Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32501) tlac válasza elfelejtette (#32500) üzenetére


tlac
nagyúr

(#32502) Karesz87 válasza Gorneck (#32497) üzenetére


Karesz87
csendes tag

igen ezt a leírást már átnéztem de valami miatt mégsem megy. Figyelek a memóriára, fesz emeléssel is próbálkoztam de mindig ugyanez a végeredmény. Volt h 1x vagy 2x bebootolt, de akkor a következő elindításnál jácotta el h újraindul és vissza az alap beállítás...

(#32503) Atapi válasza japy (#32480) üzenetére


Atapi
senior tag

manuálban benne van a válasz a kérdésedre, szerintem teljesen egyértelműen. a 3 pinből kettő gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint a power led sima 2pines csatija, ha be van kapcsolva a gép, akkor feszt ad a státuszjelző lednek, ami igy világit. a középső pinnek S1 sleep állapotban lenne szerepe, amikoris villogtatná a megfelelően bekötött ledet.

üdv

(#32504) Gorneck válasza tlac (#32501) üzenetére


Gorneck
titán

Azt még mindig nem értem, ha fújattam az SB-t akkor miért csökkent annak a chipnek a hője?! Elég messze vannak...

Gorneck#1239

(#32505) Gorneck válasza Karesz87 (#32502) üzenetére


Gorneck
titán

Mit állítottál pontosan?

Gorneck#1239

(#32506) tlac válasza Gorneck (#32504) üzenetére


tlac
nagyúr

én sem :D
ha lesz kedvem lehet megismétlem a hajszárítós tesztet 965p-vel is (p35-öm már nincs)

bár más is megcsinálhatja, akinek van ilyen lapja

(#32507) Karesz87 válasza Gorneck (#32505) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Legutóbb 9 * 320szal próbálkoztam, memória szorzója 2.5 így maradt 800 pci express frequency-t fix 100ra állítottam. fesz-t normalon hagytam mindenhol, de már próbálkoztam emeléssel is és nem sikerült. Az oldaladon lévő leírás alapján próbálkoztam. Másik gépen már sikerült a tuning gond nélkül, szal ötletem sincs mi lehet a probléma...

(#32508) Gorneck válasza Karesz87 (#32507) üzenetére


Gorneck
titán

Bios? Ram?

Gorneck#1239

(#32509) Karesz87 válasza Gorneck (#32508) üzenetére


Karesz87
csendes tag

F13 és 2gb kingmax 800

(#32510) Gorneck válasza Karesz87 (#32509) üzenetére


Gorneck
titán

Ramnak +0,1 és az MCHnak is +0,1?

Gorneck#1239

(#32511) Karesz87 válasza Gorneck (#32510) üzenetére


Karesz87
csendes tag

így sem megy

(#32512) Gorneck válasza Karesz87 (#32511) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi nagyon nem kerek nálad...milyen tápod van?

Gorneck#1239

(#32513) Karesz87 válasza Gorneck (#32512) üzenetére


Karesz87
csendes tag

450W-os chieftec

(#32514) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen járok-e, de összeraktam egy gépet, utána kicseréltem a dvd lejátszót, és úgy belassult a gép mint egy 286-os gép :F , ha leveszem a dvd-t és visszarakom a másikat azzal jó. Szerintetek mi a problem?? :F Másik gépben simán jó az a lejátszó is.

Segítsetek. :R :R
Köszönöm. :C

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#32515) japy válasza Karesz87 (#32513) üzenetére


japy
őstag

Annak vinnie kell nekem is az van! :K

(#32516) Gorneck válasza Karesz87 (#32513) üzenetére


Gorneck
titán

2es memory multiplierrel?

Gorneck#1239

(#32517) Karesz87 válasza Gorneck (#32516) üzenetére


Karesz87
csendes tag

így sem megy...de azért köszi, nemtom össze fog ez jönni valaha

(#32518) Gorneck válasza Karesz87 (#32517) üzenetére


Gorneck
titán

Bios-t te frissítettél?

Elem ki, várakozás, elem vissza....ez sem segít feladtam...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32519) Karesz87 válasza Gorneck (#32518) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Én frissítettem mert már eredeti verzióval sem ment a dolog.
Ezt az elem ki elem vissza dolgot nem naon értem mit kéne csinálnom:S

(#32520) Gorneck válasza Karesz87 (#32519) üzenetére


Gorneck
titán

Mit nem értesz rajta? Kiszeded az alaplapi elemet...

Gorneck#1239

(#32521) Karesz87 válasza Gorneck (#32520) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Mint mondtam kezdő vok:) és ezt nem értettem. Ezt pontosan hogyan kell csinálni???

(#32522) Karesz87 válasza Gorneck (#32520) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Megtaláltam hogy miről is van szó:) de picit félek hozzányúlni most mer sietek és jó lenne nem tönkretenni. Csak eccerűen ki lehet pattintani abból a kis műanyag tokból vagy van valami speciális módszer?:) Bocs h ha nagyon hülye kérdések.

(#32523) Gorneck válasza Karesz87 (#32522) üzenetére


Gorneck
titán

Igen...de csak óvatosan...kiveszed kikapcsolt gépnél...vársz vele picit...visszarakod...gép indít...
Minden alapra fog állni a biosba...
Remélhetőleg segít...

Gorneck#1239

(#32524) Karesz87 válasza Gorneck (#32523) üzenetére


Karesz87
csendes tag

Köszi a segítséget. Sajnos ezt már csak vasárnap lesz lehetőségem kipróbálni.

(#32525) Flashman


Flashman
tag

Urak, lenne egy gyors kérdésem. Van egy ep35c-ds3r deszka, amin az alaplapi hangkarit szeretném használni egy 5.1-es szettel. Valahogy meg lehet oldani azt, hogy azoknál a filmeknél is szóljanak a hátsó hangszórók, amelyek nem 5.1-esek? Sajna, ha csak 2 hangcsatornás filmet nézek, hátsók nem szólnak. A hangkártya beállításainál ki van pipálva a hangszóró-kitöltés, ha jól értelmezem, pont ez a funkció kellene nekem, de sajna nem jó. Valakinek 5let?

(#32526) nebulo5 válasza Flashman (#32525) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hasonló problémámat a következőképp sikerült megoldanom:
KM playert használok, de jó még többekközt a win. med. playerhez is az AC3 filter nevű kis program (magyarul is tud). Ezt feltelepítve, a beállításaiban ki bírod eszközölni, hogy ő legyen az elsődleges decoder a film lejátszáskor. A sztereo, 2.1 hangokat rá tudod kényszeríteni a rear hangfalakra is a 2x sztereo beállítással, és a 2. menűjében akár késleltetést is tudsz adni hozzá. De számos egyébb finomhangoláshoz ad lehetőséget.
nekem bejött, sok szerencsét hozzá!

Üdv: nebulo

(#32527) Flashman válasza nebulo5 (#32526) üzenetére


Flashman
tag

Ok, köszi, nekiesek! :)

(#32528) Attix82


Attix82
őstag

Kerdes: Miert van az, hogy ha MCH feszt +0.2V fole emelem egsyzeruen meggajdul a lap, kifagy meg ilyenek.....pedig csak azt az erteket valtoztatom :U

(#32529) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Mekkora hűtő fér el a DS4 bordái között?

CM Geminii S elfér?

(#32530) nike_ válasza Gerisz (#32529) üzenetére


nike_
addikt

Persze, a DS4 bordái elég alacsonyak, a GeminII pedig egy magasabb hűtő :)

(#32531) codec


codec
senior tag

Üdv!
Problémás integrált hangkártya telepítésével kapcsolatban volt valahol a gigabyte oldalán egy leírás, ahol elmagyarázzák, hogy hogyan kell felrakni, ha a driverrel nem akarja az igazságot(Eszközkezelőben jelen van, hogy ismeretlen eszköz, a driver szerint viszont nincs kompatibilis hardver..).
Ha valakinek megvan a cím elküldené?
Köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32532) Gerisz válasza nike_ (#32530) üzenetére


Gerisz
addikt

Jó kolléga!
De a "GeminII S"! a kérdés :U
nem men a CM honlapja

Most néztem egy tesztet és X48-DQ6-on tesztelték, akkor gondolom ezen is. De azért jó lenne ha rábólintana valaki. thx!

[ Szerkesztve ]

(#32533) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Egy Gigabyte P35-DS4-es laphoz, amiben lesz egy E8500-ös proci, (szeretném elérni a 4GHz-et vagy 4GHz fölött) ajánljatok már egy jó CPU hűtőt, tudva azt, hogy a P35-DS4-en elég nagy heatpipe van

Szerintetek Ebbe a P35-DS4-es lapba belemegy egy Scythe Mugen, CPU Hűtő, úgy, hogy RAM-oknak OCZ Reaper 1066-os modulokat szeretnék tenni amin szintén elég nagy hűtés van: [link]

Segitsetek

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#32534) Henker2 válasza Henker2 (#32533) üzenetére


Henker2
addikt

Scythe Mugen, CPU Hűtő: [link]
Esetleg viszonyitás képpen. Méretek is vannak.

Egyébként mit szóltok az összeválogatásomhoz:

Alaplap: Gigabyte P35-DS4
Proci: C2D E8500
Procihűtő: Scythe Infinity Mugen
Memória: OCZ Reaper 1066 2X1GB

A méretekkel nem vagyok csak tisztában, hogy ezek igy együtt megférnének-e?

Szóval segitsetek

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#32535) public73 válasza Henker2 (#32533) üzenetére


public73
aktív tag

simán belemegy, én is ilyen coolert használok.
ami egy kicsi trükköt igényel, hogy a hűtőre a ventit fordítva kell felraknod.
tehát a ház szellőző része fele kell felfogatnod, mert különben nem férnek be a ramok a sárga slotba.

(#32536) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Tavaly novemberben vettem egy P35-DS3 lapot, de egy dolog csak most tünt fel amikor alaposan megnéztem a lapot, a DS3 felírat matricán van.Lekaptam a matricát és olyan kép fogadott hogy P35-S3 :Y :Y
De minden más progi DS3-at ir(everest, CPU-Z)
Ilyennel találkozott már valaki?
(gyárban átalakitották a lapot?)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#32537) public73


public73
aktív tag

(#32534)
és ilyen hőfokra számíthatsz:@3750
idle: 30-32 fok.

[ Szerkesztve ]

(#32538) Dr.Én válasza Dr.Én (#32536) üzenetére


Dr.Én
veterán

Na találtam egy teszett a PH!-n és ez állt benne: Az S3 és a DS3 a kondenzátorokat (S3: hagyományos folyékony elektrolitos kondenzátorok; DS3: polimer-alumínium szilárdelektrolitos kondenzátorok) leszámítva teljes mértékben megegyezik egymással
Ezekszerint csak ennyiben különböznek :) De az én lapomon már olyan kondik vannak mint a DS3-on..
Szóval ezért nem tünt fel eddig

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#32539) Henker2 válasza public73 (#32535) üzenetére


Henker2
addikt

És milyen a mugen? Bevált? Venti nélkül is jó a teljesitménye? Irj már pár szóban, ha most vennél, hűtőt ugyan ilyen mugent vennél vagy másmilyet?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#32540) public73 válasza Henker2 (#32539) üzenetére


public73
aktív tag

az igazat megvallva venti nélkül nem kisérleteztem vele...
ha már odafér, akkor hadd menjen!
egyébként nem a gyári venti van fönnt, hanem egy hangtalan AC ventilátor hűt.
igen, nekem bejött, a méretei első ránézésre borzasztóak, de a valamit valamiért.
én nyáron vettem ezt a hűtőt, azóta nem tudom milyen újabb coolerek jöttek ki.
de plusz pénzt nem adnék ki pár (2-3 fokos) celsius javulásért!!!!
de ez szubejktív véleményem! :R

(#32541) sz.j válasza Henker2 (#32533) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... ajánljatok már egy jó CPU hűtőt, tudva azt, hogy a P35-DS4-en elég nagy heatpipe van"

Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) hűtők pl. a TRUE 120 és a Xigmatek-ek közül az S1283 vagy az Achilles 1284.

A DS4-es lapra símán felmegy.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32542) codec válasza Henker2 (#32539) üzenetére


codec
senior tag

Ha a házad méreteiből adódóan nem fére bele egy 120-as ventis hűtő, akkor jó alternatíva lehet egy ocz vendetta is (4ghz-s tuninghoz.)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#32543) lala42 válasza codec (#32531) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Ha ATI kártyád van (videokari) akkor abban benne rejlik 1 HDaudio is. Nos a lapod ill. az ezközkezelőben az az ismeretlen ezköz, mert gondolom, csak az ATI drivert raktad fel. Kerits 1 ATI telepitőlemezt, melyet a videókarival adnak a dobozában és azon rajta van a HDMI v. WDMI meghajtó program. Onnan telepítve meg lesz az a hiányzó ismeretlen ezköz. Majd ha feltelepült, akkor még a vez.pulton a hangoknál kiválasztod, hogy legyen hang, mert lehet hogy átállítja ATI HD audióra, de neked csak a REAL-os jó.
De ha nem akarod ezt, akkor a BIOS-ban letiltod, hogy frontpanel HD audio. --Disable. Ekkeor is eltünik és nem is vesztettél vele, mert nem a kártya hangchipjét használod, hanem az alaplapét. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32544) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Üdv mindenkinek!!!
Lenne 2 kérdésem ezzel a deszkával kapcsolatban(GA-EP35-DS3L):1: miért nem látja a PS2-es billentyűzetet....? 2:Hogy lehet rajta bios frissíteni és melyik a legfrisebb(nem béta) bios hozzá!?
Előre is köszi! :R

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#32545) lala42 válasza Dj Sügi (#32544) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
a legfrisebb BIOS
[link]
Ez az F5-ös.
Próbálj rá egy másik billentyüzettel, ha az sem jó, akkor gari :K
Biosfrissítés menetei
[link]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32546) Dj Sügi válasza lala42 (#32545) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Rev 1.0-ás a lapom az nem baj!?
Sztem nem a ps2-es port a szar és nem is a bill hanem vagy a biosban kell állítani valamit vagy pedig frissítés kell neki...?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#32547) lala42 válasza Dj Sügi (#32546) üzenetére


lala42
őstag

Ebből a lapból csak Rev1.0-ás van.
A lap alapból fel kell,hogy ismerje minden állítás nélkül a billentyüzetet.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32548) tlac válasza Dr.Én (#32536) üzenetére


tlac
nagyúr

valószínűleg ugyanazt a nyákot használják az s3-hoz és a ds3-hoz is

(#32549) Dj Sügi válasza lala42 (#32547) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Igen, igaz!
Kösz szépen!

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#32550) Dr.Én válasza tlac (#32548) üzenetére


Dr.Én
veterán

igen, szerintem is. Néztem én is képeket és tényleg csak a kondik voltak mások az S3-on, nyák teljesen ugyanaz.

WOT: kissio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.