Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) HSM válasza NFree (#450) üzenetére


HSM
félisten

Élettartamra tuti jobb az UD papíron, de mivel a sima D3H-n is igen jóminőségű alkatrészek vannak, így nem hiszem, hogy elromlana. Úgse fogja senki addig megtartani, hogy kijöjjön ez a difi. Különben pedig többet számít szerintem amúgy is egy jól szellőző ház és gondosan megválasztott VGA, hogy ne a lapra fújja a melegét. ;)
Tuninggal egyetértek, röhögve elég a D3H, ha nem akarsz extrémkedni, úgyis a proci fog hamarabb elmelegedni, minthogy a lap fogyna el.

(#452) NFree


NFree
addikt

Én csak leírtam mik szerintem a külömbségek , és igen papiron jobb az ud3, de ettől függetlenül bármeik bármikor beadhatja a kulcsot :D , de az is lehet amíg használná az emberkénk eggyiknek se lenne semmi baja. 5-6 év.

vga

(#453) keszegduda válasza HSM (#451) üzenetére


keszegduda
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, marad a D3H a többin veszünk jobb házat. :)
Házból javallat? Tudom kérdezzem meg a házas topikban, de 15k van rá +-10% ár difi belefér.Szerintetek?

(#454) HSM válasza keszegduda (#453) üzenetére


HSM
félisten

15K-ba kerül kb. 3db jóminőségű ventilátor, +/- 10%... :DDD A házas topikban biztos tudnak majd jókat ajánlani. :R No, meg az se mindegy, mit tervezel belerakni, mekkorába, milyen egyéb szempontok mellett meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#455) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Ez remélem jo lesz a deszkámnak
Samsung 120GB SATA3 2,5" Basic 840

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#456) NFree válasza ricsi8800gt (#455) üzenetére


NFree
addikt

Én is , lehet én is olyat szeretnék majd . Mivel anno samsung mániás voltam vinyóban, nem is bántam meg :K

vga

(#457) szasanyi válasza ricsi8800gt (#455) üzenetére


szasanyi
félisten

Jónak kell lennie.

(#458) ricsi8800gt válasza NFree (#456) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát h amár mindenki Samut ajánlott meg körbenéztem és rosszat nem irtak a Samsung SSD-kröl
Innen szereztem be [link] Holnap jön

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#459) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

A H87-es gigalappal lehet huzni a K-s procikat már ugye?nem csak a Z-s alaplapokkal

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#460) balage25


balage25
senior tag

Van egy ga-z87-hd3 lapom. A hdmi kimenetére, hogyan lehet hangot kitenni? win 8.1 legújabb driver, de a lejátszóeszközöknél nem aktív a hdmi.

(#461) ricsi8800gt válasza szasanyi (#457) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Jo is lett.
Csalodás ez a Haswell Rendszer eddig igaz pénz beszél.Nem érte meg elhagyni az 1155-öt

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#462) keszegduda válasza ricsi8800gt (#461) üzenetére


keszegduda
őstag

Konkrétan mi a bajod ha nem gond leírnád? Én 1156-ról mennék, de minél többet olvasok utána haswell-nek annál jobban rájövök hogy kb. cpu terén hozna 30-max 40%-ot és azt is avx és 1-2 új utasításkészlet miatt ha az adott progi szereti. Ráadásul i7-ről mennék i5-re, lehet hogy ez nem tragédia de mégis, óriási különbséget nem vennék szerintem észre.

(#463) ricsi8800gt válasza keszegduda (#462) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát ha 56-rol mész 50-re akkor észreveszed a külömbséget.
Én 55-röl mentem 1150-re és én nem igen látom a külömbséget igaz nem K-s procim van ig tuning Off a H87-es deszkával. Plusz ez az SSD-s dolog hogy a régebbi Sandforce vezérlésű ssd-ket nem kezeli ez a rendszer.Nem tudom deszka fűggö e vagy sem de nekem a Giga H87-nem kezelte (Ocz vertex 2 ) igy sajna már el is adtam a deszka miatt.De maga az Intel nem támogatja ezt.Igy Ssd-t is vennem kellet ami plusz kiadás és ezt a Samsung 840 EVO-t kezeli már.

Volt 1155-ben i5 3570K-m volt 2400-és 2500K meg Asrock Z68-deszka.
Összeségébe nem érte meg nekem és nem csak az ssd-s dolog miatt.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#464) keszegduda válasza ricsi8800gt (#463) üzenetére


keszegduda
őstag

Végül is a sandy és ivy már tudja az avx-et így valóban csak néhány % pluszt ad a haswell, esetleg ha igp-t nézzük ott előrelépés. Nagyjából megint 3-4 évre tervezek, de lehet úgy fogom csinálni hogy időben eladom amikor még van rá gari és hozzátoldva valamennyit megint új rendszer lesz, ha megéri.Sosem gondoltam volna hogy 2 évnél többet kihúzok i7-tel.
Újabban úgy tűnik nekem hogy nem igen lesz előrelépés rágyúrnak az integrációra és gyorsabbnál gyorsabb igp-s proickat dobálnak piacra új néven új foglalattal 1-2 innovációval, pár % gyorsulással. Micsoda üzlet...

(#465) HSM válasza keszegduda (#464) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem tuningolod, azért érezhető előrelépések ezek az új Haswell-ek. Nekem I7 920 volt, igaz, HT nélkül használtam, de tuning nélkül masszív volt az előrelépés a 3570K-val. :K A 4670K már nem volt annyira nagy lépés, de érezni azt a kb. 10% előnyét a 3570K-hoz képest. És ezek nem AVX programok, amikről beszélek.

(#466) ricsi8800gt válasza keszegduda (#464) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát igen az igp az elöre lépés a Haswel részéröl ha K-s procit veszel meg Z-s deszkát akkor van bö tuningod is.
Igaz nálam se akad vagy szaggat vagy akármi a games ha ezt nézzük és ugy vettem észre hogy a H87-es deszkámon a biosban magát a Turbot tudom hozni de a procit nem hisz nem K-s.de %-ossan tudom huzni a cpu turbot

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#467) keszegduda válasza HSM (#465) üzenetére


keszegduda
őstag

Biztos lesz előrelépés, efelől nincs kétségem. 4hgz-t próbáltam 1-2 alkalommal ott azért elég erősnek éreztem az i7-t. Multi gammákban jött ki erősen a min. fps BF 3-4-ben akár 50-70% javulás volt 1ghz+ hatására. Ezekkel játszom ha van időm.
Egyébként most az euro is aránylag keresztbe állt és elmentek az árak is szokás szerint. Lehet gondolkodóba esek még és várok kicsit...

(#468) szasanyi válasza keszegduda (#464) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a ~10% plusz valóban meg van de gond itt az, hogy az árkülönbség a meglévő és Haswall i5 (i7-et ne is említsük) nagyon nem 10% tehát akinek ez nem mind1 annak érdemes meggondolnia. Szerintem a klasszikus értelemben vett kifejezéssel élve nem éri meg i5 3570/K (vagy erősebb) prociról váltani. Másrészt lap is kell, tehát akármilyen jó kell az is ami tovább növeli a kiadást - és akkor még nem volt szó róla, hogy szükség lehet 10k+ hűtésre is, mivel a Haswell (adott esetben sokkal!) jobban melegszik.
Esetedben más a helyzet, mert már 2 generáció különbségnél jóval nagyobb lesz a különbség, de sajna a plusz ráfordítás is.

(#469) ricsi8800gt válasza szasanyi (#468) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát igen a plusz ráfordittás annyit nem hoz a konyhára Haswell esetén.
3570K a plafon és szerintem a 2500K a minimum cpu páros.
Igaz annyira nem jártam utánna ennek a haswell cpu meg H-chipsetes dolognak de ha tudom hogy ssd-nem kezel vagy is a régebieket nem meg hogy melegszik jobban akkor maradok 55-ön

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#470) ricsi8800gt válasza szasanyi (#468) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Amugy ez a melegedés mennyit tesz ki az 55-ös höz képest?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#471) keszegduda válasza szasanyi (#468) üzenetére


keszegduda
őstag

Ezért kérdeztem a RAM-ok kompatibilitását, ha nem lett volna jó bele, akkor hanyagoltam volna az egészet.
Ez a gép tesómé lesz , nekem lap+cpu kombó kell+1 ház ssd-vel többi van. A hűtésben gondolkodom, mert van egy scythe mugen 2 rev.b és egy thermaltake nic f3 is itthon, nem tudom melyik lenne hatékonyabb, emellett természetesen halk is (főleg tuningra gondolok).

(#472) szasanyi válasza ricsi8800gt (#469) üzenetére


szasanyi
félisten

K-s procinál megy a tuning H-s lapban is de gond a melegedés (ami már alapon is lehet sokkal több mint IB esetén, tuningnál meg tuti) így egy nonK Haswell + H87 jobb és költséghatékonyabb választás lehet. Igaz, már oda is kell egy normális hűtés de még nem a 10k+ kategóriából. A jelenlegi tapasztalat birtokában (és az ismert többletköltség ellenében ugye) én biztosan nem váltanék a korábbi alapokról.
A melegedés témában saját tapasztalat, bár én valszeg egy melegedősebb procit fogtam ki: Hyper 212+ hűtő passzívban is elvitte a 3570-et (igaz, ott elég meleg volt maximum) de egy halk ventivel, szabályozva vidáman. Ezt cseréltem Hyper 412S-re (10,5k), mert a régivel LinX alatt verte a 95 fokot, de végül ez sem volt elég jó mert 82-is felment. Moss a Scythe Ashura Shadow (15k) alatt jó, így max. 75 fok, játékok alatt olyan ~58 fokos.

keszegduda: mint mondtam a RAM csak DDR3-133@1.50V alapértelmezett mód használatával lesz jó. Az a hűtő tuningra tuti kevés, de belenyúlsz egy enyémhez hasonló prociba, akkor még alapon sem tuti... :U

(#473) ricsi8800gt válasza szasanyi (#472) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Aham.hát meg lesem ezt a melegedést én is.Cooler Master T2 mit tesz ez ügyben

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#474) szasanyi válasza ricsi8800gt (#473) üzenetére


szasanyi
félisten

A gyári stock hűtésnél biztosan jobb, de sokat ne várj. Ha LinX 0.6.5 és hasonlón brutál teszteket nem engedsz rá, talán elég. De sok múlik azon milyen procit fogtál ki, illetve a lapod mennyire tolja neki a VCore feszt.

(#475) ricsi8800gt válasza szasanyi (#472) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

A LinX mennyi memorián kell futtatni biztossan ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#476) szasanyi válasza ricsi8800gt (#475) üzenetére


szasanyi
félisten

4096

(#477) HSM válasza szasanyi (#472) üzenetére


HSM
félisten

Ez a melegedés túl van misztifikálva szvsz. "Normál" használat alatt tuning nélkül nekem ugyanolyan kellemes hűvös, mint a 3570K-m volt. Linx alatt gyilkolva valóban ugyanazon hűtő alatt vagy 10-15 fokkal melegebb, de ez nem meglepő, a fogyasztás is nagyobb, 55W vs 80W. Azt nem szabad közben elfelejteni, hogy a 3570K persze, hogy hűvösebb volt, mikor 100Gflops volt a plafon teljesítménye [link], miközben a 4670K másfélszeres tempót diktál, majdnem 150Gflops-al [link].

Szóval ahol sokkal melegebb, ott rongyosra is püföli szegény 3570K-t, ahol meg csak 10%-okat ver rá pl. játék, ott nekem kb. ugyanolyan jó hűvös.

(#478) szasanyi válasza HSM (#477) üzenetére


szasanyi
félisten

Erre térjünk vissza a nyári melegben, átlagos (nem klimatizált) lakásban mért hőfokokkal. Ráadásul a közelemben van egy 4570 és 4570K proci, mind2 H87-es lapban amik szintén nem melegszenek úgy mint az enyém, kvázi megállapítható az is, hogy az eltérések e tekintetben sokkal nagyobban mint az IB procik esetében.

(#479) HSM válasza szasanyi (#478) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan... CPU-intenzív játék mellett 55 fok a plafon, amit eddig láttam. Maghőfok, persze. Az semmi. Egy 212-es CM és egy AC F12 ventivel.
Eszembe jutott, van képem AVX2 support nélköli Linx-el, ott is max 60 fok. [link].
Akkor durvul csak el, ha az AVX2-es Linx-et kapja el. De nem is csoda, 1,5X-ös tempót kell meghűteni.

(#480) ricsi8800gt válasza szasanyi (#476) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát nekem Linx alatt fel ment a proci 84 C--84 C--80C--76C.

De gondolom játék közben vagy Benchmárközben ennyire nem megy fel

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#481) HSM válasza ricsi8800gt (#480) üzenetére


HSM
félisten

Véletlen épp erről beszélgettünk az utolsó 3 hozzászólásban, mielőtt megkérdezted. :W

[ Szerkesztve ]

(#482) szasanyi válasza HSM (#479) üzenetére


szasanyi
félisten

Pont azt próbáltam elmagyarázni, hogy nekem - és másoknak is aki hasonló procit fogott ki -, ezt hiába ismételgeted. Próbálkozhatsz ráolvasással is, ez kiröhög egy olyan hűtést. Még az Ashura alatt is felmegy 58 fokra játék alatt (Offset használattal, max. 1.150V Vcore mellett!) ami nyáron egy 10-15 fokos emelkedést fog mutatni a hőmérséklet emelkedés miatt. Szerinted én azért vettem 15k-s hűtőt mert annyi fölöslegesen elkölten való pénzem van? Csak kérdem... :U

ricsi8800gt: biztosan a 0.6.5 verzió volt? Kevésnek tűnik... :U

[ Szerkesztve ]

(#483) ricsi8800gt válasza HSM (#481) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

tudom és azért is lettem kiwi hogy nálam mit produkál.de ez a melegedés sok mindentöl függ.kucko függö is meg Cooler is.belsö hömérséklet stb stb

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#484) HSM válasza szasanyi (#482) üzenetére


HSM
félisten

Ha megnézed, nálam is belenyalt a 77 fokba az AVX2-es Linx 150Gflopson, gyári 3400Mhz-en. Tehát az enyém is azért melegszik így rendesen.
Amit én nem értek, miért kap a tiéd olyan magas feszt? Nálam gyárilag csak 1,042V-ot kap a proci terhelés alatt, ahhoz képest neked állati sokat kap. Ez önmagában megmagyarázhatja a difit a melegedésben.

Csinálnál nekem egy 5-10 perces tesztet, olyat, mint amit én is linkeltem [link], Linx 0.6.5 és HWiNFO hasonló részei látszódjanak?
Csak kíváncsi vagyok, mégis mennyire fűt a procid. Amúgy ne becsüld le a 212-es hűtőmet, az összes későbbi verziójánál (+, evo meg nemtommi még) lényegesen erősebb. ;) Brutáljó hűtő volt, pofátlan olcsón. Gondolom, a CM is rájött, hogy az utódai butítva lettek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#485) szasanyi válasza HSM (#484) üzenetére


szasanyi
félisten

De nálam , AUTO fesszel (ami 1.225V is lehet) 95 fokos volt pont uo. Hyper 212 Plusz hűtő alatt. Tehát pontosan tudom milyen az a hűtő, mert a 6570-en is az volt. Sőt, a talpát fel is políroztam de az sem igazán segített. Nem tudom pontosan mi az oka a fesznek, a lapot mind2 elérhető BIOS-szal néztem és a helyzet ugyanaz.
Miután már mindent beállítottam és leteszteltem, így legfeljebb ezekkel a beállításokkal tudok tesztelni, és persze az Ashura alatt.

(#486) Gery15 válasza szasanyi (#485) üzenetére


Gery15
addikt

De miért AUTO fesszel tolod? :F

HyperX

(#487) szasanyi válasza Gery15 (#486) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, írtam, hogy Offset móddal használom (-0,080V)

HSM: tessék, az említett beállításokkal itt az eredmény.

(#488) Gery15 válasza szasanyi (#487) üzenetére


Gery15
addikt

Épp ez az, nézd már meg fix fesszel légyszíves. Majdnem +0,1-et dob rá Linx alatt, az offset. Fixen adj neki mondjuk 1,050v vagy 1,075v-ot és úgy tesztelj.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#489) szasanyi válasza Gery15 (#488) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez tulajdonképpen fix fesz, csak annyi a különbség a fix és az Offset között, hogy itt nem csak az órajelet hanem a fesz is visszaveszi IDLE állapotban. Ez alá nem tudok menni, mert ott már nem stabil a rendszer. ITT láthatod az AUTO fesszel mit művel(t). :U Mondjuk nálam a BOOST órajel az X.M.P. miatt 3.8Ghz.

(#490) Gery15 válasza szasanyi (#489) üzenetére


Gery15
addikt

Hmm... :F Normal feszen mennyit ír a CPU-Z mennyit kap a proci?

HyperX

(#491) szasanyi válasza Gery15 (#490) üzenetére


szasanyi
félisten

HWInfo képeken minden rajta van, CPU-Z progit nem használok.

(#492) HSM válasza szasanyi (#487) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, hogy nálad nem méri a package powert a lap, pedig kíváncsi lettem volna rá. :F
Ha megnézed, kb. hasonló hőfokaink vannak, igaz, nálad 400Mhz-el nagyobb órajelen. :)

A hűtőt pedig ne ítéld meg a plusszos miatt, semmi közük egymáshoz. A plusszos lényegesen gyengébben működik. Volt ismerős, aki simáról plusszosra váltott, és nem hitte el kb a különbséget, olyan vacak volt a plusszos a sima után. ;) Verte is a fejét a falba. Szerintem ezért tűnik neked ilyen misztikusan alacsonynak a hőfokom, mert alábecsülöd a hűtőmet. ;)

(#489) szasanyi: Nem lehet, hogy az XMP ront el nálad valamit? Nekem ki lett kapcsolva, mert kétféle XMP-s ramom van, egy 2133@CL11 és egy 1600@CL9, és 1600@CL11-re teszi magától, úgyhogy beraktam inkább kézzel 1600@CL9-re. :D

Jut eszembe, frissen jöttek ki új BIOS-ok, azokat próbáltad? Nekem is kijött a lapomhoz január 24-én a végleges F8. :) Lehet, majd felrakom az F8d beta helyett, azért mégis jobban szeretem a kiadott végleges verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#493) vagabor


vagabor
aktív tag

sziasztok, napokban vettem egy b85m-d3h lapot és az a gondom hogy az egér kurzor, meg úgy az egész billentyűzet néha nagyon lassan reagál. Azt olvastam hogy frissíteni kellene a biost. Nekem most f8 van fennt, leszedtem az f9-et, de azt meg nem engedi felrakni mivel nem 64bit kompatibilis. Esetleg valami megoldás? köszönöm.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#494) HSM válasza vagabor (#493) üzenetére


HSM
félisten

Bontsd ki valahova a file-t és lesz benne egy "lapneve.f9" file, azt másold mondjuk egy pendrive-ra. Újraindítva a gépet, nyomod az END-et, amivel be tudsz lépni a frissítő progijába. Ott kiválasztod a file-t és lefrissíti.

(#495) vagabor válasza HSM (#494) üzenetére


vagabor
aktív tag

köszi. viszont megint problémába ütköztem. Akárhova dugom a pendrive-ot, azt írja hogy drive nem található. Az usb driver telepítve van. A másik hogy próbáltam átdugni másikba de akkor meg lefagyott az egész. REmélem kifogtam valami gyári hibás lapot akkor boldog is leszek.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#496) HSM válasza vagabor (#495) üzenetére


HSM
félisten

USB2-es portra dugd, onnan mennie kéne.

(#497) Gery15 válasza HSM (#492) üzenetére


Gery15
addikt

Jóhogy mondod a friss biost hamarosan feldobom. De már van f9a is. :D

(#495) vagabor: Formázd FAT32-re! ;)

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#498) NFree


NFree
addikt

Urak erről vélemény? [link]
Lehet nehéz lessz érteni amit írtam nekem sosem ment az írás vagy a beszéd :( :B

Egyébként a haswell nem egy gyenge prockó, még azoknál a progiknál sem ahol nincs avx és hasonlók szerintem , nekem tetszik merd bivaly egy dög , csak azt nem tudom mire használjam, ezt a fentebb leírt hsz-ek re reagálom. :B
Hogy kinek mire éri meg váltani , azt majd saját maga eldönti ennyi. :R
Más ,
egyébként kiváncsi leszek mikor jönnek olyan progik amik használják a hasi új utasításkészleteit , és a benne rejlő erőt. Akkor lessz majd sok meglepetés , azok számára akik a melegedés miatt nem Avx-es progikkal teszteltek, de lehet ez még sok sok év ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#499) vagabor válasza HSM (#496) üzenetére


vagabor
aktív tag

ott sem megy, átdugom és azonnal fagy az egész. rev1-es lapot vettem, akkor ez ezért rev1? Reménytelennek tűnik a bios frissítés, röhej.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#500) HSM válasza vagabor (#499) üzenetére


HSM
félisten

A rev1 és a következő rev között csak az a különbség tudtommal, hogy az újabb reven újabb revíziós b85 csip van/lesz. Nem tudom, nálad mi a gond, nekem egyből lefrissítette 2-ből kétszer a Z87 lapom. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.