Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Lenne max. 1Gb eltárolni való anyagom, Kisebb 10-100 mb-s nagyságban. Ezt hogyan tudnám felvinni a G-mailra?
Nem akarom a levelek közé tenni.

Live poor, die ritch.

(#7352) sgergi válasza gyáliSanyi (#7351) üzenetére


sgergi
veterán

Ha van Gmail fiókod, akkor van hozzá Drive is. Ez egy felhő tárhely, ide feltöltheted a fájlokat, akár mappákba rendezve is. Szerintem ez a legjobb megoldás, onnan már könnyen tudod kezelni is őket.
Megnyitni Gmailben a jobb felsőben lévő 3x3 négyzet ikonra kell nyomni, és ott Drive.

(#7353) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Köszi! (#7352) sgergi

Ha behúzom a gépről a fájlokat és feltöltötte onnantól már automatikusan el is tárolta azokat?
Meddig tárolja a fájlt?
Akár 1Gb fájlt is tud kezelni?

Live poor, die ritch.

(#7354) sgergi válasza gyáliSanyi (#7353) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, menti automatikusan.
Nem tudom mekkora a max fáljméret, de a drive sugójában biztosan megtalálod.
Elvileg, amig megvan a fiókod, addig tárolja, nincs időkorlát.

(#7355) EmberXY válasza ledgeri (#7350) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem teljesen értem, hogy mi értelme lenne egy adott oldalra ugrani, hiszen ha tudod, hogy hol keresd a levelet, akkor kvázi megvan, nem? A keresőt érdemes inkább használni, a megfelelő kulcsszavakra, feladóra, stb keresve leszűkíthető a kör, a manuális keresésnek semmi értelme, ha tudod, hogy mit akarsz megtalálni.

Egyébként úgy emlékszem, hogy nem is oldalszámot ír, hanem összes levél darabszámot és azon belül egy tól-ig tartományt... :F

Up the Irons!

(#7356) ledgeri válasza EmberXY (#7355) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hogyan keressek pl képre, vagy felépítésre, ha csak ennyire emlékszem? A keresés nemcsak a szavak beírása, és enter ütése....
Kvázi megvan, igaz, nem is értem, hogy az emberek miért keresnek információt, hisz a Földön megvan, minek vele foglalkozni.... mejd szembejön az utcán.
erről is ennyit, bár ez igaz keresésre adott válaszoldalon volt... de mégis létezik....

Eszembe jutott egy jelenet, amit egy klippben láttam,ami egy weboldalon volt, amire feliratkoztam, és küldte a hírlevelet. Erre nem tudok szövegesen rákeresni.... :N

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7357) EmberXY válasza ledgeri (#7356) üzenetére


EmberXY
addikt

"...nem is értem, hogy az emberek miért keresnek információt, hisz a Földön megvan, minek vele foglalkozni.... mejd szembejön az utcán."

Akkor most mégis szükségesnek érzed a keresőt? Előtte még csak az oldalakat nézegetted volna manuálisan. ;]

Már hogyne tudnál rákeresni? Tudod, hogy
-hírlevélről van szó (már a "leiratkozás" szóra is kiadja a hírleveleket kb...),
-weboldal címe esetleg,
-valami speciális info, jellemző, kategória, stb, ami a levél szövegében lehet, stb...

Csak használni kell a fantáziát.

A képen az "1-50" pedig nem oldalszám, nem is lehetne, hiszen egyszerre egy oldalt nézel, nem 50-et... Az azt jelenti, hogy a sok levélből (a pontos számot valóban nem írja, de a keresés szempontjából érdektelen) az első 50-et jeleníti meg, ha lapozol, akkor pedig 51-100, és így tovább, ez azért van, mert 50-re van állítva az egy oldalon megjelenő levelek (beszélgetések) száma. Ezt 100-ra is fel lehet venni (beállítások, általános beállítások, maximális oldalméret --> 15-100-ig van lehetőség), úgy kevesebbet kell lapozni, ez mindenképpen ajánlott, sajnos 100 a maximum jelenleg.

Még annyit fűznék a dologhoz, hogy az azonos kategóriákba tartozó levelekhez érdemes cimkéket használni, így utólag könnyebben visszakereshetők.

Up the Irons!

(#7358) EmberXY válasza EmberXY (#7357) üzenetére


EmberXY
addikt

"15-100-ig van lehetőség" --> javítom magam, 10-100-ig, rosszul emlékeztem.

Up the Irons!

(#7359) ledgeri válasza EmberXY (#7357) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ilyesmit keresnék (inkább várnék el) . Miért? Írom, hogy csak jelenetekre emlékszem. Miért nem keresek hírlevelekre? Mert eléggé sokat kapok eredményül a tipikus hírleveles szavakra. Miért baj ez? Mert ahogy az előbbi (zöld)kép is mutatja nem tudok belemenni 2013-ba egyből csak végiglapozgatva az egészet- akár százasával. Ha csak egy hónapra van erőm akkor újból kell kezdeni+ egy nagyobb számot megjegyezni, vagy ha meg szeretném nézni a korai emaileket, akkor a mostani állás szerint 270-et kelllene kattintanom [az első emailem oldalához 100-assával] (+ potenciális töltésidő), ami a fenti képen látható módszerrel 3 művelet (katt>ír>katt) + töltés... Szerinted melyik az egyszerűbb?

Csak hogy tisztább legyen: nekem a gmailes fiók csak biztonsági mentés a freemailes mögött. Hogy miért csak az, és miért maradt meg a freemail? Nem egyszer előfordult, hogy olyan oldalon regeltem ami pluszt adott, vagy hasonló, több regre buzdító (felhős, 50 GB-os promóciótól kezdve Pöttyös-ig) és nem egyszer előfordult, hogy a freemailre megjött az email, míg a gmailre csak 6-7 úóra multán, ami emailnél picit gagyi... ezért marad el a cimkézés.

+ A keresés találatainak a száma tényleg lehet értelmetlen:

De ha te keresel valamit egy szobában, amiről tudod, hogy benne van abban, akkor nem érdekelne, hogy mekkora is az a szoba?

Összegezve: megoldható, hogy egy fix lapra/napra ugorjak (ami utána tovább lapozható az akörülikre) egyből akár a keresősávban valamilyen formátumot beírva, vagy ezúton is csalódhatok egyet.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7360) sgergi válasza ledgeri (#7359) üzenetére


sgergi
veterán

Most már egyértelműen értem a problémádat, itt a megoldás: A címsorban ez a link fogad: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/p5. Itt a legutolsó tag (p5 - page 5) azt jelenti, hogy hányadik oldalon vagy, így elég csak ezt az értéket átírni.
Nem túl felhasználóbarát megoldás, de van rá azért lehetőség.

(#7361) EmberXY válasza ledgeri (#7359) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a 2013-as leveleidet akarod betölteni, a gmail keresőmezőjébe írd be ezt:

after:2012/12/12 before:2014/01/01

A dátumokat ha szűkíted, akkor akár konkrét hetekig, napokig is el tudsz jutni.

Az oldalszám tekintetében feladom, lehet, hogy neked van igazad, nálam a levelek darabszámát mutatja, hülyeséget meg nem akarok szajkózni.

További keresőoperátorok szükség esetére itt, meg fogsz lepődni, hogy miket tud. :D

Up the Irons!

(#7362) kovy79 válasza ledgeri (#7359) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt én sem értem. Teljesen logikátlan, hogy nem lehet adott lapra / levelekhez ugrani, csak "egérgyilkos" milliónyi kattintgatás után...
A múltkor én is keresgéltem valamit, aminek csak a dátumára emlékeztem +- 2 hónapra.
Kattintgattam egy keveset... :(((

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7363) Oldman2 válasza EmberXY (#7361) üzenetére


Oldman2
veterán

További keresőoperátorok szükség esetére...

Köszi, ez hasznos volt!

(#7364) ledgeri válasza sgergi (#7360) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm!

(#7361) EmberXY Köszönöm!

(#7362) kovy79 Örülök, hogy nem vagyok egyedül... :))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7365) EmberXY válasza Oldman2 (#7363) üzenetére


EmberXY
addikt

+ ledgeri: Nincs mit.

kovy79: Funkcionálisan valóban jó lenne, ha egyből az x. oldalra lehetne jutni, ez szinte alapkövetelmény mindenhol, de ha belegondolsz, attól még nem biztos, hogy a keresett levél egyből ott lesz, lehet, hogy +/- pár oldalt még át kell futni, elvégre több ezer levelet helyileg lehetetlen észben tartani... Viszont ha a közelítő dátumot ismeri az ember, a keresőoperátorokkal egyből be lehet lőni, ugyanott vagyunk... :F

Én ezért cimkézem és archiválom a levelek nagy részét, (szűrőkkel, vagy éppen manuálisan, inkább akkor 2-3 kattintás, mint utána sok...) hogy utólag még könnyebben be lehessen határolni őket, a bejövő fiókomban kb 40-50 levél van, a többi mind rendezve valahova, pedig sok levélről van szó, 2006 óta használom a fiókot.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7366) kovy79 válasza EmberXY (#7365) üzenetére


kovy79
őstag

"keresőoperátorokkal egyből be lehet lőni"

Ja, én meg egyből plazmavágóhoz nyúlok, ha le kell vágnom egy darab lécet...
Ezt a keresőoperátor szót mondd el anyósomnak, oszt' tuti leharapja a fejedet! ;)
Értem én a logikádat, csak mégis egyszerűbb párat kattintgatni, mint utánakeresni, hogy hogy tudnék keresni...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7367) EmberXY válasza kovy79 (#7366) üzenetére


EmberXY
addikt

Senki nem várja el senkitől, hogy kvázi adatbázis lekérdezés szintjén tudja használni a keresőt, ez csak egy plusz lehetőség, hogy ne a gmailt kelljen szidni, ha fél napig kattintgatni kellett...:D

Up the Irons!

(#7368) kovy79 válasza EmberXY (#7367) üzenetére


kovy79
őstag

Márpedig lehet a gmail-t szidni, mert érdekes mód ez a lehetőség kb minden email-szolgáltató webes felületén ott csücsül...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7369) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Jaja: Szép téma is ez a felhasználóbarátság...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7370) EmberXY válasza kovy79 (#7368) üzenetére


EmberXY
addikt

Ízlések és pofonok... Cserébe legalább megbízható, a freemailnél, citromailnél biztosan stabilabb. :D
Én pl a webes felületet nagyon ritkán használom, mobil eszközön pedig a gmail saját applikációjával gyorsabb, mint böngészőből (a programban is működnek az operátorok :D).

Arra azért én is kíváncsi lennék, miért nincs benne a funkció, nem hiszem, hogy a google fejlesztőinek különösebb gondot okozna, talán arra számítanak, hogy ha már valaki a kereső cég szolgáltatását használja, az a keresőt is. Azt a véleményemet viszont továbbra is fenntartom, hogy bár lehetne, elférne, de nem biztos, hogy hatékonyabb, mint a kereső. Nekem pl több ezer levél közt eszembe nem jutna "lapozgatni", ha csak egy támpont is van, ami alapján elindulhatnék, egy keresőtalálat listában pedig már jó eséllyel elég a jobbra/balra nyíl a sikerhez.

Amúgy csak most látom, mekkora baromságot írtam a #7361-ben, az év nem is 12/12-én ér véget, valamiért benéztem (nem mintha feltűnt volna bárkinek)... :B

Up the Irons!

(#7371) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Újabb kérdésem lenne: Hogyan menthetem le az ÖSSZES levelem Gmailről ?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7372) kispx válasza ledgeri (#7371) üzenetére


kispx
addikt

Levelezőklienssel (Pl.: Thunderbird, Live Mail) vagy a Mail Store Home alkalmazással.

(#7373) ledgeri válasza kispx (#7372) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ÓÓ az oldalról ezt sem lehet???

(és mondjam hogy a freemail ezt is tudja...?!)

Egyre inkább elégedett vagyok az "erre nem váltok!" döntésemmel...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7374) EmberXY válasza ledgeri (#7373) üzenetére


EmberXY
addikt

"Egyre inkább elégedett vagyok az "erre nem váltok!" döntésemmel..."

Pedig a felhasználói tapasztalatok alapján ezt semmi nem indokolja.

Up the Irons!

(#7375) ledgeri válasza EmberXY (#7374) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én szerinted mi vagyok?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7376) kovy79 válasza EmberXY (#7370) üzenetére


kovy79
őstag

Nem kell annyira védened a gmail-t, én nem azt mondtam, hogy az egész xar, hanem hogy egy -szerintem fontos- funkció be nem építése szerintem hiba. Egy "sufnicég" alkalmazottjának is eszébe jut eme funkció és be is építi a saját oldalába.

(#7373) ledgeri, azért sajátgépre lementeni szerintem nem vészes egy kliens progival. :) Bár arra vigyázni kell, hogy hogy van az adott program konfigurálva! Nekem a Thunderbird olyan faxán összekuszált mindent, hogy egy hétvégém ráment, mire mindent rendbe tettem. Bár a fiókomra rá is fért, de kicsit bexartam, mikor az összes levelem -látszólag- eltűnt... :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7377) EmberXY válasza kovy79 (#7376) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha nem is hiba, de elférne, ez igaz, de hasznosságát tekintve én valahogy nem látom benne a nagy fantáziát. Ha van mondjuk 30000 leveled, 100-asával az 300 oldal, kisebb oldalmérettel sokkal több. Mi alapján döntöd el, hogy pl a 128. oldal után a 229., majd a 155. oldalt akarod átböngészni egy levél után kutatva, holott fogalmad sincs, hogy hol lehet? A lottón hamarabb nyersz, mint megtalálod. Ahhoz, hogy hatékonyan keress, legalább egy időintervallumot érdemes kijelölni (ha "semmi" támpontunk nincs, annyi legalább van, hogy kb mikor kaphattuk), azon belül meg nincs olyan sok oldal, hogy érezhető különbség legyen a jobb/bal nyíl és a konkrét oldalszám között. :F Szerintem már csak elbeszélünk egymás mellett, annak meg nem sok értelme, én befejeztem a vitát. :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7378) MichaelSD válasza kovy79 (#7376) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez nem hiba, hanem a Gmail így működik. A Gmail keresőoperátorokkal dolgozik, mert adatbázisként kezeli a leveleket és sok levélnél hatékonyabb.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#7379) kovy79 válasza MichaelSD (#7378) üzenetére


kovy79
őstag

Értem, hogy szerinted ez nem hiba és a google a keresést favorizálja, de egy plusz gomb szerintem elfért volna.
Az is jó autó, amin nincs kilincs, de ha bedöglik az elektronikája, hasznos lenne. Akkor is mondhatja az ember, hogy "ez így működik"...

(#7377) EmberXY:
"...fogalmad sincs, hogy hol lehet..."
De legalább lenne egy plusz esélyem (még ha kicsi is), hogy valamit megtaláljak...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7380) EmberXY válasza kovy79 (#7379) üzenetére


EmberXY
addikt

"De legalább lenne egy plusz esélyem..."

De mitől lenne "plusz" esély? Attól, hogy a kereső használatával viszonylag gyorsabban megtalálod, egyenként, random (vagy egymást követő oldalanként) átolvasva meg 2 hét alatt? Ezt én inkább minusznak látom.
Akinek fingja nincs arról, hogy hogy kell keresni és főleg mit, annak meg ugyanolyan az egyenként léptetés is, "egyszer" majd megtalálja, vagy segítséget kér (vagy használja a freemailt)...

Up the Irons!

(#7381) DeFranco válasza EmberXY (#7380) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem az a bajom a gmailes kereséssel - és ez egyre égetőbb probléma, mert egyre gyakrabban nem találok meg leveleket - hogy sokkal kevésbé intuitív mint a sima google keresés.

A gmailes kereséskor csak a pontos szóra dob találatot, sem szótöredékekben nem keres, sem ragozott kifejezésekben, sem esetleges hasonló szavakban (typok akármi). Vagy megadom a pontos szót és csak azt a szót, vagy nincs meg a levél.

Ennél még a PH! keresője is jobb, a google search keresője pedig fényévekkel jobb.

Pedig úgy emlékszem, hogy nem mindig volt ez így, régebben a gmail keresője is olyan intuitív és "gondolatolvasó" volt, mint a search-é. És hogy most nem az, az nagyon megnehezíti a munkát.

(#7382) kovy79 válasza EmberXY (#7380) üzenetére


kovy79
őstag

Baz+, te most megjátszod??
Van fingom róla, hogy kell keresni, de mi van, ha csak sejtésem van arról, amit találni szeretnék?
Tippelgessek? Az nem ugyanolyan időpocséklás, mint a kattintgatás??
Mért baj, ha van még egy lehetőségem valamit megtalálni?
És ha ezt a lehetőséget hiányolom, akkor jön a "fingodsincshogykellkeresni", vagy a túlzásokba esés ("2 hét")?
Hagyjuk, mert büdös lesz...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7383) EmberXY válasza kovy79 (#7382) üzenetére


EmberXY
addikt

Már megbocsáss, ne vedd magadra az általánosítást, csak azt, amit konkrétan neked címezve írok, személyes névmással. :(

A "tippelgetéssel" mire célzol? Arra, hogy megpróbálsz egy leszűkített intervallumban keresni ahelyett, hogy vaktában kattintgatnál az ömlesztett x ezer levél között? Akkor igen, arra gondoltam. Ezek után meg sem merem kérdezni, hogy nem inkább a random oldalszám beírogatás a tippelgetés? :D

Az nem baj, hogy hiányolod, ezzel együtt én is azt mondtam, hogy elférne, rontani nem rontana rajta, de attól még a legkevésbé hatékony módszerrel gyarapodna a lehetőségeid tárháza. Remélem, hogy a google fejlesztői a topikot olvasva a fejükhöz kapnak, hogy "hú baszki, le vagyunk maradva, tegyük be gyorsan, francba a keresővel, hát már a freemail is tudja...". A 2 hét túlzásnak tűnhetett, de belegondolva, ha a levélszám jópár tízezer, vagy afölött van, akkor te a random oldalnézegetéssel nemigen végeznél egyhamar, de legyen neked igazad, pikk-pakk meglenne, a kereső nem is kell.

És nem, nem játszok meg semmit, csak észérvekkel próbálok vitázni, amennyire lehet, indulatmentesen, heveskedés, személyeskedés nélkül, mivel nem az utcán vagyunk, hanem egy kulturált fórumon.

Összegezve az egészet: neked is igazad van abban, hogy egy plusz funkció megléte valamiféle pluszt jelent, így vagy úgy, de bizonyára nem véletlenül nincs benne. A gmail "nagyban" gondolkodik, régebben (lehet, hogy ma is, nem tudom) az volt a szlogenje, hogy "ne kelljen levelet törölni", következésképpen az évek során bizony sok tízezer, vagy több levél is összegyűlhet annál, aki komolyan veszi ezt, ezek között pedig nem lehet a kereső nélkül hatékonyan keresni. A felületet nyilván ennek fényében alakították ki. Ezzel együtt azt is meg kell említeni, hogy a google-nél nem nagyon adnak a felhasználók tetszésére, ha valamit a fejükbe vesznek, azt megcsinálják, "ingyen van, ne szólj bele" alapon, szóval ha ők nem látják ezt fontosnak, a büdös életben nem lesz ilyen.

DeFranco: én nem vettem még észre, nem sűrűn használtam mostanában. Ha *-ok közé raksz egy szót, részletet, akkor se mutat többet?

Up the Irons!

(#7384) ledgeri válasza EmberXY (#7383) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A keresőmotor hatékonysága a beírt szavakon, és az algoritmusokon múlik, de nem minden esetben hatékonyabb, mint az emberi keresés... lásd esetem...

És nem tippelgetés ha az az egyedüli keresési mód, hogy kiválasztasz egy halmazelemet, és tőle elindulsz az egyik irányba.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7385) EmberXY válasza ledgeri (#7384) üzenetére


EmberXY
addikt

"A keresőmotor hatékonysága a beírt szavakon, és az algoritmusokon múlik..."

Azokon is, de azon is, hogy x ezer leveket pillanatok alatt átnéz, míg az ember csak sok idő alatt. Tudom, hogy vesszőparipám lett az "időintervallum", de ha jól emlékszem, te is pont azt szeretted volna, hogy egy bizonyos naphoz, időszakhoz lehessen ugrani, ehhez meg az emberi keresés lassú/lassabb.

"...kiválasztasz egy halmazelemet, és tőle elindulsz az egyik irányba..."

Azt a bizonyos halmazelemet hogyan választod ki, már mint hogyan jutsz el hozzá? Értem, hogy mire gondolsz, de nagyon sok levél mellett ez sokáig tart, és a konkrét oldalszám beírásával sem biztos, hogy ahhoz az elemhez jutsz, ahonnan el akarsz indulni, míg ha pl. egy fix évet akarsz átnézni (ha jól emlékszem, 2013-at írtad), akkor a keresővel ez pontosan behatárolható. Lehet, hogy így is át kell nézni pár száz levelet, de biztosan a jan. 01. és dec. 31. közé eső halmaz összes eleméhez érkeztél, láthatod, hogy hány eleme van, és nem csak haladsz valahonnan valahová.

Egyébként végül meglett a levél, és mennyi idő alatt, valamint hogyan? :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7386) MichaelSD válasza kovy79 (#7379) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem sok minden hibás már a Gmailben, ezért csak a kalendárium és a címjegyzékét használom. De ez nem nem változtat a tényen, hogy a Gmail logikája szerint nincs értelme a gombodnak.
Nem a kilincs nem döglik be, mert 99%ban gyorsabb a kereső mező, mint a lapozgatás. De erre mondtam, hogy rengeteg jó email szolgáltatás van, lehet választani.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#7387) ledgeri válasza EmberXY (#7385) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még nem kezdtem bele, mert más projektjeim is futnak -specialitásban hasonlóak, de magasabb prioritásuak....

Egyébként meg érdemben a HSz-edre nem tudok reagálni. Sok a nézetbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7388) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan desktop app-ról ami jelez, ha üzenetem jött?
Találtam már hasonlót, pl ez, de jobban örülnék olyannak ami push alapján értesít és nem adott időközönként csekkolja, hogy jött-e mail.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7389) kovy79 válasza TheProb (#7388) üzenetére


kovy79
őstag

Bár minialkalmazás, de én évek óta (Vista + 7) használom a Gmail Readert.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7390) TheProb válasza kovy79 (#7389) üzenetére


TheProb
veterán

ja igen azt nem tettem hozzá, hogy win8.1. Ezt használtam én is, csak ugye már nincs ilyen lehetőség :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7391) nyaki01 válasza TheProb (#7390) üzenetére


nyaki01
tag

Üdv Mindenkinek!
Van a könyvelőmnek egy gmail.com-os címe, amit még anno én hoztam neki létre és azt is használja napi szinten Firefox és IE böngészőn keresztül felváltva.
Olyan problémába ütköztem, hogy a gmail-t csak a böngészőn keresztül tudjuk megnyitni és mivel használ olyan programokat, ami APEH-hez kötve levelet küld, így nem tudja elküldeni, mert egyik kliense (Windows Live Essential, Outlook) sem hajlandó kezelni a leveleit. A HTML felületen az átirányítási protokolokban a POP és az IMAP is aktív. Valami gabesz lehet a felületével, mert ha az említett klienseiben az én gmail.com címemet használom ua.-on beállításokkal a kliensen belül, akkor az én leveleim tökéletesen letöltődnek IMAP protokolon keresztül, míg az övénél nem hajlandó csatlakozni sem IMAP-on, sem POP-on keresztül. Állandóan jelszóhibával leáll és kéri a helyeset, miközben ua.-ok az adatok vannak a hitelesítésnél megadva, mint ami egyébként a HTML felületen megy.
Teljesen tanácstalan vagyok benne. Már gondoltam arra, hogy a saját hálózatában van valami hiba, ezért az itthoni gépemen található kliensekkel is kipróbáltam a leveleinek a letöltését, de dettó jelszó hibát ír ki. A különbség az ő és az én gmail-es felületünk beállításai között, hogy neki van a Google+ is használatban.
Mi lehet a gond?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7392) EmberXY válasza TheProb (#7390) üzenetére


EmberXY
addikt

Előtte működött? Volt esetleg jelszócsere a közelmúltban?

Itt egy hasonló esetről olvashatsz, ezt úgy oldották meg, hogy átmenetileg kikapcsolták a pop-ot és imap-et, klienseket bezárták, aztán a webes felületen beléptek a fiókba, majd elnavigáltak a https://accounts.google.com/DisplayUnlockCaptcha oldalra, ahol a fiók hozzáférést lehet engedélyezni a különféle alkalmazások számára. Miután engedélyezték, visszakapcsolták a pop-ot és imap-et, és utána működött a dolog...
Egy próbát megér szerintem, hátha.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7393) TheProb válasza EmberXY (#7392) üzenetére


TheProb
veterán

ezt most nem egészen értem. Mi működött és mi előtt?
Hogy jön ide az IMAP/POP3?
Win8.1-re szeretnék egy notifiert ami értesít ha levelet jött, többé kevésbé már találtam ilyet, csak arra voltam kíváncsi hogy valaki tud-e olyat ami nem időközönként ellenőrzi hogy jött-e levél, hanem pusholás alapján értesít. Magyarul amint megjött a levél rögtön pittyen

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7394) EmberXY válasza TheProb (#7393) üzenetére


EmberXY
addikt

Hoppá, valóban rossz hsz-re válaszoltam, nyaki01-nek szántam a #7391-re, de megkavarodhattam egy kicsit. :B :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7395) nyaki01 válasza EmberXY (#7394) üzenetére


nyaki01
tag

Üdv!
Ezt meglesem. Érdekes felállás. Amint lesz eredményem jelentkeznék.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7396) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Szűrő beállításban kellene egy kis segítség...

Az lenne a cél, hogy minden elküldött levél, ami nincs címkézve és 1 évnél régebbi, automatikusan törlődjön. Erre nem találtam beállítási lehetőséget, ráadásul ha jól tudom, az elküldött levelek mappa már eleve egy keresési mappa, nem címke. Ötlet?

A másik, hogy azokat a leveleket, amelyeket az elküldött levelekből címkézek fel, hogy lehetne eltüntetni onnan és csak az adott címkében megjeleníteni? Ha külső alkalmazással csinálom (OS X Mail, Thunderbird, iOS Mail app) akkor ez így történik, viszont ha webes felületen, vagy gyári Gmail app-ban, akkor sajnos ott is megjelenik és a címke alatt is.
Sziasztok,

Szűrő beállításban kellene egy kis segítség...

Az lenne a cél, hogy minden elküldött levél, ami nincs címkézve és 1 évnél régebbi, automatikusan törlődjön. Erre nem találtam beállítási lehetőséget, ráadásul ha jól tudom, az elküldött levelek mappa már eleve egy keresési mappa, nem címke. Ötlet?

A másik, hogy azokat a leveleket, amelyeket az elküldött levelekből címkézek fel, hogy lehetne eltüntetni onnan és csak az adott címkében megjeleníteni? Ha külső alkalmazással csinálom (OS X Mail, Thunderbird, iOS Mail app) akkor ez így történik, viszont ha webes felületen, vagy gyári Gmail app-ban, akkor sajnos ott is megjelenik és a címke alatt is.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7397) attiati


attiati
veterán

ha több gmail fiókba vagyok bejelentkezve (asztali gépen), akkor hol lehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett?

most mindig ugyanabba a fiókba lép be automatikusan, ha a gmail.com oldalra megyek

(#7398) Dluinet válasza attiati (#7397) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen böngészővel használod?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7399) attiati válasza Dluinet (#7398) üzenetére


attiati
veterán

mozilla

(#7400) Dluinet válasza attiati (#7399) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt hittem chrome, mer ott gmail account a bejelentkezés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.