Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szasanyi válasza Shodan (#150) üzenetére


szasanyi
félisten

És Te mit hoztál ki belőle?

(#152) Shodan válasza szasanyi (#151) üzenetére


Shodan
addikt

Én azt hogy működjön a rendszer alapon :DDD az első hozzászólásokba láthatod hogy mennyit szenvedtem vele, azóta inkább hozzá nem nyulok :U

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#153) HSM válasza Shodan (#152) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes... Nekem másfél évig volt Giga Z77X-D3H, egyszer sem jött elő semmiféle cold boot hiba. :N Nincs pedig semmiféle fast-boot. Amúgy amennyire tudom, fast-boot-nál nem is kapcsol ki "teljesen", gondolom, ez lehet a trükk, hogy nálad meggyógyította. :DDD

(#154) szasanyi válasza Shodan (#152) üzenetére


szasanyi
félisten

Huhh az elég gáz. Én tuti lecseréltem volna, mert Te sem hiszem, hogy azért vettél olyan lapon olyan áron, hogy legalább alapon működjön hibátlanul. :U Mondjuk én az enyémért is húztam a számat kicsit (30k volt a lap, plusz ugye a proci 50k amire ugye csak egyszerre lehetett váltani), míg a Te lapod jóval drágább.

HSM: Te mit tapasztalsz CPU hőfok terén? Nekem jóval melegedősebb a Haswell 4670K alapon is, mint a 3570 volt. Igaz, én egy 5k-s Hyper 212+ hűtőt használok, de +10 fokos a LOAD hőfokom. :U Ami még érdekes, hogy az ASUS lapoktól eltérően ez a lap dVGA használatakor nem kapcsolja ki automatikusan az iGPU-t hanem manuálisan kell.

(#155) HSM válasza szasanyi (#154) üzenetére


HSM
félisten

Nálam nem lett sokkal melegebb. A 3570k is 60-65 fok volt, ez is. Most ugye van rajta venti, nem passzív. Teszteltem egyet, igaz, most elég hideg volt a szobában, 16 fok a gépre jön a hideg, hamarabb lehűl, mint a szoba többi része.

Ami érdekes, bő 10W-al nagyobb fogyasztás, és kicsit kevesebb Gflops... :DDD
Ez volt a passzív 3570k: [link]
Így fest belülről most, ahogy a 4670k teszt készült: [link]

Ja, és valamiért csak 3400-on tekert, nem is tette rá a 3,6Ghz turbót, pedig adtam neki limitet... No, ezt még majd megsasolom...

Az IGPU leállítása, hát, érdekes kérdés, ugyanannyi érv szól mellette, mint ellene. :)

Ami én érdekesnek találtam, hogy a terhelés megszűnésével szinte azonnal 60 fokról 35-re hűl a proci, gyakorlatilag a fizika törvényeit meghazudtoló módon. Emiatt egy kicsit szkeptikus vagyok a hőfok-eredményt illetően, ennek utána kéne olvasnom, miért lehetett. Bár lehet, a 105 fokos Tjmax-tól ez már annyira messze volt, hogy totál bénán mért a szenzor már.... Ugye a szobahőfokon -20 fokos Atom esete....

Mindenesetre a z77/3570k-val kevesebb rejtélyt kellett megoldanom, ott minden elsőre ment, mint a karikacsapás... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#156) szasanyi válasza HSM (#155) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen hűtőd van neked? Nálam 93 fokig felment a CPU hőfok LinX alatt. :Y Mondjuk 164,5Gflop volt az érték, amit nem értek mert az sok nem? Nem állítottam semmit, csak elindítottam a programot.

[ Szerkesztve ]

(#157) HSM válasza szasanyi (#156) üzenetére


HSM
félisten

Ott van a képen a hűtő, meg az adatlapomon is... Egy ősrégi, 6K-ba kerülő CoolerMaster Hyper 212, az originál verzsön [link], s1155 lefogatóval és egy AC F12 ventivel. :)

A Gflops értéket én eléggé keveselltem, még a 3570K-t is picivel alulmúlta, de ugyanazzal a verzióval teszteltem, lehet, frissebbel már több lett volna, de akkor ugrott az összehasonlíthatóság. :)

Alapórajelen a 93 fok elég nagyon soknak tűnik, pláne egy olyan komoly hűtővel, ami neked van. Most lehet pár dologban a bibi... Nézd meg, mennyi feszt ad a lap a procinak, illetve, hogy jól van-e fenn a hűtő? Ami még lehet, hogy a hűtőd talpa nem komálja a procit, régebben olvastam teszteket, hogy nagyon rosszul tudnak működni a direkt csöves hűtések, ha nem jó helyre esik a procimag a direkt csövekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#158) HSM válasza szasanyi (#156) üzenetére


HSM
félisten

UPDATE: meglestem, friss Linx Avx-el, nekem is 160Gflops, 10W kb. plusszban, és 70 fokba nyalt bele az első két percben. Majd futtatok egy rendes tesztet azzal is, legkésőbb holnap. :R

(#159) Savanya válasza szasanyi (#156) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem ilyen :

Hűtőm most TT Water Perf.2.0.

Mobilszámom: 70-516-8068

(#160) szasanyi válasza HSM (#157) üzenetére


szasanyi
félisten

Bosszantott a dolog ezért levettem a hütőt és világosan látszik az ok: két szélen felfekszik. CPU teteje mintha homorú lenne, de én inkább a hűtő aljának hibáját gyanítom homorúnak, azaz nem sík. Nem is tettem vissza, holnap polírpapíron próbálok korrigálni. :U

(#161) HSM válasza szasanyi (#160) üzenetére


HSM
félisten

Az a legrosszabb verzió, ha a hűtő két széle éri csak a procit. :( Amúgy a procik minimálisan púposak szoktak lenni középen... Meg tudod nézni, ha kerítessz valami egyenest, vonalzót, vagy speckó szerszámot, ha van persze, és egy zseblámpával megvilágítva remekül kiadja, mi a pálya.

A direkt hőcsövekkel vigyázz azért, azok elvileg eléggé sérülékenyek az alján. :B Láttam már fotót, ahol polírozás közben (után?) a tulaj bekukkanthatott a csőbe...

[ Szerkesztve ]

(#162) szasanyi válasza HSM (#161) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van de nem tudok mit csinálni, megpróbálom polírozással helyrehozni. Nem lesz tökéletesen sík, da az lényegesebb, hogy középen összérjenek. Ha elb@...m pech, de így nem használhatom és akkor vennem kell vmit helyette (igazából ez most kicsit sem célom így karácsony előtt :( ).

(#163) szasanyi válasza szasanyi (#162) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos nem sokkal lett jobb a polirozás után sem. :(

(#164) horvathkrisz válasza szasanyi (#163) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Kupakold. ;)

(#165) szasanyi válasza horvathkrisz (#164) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem vagyok híve az ilyesminek, ráadásul a pár napos poci 3 éves garija is ugrik. :(

(#166) horvathkrisz válasza szasanyi (#165) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Már ugrott, a polírral... :(

(#167) szasanyi válasza horvathkrisz (#166) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem a procit políroztam, hanem a hűtő alját. :DDD

(#168) horvathkrisz válasza szasanyi (#167) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:D

(#169) szasanyi


szasanyi
félisten

Tapasztalt vki olyan, hogy a gép indítása utáni jellemző csippanó (vagy pittyenő kinek hogy tetszik) hangjelzés elmarad? Illetve van amikor csinnap, máskor meg nem. Még ilyennel nem találkoztam. :F

(#170) HSM válasza szasanyi (#169) üzenetére


HSM
félisten

Nálam így van évek óta, nincs bekötve a speaker. Ezt utáltam az EVGA X58 lapomban, hogy arra gyárilag rá volt forrasztva a speaker, nem lehetett leszedni/kikötni. :D

(#171) szasanyi válasza HSM (#170) üzenetére


szasanyi
félisten

Az teljesen más. :U

(#172) Shodan


Shodan
addikt

Én se használok speakert ha valami van ugy is ott a debug led

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#173) szasanyi válasza Shodan (#172) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezen nincs, de ha lenne sem látnám zárt házban, a szgép asztalba berakva.

(#174) horvathkrisz válasza szasanyi (#173) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Csak bekapcsolaskor csippan, ujrainditaskor nem. Sztem csak ezt nezted be... :DDD

szerk.: mi lesz a forrofeju prociddal, van mar valami elkepzelesed?

[ Szerkesztve ]

(#175) csigi válasza horvathkrisz (#174) üzenetére


csigi
addikt

Ez biztos? Ezt én sem figyeltem még ki... :U

nofene

(#176) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Adott egy gigabyte Z87MX-D3H alaplap, tegnap települt rá egy win 8.1, a szélessávú kapcsolatot beállítottam, de bekapcsolás után elég nehezen akar csatlakozni a nethez, hibát dob ki, illetve a modem ledje is pirosan-sárgán villog és az alaplapi lanon is ég a sárga és a zöld led is! A LAN driver telepítve van, a gigabyte oldalról....Ha átdugom a laptopomba, ott tökéletes és a modem ledje is zöld..Mi lehet a gond?

(#177) szasanyi válasza horvathkrisz (#174) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem csak akkor, de már meg van van az oka is: ha a gyors BOOT (alapértelmezett) kikapcsolt állapotban van, akkor csipog, de én Enabled-re állítottam és utána csinálta ezt. Kikapcsoltam, így már csipog mindig. :)
Mondjuk nem értem ez miért van így, de tuti ez az oka, mert többször is próbáltam.

(#178) HSM válasza szasanyi (#177) üzenetére


HSM
félisten

Attól fast boot, hogy nem kapcsol ki rendesen, így hamarabb felébred, meg kihagy teszteket, olyasmi, mintha alszana. :K A csippanás pedig elvileg ugye az indításkori tesztek sikeres elvégzését hivatott jelezni, ami fast bootnál nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#179) szasanyi válasza HSM (#178) üzenetére


szasanyi
félisten

ASUS lapnál nem volt ilyen, pedig ott is Fast BOOT opcióval használtam.

(#180) Eduardo89 válasza LógaGéza (#86) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Na hogy teljesít a deszka ? Meg vagy elégedve vele ? :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#181) horvathkrisz válasza szasanyi (#179) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nade az azusz egy hulladék... :DDD

(#182) LógaGéza válasza Eduardo89 (#180) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most esett le, hogy nekem irtál :D
Nagyon jól megy, egyáltalán semmi bajom nem volt vele - max annyi, hogy az 560Ti-men nem lehet FullHD-s az UEFI, de ez legyen vele a legnagyobb probléma.
Ráadásul OS X alatt használom, és minden különösebb mókolás nélkül megy, egyedül a SpeedStep ami problémás, de az meg Apple "hiba".

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#183) HSM válasza szasanyi (#163) üzenetére


HSM
félisten

Ígértem tesztet, nálam ilyen a friss Linx-el:

Valamiért a Turbo továbbra is lekapcsol ezen a terhelésen, lehet kicsi limitet adtam meg neki. :DDD Mostmár mindegy. :) Azért azt is figyelembe kell ám venni, hogy a kis Haswell sebességben is durván gyorsabb ezen tesztben az IB-nél, másfélszeres tempóban nem csoda, ha jobban felmelegszik/többet fogyaszt. :K
Középen a két lassabb érték azért van, mert kicsit matattam a gépet, de a végére nagyjából békénhagytam. :DDD

Ja, a Samu 840 Pro SSD a bejövő levegő alatt 22 fokos volt, ez talán ad valami támpontot a szobahőfokról. Az infrás mérő 20 fok környékét mutatta a gép előtt.

[ Szerkesztve ]

(#184) szasanyi válasza HSM (#183) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ez bizony már nem 60 fok körüli, szóval igen brutál tesz ezt! Ez OK. De hogy lehet az, hogy nálad 1.086V a max. fesz? Nálan 1.224V-ot enged a lap! :Y Igaz, ~168Gflops az eredmény, de akkor is sok.
No, holnap érkezik a Hyper 412S aztán majd látom mit alakult a történek.

(#185) HSM válasza szasanyi (#184) üzenetére


HSM
félisten

Bár továbbra sem vagyok a direkt hőcsövek barátja, de a kinézett hűtődön legalább szépen kivitelezték. :K
Remélem beválik, kíváncsi leszek. :)

Ami a feszültséget illeti, példányfüggő, ezekszerint nekem egy nagy szivárgású jutott, aminek kisebb a gyári esze, neked pedig egy kisebb szivárgású, magasabb feszű. Meg ugye nekem nem ment a turbo, az még dobna rajta egy picit nálam olyan max 1,1V-ig asszem.

(#186) Eduardo89 válasza LógaGéza (#182) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Akkor ezek szerint nálad nincsenek ilyen hibák amikkel Shodan küzdött. :)
Egy kicsit tartok tőle egyébként de más alternatíva nincs számomra.
Asrockot nem akarok az Asus pedig nem győzött meg szóval marad az UD3H. Már csak azon filózok, hogy elég lesz-e a K-s proci és a tuning mellé a 3as lap vagy kellene az UD4H.
Nagyon megoszlanak a vélemények.. van aki szerint bőven megteszi van aki szerint minimum Ud4H de inkább 5.
Ezt még meg kell álmodnom januárig :))

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#187) szasanyi válasza HSM (#185) üzenetére


szasanyi
félisten

Már azt hittem manuálisan állítottad a feszt alacsonyabbra. Persze a magasabb fesz nagyobb melegedést is generál, ezért nem örülök ennek. :U

(#188) HSM válasza szasanyi (#187) üzenetére


HSM
félisten

"Persze a magasabb fesz nagyobb melegedést is generál"
Nem. :N Ez akkor igaz, ha azonos prociról beszélünk. Az Intel gyárilag a proci adottságainak megfelelően lövi be az alapfeszt. A CPU Package Power-t nézd, ami nálam 80W a teszt alatt, az mutatja meg, mennyit fogyaszt, és mennyire melegszik a proci. :K Abban ugyanis már benne van a szivárgási veszteség is.

Ezért szoktam a 7970/280X topikban is mindenkinek leírni, aki "csak alapfeszes tuningot" csinál, hogy hiába van kártya gyárilag 1,256V alapfesszel, ha az övé egy hatalmas szivárgású, 1V alapfeszű, szénné fog égni 1,256V-on, míg a másik alacsony szivárgású 1,3V-on is röhögve kimenne a világból.
Ugyanakkor ezt kompenzálja, hogy a magasabb szivárgású, adott feszen többet fogyasztónak tipikusan kisebb fesz is elég azonos órajelhez. Bonyolult ez kicsit, a lényeg, hogy egyikkel se jár rosszul az ember.

[ Szerkesztve ]

(#189) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
kb 1.5 hónapja van egy h87-d3h lapom.
Nagyon szarul ment a gépem mire kiderült hogy a biosban le kell tiltani az integrált vga :W
Gondoltam megosztom hátha valakinek megsporolok egy kis idegeskedést és szívesen várok bármi javaslatot hogy mit érdemes még átállítani persze nem a tuningra gondoltam:) :R :R

i5-4570+8gb ram+gtx 650OC

(#190) Hofeher válasza traktorgumi (#189) üzenetére


Hofeher
aktív tag

hasonló gépem van de egyelőre vga nélkül de én amd fogok venni bele jövőre

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#191) Eduardo89 válasza traktorgumi (#189) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ha a PCI express csatiban van VGA és a lap érzékeli akkor nem kéna automatic kilőnie az IGP-t ? :F
Csak kérdezem... :Y

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#192) LógaGéza válasza Eduardo89 (#191) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem. Én pl megcsináltam azt OS Xen, hogy 2 monitor, egyikre az integráltból ment a jel, másikra a dedikáltból. Auton volt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#193) szasanyi válasza Eduardo89 (#191) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, bár ezen én is meglepődtem MSI majd ASUS lapok után. Itt külön opció van erre a BIOS-ban, ami alapértelmezettben Enabled és neked kell ott, manuálisan kikapcsolnod. Ez logikátlan az előző esetekben tapasztalthoz képest, ahol dVGA használatkor az automatikus letiltása sokkal kézenfekvőbb.

(#194) HSM válasza szasanyi (#193) üzenetére


HSM
félisten

Mondom, ugyanúgy van pro, mint kontra. PL. ha akarod a Virtu-t, vagy a Quicksync-et használni, arra ugyanúgy lehet igény DVGA mellett is. Vagy ha korábbról nem kötötted át a monitort az integráltról, akkor se nem kép az eredmény, hanem működik minden. ;)
Szerintem amúgy is jobb, ha a userre an bízva a dolog, nem a lap kapcsolgatja kedve szerint.

(#195) szasanyi válasza HSM (#194) üzenetére


szasanyi
félisten

Azokon is be lehet kapcsolni de gondolom azt feltételezték, hogy pár elvetemült kivételével senki sem használják az iGPU-t ha egyszer dVGA-t dugott a lapjába. :DDD
Egyébként az elsőre bonyolult BIOS nem is annyira az, a tuning alapfokon tökéletes ti. 4.2Ghz-ig tuti semmit sem kell csinálni csak a szorzót 34-ről 42-re átírni. Ez az igen csak baráti! :K

(#196) HSM válasza szasanyi (#195) üzenetére


HSM
félisten

Velem már előfordult párszor, hogy bedugtama VGA-t, és az IGP-n maradt a monitor.... :DDD És volt, hogy a frászt kaptam emiatt, hogy jajj, miért nincs kép... (Mert a nagyokos lap lekapcsolta....)

(#197) szasanyi válasza HSM (#196) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálad terheléskor mennyi a magok órajele? Alapértelmezett, nem tuning beállításoknál természetesen.

(#198) HSM válasza szasanyi (#197) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem most rosszul van nekem beállítva, ahogy az előző tesztemnél is írtam. :B
De 3800-3600 között kapcsolgatja, hosszabb távon 4 magon durvább terhelésre pedi 3400-ra ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#199) szasanyi válasza HSM (#198) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam LOAD mind a 4 mag 3800Mhz-en teker. Azért kérdezem, mert topikokban láttam teszteket ahol alapból sehol nem ennyi, mindig alacsonyabb.

(#200) HSM válasza szasanyi (#199) üzenetére


HSM
félisten

A "hivatalos" Intel gyári alap turbo pedig elvileg 1-2 magon 3800Mhz, 3 magon 3700 és 4 magon 3600, mint az IB-nél. Persze, amíg a TDP-t nem éri el. De sok gyártó lövi be úgy, hogy gyárilag mindegyik mag fix 3800-as turbo, de ez nem biztos, hogy olyan jó. :N Hamarabb fogy el a TDP, és akkor pápá turbo... No, meg ez tuning, mégha a lap "automatán" is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.