Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) szasanyi válasza Ka Bala (#300) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen. Olyan órajelen nagyon melegszenek, és egy átlagos léghűtéshez keveslem.

(#302) HSM válasza Ka Bala (#299) üzenetére


HSM
félisten

Nálam alapon belenyalt a 77 fokba teljes terhelésen, pedig egy coolermaster 212-vel hűtöm, ami azért nem egy gyenge konstrukció. [link]
Jelenleg beta bios, de idővel lesz belőle hivatalos is. :K Én se szeretem a bétákat, de pár kivétellel jól szoktak működni azért. Ez az F8d pl. hibátlan nálam.
És a lap tápkörének fázisszámának ehhez semmi köze. Amikor az számít 8 felett, ott már minimum Noctua NH-D14 vagy mi hűti, vagy víz. :K

[ Szerkesztve ]

(#303) Eduardo89 válasza HSM (#296) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Szintén igaz :DDD

Ka Bala: Ez tipikusan a WTF kategória :Y
Ha úgy adódik valami screent kérj már attól a sráctól. Nem a te szavad vonom kétségbe félre ne értsd, csak ez tényleg ilyen lehetetlen közeli dolog ebben a formában :U

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#304) Ka Bala válasza HSM (#302) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Értem.
Mondjuk nálam a vízzel nem lesz gond.
Főleg most, hogy a hűtő kint van a teraszon. ;]

(#301) szasanyi Nem tudom, hogy jó-e benne a szenzor, de míg ott voltam,
kb 20perc, ment az Intel Burn teszt, és a Primne95 egyszerre, és ezt mutatta.
Mondjuk mint írtam is, nekem is leeset az állam.

Még a végén teszek neki egy ajánlatot értük.
Mert úgy nézem, hogy akkor ez nem is átlagos dolog ezeknél a hardvereknél.
Bár nem hiszem hogy eladná. :(
Hm... egyre kilátástalanabb a helyzet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#305) Ka Bala válasza Eduardo89 (#303) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Húú srácok.
Ez már kezd engem is kínozni. ;]
Felhívom, és megpróbálok átmenni hozzá, még ma.

Bár itt most nem kicsi hóhelyzet van, reggel 9-kor még semmi. visszafeküdtem, mire 11-kor felkeltem már 4-5cm- és azóta folyamat szakad. Már kb 18-20cm, és még mindig csak ömlik. :((
Az autók meg keresztben itt a ház előtt az emelkedőn.
De sebaj, mi fel vagyunk készülve. A híradó szerint!

[ Szerkesztve ]

(#306) szasanyi válasza Ka Bala (#304) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem egy vadiúj Hyper 412S hűtőt kellett lecserélnem azért, hogy stress teszt (LinX) alatt jobb legyen a hőfok. Ez konkrétan max. 75 fokot jelent most, Ashura Shadow hütéssel i5 4670K prival ami nem is i7... persze a csre oka inkább az, hogy a nyári melegben már nem lesz jó az, ami most igen. És gyakorlaitalg nem is tuningolok! Mindössze az XMP profil emelte meg a Turbo frekit 3.8Ghz-ig ami tuning témában ugye semmi.
Nagy szórása van a Haswell prociknak mind mind tuning fesz, mind melegedés tekintetében ezért sokkal nagyobb lutri mint az IB esetén volt.

(#307) HSM válasza Ka Bala (#304) üzenetére


HSM
félisten

Vélhetőleg éppen ez volt a probléma, hogy egyszerre ment a Linx és a Prime is. Ugyanis így két különböző program felé kell koncentráljon a CPU, és nem terhelődik annyira, mintha csak az egyik menne. Olyan, mint amikor az ember is sokszor lassabban halad, ha többféle dolgot csinál egyszerre, mintha sorban haladna velük.
Linx-ből tölts le egy friss verziót, és azzal nézd meg. Ha kikapcsolt HT-vel, 4 szálon megvan legalább a 140Gflops, legalább 2GB rammal, akkor kell megnézni a hőfokokat. :K

(#306) szasanyi: Grat az új hűtődhöz, igazán jó választás. :K Elképesztő viszont, hogy egy olyan brutálisan jó hűtő is "csak" 75 fokra tudja hűteni 3800-on... Asszem ez mindent elmond, mennyire nem a lapon fog múlni a tuning.... Sajnos nekem is melegszik a nyomorult, a 3570K-m ugyanaz a CM 212-es hűtőm alatt 4400Mhz-en volt 80 fokos, ez meg alapon, 3400Mhz-en is....

(#308) szasanyi válasza HSM (#307) üzenetére


szasanyi
félisten

És ez úgy annyi, hogy a Vcore Offset beállítással max. 1.15V! Igen, az Ashura az egyik legjobb a kategóriájában, noha nem olyan brutál mérttű - ráadásul a Shadow még jól is néz ki.
Persze normál használatkor (legyen az bármi, a LinX kivételével) nem megy 85 fok fölé, ami már nem rossz. :)

(#309) szasanyi válasza HSM (#307) üzenetére


szasanyi
félisten

No, így teljesít Prime95 alatt az Ashura:

(#310) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Felraktam a win 8.1-et, de az eszközkezelőben valami PCI (egyszerű kommunikációs vezérlő, PCI soros port, SM buszvezérlő) eszköznek nem talált illesztőprogramot.Se az alaplap cd-jén nem talált semmit, sem a neten.

Hogy tudom megoldani az illesztőprogramot, illetve milyen ezköz lehet. A biosban letiltottam az IO portot, de akkor is megmaradt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#311) szasanyi válasza zolee0307 (#310) üzenetére


szasanyi
félisten

Intel inf. + Intel Management Engine Interface driver is fent van?

(#312) zolee0307 válasza szasanyi (#311) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Már ezeket megtaláltam, úgyhogy megy minden.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#313) szasanyi válasza zolee0307 (#312) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezek szerint az ME hiánya volt a bibi? Nekem úgy tűnik a legtöbbször nem nyilvánvaló, hogy ezt (is) szükséges telepíteni ezért kimarad.

(#314) zolee0307 válasza szasanyi (#313) üzenetére


zolee0307
őstag

Kellett az inf, meg az me és így a pci-os eszközök jók lettek. Mondom kipróbálom, mert sehol nem találtam semmi leírást, a giga honlapján szerepelt chipset driver között, aztán bejött a dolog.

Viszont ami furcsa, hogy feladatkezelőben 7,9 gb-ot ír van. A biosban a vga-s dolgokhoz nem nyúltam, lehet le kellene tiltani a cpu-ban lévő vgat, hogy az a 100 mb memória is használatban legyen?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#315) szasanyi válasza zolee0307 (#314) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek! :) Igen, az iGP-t érdemes manuálisan letiltani, így én javaslom is.

(#316) zolee0307 válasza szasanyi (#315) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, majd kipróbálom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#317) adamka16


adamka16
őstag

Wake on lan nálatok se működik ennél az alaplapnál?
H87M - D3H

[ Szerkesztve ]

(#318) DoItYourself válasza racis (#281) üzenetére


DoItYourself
addikt

Adata memória van a gépemben, ami a cpu-z szerint az 1.3-as XMP profilt támogatja, de amikor ezt bekapcsoltam a BIOS-ban nem igazán működött a gép, először eljutott a Windows asztalig, második boot-ra még addig se. B85M-HD3 alaplap, F4 BIOS.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#319) zolee0307


zolee0307
őstag

Biosban a feszültségeket hagyhatom auton? Feltűnt CPU-z-ben hogy 1,232 V-ra is felugrott néha a fesz. Az sok?

Beállítottam a CPU Vcore-nak 1.128 V-ot, a biosban ez 1.123, CPU-Z-ben 1.126, viszont a proci csak a core speedet veszi vissza a feszültésget nem, pedig az energiagazdálkodási dolgok (C1E, EIST, C3/C6 auton van) be vannak kapcsolva.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#320) NFree válasza zolee0307 (#319) üzenetére


NFree
addikt

Állísd a cpu feszt normálra , akkor viszaveszi , gondolom. auto feszt ne használj

vga

(#321) szasanyi válasza zolee0307 (#319) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajna a lap adagolja a kakaót rendesen, de a manuális feszállításnak az eredménye a fix Vcore fesz. Persze a visszavett órajel miatt van némi energiagazdálkodás mégis sokkal jobb, ha:
- a Vcore NORMAL állásban
- állíts be Offset -0,050V -ot
Így a lap követi az INTEL eredeti feszültséggörbéjét és pontosan annyival tér el az eredeti feszültség görbétől mint amit Te Offset-ben beállítasz. Ez a -0.050V elvileg jó, de a pontos értéket neked kell kitesztelned! Viszont így az energiagazdálkodás tökélest, tehát az IDLE fesz jóval alacsonyabb lesz mint a LOAD.

[ Szerkesztve ]

(#322) zolee0307 válasza szasanyi (#321) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, majd kipróbálom, bár nekem kicsit magas ez még. 775 platformon nem volt ennyi minden :). Gondolom ekkor is állandó marad a vcore, tehát nem fogja visszavenni?

NFree: Ha normalra van állítva nem veszi vissza a vcore-t.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#323) szasanyi válasza zolee0307 (#322) üzenetére


szasanyi
félisten

Dehogy nem, pont ezt mondom! A lényeg: Vcore NORMAL + Offset -0,050V beállítás esetén (mondom, azt ki kell tesztelned az Offset értékén azaz mennyivel lehet kevesebb a Vcore ahol még stabil a rendszered) mellett úgy működik mint AUTO módban, tehát az Intel energiagazdálkodási profil működik és vissza fogja venni a CPU feszültségét és az órajelét is.
Korábban már linkeltem az Intel feszültséggörbéjének ábráját, ott az Offset jelzésű (bal alsó) ábrán ez jól látható. Az általad megadott értékkel (ez az Offset értéke) fog eltolódni pluszban vagy mínuszban (amilyen értéket beállítasz), de egyébként pontosan úgy viselkedik mint ahogyan azt az Intel gyárilag megadta.
A jobb alsó árba mutatja az általad most használt, manuálisan beállított (fix) Vcore esetén amit csak extreme tuningnál ajánlanak, többek között azért amit tapasztalsz Te is. A bal felső ábrán lévőgyári Intel (default) görbe mindegyik képen ott van, ahhoz képest jól láthatóak a különböző beállítások ahhoz viszonyított eltérései így világosan és érthetően látszik, hogy az OFFSET mód az ideális választás ha egy kicsivel több, vagy kicsivel kevesebb feszt kell adni.

[ Szerkesztve ]

(#324) racis válasza DoItYourself (#318) üzenetére


racis
tag

Lehet kompatibilitási probléma áll van. Meg kellene nézni a támogatott memória modulok listáját.

(#325) zolee0307 válasza szasanyi (#323) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, így már érthető. Tehát ha beállítok -0,050V (vagy más értéket) akkor +/- enyivel fogja levenni a feszt. De pl. most auto beállítás esetén 0,719 V-ra visszavette a feszt a lap, gondolom ilyen mértékben nem lehet az offsetet beállítani (ahogy számoltam ekkor már pluszba túl sok lesz a fesz)?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#326) NFree válasza szasanyi (#323) üzenetére


NFree
addikt

Ő lenne egy kérdésem , mert lehet rosszul olvastam és vagy értelmeztem, de a tuning guidéban azt írja az emberke , hogy tuningnál ezeket az ofset dolgokat kapcsoljuk ki mert nem igazán jó (stabilitás gondolom), ez mennyire álja az igazat?

vga

(#327) zolee0307 válasza szasanyi (#323) üzenetére


zolee0307
őstag

Kipróbáltam ezt az ofset dolgot.

-0,050 V-nál a min vcore 0,671 V, a max 1,179 V
-0,040 V-nál a min 0,680 V, a max 1,194 V
-0,030 V-nál a min 0,690 V, a max 1,203 V

Ahogy nézem a 0,030 és 0,040 nem jó, túl magas feszt ad. A 0,050-nél tűnik jónak, bár nem tudom a minimum és maximum értékek nem túl alacsonyak-e?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#328) szasanyi válasza zolee0307 (#327) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez elvileg nem kevés fesz, nézd meg az enyémet. Természetesen tesztelni kell, mi az az érték ahol még stabil. Nálam pölö -.0100V mellett LOAD semmi gond, de az IDLE fesz alacsony neki és problémák vannak.

NFree: ez a módszer feszcsökkentésre és átlagos tuninghoz jó. Ha komolyabb tuning lesz (ahhoz manuális beállítások kellenek úgy is, és lehet nem is csak Vcore tekintetében (ha jól emlékszem ilyenre készülsz).

(#329) zolee0307 válasza szasanyi (#328) üzenetére


zolee0307
őstag

Egyenlőre nem vettem észre semmi problémát, majd használom így és meglátom mit mutat. Köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#330) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok.

Adott egy kiváló Gigabyte H87-HD3 alaplap.

Realtek HD Audio (ALC892) hang cucc van a lapra integrálva. Realtek HD hangkezelő szoftvere viszont sz*rt sem ér. Ez azért érdekes, mert egy korábbi Gigabyte alaplapomon is Realtek HD hangchip volt a hozzá tartozó hangkezelő szoftverrel értelemszerűen, de ott ha bekapcsoltam a "Hangszóró-kitöltés" funkciót, hogy 5.1-es hangrendszer esetén a stereo forrást szétossza mindegyik hangfalra gond nélkül megcsinálta, de ez nem csinál semmit. Ha a forrás 2.0 akkor csak a két front szól, ha 5.1-es a forrás, akkor szól mindegyik, ahogy kell.

Az OP rendszer Win 8.1. De a gyártó honlapja felkínálja a 8.1-es 64 bites Winhez az audio drivert, szóval elvileg nem gond az OP rendszer, de mégsem működik a cucc.

Valaki esetleg tud segíteni? MI lehet az oka ennek? Ötletek?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#331) NFree válasza szasanyi (#328) üzenetére


NFree
addikt

Hát még én sem tudom mire készülök, informálódom olvasgatok, próbálok tanulni, és ha kell éles helyzetbe a maxot kihozni ami épp lehetséges az aktuális körülmények között. :R valszinű 24/7 re lehet alpon fog ketyegni mert van egy olyan bizsergésem , baromi erőss ez a cpu, vagy ha nagyon muszály emelek egy picit 4-4.2 ghz ig. Sosem voltam hoszú távon a nagy tuning híve. Annó a q9550 is ez volt a helyzet volt vagy 3db de, aztán úgy döntöttem, nem kell nekem az a brutális erő, és lett e5300, meg befigyelt egy kis pénzhiány.
Ha úgy nézzük, ha akkor meghagyom azt a csomagot , most tuti nem váltanék , még vagy 2-3 évig.
Pont ma olvastam a kis privi beszélgetésünket , és elszégyeltem kicsit magam , hogy megint elszáltam kicsit :B

vga

(#332) szasanyi válasza zolee0307 (#329) üzenetére


szasanyi
félisten

Az kell, aztán finomíthatsz a tapasztalatok alapján.

NFree: csak akkor szégyelld magad ha loptam, egyébként miért tennéd? ;) Tuning CPU függő, és azon belül is melegedés amit majd látod hogyan alakul és mennyire jól tudod féken tartani. Meddig kell még a lapra várnod?

(#333) HSM válasza Aslan (#330) üzenetére


HSM
félisten

Nálam működik az említett funkció, bár borzalmas hangképet produkál, így nem használom, inkább a lejátszóban rakom ki a hátsó hangfalakra "dupla sztereóként", úgy jó. :K
OS nálam win7 64bit. Esetleg megpróbálhatod a realtek oldaláról, hátha ott van frisebb. Nálam 6.0.1.7076 a driver verziója, és a lapom oldaláról szedtem.

(#334) Aslan válasza HSM (#333) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm a választ!

Nekem is ez a verzió van meg.

Egyébként próbáltam már régebbi driverrel is legújabbal is, Realtek oldaláról illetve a gyártó (Gigabyte) oldaláról, de az eredmény ugyan az. Egyszerűen nem értem. Passz! :(

Milyen lejátszót használsz egyébként, amivel ki tudtad tolni a hangot a rear hangszórókra?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#335) NFree válasza szasanyi (#332) üzenetére


NFree
addikt

Hát nagyon remélem , hogy péntekre a kezemben lessz valameik, ;) :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#336) szasanyi válasza NFree (#335) üzenetére


szasanyi
félisten

Úgy legyen! :)

(#337) HSM válasza Aslan (#334) üzenetére


HSM
félisten

Foobar2000. A DSP-nél találsz olyat, hogy "Convert stereo to 4 channel", az kell neked. :K

(#338) Gery15


Gery15
addikt

Van itt valakinek Z87X-UD4H lapja? Érdemes feltenni az F8D biost?

HyperX

(#339) HSM válasza Gery15 (#338) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a D3H kékhalálozott heti 1-2-t az F7-el, de az F8d-vel tökéletes lett. Ha neked jó a lap, akkor kár bétát feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#340) Gery15 válasza HSM (#339) üzenetére


Gery15
addikt

Nekem hibátlan a lap az F8C-vel. Azt nem tudom, hogy tuning téren nincsen-e némi javulás ebben a biosban. :B :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#341) HSM válasza Gery15 (#340) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, én nem tuningolok. :B

(#342) Gery15 válasza HSM (#341) üzenetére


Gery15
addikt

Azért köszönöm a gyors helpet. :R

HyperX

(#343) keszegduda


keszegduda
őstag

Lassan gépcsere előtt vagyok és haswell lenne a befútó, egy core i7 860-t cserélne amit hugi megkapna. Giga párti vagyok és voltam is, gond előfordul az új z87 lapokkal?
Mit javasoltok? Mire figyeljek? Kell a sok usb és jó lenne ha tuningot sem vetné meg. Prociból 4560K vagy felett kerülne bele úgy megint 4 évre letudnám a gépcserét. Keret 25-45 talán 50k.
Köszönöm!

(#344) HSM válasza keszegduda (#343) üzenetére


HSM
félisten

Neked is ezt tudom írni: [link] Illetve szasanyi javaslata: [link].

Máskor amúgy nyugodtan olvass vissza, nincs összesen 350 hozzászólás a topikban.... :U

[ Szerkesztve ]

(#345) keszegduda válasza HSM (#344) üzenetére


keszegduda
őstag

Köszönöm a gyors választ, úgy néz ki hogy z87x d3h lesz a befutó. Esetleg a későbbiek folyamán bios frissítés céljából segítségetekre nyilván szükségem lesz.
Egyébként jobb kérdezni sokszor, hátha kijön rejtett hiba ilyesmi ami nem kerül megosztásra...sajnos beleszaladtam a sok olvasgatásba korábban, persze itt az a pár oldal nem vészes ez igaz.

(#346) HSM válasza keszegduda (#345) üzenetére


HSM
félisten

Amit linkeltem neked, pont egyhetes írás... :DDD
BIOS esetén kérdezz nyugodtan. :) Innen lehet a friss bétákat letölteni: [link]. Ahogy írtam, nekem az F8d-vel megy és jó.
Én amúgy letöltöttem, pendrive-ra rá, persze, kicsomagolva, és a beépített Q-bios megcsinálta a frissítést. Indításkor, ha jól emlékszem, az END gombot kell nyomogatni, akkor bejön a Q-bios, és kb. annyi a teendő, hogy kiválasztod a pendrive-ról a megfelelő file-t, ami a BIOS. Utána újraindít, belépsz a BIOS-ba, "Load optimised defaults", beállítod, ami kell, és go. ;)

[ Szerkesztve ]

(#347) NFree


NFree
addikt

Megjött ma a lap :DD

Jelenleg teljesen el vok veszve kínai minden de remélem pár napon belül megbarátkozunk. :))

vga

(#348) miresz válasza NFree (#347) üzenetére


miresz
veterán

Uhhh,nájszul néz ki! :K (pedig nem vagyok egy Giga fan,de Intel vonalon kifejezetten jók a lapjaik)

[ Szerkesztve ]

(#349) Gery15 válasza NFree (#347) üzenetére


Gery15
addikt

Gratulálok itt is, gyönyörű lap! :C

HyperX

(#350) szasanyi válasza NFree (#347) üzenetére


szasanyi
félisten

At last! :C Szép darab, valóban, ennek nagyon jónak kell lenni (meg a 4770K-nak is) sok szerencsét hozzá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.