Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szasanyi válasza HSM (#200) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam minden alapon megy és HWInfóval és AIDA64-gyel is monitoroztam, ez LOAD esetében fix 3.8Ghz se kisebb, se nagyobb. Ja, és persze a TDP Limit is gyári, 84W érték tehát semmit nem változtattam meg, csak az Offset -0.100V lett beállítva. Akkor ez most hogy van?

(#202) HSM válasza szasanyi (#201) üzenetére


HSM
félisten

Akkor a lapod csinálja. Volt is egy cikk, ahol kitértek rá, hogy bizonyos lapok gyorsabbak lettek (jó nagy baromság amúgy lapokat bencheltetni, de ez most mindegy) mert gyárilag így "meghekkelték" bennük a turbo-t. A proci ugye bírja, hiszen bármelyik magja képes 3800-ra, szóval ez a 100%-ig biztos gyári tuning, csaképpen ez is tuning, mert az INtel nem így találta ki. :)Egyébként nekem is szimpatikusabb az Intel-féle megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#203) szasanyi válasza HSM (#202) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem kesergek emiatt, legalább jó gyors és így is elég neki az 1.086V fesz ami azért érdekes, mert ha ez manuálban fix-re állítom be akkor nem stabil, ha NORMAL fesz van -0.100V Ofset, akkor meg hibátlan. Fene se érti ezt, de a lényeg, hogy gyors és stabil ha már nem hűvös. ;]

(#204) HSM válasza szasanyi (#203) üzenetére


HSM
félisten

Az új hűtőd se tette hűvösre a procid? :F

(#205) Eduardo89 válasza szasanyi (#193) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én is azért néztem egy nagyot, hogy most akkor wtf :)

Egyébként azon gondolkoztam, hogy ha alul van feszelve a proci egy kicsit és úgy van Turbo-zva akkor kicsit "később" éri el a TDP limitet. Vagy alulfeszelve nem lesz stabil Turbo-val ? Vagy ezt alapból meg sem tudom valósítani :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#206) szasanyi válasza Eduardo89 (#205) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, ez ilyen. :D Ez az Offset mód nagyon remek! Így a feszültség görbe pontosan követi az INTEL gyári feszültség görbélyét, ahogy kell IDLE éas LOAD állapotokban, csak annyival tér el pluszban vagy mínuszban amit Te beállítasz ott! :C És láthatod, hogy nálam is megy stabilan, magasabb órajel ellenére, alacsonyabb fesszel is. De majd csinálok egy tesztet (új verziójú HWInfót tettem fel a friss, ropogós Win 8.1 alá ;) )

HSM: nem, valóban nem lett olyan jó mint reméltem. Úgy tűnik ebben a tekintetben nem a legjobb darab, de ugye alapból 3800Mhz LOAD órajelen jár, és így most a Hyper 412S alatt 63 fokig megy maximum (kivéve LinX de azt nem használom). Annyit csináltam, hogy Offset -0.100V lett beállítva, semmi mást nem változtattam (illetve a RAM X.M.P. profilját bekapcsoltam).
Ja, meg oprendszert váltottam. :B

(#207) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Egy hülye kérdés, de ha letiltjuk biosban az IGP-t, akkor játékokban nem lesz kevesebb a video teljesítmény? Úgy tudom hogy 3D-ben az IGP is rásegít kicsit.

(#208) LógaGéza válasza HSM (#200) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igaz, hogy nekem 4770-em van, de nekem is minden mag fix 3.8Ghzen jár terhelés alatt, és nem nagyon találkoztam még a TDP Limittel, mint jelenség. Nem is baj nekem, amikor maxon van terhelve minden, akkor intenziv videókodolás megy, akkor meg jól jön ez a kis töblet. Meg is lepődtem, hogy elvileg vissza kellene hogy vegyen, de nem. Először az Apple Power Managment hibájára fogtam, de ezek szerint nem az :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#209) szasanyi válasza horvathkrisz (#207) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, sőt! Először is kell a Virtu, hogy mind2t használd de annak sem az a jelentősége, hogy növelje a 3D teljesítményt. Éppen azért van, hogy IDLE 2D-ben lejkapcsolhasson a dVGA és csak az iGPU működjön a kisebb fogyasztás érdekében, Viszont ennek a az új, és korszerű VGA-k esetében a energy management miatt sok jelentősége nincs (vagy semmi), ellenben a 3D teljesítmény csökkent (!) 5-10% mértékben a korábbi tesztek szerint. Nem tudom most milyen az aktuális helyzet, sikerült-e javítani de valszeg nem.
Amire Te utaltál az a DualGraphics és csak AMD APU + AMD GPU esetén lehetséges.

(#210) Eduardo89 válasza szasanyi (#206) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Várom a tesztet ! :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#211) horvathkrisz válasza szasanyi (#209) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszi a választ, akkor marad letiltva biosban az IGP...

(#212) szasanyi válasza Eduardo89 (#210) üzenetére


szasanyi
félisten

Jövök majd, csak nem volt időm még. Egyébként játék és benchmark alatt, háttérben futó HWInfo mellett lesznek értékek, gondolom ez jó lesz. :)

horvathkrisz: szívesen!

(#213) szasanyi válasza Eduardo89 (#210) üzenetére


szasanyi
félisten

No, így néz ~1,5 óra Far Cry 3 után:

Az érdekessége az, hogy ez a játék valami különleges nem csak VGA szempontból, hanem nyilvánvalóab CPU szempontjából is. Ez volt ugyanis a vízválasztó korábban is, a VGA tuning stabilitás ellenőrzése során, és most ahhoz hasonlóan beleköpött a levesbe a CPU-nál is. Semmi gond nem volt sehol (!), sem játék sem pedig benchmark (de még linX alatt) sem az Offset 0,100V beállítása után. Na, ennél meghalt a rendszer így adnom kellett egy kis plusz így most Offset -0,050V beállítással megy (finomhangolom majd még, hogy hol a minimális stabil CPU VCore).

De egy pici tuninggal és gyári beállítások mellett:

[ Szerkesztve ]

(#214) horvathkrisz válasza szasanyi (#213) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ha manualisan allitod be a feszt a CPU-nak, akkor lejjebb tudja venni pl. 0.7V-ra (most csak irtam valamit, nem tudom mennyire veszi le)?

Biosban mi a kulonbseg az Auto es Normal feszultsegbeallitasok kozotz? Auto-nal az alaplap adagolja, es adhat tobb feszultseget?

NonK-s 4770em van, mit lenne erdemes undervoltolni? (Tuning ugye nincs az esetemben)

50% kulonbseg magonkent??!! :Y Ez normalis jelenseg?

(#215) szasanyi válasza horvathkrisz (#214) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, ha fix értéketadsz meg manuálisan beállítva az van végig, nem változik. Valamilyen energiagazdálkodás akkor is van, mert az órajelet IDLE viszont leveszi, de engem zavar a fix fesz ezért azt nem használom.

Így van, és ad is lemonitoroztam! Nálam akár 1.25v is lehet AUTO beállítás mellett - kivéve, ha az Offset módvan beállítasz -0.100V és -0.050V közötti értéket, mert e kettő között lesz a megoldás valszeg. Ekkor a lap az INTEL gyári feszülséggörbéjének megfelelően adagolla a fesz terhelés függvényében pontosan annyival kisebb mértékben, amit Te ott beállítasz. Ez azideális megoldás, az értékét pedig ki kell tapasztalni. Látod, nálam benchmark, játékok és LinX alatt sem volt gond a -0.100V Offset értékkel, erre a FC3 telepítése és indítása után feldobta a talpát az egész rendszer. ;]

50% kulonbseg magonkent - hol? Ezt nem értem. :F

(#216) HSM válasza horvathkrisz (#214) üzenetére


HSM
félisten

Automatán annyit ad a lap, amennyit jónak lát. Aa alapon megy, akkor gyári feszt, ha húzod, akkor adagol neki többet. A normal ezzel szemben mindig a gyári feszt fogja tartani. :K Nálam a tuning ott kezdődött mindig, hogy mindent normal-ra raktam auto helyett. :DD (Azért csak kezdődött, mert Z77-en is ugyanígy volt a BIOS, amit tuningoltam próbaképp, de a Z87-et még nem. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#217) Hofeher


Hofeher
aktív tag

H87 lapnál az alulfeszelést be lehet állítanni valahol ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#218) szasanyi válasza Hofeher (#217) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért ne lehetne? Persze a hol és hogyan lapfüggő is.

(#219) horvathkrisz válasza szasanyi (#215) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Core max hőmérséklet-értékeknél van 50% különbség.

Mivel nonK-s a procim, normal-ra tettem mindent, mit lenne esetleg érdemes undervoltolni?

(#220) szasanyi válasza horvathkrisz (#219) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát igen, melegedés szempontjából nem éppen a legjobb darabot fogtam ki. :U Nem ismerem a lpod, nem tudom a BIOS-ban van-e Offset beállítási lehetőség, mert mint mondtam az a legtutibb megoldás.

(#221) Eduardo89 válasza szasanyi (#213) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

FarCray mindig is gépzabáló hírében állt, elvileg baromi szarul van optimalizálva azért.
De azért szerintem ezek elég baráti értékek hőmérséklet szempontjából !
Nem tudom te hogyan értékeled :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#222) szasanyi válasza Eduardo89 (#221) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem elfogadható értékek, van jobb és rosszabb is. Mivel nem célom a nagy tuning így nincs semmi gondom vele,bár az is eszembe jutott, hogy nem valós hőfokok hanem túlmér a lap szenzora. Ez pedig azért jutott eszembe, mert a hőcsövek nem, hogy nem forróak de még csak nem is gazán melegek.

(#223) horvathkrisz válasza szasanyi (#220) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Van Offset, most beállítottam a CPU-nak, illetve a RAM-nak -0,100V-ot. Kíváncsi vagyok, vajon maradhat-e...

(#224) szasanyi válasza Eduardo89 (#221) üzenetére


szasanyi
félisten

Még annyit, ezt kihagytam az előbb: Jelenleg -0,080V Offset mellett stabil a rendszer, ahol picivel kevesebbet fogyaszt (így a melegedésre is talán kicsit jótékony) és ugye magonként BOOS-otja 3.8Ghz-ig ami nem rossz azért ezen az 1.105V-os VCore-on, ami persze a teljesítménynek is jót tesz. ;)
Nekem a Far Cry 2 is nagy kedvencem volt, az új rész még annál is jobban bejött nekem. Tegnap előtt a Far Cry 3 Deluxe Edition 75% OFF (azaz 9,99 €) volt STEAM akcióban amit meg is vettem, mert szinte ajándék ilyen áron. Lenyűgöző grafikával megvalósított remek játék és játékmenet, és bár valóban kell alá erős vas 1080p + Ultra grafika mellett, de legalább meg is van az értelme nem úgy, mint jó pár más játék esetében. :K

horvathkrisz: toljál neki 3DMark-ot (v.2013) AIDA64 v.4.00 stabilitás tesztet (állítólag ez minden részét, számítási képességét széleskörűen teszteli ezért külföldi tesztek szerint jobb mint a LinX vagy Prime95 mert összetettem) meg hát a játékok ugye.

[ Szerkesztve ]

(#225) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Használja valaki az Easytune progit, én most tettem fel, belőttem egy "light" tuningot 4ghz-re! Nekem tetszik, bár nem nagyon értek a fesz értékekhez, de a CPU mellett 0.7-0.8között ingadozik a fesz, ez rendben van? 4670k-m van

(#226) szasanyi


szasanyi
félisten

Kívánok mindenkinek...

(#227) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Mi a különbség az UEFI ill. Legacy boot között? UEFI talán gyorsabb? Hogy állítsam be a gépet? Csak azért kérdem mert pár napja raktam fel Win8.1-et.

(#228) szasanyi válasza horvathkrisz (#227) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyakorlatilag gyorsabban BOOT-ol a rendszer de csak akkor ha a lap és a VGA is támogatja, s mind2 UEFI BIOS-ra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#229) horvathkrisz válasza szasanyi (#228) üzenetére


horvathkrisz
addikt

R9 270X VGA-m van, valamint GA H-87-HD3 alaplap. Be lehet ezeket úgy állítani? Amennyiben igen, hol/hogyan?

(#230) szasanyi válasza horvathkrisz (#229) üzenetére


szasanyi
félisten

VGA-n van BIOS kapcsoló? Mert akkor az egyik elvileg UEFI BIOS. De ha beállítod a lapod BOOT-jában az UEFI módot, és a VGA-n nem olyat talál, akkor nem műxik és kiabál.

(#231) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy mennyire megbízhatóak ezek az lga1150-es gigabyte lapok? Tuning nem érdekel csak működjön. illetve jobban megérik az árukat mint egy másik gyártó? Szóval ad valami pluszt?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#232) szasanyi válasza Nova91 (#231) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez igen érdekes egy kérdés... :F Természetesen mindegyik működik ami új, és van ugye 2-3 év garancia. Ha csak annyi a lényeg, hogy menjen benne a 1150-es CPU vedd a legolcsóbbat a legtöbb garival.
Egyébként sok különbség van alaplap és alaplap között (nyák, alkatrészek minősége, tápellátó áramkör, perifériacsatlakozók, tuning-képességek, egyéb extrák) és ez általában az árukban is megmutatkozik.

(#233) Nova91 válasza szasanyi (#232) üzenetére


Nova91
tag

Köszönöm a válaszod. Működés alatt azt értem, hogy ne menjen benne tökre semmi, ne kelljen szervizbe mászkálni vele stb... Nem vagyok otthon a Gigabyte márkában és nem tudom mennyire megbízható alaplapok.
Ezt néztem ki erről mi a véleményed? Kb a keret 20 és 30.000 között van. Az, hogy b85-ös vagy h87-es igazából mind1 mert ahogy látom a különbség csak annyi, hogy valamivel több usb foglalat meg több HDD-t lehet rákötni ilyesmi, ezek nem számítanak igazából, de aztán lehet több a különbség, de ennyit tudok kiolvasni.

(#234) szasanyi válasza Nova91 (#233) üzenetére


szasanyi
félisten

Erről nem tudok érdemben nyilatkozni, de javaslom nézd meg EZT a tesztet: elég részletes, jó tesztekkel és összehasonlítással. Aztán a hazai elérhetőséget, árat az adott és neked tetsző lapnál csekkolod. ;)
Szerintem jó lehet egy B85 lap is, de azon belül is vannak viszonylag nagy eltérés, úgyhogy érdemes megnézni miért fizetsz - aztán azt választod amit használsz is, és nem fizetsz azért, ami csak ott van (vagy esetleg nem is, csak jól hangzó marketing).
Ha van legalább 2 konkrét, az igényednek és buxádnak is megfelelő gyere vissza, és mondd, aztán meglátjuk tudok / tudunk-e vmi érdemleges infóval segíteni a választásban.

(#235) Nova91 válasza szasanyi (#234) üzenetére


Nova91
tag

köszönöm:)

(#236) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Van egy ga-h87-hd3 alaplapom egy i7-4771 cpu-val, de még nem raktam össze a gépet és azt szeretném kérdezni, hogy - lga775 óta kicsit lemaradtam - az uefi bios az milyen? Alapból ez jön be?

A procinál a fesz értékeket hagyhatom auton, vagy tegyem normalra? Lényeg, hogy az energigazd. funkciók menjenek. A cpu boost az alapból be van kapcsolva?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#237) Eduardo89 válasza szasanyi (#224) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Gondolom az is nagyban függ attól, hogy "hogyan sikerült " az adott proci, hogy milyen mértékű offset mellett marad stabil. Kíváncsi vagyok én milyen példányt fogok majd ki :)

Viszont majd ha utánajársz, hogy tényleg rosszul mér-e a szenzor majd írj mert kíváncsi vagyok ! Köszi :)

(Sry, hogy csak most válaszolok de hát a karácsonyi kajacsata és ivászat kicsit lefoglalt :D )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#238) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Nem rég vettem a gépem egy Gigabyte B85M-DH3-as lappal.Egy i5 4670 van melette vmint 8 GB CL9-es ram.
Tudnátok segiteni beallitani a biost jelenleg optimálisan van.
Érdemes piszkáli egyátalán vagy vmit kell állitani?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Gordon

(#239) szasanyi válasza Eduardo89 (#237) üzenetére


szasanyi
félisten

Viszont majd ha utánajársz, hogy tényleg rosszul mér-e a szenzor majd írj mert kíváncsi vagyok! - én is, de ezt nem tudom ellenőrizni. Sőt, más sem nagyon mivel közvetlenül nem lehet mérni a CPU-t (mivel rajta van a hűtő ugye), és ahhoz is drága lézeres hőfokmérő kell(ene).

(#240) Eduardo89 válasza szasanyi (#239) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én úgy gondoltam, hogy ha lesz/lenne lehetőséged belepróbálni másik alaplapba akkor meg tudnád nézni van-e eltérés és ha van mekkora :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#241) szasanyi válasza Eduardo89 (#240) üzenetére


szasanyi
félisten

Jaaa, értem! :) Egyelőre nem túl sanszos, pedig jó lenne összehasonlításként.

(#242) szasanyi


szasanyi
félisten

[ Szerkesztve ]

(#243) Attici


Attici
őstag

Sziasztok és BUÉK mindenkinek!

Gép frissítésen gondolkozom egy ideje és alapnak egy i7-4770k-ra gondoltam.
Alaplapnak pedig ismét Gigabytera, mert a többi gyártó nem támogatja a SPDIF bemenetet. :F
i7 mellé pedig Z87-re gondoltam. De alaplapból nem tudok dönteni. Az OC a legszimpatikusabb, de abban "csak" 8 fázisú PVM van az UD5H 16-osával szemben. Sajnos a Gigáná (de a többinél is) nagyon titkolóznak a PVM-ről és nagyon nehéz összehasonlítani így a lapokat. Egyáltalán már ezeknél a kis fogyasztású prociknál fontos a PVM?
Melyik a legjobb ár/érték arányú lap a Z87-esek között?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#244) HSM válasza Attici (#243) üzenetére


HSM
félisten

Nem a fázisok száma a döntő szerintem, hanem a minőségük és erősségük. :K Gondolom, nem véletlen van "OC"-ként jelölve az a bizonyos lap... :)

Szerintem nem a VRM a lényeg ezeknél a procikban, hacsak nem akarod az utolsó 100-200Mhz-et is kisajtolni belőlük, és nem a legolcsóbb, ~4 fázisú lapokról van szó, ott azért elfogyhat az erő idő előtt. Nekem Z87X-D3H lap van, ár/értékben nekem ez tűnt a legjobbnak arra, amire nekem kell.

A PVM pedig PWM helyesen. ;) (Pulse Width Modulation)

[ Szerkesztve ]

(#245) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hi all!

Indításnál,viszonylag ritkán olyat csinál a gép,hogy mielőtt bejönne a gigabyte felirat lekapcsol, aztán megint elindul,de megint csak a gigabyte feliratig jut a dolog és ezt még el játssza kb 3-szor. Ezek után már belép az uefi-be és ha kilépek,újraindítom már normálisan megy minden. Mi a franc lehet ez?
Alaplap: gigabyte b85m d3h (legújabb biossal) Táp:500-as aurum
Remélem jó topikba írtam.

(#246) Attici válasza HSM (#244) üzenetére


Attici
őstag

Igazad van, elírtam. PWM.
De akkor se nagyon reklámozzák a gyártók, hpgy melyik lap milyen. Csak hosszas keresgélés u.án lehet kideríteni, hogy melyik lapban mi van. Értékelhető infokat is csak itt találtam.
De ebből azért még a minőség nem derül ki és minden gyártó a maga lovát dicséri, mindig az övé legjobb.
Igazi összehasonlításokat nem találtam. A mostani lapomban 12+2+2 fázisú VRM van, és ehhez képest nekem a 8 (meg pláne arról, hogy OC alaplap) kevésnek tűnt. Érdekes, hogy az OC FORCE-ba már 16-ost raktak, de még az UD4H-ba és az UD5H-ba is. :F Hosszú távra tervezek alaplapot, ezért fontos a jó és megbízható alaplap. Az alaplapot ritkábban cserélgeti az ember, mint a többi komponenst.
Nem szeretem megerőszakolni a procikat, mert nálam fontosabb a tartósság és megbízhatóság, de szeretem, ha van benne elég tartalék.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#247) HSM válasza B.Á.L.!.N.T (#245) üzenetére


HSM
félisten

Nálam akkor csinál ilyeneket, ha átállítom valami beállítást a BIOS-ban, ott van néhány, amihez áramtalanítania kell magát a lapnak. Ugyanakkor nálad ez olyan, mintha néha elfelejtené a beállításokat. Mit ír, miért kell a BIOS-ba lépned?

(#246) Attici: Szerintem túl van picit misztifikálva általad a kérdés... Nekem régen volt egy I7 920-as procim. Először egy Giga X58-UD5 lapban, ami 12 fázis, és tapasztalatok alapján olyan 200W-ig bírta, nálam is így volt. Ezt váltottam egy EVGA E758-as lapra, amin csupán 8 fázis volt, de jobb mináségű. A Gigában némileg nagyobb fogyasztással is csak 4100 körül ment a proci, míg az EVGA-ban 4300-on is eldöcögött, de 4200-on beton stabilan ugyanaz a CPU. Szval nem a fázisok száma a döntő. Ráadásul akkoriban volt a Gigának 24 fázisos lapja, ami semmivel sem ment jobban, mint az én 12 fázisosom.

Ha nem a proci megerőszakolása a cél, untig elég lesz egy minőségi 8 fázisú lap. ;) Itt nem 200W-okat kell meghűteni. Amúgy is, elég komoly hűtést igényelnek ezek a procik, nem tudom, a retek paszta miatt, ami a kupak és a CPU-mag között van, mint az előző generációnál vagy más miatt, de itt tuti a melegedés fog véget vetni a tuningnak, nem a lap teljesítménye. Mondom ezt úgy, hogy nem tuningoltam még, de alapon is sikerült megkarcolnom a 75 fokot, nem gyenge hűtéssel.
[link]
[link]
A félreértések elkerülés végett, minőségi MX4 pasztát használtam, és nem a VGA-ról szívja a meleg levegőt, hanem felülről fúj be a 18-as, és a procihűtő lefelé nyomatja a levegőt, rá a VGA-ra. ;)

(#248) B.Á.L.!.N.T válasza HSM (#247) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hali!

Nem ír ki semmit, el játssza a fent leírtakat és ezek után automatikusan belép az uefi-be.

(#249) HSM válasza B.Á.L.!.N.T (#248) üzenetére


HSM
félisten

Amit megnéznék, a BIOS-elem feszültsége, csinálnék BIOS frissítést, és beállítanám elölről az egészet.

(#250) B.Á.L.!.N.T válasza HSM (#249) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Köszi! Meglesem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.