Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Az MS Outlook 2010-hez szeretném hozzáadni egy több éves gmail fiókomat a többi gmail-os fiókom mellé, de sehogyan sem engedi.
Nem tud az Outlook teszt üzemben bejelentkezni, de úgy sem megy, ha kézzel adok meg minden beállítást, holott a böngészőből belépve remekül működik minden.
Közben olyan üzeneteket kapok a biztonsági másik gmail-os e-mail címemre, hogy "bejelentkezési kísérlet megakadályozva". Miért akadályozza meg a belépést a levelező kliensből ha engedélyezi a böngészőből?
Megnéztem a pop3/smtp beállításokat ezerszer, összehasonlítottam a többi gmail-os címem beállításaival. Minden egyezik.
Mi lehet a probléma?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8152) Jarod1 válasza laktop (#8151) üzenetére


Jarod1
addikt

imap ot csinálj, és egyébként a gmail webfelületén engedélyezd a hozzáférést...

(#8153) laktop válasza Jarod1 (#8152) üzenetére


laktop
tag

IMAP-pal sem tud az Outlook csatlakozni, de én amúgy is pop3-at szeretnék.
Természetesen engedélyezve van a webfelületen minden, ami kell.
Közben kipróbáltam másik 3 gmail-es címemmel, de azokat sem tudom felvenni az Outlookba. Weben keresztül minden tökéletes, de az MS Outlook nem tud bejelentkezni egyik cím esetében sem. Mindig újra kéri a felhasználónevet és a jelszót.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8154) beldeczki válasza laktop (#8153) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Alkalmazásjelszó?

(#8155) laktop válasza beldeczki (#8154) üzenetére


laktop
tag

Az meg mi?
PC-ről és MS Outlook 2010-ről van szó.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8156) Jarod1 válasza laktop (#8153) üzenetére


Jarod1
addikt

Tűzfal víruskereső nem blokkolja?

(#8157) laktop válasza Jarod1 (#8156) üzenetére


laktop
tag

Tűzfal és víruskereső beállítások már több hónaposak, port tiltással, szűréssel és egyéb nyalánkságokkal, de teljesen kikapcsoltam a próba idejére már a végén ezeket is. Meg hát a másik 5 gmail-es címem se működne már évek óta, ha a port átengedésekkel vagy egyéb beállításokkal lenne a probléma.
Egyszerűen tanácstalan vagyok. Ilyenkor szokott valami hót egyszerű dolog lenni a probléma.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8158) beldeczki válasza laktop (#8155) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Gmailben hozz létre alkalmazásjelszót és azt kell megadni az outlookban az emailhez, szerintem ott lesz a gond, egyéb ötletem nincs. link

(#8159) laktop válasza beldeczki (#8158) üzenetére


laktop
tag

A linkre kattintva az alábbi szöveg jelenik meg: "A keresett beállítás az Ön fiókjánál nem érhető el.".
Alkalmazás jelszót csak akkor lehetne létrehozni, ha be lenne kapcsolva a kétlépcsős azonosítás. Ezt pedig nem szeretném használni.
Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma, mert akkor a korábbi 5 gmail címem miért működik? Az is fura, hogy nemrégen további címeket próbáltam felvenni, de azok szintén nem sikerültek, viszont azóta a sima, egyszerű alap lépésekkel mégis sikerült további 4 címet felvennem az Outlookba. Nem értem, hogy most mi van :) Mi lehet a különbség a gmail fiókjaim között? Miért lehet az egyiket gond nélkül, fél perc alatt felvenni, a másikat meg sem pop3-mal, sem imap-pal, sem egylépcsős, sem pedig kétlépcsős azonosítással pedig sehogyan sem.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8160) laktop válasza laktop (#8159) üzenetére


laktop
tag

Közben annyi fejlemény, hogy sikerült :)
Nem értem, hogy miért, de azoknál a fiókoknál, amiket nem sikerült felvenni az Outlookba, ott az accountnál bekapcsoltam a "Kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése"-t. Pedig ezt korábban is kipróbáltam, de akkor sem sikerült bejelentkeznie az Outlooknak a fiókomba.
Most már csak azt nem értem, hogy a többi fiókom elérése miért működik, ha azoknál ez a funkció ki van kapcsolva?
Ezt a beállítást életemben még egyszer sem piszkáltam egyik fiókomban sem.

Azért az is vicc, hogy a Microsoft Outlook kevésbé biztonságos alkalmazásnak minősül :)

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#8161) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Telefonon az Inbox-ot használom. Az a gondom, hogy nem kérdezi le a leveleket, nem jelzi ha beérkező levél van. Csak ha belépek az alkalmazásba akkor látom hogy jött valami, vagy esetleg még akkor sem, csak ha frissítettem. Lehet vele valamit csinálni hogy jelezze ha érkezett valami?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8162) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv! Ki lehet kapcsolni a bejelentkezés értesítőt? Ha igen, hol?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8163) okay


okay
aktív tag

Hello!
Meg lehet oldani hogy egy bizonyos feladótól az üzenet ne az elsődleges, promóció, és ilyen előregyártott fülekre érkezzen? Vagyis az lenne a legjobb ha új fület hozhatnék létre, de ilyet nem lehet? A címkével nem érek semmit, vagy hogy oldjam meg hogy nem a beérkezőbe jöjjön, de ne is a többi kategóriába?
köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#8164) sgergi válasza okay (#8163) üzenetére


sgergi
veterán

Tudtommal fület nem tudsz létrehozni, a szűrővel kell játszanod. Ha nem akarod, hogy a beérkezőbe jöjjön, akkor címke létrehozásánál x-eld be azt, hogy beérkező mappa kihagyása.

(#8165) donjohnson


donjohnson
addikt

"Egy a(z) *****@citromail.hu fiókjában található üzenet érvénytelen méretű, ezért a szerveren maradt.
Köszönettel:
A Gmail csapata"

megnéztem a citromail fiókomat, de semmi levél.
ez mi lehetett? :F

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8166) fkrinya


fkrinya
tag

Sziasztok!

Elfogyott a Google tárhelyem és vásároltam, így most 100Gb van, amit a Google Drive-ban már látok is, de a Gmail-ben nem. Nem tudok már sem fogadni, sem küldeni, fent egy piros sávban írja, hogy vásároljak tárhelyet, majd, ha arra rákattintok, akkor mutatja, hogy 100Gb-ból 18Gb foglalt.
Ha egy tárhely alatt működik a Drive és a Gmail, akkor a Gmail miért nem látja?

Köszi! :R

(#8167) EmberXY válasza fkrinya (#8166) üzenetére


EmberXY
addikt

Mennyi idő telt el a vásárlás óta? Nem lehet, hogy csak átmenetileg nem frissült le minden a google-nél? :F

Up the Irons!

(#8168) fkrinya válasza EmberXY (#8167) üzenetére


fkrinya
tag

Ma reggel 9 előtt történt a vásárlás és nem sokkal később meg is jelent a 100Gb-os tárhely.
Ha a Drive-ot nyitom meg, akkor minden rendben, ha a Gmail-t, akkor kiírja, hogy megtelt a tárhely, vásároljak további tárhelyet, aztán, ha arra rákattintok, akkor megint azt mutatja, hogy megvan a 100Gb és van egy csomó helyem. :F

(#8169) EmberXY válasza fkrinya (#8168) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor valami fórumon írni kell nekik...
Egyébként azért kérdeztem, mert elő szokott fordulni, hogy nem azonnal szinkronizál össze mindent, gondolom kismillió féle szerveren vannak tárolva az adatok.

Up the Irons!

(#8170) fkrinya válasza EmberXY (#8169) üzenetére


fkrinya
tag

Azóta megoldódott, tegnap este megkapta a Gmail-em is a tárhelyet :)
Köszi!

(#8171) EmberXY válasza fkrinya (#8170) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit. Akkor végülis jól gondoltam, csak idő kellett, hogy összerázódjon a rendszer. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8172) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Az vajon mitől lehet, hogy bizonyos kontaktokhoz tartozó képek napokig nem jelennek meg az android alkalmazásban? Aztán pár napig ok, utána ismét hiányoznak.
Szinkronizálás megy, asztali gépen ott vannak a képek.

#?*@&!

(#8173) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy van-e olyan beállítás, vagy plugin Gmail-hez, ami a megválaszolt leveleket megjelöli valahogy. Például a Hotmail egy jobbról-balra visszaforduló nyíl piktogrammal (is) jelzi, hogy arra a levélre már válaszoltam:

Köszönettel:
kuyarashi

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#8174) Dluinet válasza kuyarashi (#8173) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy számot rak mögé, mennyi levél van mögötte

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8175) kuyarashi válasza Dluinet (#8174) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. Igen, de mikor már 5-10 levelet váltottunk egy ügyféllel, akkor nem fogom tudni a számból meghatározni, hogy a legutóbbi üzenetére válaszoltam-e már, vagy csak elolvastam. Ráadásul ketten is használjuk ezt a fiókot. (Az sem segítség, hogy a szám páros, vagy páratlan. :) Gondolom ezt nem kell mondanom.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#8176) Dluinet válasza kuyarashi (#8175) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kikapcsolod a beszélgetések összefűzését és ezt alkalmazod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8177) kuyarashi válasza Dluinet (#8176) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tényleg!
Kösz a segítséget. :) Viszont az összefűzést (Beszélgetési nézet) be kell kapcsolni hozzá, ahogy a leírás is mutatja.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#8178) kuyarashi válasza kuyarashi (#8177) üzenetére


kuyarashi
őstag

Még vannak érdekességek, de működik!
Köszi!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#8179) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hogy lehet egy adott feladótól jövő levelet automatikusan egy label-be érkeztetni, hogy az inbox-ban ne is jelenjen meg?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8180) sgergi válasza rii (#8179) üzenetére


sgergi
veterán

Ha nem akarod, hogy a beérkezőbe jöjjön, akkor címke létrehozásánál x-eld be azt, hogy beérkező mappa kihagyása.

(#8181) rii válasza sgergi (#8180) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

esetleg megkérdezhetem még, hogy ha csináltam egy label-t, akkor a már inbox-ban levőket hogy lehetne átrakni oda, hogy az inbox-ba ne jelenlenek meg? .-)
vagy ez nem folder jelleggel működik? .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8182) Dluinet válasza rii (#8181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amikor létrehoztad a szűrőt, akkor megkérdezte, hogy alkalmazza a bent lévő levelekre vagy csak az újakra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8183) EmberXY válasza rii (#8181) üzenetére


EmberXY
addikt

A szűrő létrehozásakor olyan feltételt adsz meg, ami igaz a már beérkezett levelekre is, és a végén azt az opciót is kiválasztod, hogy alkalmazza a már meglévő levelekre is. Ekkor azok is átkerülnek a megfelelő címke alá.

Up the Irons!

(#8184) sgergi válasza rii (#8181) üzenetére


sgergi
veterán

Ahogy előttem is írták, létrehozáskor megkérdezi, hogy a régi levekre vonatkozzon-e a dolog. De utólag, ha szerkeszted a szűrőt, akkor is hozzá tudod adni a régi leveleket.

(#8185) bhonti


bhonti
tag

Lumia 530 mobil idén nem akarja frissíteni a leveleket. Megy valakinek?:0

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#8186) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy a gmail a G+ alapján létrehozott nekem egy KÖRÖK kategóriát amiben a köreim szerepelnek. Emlékeim szerint ez már már így van egy ideje viszont ma tapasztaltam először, hogy a köreimben lévő emberek levelei nem jönnek be a beérkező levelek közé, valamint értesítést sem kapok róluk. Onnan tudtam meg, hogy válaszoltak egy levelemre, hogy telefonon mondták, továbbá miután nem találtam ennek ellenére sem a beérkező levelek között, megnéztem az elküldött leveleket ahol az általam korábban küldött levelet félkövéresítetten találtam kiemelve ami a választ is tartalmazta. A körök szűröt nem találom a szűrők között, hogy szerkeszteni tudjam, így az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám a KÖRÖK-be érkező levelet a bejövő levelek közé irányítani, továbbá, hol tudom beállítani, hogy milyen jellegű, kategóriájú levelekről (KÖRÖK, elsődleges, közösségi, promóciók, frissítések) kapjak e értesítést e vagy sem. Lassan kezdek elveszni a beállításokban és azok összefüggéseiben :(

[ Szerkesztve ]

(#8187) tibyke75


tibyke75
csendes tag

Sziasztok a bejövő üzenetek közt mindig jelöl egy új üzenetet nem tudom kitörölni valaki tud segíteni benne

Műveletlen disznó...te meg mit bámulsz itt, Hokibrikett ?

(#8188) sgergi válasza tibyke75 (#8187) üzenetére


sgergi
veterán

Az összes levél címkét nyisd meg, a keresősávba írd be, hogy is:unread, enter, így megmutatja, hogy melyik az olvasatlan, így azt már tudod törölni, vagy elolvasni.

(#8189) sgergi válasza Danecay (#8186) üzenetére


sgergi
veterán

Beállítások/ beérkező levelek/ Kategóriáknál csak az Elsődleges-t pipáld be. Akkor elvileg minden levélnek be kell mennie a beérkező levelekhez. Nem biztos, hogy ez a gond, de első próbának megteszi.

(#8190) rii


rii
nagyúr

küszönöm a sedgítségetekt, de sajnos nem látom át a gmail beállítási lehetőségeit, annyi minden van .-(

settings - settings - labels - (pinterest label) : Show in message list -et Hide-ra raktam, mégis megjelenik az Inbox-ban, az Edit-re rányomva meg csak a "Nest label under:" -nél lehet megadni másik Labelt

az inbox-ban most is ott vannak a pinterest levelek, és mindegyik ilyen levél jelenleg két label-lel van megjelülve: inbox , pinterest

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8191) sgergi válasza rii (#8190) üzenetére


sgergi
veterán

Mert nem abban a menüpontban kell a szűrést létrehozni, hanem a Beállítások/ Szűrők és letiltott címek/ Új szűrő létrehozása. Itt megadod a feltételeket a szűréshez, utána rányomsz a Továbbra, és ott tudod megadni, hogy arra a szűrési feltételre melyik Címkét használja ( tehát a címke és a szűrés létrehozása teljesen más dolog), illetve itt tudsz megadni olyan dolgokat, hogy Beérkező mappa kihagyása, illetve a régebbi levelekre is vonatkozzon a beállítás.

(#8192) rii válasza sgergi (#8191) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

asziszem mán talán meglesz .-)

".... illetve a régebbi levelekre is vonatkozzon a beállítás....."
a --Szűrő alkalmazása az egyező beszélgetésekre (104) is.-- lenne az?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8193) sgergi válasza rii (#8192) üzenetére


sgergi
veterán

Igen.

(#8194) rii válasza sgergi (#8193) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8195) gabyka


gabyka
aktív tag

Srácok/lyányok...ezt az ébredőerős buziságot, hogyan lehet kikapcsolni/visszaállítani? A pöcköm tele van, hogy a youtube-n mindig vinnyog ha hangerőt akarok állítani...és a többi...köszi elóre is.

[/Természetesen kerestem rá...de lehet rosszul...OFF]

(#8196) kali válasza gabyka (#8195) üzenetére


kali
legenda

Ha Google-alkalmazásaidat szeretnéd visszaállítani megszokott formájukba, látogass el ide: google.com/starwars, majd húzd vissza az avatarodat középre, és kattints az \„Alaphelyzetbe állítás\” lehetőségre. Ellenkező esetben ez a Google-élmény 2016. február 1-jén automatikusan alaphelyzetbe áll.
forrás: link

(#8197) gabyka válasza kali (#8196) üzenetére


gabyka
aktív tag

Hálás köszönetem :R

(#8198) csababarca


csababarca
őstag

Adott egy 4.4.2es android telefon (LG Optimus G), Gmail alkalmazásban két fiók van.
Az egyiket szeretném eltávolítani, mert nem az enyém, hanem azé akinek kölcsönadtam pár hétre.
Hogyan tudom ezt megtenni?
Sehol nem találom ezt az opciót, bementem a beállításokba, fiókok kezelése, de nem ad ki ilyen lehetőséget. :F

megoldva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#8199) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Vízszintes nézetben sehogy nem néz ki és még hasznavehetetlen is. Függőleges módban jó is lenne, de nem értem miért nem mutatja a levél teljes formátumát (jobb oldalon). Egyik szélesebb és oldalra is kell görgetni, másik meg ki sem ér a böngésző széléig. Valahogy ezt nem lehet egységesíteni? :F

(#8200) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget. Baromi sok levelet kapok minden nap, de nem is tudom, hogy milyen oldalakról mert nem nagyon szoktam olyasmire járni ami küld, végülis mindegy. Nincsen a gmail-ban valami olyan funkció hogy egy bizonyos emailról érkező levelek egyből a kukába kerüljenek vagy meg se kapjam? több ilyen is van szóval több szűrőre lenen szükségem

köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.