Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Hoorus válasza Lipton (#700) üzenetére


Hoorus
őstag

Nálam normálisnak tűnik a RAM használata.. Bár még csak 1 órája megy a gép.. :)

(#702) adamka16


adamka16
őstag

Még mindig probléma nálam, hogy random foga magát a BIOS és visszaállítja magát alapra és baromira idegesítő, arról nem is beszélve, hogy tetű lassan bootol a gép, kb 20-30 sec mire pittyenik, ezt is random módon csinálja.
Giga H87M-D3H a delikvens

(#703) Lipton


Lipton
őstag

Nekem most 550 megánál tart.

(#704) Rayyy válasza B.Á.L.!.N.T (#696) üzenetére


Rayyy
senior tag

Sajnos a ctrl+F10 nem jött össze. Visszarakta az F5-ös biost, de ugyanúgy produkálja a hibát.
Valakinek még valami tipp?

Minden a legnagyobb render!

(#705) B.Á.L.!.N.T válasza Rayyy (#704) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát,akkor kifújt.Ha idegesít és megteheted, vegyél új deszkát.
Erre nincs megoldás,mert,amíg nem jöttem rá a Ctrl+10-re,mindig bugult,de ha nálad így sem jó,akkor passz.

(#706) HSM válasza Rayyy (#704) üzenetére


HSM
félisten

Írni a Gigabyte supportnak egy ticketet, miért lehet ez? :U

(#707) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Ez mit jelent szerintetek?
Új windows, és minden bootnál nyomnom kell, h tovább lépjen... Nem értem :S

(#708) SoulReaver válasza SoulReaver (#707) üzenetére


SoulReaver
veterán

Windows regelés után eltűnt.. :B

(#709) Rayyy válasza HSM (#706) üzenetére


Rayyy
senior tag

Írtam nekik, de még nem válaszoltak.

Minden a legnagyobb render!

(#710) HSM válasza SoulReaver (#707) üzenetére


HSM
félisten

Nálam ezt csinálja a beton stabil F8d béta BIOS. Az F7 F8 véglegesek nem csinálják, de azok meg random kékhaláloznak nálam heti 1-2-t.
Sajnos nem volt időm foglalkozni többet a dologgal. Mondjuk ezt az entert leszámítva nekem tökéletes ez a béta, szval nem panaszkodom. :B

(#709) Rayyy: Fognak szerintem. Nekem akármivel írtam, mindig jött válasz pár napon belül, pedig voltak extrém kérdéseim. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#711) raubisoda


raubisoda
senior tag

Hali mindenkinek.Egy kérdésem lenne.Ma raktam fel a legújabb F12-es biost a lapomra.B85M-D3H.Az normális,hogy amig boot van pöttyös a kép?Nem nagyon de enyhén zvaraó.Semmi más hiba nem tapasztalható.Az új bios bővitett memória funkciókkal van ellátva.Ennyi extra amit találtam benne.Persze lehet a cpu-m miatt nem látok mást.4130

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#712) szasanyi válasza raubisoda (#711) üzenetére


szasanyi
félisten

Természetesen nem az. Alapon ill. uo. beállításokkal de másik BIOS-sal mi a helyzet?

(#713) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , valakinek van , már a 87 es lapjához új bios ami támogatja a haswell refrest? mert én nem találok a lapomhoz sajna, nem mintha kellene csak zavar.

vga

(#714) Gery15 válasza NFree (#713) üzenetére


Gery15
addikt

Hivatalos oldalon nézted? Itt esetleg? Bár szerintem már mutattam, ezt az oldalt neked.

HyperX

(#715) raubisoda válasza szasanyi (#712) üzenetére


raubisoda
senior tag

Közben megoldódott.Már nem csinálja.Remélem így marad.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#716) szasanyi válasza Gery15 (#714) üzenetére


szasanyi
félisten

A linkelt oldalon csak előzetes, BETA BIOS-t találtam amihez semmi azaz 0 leírás van. A hivatalos oldalon említés sincs róla, így én nem vagyok benne biztos, hogy problémamentes lesz a használat. Vagy tudsz esetleg több infót?

(#717) Gery15 válasza szasanyi (#716) üzenetére


Gery15
addikt

Én mindig szoktam feltenni a biosokat, természetesen a bétába vannak bugok. Illetve ezek sem támogatják még az új procikat. Úgy látszik a giga még késik az új biosokkal, bár a többi gyártó sem kezdte még el kiadni úgy tudom.

HyperX

(#718) NFree válasza Gery15 (#717) üzenetére


NFree
addikt

Hát ahogy nézem akkor majd az f10 lessz nekem a végleges, remélem javítanak is benne , mivel nem lett stabilabb mint az előző verzió , sőt a proci több feszt is kér, a legjobb bios eddig a lapomhoz az első volt (f7) lehet vissza is rakom amíg ez a proci lessz nállam.

vga

(#719) adamka16


adamka16
őstag

Ma vitte vissza a futár a Giga H87M-D3H lapomat garanciális javításra.

A bios egyszerűen katasztrófa miket nem művelt. Random dobott egy bios resetet. Frissítettem a bios-t legújabbra vagy egyel korábbira, pár napig semmi gond vele, majd egyszer csak visszarakta a gyári biost.
Sokszori áramtalanítás, majd visszakapcsolás után tudtam "megjavítani" azt a hülyeségét, hogy gép bekapcsolása után vagy fél-1 percig nincs post, se boot képernyő.

Most vagy én fogtam ki ebből egy nagyon szar szériát vagy nem tudom. De tény, hogy 24e ft-os laptól többet vártam volna, mint hogy ilyen kaki legyen. De ahogy látom többek is szívnak random kékhaláloktól a haswell lapoknál.

(#720) Rayyy válasza HSM (#710) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jött visszajelzés a Gigabyte support-tól az újraindulós problémámra, de nem sok okosat írtak. Tegyem fel a legújabb BIOS-t (megvolt, nem működik így sem), meg leírtak egy komplett szervizes teszt-rutint, amit eddig is tudtam... ők tápegységre gyanakodnak egyébként. Csak nem tudom megúszni, hogy szétszedjem és két napig alkatrészenként teszteljem az egész szart :W

Minden a legnagyobb render!

(#721) HSM válasza Rayyy (#720) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez nem jó hír. :(

(#722) B.Á.L.!.N.T válasza Rayyy (#720) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ha, van lóvéd locsold le benzinnel és gyújtsd fel azt a sz@rt.
És vegyél másik deszkát...
Mondtam,hogy nincs rá megoldás....

[ Szerkesztve ]

(#723) Hoorus válasza NFree (#713) üzenetére


Hoorus
őstag

UD3H-hoz Nekem F9 van fent, de már az F8 is támogatta a refresh-t..

(#724) NFree válasza Hoorus (#723) üzenetére


NFree
addikt

Azt nézd csak meg jól a giga honlapján, mert szerintem nem , mert jöttek ki évközbe új procik és azokhoz volt a támogatás az f8 tól. de most néztem meg a tiedet most elvileg az f9 már támogatja neked a refrest. [link]
megnézem az enyém is , me tegnap még nem írta.

vga

(#725) Atlantis


Atlantis
veterán

Akinek van UD3H, UD4H vagy D3HP lapja, a belső USB 3.0 csatlakozók közül valóban az egyiket a Intel-chip, a másikat a Renesas chip vezérli? Használ esetleg valaki külső HDD-t, SSD-t vele (lehetőleg kivezetett porton)? Ha igen, stabilan működik, nincs kapcsolat eldobálás, félpercenkénti gondolkodás, újracsatlakozás, stb.?

Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#726) Hoorus válasza Atlantis (#725) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem az alsó portra van kötve az előlapi kivezetés. Nem tudom, hogy azt mi vezérli, de nem volt még gondom vele külső HDD-vel sem.. A windows is feltelepült róla..

(#727) Gery15 válasza Atlantis (#725) üzenetére


Gery15
addikt

UD4H lapom van és a link látható képen jelöltem neked, melyikbe van dugva az Arc Midi R2-es házam beépített USB 3.0 portjai és tökéletesen mennek vele a 2,5" HDD-k. Egyébként nem is tudtam, hogy külön vezérlői vannak, de utána nézek majd.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#728) Atlantis


Atlantis
veterán

Köszönöm. A Gigabyte honlapján lévő infók alapján nekem az jött le, hogy egyik ehhez, a másik ahhoz a chiphez tartozik, de később nem írnak róla, melyik kié. Mondjuk ha működik az Intel-féle, akkor rendben, de most az Asrock-nál szívatva vagyok rendesen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#729) grimcrash


grimcrash
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kezdtem bele az új gépem építésébe, az alaplap egy Gigabyte GA-Z87X-UD4H lett. Már csak a processzor hiányzik, mégpedig egy új i7 4790-et szeretnék. A lapom elvileg támogatja a Haswell Refresh procit az új F9-es biosfrissítés óta, ám itt rögtön fel is vetődött bennem egy kérdés. Q-Flash-t használva pendrive-ról könnyen elvégezhető a frissítés, viszont azt lenne a kérdésem, hogy alapból a 4790-el engedné a frissítést? Vagy egyáltalán nem indul el vele, és egy másik procival kéne elvégezni a frissítést, amit alapból támogat a lap, és az update után belerakni a 4790-et? Már írtam a Gigabyte Support-nak is, de még nem jött válasz. Esetleg valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Előre is nagyon köszönöm a választ

(#730) Szibilla válasza grimcrash (#729) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Én úgy tudom, csak olyan procival lehet frissíteni, amivel elindul a lap.

(#731) raubisoda


raubisoda
senior tag

Halihó.Érdeklődnék hátha megfejti nekem ezt a gondot valaki.Nemrég váltottam 1155-röl 1150-re.A 1155-ös lapomba tudtam BCLK-t emelni egy i3 2120-as procin.A mostani lapom Gigabyte B85M-D3H és ebben egy i3 4130-as dübörög.A lényeg az istenért nem lehet olyan opciót találni,hogy nagyon minimálisan emeljem a BCLK-t.Mi lehet a gond?Az új F12-es bios van rajta de a régebbivel sem találtam ezt az opciót.Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#732) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#731) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez a deszka nem tudja ezt az opciót. Ennyi.

(#733) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#732) üzenetére


raubisoda
senior tag

Rohadjon meg CSERE :DDD :DDD Köszi.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#734) szasanyi válasza raubisoda (#733) üzenetére


szasanyi
félisten

Emiatt? :F Olyan sokat remélsz a BCLK emeléstől?

(#735) raubisoda válasza szasanyi (#734) üzenetére


raubisoda
senior tag

1155-nél sokat számított egy 2120-as cpu mellett.Legalább 10fps játékban.Kupak le új ragacs és OC.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#736) szasanyi válasza raubisoda (#735) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez szvsz Mhz-ben sem lenne annyi nemhogy FPS-ben. :U

(#737) raubisoda válasza szasanyi (#736) üzenetére


raubisoda
senior tag

pl:i3 2120 Z68 giga lappal gtx650oc alapon medium 50fps(fullhd) meghúzva 60 58 így ingadozott.Igaz a mostani 4130 alapon így is túlszárnyalja de mivel nem vagyok gazdag gyerek így nem futja egy sz...os i5-re sem így ebböl kellene valamit kisajtolnom.Szal ezzel a 1150-el van 65-70 közt mediumon low-on meg 90-100 közt.Ebböl szeretnék kihozni (ha lehetséges 106bclk-t) a 2120 engedte lekupakolva újrapasztázva zökkenő mentesen.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#738) HSM válasza raubisoda (#737) üzenetére


HSM
félisten

Most komolyan, 6% sebességelőnyért bekockáztatni az összes hardvered épségét? :Y HDD, VGA, bármi kinyúlhat a magasabb BCLK-tól. Megéri? 6% sebesség az semmi. Még 10% is. :N Pláne nem csinálnék ilyet, ha ahogy írod, nem vagy gazdag gyerek... :U

[ Szerkesztve ]

(#739) raubisoda válasza HSM (#738) üzenetére


raubisoda
senior tag

Úgy érzem egy próbát megérne.Kíváncsi lennék,hogy a 2120-hoz képest mit gyorsulna.De gondolom nem keveset.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#740) HSM válasza raubisoda (#739) üzenetére


HSM
félisten

Most mondtam, 6%-al lenne gyorsabb a proci. Pontosan 6%-al. Azaz az eredményét megszorzod 1,06-al. Az egy nagy semmi. :U

(#741) szasanyi válasza HSM (#738) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezzel teljesen 1etértek. Fölösleges és kockázatos is egyben.

(#742) zolee0307


zolee0307
őstag

Valaki kipróbálta már ga-h87-hd3 alaplaphoz az új f8-as biost?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#743) Rayyy válasza zolee0307 (#742) üzenetére


Rayyy
senior tag

Igen, nekem most az van fent. Azon kívül, hogy a bekapcsoláskor történő újraindulási hibámat nem javította ki, nem érzékelek semmi változást.

Minden a legnagyobb render!

(#744) zolee0307 válasza Rayyy (#743) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi, akkor egyenlőre hagyom az f5-öt fent.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#745) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Használ valaki Gigabyte GA-Z87X-OC deszkát? kezdek megzöldülni ettöl a laptol...
pl van rajta 2 cmos reset gomb is és mégis hajlando neha nem "elfelejteni" a beállitásokat
kellene pár gyakorlati tanács...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#746) raubisoda válasza zolee0307 (#742) üzenetére


raubisoda
senior tag

Szinte minden 1150-es lapra lett kiadva a napokban new bios.Nekem pl: F12 és betonstabil semmi gondom.GA-B85M-D3H

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#747) B.Á.L.!.N.T válasza raubisoda (#746) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nekem meg egy nagy szar volt az összes. Nem is értem amúgy miért törölték a többit,pedig volt kb.5 bios erre a deszkára.
Nekem csak az alap F3-mal nincs gondom.

(#748) zolee0307 válasza raubisoda (#746) üzenetére


zolee0307
őstag

Gondolom az új procik miatt lett kiadva, bár érdekes, hogy az összes többi korábbi biost törölték.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#749) raubisoda válasza B.Á.L.!.N.T (#747) üzenetére


raubisoda
senior tag

Keressed a magyar giga oldalon ott fentvannak most néztem meg.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#750) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Srácok, én nem találom sehol, de szerintetek a gigabyte z87x-ud4h lapban, meddig lehet egy procit tuningolni?

Sajna a mostani(4670K) csak 4.2 ig érdemes és egészséges, de szeretnék majd egy 4790K-t, azt elvileg már fellehet tolni 5Ghz-ig is, de 4.8 ig biztos.. Csak bírja-e majd...

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.