Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló!

Van egy b85-d3h lapom, ami nem látja az ssd-t, csak win telepítéskor, se boot, se semmi más, ezzel mit lehet kezdeni?
Samsung 840 Pro 128 Gb

Paranormal Cocktivity

(#652) cyberkind válasza cyberkind (#651) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy tűnik megvan a hiba, frissíteni kellett a legújabb biosra.

Nem, mégse. :F

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#653) Nyx89 válasza cyberkind (#652) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Sata mode ACHI? Talán érdemes átböngészned a következő cikket, hátha segít valamit.

Leírás

(#654) cyberkind válasza Nyx89 (#653) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerinted nem böngésztem át ezerszer a nyáron amikor vettem és telepítettem?

Paranormal Cocktivity

(#655) Nyx89 válasza cyberkind (#654) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Azt nem írtad hogy eddig működött...de köszönöm hogy a tudtomra adtad.

Ne haragudj...mindenesetre sok sikert kívánok a megoldáshoz!

[ Szerkesztve ]

(#656) cyberkind válasza Nyx89 (#655) üzenetére


cyberkind
félisten

Most vettem új gépet, de az ssd meg pár dolog maradt, amiket a régi z77-es géphez használtam.

Paranormal Cocktivity

(#657) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Adott egy Giga H87M-D3H lap, i3 4330 procival meg 8 gb kingston genesis rammal. Következő a gondom vele.: A minap hazajöttem, mondom bekapcsolom, de a post ideje kb 3*-ra nőt (a csippanásig eltelt idő) mint korábban. Kivettem az elemet a lapból, többször reseteltem a bios-t de semmi javulás. Fast boot is be van kapcsolva, de semmi javulás. Ha lehúzom az előlapi hangkártya kimenetet, usb-t, minden perifériát kivéve a monitort, akkor sem javul a helyzet. Bios-ba nem nyúlt senki rajtam kívül. Ez valamilyen giga bug lehet? Frissítsek bios-t talán?

(#658) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Ugye volt a gondom, hogy frissítettem a legújabb F6-os biosra, a gép csak planetside 2 alatt olyan óránként kifagyott, úgy hogy a hang beakadt, majd kékhalál képernyő, de a szöveg nem látszott, csak csíkok. Utána memory managment és clock watchdog timeout hibákkal fagyott ki a gép a játék alatt. Visszaraktam a régebbi F5-ös biost, 1 hétig semmi gond, minden jó. Tegnap megint kezdte a kékhalált, de ezt a hang beakad, szöveg nem látszik verziót. A naplóban 0x000000101 és 0x000000124 hibakód volt.
Bluescreenview szerint a hibát egyszer az ntoskrnl.exe, egyszer pedig a hal.dll és az ntoskrnl.exe okozta.

Mi okozhatja ezt? Volt egy Win update, ami új, más semmi változás nem volt. Csak planetside 2 alatt jön elő a hiba. Lehet a bios kavar még mindig be a winnek? Vagy a TeamSpeak beépülő overlaye? Memtest hibát nem talál, prime 95, aida 64 stress test hibát nem jelez.

Azt mondták nekem, hogy alaplap hiba lehet.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#659) Gainka


Gainka
őstag

Sziasztok

Nooh egy szerintem nektek egyszerü kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy fractal care 1000 gép házba beleférne ez a lap? [link]
Mert micro igen, de ez is az, meg is kissebb : [link] vagy hogy is van ez? :)
Illetve, eleinte egy pentium lesz benne késöbb egy nem k-s i5, van értelme h87-es lapot venni vagy vagy egyáltalán mi különbség van a b85 és a h87-es lapok között? :R

(#660) B.Á.L.!.N.T válasza zolee0307 (#658) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát nem tudom mi lehet a hiba,de látom te is sz@psz rendesen.

Te írtad pár nappal ez előtt,hogy írjak,hogy jobb-e az alap biossal a lapom (b85m-d3h)
Amúgy igen,amikor a legfrissebb volt fenn nekem is előhozta ezt a watchdog hülyeséget, hang beakadt és újraindult. Bár ezt leginkább csak BF3 alatt csinálta meg néha AC4 alatt. Most,hogy visszaraktam az alap biost nem kreténkedik. Egy dolgot leszámítva:

kb. 11 naponként indításnál (egyszer ezért már írtam a topikba) nem akar beindulni, indítás után kb 5* leáll a gép,néha belép a biosba néha nem. Ha ezt eljátszotta,akkor megy minden úgy ahogy kell. Szóval akkor mondtátok,hogy bios frissítés,bios reset,elem csere stb. Mindent megcsináltam,de semmi. Ezt mindegyik biossal csinálja, és már abszolút tanácstalan vagyok. Gariba nem akarom visszaküldeni,szóval így marad nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#661) Henk válasza Hoorus (#639) üzenetére


Henk
veterán

Úgy néz ki nálam megoldódott ez a probléma, hogy nem látja az ssd-t. Nem frissítettem addig bios-t, annyit csináltam, hogy úgy kötöttem be őket, hogy az az ssd amin a win van legyen a port 1, a másik pedig a port 3 (eddig véletlenül pont fordítva volt). Már több mint egy hete megy így és azóta 1x sem fordult elő, hogy nem indul a gép mert nem látja a meghajtót. Előtte már szinte minden indításnál jelentkezett.

(#662) zolee0307 válasza B.Á.L.!.N.T (#660) üzenetére


zolee0307
őstag

Végülis nekem is jobb lett, de még most is volt kékhalál. Mondjuk lehet hogy túl sok offset feszt állítottam be.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#663) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Z87X-OC alaplapot (F8 Bios) :R
egyenlöre szivok ezzel az uefi-el,az még oké ,hogy csak különbözö trükökkel lehet életre kelteni benne egy OCZ Vertex2 sata 2-es 60 as wincsit...Legacy modban oké ,de uefi-vel induláskor random kékhalál és telepitésnel trukküzni kell hogy egyáltalán felmenjen a 8.1 win....
most pl az asztalon "Nem megfelelő a biztonságos rendszerindítás konfigurációja" uzenet fogad.
ahogy allitgatom a Secre Boot opciot ,utánna már el sem indul az alaplap csak hidegreset után...
van értelme egyáltalán az uefi nek ha 2 tb alatt maradok és kibirom azt az 5 másodpercet amiel lassabban bootol be a gép legacy modban?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#664) HSM válasza ricsi99 (#663) üzenetére


HSM
félisten

Mindenképpe UEFI a BIOS... Viszont secure, meg fast boot... Nálam alapból ki van kapcsolva. Nem tartom ezeket se fontosnak, se jónak.
SSD-nél nekem simán AHCI módban van a Z87X-D3H-mon, remekül megy. Viszont nálam ki kellett vadászni egy jó BIOS-t, mert a végleges F7 és F8 BIOS-okkal random kékhalálozott, viszont a kettő közti F8d bétával atom stabil lassan fél éve. :K

[ Szerkesztve ]

(#665) B.Á.L.!.N.T válasza HSM (#664) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

De gyerek,ez mekkora szégyen má',hogy nem mind1 melyik biost használom? Ez előtt volt két am2+-os giga és egy am3-as asrock deszkám is és mindig a legfrisebb bios volt rajtuk. Soha semmi gondom nem volt velük.
Most meg barkobázni kell a biosokkal. Nekem is ugyan olyan sz@rakodások előjöttek,mint másoknak,ha a legfrisebb bios tettem fel.
De az a gáz,hogy még most az alap biossal is szeret kreténkedni, ritkán az indulásnál.

Csak a giga k.....t így el ?

[ Szerkesztve ]

(#666) HSM válasza B.Á.L.!.N.T (#665) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, más márkáknál mi a helyzet. Korábban nekem is minden Giga lapom remekül ment az összes gyári BIOS-al, pedig volt pár típus, P35-DS3R, X58-UD5, Z77X-D3H. Most a Z87 sajnos nálam ilyen, de még mindig nem volt időm írni a Giga supportnak. Mert 100% helyre tudnák pofozni hamar, ha valakitől kapnának egy jól használható hibajelentést. :B

[ Szerkesztve ]

(#667) gebro


gebro
aktív tag

Ahogy elnézem gondok vannak az új bios verziokkal.
Nekem egy H87-D3H lapom van, és eddig hiba nélkül megy az új bios.

Én bios-ba lépve tettem fel. Windows alatt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#668) B.Á.L.!.N.T válasza HSM (#666) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ja,azon én is gondolkodtam,hogy kéne írni nekik.
Lehet,hogy hülye kérdés,de ugye van magyar oldaluk,akkor írhatnék nekik magyarul is ?

(#669) HSM : Hát igen itt a gond,hogy angolul nem tudok. Főleg nem egy ilyet megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#669) HSM válasza B.Á.L.!.N.T (#668) üzenetére


HSM
félisten

Inkább a global oldalon kéne, angolul. Ha lehet is magyarul, tuti nem úgy jutna el a BIOS-t fejlesztőkhöz, ahogy leírtad. Kicsi ország vagyunk... :B Persze, meg lehet próbálni. Én mindig angolul írtam, ha gondom volt, és mindig kaptam érdemi segítséget rövid időn belül.

(#670) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hali!

Ha esetleg valakinek ez segít, akkor az alap biost,vagyis ami a második bios,azt úgy lehet visszahozni,hogy boot előtt nyomtok egy Ctrl+F10-et. És,akkor szépen visszateszi azt ami az alap bios volt.

Ha pedig müxik minden,ahogy kell akkor a jelenlegi biost, pedig az Alt+F10-el tudjátok bevinni a második biosba.

Igazából ez saját magamnak segítség,mert amikor még nem tettem fel semmiféle biost, jó volt minden. Most hiába teszem fel a legrégebbit,ami a giga oldalán van,ugyan úgy sz@rakodik. Szóval megpróbálom ezt a back up-ot.

[ Szerkesztve ]

(#671) ricsi99 válasza B.Á.L.!.N.T (#670) üzenetére


ricsi99
addikt

Dual biossal nem problema átkapcsolok s már megy is.
Nekem meg asus deszkáim voltak föképp ,de ilyen compatibilitási problémáim nem nagYon voltak ,max rammal ,de hogy igy szopassanak egy mezei ssd vel ez meredek

Az igy a problema hogy éles rendszeremet r. merjem e pakolni vagy random elhalálozik és bukhatom az adataim...
munkámat sem akarom napi win telepitgetésekkel kezdeni.
Ramokra mennyire háklis a deszka? per pill 2*4gb mskin 1333 as ramok vannak benne default beállitással..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#672) 42861


42861
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Gigabyte GA-H87M-HD3-as lappal mik a tapasztalatok? Jó, rossz? Egy i3 4130-at tuszkolnék bele.
Előre is köszi az infókat.

(#673) ricsi99 válasza HSM (#664) üzenetére


ricsi99
addikt

Régebbi biost nem enged dosbol felrakni.
Eröltettem egy kicsit az uefi-t.
Ahogy beállitottam a secure keyt ,attol a pillanattol fogva 64-es debugnál elszált a lap...
akármit reseteltem ez maradt ...viszont 98-as nál várt sokat...
bedugtam a hdmi-kábelt és láss csodát ott volt kép a vga-n meg nem.
akár mit csináltam semmi kép a videkarin és az uefi beállitásait nem engedte átváltani......
kiprobáltam sima pci kártyával de annak még a ventije sem pörgött fel igy se kép se hang ,hiába allitottam a biosban elsodlegesnek sem
már össze vissza állitgattam mindent amikor átváltottam grafikus feluletre a biost és ujrainditottam a gépet...
láss csodát... elindult a videokarim.... visszaállitok mindent eredeti állapotra de a boot meg nagyon hosszu volt ... kb 5-10 másodpercet ált a 98-as dedbugon
ráfrissitettem az f8 as biost és ujra rendes sebességgel fut le a boot
a pci slotok viszont abszolute halottak maradtak ,igy a wifi kártyám nem tudom használni.
Grautula a OC verzio biosiroinak én már leirtam 0 a lapot magamnak. Megvárom a következö bios frissitest ,ha akkor rendbejön ,hogy default beállitásokkal rendben menjen akkor marad ,ha meg nem akkor megy a kukába.
Bocs a hosszu hsz-ért de teljesen kiverte nálam a biztositékot hogy egy méregdrága lap minöségi alkatrészekkel default beálitásokkal nem megy stabilan, mi lenne ha esetleg tuningolni is probálnám? Kb azért vettem mert ha nem egy legolcsobb lap is elég lenne :W :W :W :W

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#674) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Na hi all!

Állítgattam a h81m-s2pv deszkában a beállításokat. És valahogy sikerült előidézni ugyan azt a hibát,amit a b85m-d3h szokott csinálni. Csak ritkábban. Lehet,hogy mégse bios hiba?

Lehet,hogy véletlen összefüggés,de most visszatettem a h81m-s2pv-re az alap f1-es biost, az f5-ös helyett. Az f5-ön akármit állítgattam,mindig elindult,most szintén állítgattam csak az f1-es alatt és bugzik.

Azt vágom,hogy valami beállítás nem jó,csak nem értem,hogy a b85-ön miért csak ritkán jön elő.És ott van ,hogy be sem lép a biosba,de ha be is lép ugyan ezt írja. Hadjak minden beállítást autón?
Ez a szöveg fogad:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140422/DSC_0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#672) 42861 : Sztem jó lesz,bár ki tudja..... ^^

[ Szerkesztve ]

(#675) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali,

Mi a különbség ez a kettő között?
Gigabyte H87-HD3 és Gigabyte H87-D3H

Köszi

(#676) zolee0307


zolee0307
őstag

Amióta visszavettem az offsetet -0,080 V-ra, játék alatt nem jött elő kékhalállal fagyás. Lehet ez is gond volt?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#677) B.Á.L.!.N.T válasza zolee0307 (#676) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Persze, de hát itt már nem lehet tudni.

(#678) gebro válasza Skinny26 (#675) üzenetére


gebro
aktív tag

Itt egy összehasonlító táblázat.

(#679) gebro válasza Skinny26 (#675) üzenetére


gebro
aktív tag

Az még lemaradt, hogy a D3H Ultra Durable™ 5-ös, míg HD3 Ultra Durable™ 4-es.

(#680) rogozsin


rogozsin
csendes tag

i7 4770K mellé szeretnék egy lapot, eddig a giga lapjai tetszettek meg, lényegében az a kérdésem, hogy van a Z87X-DH3, talán ez a legszimpatikusabb, de szerintetek megért plussz 10e felárat az UDH3 változat?
Legalább 5-6 évre szolgáljon ki, kb 4Ghz környéki tuningot szeretnék, max 4,5öt.

(#681) HSM válasza rogozsin (#680) üzenetére


HSM
félisten

A 4,5Ghz-hez szerintem meg kell majd skalpolni a procit. Amúgy a lap jó hozzá. Nekem a sima X-es van, F8d BIOS-al kitűnően, beton stabilan működik (F7, F8 véglegesekkel random kékhalálozik heti 1-2-t, majd írnom kéne a supportnak), szerintem ár/értékben sokkal jobb amúgy az UD lapnál.

[ Szerkesztve ]

(#682) rogozsin válasza HSM (#681) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Igen, lehet, hogy megvárom a frissített kiadásokat a magas kupakhőmérséklet miatt.
Addig talán lesz egy jobb bios is a laphoz.

(#683) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Sziasztok!

Létezik, hogy egy Gigabyte b85m-d3h alaplapnak 4 slotja van, és a hangkártya csak a videokártya mellé passzol ami kb 5-6 mm. Ezért az egyik ventilátor felét kitakarja és azon aggódok, hogy tekeri majd mindig a hűtés miatt. Jól megszívom?

(#684) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Az alaplap neve : Z87X-UD3H

A wake on lan-t szeretném életre kelteni.
Ehhez a biosban (F8) bekapcsoltam a Wake on Lan-t
Mind az energia lehetőségeknél, mint a háló kártyánál.
Az Enp ki van kapcsolva

Win 8.1 et használok.
Rendesen kikapcsolom a win ből a gépet,
Majd minden led kialszik az utp port melett.
és a wake on lan nem megy.

Mi a gond ?
Hogy lehetne rábirni, hogy menjen.
Az intel driver van fent a hálóüzati kártyához.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#685) adamka16 válasza Core2duo6600 (#684) üzenetére


adamka16
őstag

Azt szokták mondani, hogy win alatt engedélyezni kell a háló adapter tulajdonságainál is.

Örülnék neki, ha os x alatt elég lenne az én lapomhoz ennyi... de sajna ott semmi lehetőség, hogy működjön, csak ha alvóba van a gép.

(#686) zolee0307 válasza adamka16 (#685) üzenetére


zolee0307
őstag

Pl. én biosban kikapcsoltam a wake on lant, de csak akkor kapcsolt ki teljesen, ha winben az eszközkezelőben is kikapcsoltam.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#687) Core2duo6600 válasza adamka16 (#685) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No végül meglett a megoldás, a hybrrid alvást, és a fast boot ot kelett kikapcsolni a win 8 ban
Így már megy rendesen, az a legjobb, hogy ez sehol nincs leírva többek közt a MS néál sem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#688) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Hogy is lesz ez az Haswell refresh támogatás? A mostani Z87-es lapjainkban menni fognak a refresh procik, viszont az azt követő generáció már csak Z97-ben?

Z97 pedig visszafelé kompatibilis lesz, jól gondolom?

(#689) NFree válasza Hoorus (#688) üzenetére


NFree
addikt

Hát valami olyasmi lessz ahogy írod , mert egyik hírben ezt a másikban mást olvasni szinte, én is nagyon várom.

vga

(#690) Hoorus válasza NFree (#689) üzenetére


Hoorus
őstag

Hát én is, mert eladtam a 4770K-t úgy, hogy egy fillért se buktam rajta, és most egy Celeron G1820-al tengődök, míg meg nem jelennek az újak.. :DDD

Egyébként Egész korrekt ez a kis Cerka, most épp a TombRaidert tolom és jól állja a sarat.. A HD7950 1175MHz-re húzva is átlagban 85-99 %-ban dolgozik.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#691) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Remélem lejjebb mennek a z87es lapok árai, miután megjönnek a 97es verziók.

(#692) Rayyy


Rayyy
senior tag

Eddig a tápos topikba írogattam, de kiderült, hogy nem azzal van a probléma...
Szóval van egy H87-HD3 lapom, benne i7 4771. BIOS verzió: F6
A következők történnek bekapcsoláskor:
1. leggyakrabban eljut a kék uefi-bios ablakig >> kikapcsol >> újraindul és már minden ok
2. ennél egy kicsit ritkábban előfordul, hogy hiba nélkül elsőre bootol
3. még ritkábban az történik, hogy akár 4x-5x is kikapcsol és újraindul magától, mielőtt rendesen bootolna

Amúgy, ha elindul, akkor soha nincs vele semmilyen probléma, teljesen stabil, nem emlékszem, hogy bármikor lefagyott volna az 1-1,5 hónap alatt, amióta megvan. A másik érdekesség, hogy az első 1 hétben abszolút nem produkált ilyeneket és úgy kezdtek jönni ezek az újraindulások, hogy semmit nem állítottam, nem frissítettem. Az F5-ös bios-ról csak a hibajelenségek kezdete után frissítettem F6-osra, de mint látható nem segített. Csináltam már azóta cmos clear-t, memtest-et, különböző terheléses diagnosztikákat, de minden tökéletes eredményt mutatott. Próbálgattam a ramokat külön-külön (két 8 gigás Corsir Vengeance), más-más slotban... semmi.
Van valakinek ötlete, esetleg szuper tippje bios beállításokra vonatkozóan?
Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#693) Core2duo6600 válasza Rayyy (#692) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csak egy tipp álltsd be a RAM okat pontosan, a specifikációjuknak megfelelően, időzítés freki fesz, stb...

Valamint érdemes lenne megejteni egy elemcserélt is a lapon.
Hiába 1,5 hónapos.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#694) Rayyy válasza Core2duo6600 (#693) üzenetére


Rayyy
senior tag

Most vettem új elemet, ugyanezt csinálja vele.
A ramokat már végigpróbálgattam, hiába állítom tesztelt gyári értékekre, auto-ra, nem használ. :(

Minden a legnagyobb render!

(#695) SoulReaver válasza Rayyy (#694) üzenetére


SoulReaver
veterán

Biztos nem vagy már kezdő,de a vezetékek jól vannak rádugva a lapra? ház csatik? valami nem testel? ilyen kis apróságokkal is lehet cumizni.. :/

(#696) B.Á.L.!.N.T válasza Rayyy (#694) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én is ebbe a ciőpőbe jártam. (B85M-D3h)

Tök mind1 mit csinálsz, én is próbáltam bios upd,elem csere,mindent állítgattam,ramokat pakolgattam a slotokba,de semmi.

Az F5-ös bios a legrégebbi? A giga oldalán azt írják,hogy a 4771-nek az F5-kell. Nem tudod,hogy hányas bios volt fent amikor megvetted?

Az a vicc,hogy az én deszkámnak a giga azt írja,hogy a legrégebbi bios az júniusi,közben ez nagyon nem igaz,mert éppenséggel májusi)

Tipp:
Próbáld meg azt,hogy miután bejön a giga felirat és mielőtt bootolna a winfos nyomsz egy: Ctrl+F10-et.
Ilyenkor a backup bios-ból vissza húzza a main-ba az alap, full eredeti biost.
Csak azt nem tudom,hogy melyik lesz az. Lehet,hogy F4. De elvileg fel kell ismernie a 4771-est,mert ugyan az,mint egy 4770-es. (lényegében)
Ha mindenképpen bios update-al megy, vagy ami a giga oldalán a legrégebbi (F5) Akkor nem tudsz mit csinálni. Én már fél éve próbálgattam,és dettó ugyan ezek az indulási problémák jöttek elő.
Egyenlőre úgy néz ki,hogy a Ctrl+F10-es kombó müxik,lassan már két hete semmi.Előtte viszont kb:10 naponként sz@rakodott. (Ja igen a giga oldalán az F7-es bios a legrégebbi,érdekes módon a deszka F6-ot tett vissza, Khmm)

[ Szerkesztve ]

(#697) Rayyy válasza SoulReaver (#695) üzenetére


Rayyy
senior tag

Igen, gondoltam arra, hogy a bolt összeszerelés közben nem volt figyelmes, de azon kívül, hogy az alaplap nem volt rendesen rögzítve a konzolra és lötyögött, nem találtam mást. Azóta pucoltam is és ellenőriztem a csatikat.

Minden a legnagyobb render!

(#698) Rayyy válasza B.Á.L.!.N.T (#696) üzenetére


Rayyy
senior tag

F5-ös bios volt fent, mikor megvettem. Viszont már akkor is kezdte ezt a bajt, bár ritkábban... és pont ezért raktam fel az F6-ost.
A ctrl+F10-et kipróbálom, ezt még nem csináltam, köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#699) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
Múlt héten lakótársamnak összeraktunk egy ilyen alaplappal egy asztali gépet.
Olyan dolgokat csinál, h néha, ha elgondolja magát, elkezd pixelesedni a kép, szétesik stb. Tudom, videókártya... Viszont emellett csinál olyat is, h amikor pl menet közben kihúzok egy usb eszközt, kékhalált kap. Ma újratelepítettük, és a legalapvetőbb drivereket raktuk rá, (chipset,vga,audio), eddig még a pixeles dolog nem jelentkezett, a másik viszont még mindig fennáll. Mit érdemes ilyenkor tesztelni, vagy megnézni? Esetleg valaminek a rossz helyre való bedugása is lehet? (Elvileg minden rendben volt.)

Config:

- Alaplap Gigabyte GA-H87-HD3 (Intel s1150)
- CPU s1150 Intel Core i5-4570
- RAM DDR3 CORSAIR Veng. 8GB/1600 Blue (CMZ8GX3M1A1600C10B)
- ASUS R7 260X 2GB GDDR5 DirectCU II OC (R7260X-DC2OC-2GD5)
- HDD WD 1.0TB Blue/SATA3/7200/64M (WD10EZEX)
- Táp Chieftec 550W OEM (CTG-550-80P)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#700) Lipton


Lipton
őstag

Z87-HD3 lapom van, és az EasyTune-t használom a cpu ventilátor vezérlésére.
Az a gondom vele, hogy az EasyTune szép lassan hízik és egyre több memóriát foglal boot után, volt amikor már 850 megát használt.
Most csak hat órája megy a gép, de már most foglal 385 megát.
Nektek is ilyen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.