Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33701) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Van egy P35C-DS3R lapom F8as biosszal. Érdemes frissíteni a bioszt?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#33702) Dashes


Dashes
őstag

DS3P szeretni fogja az 1066Mhz-es Kingmax-okat? 4*1GB vagy 2*2GB?

(#33703) Gorneck válasza tlac (#33700) üzenetére


Gorneck
titán

Sok hal meg...és a driverek is ramatyok...

A hangkari sem a tisztán szólás mintaképe...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#33704) Gorneck válasza Bernyó84 (#33701) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell.

Dashes: Elég esélyes a problémamentes működés...

Gorneck#1239

(#33705) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok!

P35-DS3 tulaj vagyok és lenne egy kisebb gondom. A gépem egy ideje terhelve ill. üresjáratban is kifagy. Nem indul újra csak fekete kép, a videokártya ventije felpörög 100%ra, de pl. ha zenét hallgatok akkor a szám nem áll le hanem szépen megy tovább. A kérdésem az lenne h az alaplap önmagában okozhat e ilyen problémát, gondolok itt rossz hűtésre, mert az alaplap bordáihoz alapjáraton sem tudok hozzányúlni, annyira forróak ( itt megjegyzem nem tudom mennyi az üzemi hőmérsékletük). A másik 2 lehetőséget: memória ill. vid. kártya, a saját fórumjában megkérdezem, de addig is memtest és 3d mark. Hátha.

Válaszokat előre is köszönöm!

Ui.: Teljes konfig adatlapomon megnézhető.

# ANTAL Tuning #

(#33706) Prego válasza L4D1K (#33705) üzenetére


Prego
senior tag

GPU túlmelegedésre is lehet gyanakodni, rosszúl érintkezik a hűtője a chiphez. Esetleg kipróbálhatod a chipset hűtését is

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#33707) L4D1K válasza Prego (#33706) üzenetére


L4D1K
őstag

GPU terheletlenül 45°C maximum. Hűtését se nagyon tudom megbolygatni [link]. De megpróbálok egy nagytakarítást, bár most épp nem poros.

# ANTAL Tuning #

(#33708) tommyes


tommyes
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek beújítani egy kis + memóriát. Az alaplapom P35C-DS3R tehát támogat ddr2 és ddr3-at is. Most van 2X1 GB Geil Ultra 800 Mhz. A másik 2 db ddr 2 fogalatba milyen memóriákat tudok tenni? Arra gondolok, hogy mehet bele pl 2X2 GB? Az órajelnek meg kell egyeznie a régebbivel? Vagy vegyek pontosan ugyan olyan 2X1 GB geil ultrát? Egy kicsit most fel vannak húzva, nem tudom számít-e ez vmit. Ezen a téren nem vagyok vmi gyarkolott.
Tehát igazából az érdekelne, hogy milyen lehetőségeim vannak.

Előre is köszi

(#33709) Jorus válasza tommyes (#33708) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mien OS-t használsz? Ha 32 bites wint, akkor felesleges a 6GB RAM, elég a 4, azt sem fogja se látni, se kezelni maradéktalanul. A sebességnél célszerű szem előtt tartani, hogy a leglassabb modulok(ok) fogják limitálni a teljesítményt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33710) tommyes válasza Jorus (#33709) üzenetére


tommyes
csendes tag

64 bites ultimate vistám van. Az nem probléma, hogy a méretük nem egyezik meg?
Meg egyáltalán kell most a 6 giga memória vagy elég a 4 is?

[ Szerkesztve ]

(#33711) Jorus válasza tommyes (#33710) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ok. Nem probléma, még az is lehet, hogy a DC is menni fog, bár nem igazán van ma már jelentősége. Azt, hogy szükséged van-e 6GB RAM-ra, neked kell tudnod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33712) tommyes válasza Jorus (#33711) üzenetére


tommyes
csendes tag

Köszi.
És tuning szempontból van vmi jelentősége? Másképp kell csinálni vmit?

(#33713) Jorus válasza tommyes (#33712) üzenetére


Jorus
nagyúr

A több RAM, több slot értelemszerűen jobban terheli majd az MCH-t, tehát több fesz kell majd neki, ha húzod, plusz több az esély arra, hogy egy gyengébb modult is kifox.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33714) semetka


semetka
őstag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Az a gondom, hogy mikor winyóról winyóra másolok akkor nagyon lassú és néha leesik hirtelen 2000-3000 re aztán megy vissza 13000-re.Ezt többször eljátsza.
De azt se értem h miért csak 13000-rel másol a 160GB-osra mikor a 250-esre szoktam másolni 45000-50000 között. Lehet h nem jó helyen van a jumper a 160-ason? A 250 esen nincs jumper ezért nem értem a 160ason miért van. Mindkét winyó satás itt a számuk:
Maxtor 6G160E0 (G20LW11G)
MAXTOR STM3250820AS (6QE1K4ZE)

Előre is köszönöm a válaszokat

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#33715) Locutus


Locutus
veterán

Hali!

Ha bedobok egy 3. 1GB-os kingmax 1066-ot a gépbe, az jár valami gonddal?

Most 2 van benne. Dual chanel meg ilyenek hogy néz ki akkor, csökken a teljesítmény valamelyest?

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33716) Qru válasza Locutus (#33715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha bukod a DC akkor (elméletileg) fele lesz a mem. sávszélessége (128bit helyett 64bit). Alkalmazás függő mennyit lassul majd a rendszered emiatt. Valós alkalmazások esetén 2-5% körüli eséssel kell számolnod. Viszont bechmarkokban, memóriateszteknél (pl everest memória olvasás, írás stb) akár 20-80% essésel is számolhatsz de ez lényegtelen sztem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33717) Locutus válasza Qru (#33716) üzenetére


Locutus
veterán

És ha 1db 2GB-osat teszek mellé? Akkor be lehet passzirozni a 3 modult úgy, hogy dualban menjen?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33718) Qru válasza Locutus (#33717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert párban kezeli őket (fizikailag). Csak akkor van DC ha páros számú modul van a gépben (és egyező méretűek is és az időzítésuk és sebességük is azonos).
Tehát vagy veszel 2x512-t még mellé ami értelmetlen mert eladhatatlan lesz kb később (meg 1066-ból nincs is 512-es ha jól tudom). Akkor inkább add el a mostanit és vegyél 2x2GB-ot, vagy veszel bele még egy 2x1GB-os kittet.
Viszont 4 modullal romlik a tuning ha ez nálad fontos. A minimum, hogy több fesz kell az MCH-nak, rosszabb esetben gyengébb modult fogsz ki és az fogja vissza.

#nincsbennetarcsi

(#33719) Locutus válasza Qru (#33718) üzenetére


Locutus
veterán

Most 2x1 van benne.
Szóval akkor vagy még 2x1, vagy eladom és 2x2... hm.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33720) Qru válasza Locutus (#33719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

#nincsbennetarcsi

(#33721) tlac válasza Locutus (#33715) üzenetére


tlac
nagyúr

talán nem csökken a sebesség
flex mode fog aktiválódni
ha tudsz kölcsönkérni ramot, akkor próbáld ki mielőtt megveszed (everest-tel, winrar-ral tudod is mérni a sebességet)

(#33722) Locutus válasza tlac (#33721) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi, de szerintem inkább veszek Gianninál 2x2-t, aztán a 2x1-et meg beszámítja :)
Ez a biztosabb módszer. Úgyse vészes a ram ár most.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33723) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim!

Az EP35-DS4 lapom megeszi csont nélkül az E8500-s procit?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33724) Jorus válasza Bordoi (#33723) üzenetére


Jorus
nagyúr

Volt nálam egy 8500 tesztre pár hete, azt simán megette a gyári BIOS-szal. Ez tkp. elvárható, elvégre egy 9.5-es Wolfdale-lel állunk szemben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33725) N3gro


N3gro
aktív tag

Ha a jelenlegi 2X1GB 1066-os Kingmax mellé beteszek + 1G-t, akkor már nem mennének dualba? Szerintetek romlana a teljesítmény?

(#33726) Jorus válasza N3gro (#33725) üzenetére


Jorus
nagyúr

Csak néhány postot kell visszaolvasnod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33727) N3gro válasza Jorus (#33726) üzenetére


N3gro
aktív tag

Tényleg :B

(#33728) sz.j válasza sz.j (#33650) üzenetére


sz.j
nagyúr

Most megint más GMCH, FSB, PCI-E beállítások/feszültségek voltak jók a síkeres prime-hez.
Alaplap: P35-DS4 rev2.0
PCI-E = Normal
FSB = +0,050V
GMCH = +0,050V
És az eredmény: 1,152V@4003MHz

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33729) L4R$()n


L4R$()n
tag

Hi all
Nekem olyan bajom lenne (még mindig) hogy a vista telepítő (meg az xptelepítő) se bootol be. Beállítottam a cd-t elsőnek a sorrendbe a BIOS ban, de mikor kiírja a képernyőre hogy boot from cd akkor ott megáll és nem csinál semmit. Egyszerr viszont bejött az F12 segítségével, ott választottam ki hogy miről bootoljon (CD) és akkor jó volt csak közbee megált megint, de akkor már a vista telepítésnél, ekkor restartoltam eggyet és most ha megnyomom az F12őt a boot menü előhívásához akkor nemtudok benne mozogni, nem megy se le se föl és nem reagál az enterre se meg az ESC-re se :O
Esetleg valki tudna segíteni? Alaplapom :GB EP35C-DS3R a BIOS rajta F2 ez gyárilag volt rajta.
A segítséget előre is köszönöm :R

(#33730) Bordoi válasza Jorus (#33724) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm. :R
Remélem sikerül szert tenni rá. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33731) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Sziasztok.
Van egy gigabyte GA-P35-DS3 lapom.Win xp profot tettem rá, ám a realtek hangkártya kontrollpaneljén a bemeneti (mic/line/stb. potméterei nem állíthatóak,meg sem jelennek)
csak némítani lehet az adott csatornát, a potik nagyjából 75%on állnak.
A kimeneti potméterek állíthatóak.
Ugyan ez a helyzet, ha a windows hangerőszabályzópanelt nyitom meg.(bár ott látszanak, de csak halványan)
Chipset- hang és minden driver a gigabyte honlapról lett leszedve.
Jó ötlete lenne valakinek?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#33732) semetka


semetka
őstag

erre valaki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#33733) Dohren


Dohren
tag

udv

ismerosom GA-EP35-DS3 alaplapjaval gyeritem a hajam :)

aramtalanitas utan, a BIOS mindig alabpa all vissza. ha nincs aramtalanitva akkor semmi gond. a rendszer is tokeletesen fut. tobb fajta tap, proci, hdd, optika, vga es oprendszerrel (xp32bit es vista64bit) is tesztelve, mind alatt tokeletesen fut. elemet mar 3x csereltem. CMOS clear is volt, illetve a legfrissebb BIOS (pontosan nem emlexem, nincs kedvem osszerakni, netrol huzta le maganak a frissito prg) is be lett toltve. REV 2.1 verzio. minden otletem elfogyott...

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33734) Gorneck válasza Dohren (#33733) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen tuning van?
Amúgy meg nem csodálkozz...egy ideje az új chipseteknél nem nagyon érdemes áramtalanítani...
+0,1V MCH vagy egy kis fesz a ramnak megoldást jelenthet...de esélyes így is a dupla start...amit szintén nem nagyon lehet kivédeni...

Gorneck#1239

(#33735) Dohren válasza Gorneck (#33734) üzenetére


Dohren
tag

hi

semmi tuning, ez benne a poen. semmi huzas semmi extra allitas. sima rendszer lenne, nem is jatekos cfg :(
nincs dupla start, nincs reset menet kozben. csak BIOS felejtodik aramtalanitas utan, aminek nem lenne szabad...

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33736) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok, tudnátok abban segíteni hogyan kell összehangolni bios -ban a memóriát ill, a procit. Teljesen véletlen néztem meg és mit ad isten a kingmax 1066 osak csak 800 on futnak. Mivel sem órajel sem fsb állításhoz nem értek gondoltam inkább itt kérek segítséget.

lap: GA-P35 DS3 rev 2.1
cpu: E8200@2,66
ram: 2x1GB kingmax

Válaszokat előre is köszönöm.

Ui. gyári hűtéssel van értelme növelni a cpu órajelét, ill mekkora az a tartomány ahol még nem kockázatos ( friss a gép és a gari is :) )

# ANTAL Tuning #

(#33737) Jorus válasza L4D1K (#33736) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne hagyd BIOS-ban by SPD-n a memóriabeállítást, keress olyan szorzót manuálisan, amin hajtva a RAM-okat a legközelebb állnak az 1066MHz-hez. SPD szerinti legmagasabb szabványos freki a 800MHz, ezért mennek alapból ennyin.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33738) rob5


rob5
aktív tag

Maradtam a kék vonalon már majdnem beújítottam egy am2+ lapot a deneb miatt, de szerintem nem kell szégyenkezni jövö év közepe tájékán egy q9550 @ 3xxxmhz sem a 45 ds4 féltem a beállítások macerásabbak ahogy olvastam.
Megközelítőleg ki tudja ez is hajtani majd a quadot, erősítsetek meg :U
Most rendeltem a 965p ds4 után egy ep35 ds4 ram kezelés terén várhatok jelentős javulást ?
Ebben max.4x1gb kingmax 940mhz-n (4,4,4,12,) bírta ez szvsz nem rossz evvel az "öreg" chipsettel.

(#33739) L4D1K válasza Jorus (#33737) üzenetére


L4D1K
őstag

2x ment el.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#33740) L4D1K válasza Jorus (#33737) üzenetére


L4D1K
őstag

Igen most minden alapon van. SPD gondolom alapbeállítás. Teszek egy próbát, remélem nem rontom el :))

# ANTAL Tuning #

(#33741) rob5


rob5
aktív tag

Robi_73 cikkét olvastam az előbb,most lehet a backup biost frissíteni vagy nem a ep35 ds4 nél
az "öregen" main és a back is frissíthető. :U

(#33742) L4D1K


L4D1K
őstag

proci szorzó 8 . memóra meg 3,2 x 333 MHz

elvileg igy 2,66 GHz proci és 1066 a mem (ez a gyári auto beállítás is)

az spd mellet 800 ill 1066 MHz is van, gondolom ez az h memória milyen módban futhat.

Az everest még mindig DDR2 - 800 nak ismeri fel? Akkor ez most hogyvan? Ki a buta az everest vagy én? :))

# ANTAL Tuning #

(#33743) Gorneck válasza Dohren (#33735) üzenetére


Gorneck
titán

+0,1V MCH vagy egy kis fesz a ramnak megoldást jelenthet Próbáld ki...

Amúgy minden jó van összerakva? Mármint az előlapi kábelekre gondolok...

Gorneck#1239

(#33744) Gorneck válasza L4D1K (#33742) üzenetére


Gorneck
titán

Attól függ mellik fülnél nézted everestben...szal lehetsz Te is a buta... :D Mert az Everest adott résznél csak a spd értéket írja ki...
Ilyen szempontból jobban jársz egy cpuz-zal ami rendesen egyértelműen kiír mindent egy lapra...

Gorneck#1239

(#33745) L4D1K válasza Gorneck (#33744) üzenetére


L4D1K
őstag

Megnéztem most cpu-z ben is,

Lehetséges az h az alaplap magának is szabályozza a szorzót. Mert cpu.z ben is 6 ill 8 között ugrál. Fsb fix 1333 ( ez gondolom ugysem változhatott).

Memory fülben nem értek mindent de leírom.

DRAM freq. 533

FSB:DRAM 5:8

5-7-7-24

# ANTAL Tuning #

(#33746) Dohren válasza Gorneck (#33743) üzenetére


Dohren
tag

hi

igen, minden jo, probalva hazban es csupaszon is,csak bekapcsolo gombbal...

ui: ramokkal semmi gondom amugy :)

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33747) Gorneck válasza L4D1K (#33745) üzenetére


Gorneck
titán

Eist c1e müxik...mit jelentenek ahhoz ott a google...

1066on megy a ramod...

Dohren: +0,1V MCH vagy egy kis fesz a ramnak megoldást jelenthet Próbáld ki...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#33748) Dohren válasza Gorneck (#33747) üzenetére


Dohren
tag

thx, kiprobalom.

es ez milyen ok-okozati osszefuggesben van a BIOS torlodessel?
nem akadekoskodni akarok, csak megerteni... :D

[ Szerkesztve ]

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#33749) simi762


simi762
tag

Halihó!
Lenne egy olyan gondom, hogy a geyerenek, van egy p35c-ds3r decskálya. Valami miatt, nem tudom a procit (E6400) felhúzni 1,6-nál tovább! :F
A biosban mindent beállítok,és a világért sem akar feljebb menni.A ramot 266-on viszi.
Elvileg ez az energiatakarékos lap, de akkor is csak a szorzót kéne visszavennie, nem pedig a frekit.Már jó párszor húztam a procit, szal tudom hogy mit kell csinálni, de valami gond lehet vele.Ez most a lap, a proci, vagy a ram hibája lehet!?
A választ előre is köszike!
simi

(#33750) rumkola válasza simi762 (#33749) üzenetére


rumkola
veterán

valamit tuti rosszul állítasz be, vagy pedig eist-es értéket látsz amikor a cpu-t nézed
:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.