Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32301) audi100td válasza Devid_81 (#32299) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, egy procit helyesen berakni a foglalatba tényleg nehéz feladat ;] :U

(#32302) Pancsermeste válasza tlac (#32300) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Köszi az infót! :R
Bár, remélem, soha se lesz szükségem rá! ;)
Ezt a chip-et nem ismerem, de az 5-ös, 6-os láb az EPROM-ok adatvonala szokott lenni. (scl, sda) Ha az adat BUS-t összezárjuk, nem tud kommunikálni a rendszerrel, viszont a másik chip se! Lehet, hogy pont azt a pillanatot kell eltalálni a rövidzár felengedésénél, amikor úgy dönt, hogy megpróbál a backup bios chip-el kommunikálni. Esetleg lehetne finomítani a dolgon úgy, hogy egy 100 ohm-os ellenállással kötjük össze a két lábat, így talán lebénítható a main bios úgy, hogy maga az adat bus nem áll le.
Ez persze csak találgatás, lehet teljesen másról van szó!

-= Pancsermeste® =-

(#32303) tlac válasza Pancsermeste (#32302) üzenetére


tlac
nagyúr

itt van egy leírás róla

si és sclk láb
az, hogy pontosa mire lehetnek jók, fogalmam sincs, de én is erre gondoltam, hogy ezzel blokkolhatom le a chipet

Ha az adat BUS-t összezárjuk, nem tud kommunikálni a rendszerrel, viszont a másik chip se!

a másik miért nem?

(#32304) tlac válasza tlac (#32300) üzenetére


tlac
nagyúr

(#32305) Pancsermeste válasza tlac (#32303) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ezeket a flash chip-eket sajnos nem ismerem (EEPROM-nál leragadtam), de gondolom ezeknek az adatvonala is 100 ohm körüli ellenállással van felfűzve az adat bus-ra, tehát ha az egyiket rövidrezárjuk, akkor lebénul a BUS, így a másik se tud kommunikálni.
Most nézem... van itt vmi HOLD kivezetés is... ezzel talán lehetne vmit kezdeni...

-= Pancsermeste® =-

(#32306) tlac válasza Pancsermeste (#32305) üzenetére


tlac
nagyúr

én is pont most vettem észre a hold-ot :)

azt viszont még mindig nem értem, miért bénulhat le a másik is?
és ha külön adatbuszuk van?

(#32307) Pancsermeste válasza tlac (#32306) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem hinném, hogy külön BUS-on kommunikálnának, de jó lenne egy mobo kapcsrajz. Block Diagram alapján közös BUS-uk van.

-= Pancsermeste® =-

(#32308) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan lesz egy E8200-es procim. Most már csak azt nem tudom, hogy P35-ös lapot, vagy P45-et vegyek? Van-e különbség játékban? Másik fórumon azt mondták nincs!
Továbbá néztem az Ipon árlistáját és P35-ös Gigabyte lap van 17-30e Ft-ig. Melyiket érdemes megvenni és miért?

Köszi

(#32309) Devid_81 válasza audi100td (#32301) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen, szerintem is!
Főleg, hogy nem egyszer raktam már össze gépet, túlképp 2002 óta vagyok szervizes, pc értékesítő kisebb nagyobb kihagyásokkal....
Lehet, az volt a gond, hogy nem éjszaka kellett volna összerakjam egész napos meló után... :W :W
Ez egy teljesen új lap (volt) a chipset bordának el volt hajlítva egy lamellája, a PCI-e sín mellett meg egy sérült kondi figyelt....ennyit az újról de semmi gond, most vagy a saját vagy a más balf@szsága miatt buktam 15.500.-ft ot :W :W :W

[ Szerkesztve ]

...

(#32310) lala42


lala42
őstag

Nem rossz ez a GA-P35 DS3 E8400 2x1 Geil 1066 Shappire 4850-el :DD :C
[link]
[link]

Ja csak óvatosan 24/7 hez :K
Nem nagy dolog, de köszi ha megnézed. /nem kötelező/

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32311) audi100td válasza Devid_81 (#32309) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jól van na, ne vedd már ilyen komolyan, csak poénkodtam, bárkivel megesik. :)

(#32312) Devid_81 válasza audi100td (#32311) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Semmi gond, bocsi, lehet nyűgös volt a hangsúlyom :U
Ezt tényleg benyaltam, ami a legrosszabb, hogy nem lestem meg a lapot csak miután rájöttem, hogy baj van. :W
Ez a kis kiruccanáson sokba került.
Amúgy az érintkezőket visszatoszogattam a helyükre, úgy már be sem indult egyáltalán :(((

...

(#32313) audi100td válasza Devid_81 (#32312) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor próbáld meg gariztatni, ha vissza tudtad görbíteni rendesen azt 2 pin-t akkor van rá esély hogy kicserélik.

(#32314) lsc


lsc
nagyúr

A tx2 re egy megoldás : a zalman zm-f2-höz adnak egy "közbetétet" amibe egy ellenállás van beépítve , ezt használva a fordulatszám majdnem 3000-ről visszament 1200-ra , így is jól hűt a csendről nem is beszélve .

Az élet kegyetlen .

(#32315) lala42


lala42
őstag

(#32310) lala42 írásom visszavonom :O :W :R
Sz&ar a kártya. Meghalt 2 nap alatt :O :W
Shappire ATI 4850 dual slot-os.(volt)

A többi az jóóóóóó :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32316) sz.j


sz.j
nagyúr

A procim még bírná, a DS4 rev2.0 lapról nem is beszélve, de ennél többet nem merek kihozni belölük, mert sajnos a hűtésem már nem bírja. 83°-nál le is kapcsoltam a primet ...
1,392V@4455MHz

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32317) kételkedem válasza lala42 (#32315) üzenetére


kételkedem
addikt

Kellett neked megválni a jólbevált régi ATI kártyádtól! Hja persze az új karival szebben csillogott az arany stukker a COD-ban ;] A Shappire-től többet vártam, bár biztos pont Neked jutott egy hibás példány! Mehet vissza gariba!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32318) DzsedalY


DzsedalY
tag

sziasztok
egy ep35-ds3-m van, f2-s biosszal
megéri felrakni az f3s biost? azt írtátok, hogy főleg tuningnál hasznos, de ez miben nyilvánul meg? magasabb fsb-t bír?
előre is kösz

(#32319) madrac


madrac
őstag

Keresgéltem a topikban, és Gorneck23 mindenkinek azt tanácsolja, hogy vízhűtésre inkább DS3P-t vegyen DS4 helyett, viszont ennek okát sehol sem találom :F
Ezt tudja valaki?
Mert szerelhetőségben nemsok különbséget látok. A fenti részen lévő heatpipe miatt nem megy rá valakinek a cpu blokk vagy ilyesmi?

(#32320) Laraxior válasza madrac (#32319) üzenetére


Laraxior
titán

gondolom nem csak a procihűtésre gondolt,hanem teljes alaplap. DS4nél,ha csak az északi hidat akarod még vízzel hűteni kénytelen leszel az egészet levizezni,mert a HP egyben van. Én erre gondolok....

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#32321) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Hello,

nemrég kérdeztem, hogy E8200 mellé melyik Giga lapot ajánljátok. P35-öt mondtak akkor nekem. Viszont most azt mondták, hogy van hibája: néha nem kapcsol be és rosszul kezeli a ramokat :-s Most akkor igaz ez? Vegyek P45-öt?

(#32322) lala42 válasza kételkedem (#32317) üzenetére


lala42
őstag

Na majd holnap beszélj így ;] Amikor lemegyek hozzád és bemutatom az új szerzeményt.
Te meg meló után nálam fogsz csodálkozni :DDD :P

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32323) Gorneck válasza dpetiba (#32321) üzenetére


Gorneck
titán

Mijjjaz, hogy néha nem kapcsol be? Ha xarul állítod be akkor nem is csoda...

Rosszul kezeli a ramot?! Ez baromság...

Vmi Asus fan mondta? :D

Gorneck#1239

(#32324) lala42 válasza dpetiba (#32321) üzenetére


lala42
őstag

Nem hinném. Nekem P-35 ös lapom van (Giga GA P35 DS3 Rev 2.1-es) és semmi baja. E-8400-as 2x1 Gb Geil 1066-os RAM megy benne. Semmi bajom, annak ellenére, hogy ez a memória nincs is a támogatottsági listában :K :R

Igaz,hogy van 1 hibája, Nem lehet az ár feléből alkudni :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32325) dpetiba válasza Gorneck (#32323) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Ok. Akkor vehetem nyugodtan? De P35-ből van több fajta végződésű. Melyiket vegyem és miért?

(#32326) lala42 válasza Dr.Én (#32264) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
Lehet, hogy már írták, de ha a proci E0-ás akkor kell az F13-as bios. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32327) Gorneck válasza dpetiba (#32325) üzenetére


Gorneck
titán

DS3P-t vennék mindenképp...olcsó és jó...

Gorneck#1239

(#32328) dpetiba válasza Gorneck (#32327) üzenetére


dpetiba
aktív tag

27.000 Azért ez annyira mégsem olcsó...

(#32329) Gorneck válasza dpetiba (#32328) üzenetére


Gorneck
titán

Az vmi beragadt cucc...1-2val többért már P45ös DS4et veszek...akkor már inkább egy P45 DS3.

Gorneck#1239

(#32330) lala42 válasza dpetiba (#32325) üzenetére


lala42
őstag

Szerintem elég a sima DS3, ha csak nem akarsz RAID-be kötni. 20 körül ,sőt alatta van az ára :K
27 K-ért valami arannyal beszórt manók gyárthatták ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#32331) Laraxior


Laraxior
titán

Ma elbúcsúzom a Gigabyte lapomtól. Másik tulajhoz kerül, aki kicsit szolidabban fogja használni :D :C 2007.08.17-én vásároltam,több mint egy évig szolgált Nálam,és komolyan mondom meg voltam vele elégedve. Még Bim is azt mondta szuper lapot fogtam ki :C
Meglátjuk az Asus-ék mit alakítottak az nForce 790i Ultra SLivel :C :R
:O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#32332) Mankó


Mankó
veterán

Itt is megkérdezem, hogy egy P35-DS3-tól mekkora max fsb-t várhatok el? Szeretnék egy 550et kisajtolni belőle, de máshol már le is törték ezügyben a szarvaim. :O
Egy 8500 fog érkezni holnap bele.

(#32333) Qru válasza Mankó (#32332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

550 felejtős sztem is DS3-ban. DQ6-ban már esélyesebb lenne.

#nincsbennetarcsi

(#32334) sz.j válasza Qru (#32333) üzenetére


sz.j
nagyúr

DeadMeat-nak más a véleménye.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32335) Mankó válasza Qru (#32333) üzenetére


Mankó
veterán

Elég lenne nekem akár 6os szorzóval is. Sajnos lapot nem kívánok cserélni emiatt. Akkor majd megpróbáljuk valami kisebb fsb-n. Holnap már többet tudok majd mondani.

(#32336) Qru válasza sz.j (#32334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az hogy egy lap megy 570-es fsb-t még nem jelenti azt, hogy mind tudja. A legtöbb nem tudja sajnos, saját tapasztalatom szerint.

Mankó: Lehet kifogsz egy kivételesen jól húzható példányt, de őszíntén szólva nem sok esélyt látok rá. Persze most hogy így deklaráltam, tuti kifogsz egyet ami megy 600-as fsb-t. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32337) Mankó válasza Qru (#32336) üzenetére


Mankó
veterán

Úgy legyen! :C

(#32338) sz.j válasza Qru (#32336) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem szeretnék veled vitatkozni, de a belinkelt 570 fsb-t DeadMeat állította, talán Ő lenne az illetékes "vítapartnered" ..., én csak beidéztem a véleményét.

Mindamellett szvsz a p35-ös giga lapok többsége tudja az eredetileg szóbahozott 550 fsb-t.
Még a többek által "kritizált" rev2.0-ás DS4-es lapom is megy 560-570 között.

De természetesen szíved joga azt hinni amit jónak látsz.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32339) old gray válasza Mankó (#32332) üzenetére


old gray
addikt

Nekem a P35-DS3R lapom 530-as FSBig stabil +0,1V MCH fesz. mellett.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#32340) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

megjött az P35-DS3-as(rev1.0 A2) lapomba az E8400-as E0-ás proci. Lenne egy kérdésem, az mennyiben befolyásolja ezen procit ha F12 bios van fent. Mert a hivatalos honlapon az E0-hoz F13-as kell?Frissitsem vagy nem muszály?
Válaszotokat elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#32341) Motar


Motar
tag

Hali Urak!

Szerintetek meddig lehet húzni egy e8500at egy p35-ds3l-ben? Azért kérdem mert a lap valahogy nagyon nem akarja elbírni a 9x-es szorzót, ez normális? Belövök egy atomstabil 530as fsb-t 8x-os szorzóval ram bírja, lap bírja! Amint megemelem 8.5re vagy 9re azonnal kékhalál! Ennyit bírna a lap?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#32342) tlac válasza Dr.Én (#32340) üzenetére


tlac
nagyúr

muszáj
(pontosabban, nagyon ajánlott)

(#32343) sz.j válasza Dr.Én (#32340) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a giga oldalán azt írják, hogy az E0-ás procikhoz az F13-as bios kell, akkor szvsz illő lene a frissítés.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32344) sz.j válasza Motar (#32341) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valószinű, hogy a procifeszt is emelned kellene.
De óvatosan!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32345) Motar válasza sz.j (#32344) üzenetére


Motar
tag

Próbálkoztam vele, toltam neki még 1.3at is! mindig ez történt! Lehet ennyire pont el kellene találni a feszt? Gondolom 1.2n azért el kellene mennie olyan 4Gig!?

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#32346) Qru válasza sz.j (#32338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne érts félre én nem vitatom se a Te hsz-ed, se az Övét. Csak kategorikusan azt jelentettem ki, hogy szerintem egy fecske nem csinál nyarat. Vagyis attól, hogy 1-2 lap megy 570-es fsb-t még nem szabad általánosítani, messzemenő következtetést levonni. Főleg, hogy az 570-es fsb rendkívül kiemelkedő eredménynek számít DS3 esetén. A DS4 meg nem DS3, mint tudjuk... ;) old gray eredménye az átlagos szint sztem, így az a sanszos.

:R

mod to all: EP35 DS4-hez milyen az F5 bios (láttam van már F6 béta is)? Van benne vmi érdemi előrelépés tuning terén is vagy csak az ott leírt extra feature? Feleslegesen nem szeretek bios-t frissíteni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32347) sz.j válasza Motar (#32345) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez változó, procitól is függ.
Az egyik E8400-es procim 4G-n 1,168V-on primestabil, míg a másik 1,268V-on.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32348) Motar válasza sz.j (#32347) üzenetére


Motar
tag

Most vettem ezt a procit, eddig q6600om volt! Annál se ment a 9x-es szorzó valamiért! :(
Elvileg csak a fesz állítása lehet a gond, más nem?
A performance standard, a C.I.A. meg disabled ugye? Csakhogy tuti legyen a dolog!

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#32349) sz.j válasza Motar (#32348) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg egy BIOS frissítést, ha nem a legújabb van fenn, érdemes lenne csinálni ...

Igaz, hogy nekem P35-DS4 van, és ebből adodóan nem valószínű, hogy egyforma a BIOS-unk, de én a MIT menut tuning alatt így szoktam beállítani (E8400 F12):
(Hátha hasznodra lesz.)

Robust Graphics Booster--------------------------auto
CPU Clock Ratio--------------------------------------9 (6-9 között)
CPU Host Clock Control---------------------------enabled
CPU Host Frequency--------------------------------450 (tuningtól függően 400-560 között)
PCIe Frequency---------------------------------------100
CIA 2------------------------------------------------------disabled
System Memory Multiplier------------------------2×
Performance Enhance------------------------------standard
Dram Timing Selectable----------------------------manual
Cas Latency Time------------------------------------5
Dram Ras to Cas-------------------------------------5
Ras Precharge-----------------------------------------5
Precharge Delay--------------------------------------18
Act to Act Delay--------------------------------------auto
Rank Write to Read Delay------------------------auto
Write to Precharge Delay-------------------------auto
Refresh to Act Delay--------------------------------auto
Read to Precharge-----------------------------------auto
trd----------------------------------------------------------auto
trd Phase Adjustment------------------------------auto
System Voltage Control---------------------------manual
DDR2 Overvoltage Control------------------------+0,025 (tuningnál +0,1-0,2)
PCIe Overvoltage Control--------------------------normal
FSB Overvoltage Control--------------------------normal (tuning mértékétől függ. +0,1-0,2)
GMCH Overvoltage Control-----------------------normal ( -II- +0,25-0,15)
V Core----------------------------------------------------normal ( -II- ................)

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32350) bahni1990


bahni1990
csendes tag

csáó én is ilyen deszkát akarok 2gigás 1066os kingmaxot szereti? mert memory support listában nem láttam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.