Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) HSM válasza ricsi8800gt (#398) üzenetére


HSM
félisten

Én kipróbálnék egy friss béta BIOS-t is, hátha. Az elmúlt ~100hsz közt megtalálod a linket. Amúgy nekem is Samsung 840 PRO van, és hibátlanul megy.

(#402) ricsi8800gt válasza HSM (#401) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Néztem is a Giga weboldalán van valami béta bios.Lehet meg prosza majd azt is.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#403) Gery15


Gery15
addikt

Lenne pár kérdésem tuning téren, szeretném kicsit jobban bele ásni magam. Ehhez szükségem lenni némi infóra. :B
Először is miért van az, hogyha be van lőve 100MHz-re a CPU Basce Clock mégsem kerek számot ír a CPU-Z? pl 40x100MHz=4000MHz, de erre 3990-et ír és a Bus Speed is 99.76MHz már ezt is droppolja a lap? Szarakodtam én a 100.1 meg 100.02 stb beállítássokkal, de semmi vagy felé lőtt nagyon vagy hiába egyezne az érték ez ilyen?

CPU VRIN Loadline Calibration
CPU VRIN Protection alapértelmezett 325.0mV
DDR CH(A/B) Voltage Pro - 250.0mV
CPU VRIN Current Protection
CPU VRIN PWM Switch - 350.0KHz
DDR CH(A/B) PWM Switch - 250.0KHz

CPU VRIN External Override
CPU RING Voltage
CPU System Agent Voltage
CPU I/O Analoge Voltage
CPU I/O Digital Voltage
PCH Core
PCH IO

i5 4670k procim van. Eddig úgy tuningoltam, hogy csak a vcore-t állítottam illetve a szorzót. 4,4GHz meg van 1,255v-on linx stabil 20 kör, prime több mint 1,5 óra után leállítottam... majd 2,5 óra Grid 2. Szóval stabil. Ami viszont érdekes és ezért is érdekelnének a fent leírt feszek, mi mit csinál, mert ha csak youtubeozok vagy filmet nézek netezek bármi akkor néha villan egyet a képernyő és feldobja, hogy az AMD illesztőprogram leállt, de minden megy tovább aztán egyre sűrűbben villan be. VGA nincsen húzva így, azt kizárnám és próbáltam béta illetve régebbi driverrel semmi ugyan ez van. Biztosan a tuning miatt 4,3GHz-es beállításon pl semmi ilyesmi hiba.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

HyperX

(#404) NFree válasza szasanyi (#397) üzenetére


NFree
addikt

Vízzel adagolom neki hűtést. :)

(#403) Gery15
Ha kapsz választ engem is érdekel :K ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#405) szasanyi válasza NFree (#404) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor értem a 4.4Ghz vs hetvenpárfokos max. hőmérsékletet. Bár gondolom abból is H110i vagy hasonló, nem pedig egy olcsó vízhűtés.

(#406) NFree válasza szasanyi (#405) üzenetére


NFree
addikt

Komplett víz, nexos extreme tripla radi, xspc cpu blokk, laing ddt szivatyú. a vga-n meg egy kis ek vizesblokk univerzális. Ebből kifojólag kicsit sokallom, a hőfokot, de lehet ha rendeződik az alaplap mizéria, akkor nekilátok a kupaktalanításnak. jobb szeretnám max 65 fokon , és kicsit jobban megnyúzni. habár teljesen felesleges. mint mondtam alapon fogom én ezt használni , csak most elszórakozok vele kicsit.

vga

(#407) Gery15 válasza NFree (#404) üzenetére


Gery15
addikt

Ha kapok... :D

HyperX

(#408) szasanyi válasza NFree (#406) üzenetére


szasanyi
félisten

Huhhh az brutál lehet! Nyilván nem a hűtés miatt nem alacsonyabb a hőfok, viszont a kupaktalanítással és óvatosságra intenélek. Ha nem lesz tartós tuning, akkor koránt sem biztos, hogy a garvesztést és egyéb kockázatot megér a dolog. Persze Te tudod, csak mint óvatos duhaj tanácsoltam. ;)

(#409) NFree válasza Gery15 (#403) üzenetére


NFree
addikt

CPU VRIN External Override nos ez asszem, amiből kazdálkodik , a cpu vcore ,meg az összes cpu fesz(gondolom én) max léggel 2.4v valami cpu input voltage, gondolom ebből gazdálkodik a prociba épített fessz szabájzó. ugye nekünk gigánál kb 4.4ghz hez elég 1.8v
CPU RING Voltage Ez a fesz cpu +cache stabilizáláshoz jó Max 1.35v léggel
CPU System Agent Voltage ez memória oc-nél van jelentősége
CPU I/O Analoge Voltage ez is memória oc
CPU I/O Digital Voltage meg ez is
PCH Core ez az pch fesz , amit gondolom akkor kell piszkálni ha a blck-t emeled és úgy tuningolsz
PCH IO nem toom

Innen vettem a tippeket , jelzem nem tudok angolul

Ógyhogy az én szavam nem szentírás, csak tippelek józan paraszt agyammal.

(#408) szasanyi
Igen a garvesztés az fontos szempont , meg a biztos kéz, ha a proci jól működik egy jó darabig kb 1.5-2 hónap akkor lessz csak szétvágva, bízva abba, hogy nem igen szoktak maguktól elhalálozni a procik. nyáron úgy is melegebb van a panelba , s biztos feljebb kúsznak a hőfokok is .

[ Szerkesztve ]

vga

(#410) Gery15 válasza NFree (#409) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt nézegettem én is, de mivel nincs valami brutális angol tudásom, így hagytam is a fenébe. :D Ám, akitől vettem a lapot ő előtte 4770k-t tuningolt benne elég szépen, érti is a dolgát mit miért állít. Ígéretet tett, hogy holnap Skype-on megbeszéljük. Mindenképpen kereslek majd privátban, de lehet inkább itt és akkor a többi usernek is némi segítséget tudunk nyújtani.

HyperX

(#411) NFree


NFree
addikt

Na srácok , marad a lap, megy az laplapi hangkari, servicepakk 1 es kellett neki :DD :DD :DD roppant mód örülök, viszont most a linx + prime, ami használaja az AVX-et fagyikázik rendesen, no meg fűt is :W :O
Úgyhogy kezdhetem előröl az egész tuningolást, pedig már 1.2v alatt jártam 4.4ghz en :O

vga

(#412) szasanyi válasza NFree (#411) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez bizony amatőr hiba volt... milyen oprendszert használsz ami nem SP1?

(#413) NFree válasza szasanyi (#412) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon öreg win7-em van . :B Úgyhogy van egy jó lapom meg egy elég nemtuningos procim, AVX-el eddig dobálja a kékhalált :W és 85 fokot is eléri vízzel. Így elég hamar vége lessz a 4.4ghz megálítja csak kell neki vagy 1.26.1.28v :W

vga

(#414) szasanyi válasza NFree (#413) üzenetére


szasanyi
félisten

SP1 már alap, és igazából egy alaplap + CPU csere esetén illik újrahúzni a Win-t, de legalábbis ajánlott mert sok probléma kerülhető el. Biztos, hogy szoftveres oka van a kékhalálnak?

(#415) NFree válasza szasanyi (#414) üzenetére


NFree
addikt

Ő újra lett húzva a win ezért nem volt service pack 1 , tehát most minden friss , a kékhalált az Avx okozza sima linxel 6.4 nincs gond az megy szépen de az avx-es 6.5, na az kiakasztja ezt is rögtön :W . Azt kell momdjam bitang egy progi , de igen így ugrik meg a fogyasztás is, látszik , hogy rendesen elkapja a cpu grabancát, muszály ezzel kitesztelni, csak nagyon forró minden , beszarás nem hittem volna. Mind1 tudod jó pap is holtig tanul , de valszinű , meg kell skalpoljam a procit mert ez így nem állapot.

Egyébként kb mennyi fesszel kérhet többet a proci , ha megy az AVX?

vga

(#416) szasanyi válasza NFree (#415) üzenetére


szasanyi
félisten

Az tuti, hogy a LinX 0.6.5 terheli és forralja legjobban a proci. Viszont ha sok fesz kell a stabilitáshoz, akkor az a vízhűtés is kevés lehet a lehűtéséhez.

(#417) HSM válasza NFree (#415) üzenetére


HSM
félisten

Óhh, nem a Te proci forrófejű, ez ilyen. Etetni kell a lóerőket, és a Linx 6.5 kihozza belőle. Nálam alapon is 77 fok lett, pedig azért a CoolerMaster 212 se egy gyenge hűtő. :) [link]
Nálam ráadásul csak HT-mentes 4670K van, a HT plussz lóerő, plussz hő.

[ Szerkesztve ]

(#418) NFree válasza HSM (#417) üzenetére


NFree
addikt

Azt nem értem, hogy nállam 130 körül van a gflops 4.3ghz-en , sokkal töbnek kéne lenni nem , valami még mindíg nem stimmel :(
Most hogy aludtam rá egyet beletörődöm, hogy nem nagyon megy így a tuning . De kössz :R

vga

(#419) szasanyi válasza NFree (#418) üzenetére


szasanyi
félisten

Valóban, azon az órajelen 180 körüli értéket kellene mutatnia. Én a helyedben azt néznem meg, mi a legmagasabb órajel ami 1.150V Vcore mellett tud stabilan. Ez az általános határérték, ami fölött (sokkal) jobban melegszik.

(#420) HSM válasza NFree (#418) üzenetére


HSM
félisten

HT nélkül nézd, HT-val más Gflopsot mér tudtommal. :K

(#421) Gery15 válasza HSM (#420) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt most nem értem, HT-vel nem többet kellene? :F

HyperX

(#422) HSM válasza Gery15 (#421) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem méri jól úgy a progi, erről van szó HT-val. Tuti többet számol úgy, mivel sokkal jobban melegszik tőle. :K

(#423) NFree válasza szasanyi (#419) üzenetére


NFree
addikt

Hát nagyon , úgy néz ki AVX-el bukat a proci, mert nagyon feszelni kell , nem hinném hogy az általad írt feszen többet menne 4ghz-nél :( :W HA szerinted csak a cpu feszt állítsam kézzel , vagy a stabilitás érdekében kapjon kicsit többet a cpu ring is? Mert már teljesen tanácsatalan vook :F :R

(#420) HSM
Igen HT nélkül , már megjöttek a gflops pontok alapon 150 körül muzsikál, és talán nem is melegszik annyira habár erre nem vennék mérget.
Alap Ht vel

HT nélkül

Ez jött össze reggel de ez nagyon durva HT on

És ez pedig még AVX nélkül itt még öröm és bodottá volt

Úgyhogy ezek után azt kel mondja a proci nem egy brutál darab :(
De nem baj ez van :))

[ Szerkesztve ]

vga

(#424) Gery15 válasza NFree (#423) üzenetére


Gery15
addikt

Ez még mindig elég gyér... Nekem 4670k-val van 160-170 Gflops. 4,4GHz-en 178-at kapok.

HyperX

(#425) HSM válasza NFree (#423) üzenetére


HSM
félisten

Hát, látod, nálam se muzsikál jobban a 4670K... :DDD Ugyanakkor alapon is bitang erős, szóval nem panaszkodom.
Mondjuk nagy szivatás ez a kupak-móka, anno a tuningolt 920-asom volt olyan meleg 4Ghz-re tuningolva, mint ez alapon, pedig az még csak 45nm volt, nem 22.... :C

(#424) Gery15:Eddig mindenkinél 150 körül volt, aki képet is linkelt 4670k-val, vagy 4770k-val HT off alapon. Valahogy így minden nélkül nehéz neked elhinni, hogy nálad 160-170 alapon. :C

[ Szerkesztve ]

(#426) NFree válasza Gery15 (#424) üzenetére


NFree
addikt

De ht-vel vagy anélkül? nekem is meg lenne az a pont 4.4ghz en , csak az AVX miatt szét kell feszeljem s befűt mint állat.
Ott van mindegyik képnél aszöveg olvasgasd el . hogy mi miért annyi ;)

vga

(#427) Gery15 válasza HSM (#425) üzenetére


Gery15
addikt

Hasi topikba van pár kép. Biztos csak kötekedni akarsz, de én egy szóval sem írtam, hogy alapon kaptam annyit. Mivel utána említést tettem, hogy 4,4-en mennyi, így szerintem a hülye is tudja, hogy nem alapra gondoltam. Továbbá tuningról volt szó, erről ennyit, tapsikálhatsz nyugodtan. :U

HyperX

(#428) HSM válasza Gery15 (#427) üzenetére


HSM
félisten

Amire reagáltál, ott alapon lettek mérve a Gflopsok. "Igen HT nélkül , már megjöttek a gflops pontok alapon 150 körül muzsikál". Erre írtad: "Ez még mindig elég gyér... Nekem 4670k-val van 160-170 Gflops. 4,4GHz-en 178-at kapok."
Ebből az jön le, hogy Te a 4670K-val (nyilván alapon, hisezn erre reagáltál) 160-170Gflops-t kapsz, és 4,4Gh-en 178-at.
Szval szerintem aki itt olvasás helyett csak írogat és kötekedik, az Te vagy. :U

Amúgy meg köszönöm a burkolt lehülyézést, de jobban tennéd, ha a másik hülyézése helyett megtanulnál először olvasni és szöveget érteni. ;)

(#429) szasanyi válasza NFree (#423) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván meg sem közelíti a 4.4Ghz-et, de azzal meg semmit nem érsz ha nem stabil, vagy nem tudod hűteni. Aztán meg arra is jó, hogy lásd mit megy 1.150V és moderált fesz mellett, mert abból következtetni lehet arra is, érdemes-e kínlódni vele. Mármint magas órajel elérésére törekedve, vagy belőhető mondjuk 4.2Ghz órajel viszonylag alacsony fesz és hőtermelés mellett stabil de jó teljesítményt nyújt. Ti. az már látszik, hogy ezzel a procival nem fogsz rekordot dönteni.

(#430) Gery15 válasza NFree (#426) üzenetére


Gery15
addikt

4670k-ban nincsen HT. :D Futtass már egy AVX-es Linxet 4,3GHz-en HT nélkül, mert nálam ilyen.

(#428) HSM: Biztosan igazad van és minden úgy van, ahogy te mondod. Eszem ágában sincs vitatkoznom és csatába szállni veled, hiszen Te PH! nagyúr vagy!

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#431) HSM válasza Gery15 (#430) üzenetére


HSM
félisten

Lazíts! Ez csak egy fórum! Ide tapasztalatot cserélni járnak az emberek, nem háborúzni! :Y
Érvekkel többet lehet amúgy is egy szakmai topikban elérni, mint csatározással.
Az pedig nem a rangon múlik, kinek van igaza. :N

(#432) NFree válasza szasanyi (#429) üzenetére


NFree
addikt

Teljesen igazad van , es ezért , akkor nállam a stabil procit mindenkép AVX es linx fogja meghatározni, 24/7 re valszinű 1.25v nál nem fog többet kapni. Nagy valószínüséggel vagy nagyon béna vagyok, vagy egy elég tré darab jutott nekem , igaz nem igen van időm foglaozni a témával , ugye a család :B
Mindenképp megnézem majd a feszt amit irtál 1.15v hogy mi határ, de előbb linkelem a kollégának a képet.
Hát valszinű , hogy ez nem rekordra született, de azért valameik hajnalba kiköltözök az erkélyre egy vantage erejéig , nem tudom mi jön össze , már reménykedni sem merek :D

(#430) Gery15

Parancsolj , egy kicsit kevés de megy elég sokminden a háttérben (pl vinamp az mindíg megy)

Más
Srácok nincs valami ötletetek merre induljak , hogy tudnám lejebb tornászni a feszt , vagy minek adjak többet a stabilitás érdekében?

[ Szerkesztve ]

vga

(#433) ricsi8800gt válasza szasanyi (#399) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

És a Samsungon kivül melyik Ssd-ket kezel még jól a Haswell Rendszer ? Ocz? Kingston ? A-Data stb stb.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#434) NFree válasza ricsi8800gt (#433) üzenetére


NFree
addikt

Gondolom ameikbe nincs sandforce vezérlő, mert mintha azt olvastam volna azzal van baja nem ? Ha nem akkor hülyeséget kérdeztem már megint meg írtam.

[Ebből] a hsz ből kiindulva gondolom, amit keszegduda linkelt.

[ Szerkesztve ]

vga

(#435) ricsi8800gt válasza NFree (#434) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Igen azzal van bajom.Samut mondtak de mik azok amik szobajöhetnek még.Az hogy melyik milyen vezérlésü hol lehetne meglesni ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#436) NFree válasza ricsi8800gt (#435) üzenetére


NFree
addikt

Hát sajnos azt én nem tudom , ha a gyártó oldalán nem közlik az adott példánynál amit kinéztél, akkor esetleg kérdezősködj még valami ssd topikba, hátha , és bocs hogy nem tudok többet segíteni :R

vga

(#437) ricsi8800gt válasza NFree (#436) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Semmi gond.THX

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#438) szasanyi válasza ricsi8800gt (#433) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem ez inkább vezérlő, és nem gyártó függvénye. Sok tapasztalatom nincs, talán más részéről - vagy még inkább az SSD topikban - lesz más tapasztalat is.

(#439) Gery15 válasza NFree (#432) üzenetére


Gery15
addikt

Mindig úgy próbálj tesztelni, hogy ne fusson semmi a teszt program mellet, mert mint látod befolyásolja jócskán az eredményt. (cpu-z, hwinfo, linx) ennyi elég.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#440) NFree válasza szasanyi (#429) üzenetére


NFree
addikt

Megnéztem az általad javasolt fezültségen(1.150v) , biosban csak a vcore-t állítottam ennyire a többi fesz autó. Így úgy néz ki 4.2ghz lessz a stabill órajel sajnos 4.3-on kifekszik a 11-12 kör után mindíg. Épp csak egy kicsi kellene neki még +ba. :R

vga

(#441) szasanyi válasza NFree (#440) üzenetére


szasanyi
félisten

Rekord döntéshez nagyon kevés, amúgy nem rossz az a 4.2Ghz@1.150V ! Ráadásul i7 tehát semmi nincs, amihez ne lenne sok az a teljesítmény, szóval nem kell a kardodba dőlni. :N
Igaz, az nem írtad milyenek a max. hőfokok, de az alacsony VCore + víz mellett nyilván jó kell legyen.

(#442) zolee0307


zolee0307
őstag

Megkérdezem itt is, mert win 8.1 topicban nem kaptam választ. Egy olyan problémám van, hogy miután befejezem a játékot (planetside 2), még netezek egy kicsit, majd leállítom a gépet, a gép leáll, de egyből újra is indul. Az ezutáni leállitás működik. Egyébként napközben, este nem csinálja, csak akkor ha játszottam (éjfél után fejezem be a játékot).

Kikapcsoltam a winben az automatikus karbantartásnál azt, hogy a gép felébreszthető, meg 20:00 órára állítottam az ütemezést a 02:00 helyett, egy napig jó volt, most kezdi megint. Tegnap volt áramtalanítva a gép.

Mitől lehet ez? Én még max a wake on lanra tudok gondolni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#443) NFree válasza szasanyi (#441) üzenetére


NFree
addikt

Hát kössz :R A nagy baj , hogy nem tudom minek mennyi feszt ad így pontosan, most ezzel a módzserrel játszok , hogy csak a vcore-t álítom s tesztelgetem mikor mennyit megy. 1.150v on kb olyan 75fok volt a max ha jól emlékszem, most 1.2v ra tettem de elhasalt 4.4ghz en, ugyhogy vissza vettem 1.175v ra s próbálom 4.3-on. 4.3-on 1.2v lefutottak a tesztek. és asszem akkor olyan 81-85 fok volt. Az a baj lassan ismerem ki magam , rengeteg az állítási lehetőség, mire mindet kitapasztalom bele telik egy kis időbe. ha eljutnék kb 4.5ghz ig mert szerintem ha a proci akarja akkor még le tudom hűteni. És utánna kezdődhetnek a manuális fesz állítgatások mindenhol, utánna meg megnézni hogy is működik ez az offset dolog, úgyhogy elvagyok mint a befőtt :DD
Igaz nem egy tuningos darab de azt szerintem hozza amit az átlag, és ha minden jól megy el leszek én ezzel vagy 5-6 évig ha kibirtam mostanáig egy e5300 al. de azt meg annyira megszerettem nem akarom eladni kicsi pénzért sokat meg nem ér :( .
Kössz mindent. :R

vga

(#444) szasanyi válasza NFree (#443) üzenetére


szasanyi
félisten

Én hagynám 4.2Ghz-en Offset mód használatával (itt ugye az energiagazdálkodás teljes mértékben működik) az 1.150V fesszel és így 24/7 módon is használhatod. Nem hinném, hogy kevés lenne jó ideig. :N Igazából cserélni is csak tesztelt példányra lenne érdemes, ami egyrészt drága, másrészt kérdés ezt mennyiért vetted és tudnád eladni.

(#445) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Olyan kérdésem lenne még ezzel a H87-es Giga lappal kapcsiban hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor ugye elöjön az a logo hogy American Megatrends meg hogy F5 Del meg hogy F2 Setup.Ez ok is eddig

De nem mutatja hogy milyen proci van benn a gépben meg a Memória mennyiségét meg a meghajtokat.Csak hogy F5 meg F2 azt megy is tovább

THX

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#446) NFree válasza ricsi8800gt (#445) üzenetére


NFree
addikt

Nekem a z87-es is est csinálja kikapcsoltam valamit biosba , de akkor még ennyit sem :( ugyhogy vissza tettem. Lehet be lehet valahol lőni , hogy kiírja de még nem mélyedtem bele , jelenleg tesztelgetéssel telnek a napok :) ha tudsz valamit kérlek szólj, akár privibe is ;)

Srácok, nem tudtok olyan monitorozó progit, ami pontosan kiírja a feszeket , hogy mi mennyit kap biosba. mert néztem a giga easy tunét, de nem sokat segített.

vga

(#447) ricsi8800gt válasza NFree (#446) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ok szolok de levileg ez nem bios beállitás függö mert ezeket az adatokat mutatnia kellene.nekem eddig minden deszka mutatta pedig volt Giga lapm is több meg Asrock is és mind mutatta.De ez nem

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#448) zolee0307 válasza ricsi8800gt (#445) üzenetére


zolee0307
őstag

Nyomj F9-et akkor kiírja a dolgokat, de olyat amire te gondolsz nem fog már kiírni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#449) keszegduda


keszegduda
őstag

Lassan beérik a lapcserém, és elgondolkodtam még a Z87X-DH3 lap mellett még az UD3H és UD4H-n.
Megérné a többlet kiadást, mert az összehasonlítás szerint a realtek hangban, több fázisú tápellátásban különböznek és hdmi kimenetben nagyjából. Nem vagyok nagyra vágyó, ha nem kell nem szórom el a semmiségekért a lét, de szeretnék egy 4ghz órajelet majd kisajtolni a 4670K-ból ha szükség lesz rá és gondoltam hogy a tápellátás miatt esetleg stabilabb lehet az UD-s lap...
Jelenleg egy P55A-UD4 van és teljesen megfelelt nekem, i7 mellett ment 3.8ghz-t 1,2V körül egy 860-as.

(#450) NFree válasza keszegduda (#449) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem amire szeretnéd arra elég a DH3-as is, Esetleg élettartammban jobb még az ud3, Az ud4 nek meg szerintem extreme tuningnál jön meg esetleg az előnye.

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.