Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) Zalaymate válasza Gyusz (#33950) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Sajnos nem segített.... :(((

Egyéb ötlet?? :F (Már próbálkoztam másik driverrel, de az sem segített.)

(= Zala =)

(#33952) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Egyszerűen az előlapi panel rész szürke, tehát nem aktív. Miért lehet ez?? :F :F :F :O

(= Zala =)

(#33953) Winne


Winne
nagyúr

Direkt uazt a Geil Ultrát rendeltem, hogy megeggyezzen az előzővel, erre ez fogadott most, hogy betettem:

http://www.fidodido.extra.hu/1.jpg
http://www.fidodido.extra.hu/2.jpg

Ez nem túl jó nekem, nemde? Most visszatettem alapra, amíg beszereltem, kicsit járatom így, aztán rátekerem megint kicsit a kakaót, de az időzítéseim akkor nem fognak megyezni sehogy sem?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33954) Qru válasza Winne (#33953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja nincs DC. Állítsd egyezőre az időzítéseket anélkül tuti nem futnak DC módban.

#nincsbennetarcsi

(#33955) Winne


Winne
nagyúr

Előbb húzom és aztán állítom az időzítést?

A 2 külön külön nem tud dualban menni? Sry nem vagyok túl pro ebben.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33956) proci985 válasza sz.j (#33940) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

arról nem is beszélve, hogy ha diszkrét RAIDvezérlőd van, akkor szigorúan tilos a pci-E feszt és órajelt állítani, hacsak nem akarsz random értékeket az általa vezérelt eszközökre küldeni. más is megőrülhet tőle, de jellemzően ezek azok, amik nagyon nem bírják az eltérő beállítást a buszon. egyes nvidia lapoknál nem véletlenül történtek vicces dolgok (azt hiszem a 680 vagy 780 esetében a default érték jóval a szabvány érték fölött volt, és ezt elfelejtették megemlíteni).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33957) Bocaa


Bocaa
senior tag

Komoyl gond van a win frissítés óta akármít állíto ka biosban nem érvényesül(tuning) pedi most sok lett volna szabadidő megnézte mvolna mit megy az E5200 1.3 volton :C a RAM szorzókat se állítja át :Y :R

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#33958) Pancsermeste válasza Qru (#33954) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Honnan veszed, hogy nem dualba mennek? Az időzítéseket csak egyezőre lehet állítani, nem? :F

Bocaa : Áramtalanítsd a gépet egy kis időre!

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#33959) Qru válasza Pancsermeste (#33958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert ott van az Everest képen. ;) 5-5-5-15 VS 5-5-5-18
Igen, ha gyárilag eltérő az időzítés by SPD szerint... BIOS-ban auto vagy by spd-ről be kell állítani kézzel egységesre. Amúgy erősen valószínű, hogy a másik kit is viszi az 5-5-515-öt ha más nem kis plusz fesszel tuti.

#nincsbennetarcsi

(#33960) Pancsermeste válasza Qru (#33959) üzenetére


Pancsermeste
őstag

De a képen csak a gyári időzítések szerepelnek! Elvileg mindegyik mudulnak ugyan azt állítja be a lap auton, és így dualba mennek. Nekem legalábbis mindig így volt!

-= Pancsermeste® =-

(#33961) Qru válasza Pancsermeste (#33960) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ha auton van akkor csak az spd-ből kiolvasott érékre lőheti be és automatikusan a gyengébb értéket veszi a stabilitás megőrzése miatt. Legalábbis én így tapasztaltam anno.

#nincsbennetarcsi

(#33962) Pancsermeste válasza Qru (#33961) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem az 1066-os CL5-ös és CL6-os kingmaxok esetén CL5-re állította be "by SPD". Tuningolva (940MHz-től) pedig el se indult a gép, csak akkor, ha manuálisan beállítottam a CL6-ot.

-= Pancsermeste® =-

(#33963) barnam_ válasza Pancsermeste (#33962) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet hogy a CL6-s ramok nem bírják a CL5-t?

(#33964) Gorneck válasza barnam_ (#33963) üzenetére


Gorneck
titán

Elképzelhető...

Gorneck#1239

(#33965) Pancsermeste válasza barnam_ (#33963) üzenetére


Pancsermeste
őstag

CL6-os kingmax-ok? Az nagyon gáz! Nálam csak 940-et mentek CL5-ben! CL6-ban se sokkal többet bírt a névleges 1066MHz-nél.

-= Pancsermeste® =-

(#33966) barnam_ válasza Pancsermeste (#33965) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem értem miért cserélte le a Kingmax a CL5-s chipeket CL6-ra... :(((

(#33967) Pancsermeste válasza barnam_ (#33966) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Kellettek a 2gigás modulokhoz! Így olcsóbb, ha ezeket rakják a gigásokra is.
De geil-éknél sincs ez másképp... ezt szívja most Winne barátunk is!

-= Pancsermeste® =-

(#33968) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Az én előbbi problémámra nincs valakinek ötlete?? :U :F :U

(= Zala =)

(#33969) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok!
A gyári CD ről mit kell átmásolni az Pendrive ra ha Vistát telepítek? Gondolok itt sata vezérlőre vagy valami ... melyik mappából mit kell? sűrgős lenne, előre is köszönöm. JA Floppy meghajtóm nincs meg csak 1 dvd író olvasóm van, de vistánál lehet usb ről is ugyhogy az nem baj, csak az a kérédés hogy mit kell átmásolni :R :R

(#33970) barnam_ válasza L4R$()n (#33969) üzenetére


barnam_
nagyúr

Semmit. A Gigabyte oldaláról vagy innen szedd le a legfrissebb drivereket.

(#33971) L4R$()n válasza barnam_ (#33970) üzenetére


L4R$()n
tag

Akkor nem kell semmilyen vezérlőt kerestetni vele vista telepítéskor menni fog minden jól ? RESPECT :R

[ Szerkesztve ]

(#33972) barnam_ válasza L4R$()n (#33971) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam nem kellett sata vezérlőt kerestetni.

(#33973) L4R$()n


L4R$()n
tag

Na köszi sikerült már a Vista alól írok, az alaplap lemezéről feltegyem a cuccokat? szükségesek? :F

(#33974) Laraxior válasza L4R$()n (#33973) üzenetére


Laraxior
titán

nem minden kell... hang, chipset a létszükséglet

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#33977) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Én frissítettem az EP35-DS3-ban F3-ra az F2-es bios-t, de inkább visszaraktam az F2-est, mert pl bekapcsoláskor nem írta ki amit kiszokott, vinyók detektálása, proci órajel, stb. Meg még a raid detektálását sem. Csak egyszer elkezdte tölteni a win-t. Ez számomra kicsit zavaró volt, és inkább visszaraktam az F2-t.

Ennyi újítást az az F3-as bios:

1. Support DES Advanced
2. Update CPU microcode(Support Intel Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU)

Ettől függetlenül ajánlatos F3-ra frissíteni? Mert az, hogy az "indítóképernyő"-t nem mutatta, az számomra kicsit idegesítő volt :B

Előre is köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33980) hackeeeee válasza #54630400 (#33979) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ha az 1ik memória hibás lenne, akkor hibáznának együtt is. De esetleg tesztelheted külön is. De ha dualban nem hibáznak, akkor sztem nem a memória a ludas. Mennyi időt ment a memtest?

Tuning van? Ha van, akkor próbáld meg, hogy mindent tegyél vissza alapra, és úgy bekövetkeznek e a fagyások.

Véleményem szubjektív...

(#33983) hackeeeee válasza #54630400 (#33982) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha kiderülne valahogy, hogy hardverhiba, akkor kicserélnék, talán. Ez esetleg másik oprendszerrel (pl.: Vista) derülne ki. De ha csak illesztőprogram hibája, akkor nem. Ugye a 2 lila a raid-hez tartozó csatlakozó. És gondolom nálad nem raid-ben mennek a vinyók. AHCI engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33985) hackeeeee válasza #54630400 (#33984) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ö, az AHCI pl az nem, az asszem az összes vinyóra vonatkozik. Az IDE/Sata mode, ahol betudod állítani a raid-et, az vonatkozik a lilákra. Én erre jöttem rá, eddig. Próbáld így használni, mármint a sárgákba, ha így is fagyni fog, akkor valami illesztőprogram probléma lehet, szerintem.

De most megnéztem, nekem is UDMA 5-ön mennyek a vinyók. Meg van 1 raid0 kötetem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33987) hackeeeee válasza #54630400 (#33986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, erről még itt vki majd nyilatkozik, aki jobban ért ehhez :) Hogy mennyire szereti az Xp ezeket a sata vezérlőket. Meg azt, hogy mennyire ajánlatos nem raid kötetet kötni a lila csatira. De asszem az benne is van a kiskönyvben, hogy ajánlatos csak raid-hez használni. Ha jól rémlik :)

Ha fenn áll a probléma, akkor utána kell kérdezni az üzletben. De az elég időigényes tortúra lesz, ha leadod garira... :\

Véleményem szubjektív...

(#33989) hackeeeee válasza #54630400 (#33988) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezzel akkor futottam benne össze, ha jól emléxek, épp amikor olvasgattam, hogy hogy mint kell állítgatni a raid-et. Mert nem tudtam, hogy most melyik csati melyik. És mintha akkor láttam volna ilyet.

Remélem nem fog így előjönni a gond :R

Véleményem szubjektív...

(#33991) hackeeeee válasza #54630400 (#33990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szívesen. :)

Véleményem szubjektív...

(#33992) cimbi186 válasza #54630400 (#33990) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Csa!
Jöhettél volna hamarább is kérdezni:)
A lila csatik gyakorlatilag a Raid-hez tartoznak,messzire kerülni kell őket.
Most már megnyugodhatsz nem fog fagyni!(emiatt legalább is) :)

(#33994) Prego


Prego
senior tag

Azt szeretném kérdezni hogy P35-DS3 tulajok milyen DVD íróval rendelkeznek (Esetleg valaki Pio DVR-110D-vel használja). Szeretnék újat venni, lehetőleg SATA-sat.
Kösz

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#33995) dangerzone válasza Prego (#33994) üzenetére


dangerzone
addikt

Nekem ilyen van : PIONEER DVR-216DBK.

Meg voltam vele elégedve, amíg nem akartam dvd-t írni. :D
valamiért megfagy a gépem, ha ezt a professzionális műveletet szeretném végrehajtani. :)

De sztem winhiba lesz. Ha visszajön gariból a 2 giga corsair memó, akkor felteszem rá a 64 bites visztát. Remélem akkor már zökkenőmentes lesz

(#33996) barnam_ válasza Prego (#33994) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én Pio 216D-t használok, de nekem DS3P-m van :U
Jó kis dvd író ez.

(#33997) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Erre adna választ valaki? :B

Véleményem szubjektív...

(#33998) japy válasza hackeeeee (#33977) üzenetére


japy
őstag

Igen érdemes! Amúgy meg induláskor mindent ugyan úgy mutat mint az F2 csak ujrainditáskor nem! Semmi baja az F3-nak én kezdettől ezt használom beton stabil!

(#33999) Kloss válasza hackeeeee (#33997) üzenetére


Kloss
őstag

Én is visszaraktam az F2 bios-t, de nem az általad vázolt jelenség miatt, nekem olyan nem volt. A tuning nem akart ugyanúgy menni F3 bios-szal, így visszaraktam F2-őt.
DES-t nem használok, E8500-at F2 is "ismeri".

(#34000) Prego válasza dangerzone (#33995) üzenetére


Prego
senior tag

Király. Nekem is hasonló gondjaim vannak. A régi P5B lapomon ment minden simán, eredeti Winfosom van, amióta megvan ez a lap, megírja a DVD-t és szétesik a rendszer, új programot már nem tudok indítani. De ezt már ezerszer kitárgyaltuk totyikban, nem akarom elölről kezdeni, nemtom mi lesz.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.