Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Gery15 válasza vagabor (#499) üzenetére


Gery15
addikt

FAT32-re van formázva a pendrive?

(#502) vagabor: Mi lett a megoldás? :K Egyébként az F8-asban már lehet állítani az egér érzékenységet nálam legalábbis.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#502) vagabor válasza Gery15 (#497) üzenetére


vagabor
aktív tag

Működik :R HSM-nek szintén. Remélem megoldja a lassulás problémámat.

Gery15: igen fatra formázva egyből látta a bios a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#503) HSM válasza vagabor (#502) üzenetére


HSM
félisten

Nálam begyorsult utána az egérkurzor. Reméljük neked is jó lesz. :R

(#504) szasanyi válasza HSM (#492) üzenetére


szasanyi
félisten

A hasonló hőfok igaz, de az Ashura az egyik legjobb hűtő most (a Shadow több oldal szerint picit jobb is, bár ez nem osztatlan álláspont), és az is csak Offset móddal tud ennyit. Azt nem is néztem milyen lenne a hőfok úgy, ha hagynám, hogy odatolja neki a lap a max. 1.225V fesz. - már csak azért sem, mert úgy úgysem használom.
Nálam az X.M.P. profil pontosan olyan, mint kell lennie, kivéve az emelt BOOST órajelet (amit egyébként nem bánok). A legutóbbi BIOS-t most látom csak, azzal is megnézem és most teljesen alapon (no X.M.P.) és kiderül úgy milyen fesszel operál a lapom. :F

(#505) Gery15


Gery15
addikt

Feltoltam az új F9a biost, és nyertem vele 0,010v-ot. :D Egyébként 24°C szobában szerintem nem is olyan veszettek a hőfokok, főleg Linx alatt. És a 7. körben már 169,5GFlopsom van, és mintha stabilabb lenne az egész rendszer. :K Mára ennyi elég fekszem, holnap bővebben átnézek újra mindent.

Eddig ilyen volt, 1,131v-on.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#506) szasanyi válasza HSM (#492) üzenetére


szasanyi
félisten

Feltettem az új BIOS-t, de nem látok változást. Érdekes, hogy alapon (minden érték AUTO beállításon, DDR3-1333) csak 1,181V a maximum fesz DE ha beállítom az 1600Mhz RAM sebességet 1,200V míg XMP profillal (akkor ugye a BOOST is emelkedik) a max. VCore 1,225V. Nem értem miért van ez így ennél a lapnál... :(

(#507) HSM válasza Gery15 (#505) üzenetére


HSM
félisten

Korrekten hűt ma is a z600, úgy látom. :)

(#506) szasanyi: Az órajelhez lövi be a feszt. Ha az XMP (vagy bármi) feltolja 3800-ra, akkor nőni fog az "alapfesz". A 3570K-nak is más volt a fesze 3400-ra, mint a turbós 3800-ra.

[ Szerkesztve ]

(#508) szasanyi válasza HSM (#507) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha manuálisan állítom be az 1600Mhz-et (vagyis a RAM szorzót), akkor a CPU órajele nem változik csak X.M.P. esetén. Akkor miért növeli meg? :U

(#509) HSM válasza szasanyi (#508) üzenetére


HSM
félisten

XMP-ben sok paraméter lehet, szorzók, feszültségek... Lehet, van benne valami. Passz.

(#510) Gery15 válasza HSM (#507) üzenetére


Gery15
addikt

Én nagyon szeretem és megvagyok vele elégedve. A géphház oldala nincs is fent, mert nem fér fel a hűtőtől... :DD Egy coolink swif2 120p venti van csak rajta házba több venti nincs is, szóval több mint korrekt szerintem! :K

HyperX

(#511) szasanyi válasza HSM (#509) üzenetére


szasanyi
félisten

Valszeg nem értetted a kérdést: NEM az X.M.P.profillam emeltem RAM órajelet hanem manuálisan állítottam be 1600Mhz-re, és így a CPU órajele nem változott. DE ekkor is emelkedik a VCore 1.181V-ról 1.200V-ra. Miért? :F Csak akkor marad minden érték alacsony, amíg teljesen AUTO módban van minden, ahol DDR3-1333 alapértelmezett módban futnak a RAMok aminek - sztem - nem így kellene működnie.
Megnéznéd ezt nekem, hogy nálad ilyen esetekben jelentkezik-e ilyen különbség?

(#512) Gery15 válasza szasanyi (#511) üzenetére


Gery15
addikt

Lehet hülye kérdés, de próbáltad már frissebb biossal? Vagy másik lapban a procid? Esetleg másik rammal a mostani lapodban?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#513) szasanyi válasza Gery15 (#512) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem hülye kérdés, de a BIOS-t már írtam: tegnappal bezárólag mindegyik volt fent, jelenleg a legújabb. CPU / RAM cserére perpilla nincs lehetőségem, de CPU-t nem is szívesen szerelgetem. RAM szerintem semmit nem változtatna, mivel nem az a "gond" kvázi ha másik RAMmal állítom át az alapértelmezett DRR3-1333 beállítást, a lap ugyanúgy fog reagálni. Csak nem értem miért... :(

(#514) Gery15 válasza szasanyi (#513) üzenetére


Gery15
addikt

Most nézem, hogy hol laksz 35km-re tőlem, lehet tudnék segíteni az én cuccaimmal megnézni. Persze csak, ha érdekel a dolog? :F Mindenesetre érdekes a dolog, én kíváncsi lennék.

HyperX

(#515) szasanyi válasza Gery15 (#514) üzenetére


szasanyi
félisten

Akár érdekelne is, ha megoldható lenne - bár nem tudom pontosan mire gondoltál, vagy hogyan. Viszont az baromi nagy távolság, ha nincs az embernek autója amit éppen javítanak mert egy 18 éves gyerek lezúzta a hátulját egy Tuareggel. Megálltam a gyalogátkelőhely előtt elsőbbséget adni az ott éppen áthaladó gyalogosnak. :U A gyereknek napra pontosan 3 hónapos volt a jogsija, ami önmagában nem lenne nagy gond, ha nem a telefonját vagy a navigációt buzerálta volna (persze ez nyilván nem derült ki pontosan) hanem előrenéz a balf@sz kölök. :W

(#516) Gery15 válasza szasanyi (#515) üzenetére


Gery15
addikt

Küldtem PÜ-t. Egyébként az kellemetlen. :(

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#517) szasanyi válasza Gery15 (#516) üzenetére


szasanyi
félisten

A biztosító(k) hozzáállása miatt ez több mint kellemetlen! Sz@rnak rá, hogy Te vagy a vétlen fél... nekik csak az az érdekük - és sajnos ezt törvényi lehetőségekkel is megtámogatták -, hogy kimagyarázzák miért fizetnek kevesebbet annál, amibe az eredeti állapotra visszaállítás kerülne. :W

(#518) Gery15 válasza szasanyi (#517) üzenetére


Gery15
addikt

Ez sajnos így van.

HyperX

(#519) HSM válasza szasanyi (#511) üzenetére


HSM
félisten

Persze, meglesem... A jelenlegi BIOS-ommal nézzem, vagy tegyem fel belőle a kiadott véglegeset?

(#517) szasanyi: Sajnos ez megy itthon... Összetör egy b@lf@sz, és még te jársz szarul. Pedig rohadtul nem így kéne lennie... :(

(#520) szasanyi válasza HSM (#519) üzenetére


szasanyi
félisten

Azzal is jó, valszeg nem lenne különbség. :R

(#521) szasanyi válasza HSM (#519) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy ismerős, helyi srác azt írja, hogy nála is megvan ez a jelenség, egy Gigabyte - AMD lappal. :U

(#522) zolee0307


zolee0307
őstag

Az mitől van, hogy a procim turbo frekije 3,9 ghz, amikor a winbe belépek a cpu-z mutatja is, hogy 3.9 ghz jár a proci. A cpu-z szerint a szorzót 8-39-ig írja. A biosban az M.I.T current statusnal azt lehet látni, hogy a cpu speed 3500 mhz, a turbo 3700 mhz, ha futtatok egy linxet akkor csak 3,7 ghz-ig megy fel a proci frekije, nem akar 3,9 ghz-en járni. A biosban a turbo ratio úgy van beállítva, hogy magonként 39,39,38,37.

Nem értem, hogy akkor most 3,7 a turbo, vagy 3,9,? Kell vmit állítanom?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#523) Gery15 válasza zolee0307 (#522) üzenetére


Gery15
addikt

Uncore ratiot hagyd auton, és próbáld úgy. Ha így sem megy akkor a turbo ratiot is állítsd autora.

HyperX

(#524) zolee0307 válasza Gery15 (#523) üzenetére


zolee0307
őstag

Ezek auton vannak, ezekhez nem nyúltam, csak a feszeket állítottam át normalra, illetve a procinak -0.080 v offsetet állítottam be.

Érdekes viszont, hogy a cpu-z és a feladatkezelő jól írja a proci frekijét.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#525) Gery15 válasza zolee0307 (#524) üzenetére


Gery15
addikt

Most akkor Linx alatt mit csinál?

HyperX

(#526) miresz válasza zolee0307 (#522) üzenetére


miresz
veterán

A biosban a turbo core ne auto-n,hanem enabled-en legyen,akkor működik normálisan a turbo.

(#527) zolee0307 válasza Gery15 (#525) üzenetére


zolee0307
őstag

linx alatt csak 3700 mhz-ig megy fel freki.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#528) zolee0307 válasza miresz (#526) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok, köszi, ránézek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#529) Gery15 válasza miresz (#526) üzenetére


Gery15
addikt

Nálam auton is normálisan működik . :F

HyperX

(#530) zolee0307 válasza zolee0307 (#528) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem olyan van, hogy intel turbo boost technology, ez alatt van a turbo ratio (1 core active-4 core active) beállítások.

Nem lehet, hogy a 4 core active-nál 37 van beállítva és ezért csak 3,7 ghz-ig megy fel? Én arra gondolok, hogy ha 1 mag aktív akkor 3,9 ghz a turbo, de ha már mind a 4 mag akkor csak 3,7 ghz-ig engedi, mert a linx mind a négy magot használja.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#531) Gery15 válasza zolee0307 (#530) üzenetére


Gery15
addikt

Nem! Úgy működik, hogy 1. mag 3,9 2. mag 3,9 3. mag 3,8 4. 3,7GHz.
K OC Auto
Uncore Ratio Auto
Intel Turbo Boost Enabled külön a magok auton.

Ezzel a beállítással nézd meg, működnie kell.

HyperX

(#532) zolee0307 válasza Gery15 (#531) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#533) zolee0307 válasza Gery15 (#531) üzenetére


zolee0307
őstag

Az uncore rational csak számokat tudok állítani. Sehogy sem működik.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#534) zolee0307 válasza zolee0307 (#533) üzenetére


zolee0307
őstag

csináltam pár képet:

Szóval mikor a wi elindul a cpu-z jó értéket ír, 39-es szórzóval, a linxnél csak 37-es szórzóig megy fel.

Amit írtatok próbáltam állítani, de nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#535) retriszotyi


retriszotyi
csendes tag

Helló

Most raktam össze egy új gépet gigabyte b85 hd3 as lap van benne i5 proci gtx760 as kártya stb
USB ről fel rántottam rá egy win 7 et, és a probléma az hogy nem látsemmit a gép, nincs net, nem látja a vgat sem, szerintem még a beéptettet sem látja mert a windows élmény index 1 est adott rá
BIOS ban próbáltam állítgatni ezt azt de sehogysem tudom rá venni hogy lássa.
A régi gépem re ugyan ez a win 7 ment fel sak az cd ről és ott semmilyen cd t nem kellet be tolnom neki egyből fel ismerte a lapot kártyát mindent itt meg net sincs.

Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond?

A milyen gépet vegyek topikban mondták hogy lehet vagy elvileg a táp nem kompatibilis a haswell procival ez lehetséges? bár szerintem az alaplap nál nem stimmel valami vagy a biosban van valami nagyon el lőve.

[ Szerkesztve ]

(#536) HSM válasza retriszotyi (#535) üzenetére


HSM
félisten

Fel kéne tenni a drivereket. :DDD

(#537) retriszotyi válasza HSM (#536) üzenetére


retriszotyi
csendes tag

Nincs optikai meghajtó a gépbe, de pont ezt nem értem hogy a régihez sem kelett a cd autómatice fel ismert mindent és egyböl lökte hogy mihez van frissítés.

(#538) HSM válasza retriszotyi (#537) üzenetére


HSM
félisten

Valahonnan tedd rá egy pendrive-ra (netről érdemes a frisset), és dugd egy USB2-es portba. Onnan fel fognak menni. ;) Tudom, nem látja a hálót, oldd meg valahogy a netet vagy a driver CD-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#539) szasanyi válasza retriszotyi (#537) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom régi lap volt, nem hasonlóan új kiadás mint a mostani és azért ismert fel ott mindent. Mondjuk a hálózati kártyával itt sem kéne problémának lenni, HA a Win7 SP1 verzióját használod. Az van? :U

(#540) retriszotyi válasza szasanyi (#539) üzenetére


retriszotyi
csendes tag

Igen win7 sp1, gigabyte oldaláról le szedtem a drivereket, most rakom fel pendrivera meglátjuk mi történik.

(#541) keszegduda


keszegduda
őstag

Miért gond ha usb 3.0 az összes aljzat a lapon? Elég sok problémát olvasok róla hogy nem ismeri fel rendesen, nem működik jól, nehéz telepíteni róla stb., de miért?

[ Szerkesztve ]

(#542) szasanyi válasza HSM (#519) üzenetére


szasanyi
félisten

No, mizu nem tudtad megnézni? :U

(#543) Gery15 válasza zolee0307 (#534) üzenetére


Gery15
addikt

Uncore frekit próbáld autora tenni.

HyperX

(#544) zolee0307 válasza Gery15 (#543) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem tudom autora tenni 8-80 közötti lehetőségek vannak csak.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#545) szasanyi válasza zolee0307 (#544) üzenetére


szasanyi
félisten

Load default-tal?

(#546) zolee0307 válasza szasanyi (#545) üzenetére


zolee0307
őstag

Azzal sem. Csak ennyi lehetőség van, 8 tól 80-as szórzóig, se auto, se semmi más, alatta pedig írja, hogy az hány mhz- a procinak. (lásd 533-as hsz-em).

Az az érdekes, hogy mikor winbe belépek és gyorsan bekapcsolom a cpu-z-t, meg a feladatkezelőt, ott 3890 mhz-ig felmegy a sebesség (39-es szorzó), viszont linx alatt csak 37-es szorzóig engedi (akkor a fesz 1.126 v max, nem az offsettel beállított 1.150 V)

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#547) HSM válasza szasanyi (#542) üzenetére


HSM
félisten

Tegnap nem nagyon voltam itthon nem tudtam vele foglalkozni. Viszont ma ránéztem, friss BIOS fel (F8) és láttam érdeeks dolgokat. :) Üresjárati képekkel nem terhelem az oldalt, az minden mérésnél egyezett.
Ugyanakkor voltak cifra dolgok, ha elkezdtem állítgatni! :Y
Nézzük szépen sorjában! Ahogy írtad, egyből nyomtam egy "Load optimized defaults"-ot BIOS-ban, és hagytam mindent automatán, csak a szokásos dolgaim állítottam be, boot sorrend, energiagazdálkodás, ERP, IGP OFF, ilyen marhaságok, a MIT menüt hagytam, kivéve, hogy kézzel 13,3-ra tettem a memória szorzóját. Eredmény:

Kis komment: minden úgy működik, ahogy kell neki. Értelmes időzítéseket lőtt be, és a Turbo is az Intel ajánlásnak megfelelően üzemel, 1-2 magon feltolja 3800-ra, 4 magon viszont csak 3600. Hőfokok is így rendben, a sebesség is.
Következő teszt, minden auto továbbra is, memória átbillentve 1600-ra:

Komment: a CL11 időzítés a memóriám miatt van, ez van az SPD-jébe írva, XMP nélkül ezt lövi be, hiába 1600@CL9-es. A másik nagy meglepetés (mégpedig kellemetlen), hogy itt a lap rezzenéstelen arccal feltolta minden üzemmód szorzóját 38-ra, a hozzá tartozó masszív fesszel. Eredmény: +10 fok 200Mhz-ért. :Y Na, így már aztán van forróság nálam is, könnyedén megütötte a maghőfok a 97-et. :W Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy ez egy baromság volt a Gigától, amit amúgy a legtöbb alaplapgyártó szándékosan eljátszott, hogy tesztekben gyorsabb legyen a lapjuk. Olyasmi ez, mint amikor anno 101Mhz-re tette néhány gyártó a 99,9Mhz helyett az FSB-t a lapokon. AZ IB procikon ez még rendben is volt, mert bírták rossz hűtővel is a 3800-at gyárilag, azonban a Haswell-eknél úgy fest, nem ez a helyzet.
Egyébként nem csoda a forróság, hiszen 20W-al nőtt a hűtendő teljesítmény is a magasabb fesz hatására.
Itt nem hagytam abba a tesztelést, na, gondoltam, meglesem a szokásos kézi beállításom. Na, jött a pofára esés, proci szépen működik, de max 3200Mhz. Na, mondom WTF? Némi kísérletezgetés után rájöttem, hogy ha kézzel állítom 100W-ra a power és 120A-ra az áramerősség limitet, amit még biztonságosnak tartanék, akkor terhelésre egyből ezt kapom. Ez azért fura, mert akkor is 3400-on kéne menjen. Emellett nem is indokolt, mert épphogy súrolja a 100W-ot, szóval ez valamiért nem működik jól. Ha "AUTO"-ra raktam a két limitet, egyből jó lett:

Szóval így használom most, ahogy az utolsó képen látni, az intel ajánlásainak megfelelően. :)
(Azaz nem egészen, mert az ajánlás alapján itt már csak 3400-on kéne menjen, ha a teljesítmény limiteket is betartanám, de az nem fog menni, mert bugos is, és nem is nagyon akarnám, mivel van hozzá rendes hűtőm, ami meghűti.)

[ Szerkesztve ]

(#548) szasanyi válasza HSM (#547) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! No, ez alátámasztja a Giga hülyeségét ami nem csak nálam jelentkezik, hanem sajnos általános jelenség. Én sem értem miért van így, de ez nem igazán jó... és az MSI, ASUS lapoknál sosem tapasztaltam hasonlót.
Viszont alapértelmezett beállításokkal nálad némileg rosszabb a helyzet mint esetemben, pedig azt hittem annál nincs sz@rabb. Csináltam én is screenshot-ot, méghozzá kétféleképpen:

1. Minden default, és AUTO beállítással (DDR3-1333@CL9)

2. Default DE VCore NORMAL + Offset -0,050V beállítással (DDR3-1333@CL9):

Más értéket nem állítottam át az alapértelmezettről (kivéve az ErP de ez nem számít) így egyértelmű, hogy a teljesítmény és stabilitás változatlan, míg a teljesítményfelvétel és a hőfokok egyértelműen jobbak. Mivel a DDR3-1333 vs 1600 között semmi különbséget sem tapasztaltam (kivéve a RAM tesztek csekély eltérést ami nem számít) ezért én biztosan így fogom használni. Az a +200Mhz Turbo CPU sebesség sem éri meg a többletet, így az X.M.P. profil egyértelműen felejtős.

(#549) HSM válasza szasanyi (#548) üzenetére


HSM
félisten

Nem, nem a Giga találta ezt ki. :N Valamelyik tesztben olvastam még Z77 lapoknál, hogy már azok a lapok lettek győztesnek kihozva, amelyik a gyári, 36-37-38-38-as turbo szorzók helyett folyamatosan 38-on hajtották a 3570K-t vagy 3770K-t, amivel tesztelték, külön ki is emelték, milyen jó dolog ez. Vertem is a fejem a falba, hogy ez aztán a jó teszt, ahol a gyári értékek helyett ügyeskedő lapok vannak kiemelve. :W

Látod, mondtam én, hogy nem nekem van "csodaprocim". :P Szépen elmelegedett nálam is a 38-as szorzó feszén.
Én a helyedben mindenképpen megpróbálnám kézzel belőni a ramoknak 9-9-9-24-es időzítést, és 1600Mhz-et, ha már tudja a kited. Én is így lőttem be, minden más auto vagy normal, és látod jó. A sebességnek esetenként jót tehet játékokban az a plussz 20% sávszélesség és kisebb késleltetés. :K
Persze, így a procit is kézzel kell belőni a 36-37-38-38-as turbo-értékekre, hogy ne melegedjen el a 38-as feszültségén, ha mind a négy mag dolgozik. :DDD

(#550) szasanyi válasza HSM (#549) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha manuális állítom a 1600-at és nem X:M:P: profillal, akkor is emeli a VCore-t de a Turbo így nem emelkedik. Mondjuk nálam úgy is (3.8Ghz) megáll 75 foknál, de jelenleg így használom pár napig mindenképp. Nincs jelentősége a sztem a 1600Mhz-nek, legalábbis én játékok alatt sem tapasztalok FPS különbséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.