Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Chaser válasza Chaser (#7050) üzenetére


Chaser
titán

Az meg excelnek mindegy, hogy egybe írom, kötőjellel, bárhogy, csak különleges modulként akarja felvenni, de úgyis rájövök...:) De nem értem, ha gmail a maileket hivatkozásként látja, telszámot mért mással emeli ki. Eleve alap formázásból szúrtam be excelből és gmailben is formáztam. Még jó hogy a web logot nem színezte át.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7052) greenity válasza Chaser (#7051) üzenetére


greenity
aktív tag

töröld ki a számot és írd vissza

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7053) Chaser válasza greenity (#7052) üzenetére


Chaser
titán

Megvolt, azzal kezdtem. Hivatkozásnak veszi és más színnel...de rájövök, ha beledöglik is a google servere:)

Láttam egyik blogodban szereted a zöldet, én is, ezért lett az oldalamban néhány zöld betét - sajnos a technikus Úr az igazán frankó zöld elemet nem engedélyezi amit elképzeltem:D -, de így sem rossz. Ha van kedved megnézni elsejétől elérhető az oldal:) Köszönöm a segítséget. Amint rájövök a megoldásra beírom, ha a jövőben másnak is lenne ilyen jellegű problémája.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7054) Chaser válasza Chaser (#7053) üzenetére


Chaser
titán

Annyit sikerült elérnem egyelőre, hogy legalább a mail rímek és telszám azonos hivatkozási színt kapjon. Excelben a telszám szövegként került formázásra, így engedi +3670-es formátumban kötőjelek nélkül bevinni. Félmegoldásnak jó átmenetileg:)

szerk: de úgyis rájövök hogy lehet egységszínt adni nekik, azért 5letek jöhetnek :K

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7055) EmberXY válasza Chaser (#7054) üzenetére


EmberXY
addikt

És ha rászerkesztenéd az egész hóbelebancot egy képre, a kívánt színekkel, elhelyezéssel és formázással, és ezt a képet illesztenéd be oda (mint a weblogót) aláírásnak?

Up the Irons!

(#7056) Chaser válasza EmberXY (#7055) üzenetére


Chaser
titán

Nem túl elegáns, persze bizonyos szinten működne. Akkor ott vagyok, hogy nem tud a user kattintani vmelyik mailre, max az egész képre ami a webre viszi. Tehát nem is elegáns, nem is funkcionális. Most egyelőre ami összejött félmegoldásnak jó amíg rá nem jövök a trükkre, de őszintén ez is zavar:D ha már csinálok valamit normálisan vagy sehogy, tudom "csak" egy aláírásról van szó, de akkor is...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7057) greenity válasza Chaser (#7056) üzenetére


greenity
aktív tag

kipróbáltam újra, igaz nálam nincs mailcím, de ha kijelölsz mindent és azt mondod neki, legyen a te színed fekete, akkor utána elvileg az lesz, nah jó, a webcím nem, de az egy dolog :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7058) Chaser válasza greenity (#7057) üzenetére


Chaser
titán

De nálam nem az:) webcím nem is lesz, arra ott lesz a logo. Csak 2 mail és telefon. De telefon külön életet él.
Excelből másoltad vagy gmailbe írtad be?
mail: xxxx
mail: yyyyyy
Telefon:00000

Ebben a formában nekem nem szimpatikus, csak ha mail címek és telszám. egy oszlopban kezdődnek egymás alatt. De aztán lehet telefonszám lesz legalul, mailek elöl, akkor nem annyira vészes. Viszont akkor a logohoz képest nem olyan szép az elrendezés, de ha excel engedi akkor melléjük rakom, nem alájuk.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7059) DS39 válasza Chaser (#7058) üzenetére


DS39
nagyúr

mi van ha kliensen keresztül küldöd a leveleket? és ott állítod be az aláírást.

(#7060) greenity válasza Chaser (#7058) üzenetére


greenity
aktív tag

Gmail-ben írtam be, nekem nem kell excel :)

Szerintem úgy jó :)

DS39 azért csak ezért klienst használni botorság lenne (szerintem)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7061) Chaser válasza DS39 (#7059) üzenetére


Chaser
titán

Nem megoldás.

greenity Csalni én is tudok:) :P Rendezetten akarom látni. Bár nem látom az összefüggést, két formázás után hivatkozásként jelenik meg 3 elem, de a telszám más színnel. Ugyanazt a kódot kapja elvileg, alapból egyeznek is a színek, csak ha saját színt akarok megadni arra nem reagál. De talán a hangouts miatt van, le is kapom ha engedi, úgy sem használom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7062) greenity válasza Chaser (#7061) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálam is van hangouts és semmi ilyen nincs.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7063) Chaser válasza greenity (#7062) üzenetére


Chaser
titán

Akkor legalább nem kell leszednem. Passz, de most már kifejezetten zavar hogy nem azt csinálja amit akarok:D Telszám milyen formátumban van nálad? Mentésig beállított színt mutatja, utána már a sablon hivatkozás szín van.

szerk:
excelbe visszamásolva teló veszi fel a beállított színt, mailek kapják az alapértelmezett hivatkozás színét...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7064) greenity válasza Chaser (#7063) üzenetére


greenity
aktív tag

Csak a Te kedvedért változtattam, hogy meg tudjam nézni, nálam 30/.... meg 72/... kötőjelekkel volt
most úgy néz ki, hogy +3672...../mellék a mobil meg simán +3036... + a számok kötőjelek meg minden spec karakter nélkül

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7065) Chaser válasza greenity (#7064) üzenetére


Chaser
titán

:R kivettem excel formázást, bevittem manual minden adatot, alapértelmezett hivatkozás szín van címeken, számon, de nem lehet változtatni. Kezd X akta lenni:) lehet csak nálam mások a színek és elküldve jó?:D bár a próba mester csak szólt volna...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7066) greenity válasza Chaser (#7065) üzenetére


greenity
aktív tag

Küldd el magadnak és nézd meg úgy.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7067) Chaser válasza greenity (#7066) üzenetére


Chaser
titán

Nem jó...cégesre elküldve jó. Beimportálva gmail fiókba cégest másak a színek megint. Gmail szórakozik itt. Majd este folytatom, most már dolgoznom is kell(ene). De rá fogok jönni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7068) greenity válasza Chaser (#7067) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem is kellene :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7069) DS39 válasza greenity (#7060) üzenetére


DS39
nagyúr

hát pedig ha jól értem céges/hivatalos levelezéshez kellene a dolog, azt meg szintén botorság böngészőből, ebből az ótvar "levélíróablakból" művelni (a Google azt hiszi mindenki facebook chat-szerűen akar üzenetet küldeni), amit a gmail.com biztosít... + előnye lenne az offline is tárolt levelek elérése.

[ Szerkesztve ]

(#7070) DS39 válasza DS39 (#7069) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként ha jól látom a Súgóban, 10.000 karakter lehet max az aláírás, html markup-pal együtt, tehát lehetne használni ilyen kódot is a formázáshoz.

(#7071) Chaser válasza greenity (#7068) üzenetére


Chaser
titán

Én ki sem látszok belőle:) de nem baj, ezt szeretem.

DS39 A gmail elfogadott üzleti levelezésre is. Nem egy céget/vállalkozást ismerek akinek csak gmail címe van.
Van céges mailem a tárhelyhez. De nem kezelhető közelében sem úgy mint a gmail, ez a probléma. Nem beszélve az egyéb szolgáltatásokról ami google/gmailhez kapcsolódik és rettentően megnehezítené már a munkámat ezek hiánya.
Úgyis megoldom, hogy azonos színűek legyenek a hivatkozások és olyanok amilyennek én akarom Csak nem sok időm van most ezzel bohóckodni, vannak fontosabb dolgok is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7072) DS39 válasza Chaser (#7071) üzenetére


DS39
nagyúr

nem a levelezési /és egyéb Google/ szolgáltatás nem alkalmas céges levelezésre, hanem a jelenlegi weboldal nyújtotta kezelő felület. szvsz sokkal kényelmesebb a kliens, ha napi szinten több, akár fél-egy oldalas formázott levelet kell készíteni küldeni. én megőrülnék ha abba a fb chat ablakba kellene mindezt megtennem (tudom kitehető középre nagyobban, de úgy sem sokkal jobb). a másik fele így nincs offline, biztonsági másolatod sem a levelekből. az aláírás formázhatósága, már csak hab a tortán.
ezt persze segítő szándékkal írom. vagy megfogadod, vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#7073) Chaser válasza DS39 (#7072) üzenetére


Chaser
titán

Nem egészen értem chat alatt mit értesz. Bemásolom a sablon szöveget és kb ennyi, aláírás mentve, adatokat írom át a bemásolt sablonban éppen aktuálisra. Amikor valakivel chat szerűen irkálok akkor meg pár szavas dolgok vannak csak. Biztonsági mentésre nincs szükségem, ha lenne akkor cégesre kérnék mindent, onnan továbbítva gmailre. De ha jól sejtem a maileket le lehet menteni, még nem néztem. Céges beimportálva gmailre, gmail felületről válaszolva eredeti címmel az viszont betett neki, pedig úgy lenne a legjobb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7074) greenity válasza Chaser (#7073) üzenetére


greenity
aktív tag

Hogy érted, hogy betett neki?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7075) Chaser válasza greenity (#7074) üzenetére


Chaser
titán

Hol működik hol nem kb. Cégesről meg annyit, spambe rakta a beszállítóm gmail levelét, 2 nap után már nagyon furcsállottam, általában néhány órán belül válaszol. Neki az új cégest adtam meg. Hiba volt:D tehát maradok gmailnél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7076) greenity válasza Chaser (#7075) üzenetére


greenity
aktív tag

Miért nem állítod be a cégesnél, hogy automatice küldjön át mindent gmailre?

Az importálásnál a lekésérés gyakorisága meg függ attól, hogy mennyi levelet kapsz az adott címre. Az eredeti címről való átirányítás nekem szimpibb. Nekem az intézeti címem van így megoldva, meg kb a fele kollégának :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7077) Chaser válasza greenity (#7076) üzenetére


Chaser
titán

Az is megoldás, de passz, voltak/vannak ennél nagyságrendekkel fontosabb dolgok, mail csak sokadik a sorban, de azért nem hagy nyugodni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7078) EmberXY válasza Chaser (#7077) üzenetére


EmberXY
addikt

Még lenne egy ötletem, az esetleges "képes" megoldáshoz (tudom, hogy el lett vetve, de hátha), előttem említették, hogy html kódokat is lehet használni, úgy viszont "image mapping"-gel lehetne buherálni, hogy a kép melyik része milyen link legyen, így minden elem kattintható lehetne... (link)
Nem tudom, hogy mennyire jó az ötlet, csak gondoltam hátha... :D

Up the Irons!

(#7079) Chaser válasza EmberXY (#7078) üzenetére


Chaser
titán

Köszi nem rossz. De olyan nincs, hogy egyik hivatkozásnak ilyen színt ad, másiknak mást. Pláne hogy másnál működik. Ki fogom deríteni hol van a defekt amint lesz rá időm.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7080) Chaser


Chaser
titán

Done:)
Bár még nem 100%-os.
Excelben mobilként adtam meg telszámnak a formázást ebben a formátumban:
(70) xxx-xx-xx
Így már nem veszi hivatkozásnak csak a maileket, amik reagálnak színre.
+3670-es formátumban szeretném majd látni kötőjelek nélkül egyben véglegesen, de addig jó ez is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7081) greenity válasza Chaser (#7080) üzenetére


greenity
aktív tag

Szuper :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7082) Chaser válasza greenity (#7081) üzenetére


Chaser
titán

Félmegoldás, annyira hogy majd csak akkor foglalkozzak vele megint amikor tényleg ráérek:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7083) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Komoly baromságot csináltam. Szervizben volt a telóm, és a kölcsön készülékkel bejelentkeztem a google fiókomba. Aztán, mert gyökér volt a teló, bedobtam a fiókba, majd amikor kész lett a sajátom, visszavittem. ELFELEJTETTEM A GYÁRI VISSZAÁLLÍTÁST MEGCSINÁLNI!
A telefon online, az android eszköz kezelő eléri, jelzi, hogy használják, de a visszaállítás persze nincs bekapcsolva benne. Most gondolom ott van benne minden adatom, telszámom, meg minden, amit csak használok.

Mit tegyek, hogy helyrehozzam a hibát?
Ha jelszót változatatok a google fiókban, azt már cseszhetem, ugye? Hiszen ott van benne minden adatom, letöltve...

És egyébként is, hol lehet jelszót változtatni?
Előre is köszi a segítséget!

:W :W :W

(#7084) EmberXY válasza dodopek (#7083) üzenetére


EmberXY
addikt

Mennyi ideje történt a dolog? A szervízbe nem tudsz visszamenni, illetőleg valahogy felvenni velük a kapcsolatot, hogy ha még nem adták ki a készüléket, tegyék meg a visszaállítást?
A google fiók jelszavát a webes felületen tudod megváltoztatni, a gmail alól pl., a beállítások--> fiókok fül alatt megtalálható a "google fiók beállítása", azt kiválasztva átirányít oda, ott pedig a biztonság fület kiválasztva tudsz jelszót módosítani.

Up the Irons!

(#7085) DS39 válasza dodopek (#7083) üzenetére


DS39
nagyúr

csatlakozom az előttem szólóhoz, menj vissza a szervizbe, és személyesen intézd el. mivel ez cserekészülék, másnak is csak időlegesen adják ki valószínűleg.
a jelszóváltással annyit elérsz hogy többet nem szinkronizálódnak oda a dolgaid.

másrészt nincs olyan app amit playen keresztül feltelepíthetnél rá, és az reseteli vagy ilyesmi? (biztos kitaláltak már vmi hasonlót, hiszen telefonelvesztés/ellopás esetén ugyanez a szitu van)

[ Szerkesztve ]

(#7086) dodopek válasza DS39 (#7085) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, minden nap eszembe jut a szervíz, csak minden nap elfelejtek bemenni. :W
De ma majd korábban indulok dolgozni, és bemegyek. Viszont mivel online a készülék, valszeg épp ki van adva valakinek... De mindenképp megér egy próbát. :(

(#7087) EmberXY válasza dodopek (#7086) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha az Android eszközkezelővel nem sikerült távolról megoldani, akkor csak személyesen fog menni szerintem.
Ha ki is adták valakinek, az adatait tudják, nyilván ki nem adhatják, de gondolom ők felvehetik vele a kapcsolatot ez ügyben (mármint a szervíz).

Up the Irons!

(#7088) Chaser válasza dodopek (#7086) üzenetére


Chaser
titán

Nem igazán értelek..személyes adataid vannak rajta és "elfelejtesz" bemenni :F :U

Gmail phone szám mizériában valszeg az excel a ludas, céges mail ugyanúgy nem tudja felvenni a +3670-es hivatkozás színét, csak alapértelmezettként...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7089) EmberXY válasza Chaser (#7088) üzenetére


EmberXY
addikt

Excelen kívül máshol nem tudod összeformázni, Word-ben például?

Up the Irons!

(#7090) dodopek válasza Chaser (#7088) üzenetére


dodopek
addikt

Igaz, nem tartozom senkinek magyarázattal, de így válás, gyermekelhelyezés, lakásvásárlás, két helyen dolgozás közben, igen, elfelejtem.:(

Ma voltam benn, és természetesen ki van adva.Menjek kedd környékén, mert akkor jönnek be a szervizes cuccok. Addig mentettem a menthetőt, átírtam a google, és FB jelszavakat. Hacsak nem egy kifejezettem rosszindulatú alak, a telefon számokkal annyira nem ér el sokat...

(#7091) Chaser válasza EmberXY (#7089) üzenetére


Chaser
titán

Majd megnézem :R

dodopek 3-4, jó esetben 5 órákat alszom egyebekről nem is beszélve, de ha a személyes adataim védelméről van szó azt nem felejtem el, enni hamarabb...csak úgy érdekelt, nem vagyunk egyformák.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7092) EmberXY válasza dodopek (#7090) üzenetére


EmberXY
addikt

Akinek kiadták, az jó esetben szerintem hozzáadta a saját fiókját, a régit lehet, hogy törölte, esetleg csinálhatott (vagy a leadás előtt fog) egy visszaállítást, legalábbis úgy gondolom, hogy nincs szüksége az adataidra, ráadásul a saját adatai mellett zavarná is, szóval hacsak nem egy kimondottan rosszindulatú emberről van szó, akkor nem kell aggódnod, de természetesen érdemes utánajárni.
Az eszközkezelővel még el lehet érni?

Up the Irons!

(#7093) batt


batt
aktív tag

Kérlek segítsetek! web-es gmail-nél (Fiókok és importálás)-nál POP3-om segítségével hozzá adtam egy fremail-es mail-em amit lassan 5 éve használok és mindig le töltötte a leveleimet róla! de kb 2 hete nem tölt le szinte semmit! A web-es gmail felületen nem látom sehol a fremailröl érkező leveleket de az előzményeknél írja hogy letöltött levelet és a fremail-re belépve is üres a fiók! Nincs valakinek valami ötlete! Eddig ment,nem értem!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#7094) St3ven válasza TigerCat (#7000) üzenetére


St3ven
addikt

Mennyiben van neked egy évre a saját domain? Bármilyent választhattál? Sokban különbözik a használata egy normál gmail accounttól?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7095) greenity válasza batt (#7093) üzenetére


greenity
aktív tag

Nézd meg esetleg az összes leveled között, mindenféle címke nélkül.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7096) TigerCat válasza St3ven (#7094) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nulla forintban, vagyis a tárhely és a domain regisztráció kerül pénzbe. (én még akkor regisztráltam, amikor ingyenesen is lehetett, most már nincs ilyen) A domain.hu-n tudod ellenőrizni, milyen szabad domain nevek vannak, találj ki valami jót, de elegánsat. A használata teljesen megegyezik a normál fiókéval, azt leszámítva, hogy több lehetőséged van személyre szabni, felhasználókat és szolgáltatásokat hozzáadni-elvenni, stb. Ha kell, megmutatom, de csak privátban.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7097) batt válasza greenity (#7095) üzenetére


batt
aktív tag

megnéztem,de nincs! :( :(

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#7098) greenity válasza batt (#7097) üzenetére


greenity
aktív tag

Nincs valami szűrőd rosszul beállítva?
Bár akkor azért a minden levél között kéne szerepeljen az is ami a kukába ment..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7099) batt válasza greenity (#7098) üzenetére


batt
aktív tag

Köszönöm azért! :R

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#7100) Chaser válasza TigerCat (#7096) üzenetére


Chaser
titán

Nem egészen értem. Te google mailt használsz fizetősként? Vagy van saját domained/mailed, de akkor mi köze googlehöz? Pár ezer ft-ért egyébként már van domain reg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.