmezetté tenni", tehát amikor a gmail-re navigálok, akkor alapból azt jelenítené meg a több fiók közül, és csak a bejelentkezés-re kellene kattintani, és nem kellene kiválasztani az adott fiókot.
Mi a mód erre?

Köszönöm előre is!

(#8741) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali!
Szerettem volna az előbb belépni a Gmailbe, de nem kapom meg a kódot SMS-ben.. (be van kapcsolva a 2 factor auth.)
Próbáltam kb 5-ször és egy SMS sem jött, most meg már ezt írja ki: Úgy tűnik, probléma lépett fel a kód fogadásakor. Próbálja újra később.
Volt már valakinek hasonló problémája?

(#8742) Ron Swanson válasza Ron Swanson (#8741) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

megoldódott

(#8743) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy apró kérdés csupán, a gmail profilképet már egy ideje lecseréltem a beépített, alapértelmezettről, levelezéskor én mégis kis index képen a régi látom. Ha ráviszem a kurzort, kinagyítva már az új látszik és a gmail kezdőképernyő jobb felső sarkában is az új van.
Mi okozhatja a problémát? Hol lehet belőni, h a kis indexkép is az új beállított legyen?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8744) EmberXY válasza runner 125 (#8743) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Szerintem csak átmeneti szinkronizációs késésről van szó, előbb-utóbb helyreáll, vagy esetleg a böngésződ gyorsítótárában ragadt be, egy próbát megér a kiürítése.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8745) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
A gmail-el van egy kis gondom.
Eddig windows phone-os voltam.
Freemail-es címem van.
Eddig úgy oldottam meg a levelezést hogy freemail-ról átküldtem gmail-ra a leveleim majd arról a hotmailos címemre.
Most áttértem androidra szerettem volna csak szimplán freemail-ról gmail-ra leveleket átirányítani.
A kapcsolat megvan de egy levelet sem tölt le egyáltalán.
Mi lehet a probléma?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8746) mirci18 válasza mirci18 (#8745) üzenetére


mirci18
addikt

Egyenlőre úgy tűnik most működik rendesen a levelezésem. :D

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8747) mirci18


mirci18
addikt

Egy kérdés maradt gmail témakörben.
Freemailról kapom a leveleket.
Átirányítva.
Van rá mód hogy egy időintervallumot beállítsak hogy milyen gyakran töltse le a leveleimet a telefonom?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8748) sgergi válasza mirci18 (#8747) üzenetére


sgergi
veterán

gmail esetében szerintem nem tudod állítani. Email appban szokott lenni letöltési intervallum.

(#8749) mirci18 válasza sgergi (#8748) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8750) mrhero válasza mirci18 (#8747) üzenetére


mrhero
tag

ha a freemailben allitottad be az atiranyitast akkor annak rogton meg kell jelennie a gmailes cimeden. ha gmailben allitottad be h behuzza a leveleidet a freemailes fiokodrol sztem nem tudod beallitani h milyen idokozonkent kerje le a gmail a freemailtol. regebben legalabbis nem lehetett. ha jol emlekszem a gmail dinamikusan valtoztatja ezt az intervallumot az email forgalom fuggvenyeben. ha surgosen varsz egy levelet manualis lekeresre van mod a beallitasokban -mod: bocs, figyelmetlen voltam, most nezem h applikaciora vonatkozik a kerdesed. ott nem tudsz manualisan lekerest inditani.

az elso esetben (sima atiranyitas) ha nem lepsz be kulon a freemailes accountodra, akkor el fog evulni a fiokod. mig a masodik esetben, ha a gmail keri le az emaileket, az freemailes bejelentkezesnek szamit es igy nem evul el a freemailes fiokod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.