Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Eduardo89 válasza HSM (#247) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

"Ha nem a proci megerőszakolása a cél, untig elég lesz egy minőségi 8 fázisú lap "

Az UD3H bele esik a minőségibb lapok körébe ? Jól látom a kép alapján, hogy neked is ilyen van ?
Megmondm őszintén, hogy én is vacilálok a tápellátás miatt az UD3H és az UD4H között.
Nem akarom én sem szénné OCzni a procit, csupán azért veszek K-s verziót (i5 4670K) mert nem 1-2 évre akarok gépet venni hanem legalább 4-5. Tehát kell az az erőtartalék amit a tuningolhatóság ad a késöbbiekre.
Sokan mondták, hogy elég az UD3H sokan pedig azt, hogy ha tuning akkor minimum UD4H... azóta sem tudtam dönteni :O

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#252) szasanyi válasza HSM (#247) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nem a proci megerőszakolása a cél, untig elég lesz egy minőségi 8 fázisú lap. - ez sem kell, egy jó 4 fázisú ugyanazt tudja. Mint már mondtam, a tesztek ezt igazolják: normál, léghűtéses tuningnál szinte semmi különbség nincs egy középkategóriás 4 fázisú, és csúcskategóriás 12 fázisú lapban elért CPU órajelben (természetesen ugyanannál az CPU-nál), ti. nem a lap, hanem a CPU lesz a korlátozó tényező.

(#253) HSM válasza Eduardo89 (#251) üzenetére


HSM
félisten

Persze, abszolút igényes, minőségi lapnak tűnik nekem. :K
Rosszul látod, mert nekem az egyszerűbb verziója van, a D3H, de az is ugyanúgy 8 fázis.
Amúgy szerintem ilyen magasságokban már kár ezen gondolkozni, ha jól látom az árakat, az UD3H 44ezres, az UD4H pedig 50. Akkor már nyugodtan veheted a 4-eset, minimális a difi árban. Én 36 000-ért vettem a sima D3H-t, még így is kicsit húztam a szám az ára miatt, de még belefért, ennél drágább lapot nem szívesen veszek, mert szerintem lehúzás, nem lehet jól kihasználni a többlettudást. Amúgy szerintem nem a K-s procitól és a tuningtól lesz dupla a szavatossága a gépednek, ez a tapasztalatom. Ahol gyárilag ki fog nyúlni a 4670k 3600-on, ott 4500Mhz-re tuningolva se fog sokkal nagyobb élményt adni. :N
Tuningban pedig végképp nem azon fog múlni a dolog, hogyha mondjuk a 8 fázisos tud 4400-at, a 12 fázisos meg duplaakkora CPU-hűtő esetén 4600-at... :U Tiszta pénzkidobás...

(#252) szasany: A 4 fázis azért elég kevés. Tuti, elbír egy kisebb tuningot, mondjuk 4000-et rábíznék precízen belőtt fesszel, de 80-100W fölé már kevés szerintem, nagyon melegszik is úgy, ami az élettartamnak se tesz jót. Azért ha valaki kifejezetten tuningolni szeretne, 6-8 fázis nem árt, ha megvan.

[ Szerkesztve ]

(#254) Eduardo89 válasza HSM (#253) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Kicsit ki van számolva a keretem szóval ha az UD4H-t veszem akkor valamiről le kell mondanom ( pl hűtő)
tehát ha az én esetemben nincs túl nagy jelentősége/értelme a 4est venni akkor marad az UD3H :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#255) HSM válasza Eduardo89 (#254) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy ha ki van számolva a pénzed, azért less rá az én lapomra is, mert én semmi lényeges előnyét nem láttam az UD verziónak, viszont 10 rugóval drágább.... Talán a komolyabb integrált hang szól az UD mellett, de ennyi felárért már rendes hangkarit kapni, ami földbe döngöli mindkettőt... Konkrétan egy ezer éves Audigy 2 ZS porba alázza, amit fillérekért (3-4000 forint aprón) megkapni, de biztos vannak még olcsón jó vételek ha frankó hangzás a cél....
Én az alaplapi bigyókat se találom nélkülözhetetlennek, amik még vannak az UD-n, jó ha van debug led, meg reset gomb, meg táp a VGA-nak, de felárat nem fizetnék értük ennyit, teljesen nélkülözhetőek a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

(#256) szasanyi válasza HSM (#253) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem kevés az, nézz teszteket (van jó sok, különböző) ott részletezik az okokat és tuning-eredményeket egyaránt. Aztán meg ami pölö az én lapomon van az egy új fejlesztése a Gigának ami teljesen digitális, és nem mellesleg takarékos is.
Nem tudom miket néztél, de léghűtés mellett, viszonylag alacsony fesszel és melegedéssel a 4.4Ghz teljesen jó érték, afölött már szerencse is kell. A nem árt és a kell nem ugyanaz, ami ez esetben (átlagos, léghűtéses tuning) fölöslegesen kerül többe és 4.5Ghz alatti tuning esetén gyakorlatilag fölösleges is, mivel leginkább a CPU-n múlik nem a lapon.
Persze akinek cél a minél több pénz elköltése - számomra érthetetlen módon sokan vannak - vagy a 4.5Ghz fölötti CPU órajel, csak annak jobb egyértelműn a drágább, 8-12 fázisú lap. Azért még1x megjegyezném, hogy ez nagyon CPU függő, amit a 12 fázisú, 80k-s lap sem garantál egyértelműen.

(#257) HSM válasza szasanyi (#256) üzenetére


HSM
félisten

Linkelhetsz teszteket.... ;) Én csak a korábbi tapasztalataimból indultam ki, kb. hány W-ot bír egy ilyen tápkör kényelmesen. :) Ugyanez a modern digi cucc van a nagyobb lapokon is, csak 4 helyett 8 fázissal.
Valóban, nem szükséges feltétlen, nem is írtam másként. De azért én úgy gondolom, ha cél a tuning, azért jelentős előny a 8 fázis. Elsősorban a kisebb melegedés, és a stabilabb feszültségellátás okán.
Abban viszont egyetértünk, hogy 8-nál több fázis már egyértelműen pénzkidobás. :R

[ Szerkesztve ]

(#258) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Az mitől lehet srácok, hogy az easytune-ban az quickboost fül alatt az advanced szürke/inaktív?

(#259) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

gépcserén gondolkodok, ami lenne benne: Pentium G3420, 2×4GB RAM, Radeon HD5750, 3 SATA meghajtóval. A memóriát tovább bővíteni nem tervezem, esetleg egy újabb VGA jöhet még szóba később. Tuning, SLI, CF nem érdekel, méretből viszont csak mATX jó.
B85 chipset-es alaplapra gondoltam, pl. GA-B85M-D3H vagy GA-B85M-HD3. Utóbbi jobban tetszik a PCI / PCIe slotok számát és elosztását tekintve, viszont csak két bővítőhely van a memóriának. Mi a véleményetek?
Ill. még egy kérdés: előfordulhatnak még C1 revíziós vezérlőhidas lapok mostanság?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#260) HSM válasza DoItYourself (#259) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem még simán C1-esek mennek... Még csak most kezdtek felbukkani C2.es támogatású BIOS-ok... Nekem a Z87 még tuti az.

(#261) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok!

Most vettem egy gépet, GA Z87M-D3H alaplap, 4670 i5 intel prockó, CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B memória. Ha összeraktuk a gépet, milyen beállításokat kell eszközölnöm a BIOS-ban? Köszi a segítséget
Szép napot

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#262) DoItYourself válasza DoItYourself (#259) üzenetére


DoItYourself
addikt

GA-B85M-HD3 lett a vége.
Egy kérdés: a front panel header-en kétféle power led csatlakozó is van.
2,4-es láb: PLED+/-
15,17,19-es láb: PWR_LED +/-/-

A házamon powerled+/- vezeték van. Mindegy melyikre kötöm az alaplapon?
kép

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#263) HSM válasza DoItYourself (#262) üzenetére


HSM
félisten

Én a 3-tűsre szoktam, a két szélső tüskére, de elvileg mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#264) retriszotyi


retriszotyi
csendes tag

Sziasztok.

Nagy gép vásárlás előtt állok, a többi topikban már érdeklődtem alkatrészenként hogy milyet mekkorát :)

A következő konfigot állítottam össze és mielött hülyeséget veszek szeretném ha áldást adnátok rá :D

Intel Core i5-4670 3.4GHz BOX (s1150) *(BX80646i54670) (42 500 Ft)
db 42 500 Ft (bruttó:53 975) Ft

Gigabyte GA-B85M-HD3 (mATX) *(Intel s1150) (14 100 Ft)
db 14 100 Ft (bruttó:17 907) Ft

GIGABYTE GTX 760 2GB GDDR5 OC *(GV-N760OC-2GD rev 2.0) (54 000 Ft)
db 54 000 Ft (bruttó:68 580) Ft

Kingston 120GB SSD HyperX 3K Series*(SH103S3/120G) (20 100 Ft)
db 20 100 Ft (bruttó:25 527) Ft

WD 1.0TB SATA-III Caviar Blue *(WD10EZEX) (11 900 Ft)
db 11 900 Ft (bruttó:15 113) Ft

CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT LP *(CML8GX3M2A1600C9) (17 200 Ft)
db 17 200 Ft (bruttó:21 844) Ft

XFX 550W Pro Series *(P1-550S-XXB9) (13 500 Ft)
db 13 500 Ft (bruttó:17 145) Ft

Cooler Master N200 *(NSE-200-KKN1) (8 600 Ft)
db 8 600 Ft (bruttó:10 922) Ft

Mivel egy olvasott teszt alapján a ház hűtése nem a legjobb, ezért raknék bele két extra hűtőt.

Rendszerhűtő Be Quiet! Silent Wings PURE 12cm *(BL043) (2 300 Ft)
db 4 600 Ft (bruttó:5 842) Ft

összesen: 186 500 Ft
bruttó: 236 855 F

Bármilyen tanácsot észrevételet szivesen fogadok, pl proci ram alaplap ösze paszol -e vagy össze szerelés után esetleg biosban kell -e majd valamit buherálni.

(#265) DoItYourself válasza retriszotyi (#264) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az alaplapon 2 RAM slot van. Ha nem akarod bővíteni a gépet később, akkor ez is elég.
A többi cucc szerintem jó, vinyóból én 2TB-ost vennék, pl. WD Green szériából vmelyiket, jobb az ár-érték aránya.
A hétvégén raktam össze egy hasonló gépet, N200 házba :). Amire figyelj: a táp vezetékei ne legyenek rövidek, 30-35cm-nél már gondok lehetnek, pl. a CPU P4 csatival. Ezt mindenképp ellenőrizd.
A házban 2db 12-es venti van, én csak az egyiket kötöttem be - így a gép csendes, szellőzik is rendesen. VGA kártya nekem még nincs benne.
Nem biztos, hogy kell a +2 venti, próbáld ki anélkül.
Ja, és a tápot hatlapfejűvel rögzítsd, ahogy az N200 manual is mutatja ;).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#266) NFree


NFree
addikt

Sziasztok, most rendeltem egy z87 ud5h lapot . szeretném megkérdezni a prociba integralt vga-t majd hol lehet kikapcsolni? mert olyat hallottam ,hogy gigánál sajnos ki kell.
Estleg pár ötlet mire kell majd figyeljek az első beröfentéskor.

vga

(#267) DoItYourself válasza HSM (#263) üzenetére


DoItYourself
addikt

A 2-4-es tűre csatlakoztattam a power ledet, de így alvás módban nem villog a led, amit az előző gépem tudott. Használod az alvás módot?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#268) HSM válasza DoItYourself (#267) üzenetére


HSM
félisten

Nem, nálam sosem alszik. :N SSD-ről úgyis pillanatok alatt feláll a rendszer, napközben meg megy, míg itthon vagyok, nem vagyok a ki-be kapcsolgatás híve. :)

(#269) DoItYourself válasza HSM (#268) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mindegy, úgy néz ki én se fogom használni, mert nem mindig ébred fel rendesen alvásból: felpörögnek a ventik, billentyű-egér felvillan, de nincs kép a monitoron. Hihetetlen, hogy az Úr 2014. esztendejében még mindig nem tudják ezt normálisan megoldani...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#270) HSM válasza DoItYourself (#269) üzenetére


HSM
félisten

Hahaha... :D Igen, sajnos többször nekem se működik, mint ahányszor igen.... :(

(#271) retriszotyi


retriszotyi
csendes tag

Gigabyte GA-B85-HD3 alaplapról milyen tapasztalatok vannak? jó lap?

Ezeket tenném még bele:
i5 4670
CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT Black
GIGABYTE GTX 760 2GB GDDR5 OC (GV-N760OC-2GD rev 2.0)

(#272) miresz válasza retriszotyi (#271) üzenetére


miresz
veterán

Tökéletes választás. :K

(#273) Arena87


Arena87
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom, kb. 5napja vettem ga z87p-d3 lapomat, 64-es win7 van rajta, nincs hang. Legfrissebb audio realtek 8series drivert raktam fel, kipróbáltam win7 32bit -es változatát. Sehogy sem akar hangot kiadni magából. Pedig minden stimm. Hangsávra kattintva látszik, hogy zöld csík ugrál les-föl. Gondolkodom hogy visszavigyem már szervízbe... :(((

Lehet egy utolsó mentsvágyként felrakom win 8(.1)-et.

Kösz segítséget.

[ Szerkesztve ]

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#274) Nyx89 válasza Arena87 (#273) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Ha a hátsó és első jack port(ha bekötötted) is egyaránt halott, akkor abból szerintem garanciális ügyintézés lesz.

Win 8: adhatsz neki egy esélyt, de nem hiszem hogy az lesz a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#275) Arena87 válasza Nyx89 (#274) üzenetére


Arena87
aktív tag

Kösz.

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#276) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Van egy ga-h87-hd3 alaplapom, és win 8.1 op rendszer akarok feltelepíteni. A biosban mit étdemes, kell beállítani?

A csm support-ot always-re kell-e állítani (enables uefi csm)? Valamint a boot mode selection-nél az uefi and legacy allows (default érték), vagy az uefi onlyt kell beállítani? A storage boot option controlnál legacy, vagy uefit kell beállítani?

Vagy ne nyúljak a bioshoz, maradjanak a gyári beállítások?

Előre is kösz!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#277) maathe


maathe
senior tag

Van egy Gigabyte GA-H87-HD3-mas lapom amibe van egy Kingston KHX1600C10D3/8GX RAM. Észrevettem, hogy csak 1333 MHz-en megy az 1600 helyett. Az alaplap nem lehet gond, sőt a CPU (i5-4670) is támogatja mindkét frekvenciát.

BIOS-ban átírtam a szorzót 16-ra, de még így is csak 1333 MHz-en ír.

Mi lehet a gond?

(#278) Darknight


Darknight
csendes tag

Sziasztok!

Van egy GA-H87-D3H alaplapom. Az alaplap az 1600Mhz-es CL9-es memóriát CL11-nek ismeri fel auto módban.

Hogy kell átállítani a biosban, mert amit eddig próbáltam az nem működött? :W

Éld az életet, ne túléld!

(#279) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy hol kell egy Giga H87M-D3H lapon bekapcsolni a wake on lan opciót? Az istenért se találom meg, a használati ErP-nek írja, de azt bekapcsolva nem működik.

(#280) 123ricsi321


123ricsi321
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az volna a kérdésem, hogy pontossan,hogy is kell felhúzni a processzort??
Intel I5 4670K procim van és egy Gigabyte GA-Z87X-D3H.(Cooler Master Hyper 212 EVO) Halottam,hogy a szorzot kell feljebb tenni,de akkor nekem a ram is feljebb megy és az ugy nem okés...
Valaki leirná a pontos beállitasokat meg leirná, hogy hogy kell ezt megcsinálni???
Vagy akinek ilyen lapja van, és ehez hasonló procija annak megköszönném,ha elküldené a beállitásait.(Ha képen küldi az sem baj)

Előre köszönöm!!

(#281) racis válasza maathe (#277) üzenetére


racis
tag

Engedélyezd az XMP-t.

(#282) Ka Bala


Ka Bala
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap vásárláson töröm a fejem.
Kinéztem magamnak a GIGA Z87X-UD4H deszkát.
Lehet tudni valamit a lap hibáiról, vagy van neki egyel talán?
Esetleg másik Gigabyte 1150 -es lapot ajánlanátok?
Előre is köszi! :R

(#283) HSM válasza Ka Bala (#282) üzenetére


HSM
félisten

Ár/értékben szerintem jobb a sima Z87X-D3H, azt mindenképp nézd meg. :K Én olyat vettem, az utolsó F7-es gyári BIOS-al voltak kisebb gondjaim (heti 1-2 BSOD) de egy frissebb bétával lassan egy hónapja beton stabil. Minőségi lap, jó BIOS-al, nem túl drágán, nekem bevált. :R

(#284) Eduardo89 válasza Ka Bala (#282) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Attól függ, hogy mire kell. Ha tuningolni szeretnél akkor jó választás az UD4H.
Ha nem akkor elég az UD3H sőt még az is felesleges, bőven elég lehet átlagfelhasználásra a sima D3H ahogyan előttem is írták! :K

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#285) HSM válasza Eduardo89 (#284) üzenetére


HSM
félisten

Bár még nem tuningoltam a 4670K-mat, de alapórajeles teszteredmények alapján szerintem sokkal előbb fog elfogyni a hűtés vagy a proci, minthogy kevés legyen egy D3H lap tápköre. ;) Ugyanúgy, ahogy az IB procikon is. Persze, ha valaki moddolja a procit, és mondjuk a gyári cucc helyet folyékony fémet ken rá, úgy lehet változik a helyzet.

(#286) Eduardo89 válasza HSM (#285) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ez mondjuk igaz, nem is vitatom. De vannak plussz szolgáltatások az U-s lapon mint pl a Debug Display, vagy a gyorsgombok, a feszkijelzők stb amik jól jöhetnek. Persze nem nélkülözhetetlenek :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#287) Ka Bala válasza HSM (#283) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Szemezgettem a kisebbekkel is ,de egy i7 4770K tervezek bele, és talán stabilabb volna a több fázisú tápellátás miatt. Ezért gondoltam az UD4H-t.
Jó tudni hogy a Bios -okkal van némi gebasz! Kellemetlen tud lenni ha dobálja a kékhalált! :(((
És azt mondod, hogy egy béta Bios -al meg hibátlan.? :F Hm.. érdekes.

Köszi az infót. :R :R :R

(#288) Ka Bala válasza Eduardo89 (#284) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Meg szeretnék próbálkozni egy 4770K -val meg egy kis vízzel.
Azt olvasgattam, hogy nem lehetetlen a stabil 5Ghz. ;]

(#289) szasanyi válasza Ka Bala (#282) üzenetére


szasanyi
félisten

Én javaslom az általam használt típust is. NEM a lap, vagy a tápellátás a tuning korlátja elsősorban, éppen ezért egy jó minőségű középkategóriás lap (mint az enyém, ami 4 digitális fázissal bír) ami egyébként költségben is jobb (már ha számít, mert volt már aki tanácsot kért, de az csak utólag derült ki, hogy ő mindenképpen el akar költeni közel 50k-t lapra :U ). A melegedés a fő probléma és az igazi korlát, így inkább a jobb hűtésre kell többet fordítani.

Ha extrlém tuning lesz (i7 4770@5Ghz szvsz már jócskán az) akkor drága lap, drága hűtés kell de még akkor sem lehet biztos a végeredményben. És ott már nem biztos, hogy a vízhűtés elég.

[ Szerkesztve ]

(#290) Ka Bala válasza HSM (#285) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Szóval azt mondod, hogy a D3H is bírná a szuflát?
Hm.. kezd érdekes lenni. Akk talán le lehet beszélni az UD4H-ról.
Végül is a pénz nagy úr, és hát van köztük cirka 15-17eFt árkülönbség. ;]

(#291) Eduardo89 válasza Ka Bala (#288) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Jaaaahhh, hogy te ilyen komolyan gondolod a tuningot :Y
Én nem tudom, hogy egy D3H - UD3H vagy akár egy UD4H alkalmas-e ilyen extrém tuningra mert ahogy Szasanyi írta az már valóban erősen extrémnek számít. Ennyire mélyen én nem is gondolkodom a tuningban :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#292) HSM válasza Eduardo89 (#286) üzenetére


HSM
félisten

Volt anno egy EVGA X58 3X SLI lapom, alaplapi gombokkal, debug leddel, soha nem használtam. :N Volt Giga X58-UD5 lapom is, hátlapon egy CLR-CMOS gombbal, na az zseniálisan jól jött tuningnál, az bezzeg nincs rajta az X87-UD4H-n. ;]
Ennyi pénzt szerintem nem érnek ezek a vackok. :N

(#287) Ka Bala: Nagyon durván meg kell cibálni szvsz ahhoz, hogy kijöjjön az UD4 több fázisának bármi előnye. Ha nincs brutál megtuningolva, ugyanolyan stabil, minőségi cucc a D3H is. Azért 8 hűtött, digitális IR gyártmányú fázis sem gyenge. ;)

Ami a béta BIOS-okat illeti... A Giga ilyen, az első BIOS-ok általában nem makulátlanok, de az első 1-2 frissítés mindig megoldotta. Amúgy a végleges BIOS-ok között mindig szokott lenni 4-5 béta verzió, amikben javítanak, fejlesztenek ezt-azt, de meghagyják őket bétának, hogy azért ne frissítsen az ember állandóan, és sokáig is tesztelik, mielőtt kiadják belőle a véglegest.
Nekem most az F8d BIOS van fenn, és jól működik, beton stabil vele a gép. :K
Innen lett letöltve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#293) Eduardo89 válasza HSM (#292) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

UD4H-n van Clear-Cmos gomb :K
Persze van ami full felesleges de szerintem ez felhasználófüggő. Én pl igényelem a debug display-t, meg szeretem nézegetni a feszt. :D

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#294) HSM válasza Eduardo89 (#293) üzenetére


HSM
félisten

Persze, van az UD4H-n is, csak az égvilágon semmi értelme. Nekem édesmindegy, hogy a jumperre/csavarhúzóval kell bemászni a gépbe és egy pillanatra rövidre zárni a megfelelő két eret, vagy csak egy gombnyomással megcsinálni ugyanezt.

Az X58-UD5-ön az volt az okosság, hogy a hátlapon volt ott a gomb, így tuningnál ha elrontottad, nem kellett a gépbe turkálni, vakon ki lehetett egy másodperc alatt tapintani a gombot. :)

A fesznézegetésben elképzelni nem tudom, mi a jó.. Ugyanazt látod monndjuk eg HWiNFO szenzor ablakában... :DDD Ha meg tényleg érdekel a feszültség, akkor egyik se ér sokat egy multiméterhez képest. :)
A debug display tényleg nagyon hasznos lehet, ha döglődik valami a gépben, de ennyi pénzért? :U Szerintem ennyit nem ér. A fontosabb hibaüziket úgyis lesípolja neked a speaker.

[ Szerkesztve ]

(#295) Eduardo89 válasza HSM (#294) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Óóóóó vagy úúgy, már értem :K
Valóban leleményesebb megoldás ott a gomb, én alapból nem nagyon nyúlkálok be a gépbe ha áram alatt van.
Volt már rázós élményem... elég gáz 1 napig zsibbadó kézzel létezni :DDD

Fesznézegetésben meg az a jó, hogy a különböző terhelés alatt szoktam fogyelgetni az értékeket puszta kíváncsiságból :)
De egyébként jogosak az érveid :K

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#296) HSM válasza Eduardo89 (#295) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen CMOS resetet csak áramtalanított gépen szabad csinálni, ez alap, eszembe se jutna áram alatt. Tönkre is mehet tőle tudtommal, függetlenül attól, hogy magadba vezeted-e az áramot. :DDD

(#297) Ka Bala válasza Eduardo89 (#291) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Igazából van itt helyben az egyik srácnak egy hasonló konfigja.
/ilyen lap, és ilyen proci/ Egy sima Coller Master Hyper T4 kis léghűtő van rajt,
és 4.7Ghz-en megy a gépe 24/10 -ben. Mondjuk igaz, hogy terhelve 82-83
fokos procihőmérséklet mellett. Ja és semmi fesz emelés, csak 47-es szorzó.

Kicsit le is esett az állam. Hogy ezek a procik, vagy csak ez a lap ennyire jó,
vagy ezt bármelyik lap tudhatja?

[ Szerkesztve ]

(#298) szasanyi válasza Ka Bala (#297) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez már hihetetlen kategória, annak a lapnak szenszora tuti nem jó.

(#299) Ka Bala válasza HSM (#292) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Kicsit félek a béta bios -októl. De ha ez oldja meg a problémát, és utána minden ok.
Akkor kénytelen leszek elfogadni. :K
Köszi a linket! :R

(#300) Ka Bala válasza szasanyi (#298) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Mármint?
Alacsonyabb értékeket mutat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.