Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Gery15 válasza SoulReaver (#750) üzenetére


Gery15
addikt

Nekem is UD4H-m van és ment Miklós 4770k-ja 5GHz és asszem feletti GHz-en is. ;)

HyperX

(#752) SoulReaver válasza Gery15 (#751) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az király! Főtt a proci mi? XD

(#753) Gery15 válasza SoulReaver (#752) üzenetére


Gery15
addikt

Nem hiszem. :N Miki lehet pont erre jár majd és tudd róla mesélni.

HyperX

(#754) Henk


Henk
veterán

Akadt egy újabb problémám és nem jövök rá, hogy mi okozhatja. A lap Giga z87x-ud3h. 2 napja vettem észre, hogy rádugom a pendrive-om a gépre és nem ismeri fel, az állapotjelző led sem villanik fel. Előtte 2 nappal még tökéletesen működött, semmit nem állítottam a gépen. Azóta megpróbáltam másik 2 gépben és ott hibátlan. Tovább megyek, külső íróm van ami szintén usb-s és azzal is ugyanez a helyzet. A bill és egér is usb-s azok viszont működnek ugyanúgy mint előtte. Próbáltam biosban állogatni azokat a dolgokat ami szerintem kapcsolatban lehet az usb eszközökkel, majd cmos reset is volt. Odáig eljutottam, hogy az íróm már felismeri, működik. De a pendrive-al a helyzet változatlan, újraraktam az usb drivert is. Mi okozhatja ezt, windows csinálhat ilyet vagy a lappal történt valami? Tapasztalt valaki hasonlót?

(#755) szasanyi válasza Henk (#754) üzenetére


szasanyi
félisten

Szvsz okozhatja a Win. Ne kérdezd hogyan, miért de tutit mert én hasonlót tapasztaltam annyi különbséggel, hogy van amikor felismeri a pendrájvot van amikor nem. Egyébként minden esetben a szoftveres probléma lehetőségét kell / lehet egyszerűbben kizárni, tehát a re-install után biztosan kiderül.

(#756) Henk válasza szasanyi (#755) üzenetére


Henk
veterán

Igen, ezek után az következik, hogy megpróbálom újrarakni a win-t. Csak nincs még 2 hete, hogy feltettem az összes sz.rjával nem sok kedvem van elölről kezdeni. Illetve kezdetben azon problémáztam, hogy nem is tudom újra rakni mert az írót sem látta. De ez a rész szerencsére megoldódott.

(#757) szasanyi válasza Henk (#756) üzenetére


szasanyi
félisten

Sokan nem kedveljük már azt a részét. :N De hát a szoftveres probléma lehetősége ott van ugye, amivel vmit kezdeni köll. Egyébként attól is függ a probléma lehetősége, milyen oprendszert használt. Legutóbb vmi Win7 Ultimate N vagy mi a szösz lett telepítve arra a gépre ami ezt csinálta. :U

(#758) Henk válasza szasanyi (#757) üzenetére


Henk
veterán

Ez win7 professional. Direkt megvettem, hogy ne az legyen, hogy valami kókány verzió és szívjak vele. Erre itt van, mondjuk az már furcsa volt, hogy a frissítések letöltése közben kaptam egy kék halált. :F

[ Szerkesztve ]

(#759) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok!

Nekem egy GA Z87M-D3H lapom van F8-as bios-szal. adamka16-nak volt hasonló problémája előttem. Random módon jön elő de főleg akkor amikor leállítom a gépet majd bekapcsolom: 10-15 secet kell várni hogy csipogjon a gép és elkezdjen bootolni, olyankor érzékelhetően lassabb maga a windows betöltés is, illetve játékoknál 5-10 FPS tapasztalható, miközben GPU dolgozik meg a proci is normálisan, ahogy kell. Feledatkezelőben sem látok semmilyen anomáliát, programot ami terhelné a gépet pluszban. Majd egy újraindítást követően faszán bootol a gép, semmi gond nyoma sincs a lassulásnak. Ötlet? Valaki tapasztalt hasonlókat? F9-es BIOS megoldaná vagy legalább tudnak erről a problémáról Gigabyte-éknál?

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#760) ricsi99


ricsi99
addikt

A wines segédprogramok müködnek 8.1 x64 alatt Easytune ilyesmi..? vagy csak nálam van probléma?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#761) szasanyi válasza Henk (#758) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, bosszantó valóban. No, majd mondd megoldotta-e a problémát a Win re-install.

(#762) zolee0307


zolee0307
őstag

Kipróbáltam a h87-hd3 laphoz kiadott f8-as biost (hülye voltam, nem kellett volna), hát ez rosszabb, mint a korábbi. A videókártya nem ment 3d-s alkalmazásoknál, a drivere folyamatosan leállt, az alkalmazás.

Abban tudtok segíteni, hogy cpu hűtőnél, a pwm szabályozást mire kell beállítani? Nem értem ezt a 0.25 pwm/C, stb. értéket.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#763) Rayyy válasza zolee0307 (#762) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nekem egyébként a Giga Support ajánlotta, hogy tegyem fel az F8-ast.

Minden a legnagyobb render!

(#764) zolee0307 válasza Rayyy (#763) üzenetére


zolee0307
őstag

Lehet, hogy a frissítésnél kavarodott be valami.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#765) grimcrash


grimcrash
csendes tag

Sziasztok! Csak egy gyors kérdésem lenne. Ha vásárolok újonnan egy Gigabyte GA-Z87X-UD4H lapot, akkor azon gyárilag az F7-es Bios van, ugye?

(#766) szasanyi válasza grimcrash (#765) üzenetére


szasanyi
félisten

Valószínűleg, de ha friss beszerzésű a lap akár az F8 is elképzelhető. De miért lényeges ez, amikor a BIOS frissítés nagyon egyszerű és pár perces művelet?

(#767) Hoorus válasza szasanyi (#766) üzenetére


Hoorus
őstag

Gondolom Haswell refresh menne bele.. Ott azért nem mindegy..

(#768) szasanyi válasza Hoorus (#767) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezért kérdeztem, hogy miért mivel ő nem írta. Az valóban lehet gáz, de az üzletben ahol veszi megcsinálják, ha másért nem erre tekintettel. Már ha arról van szó egyáltalán, mert ahogy nézem a BIOS kiadási dátumát nem is biztos, hogy az már a legújabb CPU-khoz lett kiadva.

[ Szerkesztve ]

(#769) SoulReaver válasza grimcrash (#765) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én múlt hónapban vettem ugyanezt a lapot és F5 volt rajta.. :U

(#770) grimcrash válasza szasanyi (#766) üzenetére


grimcrash
csendes tag

Valóban azért kérdeztem, mert most vettem egy ilyen lapot, és haswell refresh proci menne bele. A bios frissítést én is könnyedén el tudnám végezni, csak ugye az új haswell refresh procival nem indul frissítés nélkül, és nem dúskálok itthon a 1150-es procikban, amivel meg tudnám csinálni, csak a frissítés miatt meg nem szeretnék venni mégegyet...
Ezért gondoltam hogyha F7 van rajta alapból, akkor nézek valami erős haswell procit, amihez nem kell frissíteni.

(#771) Hoorus válasza grimcrash (#770) üzenetére


Hoorus
őstag

És addig, míg ki nem jönnek a K-s procik, ott fog állni a szekrényen a lap? :U Mert akkor még 2-3 hónapot várnod kell...

(#772) grimcrash válasza Hoorus (#771) üzenetére


grimcrash
csendes tag

Nem azért vettem ezt a lapot, mert Z87-es, és lehet húzni benne a procit, más szempontok alapján választottam ezt. Szóval szerintem nem fogok várni a K-s procikra, én egy 4790-et néztem ki magamnak.

(#773) kuato


kuato
tag

Sziasztok,

a segítségeteket kérném.
Van egy z87x-ud3h lapom, benne i7-4771, és pár napja használat közben újraindulgat/fagyogat. Újraraktam a win 8.1-et, cmos-t reseteltem, nagyjából mindenen túl vagyok, amit megtehettem. A windowsban nincs ehhez köthető hibaüzenet, ebből gondolom, hogy hardver probléma van. Memória, hdd teszt megvolt, nincs hiba elvileg.

Ha nem indul újra, akkor lefagy, és olyankor az alaplapi reset gombra is furcsán reagál: nem rögtön újraindul, hanem pár másodperc után teljesen leáll a gép, és csak aztán indul be, mintha ki-be kapcsoltam volna.
Ilyet még soha nem tapasztaltam. Van tippetek, mi lehet? Esetleg más alkatrész lenne a ludas?

kuat0

(#774) adamka16 válasza kuato (#773) üzenetére


adamka16
őstag

Prime95-el tesztelted külön külön a komponenseket? VGA driver hibát is kizártad? Unix alatt is kifagy?

(#775) kuato válasza adamka16 (#774) üzenetére


kuato
tag

BurnInTest-et futtattam. Először ram tesztre jó volt, cpu-ra fagyott, következő alkalommal pont fordítva, mintha ezektől független lenne. Ráadásul úgy tűnik, egyre rövidebb idő kell neki a fagyáshoz. Hűtéssel szerintem nincs gond, figyeltem közben a gigás progiban az értékeket, és a proci volt a legmelegebb a maga 40 fokával.
Vga-t már kivettem, alaplapiról megy most, liveupdate-en keresztül frissített driverekkel.

A prime95-öt kipróbálom, kösz a tippet!

kuat0

(#776) szasanyi válasza kuato (#773) üzenetére


szasanyi
félisten

Hasonló, megfoghatatlan hiba elégtelen tápellátáskor is előfordul. Nincs az adatlapodon és nem is írtad milyen konfigról van szó, mint ahogy azt sem mikor fordul ez elő (jellemzőn milyen program, alkalmazás közben). ill. valami tuning van-e esetleg? Illetve dVGA és iGPU használatával is ugyanúgy jelentkezik a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#777) kuato válasza szasanyi (#776) üzenetére


kuato
tag

Jogos.
Most windows boot, bejelentkezés, aztán kb 1 perc semmittevés után újraindul.
Csökkentett módban ugyanez.

Bios: F7.
Proci: I7-4771
Hűtő: Freezer 13
Táp: Enermax Pro 82+ 625W
Ram: 2x8g kingston hyperx cl9
Ssd: Samsung 840 pro 256g

Tuning nincs, december vége óta gond nélkül működött a gép, igaz, a táp régebbi, mint a többiek.

[ Szerkesztve ]

kuat0

(#778) HSM válasza kuato (#777) üzenetére


HSM
félisten

Eseménynaplót nézd meg, nem-e kékhalál miatt indul újra.
Nem egy BIOS frissítés óta csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#779) kuato válasza HSM (#778) üzenetére


kuato
tag

BSOD: dpc watchdog violation, machine check exception, most iyeneket produkált.
Firmware frissítés nem most volt, illetve sem a hardver, sem a driverek nem változtak.
Kipróbáltam másik táppal is, ugyanez az eredmény.

Az, hogy az alaplapi resetre nem rögtön reagál, hanem kicsit később full ki-bekapcsol, mire utalhat? Kizárható minden más az alaplapon kívül?

kuat0

(#780) Rayyy válasza kuato (#779) üzenetére


Rayyy
senior tag

Júúj, de belefutottál! Kb. nekem is ezt produkálja, csak nekem H87-HD3 a lap 4771-es procival. Nekem 3 független helyről is azt írták, hogy alaplapi hiba lesz, úgyhogy jövő héten viszem gariztatni a lapot.
A félelmem még az, hogy ezt eddig olyanok tapasztalták, akiknek a processzoruk azonos... remélem nem a 4771-es szériával van valami szarság. Már bánom kicsit, hogy nem a kipróbált 4770-et raktam bele...

Minden a legnagyobb render!

(#781) HSM válasza kuato (#779) üzenetére


HSM
félisten

Nekem dettó ugyanezeket dobta, 4670K-val. :K F7 és F8 BIOS is a Z87X-D3H lapomon. Viszont, az F8d bétával beton stabil lassan fél éve. Érdekes, hogy ez a BIOS régebbi, mint a végleges F8-as. Meg kéne próbálnod, hátha neked is segít. A Te lapodnál ez az GA-Z87X-UD3H - F8k BIOS lehet, együtt jelent meg az enyémhez való F8d-vel: [link]
A linkelt helyen még van egy sereg béta, amik közül lehetne próbálkozni, ha ez nem válna be. (Érdemes a fórumba beleolvasni, miket írnak az egyes verziókra.)

Akartam már írni Giga Techsupportnak is emiatt, vagy legalábbis kipróbálni valami friss bétát, de nem volt rá időm. :( Mivel az F8d nálam tökéletes, így szinte biztosra veszem, hogy ez valami szoftveres (BIOS) gond.

[ Szerkesztve ]

(#782) NFree válasza kuato (#779) üzenetére


NFree
addikt

Olvastam itt ph-n erreől a watchdog problémáról, de nem tudom hol, a lényeg lehet orvosolni, írd be gugliba hátha kidobja.
De lehet valami oltári barmságot mondok. a léyneg valakinek ugyan ilyen hibaüzilyei voltak , aztán nem tudom már mit csinált és talán helyrejött.
Az is előfordulhat nem ez volt csak rosszul emlékszem :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#783) B.Á.L.!.N.T válasza kuato (#779) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez a bios miatt van. Nekem is csinálta a 4770-es alatt. Semmi köze a procihoz.

(#784) ricsi99 válasza kuato (#777) üzenetére


ricsi99
addikt

Memoriat csak memtest nevü progival lehet 100% tesztelni. Ami win alatt megy azt hadjuk....
"load setup defaults" és memteszt.
Watchdog hiba nálam orajel ill ha nem volt jo a ram akkor dobált..
pl az eggyik 1,5v modulom nem hajlando menni a lapban defaulton (1333-as) ... 1,575 visszont hibátlan akár 1800 on is
ha ilyen megfoghatatlan hiba akkor szerintem az esetek 99% memoria hiba..
én külön külön letesztelgetném a ramot standard beállitásokkal...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#785) zolee0307 válasza kuato (#779) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem a watchdog hibát azért csinálta, mert túl sok - offset feszt állítottam be, kevés volt a procinak a fesz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#786) kuato


kuato
tag

Este kipróbálom kölcsön ramokkal, illetve frissebb BIOS-szal, hátha.
Sok reményt nem fűzök hozzá, mivel hónapokig működött, aztán egyik napról a másikra betegedett le.

Jól gondolom, hogy az alaplap hibája a valószínűbb? Vagy a proci sincs kizárva?

kuat0

(#787) Leavemealone válasza Leavemealone (#759) üzenetére


Leavemealone
tag

Megpróbálom az F10-es BIOS-t azt írja improve DDR capability. Valaki tudja ez mit takarhat? Ugyanis nekem régebbi memóriám van, mint az alaplap, lehet ez okozza a gondot.

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#788) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Z87X-UD3H lapba ha sima 4770 mellé berakok egy pár 2400Mhz-es RAMot, akkor az menni fog, vagy csak 1600-on fog maradni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#789) szasanyi válasza LógaGéza (#788) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért maradna 1600Mhz? :U Ha van X.M.P. profil van PnP a memória, akkor azzal beállítja a lap az órajelet és az időzítést is. Vagy Te magad, manuálisan.

(#790) LógaGéza válasza szasanyi (#789) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért érdekelt, mert az adatlapján a 1600 feletti értékek mellett OC van írva, és ezt nem tudom, hogy mire vonatkozik :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#791) ricsi99 válasza LógaGéza (#790) üzenetére


ricsi99
addikt

Proci hivatalosan 1600 -as ramokat kezel ,minden további oc nak felel meg. (Akár gyártoi akár csak te huzod tovább)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#792) szasanyi válasza LógaGéza (#790) üzenetére


szasanyi
félisten

Az igaz, de ez a lényegen - amit írtam - nem változtat. Annyival egészíteném ki, hogy kompatibilitásból adódó problémák előfordulhatnak, de ez vagylagos és többnyire beüzemelést követően válik biztossá.

(#793) LógaGéza válasza szasanyi (#792) üzenetére


LógaGéza
addikt

Perpill nagyobb problémát okoz az nekem, hogy 2400-at a kiszemelt RAM csak 1,65V-on tudja, és hogy mennyire okoz gondot hosszabb távon a vezérlőnek :F
Valaki nem használ véletlen ilyen feszültség alatt huzamosabb ideje RAMokat? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#794) HSM válasza LógaGéza (#793) üzenetére


HSM
félisten

Nem fogja szeretni, de semmi értelme sincsen. Gondolom, nem IGP-s 3dmark "rekordot" akarsz vele döntögetni.

(#795) LógaGéza válasza HSM (#794) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szvsz akkor felesleges lenne a mostani RAMjaimat cserélni (adatlap)?
Főleg videót vágok/renderelek a géppel, ezért gondoltam, hogy egy erősebb RAM szett előnyeit ki tudnám használni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#796) szasanyi válasza LógaGéza (#793) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem jó olyan RAM, aminek az üzemi frekvenciájához több, mint 1.50V kell (sztem a mostani RAMjaid is olyanok, ezért talán érdemes cserélni). Olyan RAM KIT-ben ami tudja (az egyébként fölösleges) 2400Mhz-et ált. van több X.M.P. profil, ami beállítható (asszem akár 1.50V-tal is) de az nyilván nem 2400Mhz lesz, kvázi visszatértünk a lényegre: fölösleges. ;)

(#797) HSM válasza LógaGéza (#795) üzenetére


HSM
félisten

Ahogy nézegettem a tesztekben, 1600Mhz az arany középút, minimálisan gyorsul 1866-on, utána gyakorlatilag semmit.

(#798) ricsi99 válasza LógaGéza (#795) üzenetére


ricsi99
addikt

Rosszul tudom ,hogy egy normálisabb videovágó program már a gpu erejére támaszkodik? Én amikor ilyesmivel szorakoztam inkább a ram mérete mint a sebessége volt a mérvadó..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#799) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A "H"- és "B" PCH-lapkával szerelt 8-as sorozatú Gigabyte-lapokon a legújabb BIOS-okban is megmaradt az órajel-emelés lehetősége "K"-s CPU-k használata esetén?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#800) zolee0307


zolee0307
őstag

Ma érdekes dolog fogadott. Bekapcsoltam a gépet, három gyors újraindulást produkált, majd beléptem a biosba és ott azt írta, hogy valami hardverbeállítás nem volt megfelelő, visszaállt a legutóbbi beállításra. Érdekes, hogy már hetek óta nem nyúltam a bioshoz, szóval mitől lehetett ez?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.