Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32551) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Ep35 ds3 lapom van.
A feszeknél a ddr2 overvoltage controllnál, mit ad a "normal" alapfesznek. CSX 1066 memóm van tesztben azt írták a gyári érték 1066on 1,9V 800 on 1,8V. Nekem most 400*2,5 en megy, akkor most ez milyen feszen mehet? Csak h mennyit adjak hozzá h 2,1V et érjek el.

(#32552) Karesz87 válasza Gorneck (#32523) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Hello!

Megvolt az alaplapi elem ki-be, 9*320szal próbálkoztam fesz emelés nélkül nem működött, a ramnak és MCHnak adtam 0,1et és sikerült, de miután kikapcsolom a gépet akor a következő újraindításnál megint nem bootol be hanem visszaállítja az fsb-t és a memoria szorzóját és újraindulás után így bootol be...lehet fölöslegesen próbálkozok, mert alaplapnak van vmi gyári hibája vagy nemtom...

Karesz

(#32553) Qru válasza KaraDani (#32551) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A normal a hivatalos alap fesz vagyis 1,8V. Tehát a 2,1V-hoz +0,3V-ot kell adnod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32554) KaraDani válasza Qru (#32553) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszönöm szépen! Hazaérek meg is nézzük akkor. elméletileg kéne bírnia az 1200 t be is bootolt ment is csak újraindulgatott. De akkor vszínűleg azért mert csak +0,2 t adtam neki.

(#32555) Qru válasza KaraDani (#32554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kevés az a +0,2V. Nekem 1200MHz körül már 2,2V kell (+0,4V) ami még mindíg belefér tartós használatra is.

#nincsbennetarcsi

(#32556) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hali

Hétvégén próbálgattam othon a gépem, és nem akart 1860 MHz FSB fölé menni a lap, és ott sem volt stabil.

+0,2 V ot adtam mindennek, kivéve a memoriának, annak kellett a +0,5 hogy mennyen a procinak nem adtam semmi + t.
De a szorzót visszavettem 6 ra. elvileg birnia kell még az 533 at is a procinak, mert alapfeszen 3200 7 es szorzóval, stabil minrt állat, már fél éve úgy használom.

Lehet hogy az a lap FSB vége?

[ Szerkesztve ]

(#32557) smints


smints
csendes tag

Sziasztok
Most raktam össze a p35 ds4 emet azt az lenne a kérdés hogy a memoria idözitéseket lehet e állitani és ha igen hogyan???
Most a 5-5-5-15 ös memoriám 5-7-7-20 on megy az everest szerint!
Köszi

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#32558) Nordic


Nordic
Közösségépítő

üdv!

nemrég cseréltem el a régi abit lapomat egy ds3l-re. na most az a problemám h valahogy nem jön össze a tuning ami nem gyengén kellene a vga-mnak.
450es fsb-n 7es szorzóval minden oké, orthossal tesztelve 2 és fél órán át tesztelve stabil. játékok alatt mégis kilépked egy 10 perc után,bármilyen játék legyen az. fesz.értékekhez nem nyúltam. mit nem vettem észre? a többi kommentelőtől figyelgettem ezt még bírnia kéne a procimnak, a lapnak és a ramjaimnak is.

ui: configom az adataimnál. a memória 2es szorzón áll.

előre is big thx annak, aki tud segíteni

[ Szerkesztve ]

(#32559) Dashes


Dashes
őstag

AHCI-t szeretném kipróbálni, érdemes?
Van ez a leírás, ami egyszerű, illetve már modosítottam a registryben ami szükséges.
SATA Port0-3 Native Mode enabled/disabled?
Konfig adatoknál, illetve Vista 32bit.

A leírásban van egy rész a végén, amikor manuálisan kell a drivert installálni, de nálam nem "Standard AHCI 1.0 Serieller-ATA-Controller" szerepel, hanem egy másik ( fent van az intel chipset driver gondolom ezért), ha ezt próbálom frissíteni, akkor azt írja, hogy a legfrissebb van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#32560) Dashes válasza Dashes (#32559) üzenetére


Dashes
őstag

AHCI sikerült, de natív módnál nem bootol be a win.
Eredmények:
Random read: 50.5MB/s
Buffered read: 193MB/s
Avg. Read Access: 13.69ms

(#32561) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Lehet én vagyok nagyon láma, de egyszerűen nem tudom, h. hol kell beállítani a Bios-ban a memória időzítéseket. P35-DS3L rev2.0 F8-as Bios-ra frissítettem, de meg van a "régi" F6-os is. Szóval a procim E6750 @ 3.2Ghz (8*400Fsb 1.375V-on), a memória résznél (ami az egyetlen) ott a végén SPD van írva, majd utána az aktuális mhz. Most 2.40-en megy 800mhz-en.
Jaaa ,a memóriám egy Geil ultra 2x1Gb PC6400 800mzh-es.
Most 5-5-5-18-ban megy, de mennie kéne 2.1V-al 4-4-4-12-ben is.
Léca segítsetek, fogalmam sincs, h. hol kéne beállítani, van egyáltalán ilyen menüpont???

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#32562) japy válasza Dashes (#32560) üzenetére


japy
őstag

És volt értelme felrakni?Van valami gyorsulás?

(#32563) japy válasza D®. GeNy@ (#32561) üzenetére


japy
őstag

Ahol a biosban 5-5-5-18 ezeket látod felette kell lennie egy auto feliratnak azt állitsd át manualra és már be is tudod állítani! :C Ja és ugyan ez smints-nek is!

[ Szerkesztve ]

(#32564) kételkedem válasza Nordic (#32558) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Lehet, hogy a memóriák nem szeretik a 900MHz-et? A 800-as Kingmax memóriák alapfeszen vannak? Adj nekik +0,2V-ot.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32565) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁáhhhhhh, nem hiszitek el....Bios menübe belép, nyom egy ctrl+f1-et és látom az időzítéseket az M.I.T.-ben..ekkora egy ************* embereket a gigánál, ezt miért nem lehet leírni a manualban? :W :W :W

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#32566) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Ja, semmi értelme az F8-as Bios-nak, sőőőőt! Én visszateszem az F6-ot, mert a proci hűtőszabályozása nekem nem müxik az F8-al. :Y :Y

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#32567) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Most 4-4-4-12-ben mennek 2.00V-on, ha csak 0.1V-ot adok a Biosba, akkor kifagy a winfos... :F

Az időzítések alatt van még egy "menü", alatta egy csomó beállítási lehetőség -gondolom a memóriára vonatkoznak, ezeket érdemes állítgatni vagy jobb az alap?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#32568) Nordic válasza kételkedem (#32564) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nagyon érdekes helyzet áll fenn. szal most az fsb 460, a memók 920on nemmek. alap feszen. ez ugyan stabil vista alatt de game alatt nem. ha viszont adok a memnek akár +0,1V-ot akkor már odáig se jutok el hogy elkezdjen betölteni a vista. pedig próbáltam egy kicsit szélesebbre venni az időzítéseket is.ötlet??? :F

ja és ebben az alaplabban biosból nem lehet vhogy szabályozni a prociventi fordulatszámát? mert idegesít h game alatt majdnem fullon pörög holott a proci hűmérséklete el sem éri a 40 fokot sem.

(#32569) japy válasza D®. GeNy@ (#32567) üzenetére


japy
őstag

Ha lehet abba ne piszkálj bele ("menü", alatta egy csomó beállítási lehetőség)az MCH-nak adj inkább 0,1V-ot hátha úgy sikerül!

(#32570) japy válasza Nordic (#32568) üzenetére


japy
őstag

Elvileg az alaplap szabályozza a venti fordulatát! Bármelyik állításba azzal a különbséggel ha átállítod disabled-re akkor terheletlenül sem veszi vissza a fordulatot 1 bizonyos szint alá!! Időzitéseket nem írtad mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#32571) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne.
Eddig a gépemben 2x1024 Ballistix BL2KIT12864AA804-es ram csücsült.
Ment minden szépen, de úgy hozta a sors, hogy kellett a 64bit és a 4GB ram.
Itt jött a probléma:
- kikerült a gépből a 2 ballistix. Szépen mentek, húzva is voltak. Semmi probléma.
- nyomtam egy load default-ot a bios-ra, mert ugye más ram megy bele.
- 2 ballistix ki, 4db Corsair XMS2 DHX ram be. 4x1024
- minden alapon van. ramot a lap SPD-ből olvasva elég laza 5-5-5-15-ön hajtja.
A jelenség.
Nem indult a gép. Ugye először a szokásos felpörög, leáll, felpörög és semmi.
Na mondom ok. Nyomtam egy clear cmos-t a lapon. Elindult. Örültem.
Leállítottam. Másnap munka, nyomom a power-t és semmi. 2x-3x kikapcs, vár, bekapcs elindult. Sürgős meló volt nem vacakoltam vele. Megy és kész.
Na 3. eset és azóta ez a megszokott állapot:
4x1024 Corsair: bekapcs, nem indul.
2-4 foglalatból kiveszek 2 ramo-t, elindul. boot előtt kikapcs.
2-4 foglalatba visszateszem a 2 ramot és megy a gép egyből 4x1024-el.
Ma akarok egy bios frissítést csinálni, de szerintem nem ilyen baja van.
Van valakinek valami 5let?

szerk.: esetleg az SPD-t rosszul olvassa és a feszt nem állítja be a lap? Ha elindul és kézzel belövöm a 4-4-4-12 2.10V-ot 800MHz-en?

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#32572) sgergi válasza ZeUS2140 (#32571) üzenetére


sgergi
veterán

Én a feszre gondolok, 4 modulhoz már lehet az északi hídnak is kell egy kis + feszültség a memória mellett.

(#32573) Nordic válasza japy (#32569) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

jelenleg 5-5-5-18. de próbáltam ezeket is:6-6-6-21, 7-7-7-24. fagyott már a winbetöltés is.ja a biosom F8-as. ez jó vagy rossz?

[ Szerkesztve ]

(#32574) japy válasza Nordic (#32573) üzenetére


japy
őstag

Nekem EP35-DS3 van így a biosról nem tudok nyilatkozni! De nem írtad hogy adtál e feszt az MCH-nak? Vagy a ramnak is kell 1 kis plusz 0.1V!

(#32575) ZeUS2140 válasza sgergi (#32572) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Na ha hazaérek megpróbálom a bővítettSPD-t megmondani a bios-nak és NB-nek mennyit adjak? 1. nem tudom, hogy alapból mennyin megy, meg ugye GB-éknál csak +0.1, +0.2 van, szóval szerintetek mennyi +tizedet adjak a NB-nek?
Előre is köszi.
Más, ha nincs gondom a lapom-mal akkor érdemes felrani a f13-as bios-t pl?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#32576) Nordic válasza japy (#32574) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

mch is kapott 0,1et meg a ram is 0,2. passzolok. szerintem kivágom a francba...aztán veszek egy újat. röhejes hogy 400 as fsb-nél is fagy akármilyen gamet indítok. pedig itt még a ramok is 800on mennek. :((( kár volt megvennem :W

(#32577) japy válasza Nordic (#32576) üzenetére


japy
őstag

Ezért nem javasolják a L lapokat! Olcsó húsnak híg a leve! Még annyit megpróbálhatnál hogy nyomsz 1 optimal defaultot hátha segít! Vagy próbálj ki másik rammokat!

(#32578) japy válasza Nordic (#32576) üzenetére


japy
őstag

Ja nekem van 1 eladó DS3-am!

(#32579) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

hali
szeretnék bios frissíteni
mert az alaplapon f2es bios van és leszedtem innen az f12-t
[link]
segitséget kérnék hogy hogy mint kezdjek hozzá
pendriverról lehet úgy tudom

Utána szeretnék húzni a procin(e8300 2.83 -ről olyan 3.7-3.8ra)
és ha vki tudna ajánlani egy jó bios beállítást megköszönném.
Üdv: Csoki

[ Szerkesztve ]

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#32580) japy válasza Csokibácsi (#32579) üzenetére


japy
őstag

Az adatlapodon EP35 DS3 szerepel amit te linkeltél az P35 DS3 az nem lesz jó! :( De szerintem ugysem engedi felrakni! EP35-DS3-hoz F3 az ujjabb bios! Én win alatt frissítettem! Van a telepítő lemezen progi hozzá!

(#32581) cimbi186 válasza Csokibácsi (#32579) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csa!
Miután eldöntötted,h milyen is a lapod:):

Letöltöd a Giga oldaláról a neked kellő Bios fájl-t,majd letöltöd @Bios nevű progit betallózód a fájl-t amit leszedtél és a progi megcsinálja 10 másodperc alatt Windows alól.(én így csináltam és majd bek...kiltam félelmemben,de mire felucsudtam már kész is volt,pofon 1szerű)

A tuningal kapcsolatban a következő oldalon: [link] majdnem legalul 1 nagyon hasznos Bios MiT képernyőt találsz! Köszönjük Gorneck23 mesternek :R

[ Szerkesztve ]

(#32582) japy válasza Csokibácsi (#32579) üzenetére


japy
őstag

Vagy olvasd el ezt ! :K

(#32583) Nordic válasza japy (#32577) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

az összes játék ezzel a hibaüzivel lép ki legalábbis ez a sor mindegyiknél ugyanaz:

APPCRASH...valami ötlet? lehet h kinyírtam az egyik ramomat? ennek bebootoláskor nem kéne kiderülnie vagy memtest alatt? mert sehol sem vettem észre hibát...

itt az egész hibaüzenet:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: xrEngine.exe
Alkalmazásverzió: 0.0.0.0
Alkalmazás időbélyegzője: 48c0ff90
Hiba – modul neve: BugTrap.dll
Hiba – modul verziója: 1.2.2654.37769
Hiba – modul időbélyegzője: 48bebd13
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 0000e157
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: bc8f
További információk 2: 858545bf9eea2546738a96a7c1afe39b
További információk 3: 0c9f
További információk 4: 303dadcf5bb7e259f4e9ef90745247a8

[ Szerkesztve ]

(#32584) japy válasza Nordic (#32583) üzenetére


japy
őstag

Szerintem már amennyit én tudok angolul olyasmit jelent hogy alkalmazáshiba! Még megpróbálhatnál egy új win telepítést! Vagy VGA driver frissítést! Még annnyi hogy a játékoknál a parancsikonnál a tulajdonságoknál van 1 olyan opció hogy kompatibilissé tesz! Talán még azt kellene átállítani!

[ Szerkesztve ]

(#32585) Nordic válasza japy (#32584) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

tegnap csupám 3x telepítettem rendszert.legfrissebb drivert használom. mindenesetre kösz a helpet. végigzongorázok mindent, hátha rájövök...az viszont biztosra veszem h nem száll el egyik hardverem se, mert éccaka 8 órán keresztül futott a prime95 hiba nálkül...

(#32586) sz.j


sz.j
nagyúr

Értetlenűl állok a következő hiba előtt.

Az egyik vinyómra telepíteni akartam a rendszert (XP), mindent ugyan ugy csináltam mint már számtalanszor ezzel a lappal és mégsem síkerül telepítenem a Realtek Hingh Definition Audio Driver-t

Próbáltam már közvetlenől a telepítő CD-ről, a giga oldaláról letőltőtt progival, sőt az Eszközkezelő--> Hardvervarázslóval is, de síkertelenüj. Ezt a hibaüzit kaptam:
[link]

Mit rontottam el?!?
Tudnátok segíteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32587) BemAnyó válasza sz.j (#32586) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Az ugyan az az xp mint amit eddig is felraktál ? mert lehet abból hiányzik valami, esetleg bios fríssítést csináltál vagy cirmos clear -t és ki van kapcsolva biosbol az integrált hangkari, több 5letem nincs egyenlőre... mindenesetre nem túl jók ezek az integráltak, havernak (szintén giga p35) élből nem működött, nekem meg zúgot mint állat ha húztam az egeret, lehet itt az ideje hogy egy rendes hangkártyát tegyél bele :DDD Egy ilyen audigy4 használtan 5k körül van és az Asus Striker Extrem külön csomizot nagyon delux hangkártyájánál is fényévekkel jobban szól, kipróbáltuk :K persze ha mind1 csak zörögjön valami akkor jó az az integrált, már ha éppen működik. De ha EAX -ot őt használsz (az integrált 2 esig tudja szoftveresen, ez meg eax 4 ig hardversen) pl akkor meg pláne megéri mert + 2-6 fps átlagban játéktól függően ami mérhető fraps el.

(#32588) sz.j válasza BemAnyó (#32587) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Az ugyan az az xp mint amit eddig is felraktál ?"

Természetesen ugyanaz az XP-Professional, SP2-re integrálva.

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32589) BemAnyó válasza Nordic (#32585) üzenetére


BemAnyó
senior tag

mindent vegyél vissza alapra, és úgy próbáld, a dram fsb leosztás (szorzó) nem mind1 hova van beállítva, nekem is bírta prime szerint az 1200 őt a kingmax, de l2 cache hibával kifagyott az everest állandóan, és a windows is furcsa dolgokat produkált,

sz.j : sajnlom nincs több ötletem :(

[ Szerkesztve ]

(#32590) japy válasza sz.j (#32586) üzenetére


japy
őstag

VGA kártyád milyen ATI ugye?! Ja bocs most látom NV! Mert az ATI szokott a hangkártyával szórakozni!

[ Szerkesztve ]

(#32591) diegho válasza Dr.Én (#32536) üzenetére


diegho
nagyúr

nekem volt P35-S3 lapom, még tavaly nyár elején a megjelenés hetében vettem és teljesen ugyanaz, mint a DS3, csak az S3-nál csupán a foglalat környékén vannak szilárdelektrolitos kondik, míg a DS3-nál minden kondi ilyen.

(#32592) sz.j válasza sz.j (#32586) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az új hardver varázsló többek között ezt írja:

"Az eszköz segédtelepítője érvénytelen".

Egyáltalán mi ez a segédtelepítő, és honnan lehet letölteni?!?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32593) japy


japy
őstag

Hali! Azt szeretném kérdezni hogy lehet eltüntetni a boot során megjelenő rengeteg "PCI Device Listing" feliratot mert engem rohadtul idegesit az a sok felesleges felirat?!!!!! :O

(#32594) Nordic válasza BemAnyó (#32589) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

jelenleg minden alapon default beállítással fut. vagy a ramjaim közül durralt ki egy(nem teljesen), vagy vga-ra gyanakszom(aminek nem igazán örülnék, lévén h eddig semmi baja nem volt), mert csak megterhelő 3D-s alkalmazás esetén csinálja(crysis warhead, witcher, stalker clear sky, stb...).

[ Szerkesztve ]

(#32595) BemAnyó válasza Nordic (#32594) üzenetére


BemAnyó
senior tag

akkor meg futtas egy gpu caps viewer -t, szerintem rögtön kiderül ha vga nem bírja :U

[ Szerkesztve ]

(#32596) Nordic válasza BemAnyó (#32595) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

ez jó ötlet, el is felejtettem ezt a progit... :R

(#32597) Nordic válasza BemAnyó (#32595) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

na ez kilőve, semmi hiba nem volt benne még az 50 fokot sem érte el. marad más ramjának kipróbálása ...de az már csak holnap lesz... :(((

(#32598) Tommee válasza sz.j (#32592) üzenetére


Tommee
aktív tag

Lehet hogy ez kell neked, hogy feltelepüljön a HD Audio: KB888111-es Microsoft frissítés.
Linket most hirtelen nem találtam.

(#32599) BemAnyó válasza Nordic (#32597) üzenetére


BemAnyó
senior tag

még egy ötletem van probáld ki hogy biosban fixálod a pcie 100 on, majd próbáld ki 101 en is ha 100 on nem stabil, van olyan 8800GT ami csak igy hajlandó működni rendesen, és nézd még meg hogy a lapod auto -n milyen fesz értékeket adott meg a procinak, meg a ramnak, lehet hogy vlmi nek keveset adott talán,

(#32600) sz.j válasza Tommee (#32598) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, este ha majd hazaérek melóból megnézem.

Várom mások segítőkész hozzászólásait is!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.