Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) #22237440


#22237440
törölt tag

Sziasztok. Mi a gond? Tegnap visszaváltottam a Hangoutsról a régi csevegőre, mert egyáltalán nem mutatja helyesen a jelenlevőket. A tegnap még minden rendben volt a megjelenítéssel, de ma egyáltalán nem akar semmit mutatni a csevegő. Pontosabban csak a fotómat látom és a névsort, de semmi egyebet. Mi történik? :F

(#7602) #22237440


#22237440
törölt tag

Ez nem tetszik nekem. Miért van nekem sárga háromszöges lakatom? Hogy tudom megváltoztatni?

(#7603) mikk2000 válasza Dluinet (#7600) üzenetére


mikk2000
őstag

Freemailról tudtam gmailos + -os címre levelet küldeni, csak az a gond, hogy szerintem azt a spam robotok is tudják, nem lehet nagy gond olyan plusz kódot betenni, hogy a "+" jel előtti címet vegyék a tényleges címnek gmail esetén...

(#7604) mikk2000 válasza #22237440 (#7602) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem az is zöld lakat, de az neked nem segít. Mondjuk az is lehet, hogy maga a csevegés rész nem biztonságos, és ezt érti azalatt hogy "más forrásokat is tartalmaz". Szóval esetleg nézd meg úgy is, hogy a gmail főoldalán nézed meg a tulajdonságokat, persze előtte lépj ki minden böngészőből/oldalról és várj 1 percet utána.

A lakat tulajdonságból látszik, hogy Chrome-ot használsz, kipróbáltad a nem működő csevegőt mondjuk firefox vagy IE alól, hogy a böngésző egyedi hibáját ki lehessen zárni?

(#7605) Oldman2 válasza #22237440 (#7601) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha a régi csevegőn a Google Talk-ot érted, azt már nem kezeli a Google.

(#7606) #22237440 válasza Oldman2 (#7605) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nagyot tévedsz, mert működik és kezeli. Próbáld ki. :U

(#7607) Oldman2 válasza #22237440 (#7606) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszönöm, nem használom. Nemrég olvastam valahol hogy a Google végleg leállította a GTalk támogatását.
De ha nem, akkor nem. Ez is egy info.

(#7608) csferke válasza #22237440 (#7606) üzenetére


csferke
senior tag

(#7609) Dluinet válasza mikk2000 (#7603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindenhonnan lehet küldeni + jelel ellátott email címre
inkább az a gond, hogy + jeles emailcímet nem fogadnak el regisztrációkor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7610) #22237440 válasza csferke (#7608) üzenetére


#22237440
törölt tag

Értem. Akkor nekem mégis miért működik? He? A Hangouts pocsékabul működik nálam mint a GTalk.

(#7611) csferke válasza #22237440 (#7610) üzenetére


csferke
senior tag

He, nálam is működik !!
Viszont a Google már pár éve nem fejleszti!!

(#7612) kispx válasza kispx (#7584) üzenetére


kispx
addikt

És az értesítő is megjött.

(#7613) mikk2000 válasza csferke (#7611) üzenetére


mikk2000
őstag

Az a "he" nekem is szemet szúrt :D

(#7614) EmberXY válasza kispx (#7612) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem is. Néztem, hátha jött vele még 2 giga, de nem jött. :D

Up the Irons!

(#7615) w.miki


w.miki
veterán

Androidon, ha megy a gmail fiók, de az illető elfelejtette a GMAIL fiókjának a jelszavát, de a telefonján be van állítva a GMAIL, és a naptár is, az android műkődik, akkor hogyan tudná előszedni a jelszót is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7616) Dluinet válasza w.miki (#7615) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pc-n kezdeményez elfelejtett jelsuzó miatt jelszó visszaállítást, az megkérdezi hogy máshol be tud e lépni > igen> akkor a levelei közé elküld egy linkent amivel új jelszót adhat meg > ezt telefonon megnyitja és beírja az új jelszót

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7617) w.miki válasza Dluinet (#7616) üzenetére


w.miki
veterán

hol van ez pontosan?
amit én találtam, elfelejtett jelszó után, mindenféle biztonsági kérdést tett fel (utolsó jelszó, első telefonszám, stb...) amire szintén nem emlékszik, mi volt

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7618) Dluinet válasza w.miki (#7617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak akkor működik ha nem állított be más jelszó helyreállító kérdést meg ilyesmit
esetleg megkérdezi ismerősei e-mail címét
pénteken csináltam, akkor tökéletesen működött

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7619) w.miki válasza Dluinet (#7618) üzenetére


w.miki
veterán

máshogy nem lehet?
mondjuk a telefonról, valahogyan?

PCn nekünk ilyen kérdéseket tett fel, amire nem emlékszünk
(ismerősnek pedig nem küldött levelet, ebből a fiókból)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7620) Dluinet válasza w.miki (#7619) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak azt lehet amit felkínál
nekem még nem volt két egyforma jelszóvisszaállítási procedúra a gmailnél

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7621) kovy79 válasza w.miki (#7619) üzenetére


kovy79
őstag

Szerintem pont ez a lényeg, hogy csak telefonról ezt ne lehessen megcsinálni. Ha ellopják a telefont, gyakorlatilag ellopnák az email címet is...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7622) #22237440 válasza csferke (#7611) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nem fejleszti és mégis jobban működik, mint a kiakasztó Kiakasztottak. :))

(#7623) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok.
Van egy gmailem, ahol amikor még csináltam anno viccből a névhez Jocikát írtam. Na ezt hogy lehetne megváltoztatni? Már próbáltam a beállítások->fiók menüpontban, de ha bemegyek a fiók beállításaihoz mindig azt írja ki, hogy Jocika, Imre helyett. Hogy lehet ezt orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#7624) kovy79 válasza IMIIKE1998 (#7623) üzenetére


kovy79
őstag

Beállítások -> Fiókok és importálás -> E-mail küldése erről a címről - > adatok szerkesztése
Nekem itt lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7625) IMIIKE1998 válasza kovy79 (#7624) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi.

(#7626) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A szakikhoz lenne kérdésem! :DDD
Van-e olyan beállítási lehetőség a Gmailben, hogy egy bizonyos időpont után az összes bejövő levelet egyből a kukába tegye, vagy olyan is jó, hogy egyáltalán ne fogadjon semmit!
Fura lehet a kérés, de azért kell, mert beadandót kell elkészíteni a diákjaimnak határidőre és akinek nem érkezik meg időben, az így járt! :C

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7627) Dluinet válasza Dolphine (#7626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a beállításokban > általános rész > legalján az automatikus válasz (csak napot lehet megadni)
olyan tárgyszöveget adsz meg, amit biztos nem használsz máskor

majd készítesz egy szűrőt, hogy amelyik levélnek ez a tárgya (idézed), azt dobja a kukába

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7628) Dolphine válasza Dluinet (#7627) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm szépen! :R
Ez akkor is működik, ha az illető nem tölti ki a tárgy mezőt? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7629) Dluinet válasza Dolphine (#7628) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most néztem újra, a feladónak csak az első levelére küldi a választ, ha több levelet küld akkor a többire már nem ír vissza

ha még egyszer elküldi a levelet, akkor simán megkapod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7630) Dolphine válasza Dluinet (#7629) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm, hogy megnézted.
Azt hiszem úgy van, hogy naponta csak négy levélre ír automatikus választ!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#7631) Dluinet válasza Dolphine (#7630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy feladónak csak 4 napot válaszol

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7632) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Láttam megújult a gmail címtár a webes felülten. Lenne egy olyan gondom hogy eddíg egyes névjegyeket áttudtam rakni csak csoportba úgy hogy a névjegyzékben nem szerepelt most viszont nem tudom amióta új lett. Amiket a csoportba rakok csak ott szeretnék látni a névjegyeim között nem. Ebben szeretnék segítséget kérni ha van rá megoldás,
Köszönöm előre is

(#7633) csferke válasza laabom (#7632) üzenetére


csferke
senior tag

A Névjegyek között kiválasztod a személyt/személyeket ekkor a lista felett megjelenik egy "csoport" ikon.

Ha még nincs csoportod akkor "Új létrehozása". A következő lépésben a "csoport" ikonnál kiveszed a pipát a Névjegyek elől. A következőkben erre a második lépésre már nem lesz szükség csak a pipát rakosgatod

Ezután, nézd meg a telefonod névjegytárát. Meglehet, hogy pl. a Család csoport 2x szerepel. A Google ugyanis alapból készít ilyen "Körök"-et a Google+ szolgáltatásban, amiket a Címtárban is láthatsz. Ha ez zavar akkor a Google+-ban törölheted a Körök-et.

(#7634) laabom válasza csferke (#7633) üzenetére


laabom
tag

Köszi már megoldottam. De azt kérdeztem hogy az új címtárban hogy lehet mivel ott kivették ezt a lehetőséget vagy én nem találtam. Régiben tudom hogy így lehetett megoldani de ha megnézed az újnál bárhol is kerestem ilyen lehetőség már nincs.
Szerencsére át tudtam állítani a régire remélem idővel nem fogják a régi címtárat eltörölni. Nem is értem mire volt jó ez az újítás

(#7635) Dluinet válasza laabom (#7634) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt tudod állítani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7636) laabom válasza Dluinet (#7635) üzenetére


laabom
tag

A linkedre "hiba történt az adatok betöltésekor" jön be. Amúgy az újba szerintem nem lehet úgy beállítani ahogy én szeretném de amíg a régi is jó addig okés a dolog :)

(#7637) Dluinet válasza laabom (#7636) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A címtárt ha megnyitod, akkor bal oldalt alul lehet aktiválni a Google névjegyeket ahol tudsz mindent csinálni, csoportot törölni csak akkor lehet, ha minden csoporttagot kiszedted belőle.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7638) laabom válasza Dluinet (#7637) üzenetére


laabom
tag

Látom te nem érted amit kérdeztem. Aki válaszolt rá ő megértette. Azt szerettem volna az "új címtárban" hogy amelyik névjegyeket belerakok egy csoportban azok csak ott legyenek a sima címtárba ne jelenjenek meg. De szerintem ez nem megoldható az új címtárban esetleg ha valaki tudja annak örülnék.

(#7639) Dluinet válasza laabom (#7638) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyan lehetőség nincs nincs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7640) laabom válasza Dluinet (#7639) üzenetére


laabom
tag

Most nincs de a régiben volt...

(#7641) Fecogame


Fecogame
veterán

Csináltam címkéket, áthelyeztem ide jónéhány levelemet is, hasznos dolog :)

Már csak az a kérdés, hogy hogyan lehet őket sorrendbe tenni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7642) EmberXY válasza Fecogame (#7641) üzenetére


EmberXY
addikt

A címkéket elvileg névsor szerint rendezi, tudtommal átvariálni nem lehet.

Up the Irons!

(#7643) #79621120


#79621120
törölt tag

Hogyan lehet a spam szűrőt beállítani , hogy blokkolja a kundenserver.de domaint ?

(#7644) kovy79 válasza #79621120 (#7643) üzenetére


kovy79
őstag

Tudtommal blokkolni nem lehet, csak ha egyszer spam-nek jelölted, utána mindig átteszi (gondolom adott feladótól) a spam mappába.
Én is akartam blokkolni anno leveleket, de azt a választ kaptam, hogy nem lehet és nem is találni ráutaló beállítást.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7645) EmberXY válasza #79621120 (#7643) üzenetére


EmberXY
addikt

A biztonság kedvéért akár egy szűrőt is létrehozhatsz, ami törli, ha netán átjutna a spam szűrőn.

Up the Irons!

(#7646) Mewryck


Mewryck
tag

Hali!

Párom gmailes címét feltörték és beregisztráltak a paytm oldalára. Jelszót változtattam,írtam paytm-nek is,hogy mitörtént,ott is jelszót változtattam.
A regisztráció március 7-én történt 16:52-kor (3-4 levél jött a paytm-től), gmail fióktevékenysége szerint nem történt belépés március 7-én(be sem volt kapcsolva akkor a gép egész nap),eszközök között csak egy asztali gép van,amiröl beszokott lépni. Akkor ezt mégis hogy hozták össze?

u.i.: Korábban az én címemet is feltörték és beregisztráltak vele facebookra,de ott a fióktevékenységnél mutatta is,hogy spanyolországból léptek be.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#7647) bigdady válasza Mewryck (#7646) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem egy androidos telo szinkronizált hónapokig. Jelszó váltás sem segített. Google törölte ki 1 hónap után.
Azóta brutális jelszót használok (előtte is szorong volt...) kis betű nagy betű szimbólumok ismétlődéssel és vagy 15 karakteres. Ha és mindezt kétlépcsős azonosítás mellett :)

[ Szerkesztve ]

(#7648) Mewryck válasza bigdady (#7647) üzenetére


Mewryck
tag

olvastam a történetedet,gyanakodtam ilyenre is,de nincs más eszköz gmail szerint (van androidos telója,de azon másik cimet használ,ott látni is a telefont,meg az asztali gépét is)

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#7649) EmberXY válasza Mewryck (#7646) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha nálatok ilyen sűrű a feltörés, nem lehet, hogy valami trójai/keylogger van a gépen?

Annál a bizonyos regisztrációnál még aznap aktíválták az adott fiókot? Mert ha nem, akkor nem feltétlenül kellett aznap belépnie, lehet, hogy másik napon tették meg, amikor a e-mail fiók gazdája egyébként is belépett.

Up the Irons!

(#7650) bigdady válasza EmberXY (#7649) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akár. Azóta már a win-t is újra raktam (bár mindig volt friss antivir meg tűzfal igaz windozos van most is)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.