Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) Robi_73 válasza akoska07 (#33550) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen. 4x1gb és a gond megoldva.

a 3*1Gb hogy tudna jól dualban menni? vagy hogyis nevezzük azt

Flex mode talán, ki kell próbálni.

Robi73

(#33552) akoska07 válasza Robi_73 (#33551) üzenetére


akoska07
nagyúr

a 4*1Gb miatt romlik a tuningolhatóság. vagy nem ?
akkor szerencsésebb a 2*2Gb.
a 3*1Gb mint irtam ezekkel a ramokkal nehezen megoldható.
CSXO Metalcooler Extrem ramok. 2*1GB kiszerelésben.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33553) Nightdragon


Nightdragon
tag

Sziasztok! Nagyon kéne most help! Ma vettem egy új Gigabyte EP45-DS3 lapot, és hatalmas örömömre nem funkcionál valami jól. Mindent bepakoltam, beszereltem, bedugtam. Bekapcsolom, erre 4-5 mp múlva kikapcsol. Kb. 3 mp elteltével magától bekapcsol, megin 4-5 másodpercig megy és kikapcs, és ez igy megy a végtelenségig. Képet nem ad a gép. Akkor szépen elkeztem lebontogatni a dolgokat, most ott tartok, hogy van az alaplap, proci benne és az alaplapba be van dogva a 24 pines és 8 pines tápkábel és se hátul, se belül ezen kivül semmi sincs csatlakoztatva (memo se) de még mindig csinálja. Itthon volt másik táp, de a tápcsere sem segit!
Nemtom mi lehet a baj, de 2 megfigyelést tettem a lappal kapcsolatban: ki és bekapcsoláskor az alaplap halk kis kattanó hangot hallat valamint bekapcsoláskot a "phase led" állapot jelző led-sor azonnal felszalad maximumra. Ezeknek van jelentősége? Bármi ötlet, megoldás érdekel! HELP!

Konfig: Intel D930 3ghz
GA EP-45-DS3
2x1gb Geil 667
7600GT
Gigabyte Odin GT 500W

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#33554) akoska07 válasza Nightdragon (#33553) üzenetére


akoska07
nagyúr

talán a P45-ös topic ? :U

érdekes jelenséget produkál.
ha nincs benne semmi akkor vszinü a deszka lesz a hibás :)
garis még ?
cmos clear,elem ki-be ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33555) Robi_73 válasza akoska07 (#33552) üzenetére


Robi_73
őstag

Nekem 4db modulal is meg volt a 1150mhz.

Robi73

(#33556) Robi_73 válasza Nightdragon (#33553) üzenetére


Robi_73
őstag

Próbáld meg másik procival, lehet hogy nem támogatja a lap a procidat. [link]

Intel Pentium D 930 3GHz 4MB Presler 65nm C1 95W 800 N/A
Intel Pentium D 930 3GHz 4MB (2x2) Presler 65nm B1 95W 800 N/A
Intel Pentium D 925 3GHz 4MB Presler 65nm C1 95W 800 N/A

Robi73

(#33557) akoska07 válasza Robi_73 (#33555) üzenetére


akoska07
nagyúr

az azért nem mindegy milyen ramok :)

jut eszembe... bedobtam a 2*1gb CSXO mellé 2*512 kingmax ramot.
gondoltam egy próbát megér.
szépen mennek dualban.

azannyát ennek a P45 deszkának,Conroe alatt szóba se áll procival ?
még celeront is csak Conroe-t fogad ?
ez miért jó a gigabyte-nak ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33558) lala42 válasza Nightdragon (#33553) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Ha kiveszed a memóriamodulokat, akkor nem csipogja a BIOS a hibaüzeneteket?
A led sor felfutása természetes jelenség.
Csinálj egy teljes CMOS resetet. ( elem ki, jumper rövidre zárva ) majd 1 memó+VGA bele.
A procid jó a lapba, emrt azt támogatja. Ha nem lenne jó, akkor visitana mint az őrült.

Intel Pentium D 930 3GHz 4MB Presler 65nm C1 95W 800 N/A
Intel Pentium D 930 3GHz 4MB (2x2) Presler 65nm B1 95W 800 N/A
Valamint próbálj 1 BIOS frissítést.

Még 1: Próbáld ki 800-as Ramokkal. Leget ,de nem biztos, hogy a 667-es ramok szűkek. :U
A Bios erőltetni akarhatja a 800-at. (ez cak egy tipp, semmi tecnikai és tudományos alapja nincs)de 1 próbát megér. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#33559) Nightdragon válasza Robi_73 (#33556) üzenetére


Nightdragon
tag

Köszönöm a válaszokat, valóban a proci lesz a probléma. Bár elolvastam a vásárlás elött, hogy milyen procikat támogat a lap, de mivel csak futólag tettem ezért azt hittem, hogy minden, a listában szereplő proc támogatott. Nagy hiba, igy hát most sajnos be kell ruháznom egy C2D-ba :B

Még szerencse hogy utálom az uborkát, mert ha szerteném akkor megenném, pedig utálom!

(#33560) akoska07 válasza Nightdragon (#33559) üzenetére


akoska07
nagyúr

az E2*** széri elég olcsó indulásnak.
persze ha van nagyobb keret rá... :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33561) Tibicsoki82


Tibicsoki82
aktív tag

Gyors kérdés! Van két 1066os 1G-s Kingmaxom (dupla oldalon chipekkel), vettem mellé még 2darab ugyanilyet, annyi különbséggel, hogy az újak már egyoldalasak. Effektus: kékhalálozás orrba szájba. Már jószerivel minden lehetséges variációt kipróbáltam (800ra vissza, laza időzítésekkel). Külön-külön a 2-2 ram tökéletes, együtt a 4 sehogysem. Valakinek esetleg valami ötlet?

Kóstold meg, megéri!

(#33562) kanmajom


kanmajom
tag

helo!
olvastam valahol hogy a giga lapoknál el lehet menteni különböző FSB beállításokat. ez ep35 ds3 nál lehetséges? és ha igen hogy kell? nem találok a biosban ilyen lehetőséget, ahol több profilt tudnék menteni

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#33563) kanmajom válasza Tibicsoki82 (#33561) üzenetére


kanmajom
tag

nem akarlak elkeseríteni, (meg lehet nincs is igazam,) de szerintem tök egyformákat kellene használnod. nálam úgy volt hogy 2*1 giga +1*2 giga kétoldalas kingmax volt mindhárom modul és sajnos 1066 on hibáztak kékhalál ötletszerűen, vagy el se indult a gép. 800-on mundjuk elmentek. most 2*2 giga van ikertesók 1066-on hasítanak.

mod: single chanell dual chanellt is próbáltad? 1-2 és 3-4 slotba az egyformákat és fordítva 1-3 és 2-4

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#33564) japy válasza kanmajom (#33562) üzenetére


japy
őstag

F11! :C De bent van a manual-ba 37-ik oldal!

[ Szerkesztve ]

(#33565) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, h egy P35 DS3-rev.1-en hogy tudom az F4-es biost lecserélni F12-re?
Az F12őn megy még a 6750 procim?
Azért akarok frissíteni mert lehet h veszek egy E8500-at és annak az F12 a jó.
ELőre is köszönöm a választ! :R

(#33566) japy válasza fenergie84 (#33565) üzenetére


japy
őstag

Még szép hogy megy a 6750 általában magasabb bios lefeké kompatibilis! De nézd meg a bios verziónál oda van írva a cpu kompatibilitási lista!

(#33567) fenergie84 válasza japy (#33566) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi! Megnéztem.
Már csak a többi kérdésemre válaszoljon valaki!
:)

(#33568) japy válasza fenergie84 (#33567) üzenetére


japy
őstag

Tessék a válasz :C

(#33569) Jorus


Jorus
nagyúr

Q9450-et használ vki DS4-ben? Tapasztalat? Ajánlott BIOS esetleg?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33570) fenergie84 válasza japy (#33568) üzenetére


fenergie84
addikt

Sűrű THX man!!! :R

[ Módosította: Bordoi ]

(#33571) Bordoi válasza Tibicsoki82 (#33561) üzenetére


Bordoi
őstag

Nézd meg a Kingmax oldalán, hogy az új ramok véletlenül, nem-e 6-6-6-18 CL6-s ramok.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33572) Laraxior válasza Jorus (#33569) üzenetére


Laraxior
titán

ööö..hasonló volt..DQ6 és Q9550 :D nem nagyon szereti a lap a York procikat. Nagyon nemis megy benne...elkelne a magasabb szorzó.

All: Déli hídra kell valami extra borda vagy valami? Levizeztem a lapot,csaka déli hídra nem jutott semmi :D mennyire melegedős?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#33573) Jorus válasza Laraxior (#33572) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kívánom a tuningot szentem. Ha mégis, akkor meg elég a 400+-os FSB freki.

SB-t nem kell hűteni különösebben, nincs szerepe tuningnál, de azért ne hagyd ott kopaszon. :) A HP-t gondolom lekaptad egyben, szal célszerű, ha kipecázod a csövet az SB bordából, és visszarakod magában. A bordát mármint. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33574) Laraxior válasza Jorus (#33573) üzenetére


Laraxior
titán

450 körülig bírja... ugyebár szorzó függvénye hogy ez mennyire jön ki frequencyben.

Ki lehet húznia bordából a heatpipe-ot?..hmmm.. neki is esek :C :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#33575) Jorus válasza Laraxior (#33574) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az nem rossz, 3.6GHz... hmm... :)

Hőcsövet az SB bordából kiszedni ki lehet, de az nem biztos, hogy vissza is tudod tenni, ha vmiért meggondolnád magad (eladás, miegyéb). Szal nézd meg jól, hogy ragasztva van-e, vagy csak be van szorítva, ahogy pl. az AW9D-MAX-omon volt, vagy szerves része a HP-nek az SB borda. Ha nem bontható maradandó károsodás nélkül, akkor szerezz be külön SB bordát, és annyi. Ne hagyd hűtés nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33576) Prego válasza Prego (#33544) üzenetére


Prego
senior tag

Nah rendben lezajlott a BIOS frissítés, sajna az eredeti problémámat nem oldotta meg, kell szereznem egy másik DVD-írót.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#33577) akoska07 válasza Prego (#33576) üzenetére


akoska07
nagyúr

nekem van egy samsung dvd rw eladó :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33578) Sance


Sance
csendes tag

Nekem GA-P35C-DS3R lapom van és segítségre lenne szükségem!
Ha a biosban megemelem az FSB-t akkor bootolás után nem a megemelt FSB-vel indul
hanem visszaugrik alapfrekvenciára a proci.
De a BIOS-ba belépve pedig a változtatott érték van,ott nem állítja vissza.
Így hiába emelem az FSB-t, csak az alap frekvencián indul el.
Mi lehet a hiba?

(#33579) Kloss válasza Sance (#33578) üzenetére


Kloss
őstag

1. Valami nem bírja a tuningot, ezért visszaáll alapértékre
Memória milyen órajelen megy? Procinak adtál feszt?
2. kb 30 másodpercre húzd ki a konnektorból a gépet, ez megoldja a problémát, ha nem az 1-es pont az :)

(#33580) Sance válasza Kloss (#33579) üzenetére


Sance
csendes tag

A memória geil ultra 800, de a frekijét visszavettem 750-re, a procinak nem adtam feszt
mert csak 10 mhz-cel emeltem az fsb-t, gondoltam ennyit talán elkéne bírnia fesz emelés nélkül.
A pci-e sebesség fix 100mhz
Az első verziós bios-sal F1 elindult a modositott értékekkel, de nehezen tudtam életre kelteni vele a gépet, valahogy nem szereti az alaplap.
Próbáltam F6 biost és most F10 van.
Megpróbálom a fesz emelést, aztán a konektort.
Köszi az infot, hátha összejön.

(#33581) Gorneck válasza Sance (#33580) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen konfigod is van pontosan?

A ramnak mindenképp kell a fesz..+0,2V. Utána lehet erőszakoskodni mással...persze 2es ramszorzó mellett...

Gorneck#1239

(#33582) LoliKa


LoliKa
tag

halijo!

Olyan problémám volna, hogy vettem minap egy logitech ultra flat billentyűzetet, és mikor csatlakoztatnám a bill-t azt írja hogy ismeretlen eszköz és nem tudom használni, ps/2-ben kifogástalanul működik, és mikor rádugtam usbvel csajom laptopjára az is egyből felismerte és működésképes volt. Tehát a billentyűzet nem szar. Viszont állítgattam már a biost is, de usb keyb enalbe, usb 2.0 controller enable, usb port enable. És csak ezzzel az egy usb-s eszközzel szarakodik. Viszont azt tudom, hogy a giga lapok a nagyobb pendrive-okkal sem békülnek ki, de ezt így nagyon nem vágom, hogy mi lehet a gond. Az intel usb 2.0 enhanced driver természetesen telepítve van, mint a többi alaplapi driver is.

Aki tud segítsen légyszi, fontos lenne, hogy ne az ablakon kidobott pénz legyen belőle!

Köszönöm, Üdv :R

Szerk.: Lap típusa: GIGA GA-EP35-DS3L

[ Szerkesztve ]

(#33583) Sance válasza Gorneck (#33581) üzenetére


Sance
csendes tag

A konfig a következő:

Gigabyte P35C-DS3R lap ver:1.1
Intel e6400 proci step:M0
Ram: Geil Ultra DDR2 800
2 ide merevlemez
Thermaltake Butterfly táp 480w
VGA: MSI3850 oc

Próbáltam feszt emelni és konektorból kihúzni, de semmi változás
De volt olyan hogy az fsb-t visszavette 167 MHZ-re 8x167=1333Mhz inditott
Ez meg érdekes volt.

(#33584) Gorneck válasza LoliKa (#33582) üzenetére


Gorneck
titán

giga lapok a nagyobb pendrive-okkal sem békülnek ki Wehehe... :D

Rakd újra az XP-t...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#33585) Gorneck válasza Sance (#33583) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen értékekkel próbálkozol? Mit állítasz?

Gorneck#1239

(#33586) japy válasza LoliKa (#33582) üzenetére


japy
őstag

Esetleg azon nem VISTA van? Mert az alapból jobban el van látva driverekkel!

(#33587) Sance válasza Gorneck (#33585) üzenetére


Sance
csendes tag

A proci 280x8 ; 300x8 és 333x8 és ugyanezek 6-os szórzóval is.
A ram pedig 800 helyett 750 mhz, próbáltam 2 és 2.5-ös szórzóval is
a pci-e pedig fix 100-ra állitottam.
Viszont nemtudom hogy normális dolog-e, hogy ha mentem a setup beállításokat és a gép újraindul, akkor kikapcsol egy pár másodpercre, majd elindul.
De fekete képernyő még nem fogadott, hogy rossz lenne a BIOS beállítás.

(#33588) Gorneck válasza Sance (#33587) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi ilyesmivel próbálkozhatsz...
400*8 (2x) 5-5-5-18-Auto
CPU Voltage - 1.35V
DIMM Voltage - +0,2V
FSB Voltage - Normal
G(MCH) Voltage - +0.1V
PCIe Voltage - Normal

Normális...

Gorneck#1239

(#33589) LoliKa válasza japy (#33586) üzenetére


LoliKa
tag

huu mennyi segítség...

mind a két gépen ugyanolyan operációs rendszer van. Vista Ultimate x64

.... :(((

nem mellesleg most lett újra rakva a rendszer, mert XP alatt sem ment. Nem azért kérdeztem, mert gyökér vagyok, hanem mert kifogytam az ötletekből, szal, azért ennyire ne vigyük le a szintet. köszi :o

[ Szerkesztve ]

(#33590) Gorneck válasza LoliKa (#33589) üzenetére


Gorneck
titán

Tedd újra az OS-t vagy tedd fel a gyári drájvert a billhez ha van...milyen segítség kell még?

Gorneck#1239

(#33591) LoliKa válasza Gorneck (#33590) üzenetére


LoliKa
tag

nem mellesleg most lett újra rakva a rendszer, mert XP alatt sem ment. Nem azért kérdeztem, mert gyökér vagyok, hanem mert kifogytam az ötletekből, szal, azért ennyire ne vigyük le a szintet. köszi

NINCS DRIVERE.

(#33592) Gorneck válasza LoliKa (#33591) üzenetére


Gorneck
titán

Senki nem mondta, hogy gyökér vagy...a biosba nem kell semmit se álltani...

Úgy volt reinstall, hogy rá volt csatlakoztatva a bill?

Előlapi USBvel se megy?

Gorneck#1239

(#33593) Sance válasza Gorneck (#33588) üzenetére


Sance
csendes tag

Ok!
Köszi a segítséget!
Megpróbálom ezeket az értékeket!
Hátha lessz javulás.

(#33594) LoliKa válasza Gorneck (#33592) üzenetére


LoliKa
tag

sajnos a reinstal nem ugy volt, mert mikor rá volt dugva nem bírtam használni a telepates során. de ne mhiszem hogy azon múlt volna... előlapi usbvel sem ment de azt még holnap megpróbálom megint, hátha. de kétlem..

(#33595) Gorneck válasza LoliKa (#33594) üzenetére


Gorneck
titán

Biosba be tudsz lépni a billentyűvel?

Ha úgy se, akkor a bill xar/inkompatibilis...persze ha minden más USBs eszköz jól szuperál...

Volt nekem is ilyen egerem...új gépeken nem ment...régin hibátlanul...

Átalakítóval használd...ahogy eddig...nem lesz attól semmi baja semminek...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#33596) cimbi186 válasza LoliKa (#33594) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csa!

Nos pont ezek miatt vittem föl a padlásra az usb-s billentyűzetemet...mármint a darabjait,ha érted mire gondolok :) :D :DD és szaladtam el a közeli multiba 1 ps2-es cuccért.
Jobb ötletem nekem sincs.
(mondjuk a pistával olyan usb-s eszközt megetetni amihez nincs driver......jó nagy fába vágtad a fejszédet)

(#33597) joci5


joci5
csendes tag

Hi
Ha easy tune-nal huzol egy procit advenced modba ahol csak azt kell beallitani hogy hany mhz-en menjen a procid akkor a feszt is emeli ha beallitok egy erteket es minden mast is hozza igazit?

(#33598) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Gigabyte P35-DS3 lapon szeretném használni a hozzá adott e-sata csatlakozót.
A sárga csatikon a belsõ hdd, dvd, a lilákra dugtam a hátsó e-sata panelt.
Az XP nem ismeri fel automatikusan a winyót ha menet közben rádugom, csak ha új hardvert kerestetek. Akkor megtalálja, de nem jelenik meg a tálcán a leválasztó ikon (mint az usb-nél).
Ha a biosban ahci-re állítom, nem indul el, csak kékhalál van. Driverek a giga oldaláról felrakva.
Hogyan kellene beállítanom hogy eltávolíthatóként mûködjön a sata?

(#33599) MZsoltee


MZsoltee
veterán

2*2GB kingmax 1066-os ramot tervezek tenni a P35-DS3 rev.:1.0-s lapomba (F6 Bios), működni fog vagy szükség lesz Bios update-re?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#33600) japy válasza LoliKa (#33591) üzenetére


japy
őstag

Ha valaki jó szándékkal válaszol még ha az kézenfekvő dolog akkor sem kel lefikázni! Ha ilyen okos vagy miért érdeklődsz? Ha valaki segíteni akar! Ja és ez nem szint "levivés" hanem néha apró dolgokon múlik az egész megoldása! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.