Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) hrabanc válasza csferke (#7750) üzenetére


hrabanc
tag

Ráadásul, ha jól emlékszem ezt még a "nem okos" Nokiák is tudták. Legalább is néhány típusa.

[ Szerkesztve ]

(#7752) csferke válasza hrabanc (#7751) üzenetére


csferke
senior tag

Ez bizony így volt.
ŐS Nokia 6070, Ascha 300 ...

(#7753) elodman


elodman
aktív tag

Ave

"2 STEP VERIFICATION / AUTHENTICATION SIGN IN"

- nem lehet megkerülni erős password-del (pl. szünetelteti-e a gmail az adott fiók belépést pár próbálkozás után)

-működik, ahogy hirdeti a cég, nincs vmi (későbbi / nem publikus) hátránya, sok a rossz tapasztalat vele?

- tényleg csak NEM saját gépes belépés esetén küld SMS-st?

- Csak IP cím + op.rendsz. alapján figyeli a saját gépet?

thanx

(#7754) elodman válasza elodman (#7753) üzenetére


elodman
aktív tag

szerk idő lejárt, és túl álmosan gagyogtam, úgyhogy kis helyesbítés:

" -nem lehet megkerülni erős password-del (pl. szünetelteti-e a gmail az adott fiók belépést pár próbálkozás után)"

azaz, nem elég biztonságos-e a gmail sima netes pwd kezelése és védelme?

thanx

(#7755) cannibal


cannibal
senior tag

Kaptam egy levelet, hogy Hi, Your Google Account x.y@gmail.com was just used to sign in on xTAB-100.
Ez most azt jelenti, hogy be is léptek vele, vagy csak annyit, hogy megpróbáltak?

(#7756) elodman válasza cannibal (#7755) üzenetére


elodman
aktív tag

beléptek vele, most próbáltam. ( azt nem tom, h. sikertelen belépéskor eltér-e az üzenetük!!)

érzékeli a böngészőt is, op. rendszert is, ezzel teszteltem.

telcsik / tableteknél is gondolom hasonlóan észlel pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#7757) cannibal válasza elodman (#7756) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi, hogy megnézted. Gyorsan cseréltem jelszót, de el nem bírom képzelni ez hogy jött össze. Az eszközeim között látom az eszközt, de nem tudok vele csinálni sajnos semmit. :(

(#7758) elodman válasza cannibal (#7757) üzenetére


elodman
aktív tag

Szivesen.
jut eszembe, nem rögtön tájékoztatott a másik platformról (linux, chrome) való belépésről, hanem kb. 6 nap után, ahogy ismét a mexokott környezetben léptem be. (win, chromodo)
A jelzett dátum helyesnek tűnik.

papír- és netújságok szerint is itt érdemes tesztelni a pwd erejét
https://howsecureismypassword.net/

(#7759) cannibal válasza elodman (#7758) üzenetére


cannibal
senior tag

Szerintem nem a jelszavammal van a gond, csak nem értem hogy lehet. Volt egy tabletem, amit eladtam (kb 1 éve) és elvileg azon van most bejelentkezve a profilom(, vagy egy ugyanolyan tableten). Az érdekes az egészben, hogy azon a tabletemen nem is használtam ez a profilt, hanem egy teljesen másikat. Illetve azóta már volt jelszócserém is. Ami eszembe jutott még, hogy esetleg a tablet böngészőjében néztem volna meg a leveleimet és emlékezett rám? El nem tudom képzelni.

(#7760) Oldman2 válasza cannibal (#7759) üzenetére


Oldman2
veterán

A leírtak alapján úgy adtad el, hogy nem volt az eladás előtt Factory reset?
:-(

(#7761) cannibal válasza Oldman2 (#7760) üzenetére


cannibal
senior tag

Nem, elfelejtettem. Igazából az még nem is lenne gond, mert egy direkt a tabletre létrehozott account volt bejelentkezve, nem a sajátom. Ezért is nem értem, honnan jött elő ez, hogy a privátt accountommal belépnek. :(

(#7762) PumpkinSeed válasza sgergi (#7726) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De mind a kettőről akarok leveleket írni.

(#7727) hrabanc

Nincs androidos telefonom, és mind a kettőről akarok leveleket írni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#7763) hrabanc válasza PumpkinSeed (#7762) üzenetére


hrabanc
tag

Esetleg:
http://inbox.google.com

(#7764) sgergi válasza PumpkinSeed (#7762) üzenetére


sgergi
veterán

A beállítások / fiókok menü alatt tudsz beállítani több fiókot és email írásakor kiválaszthatod melyikről írsz. Link.

(#7765) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Van egy meglévő Gmailes címem. Ezt a mailt és a hozzá tartozó szolgáltatásokat hogyan tudom kinullázni?
Tehát magát at email címet meg akarom tartani de a benne lévő leveleket és mindent törölni szeretném. Magyarul kiakarom 0-zni az egészét. ( factory reset )

(#7766) TigerCat válasza SG3rg0 (#7765) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A leveleket tudod törölni, de szerintem mást nem. Még régebben én is próbálkoztam, de sajnos töröltem az egészet tokkal-vonóval, visszaállítani nem tudtam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7767) SG3rg0 válasza TigerCat (#7766) üzenetére


SG3rg0
őstag

Leveleket kézzel már töröltem meg amit tudtam. De azért köszi.
Törölni nem akarom mert a playből sok appot megvásároltam és azok is elszállnának azt meg nem akarom.

(#7768) TigerCat válasza SG3rg0 (#7767) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, érthető.

Egyébként megnéztem, saját fiókom alatt van-e lehetőség a kérdésedre, de sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7769) cannibal válasza cannibal (#7761) üzenetére


cannibal
senior tag

Megőrülök, ma is kaptam egy ilyen levelet. Pedig már 2x is cseréltem jelszót. :(

Ma állítottam be a telefonom (Lumia 520) is a levelezést az nem zavarhat be?

(#7770) napocska2 válasza cannibal (#7769) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem próbáltad meg a Google irányítópultban törölni azt a nem kívánt eszközt a fiókodból?
Itt a linkje, ha nem találnád.

[ Szerkesztve ]

(#7771) cannibal válasza napocska2 (#7770) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszönöm! Már néztem, de megnéztem újra.
Ezt írja:

Ha rákattintok:

Ki érti ezt. :F

(#7772) napocska2 válasza cannibal (#7771) üzenetére


napocska2
senior tag

Hűha! És az Play Áruházas eszközök között sincs listázva az az 1 db, amit mutat?
Azt hiszem, valami komolyabb segítségre lesz szükséged, hogy megszabadulj tőle. Keress egy androidos topikot, hátha nagyobb sikerrel jársz. Több ötletem nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#7773) PumpkinSeed válasza hrabanc (#7763) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#7764) sgergi

Köszönöm a válaszokat, szerintem sgergi megoldása lesz.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#7774) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Meg lehet oldani szűrő létrehozásánál, hogy több mail címet írjak be? Próbáltam pontosvesszővel, vesszővel elválasztva, de nem fogadja el. :R

(#7775) sgergi válasza KaiotEch (#7774) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, az "OR" operátort kell használni az email címek között, természetesen idézőjelek nélkül (de az AND operátor is használható, más esetekben).

Én pl. így használom: bundle OR steam OR gmg OR greenmangaming OR gog OR humble OR groupees OR gameagent... és erre használok egy címkét.

[ Szerkesztve ]

(#7776) EmberXY válasza KaiotEch (#7774) üzenetére


EmberXY
addikt

Még a "vagy" jel is használható, ami a || (dupla függőleges vonal) a címek között.

Up the Irons!

(#7777) KaiotEch válasza sgergi (#7775) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez eszembe sem jutott, értem, köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#7778) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy levelet, amit a rendszer a spamek közé tett és én kitöröltem.
Vissza lehet valahogy vonni a törlést?

(#7779) EmberXY válasza somnia (#7778) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha nincs a kukában sem, akkor már nem.

Up the Irons!

(#7780) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy levelet, miszerint regisztráltam a nógrádmegyei iparkamarához, de nem én voltam hanem egy ugyanolyan nevű, akinek az email címében egy pont különbség van. Enyém szitazoltan, övé szita.zoltan ennek ellenére megkapom a leveleit sőt van egy olyan gyanúm hogy ő meg megkapja az enyéimet. Próbakép küldtem egy másik címről az ő címére, és azonnal jelzet a telefonom hogy megkaptam és a címzettnél is kiírja hogy szita.zoltan és mellette virít az én felhasználói képem :F Ez elég nagy hiba mert ha ő is megkapja az én leveleimet amiben jelszavak is lehetnek az nagyon kellemetlen. Találtam egy ilyet [link] de ez hatalmas baromság, még hogy enyém az összes olyan cím amiben csak pontok a különbségek :W Hol tudok kapcsolatba lépni a kedves googleal és jelezni nekik ezt a orbitális hibát. :(((

(#7781) sgergi válasza Oracle (#7780) üzenetére


sgergi
veterán

Az az érdekes, hogy nálam is van pont ugyan ilyen hiba. Néha, kb. évente 1x megkapok olyan levelet, ami csak egy pontban tér el az enyémtől. De érdekes módon a többit nem, illetve eddig tudtommal minden saját levelemet megkaptam én, és nem éltek vissza az én e-mailjeimmel.

(#7782) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

gmail-en próbaképpen megpróbáltam regisztrálni a jelenlegi mail címemet és hibaként ezt írja:

Valaki már használja ezt a felhasználónevet. Fontos: rendszerünk a felhasználónevek esetében figyelmen kívül hagyja a pontokat és a nagybetűket. Megpróbál egy másikat?

a fentiek alapján
kispista@gmail.com = kis.pista@gmail.com

[ Szerkesztve ]

(#7783) Oracle válasza Sanyi.mTs (#7782) üzenetére


Oracle
senior tag

Ez így szép és jó, de mégis sikerült anno regisztrálni a pontos mail címet gondolom nem viccből adta meg azt a kamarának, és most én kapom a leveleit, csak mert nekem nincs pont a címemben mert gondolom én regisztráltam elsőnek ilyen névvel.

(#7784) Littoral válasza Oracle (#7783) üzenetére


Littoral
aktív tag

Még az is lehet, hogy a gmail.hu-ra regisztrált a másik illető, az adminisztrátor pedig, aki felvitte a címét az adatbázisba, automatikusan .com-ot írt helyette, az meg te vagy, ezért kapod a leveleit.
Meg még lehet néhány változat ezen kívül.

(#7785) tusi_


tusi_
addikt

Latott mar valaki olyat, hogy megnyitom a gmail fiokomat es egybol atjelentkezik a facebookra?
Virus lehet ez?
Koszi.

eat, sleep, play, replay

(#7786) plejik


plejik
addikt

Valakinek van már tapasztalat a google apps for work rendszerével céges szinten?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#7787) EmberXY válasza Oracle (#7783) üzenetére


EmberXY
addikt

A címed ponttal kiegészítve (akár több helyen is) vagy anélkül egy és ugyanaz, ugyanahhoz a fiókhoz tartozik, vagyis a tiédhez. Szerintem is valami csúnya félreértés lehet, mint amit Littoral is írt, esetleg egy másik, "g" betűvel kezdődő szolgáltató neve helyett tévesen a gmailt rögzítették, vagy a címzettnél be van állítva egy átirányítás/továbbítás, de elírhatták a címet, stb, de azt nem tartom valószínűnek, hogy ugyanazt a fiókot ketten használnátok, ez már feltűnt volna mindkettőtöknek, de még a gmailnek is.
Javaslom, hogy írj a kamarának, hogy valami félreértés van, amit tisztázni kell, így talán kiderül, hogy mi volt a gond.

Up the Irons!

(#7788) Littoral válasza EmberXY (#7787) üzenetére


Littoral
aktív tag

Előfordul ilyen tévedés amúgy könnyen. Az én e-mail címemmel egy hasonló nevű, de az USA-ban élő emberke regisztrálta magát a PayPal-on - nyilván tévedésből. Én még 2005 körül csatlakoztam a Gmail-hez, így "szám nélküli" felhasználónevem van, amit ma már nem lehet egyik piacvezető e-mail szolgáltatónál sem regisztrálni. Az idegen ember is valószínűleg elírta a regisztrációnál a sajátját, így most én kapom a promóciós értesítéseit, vásárlásra buzdító akciós felhívásait, rendszerüzeneit. Egészen biztosan nem tudta megerősíteni az e-mail címét, így - bár nem ismerem a PP belső dolgait - valószínűleg másik account-ot kellett regisztrálnia ott.
Írtam a PayPal-nak, hogy ez van, értesítsék már valahogy szerencsétlent, de kb. azt írták vissza, hogy ez nem az ő ügyük, sorry for the inconvenience, truly yours.
A kamara nem fog ennyit írni...

(#7789) EmberXY válasza Littoral (#7788) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én, de ha nem is kap infót, legalább tisztázódik a dolog.
Nekem is "első generációs" címem van, 2006 óta, én egyszer valami tárhelyszolgáltatótól kaptam levelet, hogy tisztelt ilyen meg olyan akárki, köszönik a vásárlást, itt vannak a belépési adatok, stb... Tisztában voltam vele, hogy valami tévedés van, életemben nem vettem még semmilyen tárhelyet, de kénytelen voltam tisztázni, nehogy még a végén rámhúzzák, hogy jogosulatlanul visszaéltem az adatokkal vagy ilyesmi... Megköszönték, elnézést kértek, aztán kész.

Up the Irons!

(#7790) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

gmail-nél mennyi idő után törlik a fiókot, ha nem jelentkeznek be rá?

(#7791) kispx válasza Sanyi.mTs (#7790) üzenetére


kispx
addikt

Valószínűleg sosem.

(#7792) TigerCat válasza plejik (#7786) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van. Minden pont úgy működik, mint a sima Gmail esetén, csak jobban személyre tudod szabni, korlátozhatod a felhasználókat, letilthatsz modulokat, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7793) EmberXY válasza Sanyi.mTs (#7790) üzenetére


EmberXY
addikt

A beállításoknál meg lehet adni, hogy mi legyen vele X idő után, ha nincs megadva semmi, akkor valószínűleg nem törlik soha.

Up the Irons!

(#7794) moonguru


moonguru
őstag

Szuper:

Spam mappában mit látok?

Samsung Electronics Magyar Zrt. <no-reply.hu@partner.samsung.com>

Miért van ez az üzenet a Spam mappában? Nem tartja be a Google e-mailek feladóira vonatkozó ajánlott irányelveit. :(

Monitor Guru!

(#7795) Dluinet válasza moonguru (#7794) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha sok veled azonos (közel azonos) felhasználó a spam-be rakja, akkor a google nálad is oda fogja rakni, mert jobban megbízik a felhasználok döntésében

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7796) moonguru válasza Dluinet (#7795) üzenetére


moonguru
őstag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#7797) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mintha megváltozott volna a gmail-be bejelentkezés böngészőben (ff). kéri a felhasználó nevet, majd tovább gomb, és lehet beírni a jelszót.

másnál is ez van? nekem nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#7798) phanfantom válasza Sanyi.mTs (#7797) üzenetére


phanfantom
senior tag

igen, én sem látom benne a logikát:)

(#7799) mexel válasza Sanyi.mTs (#7797) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ismét gratula azoknak a barmoknak akik ezt kitalálták. ( A hülye userek miatt hogy ne keverjék össze a felhasználóneveket)
Az eszükbe sem jutott hogy a jelszókezelő programokat használókat kicsit megszívatják. Nekem kb 30 gmail nevet-jelszót kell menedzselnem, erre nagyon jó volt a jelszókezelő ami egyben kitöltötte amit kell. Így máris nem működik tökéletesen :((( :(((
Ilyen faszságokat minek kell kitalálni? :F

(#7800) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy Gmail fiókom ami aránylag tele van levelekkel, 1% alatti a szabad terület. A levelek egy jó része be van címkézve. Outlook 2013-mal le vannak töltve a levelek (IMAP). A cél az lenne, hogy bizonyos címkéket archiváljunk és aztán töröljünk a Gmailből, így felszabadulna némi hely.
Egyszer neki is futottam, összeszinkronizált a Gmail-Outlook páros. Majd egy címkével ellátott levélkupacot Outlookban learchiváltam és töröltem. Erre Gmailben megmaradtak a levelek és levette róluk a rendszer a címkét. Ennek mérhetetlenül örültem. Most van pár ezer levelem az összesben, amit nem igazán tudom, hogy hogyan fogok előszedni és törölni......

Van ennek az archiválás-törlésnek valami jó módja ?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.