Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szasanyi válasza #78121280 (#100) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez jó hír, köszi! :) Jól látom, hogx nonK procival használod?

(#102) #78121280 válasza szasanyi (#101) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jól látod általános használatra van a gépezet mondjuk annak egy kicsit erős is. :DDD

(#103) szasanyi válasza #78121280 (#102) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ahhoz túl jó a lap, mivel nincs kihasználva. Bár ez a kisebb gond, a nagyobb az, hogy hiába kérdezeh tőled tuninghoz beállításokat. :D

(#104) #78121280 válasza szasanyi (#103) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát jah tuning az nálam kapufa :D

(#105) szasanyi válasza #78121280 (#104) üzenetére


szasanyi
félisten

Ne gondold, hogy én nagy tuningos vagyok, dehogy. Csak most, a H77 + i5 3570 után gondoltam legyen ilyen, ha szükség lenne egy kis teljesítmény többletre jól jöhet. Alapvetően gyári órajelekkel fogom használni, de azért jól jönne egy általánosnál konkrétabb iránymutatás egy CPU@4.2Ghz tuninghoz. Sajnos nincs türelmem sok-sok beállítást váltani, tesztelni, and again and again... :B

De akkor ez az útmutató biztosan nem Te lészen. :N

[ Szerkesztve ]

(#106) Savanya válasza szasanyi (#99) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is volt egy ilyen lapom . 4ghz-ig tuningoltam benne 4670K-t . Stabil , gyors , jól szabályozza a ventiket , hűvösebb benne a cpu mint az Asrock lapokban , eddig minden memóriával kitűnően ment / Asrock itt is kivétel sajnos / , idleben eddigi legkisebb fogyasztású LGA1150 lapom volt .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#107) szasanyi válasza Savanya (#106) üzenetére


szasanyi
félisten

Újabb jó hír, ami ráerősít egyrészt a tesztadatokra, másrészt arra, hogy én nem találtam jobb lapot ilyen árban. :)

(#108) Savanya válasza szasanyi (#107) üzenetére


Savanya
addikt

Bios is tetszett mert vissza lehetett váltani sima UEFI-re , ami már sokkal áttekinthetőbb . Mérete is jó mert picit kisebb a rendes ATX-eseknél , valamint picivel nagyobb hely van a cpu hűtőnek , pontosabban majd 5mm-rel távolabb van a cpu foglalat a memóriáktól mint a legtöbb lapnál .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#109) szasanyi válasza Savanya (#108) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, elég jó elrendezésű és nem zsúfolt lap - szinte semelyik részen. Ráadásul jobb helyen vannak a SATA portok is, mert ASUS-nál szívtam a VGA végén lévő portokkal... no, meg a pici passzív hűtő alatt meg volt a 60 fok is. :U
Picit több is, meg jobb is mint az átlag, remélem a minőséggel és működéssel sem lesz gond. P35-DS4 óta nem volt Gigabyte lapom.

[ Szerkesztve ]

(#110) Savanya válasza szasanyi (#109) üzenetére


Savanya
addikt

Borda előlapi hőmérővel idle 35 fokos , full terhelésnél 40 fokig ment fel . Minden jó helyen van és sok USB3.0 van rajta , mind előlapi csati és hátsó is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#111) LógaGéza válasza szasanyi (#103) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor meg ne nézd az én konfigom :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#112) szasanyi válasza LógaGéza (#111) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az a lap sem volt épp "muszáj" a nonK 4770 alá.. de a VGA az, ami igazán kakukktojás. :DDD Persze nem tudom mire és mennyit használod a géped.

(#113) LógaGéza válasza szasanyi (#112) üzenetére


LógaGéza
addikt

Alaplap főleg a 2 SATA vezérlő miatt kellett, ugyanis egy vezérlőn belül nem lehet AHCI az SSD-hez, és RAID a két vinyóhoz - OS X miatt meg kellett a Gigabyte.
VGA meg csak CUDA-ra van használva - Premiere Pro, Final Cut Pro, After Effects. Pont keresem az utódját, de hát CUDA és OpenCL teljesitményben pl a 650OC csak negyedennyit tud.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#114) HSM válasza LógaGéza (#113) üzenetére


HSM
félisten

A RAID módban támogatottak az AHCI-s cuccok, vagy rosszul tudom? Csak akkor a RAID BIOS-t is betölti...

(#115) LógaGéza válasza HSM (#114) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos nem... Megnéztem, RAID módban IDE drivert töltött be az egyedül lévő SSD-hez :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#116) HSM válasza LógaGéza (#115) üzenetére


HSM
félisten

Hol lehet ezt megnézni? Csak azért csodálkoztam, mert nekem RAID módban is ment simán pl. az NCQ a winyókon, ami elvileg AHCI feature...

Amúgy a wiki is azt írja: "Many SATA controllers offer selectable modes of operation: legacy Parallel ATA emulation, standard AHCI mode, or vendor-specific RAID (which generally enables AHCI in order to take advantage of its capabilities). Intel recommends choosing RAID mode on their motherboards (which also enables AHCI) rather than AHCI/SATA mode for maximum flexibility." [link]

Szerk.: Sőt, az Intel is azt írja... "If you are using a SATA hard drive, set your BIOS to RAID mode. RAID mode provides the greatest overall flexibility and upgradeability because it allows your system to be RAID ready and enable AHCI." [link]

[ Szerkesztve ]

(#117) LanyUs


LanyUs
senior tag

Pár napja vettem egy GA-H87-HD3-at. Alapvetően meg vagyok vele elégedve. Ár/érték arányban is megfelelő. Egy dolog viszont nagyon nem tetszik: ha a 10 éves sb live hangkártyámon is alap, akkor ezen a lapon MI A SZARÉRT NEM TUDTÁK KIVEZETNI AZT A RETKES SPDIF-et??? :F Vagy legalább rakta volna bele az idióta gyártó, mert az alapcsomagba nincs benne az spdif 12CR1-1SPDIN-1*R hátlapi kivezetés [link]helyet meg sehol találok ahol az országunkban kapni lehetne... hihetetlen :W :W

(#118) LógaGéza válasza HSM (#116) üzenetére


LógaGéza
addikt

ASUS M5A97 R2.0 alaplapom volt az előző, ott próbáltam, nem ment. Vásárlás előtt rákérdeztem a Giga UK supporttól:

Rossz vagyok angol nyeltanból, nem nézni :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#119) HSM válasza LógaGéza (#118) üzenetére


HSM
félisten

Akkor valszeg így van, érdekes.... Szóval csak akkor nem megy AHCI módban, ha RAID tömb is van? Tehát ha csak RAID-ba van rakva, de nincs használva RAID, akkor megy az AHCI?

[ Szerkesztve ]

(#120) LógaGéza válasza HSM (#119) üzenetére


LógaGéza
addikt

Úgy nem próbáltam viszont, nem sok értelmét láttam :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#121) HSM válasza LógaGéza (#120) üzenetére


HSM
félisten

Ez is igaz... :)

(#122) -KP-


-KP-
addikt

ismerősöm vett egy h87 hd3-as lapot. sajna utólag derült ki, hogy nincs spdif kimenet a lapon, az alaplapi kivezetéshez tartozó kábelt pedig nem csomagolják a lappal,. és az ráadásul csak spdif/in. tehát bemenet, nem kimenet :W :Y 2013/14-ben egy ilyen árú alaplapnál szerintem ez pofátlanság. Mit tudunk tenni így, hogy ki tudja lőni a dd/dts hangsávokat a nem hdmi-s erősítőjére?

[ Szerkesztve ]

(#123) HSM válasza -KP- (#122) üzenetére


HSM
félisten

Rengeteg lapon nincs SPDIF kivezetés. A lap amúgy tudja, két tüskére kell csinálni egy csatlakozót, vagy venni kivezetést, az se drága. 25 000 forintos lap pedig hát szvsz eléggé alsókategóriás. :U Szvsz a barátod volt figyelmetlen, ha nem tájékozódott időben, tudja-e a lap, amt elvárna tőle. Nekem a 35 000-es Z87 lapom érdekesmód tudja az optikai SPDIF-et. De a D3 végű változata a H87-nek is tudja, vagy ott a B85-ös sniper, azon az RCA-s SPDIF is ott figyel gyárilag, és eléggé hasonló árú lapok....

Amúgy 5hsz-el előtted linkelték egy beszerzési opcióját: [link]

(#124) -KP- válasza HSM (#123) üzenetére


-KP-
addikt

10 évvel ezelőtt is alap volt egy koax vagy optikai s/pdif kimenet. lehet, hogy szerinted oké, de szerintem nagyon nem az :N

az 5hsz-el ezelőtt belinkelt cucc pedig SPDIF/IN, nem OUT :N

(#125) HSM válasza -KP- (#124) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez az, hogy 10 évvel ezelőtt nagy divat volt. Manapság már a HDMI-n megy a hang, vagy analógon, főleg fülesre. A sima SPDIF amúgy is elég gyenge minőségű, ami a sztereónál több csatorna átvitelét illeti.... Ilyen olcsó lapokon pedig lassan örülhet az ember, ha legalább nem csak 3 jack figyel a lapon, amikor ugyanis vagy 5.1, vagy bemenet van.... Nem mondom, hogy ez jó, bár én örülök neki, hogy az RCA-s SPDIF kihalt, és értelmesebb csatlakozók kerültek a helyére.

De amúgy ahogy írtam, mindössze 3000 forinttal drágábban ott lett volna a D3H változat [link] amin ott figyel az optikai kimenet, ahogy a többi drágább Giga lapon is. :U

De továbbra is tartom, hogy kb. 500ft anyagköltségből lehet rá csinálni házibarkács SPDIF kimenetet kis utánanézéssel, mert a tüskék ott figyelnek a lapon, csak csatlakozót kell belőle csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#126) -KP- válasza HSM (#125) üzenetére


-KP-
addikt

Persze, részben egyetértek. de van akinek a pcm átvitel miatt is kell az spdif, ha olyan dac-ot szeretne gépre kötni aminek koax vagy optikai bemenete van. nyilván jobb a hdmi.

a másik szerintem belátod te is, hogy házilag nem mindenki tud ilyen kábelt forrasztani magának (én se tudnék).

abban viszont igazad van, hogy előre kellett volna tájékozódni.

(#127) HSM válasza -KP- (#126) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, erre lesz akkor szükségetek: [link]
De azért kérdezzetek rá, működni fog-e, a 2 pines csatiról amúgy szvsz csak az RCA fog működni, az optikaihoz kéne a VCC (elektromos táplálás, asszem 5V) pin is.

(#128) Hofeher


Hofeher
aktív tag

H87-D3H + i5 4570 -hez milyen vga-t ajánlotok

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#129) szasanyi válasza Hofeher (#128) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen felbontáshoz, és többnyire milyen játékokhoz? Mert már lassan olyan mint a konzol: ehhez a játékhoz, az egyik a másikhoz a másik jobb. :U De a felbontás mindenképp fontos a megfelelő választáshoz!

(#130) Hofeher válasza szasanyi (#129) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Fhd monitorom van játék meg igazán vegyes mikor mire van kedvem de csúcs kategóriás vga nekem túl drága inkább 1 jobb erősebb középkategoriásra gondoltam

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#131) LanyUs válasza Hofeher (#128) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ugyanez a procim van h87-HD3-mal és sapphire r9-270x. Halk a proci venti és a vid.kari venti is. Meg vagyok elégedve. Éppen most teszteltem a bf4-et 1920-1024-ben. 38-42 fps-el ultra-val. Multinál jobban zabálja a vasat, de jó

[ Szerkesztve ]

(#132) LanyUs válasza Hofeher (#130) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ár/telj. alapján köv. kategória a 280x 80e körül. Nekem az más sok volt, ezért lett 270x

(#133) szasanyi válasza Hofeher (#130) üzenetére


szasanyi
félisten

1080p felbontáshoz kellene egy R9 280X, de kompromisszumokkal jó a R9 270X is, melyből ez egy jó vétel. Ez jobb hűtő mint az előd, és 3 év gari van rá.
Ha NV címekkel többet játszol, vagy az szimpi valamiért akkor ott is szét kell nézni de én GTX760-nál gyengébbet semmiképpen sem vennék, ami már több, mint 10k-val drágább.

(#134) LógaGéza válasza szasanyi (#133) üzenetére


LógaGéza
addikt

Biztos jó ez a link? :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#135) szasanyi válasza LógaGéza (#134) üzenetére


szasanyi
félisten

Jónak jó, más kérdés, hogy nem ezt akartam. :D Ez a helyes link a kártyához.

(#136) LanyUs válasza szasanyi (#135) üzenetére


LanyUs
senior tag

Vigyázzatok! Terhelve ez is üvölt! [link] Bár ez csak videó, valóságban passz. Én a sapphire-t a tapasztalataim alapján mondom, hogy halk mivel itt a gépben. Eléggé érzékeny vagyok a hangokra, mert a régebbi konfigom összes ventije 5v-n pörgött. Mindenki más típust ajánl amúgy. Nemrég rendeltem, majdnem 1000 hsz-t végignyomtam és szidták a sapphire-t, az msi-t, a giga-t és az asus-t is :D Most légy okos domokos :)

(#137) szasanyi válasza LanyUs (#136) üzenetére


szasanyi
félisten

Én kb. 1 évig nem akarok VGA-t cserélni, a többi részletnek pedig az nézzen utána aki akar. ;) Ezt azért linkeltem, mert nagyon jó most az ára és ugye 3 év gari az nem nem 2 év (ami miatt én nem vennék Sapphire-t az tuti, főleg drágábban nem). :N

(#138) LanyUs válasza szasanyi (#137) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor én vettem 2k-val olcsóbb volt még :) de nem ez a lényeg hanem az, hogy nem szeretnék a kettő venti helyett 3-at hallgatni, mert akárhogy is nézzük +50% hangtöbblet. A plusz 1 év pedig fontos, de ha kártya elmegy 2 hetet, akkor az egy kellemes hűvös házban elmegy jó pár évig is. Hiába a 3 év attól még szidták ezt is, mint a bokrot :R

(#139) szasanyi


szasanyi
félisten

No, kérem megérkezett az új lap és CPU, minden a helyén és kifogástalanul működik! :) Ha ilyen, vagy nagyon hasonló konfiggal van tapasztalat CPU tuninggal, az ahhoz tartozó beállításokat szívesen venném. Elég 4.0-4.2Ghz órajelhez, csak legyen vmi kiindulási alapom, hogy mit, hogyan, és mire kell állítani.

(#140) szasanyi


szasanyi
félisten

Sajnos ez a topik továbbra sem pörgősebb... ilyen kevesen vettek volna Gigabyte lapokat? :F No, azért felteszem a kérdést: mit, hol kell ki,- vagy bekapcsolni a BIOS-ban, hogy a gép kikapcsolása után az USB portok ne adjon áramot a csatlakoztatott eszközöknek? Nem találom ezt, és a billentyűzet világít a gép kikapcsolása után is... mert ez ilyen egyébként, de az előző ASUS H77 lappal kikapcsolt, miután leállítottam a gépet.

(#141) Savanya válasza szasanyi (#140) üzenetére


Savanya
addikt

2 félét állítottam be 4ghz-hez : először is átváltottam érthetőbb biosra az F2-vel 1. Szorzót állítottam be 40x-esre 2. Vcore-t -0,06V-ra . Nekem ennyivel stabil volt és gyors . Ramok meg XMP-vel mentek .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#142) HSM válasza szasanyi (#140) üzenetére


HSM
félisten

Azt hiszem, az ERP módot ha bekapcsolod, nem fogja hajtani az USB-ket.

Amúgy én úgy csinálnám a tuningot Giga lapban, hogy belöknék kézzel mindent "normal"-ra (ezt még most az "alapbeállítás"-hoz is megtettem) majd ráadnám az extra szorzókat 4Ghz-re, kis szerencsével ahhoz bőven elég lesz még a gyári fesz. Ezt imádom a Giga lapokban többek közt, nem kell mindennek kimazsolázni az alapfeszét, mint pl. az Asrock lapoknál, ahol csak "auto" és kézi beállítások vannak. :)

Ahogy Savanya is mondta, természetesen friss BIOS-al csinálnám, és a hagyományos módjában, ez a 3D szörnyűség vagy mi, (számomra) csak használhatatlan giccshalmaz. :D

Amúgy nem használnak sokan ilyen Giga lapokat, de nem meglepő, most néztem utána, még csak fél éves ez az egész Haswell-móka... :D Z77 topikban is csak szép lassan szállingóztak be a friss Giga-Z77 lap-tulajok. :) Azok is nagyon jó lapok voltak amúgy.

(#143) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi srácok, meglesem ezeket! :) Bár azt tapasztalom, hogy a 3570 után ez a proci gyorsabb, néha nem is kevéssel, holott uo. órajelen fut.

(#144) HSM válasza szasanyi (#143) üzenetére


HSM
félisten

Igen, a Haswell procik IPC-je nagyjából 10%-al jobb, azaz ennyivel gyorsabbak azonos órajelen. :)
Én mondjuk nem vettem észre ezt, a 3570k is hasított 1000-el, meg a ez (4670k) is.

[ Szerkesztve ]

(#145) szasanyi válasza HSM (#142) üzenetére


szasanyi
félisten

No, ezzel az ERP enabled-del meg is oldódott az USB "probléma". :C Igen, és bár agyon dicsérték több tesztben a BIOS-t, ez a 3D változat használhatatlan kategória. Mondjuk a másik, normál változat esetén az egén a katasztrófa, úgy laggol vagy mi a fene ez a döglassúság. Olyan P1 + Win 3.1 feeling. :D

(#146) HSM válasza szasanyi (#145) üzenetére


HSM
félisten

Nálad laggol az "egyszerű" része is? Én mondjuk billentyűzettel tekertem végig, de úgy nagyon gyors volt, instant történt minden. Az egeret nem is próbáltam, azzal csak mellényomni lehet... :DDD

(#147) LógaGéza válasza HSM (#146) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is laggolt, de frissítettem rajta a BIOSt, azóta gyors :)
Nekem az új is tetszik - de csak integrált VGA-val. Dedikáltal le vannak vágva a szélei, és az egész nem olyan, mint iGPU-val...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#148) HSM válasza LógaGéza (#147) üzenetére


HSM
félisten

Gyárilag nekem valami nagyon régi BIOS volt rajta, valami F2 talán, mikor a friss az F7? Első dolgom volt frissíteni. :K

Nekem az vele a bajom, hogy áttekinthetetlen. A sima módban mindent egyből megtalálok, itt meg össze-vissza van minden, nem tudsz szisztematikusan végigmenni a beállításokon....

[ Szerkesztve ]

(#149) szasanyi válasza HSM (#146) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az még jobban mint a 3D! A legfrissebb BIOS-t már feltettem (ehhez csak 2 van,az eredeti F2 és az új F5) de nem lett jobb. Billentyűzettel gyors, úgy nincs gond persze.
Azért nem komoly probléma ez, mert egyrészt már használtam pár lapot és e tekintetben nincs nagy különbség (igaz, nem felső kategóriás 50k+ lapok voltak, de sztem amit itt meg van az ott is), másrészt nem napi használatos a dolog hogy annyira kellemetlen legyen.

(#150) Shodan válasza LógaGéza (#147) üzenetére


Shodan
addikt

Azóta nem javították ezt a bugot.
Nekem a gtx460-aél nem ment, de a gtx760-al megy a fullHD mode, de azóta még a BIOS fele se járok mióta stabil a rendszer, még az alap bios ver van rajta de az f7 látványosan smoothabb az egér ezt én is észrevettem.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.