Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Satra74 válasza Shodan (#49) üzenetére


Satra74
tag

Az én gépem is teljesen stabil. Nekem kifejezetten ajánlották a Gigabyte-ot.

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#52) Satra74 válasza BaZsee91 (#48) üzenetére


Satra74
tag

Köszi szépen!

Ha lesz egy pici időm otthon, megpróbálom. A memóriát 1600-on tesztelték, nehogy már 1300-on pörögjön. :)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#53) Shodan válasza Malibutomi (#50) üzenetére


Shodan
addikt

A tegnap estémet megint ennek a baromságnak az utána olvasásával töltöttem.
És kiderült hogy a probléma nem is kizárólag csak erre a lapra vagy erre a szériára korlátozódik, már p67 stb is jelentkezik "csak cold boot issue" - ként emlegetik...
A lényeg hogy a BIOS-ban van egy olyan beallítás hogy fast boot. Nekem ez alapból disableden van/volt. És az egyik tippként azt olvastam , hogy ezt Ultra fast -ra kell állítani!
Most egyelőre kb 8-10 ki bekapcs után nem jelentkezett a probléma, de még nem szólom el magam, mert eddig is annyit szívtam vele.
Csak azt nem értem ha közel 1 hónapig semmi gond nem volt azzal hogy ez disabeleden volt, akkor ez mi a fenétől jön elő, vagy mi váltja ki, ez számomra rejtély?! De nem csak számomra, mert ahogy olvasgattam másoknak is.
De az hogy a gigabytenál ez már generációk óta jelen van és nem javítják, na az mutatja a giga szinvonalat. :((

szerk: még ennyi info a dologról hogy csakis bekapcsolásnál csinálja, ha betölt a gép teljesen stabil és utána ha csak restartolgatok sem jelentkezik.
A 15-ös hiba egyébként a Pre-Memory Northbridge Initialization, ami nem is hiba csak ugye egy státusz amiben bent ragad, és innen elkezdi előről vagy néha tovább lép de akkor is jön a boot loop.
Elméletem szerint az ultra fast bootnál talán valamelyik ilyen lépcsőt hagyja ki, mondjuk ezt a Pre-Memory Northbridge Initialization-t és ezért bootol be.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#54) Satra74 válasza BaZsee91 (#48) üzenetére


Satra74
tag

Köszi, megnézem! :)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#55) gebro


gebro
aktív tag

Sziasztok!

Egy GA-H87-D3H alaplapot tervezek venni. Szerintetek melyik ramot tegyem bele: egy 2x4GB 1600 Mhz Patriot Viper 3-mat, vagy egy 2x4GB 1600 Mhz Corsair Vengeance-t? Valaki használ ilyen ramokat ebben a lapban?

(#56) gebro válasza gebro (#55) üzenetére


gebro
aktív tag

Már tárgytalan.

(#57) Satra74 válasza BaZsee91 (#48) üzenetére


Satra74
tag

Az Easy Tune-val működött a dolog. Egyszer lefagyott, de utána sikerült átállítanom.

Köszi! :)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#58) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok!

A héten öszeraktam az alább látható konfigot. Hol tudom bekapcsolni a Haswell fejlett energiagazdálkodási funkcióit? :)) A tápom elvileg képes rá, de sehol nem talalom a BIOS-ban a beállítási lehetőséget.
A másik kérdésem pedig, hogy BIOS frissítésnek mi értelme van? Érdemes megcsinálni?

(#59) csigi válasza Wheeler8 (#58) üzenetére


csigi
addikt

Szia!
CPU energiagazdálkodás: C1E, C3/C6, EIST
Biosz frissítéssel új fícsörök, de inkább javítások jönnek. Én mindig a legújabbat teszem fel, de van aki azt mondja, ha nincs semmi gondod, ne nyúlj hozzá.

nofene

(#60) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A post beep ek mit jelentenek ?
Nem találom az alaplap könyvében
Z87 - Hd3 as lapom van.
2 féle hibtá produkál.
Az egyik folyamatos csipogás.
A másik kikapcsol majd vissza, és ezt ismételgeti.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61) Satra74 válasza Core2duo6600 (#60) üzenetére


Satra74
tag

Nem tudom, nekem nem csinálta. Elképzelhető, hogy nem kap elég feszt. Rádugtál mindent a lapra?

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#62) Core2duo6600 válasza Satra74 (#61) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, rádugtam mindent
Biztios, hogy valami hiba van, mert egy ideig ment.

Csak azt kellene kideríteni, hogy mi a baja ...

Eddig ezek a csipogások leírásai benne voltak a lap könyvében, de nem találom, nincs benne.
Semmi utalás nincs a post hangokra.

Amit azért furcsállok, mert mindegyik így jelzi, ha nem megy a vga, vagy valami egyéb gond van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#63) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok!

A telefonomat (samsung galaxy ace) az új gépen az előlapi usb-re (USB2) csatlakoztatva végtelenségig tart mire feltölt, 4 éves laptopomon meg sec perc alatt megvolt. Valakinek van ötlete mi lehet a gond? :)

(#64) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hy!

Mi a véleményetek a Z87X-OC lapról? Anandtech agyon dicsérték, ellenben mostanában elég sok rosszat hallok a GB lapokról.
A másik ami szóba jöhet jelenleg, az az MSI Z87 GD65 lehet. Ez inkább normál felhasználásra készült, ahogy a specifikációkat nézem, míg a GB OC lapja inkább ahogy a nevében is benne van, OC-re. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#65) MiklosSaS válasza MPowerPH (#64) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A velemenyek megoszlanak, ismerek olyan tabort akik meg vanak vele elegedve es vannak akik nem. En az adatlapomon levovel meg vagyok elegedve.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#66) MPowerPH válasza MiklosSaS (#65) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mármint magukkal a GB z87-es lapokkal? Ahogy olvasgatom, még itten senki nem találkozott az OC kivitellel.

Don't Tread On Me

(#67) MiklosSaS válasza MPowerPH (#66) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az egyik haveromnak van itt OC-ja, o angol. Neked azt mondta hogy jobban (stabilabban) megy benne az OC mint a Formulaban (ROG). En is megvagyok vele elegedve, en peldaul Asus Maximus V Formula-rol valtottam es nem batam meg. Pedig az enyem nem is OC valtozat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#68) MPowerPH válasza MiklosSaS (#67) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont a másik variáns a Formula lett volna, bevállalva az árkülönbséget. A mellett szól a jó integrált hang, és a hűtési megoldás.

Don't Tread On Me

(#69) MiklosSaS válasza MPowerPH (#68) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Semmivel sem rosszabb a gigabyte mint az asusnal, ezt 6 ev asus utan mondom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#70) MPowerPH válasza MiklosSaS (#69) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos nekem elég vegyesek a tapasztalataim a Gigabyte terén, volt jó is és rossz is. Még eldöntöm, tovább nézegetem a teszteket.

Don't Tread On Me

(#71) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Egy 4770-hez keresek alaplapot! D3H/UD3H/UD4H között tanakodok. Tuningolva nem lesz, akkor kell a UD4H + 8 fázisa?
D3H és UD3H között egyedül a SATA vezérlő érdekel, ugyanis nekem szükségem lenne egy RAID0-ra, és egy AHCI módra is, ezt a mostani vezérlőm nem tudja. D3H-n ez megoldható?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#72) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok, lenne egy kis gondom, win 8.1 van fent, és miután BIOS-ban bekapcsoltam a fast boot-ot, azóta nem tudok belépni a biosba, mert az alaplap töltőképernyőjén sincsenek már kiírva a lehetőségek, és nem is reagál egyik billentyűre sem...mit lehet vele kezdeni???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#73) Shodan válasza LógaGéza (#71) üzenetére


Shodan
addikt

Szerintem az UD4H-ra nem lesz szükséged, SATA terén a D3H és az UD3H ugynaz csak az utóbbinak még van +2 marveles portja. De spec alapján mind a kettő RAID0 és az ACHI-t is tudja.
Ha a két lap között nincs nagy különbség árban én az ud3h választanám.

vranyek CMOS reset volt?

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#74) MiklosSaS válasza Shodan (#73) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 Igy van, neked UD4H van a haveromnak pedig UD3H.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#75) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Tud valaki segíteni B85/H87 alaplap RAID vezérlőjével kapcsolatban? Annyi érdekelne, ha UEFIben engedélyezve van a RAID, utánna egy restart után lehet-e engedélyezni a maradék SATA portokon a AHCI-t?
Esetleg portonként állítható a RAID, vagy engedélyezésekor hány portot foglal le?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#76) MiklosSaS válasza LógaGéza (#75) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem irt vissza meg a gigabyte ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#77) LógaGéza válasza MiklosSaS (#76) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most értem haza, és de, kaptam mailt...

Dear Sir,

Sorry but you can't use AHCI for your SSD if RAID is enabled and vice-versa.

Szóval marad a Z87X-UD3H... Pedig örültem, hogy megúszom 100 környékén :W

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#78) MiklosSaS válasza LógaGéza (#77) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnalom. Sok sikert hozza !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#79) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Egy kedves ismerősömnek rakok össze PC-t microsoft flight simulator-ra. Fontos az egyszálas teljesítmény ezért K-s procit szeretnénk rakni bele. A kérdésem a következő lenne. Kinéztem ezt a lapot: Gigabyte B85-HD3 és hozzá egy i5 4670K-t. Tudom,hogy a B85-ös lap nem tuningra termett,és Z-s lap illene,de ez jön ki a költségvetésből. Na tehát a kérdés a következő. Ebben a lapban valamilyen szinten lehet húzni ezt a K-s procit? Nem kell extreme OC-ra gondolni,max 4-4,2Ghz. Ez a teszt szerint lehet. Mennyire igaz ez?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#80) Satra74 válasza miresz (#79) üzenetére


Satra74
tag

Szerintem pár ezer forint pluszt megér a Z87-es lap ahhoz a processzorhoz.

pl: [link]

Gigabyte is van hasonló árban, igaz az micro-atx: [link]

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#81) Shodan válasza miresz (#79) üzenetére


Shodan
addikt

Nem tudom most elolvasni a tesztet , de én úgy tudom hivatalosan csak Z-s lapokba megy a tuning,
Korábban azt hiszem bizonyos gyártók kiadtak H és B lapokhoz bios frissitést, de ezeket ha minen igaz az intel vissza is vonta. Ha tuningolni akartok mindenképpen Z87-es lap ajánlott, abból viszont bőven jobb valami olcsó.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#82) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Én most állok vásárlás előtt.
A Z87X- UD3H és az UD4H között vacilálok.
A konfig többi eleme :
i5 4670K, CORSAIR Vengeance Low Profile White DDR3 1600MHz CL9 KIT 8GB ( CML8GX3M2A1600C9W)
Asus GTX660-DC2O-2GD5 GTX660 2GB GDDR5 , ARCTIC COOLING Freezer i30 , XFX Pro550W .

Mindenképpen tuningolni szeretném majd a cuccot ezért variálok, szerintem kell az UD4H 16fázisú tápellátása.
Bár ahogy néztem ezen kívül másban nem nagyon tud többet az UD3H-nál. Viszont csak 4-5ezer a diferencia a kettő között. Jobban húz a szívem az UD4H-hoz...

Vélemény ?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#83) PeeTr84


PeeTr84
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy Gigabyte GA-P85-D3 alaplapot de nem tudom kivezetni az S/pdifet. Ami van alaplapi csatlakozóm az 2 pines de a kábelem az 3 és nem jön ki hang belőle. Mi lehet a baj? Kerestem de sehol nem találtam 2 pines kivezetést.
Tud ebben valaki segíteni?

(#84) LógaGéza válasza Eduardo89 (#82) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha tuningolni akarsz, és K-s procid lesz, akkor UD4H legyen mindenféleképp!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85) Eduardo89 válasza LógaGéza (#84) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Okés, köszönöm ! :)

Csak pénz kérdése igazából minden, ha összejönnek a dolgaim akkor K-s lesz és az UD4H.
Ha véletlenül nem akkor a sima 4670 lesz UD3H-val és akkor lemondok a tuningról.
Csak közben olvastam, hogy Shodan szenvedett az UD3H-val... kicsit elbizonytalanodtam
mert mindenképp szükségem van nekem is a sima PCI slotra a Leadtek tvtunerem miatt :F
Nézegettem még az Asus Z87 Plus-t de nem győzött meg... inkább Giga

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#86) LógaGéza válasza Eduardo89 (#85) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én már berendeltem az UD3H-t, és nekem is kell egy PCI a Firewire kártya miatt. Jövőhét szerdán érkezik kb, ha érdekel, utánna be tudok számolni róla.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#87) Eduardo89 válasza LógaGéza (#86) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én majd csak januárban rendelek úgy,hogy mindenképpen érdekelne majd a beszámoló :)
Köszi !

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#88) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,

miért van az, hogy bekapcsolom a gépet,5-10 mp-ig csak világít a pwr led, a monitor nem kapcsol be, majd egyszer csak elkezd bootolni.
Szóval nem igazán értem hogy mi ez a várakozási idő az elején...

Lap: H87 HD3

Még új számomra az alaplap, lehet hogy ez normális jelenség?

(#89) Shodan válasza horvathkrisz (#88) üzenetére


Shodan
addikt

Hát ez biztos hogy nem normális. Nem lehet hogy be van állítva valami elsőnek a boot piorban a HDD elé és arra vár, vagy próbálde meg esetleg a fast boot , ultra fast boot opciókat a biosban hogy véltozik e valami

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#90) horvathkrisz válasza Shodan (#89) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Első UEFI-s lapom, nem tudom hogy lehet beállítani a prioritásokat. :(
Majd esetleg megpróbálom azt is hogy kiveszem a videokártyát, lehet az kavar be...

(#91) miresz


miresz
veterán

Jelentem a Gigabyte GA-B85-HD3 (rev. 1.x) lappal ugyan úgy lehet húzni a K-s processzorokat,mint a Z-s lapokkal.(4670K@4,5Ghz.) F5-ös bios frissítés után,mert gyárilag F2-essel jött. Egyébbként a Gigabyte oldalán csak az F%-ös bios elérhető,mert más nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#92) Shodan válasza miresz (#91) üzenetére


Shodan
addikt

Pont tegnap olvastam gamestaron Z87 teszt:

Nem olyan régen például komoly botrány tört ki, mikor nemcsak az Intel Z87-es, hanem egyes gyártók a H87-es, sőt még az olcsóbb vállalati szegmensbe tartozó B85-ös alaplapokon is engedték a processzor szorzójának módosítását. Az Intel persze közbelépett, és letiltotta ezt a funkciót, elvégre ez mégis csak a drágább lapok kiváltsága továbbra is, így esetünkben érdemes ilyen szemmel is alaposan mérlegelni az alaplap kiválasztásakor

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#93) miresz válasza Shodan (#92) üzenetére


miresz
veterán

Itt a cáfolt az én esetem. Simán húzható benn a 4670K. :)

(#94) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

D3H és UD3H lapok között milyen számott tevő különbség van ?

Ahogy nézegettem az U-s verzión van alaplapi I/O gomb, feszültségjelző , 2vel több Sata3 csati és 1-el több hűtőventi konnektor. Ja meg Dual UEFI bios ami egyenlőre fingom nincs mire jó... :)
Tápellátás ugyan úgy 8fázis mindkettőn, de talán az U-s verzión nagyobbak a hűtőbordák.
Van valami ami komolyabb eltérés ami elkerülte a figyelmem ?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#95) Shodan válasza Eduardo89 (#94) üzenetére


Shodan
addikt

1hsz.-ban

- 8 Digital CPU VRM phase
- 1 PCI csatl.
- 6 x SATA 6Gb/s + 2 x SATA 6Gb/s by Marvell 88SE9172
- 6 x USB 3.0 (hátlap)
- Onboard 4 x USB 3.0 + 6 x USB 2.0
-Audio: Realtek ALC898 (+jobb hang a D3H-hoz képest)
(+ featureök a D3H-hoz képest)
- on board power és reset
- mérési pontok
- debug led
- fekete kondik

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#96) Eduardo89 válasza Shodan (#95) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Köszi szépen ! :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#97) dodoroli


dodoroli
tag

A minap váltottam és is erre a lapra GA-H87-HD3+i5 4430.
Friss driverek, rendszerfelrakás és után vettem észre hibákat usb2,0 pendrive bedugás előlapi aljzatba nincs detektálási hang nem dob fel automatikus lejátszási ablakot, viszont a meghajtók között ott van,de hardver biztonságos eltávolítási ikon már nincs az értesítési felületen!Ugyan ez a pendriv a hátlapi usb3,0-s aljzatban már rendre jól detektálja feldobja az auto lejátszás ablakot és megjelenik a hardver biztonságos eltávolítása ikon is.Próbáltam teljesen másik pendrival ugyan ez a helyzet tehát a lényeg usb2,0-s aljzatokban nincs detekt hang és nincs autó lejátszás ablak nincs biztonságos eltávolítás ikon,szemben az usb3,0 aljazatokkal!
Bios:F2 van gyárilag a lapon!
Szerintetek mi lehet a gond?

(#98) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Mi a vélemény erről a lapról?

GA-Z87X-OC

Fontos lenne az erős tuningolhatóság,illetve cf+hangkártya elférése(ami ahogy látom nem lesz gond).

Valami teszt fellelhető róla?

Walking Dead

(#99) szasanyi


szasanyi
félisten

Úgy látom ez nem egy pörgős topik, azért megkérdezem: Z87-D3HP lappal van tapasztalat? Több teszt alapján elég jónak tűnik, és be is rendeltem 1et 30,5k-ért de mivel még módosítható gondoltam rákérdezek a dologra. :)

(#100) #78121280 válasza szasanyi (#99) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én nyáron vettem ilyet, nem tapasztalta semmi problémát vele. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.