Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) makekolo


makekolo
csendes tag

De ha ezzel az alaplappal megy tökéletesen akkor miért nem megy azzal :F :F

akkor nem a táp a ludas!

azér meg vem akarok venni ujjat! :W :W

(#32402) simos


simos
tag

HI ALL !

Vásároltam 2x2 GB Ramot ---> 1066 MHz
A BIOS csak 800 MHz-nek ismeri
A "system memory multiplier" alatt jelzi ugyebár, hogy hány MHz-es a ramunk,
és hogy épp mennyit fut!!
Azt jelzi, hogy épp mennyire húzom, de miért csak 800 MHz-nek ismeri fel?
Már biost is frissítettem! (F3)
ALAPLAP: EP35C-DS3R rev:2.1 !
CPU: E8500
RAM 4 GB KINGMAX 1066MHz

Előre is KÖSZ a segítséget !!!!

(#32403) Casey25


Casey25
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Adva 1 MAXDATA pro 6100x típusú notebook, az alaplap meghalt benne, szeretnék venni 1 másikat, de nem tudom beazonosítani, hogy ki a gyártó, és milyen típusú a deszka! Csak a következő fölirat van rajta: "DAOZW6MB8C1 REV;C"!! segítsetek kérlek... :( :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#32404) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Mindenki!
Az alaplapom rev. 2.0-ás P35-DS3. F6 bios van rajta, azzal vettem. Nincs is vele semmi gondom. Olvasgattam a frissebb biosok leírását, azaz mi változás van bennük. És az F6 után következő frissítést többekközt azért is adták ki, mert orvosolták az 1 TB és az feletti HDD-k kezelését. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem:
Jelenleg 2x320GB-os HDD-t használok, de szeretném az egyiküket egy 750 GB-osra cserélni. Hogyan jut érvényre ez az 1 TB-os határ? Ha a HDD-n 1 particio = 1 TB, vagy az összes gépben lévő HDD kapacitása összeadódik?
Feleslegesen nem akarnék biost frissíteni, mert miért piszkáljam azt, ami eddig jó volt....

Üdv: nebulo

(#32405) japy válasza makekolo (#32401) üzenetére


japy
őstag

Ha a tápon az alaplapi dugodon van +4 csati azt ne tedd rá a lapra! Így probáld meg!

(#32406) Mankó


Mankó
veterán

Uraim alaplap csere előtt állok: P35 DS4 vagy P45 DS3?
A proci egy E0-ás 8500 + 4*1Gb 1066 Kingmax.

(#32407) lala42 válasza Casey25 (#32403) üzenetére


lala42
őstag

Ez nagyon úgy néz ki, hogy HP notebook :K

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32408) lala42 válasza Casey25 (#32403) üzenetére


lala42
őstag

De nem bíztos :U Találtam ASK gyártót is. a fene sem tudja annyi van belőle.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32409) BPFeri válasza Attix82 (#32352) üzenetére


BPFeri
senior tag

SZia !

Ezt olvasd végig és problémádra megkapod a választ ! :R

F.

....

(#32410) japy válasza nebulo5 (#32404) üzenetére


japy
őstag

Szerintem nem adódnak össze! Bios szinten nézi meg az alaplap!

(#32411) old gray


old gray
addikt

Gigabyte P35-DS3R rev. 1.0 lapnak meddig egészséges MCH feszt adagolni gyári chipset borda mellett? +0,2V már soknak számít? Auto-n mennyit szokott általában kapni?

MOD: érdemes egy Thermalright HR-05 SLI/IFX-et venni rá?

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32412) lsc válasza simos (#32402) üzenetére


lsc
nagyúr

Alapból minden 800 feletti memóriát 800-asként indít, mivel az a szabvány . A feszültséget és a szorzót neked kell beállítani .

Az élet kegyetlen .

(#32413) lala42 válasza old gray (#32411) üzenetére


lala42
őstag

Sok a 0,2. :K 0,1-et adj, de próbáld alapon és ha úgy stabil, akkor nem is kell emelni. A ramok-nak adhatsz 0,2 a többségüknek. De azt is csak akkor, ha húzod.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32414) tlac válasza lsc (#32412) üzenetére


tlac
nagyúr

Alapból minden 800 feletti memóriát 800-asként indít

nem igaz, ha van az epp-ben nagyobb sebességre bejegyzés, akkor azon indítja

(#32415) lsc válasza tlac (#32414) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt hiszem azokat a ramokat egyszerűbb felsorolni, mint amelyikben nincs .

Az élet kegyetlen .

(#32416) tlac válasza lsc (#32415) üzenetére


tlac
nagyúr

ettől még nem lesz igaz az előbbi állításod

(#32417) lsc válasza tlac (#32416) üzenetére


lsc
nagyúr

OK főnök, kössünk bele a kákába is, a mindig nem igaz, remélem ez már megnyugtat .

Az élet kegyetlen .

(#32418) old gray válasza lala42 (#32413) üzenetére


old gray
addikt

Alapon bőven felülfeszel, nem? :U

A chipset-hűtőről van v.kinek véleménye?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32419) lala42 válasza old gray (#32418) üzenetére


lala42
őstag

Attól függ? Procija és lapja válogatja.
De te az MHC-t kérdezted. Azt csak akkor kell emelni, ha tuningolsz és instabil a rendszered.
A proci feszel túl ott a VCOR-nál kell kiszámolni, hogy mennyit droppol vagy feszel túl a procid, és annak megfelelően kell beállítani.

Én Gigy P35-DS3 lapt nyúzok és nekem a chipen 1 Thermaltake Spirit 1-es csücsül. Azuért raktam rá, a gyári helyett, mert a gyári borda elég forró volt. Ez a hűtő, már a 3. lapomon szolgál becsülettel.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32420) lala42 válasza old gray (#32418) üzenetére


lala42
őstag

Még 1. Érdemes lecserélni a gyári bordát. Meghálálja. :K
Bocsi nem spirit1 hanem spirit II. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32421) old gray válasza lala42 (#32419) üzenetére


old gray
addikt

Ha auto-n van az MCH akkor lehet gond, nem? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32422) lala42 válasza old gray (#32421) üzenetére


lala42
őstag

Nem. Ha a VCOR-e van auton, akkor lehet gond. Be lehet állítani az MHC-t is, de alapbeállításon el kell vinn a rendszert. Nekem auton van és a 8400-as 3-ról 3,6 Ghz-ra húzva stabil a rendszer.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32423) sz.j válasza old gray (#32421) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gigánál semmit nem ajánlott Auto-n hagyni (föleg tuningnál!).
Minden feszt ajánlott Normal-ra vagy egy manuálisan beállított fíx értékre állítani.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32424) lala42 válasza sz.j (#32423) üzenetére


lala42
őstag

Bocsi fogalmazás zavar volt. Valóban normált akartam írni, nem autot. Ill. én is normálra gondoltam, csak rosszul fogalmaztam :B :R
De ha nem tévedek az MHC-nál normál és számos beállítás van nem pedig auto. De ha tévedek javíts.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32425) Pancsermeste válasza old gray (#32421) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha "normal"-ra gondoltál, akkor az eddigi tapasztalatok alapján nem valószínű, hogy gond lehet, azonban tudni kell, hogy "normal" állásban is automatikusan növeli a feszt az FSB növekedés függvényében!

-= Pancsermeste® =-

(#32426) 7600GT


7600GT
senior tag

Sziasztok! Annyira sok hsz van, hogy nincs sok időm mindet átolvasni. Van egy EP35-DS3 alaplapom meg egy E5200 procim. A 266-os FSB-t bírná a proci alapfeszen (nem akarok feszt emelni)? Mire kell odafigyelnem? Ugye nem tudok semmit sem elrontani? :)

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#32427) tlac válasza Pancsermeste (#32425) üzenetére


tlac
nagyúr

csak mch-nál volt, hogy emeli egy adott fsb-től (talán 400 után)

de lehetséges, hogy azóta már javítva lett

7600GT:

akkor használd a keresőt és olvasd át az 1. hozzászólást
legyen minden fesz normal-on, akkor nem nagyon tudsz elrontani semmit

[ Szerkesztve ]

(#32428) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#32364) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

[link] erre valaki? alapon 49, játék alatt 51fokos az alaplapom hosszútávon nem lesz semmi baja?...

(#32429) tlac válasza ProEvoFan (#32428) üzenetére


tlac
nagyúr

nem lesz baja, a kártyád melegíti a ite chippet

(#32430) Pancsermeste válasza tlac (#32427) üzenetére


Pancsermeste
őstag

És épppen az MCH-ról volt szó...
Anno ki is mértem multiméterrel, de a NB hőmérséklete alapján is jól látható.
MCH fesz: normal = 45 fok
MCH fesz: +0.025V = 42 fok

-= Pancsermeste® =-

(#32431) lala42 válasza Pancsermeste (#32425) üzenetére


lala42
őstag

De az FSB-hez beállítod a VCOR-t fixre, és onnan kezdve az MHC sem változik (elvileg). Ill. nem lenne szabad.

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32432) tlac válasza Pancsermeste (#32430) üzenetére


tlac
nagyúr

arra már nem emlékeztem, hogy pont te mérted ki :)
lehet meg kellene ismételni a mérést, hátha eltűnt ez a hülyeség az új biosokkal, bár engem már nem érint, csak kíváncsi vagyok

hőmérsékletet hogyan mérted?

lala42:

ez a baj, hogy csak elvileg
de nem az vcore-ral függött össze, hanem az fsb-vel

[ Szerkesztve ]

(#32433) lala42 válasza tlac (#32432) üzenetére


lala42
őstag

azért írtam,hogy elvileg

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32434) Pancsermeste válasza lala42 (#32431) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A CPU fesznek nem sok köze van az MCH normal feszéhez. Fix CPU fesz és normal MCH fesz esetén, ha növelem az FSB-t, akkor nő az MCH feszültsége! Nálam pl. 450-es FSB-nél elegendő a +0.025V MCH fesz, ami kevesebb, mintha normalon lenne.

tlac: Nem én publikáltam a méréseket! ;)
Most nincs kedvem a gépet szétszedni és méricskélni, de éppen az előbb mértem a sztógépház hőmérőjével (-ami persze nem hiteles, de viszonyítani tökéletes) az előbbi NB hőmérsékleteket. (legújabb F13-as bios)

-= Pancsermeste® =-

(#32435) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#32434) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Upsz... kicsit levagyok maradva... van már F14a béta....

-= Pancsermeste® =-

(#32436) old gray válasza Pancsermeste (#32425) üzenetére


old gray
addikt

Nincs normál, mint írtam giga P35-DS3R rev. 1.0 lap, F11-es BIOS és csak auto van illetve +0,x állítási lehetőség. Sőt: sehol nincs olyan, hogy normal, csak auto és konkrét + érték. Számszerűleg mennyi a max. elfogadható MCH feszültség ennél a lapnál gyári hűtőbordával?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32437) sz.j válasza old gray (#32436) üzenetére


sz.j
nagyúr

Procitól is függ: ime

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32438) Casey25 válasza lala42 (#32408) üzenetére


Casey25
csendes tag

Tudnál nekem linkeket adni pls? :(

(#32439) Pancsermeste válasza old gray (#32436) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm... felettébb érdekes... ilyennel még nem találkoztam!
Elvileg így kéne kinéznie a MIT menünek

sz.j: nem hinném, hogy a procinak köze lenne az MCH ajánlott feszéhez.
P35 esetén én nem adnék tartósan 1.5V-nál nagyobb feszt az MCH-nak.

-= Pancsermeste® =-

(#32440) sz.j válasza Pancsermeste (#32439) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jó, akkor pontosítok (bár azt is írtam, hogy "is" ):
A lap típusától és nagy valószínűséggel a proci típusától (90nm, 65nm, 45nm) is függ.
Mert mint a linken is látható a 90nm-es proci max MCH-ja 1,55-1,6V míg a 65nm-es procik esetében 1,4V.
Mindebből én arra következtetek (remélem helyesen), hogy a 45nm-es procik esetében az MCH fesz értéke megint más értékű.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32441) tlac válasza sz.j (#32440) üzenetére


tlac
nagyúr

Mert mint a linken is látható a 90nm-es proci max MCH-ja 1,55-1,6V míg a 65nm-es procik esetében 1,4V.

rosszul érlemezed

"90nm MCH (P965, P35, X38, X48):
MCH: max 24/7 1,55-1,60V"

"65nm MCH (P45)
MCH: max 24/7 1,40V"

"Figyelem! Ezek a max 24/7-es feszültésgek csak megfelelő hűtés esetén érvényesek!"

a max az attól függ, hogy melyik nb-ről van szó

(#32442) sz.j válasza Pancsermeste (#32439) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézésed kérem, mert tlac hsz-e alapján tévedtem .... :W

... én logikusnak véltem (ezek szerint tévesen) azt, hogy wolfik kisebb csíkszélessége (45nm) kevesebb feszt engedélyez ...., tévedtem.

tlac:
Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32443) old gray válasza Pancsermeste (#32439) üzenetére


old gray
addikt

Kissé félreérhetően fogalmaztam, én úgy gondoltam, hogy az auto-n és normal-on hagyott beállítás u.azt az értéket eredményezi.

sz.j : köszi, ilyesmit kerestem. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32444) Motar válasza sz.j (#32349) üzenetére


Motar
tag

Sorry h csak most! Aham segít köszi! Most már legalább tuti h jól csináltam mindent! Jött ki 1el újabb de az még béta! Megpróbálom hátha segít!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#32445) Casey25


Casey25
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Adva 1 [Maxdata pro 6100x] típusú notebook, az alaplap meghalt benne, szeretnék venni 1 másikat, de nem tudom beazonosítani, hogy ki a gyártó, és milyen típusú a deszka! Csak a következő fölirat van rajta: "DAOZW6MB8C1 REV : C"!! segítsetek kérlek... :( :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#32446) lsc válasza Casey25 (#32445) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt talán gyorsabb lesz, meg oda is való kérdés .

Az élet kegyetlen .

(#32447) sz.j válasza Motar (#32444) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szívesen.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32448) lala42 válasza Casey25 (#32445) üzenetére


lala42
őstag

Pl. itt.
[link]

[link]

[link]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32449) Attix82


Attix82
őstag

Irdatlan gyors kerdes: legujabb biosnal, hogy hozom elo a memoria idozites allito menut?:D

(#32450) Qru válasza Attix82 (#32449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ctr + F1

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.