Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) B.Á.L.!.N.T válasza zolee0307 (#800) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nekem ugyan ezt csinálta,amikor sz@r volt a biosom.

Őszintét megvallva,most kicsit csalódtam a gigabyte-ban. Soha semmi gond nem volt velük.(am2+/am3 korszakom) Igazából most sincs, csak mire rájöttem,hogy a full alap biossal megy csak normálisan a cucc,hát sok pics@ meg b+ elhangzott a fél év alatt...

(#802) zolee0307 válasza B.Á.L.!.N.T (#801) üzenetére


zolee0307
őstag

Az az érdekes, hogy nekem a legújabb biosokkal volt gond, most pár hete raktam vissza ctrl+f10-el az alap biost. Ezzel stabil volt, ma produkálta ezt először.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#803) zolee0307 válasza B.Á.L.!.N.T (#801) üzenetére


zolee0307
őstag

Áramszünet okozhat ilyet?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#804) B.Á.L.!.N.T válasza zolee0307 (#803) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem hinném.

(#805) HSM válasza zolee0307 (#803) üzenetére


HSM
félisten

Ha boot közben van "áramszünet" nekem csinált ilyet a Z77 lapom.

(#806) zolee0307 válasza HSM (#805) üzenetére


zolee0307
őstag

Ki volt kapcsolva a gép (nem áramtalanítva). Előző este még játszottam. Érdekes egy dolog.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#807) tisn


tisn
addikt

hi!

Van egy Gigabyte GA-B85M-D3H alaplapom. A winyo huto venti a 3-as csatira van radugva, szabalyozhato. Ha a biosban normalra rakom nem megy, ha 100%-ra megsuketulok, ha a maximalis 2.5PWM/c-re, akkor vagy nem forog, vagy 200-al megy, mivel a system kb. 3x fokos. Probaltam speedfan-el, de az nem mukodott.

Van valakinek otlete (a venti cseren kivul?)

Thx

(#808) HSM


HSM
félisten

A random kékhalálosok figyelmébe! Megpróbálkoztam mégvalamivel, a sima végleges F8-as BIOS-al, de most nem Q-Flash-al tettem fel, mint múltkor, hanem a Boot-pendrive-os, DOS-os módszerrel, hátha a Q-flash rontott el valamit. Mivel eddig heti 1-2 random kékem volt, ha bohóckodott a BIOS, eredmény egy hét múlva várható.

A BIOS frissítés utáni resetnél 3 ki-be ciklus után indult csak el, bár én ezt normálisnak tartom, a korábbi lapjaim is ezt csinálták elsőre.

(#809) szasanyi válasza HSM (#808) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez érdekes, mert egyáltalán nem lehet különbség. Másrészt miért csak sokadikra indult el? Nem BOOT-olt be a pendrávjról, van igen csak a frissítés nem ment? :F

(#810) HSM válasza szasanyi (#809) üzenetére


HSM
félisten

Pedig lehet. Onnan jött az ötlet, hogy neten valahol olvastam, hogy sok gondot a Q-flash okoz, és én is anno azzzal frissítettem az F7-re és F8-ra is. :K
Persze, elméletileg ugyanaz, csak beírja a BIOS-t ellenőriz, és kész, de gyakorlatilag mégis lehet különbség. Annál is inkább, mert pl. az F8d beépített Q-Flash okossága nem is engedett az F9b bétára frissíteni, hogy ahhoz bizony frisebb vezió kell. Szóval vannak itt rejtett okosságok, amikről nem tudok (tudunk). Ilyenkor azért visszasírom a jó öreg BIOS-os időket. :)

A BOOT meg minden elsőre ment, semmi gond nem volt, csak miután felment az új BIOS, bekapcsolt,kikapcsolt, ezt megcsinálta kis várakozásokkal még 2X, és utána vidáman indult. Azóta pöccre indul, ahogy benyomom a gombot, szóval valószínűleg csak konfigurálgatta magát a friss BIOS. Mint amikor néhány beállításnál is ezt csinálja, kikapcsol, és újra be, mert nem elég hozzá a reset.

Viszont lekopogom, eddig jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#811) szasanyi válasza HSM (#810) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg, hogy jó és maradjon is így! :K Szerencsére nálam hasonló sem fordult elő, cserébe ez a lap rendesen túlfeszeli a procikat (a 4670K-t is ez a mostanit is).
Nem tudom a gyári beállítás miért ilyen, de a CPU VCore Offset -0,080V (így 1,150V) illetve a CPU VRIM -0,200V (így 1,60V) alulfeszeléssel is tökéletesen stabil, kvázi tuti fölösleges amit a lap odatol (tuning nélkül!). :U

(#812) HSM válasza szasanyi (#811) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, nálam is ezért sül-fő kis tuningra is a 4670K. Gyárilag, négy magon 36-os szrzón még épp jó. :DDD Mondjuk elvileg a proci kér magának feszt, aztán ki tudja. Mondjuk nekem szerencsére eddig elég volt gyárilag is, így sajnáltam az időt a tuningba jobban beleásni magam. :) De úgy látom, Te is más irányba fejlesztettél, mint a tuning. :DDD

(#813) szasanyi válasza HSM (#812) üzenetére


szasanyi
félisten

No, többek között ezért (is) váltottam nonK-ra (meg mert jó volt az ára). de mivel ez i7 az esetek jó részében így is gyorsabb. Bár igazából az i7 és a 780 a Watch_Dogs miatt jött, az jól megszívatott az optimalizálatlanságával ami miatt ezekkel sem vagyok előrébb. Ment is a 780 mert ezért nem tartok (bukok) egyre több pénzt VGA-ban így most egy ref. ASUS 290 érkezik minden valószínűség szerint szerdán, próbára. Ha jó lesz (mármint főként zajszintet tekintve) akkor meg is tartom mert elég jó áron jön

(#814) HSM válasza szasanyi (#813) üzenetére


HSM
félisten

A refi 290 jó, de zajos. :) Nekem is olcsó volt a Giga WF3, az jó is meg halk is. :D A leggazdaságosabb a 280X-ed megtartása lett volna, dehát ugye a kíváncsiság... :DDD

(#815) szasanyi válasza HSM (#814) üzenetére


szasanyi
félisten

No igen, az a mozgatórugója ennek a mókuskeréknek. :D Sajna nonRef 290 nincs 80k-ért, pedig alapvetően én is azt preferálnám... majd látom milyen a kártya meg persze el tudom-e viselni. Ha nem, egyelőre marad a HD4600 - egyébként az imént játszottam rajta a Wolfenstein - The new order játékot, és 720p + medium simán megy. :C

[ Szerkesztve ]

(#816) HSM


HSM
félisten

Mégsem lett jó, ugyanazt csinálja, mint korábban. Írtam a Giga supportnak. :)

(#817) Leavemealone válasza Leavemealone (#759) üzenetére


Leavemealone
tag

Jól elbeszélgetek magammal....Na mindenesetre, megoldottam a problémát, frissítettem a legutóbbi 11a jelzésű biosra és stabil a gép, megy X.M.P. profillal is, ahogy kell. Akinek hasonló problémája van, remélem segítettem neki.

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#818) HSM válasza HSM (#816) üzenetére


HSM
félisten

Megjött a válasz. Nem csalódtam bennük. Hamar válaszoltak, nagyon kedves hangnemben, és érdemben. Kaptam egy végleges, nem béta F9-es BIOS-t, ami még a honlapon sincs kinnt, próbáljam ki. Ha nem segít, ellenőrizzem a hőfokokat, és a tápot, elég-e, ha ez nem segít, akkor gari. Valószínűleg az F9-el jó lesz, mivel azóta sikerült feltennem a legfrisebb F9b bétát (valszeg ebből lett a végleges F9, mert újabb béta nincs), és azzal jónak tűnik végre. :C

[ Szerkesztve ]

(#819) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Ahogy nézem még nincs Z97-es Giga lapoknak külön topikja ezért ide írok.
Z87 UD3H vásárlása helyett érdemes már inkább a Z97X UD3H-ban vagy esetleg a Z97X-Gaming 5 ösön gondolkodni ?
4670K mellé lesz ( és igen lesz tuning). :)

Vélemény ? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#820) HSM válasza Eduardo89 (#819) üzenetére


HSM
félisten

Ha nincs jelentős különbség árban, felszereltségben, mindenképpen a "modernebb" lapok közül válogatnék, van egy-két apró újdonság bennük, ami jól jöhet. Hivatalosan a Broadwell-hez is azok biztosítanak majd támogatást, de az még messze van. Én Z87 tulajként semmi olyat nem láttam bennük, amiért érdemes lenne cserélnem, de ha most vennék, olyat vennék. :)

(#821) HSM válasza HSM (#818) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg jó lett minden az F9b bétával a Z87X-D3H lapomon. Beton stabil, szuperül működik. Kimondottan tetszik, hogy többórás használat, játékkal, filmmel, ezer nyitott FF-ban nyitott flas meg mindenféle honlappal együtt sem ment 1000 fölé a DPC Latency. :C De ha nem 4-6 órát, csak 1-2-t ment a teszt, akkor volt, hogy 250-450 közé esett a max, ami nagyon jó szerintem. Pláne, hogy minden enegiatakarékossági marhaságtt bekapcsoltam, és az energiatakarékossági sémája a windóznak is kiegyensúlyozott.

Most felrakom a végleges F9-est, kíváncsi leszek. :C

(#822) Eduardo89 válasza HSM (#820) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Köszi a tanácsot !
Eldöntöttem egyébként, Z97-es lesz :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#823) Rayyy


Rayyy
senior tag

Most kaptam a hírt, hogy garanciálisan cserélik a h87-es lapomat... kell szerintetek valamit újratelepíteni vagy egyszerűen visszarakom a rendszer alá az új lapot és kész?

Minden a legnagyobb render!

(#824) B.Á.L.!.N.T válasza Rayyy (#823) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Valószínűleg bios állítgatásokkal megúszod.

(#825) HSM


HSM
félisten

A legújabb F9 végleges BIOS-al is szuper a lapom, beton stabil, remek DPC időkkel. Öröm-boldogság. :C :R

(#826) Rayyy


Rayyy
senior tag

Örülök, hogy van, aki rátalál a megoldásra... 3 hetet volt a lapom gariban, tegnap adtak egy másikat, nagy hévvel beszereltem és ugyanúgy szar a gép :D :DD :DDD :O :O :O :W :W :W (hisztérikus sikító nevetés)

Minden a legnagyobb render!

(#827) tisn válasza Rayyy (#826) üzenetére


tisn
addikt

giga b85 d3h

mar masodszor irja, hogy korrupt a bios, ujrarakja a dualbol

semmi bios frissitest nem csinaltam

mi lehet az oka?

(#828) zolee0307 válasza tisn (#827) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem is volt egy ilyen. Passz. Nem volt áramszünet?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#829) tisn válasza zolee0307 (#828) üzenetére


tisn
addikt

nem

de ha nem frissitem a biost, akkor aramszunet se bantja elvileg

(#830) zolee0307 válasza tisn (#829) üzenetére


zolee0307
őstag

Előtte én is frissítgettem a biost, mondjuk volt áramszüntet, szóval én sem tudom mi lehet.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#831) Shodan válasza Core2duo6600 (#684) üzenetére


Shodan
addikt

Sikerült valakinek már működésre bírni a wake on lan-t? :F
@Core2duo6600 ja látom hogy sikerült, win7 alatt is ugyanezek kellenek?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#832) raubisoda


raubisoda
senior tag

Próbálom leszedni az F13-ast de nem adja meg magát.Tud valaki érdemi választ? LINKLINK

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#833) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#832) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nekem lejött :D

Nekem is ilyen deszkán van,de az összes biossal sz@r volt,ezért hagytam az F3-ast. Ezzel már régóta jó minden...

[ Szerkesztve ]

(#834) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#833) üzenetére


raubisoda
senior tag

Jó neked.Nekem az F13 kell tehát neked lejött?Mivel?chrome,firef,ie???

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#835) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#834) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Chrome-ot használok és az asia-ra mentem.

(#836) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#835) üzenetére


raubisoda
senior tag

de az F12-est ad be nekem a 13-as kellene a new

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#837) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#836) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Aha tényleg az f12 jött le asia-ról, Viszont most rányomtam europe-ra és america-ra és ott f13-t szedett le.

(#838) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#837) üzenetére


raubisoda
senior tag

Éééééés jön az F13. :D :C :C Na akkor FLASH ;] ;]

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#839) raubisoda


raubisoda
senior tag

Finom ropogós F13 a helyén. :DDD :DDD

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#840) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát gyerekek komolyan mondom,már kezd nagyon elegem lenni a B85M D3H-ból. Ugye volt ez a "csak harmadikra indul a gép mizéria" . Az összes bios fent volt eddig az F12 és az F13 még nem.
Mindegyikkel sz@r volt. Visszaállítottam az F3-at. Ezzel most jó volt egy hónapig. Erre tegnap megint elkezdte a hülyeségét...
Most feltoltam az F13-at,ha továbbra is sz@rakszik,akkor könnyes búcsút veszünk egymástól. És befejeztem a gigával.
De az a vicc,hogy kis H81-es ami az i3 alatt van tök jó.
Mind1 nemsokára kiderül.

(#841) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#840) üzenetére


raubisoda
senior tag

Az ön gépében a hiba. :D Nekem dettó ugyanaz a lap és egyik biossal sem volt gondom de még a lappal sem. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#842) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#841) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ja nyilván nálam bugzik... :D

Az a vicc,hogy a neten erről semmit nem találtam. Akármit állítgattam,tényleg, akármit mindig előjön. Nehogy még a végén ketté törjem,nehogy. :((

(#843) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#842) üzenetére


raubisoda
senior tag

Viccet félre.4 hónapja (asszem) uralom ezt a B85M-et de semmi bajom vele.Van bent egy i3 4130 GTX650 8GB 1600 2db 500 s3 wd.Egyszóval no problem.Akkor én egy mázlista vagyok mert nem te vagy az első aki panaszkodik eme deszkára.Sajnálom pedíg baba. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#844) tisn válasza raubisoda (#843) üzenetére


tisn
addikt

En is panaszkodom, mar ketszer fogta magat es a secondary biosbol ujratoltotte az elsodlegest. Nem csinaltam bios frissitest, meg a beallitasokhoz se nyultam mar regota...

(#845) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

H87-UD3 lapomra feltettem az F8-as biost, és hát néha azóta gondok vannak.
A régebbi F6-ost nem engedi sehogy sem visszarakni,se a Qflash se dos alól mondván hogy elavult.
Van valami trükk hogy lehetne a régebbit visszarakni ??

Üdv.

Esetleg van valaki akinek a support küldött újabb biost ilyen laphoz ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#846) zolee0307 válasza rostiron (#845) üzenetére


zolee0307
őstag

bootoloáskor ctrl+f10, ezzel visszatölti az alap biost.

Szerintem nem érdemes biost frissíteni, legalábbis ezeknél a lapoknál, nálam az újabb biosokkal csak gond volt, az alappal megy jól csak.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#847) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Vettem egy új gépet aminek az alaplapja b85m-d3h
Szükségem lenne egy jó bios beállításra. Miket érdemes be/ki kapcsolni?

(#848) droti25


droti25
őstag

Hogyan tudom beállítani hogy 1600mhzen menjenek a ramok? És ezt mivel tudom leellenőrizni?

(#849) raubisoda válasza droti25 (#848) üzenetére


raubisoda
senior tag

Memory Multiplier-t feltolod 16-ra és lám 1600mhz.Utána egy adia memtest sebességek és ott végeredmény.(csak azért mert ilyen lapom van) :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#850) raubisoda


raubisoda
senior tag

:D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.