Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) mirci18 válasza mrhero (#8750) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Egyenlőre azóta működik a rendszer mióta beállítottam a freemail-on azt hogy továbbküld és helyben kézbesítje a leveleimet a gmail-os címemre.
A leveleket ugyanúgy törlöm a freemail-ról.

Más kérdés.
Ha egy levelet berakok a spam mappába vagy spamnak jelölöm.
Azokat a leveleket és a feladót nem jelzi nekem többször a gmail.
Tehát azoktól több levelet nem kapok csak a spam mappába.

Mert a freemail-os címemnél hiába raktam bele a feladókat spam mappába hasztalan volt eddig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8752) Dluinet válasza mirci18 (#8751) üzenetére


Dluinet
nagyúr

további levelek a spam mappába kerülnek
a Gmail-nél ez működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8753) mirci18 válasza Dluinet (#8752) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#8754) #22237440


#22237440
törölt tag

Üdv. Lehet hogy csak engem dühített, hogy a naptárban nem lehet elmenteni a hónap nézetet. Eleget logisztikáztam (biztosan nem csak az én érdemem), végre meg lett! Örvendek, hogy a Google a sok minden mellett ezen is dolgozott, ideje volt! Ezt muszáj volt megjegyezzem. Legyen mindenki hasznára, akit hasonló dühített. :K

(#8755) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Gmail bejelentkezési problémáim voltak, mostanában használtam több android emulátor alól is, megfeküdte a gyomrát.

Beírom webes belépéshez a jó email címet, jelszót, erre azt mondja hogy nem tud azonosítani! (mondjuk erre senki se kérte, csak be akartam lépni) :)

Írjam meg hogy mikor hoztam létre a fiókot hónap/év (réges régen, fingom sincs)

Adjak meg egy másik emailt ahova kódot küld (adtam neki egyet, mondjuk ennek nincs sok értelme ha el akarják lopni mondjuk és így működne a belépés bármilyen email megadással akkor szerintem az gáz lenne.)

Beírom a kapott kódot erre azt mondja, hogy

Bejelentkezése nem sikerült
Köszönjük, hogy megerősítette e-mail-címét.
Nem sikerült a bejelentkezés, mert a Google nem tudta megerősíteni, hogy a(z) (email cím) azonosító Önhöz tartozik.

Egy újabb felesleges adatgyűjtésnek tartom a google részéről ezt (tudom a biztonságom mindenek felett)
Vonalas telefonra kódbediktálós módszerrel sikerült megoldani.

Valahol ki lehet ezt kapcsolni nem akarom hogy figyelje hogy milyen eszközökről használom legyen elég egy azonosító és jelszó neki amíg ez stimmel addig hagyjon békén.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8756) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A minap néztem a Google fiókom beállításait, a legutóbb használt eszközök szerint más is hozzá fér a fiókomhoz. Egy Mac és egy másik telefon. Soha se volt egyik se, csak is saját eszközröl jelentkeztem be mindig. Hogyan lehetne "kiiktatni" ezt a kettő eszközt?

(#8757) sgergi válasza stumpjumper (#8756) üzenetére


sgergi
veterán

Pl. Gmail-nél ha nézed, akkor legalul van olyan, hogy Legutóbbi tevékenység. Azt megnyitva ki tudsz lépni minden eszközről. Utána jelszó változtatás, 2 lépcsős azonosítás bekapcsolása.

(#8758) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! Használja itt valaki a Gmail app.-ot (Android). Gondolom / remélem igen. A kérdésem az, hogy ti is tapasztaltátok, hogy egy ideje nem működik a "double-tap" vagy egy kezes zoom? Engem az őrületbe kerget, hogy ha bele akarok nagyítani egy levélbe, akkor foghatom két kézzel a telefont, mint öreganyáink a távirányítót.

(#8759) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

A gmail fiókra érkező üzeneteim át vannak irányítva egy másik email címre. Hogy tudom azt beállítani, hogy smap azonnal törlődjön, és ne legyen átirányítva?

(#8760) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy a mellékletben érkezett képeket le lehet menteni egyszerre is? Vagy csak külön-külön?

Szerk. Van ezer olyan email ami képet tartalmaz,na most elég nehéz lenne egyesével bogarászni őket.

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#8761) mrhero válasza kertsa (#8759) üzenetére


mrhero
tag

sajnos nem fog menni. legalabbis nehany eve amikor nekifutottam, akkor nem lehetett megcsinalni. gmail nem enged olan szurot letrehozni amivel veglegesen torolhetsz valamit. legfejlebb kulon mappaba tudod iranyitani. Viszont ha a gmailes email cimedrol iranyitasz at leveleket egy masik mappaba akkor a mappakba torteno szures is hiabavalo, mert gondolom mindent atkuld rendezes nelkul. ebben nincs tapasztalatom, nem iranyitok at masik cimre a gmail fiokombol.

(#8762) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

Pls help. Hogyan tudom gmailben feladó szerinti sorrendbe helyezni a leveleket?
Köszi!

(#8763) <Adamsky> válasza lanw (#8760) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" .. a mellékletben érkezett képeket le lehet menteni egyszerre is? Vagy csak külön-külön?"
Úgy érted egy e-mail-en belül (ha mondjuk több kép van csatolva), vagy az összes e-mail-ből egyszerre, mindet? Előbbi működik (jobb oldalon kis lefelé mutató nyíl a "Drive" ikonja mellett), utóbbira nincs lehetőség.

#8762 NasCa
"Hogyan tudom gmailben feladó szerinti sorrendbe helyezni a leveleket?"
Sajnos sehogy. Vagy használsz egy 3rd party e-mail klienst (mondjuk Outlook-ot) vagy egy szűrővel leszűröd az inbox-ot annak a személynek a leveleire, akire kíváncsi vagy. Pl. így:
from:(e-mail_cim1@gmail.com OR e-mail_cim2@freemail.hu)

[ Szerkesztve ]

(#8764) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Windows 10et, korábban 7 volt fent. Emlékszem, hogy valahogy kiraktam a gmailt a böngészőben jobbra a böngészősáv mellé egy kis ikonba, gyors indításnak. Hogy csináltam? Nem tudom visszacsinálni, akárhogy próbálom és keresném ezt a beállítást. Megszoktam és hasznos lenne.

Köszönöm előre is, hátha tudtok segíteni.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#8765) <Adamsky> válasza OP-ToTo (#8764) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Milyen böngészőről beszélünk? FF alatt ki lehet tenni egy ilyet:

A többinél nem tudom, hogy mi a helyzet.

Ja, "jobb klikk" a toolbar-on, aztán customize, és meg kell keresni a Gmail-es ikont. Ha nem lenne, akkor fel kell tenni a "Toolbar Buttons" add-on-t.

(#8766) lanw válasza <Adamsky> (#8763) üzenetére


lanw
aktív tag

Köszönöm,az utóbbit szerettem volna,de akkor nem megy sajnos. :O

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#8767) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Van egy céges mail címem, amit gmail-ből érek el.

Ez meg fog szűnni. Le tudom valahogy menteni a benne lévő emaileket? vagy át tudom őket másolni egy másik gmail címre?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8768) kispx válasza werszomjas (#8767) üzenetére


kispx
addikt

Letudod menteni levelezőklienssel. Pl.: Thunderbird, Outlook
Levelek archiválásával foglalkozó szoftverrel is: MailStore Home
De akár egy másik Gmail-es fiókba is áttudod húzatni: beállítások -> fiókok és importálás -> E-mailek ellenőrzése más fiókokban

(#8769) OP-ToTo válasza <Adamsky> (#8765) üzenetére


OP-ToTo
tag

Szia!

Erre gondoltam. De ez nekem Chromeban is elérhető volt. Chrome böngészőt használtam Win7 alatt és ott volt egy ilyen gmailes gomb. Meg az óra mellett a windowsban kaptam értesítést az emailekről úgy hogy nem ment a böngésző.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#8770) werszomjas válasza kispx (#8768) üzenetére


werszomjas
őstag

Thunderbirdben sikerült átvinni, de ott meg nem találom, hogy tudnám lementeni őket.

üdv

(#8771) kispx válasza werszomjas (#8770) üzenetére


kispx
addikt

Mi a célformátum?

(#8772) werszomjas válasza kispx (#8771) üzenetére


werszomjas
őstag

Nincs így kifejezetten.

Arra kell, hogy később ha kell vmi infó, akkor rá tudjak keresni szavakra a több ezer email között. (nem feladóra, nem címzettre, nem tárgyra, hanem az email szövegére).

üdv

(#8773) kispx válasza werszomjas (#8772) üzenetére


kispx
addikt

Mivel a Thunderbird lementi magának, ezért az esetedben már mentve is van. A Thunderbirddel bármikor megtudod nézni, és keresni is tudsz benne. Annyi dolgod van vele, hogy a Thunderbird profile mappájáról készítesz egy biztonsági mentést, hogy biztosan ne vesszenek el a levelek. (Erre akár a mozbackup nevű programot is használhatod)

(#8774) TigerCat válasza werszomjas (#8772) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kijelölöd amelyeket menteni akarsz, majd CTRL+S. Minden email egy fájl lesz, .eml formátumban amit bármikor meg tudsz nyitni és megnézni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8775) <Adamsky> válasza OP-ToTo (#8769) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ez nekem Chromeban is elérhető volt. Chrome böngészőt használtam Win7 alatt és ott volt egy ilyen gmailes gomb. Meg az óra mellett a windowsban kaptam értesítést ... "
Tipp: Gmail Notifier

Más:
Ha már így felvetődött a Thunderbird, akkor érdekelne, hogy ki, mit ajánl Windows-os levelező kliensnek?
Szempontok (fontossági sorrendben):
- tökéletes IMAP támogatás (Gmail, Yahoo, stb. pl. automatikusan kezeli)
- több fiók kezelése
- könnyű kezelhetőség, jó átláthatóság
- ingyenes
- magyar nyelvű

Egy UP a 8758-nak :)

[ Szerkesztve ]

(#8776) OP-ToTo válasza <Adamsky> (#8775) üzenetére


OP-ToTo
tag

Köszönöm szépen. Tuti ez volt az. :C

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#8777) TigerCat válasza <Adamsky> (#8775) üzenetére


TigerCat
nagyúr

eM Client esetleg?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8778) <Adamsky> válasza TigerCat (#8777) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... egész pofás. Kössz! Te ezt használod? Ha, igen, megtennéd, hogy megnézed, jelszóval védhető-e az e-mail fiók? Másképp: megoldható, hogy egy családban mindenki ezt az egy programot használja, de azért egymás levelezését ne lássák?

#8776 OP-ToTo
Szívesen! :)

(#8779) TigerCat válasza <Adamsky> (#8778) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem használom, Mac-re sajnos nem elérhető... Külön fiók külön parancsikonnal? Jó kérdés... A jelszó asszem benne van, de több felhasználót így biztos nem kezel.

Tedd fel, 2 fiókig ingyenes otthoni használatra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8780) <Adamsky> válasza TigerCat (#8779) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Külön fiók külön parancsikonnal?" - nem feltétlen.
Pl. arra gondoltam, hogy mikor a user elindítja a programot és rákattint (a programon belül) az adott fiókra, akkor kérje a rendszer a jelszót.

"Tedd fel, 2 fiókig ingyenes otthoni használatra." - jaja, az lesz. Köszi! :R

(#8781) TigerCat válasza <Adamsky> (#8780) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Félreértettem, de ezt szerintem nem tudja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8782) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

G Suite-nál hogy zajlik a saját domain alá való több email cím kreálás? Gondolom az a része egyszerű, hogy létrehozom az egyes mail címeket, pl. teszt.elek@tempcorp.hu, marika@tempcomp.hu, nem?
De ha többet csinálok akkor is változatlan marad a havidíj? Vagy hogyan számolja a felhasználónkénti árat?

Valamint ha valami neve nincs magyar szolgáltatónál van a domain, akkor hogy zajlik a domain regisztráció a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8783) leviske


leviske
veterán

Valaki találkozott már olyan buggal, hogy az egyik mappa folyamatosan jelzett 1 olvasatlan levelet annak ellenére, hogy mindegyik levél olvasásra került?

Bejött egy levelem egy másik fiókból, ami megkapta az adott mappa címkéjét, de valamiért bekerült a "beérkezett" mappába is, így reflexből átmozgattam. Azóta nem hajlandó elhinni, hogy minden levelet elolvastam a mappán belül. Próbálkoztam azzal is, hogy az utolsó 50 levelet olvasatlanra állítottam, majd vissza, de nem segített. :F

(#8784) EmberXY válasza leviske (#8783) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha az összes levél nézetben vagy, majd a keresősávba beírod a label:unread kifejezést és rákeresel, akkor sem hoz elő olvasatlan levelet?

Up the Irons!

(#8785) leviske válasza EmberXY (#8784) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm, meglett! :R Valamilyen anomália folytán egy több éves levél vált olvasatlanná.

(#8786) moma válasza -=MrLF=- (#8755) üzenetére


moma
őstag

NA nekem is ez van most... elegem van a google-ből. Mi ez, hogy nem enged be a fiókomba, mikor kért erre engedélyt, hogy kitiltson, ha ő úgy érzi valami nem stimmel? Meg milyen nevetséges már, hogy telefonszámot kér, hogy azzal igazoljam magam. De könyörgöm ez miben mutatná, hogy tényleg az, akar bejelentkezini, akié a fiók?

Van valami más ajánlott email szolgáltató?

we all deserve a bit of luck.

(#8787) moma válasza moma (#8786) üzenetére


moma
őstag

Ezt nézegetem:
https://protonmail.com/
Mellesleg a google megpróbálta kinyírni őket azáltal, hogy manipuláltan kiszedte őket a keresési eredményekből egy évig....

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#8788) -=MrLF=- válasza moma (#8787) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Én is azt használom már nekem bevált! A gmail-t építem le, csak felidegesít a hülyeségeivel.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8789) Littoral válasza moma (#8787) üzenetére


Littoral
aktív tag

Igen, a ProtonMail egy jó alternatíva a Gmail helyett. És kifejezetten csak ezért írom be ide én is, hogy lássa, aki váltani szeretne, mert volt ez a próbálkozás: "Search Risk – How Google Almost Killed ProtonMail".

(#8790) moma válasza Littoral (#8789) üzenetére


moma
őstag

& -=MrLF=-

írnátok kicsit a tapasztalatokról? szerintem elbírja a topik, mert lényegében ide tartozik, meg amúgy sincs nagy mozgás itt, meg nincs is általános email topik. van valami nagyobb kényelmetlenség, amivel találkoztatok? most egy ideig tesztelgetem, csak lassan megy. az azért egy nagy dolog teljesen átállni. de jó lenne.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#8791) Fred23 válasza moma (#8790) üzenetére


Fred23
nagyúr

Használom, mint fő fiókot, de az ingyenes változat túl kevés helyet ad, fizetni meg nem fogok. Szóval másodlagos fióknak jól jön a gmail, illetve ott a mega.nz is tárolónak. Remélem, a protonmail-esek emelni fogják az ingyenes tárhelyüket, mert ez így vicc:

(#8792) leslieke válasza Littoral (#8789) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is ezzel szemezek egy ideje. Elég jónak tűnik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8793) -=MrLF=- válasza moma (#8790) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Én is fő fiókként használom, nekem elég az 500 MB hely. A levelek rendben elmennek megjönnek nincs fennakadás. Android alól és böngészőből is használom, eddig nem tapasztaltam problémát.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8794) moma válasza Fred23 (#8791) üzenetére


moma
őstag

Ha az lenne, hogy 100%-ra elégedett vagyok vele, akkor én kész lennék fizetni is akár, bár szerintem elég lenne az 500mb levelezésre, fileokat meg máshol tárolok. Nem azért, mert nem tudom máshova tenni azt a pénzt, de értem, hogy itt nem reklámokból tartják fenn, mint a gmailt. és, ha nincs bevétel, akkor ezek földbe állnak előbb utóbb. egy pici donationt mindenképp tervezek tolni, ha beválik. akár csak egy ezres évente vagy kettő. csak legyen megbízható.

we all deserve a bit of luck.

(#8795) Fred23 válasza moma (#8794) üzenetére


Fred23
nagyúr

Teljesen megbízható volt eddig, soha, semmi problémám nem akadt vele! Viszont én smucig vagyok. :D

Szerintem napi szintű használat mellett élj vele egy hónapig, aztán ha Nálad is minden jól szuperál, akkor már megéri váltanod a fizetősre! Ez egy jó cég, érdemes lenne támogatni őket anyagilag; csak sajnos túl sok a smucig ember. :DD

(#8796) moma válasza Fred23 (#8795) üzenetére


moma
őstag

Én azt próbálom most, hogy amit fontosnak tartok oda kicsit adok. Van annyira kevés pénz, ami OK nekem. Általában ez egy ezres. Pl wikipédiába is tolok évente ennyit :C

we all deserve a bit of luck.

(#8797) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

A gmail 10euróért kínál saját domaint, néztem ezt a protomailt, de ugye nálunk nem lehet beállítani egy @sajátcég.com-ot ugye? Vagy valamit elnéztem?

Szóval az igazi kérdés, van olcsóbb jó domain 10euro alatt?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8798) StLui válasza K1nG HuNp (#8797) üzenetére


StLui
veterán

Én 4 eur/hónapot látok, illetve 40 eur/év, ez a basic G suite
Ezt viszont nem értem: GYIK-ban:
"A korlátlan tárhelyet és a Széf szolgáltatást is magába foglaló G Suite csomag már havi 4 euró/felhasználó áron elérhető. "

Másik lapon:

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8799) K1nG HuNp válasza StLui (#8798) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Ez milyen weblap? Én a google hivatalos oldalan neztem ahol valaszthattam hogy .comot vagy mit kerek, es kilistazta az arakat, a .com 10 a .net 7 euro

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#8800) StLui válasza K1nG HuNp (#8799) üzenetére


StLui
veterán

[link]
Gondolom ez is elég hivatalos :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.