Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shodan


Shodan
addikt

Gigabyte (Z87/H87/B85/Q87) alaplapok topicja

Intel 7-es és 8-as series közötti főbb különbségek:

Z87 H87 és H81 közötti főbb különbségek:

Új feature-ök [Features] és közölük talán a leglényegesebb az új UEFI:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Minden Modell itt:
[Z87/H87/B85 Modellek]

Főbb lapok
Az UD(x)H széria: (ATX felső közép kat.)

GA-Z87X-UD5H

- 16 Digital CPU VRM phase
- 1 PCI csatl.
- 6 x SATA 6Gb/s + 4 x SATA 6Gb/s Marvell 88SE9230 chip (+2 Sata az UD4H-hoz képest)
- 6 x USB 3.0 (hátlap)
- Onboard 4 x USB 3.0 + 4 x USB 2.0
- Onboard 2 x 1394a (+Firewire a UD4H-hoz képest)
-Dual Lan ([B+LAN ]a UD4H-hoz képest)
-Audio: Realtek ALC898
- on board power és reset
- mérési pontok
- debug led
- fekete kondik

GA-Z87X-UD4H

- 16 Digital CPU VRM phase (+8 fázis az UD3H- hoz képest)
- 1 PCI csatl.
- 6 x SATA 6Gb/s + 2 x SATA 6Gb/s by Marvell 88SE9172
- 6 x USB 3.0 (hátlap)
- Onboard 4 x USB 3.0 + 6 x USB 2.0
-Audio: Realtek ALC898
- on board power és reset
- mérési pontok
- debug led
- fekete kondik

GA-Z87X-UD3H

- 8 Digital CPU VRM phase
- 1 PCI csatl.
- 6 x SATA 6Gb/s + 2 x SATA 6Gb/s by Marvell 88SE9172
- 6 x USB 3.0 (hátlap)
- Onboard 4 x USB 3.0 + 6 x USB 2.0
-Audio: Realtek ALC898 (+jobb hang a D3H-hoz képest)
(+ featureök a D3H-hoz képest)
- on board power és reset
- mérési pontok
- debug led
- fekete kondik

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(ATX alsó közép kat.)

GA-Z87X-D3H

-8 Digital CPU VRM phase (+4 fázis a D3HP-hez képest )
- PCI Express 3.0 x16 2 (@x16,@x8 a D3HP-hez képest )
-1 PCI csatl.
-6 x SATA 6Gb/s
-6 x USB 3.0 (hátlap)
-2 x USB 2.0 (hátlap)
-Audio: Realtek ALC892

GA-Z87-D3HP

-4 Digital CPU VRM phase
-2 PCI csatl.
-PCI Express 3.0 x16 1
-6 x SATA 6Gb/s (nem elfordított)
-6 x USB 3.0 (hátlap)
-2 x USB 2.0 (hátlap)
-Audio: Realtek ALC892

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ Módosította: radi8tor ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#2) Shodan


Shodan
addikt

Megnyitottam a topicot, hátha betéved valaki akinek szintén van már ilyen lapja, mert lenne egy két gondom.
Egy z87 UDH3 lapom van ,de a biosban nem működik sajnos a teljes képernyős mód.
Illetve a line in audio csatlakozónál is vacakol valami.
Egy régi TV tuner PCI-ba használok vele, de folyamatosan random szerűen a realtek hangekezelő irogatja hogy egy kábel-t kihúztak.
Maga a kábel és a tuner biztos hogy jó mert a másik lapban jól ment. És jól is érintkezik,
F5 bios-t használok és elvileg a legfrisseb realtek audio drivert. valakinek hasonló dolgok esetleg?. :U

Egyébként maga a lap jó minőségű, eddig nagy probléma nincs vele. Nem volt még giga lapom soha, de ebbe az árkategóriában ezt láttam a legjobbnak 45~50e Z87-ből.

Amiket eddig tapasztaltam, Az új uefi-n még van mit doglozni, nekem kicsit átláthatatlan, az F5 biosban az egér sensije túl nagy lett, nem megy a full képernyős mód stb.
A hozzáadott softok is elég kiforratlanok @bios, easy setup, easy tune stb, ezeket nem ajánlom.
Illetve egyik este tapasztaltam hogy sleep módból magától felkelt, nem tudom ez lehet hogy csak beállítás kérdése, többször nem fordult elő.

Kicsit olcsóbb (kb 7-8k-val ) az GA-Z87X-D3H az UD3H-hoz képest az ezek közötti főbb külöbségek:
- on board power és reset
- mérési pontok
- debug led
- hangkari: Realtek® ALC892 codec vs 898
- fekete kondik helyett sima ezüst
- kicsit kisebb bordák
- hátul 2 USB 2 port

nagyjából ennyi azt hiszem

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3) Shodan


Shodan
addikt

Van újabb bios, de nem tudok frissiteni, help me! :(

Lefut ez a csoda, update q-flashben, majd a gép ujraindul, aztán ez fogad:
[link]
write és erease, majd még egy restart és 15 error code-ot jelez a lap, kikapcs-bekapcs és minden kezdődik előről...
Most az se tudom hogy ami lefut q-flashben akkor updatel, vagy ez a második folyamat lenne a tényleges update :F

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#4) Shodan


Shodan
addikt

Mostmár arra rájöttem, hogy maga a bios flash, akkor megy amikor ez a Gigabyte SPI fut.
Amikor a q-flashben kiírja hogy update szerintem akkor csak ezt tölti be.
A lényeg hogy ms-dos inditólemezes pendrival sikerült feltennem az F6-os bios-t. De ugyanúgy rossz minden.
Ráadásul most már a gép is csak úgy indul be, hogy ha bekapcsolom kiírja a 15 error codeot majd resetelnem kell és utánna elindul.
Most kiprobáltam a backup BIOS-ból inditani de ugyanez van 15 hibát ír, pedig ez még az F3 bios amivel idáig jól ment és nem produkálta ezt a hibát. Szóval szar az egész :((

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#5) Satra74


Satra74
tag

Sziasztok!

Egy GA-Z87-HD3 és egy GA-H87-HD3 között ingadozom.

Nem tudom, hogy játék szempontjából mennyit számít, ha K-s procid van, valamint gyorsabb ram megy a lapba.

A laptól függően i5-4670 vagy i5-4670K processzor vásárlását tervezem még.

[ Szerkesztve ]

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#6) Shodan válasza Satra74 (#5) üzenetére


Shodan
addikt

Ha szeretnéd húzni, akkor Z87 és 4670k javaslom. Ha nem akkor H87 és sima 4670.
H87-be a 4670k nem fogod tudni tuningolni, úgy teljesen felesleges.
Ram szempontjából, már nem számít annyira mekkora frekin megy mint régebben.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#7) Shodan válasza Satra74 (#5) üzenetére


Shodan
addikt

Illetve [link] új beta biosal, van lehetőség K-s procik szorzóját is állítani a H87 és B85 lapokban.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#8) Satra74 válasza Shodan (#6) üzenetére


Satra74
tag

Köszi!

Igazából kb. 20K a különbség. (7K az alaplap, 3K a processzor és kb. +10K egy gyorsabb ram esetén)

Egyelőre nem akarom húzni, de később szükség lehet rá.

Az a problémám, hogy a leírás alapján támogatott ram-okból nem sokat találtam itthon a neten. [link]

Vagy a játékok esetében mindegy, hogy 2400-s vagy 1600-as ramot veszel?

[ Szerkesztve ]

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#9) Shodan válasza Satra74 (#8) üzenetére


Shodan
addikt

Nem nagyon lesz látható különbség játékokban, hivatalosan ezeknél a lapoknál egyébként a 1600mhz támogatott.Szerintem felesleges + 10k ért a gyorsabb ram

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#10) Satra74 válasza Shodan (#9) üzenetére


Satra74
tag

Köszi! :)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#11) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan alaplap amin akad még IDE/PATA csatlakozó?
Vagy a Haswellr :U ől teljesen elhagyták.

[ Szerkesztve ]

(#12) Shodan válasza Imperator999 (#11) üzenetére


Shodan
addikt

Én szerintem már nincs, de kb 4-5 k egy pcie- s sata pata kartya.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#13) vranyek


vranyek
aktív tag

sziasztok
adott egy konfig:
Gigabyte Z87M-HD3 alaplap
Asus GTX-760 DC2OC 2GDDR5
8 Gb Kingston HyperX Blu 1600Mhz ram
Cooler Master GX750W táp
Intel core i7 4770K processzor + cooler master tpc 812 xs hűtés
Kingson hyperX SSD 120
WD 1TB SATA3
Papíron minden kompatibilis mindennel, össze lett rakva, de mégsem indul el a masina... mi a hiba oka?????? valaki???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#14) Satra74 válasza vranyek (#13) üzenetére


Satra74
tag

3 csatlakozót kellett az alaplapra rádugni, hogy elegendő áramot kapjon.

Ebből kettő az alaplapon a procihűtő és a gép teteje közötti kis helyen figyel...

(csak tipp...)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#15) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Egy "régi" FPS Saga II tápom van, ami elvileg nem "Haswell ready", ezért szeretném kikapcsolni a C6 és C7 energiatakarékossági beállításokat. Viszont tegnap nézegetve a biost sehol sem találtam.

Tudna valaki segíteni merre kell keresni? :)

(#16) Elrood


Elrood
őstag

Egy GA-H87-HD3 lapon gondolkodom, de zavar, hogy a chipset borda pont a pciex alatt van.

Egy SAPPHIRE 7850 VGA elfér a borda felett vagy sem?

Sajnos oldalsó fotót sehol se találtam. Csak egy videót, ahol kb. egy ilyen hosszú VGA-t rakott be a csávó látszólag probléma nélkül.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#17) D@ni88 válasza Elrood (#16) üzenetére


D@ni88
addikt

Téged már csak erre látni? :D

Én pont vasárnap vettem ezt a lapot és egy 5770 vga-t toltam bele. Ha a hűtés nem lóg túl a nyákon akkor szerintem el kell férnie :)
Ha akarod délután lövök egy képet róla...

(#18) Elrood válasza D@ni88 (#17) üzenetére


Elrood
őstag

Már csak kísértek :).

Egy olyan fotó kéne, ami teljesen oldalról készült, hogy lássam túlnyúlik-e a borda magassága a pciex magasságán (valsz igen).

Bár most nézem, azért a VGA fara nem egy magasságban van a pciex foglalat tetejével. A lap manualja se figyelmeztet semmire, ha jól láttam.

Így elég nehéz dönteni :).

MOD:
Egy olyan fotó is jó lenne, ahol benne van szinte bármilyen VGA és úgy oldalról lefotózni. Pár gugli találat után úgy nézem, hogy kb. mindenki olyan magasra rakja a VGA farát, csak a hosszban van különbség.
Gondolom Gigabyte-ék csak gondoltak erre.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#19) vranyek válasza vranyek (#13) üzenetére


vranyek
aktív tag

szennyeződés került a mem foglaltba a csomagolásnál, megtalálták, kiszedték, és már működik is, hasít mint a villám :P

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#20) Shodan


Shodan
addikt

Na most kezdem szívből gyűlölni ezt a lapot. Kicserélték újat kaptam, erre most meg a PCI b@szakszik :W
Beleteszem a tunert és egyszerűen nem ismeri fel, próbaképpen egy Lan kártyát szintén.
Biztos hogy jól csatlakozik, már kifújkáltam, sőt félve frissitettem a legujabb bios-ra is, de semmi bármit teszek a PCI foglalat nem megy :((

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Még nem volt uefi-s lapom 1 általános leírás merre található H87 D3H lapom van egyébként 4570 cpu-val.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#22) ST05 válasza Hofeher (#21) üzenetére


ST05
őstag

(#23) Satra74 válasza Hofeher (#21) üzenetére


Satra74
tag

[link]

Minden mást is megtalálsz a Gigabyte honlapján. :)

[ Szerkesztve ]

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#24) Satra74


Satra74
tag

Leszedtem a Z87-HD3 alaplaphoz a gyártó honlapjáról a legfrissebb BIOS-t, de nem tudom telepíteni, mert 64 bites WIN7-em van. (A hibaüzenet szerint.)

Kérés: A Gigabyte Appcenterében felajánlott "Intel Z87, AMI BIOS, Ver f6" megfelelő-e az alaplapom számára?

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#25) Shodan válasza Satra74 (#24) üzenetére


Shodan
addikt

Ha a gigabyte @biossal szedted le szerintem annak jónak kell lennie.És ott telepíti is.
Vagy dobd fel pendrivra és indisd el qflashel vagy bootolható pendrivra dobd fel és arról bootolj.
A bios firmwarenek semmi köze ahhoz hogy milyen oprendszer van a gépeden,

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#26) Satra74 válasza Shodan (#25) üzenetére


Satra74
tag

Köszi!

Telepítettem, működik is. :K A ramokat akarom 1333-ról 1600-ra állítani, na az még nem sikerül. Láttam youtube videót a témáról, de nekem nem úgy néz ki a bios, ahogyan ott.

Vagy csak valami beállításon múlik?

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#27) Shodan válasza Satra74 (#26) üzenetére


Shodan
addikt

Annyi hogy a memory multplernél felteszed 1600-ra
Ha csak kicsiben látod a biost és nincsen, jobb-bal és felül alul egy sáv akkor a bios feature belül van egy resolution kapcsoló(bár ez nekem nem működik), vagy lehet szintén ugyanott váltani a régi és az uj bios felülete között.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#28) Satra74 válasza Shodan (#27) üzenetére


Satra74
tag

Valamiért nem tudok belépni a biosba. Érdekes, nem tudom, hogy miért.

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#29) Satra74 válasza Shodan (#27) üzenetére


Satra74
tag

A felületek között F2-vel lehet váltani, de nekem az új bios felület nem jelenik meg, csak a régi. Ez biztosan valamilyen hibát jelez.

A memory multipler-nél beállítottam az 1600-at, de még mindig 1333-ban mennek.

Valami mást is át kell kapcsolni, de nem tudom mit.

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#30) Hofeher


Hofeher
aktív tag

A H87 D3H lap memória beállításhoz kérnék segítséget mert nem megy cl9 csak 11.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#31) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, van valakinek valami pozitiv/negativ tapasztalatja egy GA-Z87X-UD4H alaplappal ? Egy 4770K fogna belemenni, es jo volna 4.4 - 4.8 GHz-en jaratni. GTX 780-as es egy 256 gb-os ssd fogja tamogatni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#31) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Senki ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33) csigi


csigi
addikt

Sziasztok!
Az új lapom Z88X-UD3H. A hálókártyám lekapcsolgat menet közben, ez tuti valami fícsőr lehet, mert ha ráklattyintok valamire, elindul. Viszont voltak már anomáliák. Szóval ez gyanús nekem.
Ezt hol lehetne kikapcsolni?
Bioszban van ilyen?

nofene

(#34) MiklosSaS válasza csigi (#33) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos nincs esely hogy valaki itt valaszoljon...tobb mint 2 hete nekem sem valaszolt senki.
Visszont a BIOS-ban kell keresgelj, vagy valami alaplapi sallang kavarhat be.

Hogy tetszik a giga lap ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35) csigi válasza MiklosSaS (#34) üzenetére


csigi
addikt

No, akkor válaszolok Neked én. ;)
Igen kevés a tapasztalatom még, hiszen kb. egy-két napos a cucc. Viszont azért választottam, mert az Abit kimúlása óta, folyamatosan Giga lapom volt. Nem tudom másokkal összehasonlítani, mert mást nem ismerek. De ez a lapom is olyan mint a korábbiak, nincs vele semmi komoly gond. Egy-két apróság, újdonság mindig akad. Ezeket kitapasztalva, beállítgatva, mennek szépen mind.
Húzósabb tuning tapasztalatom nincs, én inkább az alapfesz/közel alapfesz tuningot kedvelem. X77-ben pl. 4,2GHz 1,16 Volton.
Most is valami hasonlót tervezek ezzel az új lappal... Persze ha lehet kissebb delejjel!

nofene

(#36) BaZsee91


BaZsee91
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Gigabyte H87-HD3 alaplapot egy 1600 MHz-es Kingston memóriával. Namost a probléma ott rejlik, hogy sehogy sem tudom 1600 MHz-re beállítani. Memory Multiplier-t nem engedi állítani. Esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával? Megoldás? Legfrissebb F5 BIOS van a lapon.

Köszi előre is!

(#37) csigi válasza BaZsee91 (#36) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Lejjebb engedi?
Ez van írva a Giga oldalán a lapodhoz: Support for DDR3 1600/1333 MHz memory modules
Ez elvileg a normális, feljebb már tuning.

nofene

(#38) BaZsee91 válasza csigi (#37) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Lejjebb sem engedi. Viszont amit furcsállok, hogy miért nem 1600 MHz-en megy gyárilag, amikor a proci elvileg tudja és az alaplapnál is fel van tüntetve. Ha meg az auto gombra nyomok, nem csinál semmit. Az alaplap könyve szerint van külön pont, ahol az XMP-t tudom állítani, viszont nálam olyan nincsen. Lehetséges, hogy bugos a BIOS? Elvileg nem beta...

(#39) MiklosSaS válasza BaZsee91 (#36) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem lehet XMP-ben beloni ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#40) csigi válasza BaZsee91 (#38) üzenetére


csigi
addikt

Bios frissítés után megvolt a "load optimized default" + újraindítás?
Két darab memóriád van? Tedd át a másik két slotba, hátha...
Másik fajta ramokkal próbalehetőség?

nofene

(#41) BaZsee91 válasza MiklosSaS (#39) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

XMP opció nincs is a BIOS-ban, pedig az alaplapi kézikönyv szerint van, amit kicsit viccesnek is tartok. :)

csigi:
Slot csere megvolt, ram csere megvolt. BIOS frissítés és újraindítás is. Ez valami bug lesz. A röhejes az egészben az, hogy az Easytune programmal gond nélkül betudom állítani 1600-ra. :Y
Amúgy a M.I.T. menüben több ilyen is van, hogy az auto-t nem tudom állítani semmire sem. Sem enterre, sem két kattra nem reagál...

(#42) szacsee válasza BaZsee91 (#36) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen procid van?

(#43) BaZsee91 válasza szacsee (#42) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

i5-4570

(#44) Malibutomi válasza BaZsee91 (#41) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem a z87-en a performance alatt van memory, és ott az xmp.

(#45) csigi válasza BaZsee91 (#41) üzenetére


csigi
addikt

Általánosságban az "auto" bállításokat kerüld. Az arra való, hogy maga állítson be valamit...
Ha tudod mit csinálsz, használd a "normal" -t, avagy a konkrét értéket.

nofene

(#46) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.
Adott egy H87-HD3 alaplap, és egy xigmatek midgard II ház, amiben felül van egy hdd dokkoló. A dokkoló sata kábellel csatlakozik az alaplapra. Miért nem látja a win7 a belerakott hdd-t? Esetleg mit kell a biosban beállítani, hogy működjön?

"HONDACRX4EVER"

(#47) Satra74 válasza BaZsee91 (#41) üzenetére


Satra74
tag

Easy Tune-val hogyan? Nekem is hasonló gondom van....

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#48) BaZsee91 válasza Satra74 (#47) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Na, BIOS-ban is tudod állítani. Annyi a trükkje, hogy nem kattintasz a Memory Multiplier-nél az auto-ra, hanem rámész és beírsz egy értéket. 1600 MHz esetén ugye 16x-os szorzót. Késleltetéseknél, fesznél ugyanígy. Easy Tune esetén pedig elindítod, advanced lehetőséget választasz, majd az 1333-at átállítod 1600-ra. Pontosan nem tudom, mert nem az otthoni gép előtt ülök, viszont ha haza értem letudom írni pontosan.

csigi:
A gyári értékeket nem bántottam. Mindent hagytam úgy, ahogy volt. Ram esetén írtam be konkrét értéket a fesznél, szorzónál, illetve a késleltetésnél.

[ Szerkesztve ]

(#49) Shodan


Shodan
addikt

Ezt nem hiszem el, újra előjött a 15 error code os problémám :W :W :W
1 hónapja teljesen jól fut a rendszer, tegnap kikapcs ma reggel bekapcs és csak újra indulgat.
Az biztos hogy én gigabyteot soha de soha többet :(((

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#50) Malibutomi válasza Shodan (#49) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nemtom nálad mi lehet a gáz, én összerekatam a gépet, és atomstabil, semmi baja nem volt soha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.