Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
A legutolsó F14c-s bios-t érdemes felrakni DA-P35 rev2.1-es lapra, nincsenek vele problémák? Bios-t érdemes a Giga honlapján lévő windows-os progival frissíteni?

Szerk: most látom hogy nekem DA-EP-35-ös lapom, van és ahoz meg az F4-es bios van, szóval akkor a kérdés arra irányul.

[ Szerkesztve ]

(#33402) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok, nem tudom hova írjam, ezért itt kezdem a sort, de lehet hogy egyesek máshol is találkozni fognak ezzel.
Szóval, tegnap rejtélyes kifagyásoknak voltam tanúja az aláírásomban szereplő géppel (+Vista64), ami már fél éve midenféle hiba és döccenés nélkül ment, ráadásul minden alapbeállításon, egyelőre nem foglalkoztam húzással (dolgozgatok vele, fontosabb a stabilitás, mint a plusz kraft). Legelső alkalommal úgy fagyott le, hogy itthon hagytam bekapcsolva a gépet letöltés miatt, és mire hazaértem, nem reagált semmilyen gombra, csak a resetre. Aztán Firefox használata közben történt, emiatt azt hittem azzal is gond lehet, újratelepítettem. Újabb fordulóban a VGA-t tettem újra (mindenből a legfrissebbet). A fagyás úgy történik, hogy hirtelen hangyafoci, aztán no kép, csak néha hang, vinyó nem reszel, ledek égnek, és csak resetre reagál, billentyűzetre nem. Kicsit olvasgattam a fórumot, és RAM hibára gyanakodtam, ezért próbálgattam úgy hogy egyiket ki, kicsit használtam a gépet, aztán csere. Így jónak tűnt, bár nem ment sokat hogy releváns legyen a tapasztalat. Aztán visszatettem mindkettőt, és éjjel bő 8 órán át futtattam a Memtest ezen verzióját, a CD-ről bootolósat. Ez viszont semmilyen hibát nem talált, vagyis 0 az Errorok száma. Akkor viszont mi a csöcs lehetett mindennek az oka? Alaplapi memóriavezérlő? Ugyanoda tettem vissza a RAM-okat, dual channelben futnak, akkor a memtest alatt nem kellett volna hibát jeleznie? Valakinek volt már hasonló? (Kicsit visszaolvastam, meg keresőt is használtam, de olyan k_rva hosszú a topik, hogy reménytelen bármit is találni. Ha már százszor volt itt, akkor bocsi, nem kell újra bepötyögni, az is jó ha csak belinkeli valaki a megoldást.) Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33403) japy válasza i are robot (#33402) üzenetére


japy
őstag

A RAM tesztet egyesével csináltad ugye? Mert azt úgy kell!

(#33404) i are robot válasza japy (#33403) üzenetére


i are robot
senior tag

Nem, mindkét RAM bent volt, egyesével még nem volt időm megnézni. :B Az a baj, hogy napközben muszáj használnom a gépet, úgyhogy csak éjjel tudom órákra nélkülözni a tesztek miatt. Amúgy ha mindkettő bent van és nem jelez hibát, attól még lehet hogy az egyik hibás?

[ Szerkesztve ]

(#33405) old gray válasza Gorneck (#33390) üzenetére


old gray
addikt

Miért vegyen wolf-ot? Nem írta, hogy váltani szeretne.....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33406) japy válasza i are robot (#33404) üzenetére


japy
őstag

Azért mert az a biztosabb! :K

(#33407) lacy86 válasza Gorneck (#33400) üzenetére


lacy86
addikt

ha bios-t frissítek az nem jó? Igazából nem is tudom hogy kell feszt emelni! :B :B

(#33408) Chapel


Chapel
addikt

Mégis csak ez a lapom topic-ja már nem látok az idegtől, könyörgöm segítsen valaki!!!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33409) Sdi válasza Chapel (#33408) üzenetére


Sdi
addikt

A lap biztos, hogy kezel ekkora vinyót, annyit köthetsz rá, amennyi csatlakozó van, nekem jelenleg egy 750-es samu van rajta, de volt már három 250-es is.

Ha valamelyik lila csatira dugtad, engedélyezve van a biosban ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#33410) bim válasza Chapel (#33408) üzenetére


bim
veterán

nekem a 320-as samu F1-et kapásbol felismerte.(bios F8)
én visszavinném a boltba a helyedben hogy cseréljék ki másikra...

(#33411) Gorneck válasza old gray (#33405) üzenetére


Gorneck
titán

nos, így nem stabil, egyenlőre csak a prociból szeretném kisajtolni a maximumot,ámde a 3.6Ghz jó lenne! MIt tehetnék ez érdekében? FSB,MCH elbírná gyári hűtőkkel a +0.3V-t? Annyira agyon kell feszelni mindent, hogy ha ennyire kell a 3,6 akkor inkább proci csere...

Gorneck#1239

(#33412) Gorneck válasza lacy86 (#33407) üzenetére


Gorneck
titán

Bios friss is megoldás lehet, de lehet a ram fesz emelés is...[link]

Gorneck#1239

(#33413) Chapel válasza bim (#33410) üzenetére


Chapel
addikt

Visszavitem,kaptam másikat,dettó helyzet....

Holnap megyek ráfizetek 4k-t és veszek 750-es westernt sztem.... mi lesz ha az sem megy? Azon kivül h felrobbantom a gépet magammal együtt :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#33414) bim válasza Chapel (#33413) üzenetére


bim
veterán

elméletileg gond nélkül mennie kellene minden vinyóval.nálam már járt pár vinyó de eddig egyikkel sem volt gond.még az ezer éves 20gigás maxtort is simán felismerte.

(#33415) -FreaK- válasza Gorneck (#33412) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont ezekre akartam rákérdezni:)

Nekem DA-EP35-ös alaplapom van, ez miben különbözik a sima P35-től? Az első hsz-ben található linken nem szerepel.
Ha jól sejtem ebben van ilyen fejlett energiagazdálkodási funkció, talán emiatt lehetett hogy tegnap kis tuning után(3.15ghz, E7300) ugrált folyamatosan a cpu sebessége Everestben, illetve most is 2.66 helyett 1.6Ghz-en megy. Most fogom megpróbálni kikapcsolni a Giga honlapján lévő progival.

(#33416) Loha válasza -FreaK- (#33415) üzenetére


Loha
veterán

A proci sebessége azért ugrál, mert a BIOS-ban be van kapcsolva az EIST (Enhanced Intel SpeedStep), ami visszaveszi a proci szorzóját 6x-ra vmint csökkenti a feszültségét, ha nincs terhelve, azért ugrált az órajel. Ez proci feature, az alaplapnak csak támogatnia kell.

E-s kezdetü giga lapok támogatják a DES energiatakarékossági funkciót ami pl. képes CPU tápfázisainak a számát csökkenteni nyugalmi állapotban, meg jár hozzá egy designos progi. Idézek az első hozzászólásból: rev2.1 vagy ep35: új funkció: Dynamic Energy Saver

[ Szerkesztve ]

(#33417) Bálint85


Bálint85
senior tag

ez mit jelent a BIOS beállításoknál? :B

- DQS Training control: Skip DQS, Perform DQS
- Memclock tri stating: enabled, disabled

és ÉRDEMES feltenni a ga-ep35c-ds3r lapra az F3 Biost mert most az F2 van rajta? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33418) Sárpac válasza Chapel (#33413) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Adj neki egy bios resetet, és egy default-ot!
Nekem is volt hasonló gondom de 1tgb-ossal új bios és defaultra állítás megoldotta a problémát.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#33419) sz.j válasza sz.j (#33231) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos itt még nem sikerült megtalálnom az optimális feszeket (MCH, FSB, PCI-E), így csak 16 percig stabil a prime. :W
1,392V@4607MHz

De nem adom fel, még próbálkozom.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#33420) Vasinger! válasza sz.j (#33419) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Iszonyat jók a hőmérsékleteid! Bár csak nekem lennének, bár nem kicsit lehet hangps a ventid 3000 RPM-en... ;)

(#33421) Rica válasza Vasinger! (#33420) üzenetére


Rica
senior tag

Szia!A Tieddel majdnem megegyező konfigot készülök összerakni. Milyen bios verziót és alaplapi drivert tanácsolnál? (Bocs, hogy nem néztem végig a topikot) :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#33422) Vasinger! válasza Rica (#33421) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Alaplapi drivert én a gyári DVD-ről rakom fel mindíg, az tökéletes. F11-es BIOS van fenn.

(#33423) Rica válasza Vasinger! (#33422) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi szépen! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#33424) barnam_ válasza Rica (#33421) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én innen szoktam felrakni a legfrissebb drivereket, itt pedig a legújabb Intel chipset drivert találod meg.

(#33425) smints válasza barnam_ (#33424) üzenetére


smints
csendes tag

Ugy halottam,h a 64bites vitára nincs rendes intel chipset driver irva csak valami gigabytes tákolás?!
Igaz v hamis az info?

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#33426) Gorneck válasza smints (#33425) üzenetére


Gorneck
titán

Elég rosszul hallottad...GB meg nem tákol...gyár szoftvert tesz fel...

Gorneck#1239

(#33427) Laraxior


Laraxior
titán

úgy döntöttem visszaváltok a jó öreg Q6600ra. Találtam is egy szép példányt. 1,2V VID ;]
Az alaplapon pedig megválok a hatalmas HP rengetegtől és levizelem az egészet :Y :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#33428) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Használ valaki Geil black Dragon ramokat (P35-DS3 Rev1)
A kingmaxhoz képest várható gyorsulás ?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#33429) Rica válasza barnam_ (#33424) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi. :R úgy nézem, hogy a gyártó oladalán is ugyanezek vannak. Biosban viszont különbség van a P és az EP szériák között. Az EP P35 DS3 csak F3-nál tart, illetve van egy F4a béta is.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#33430) smints válasza Dr.Én (#33428) üzenetére


smints
csendes tag

Nem kicsi!
Nekem is az van, 4x1 ,elötte meg kingmaxom volt ,meg jobban is huzhatoak!

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#33431) priti


priti
addikt

Most vettem egy EP35-DS4-et , fú de sajnálom, hogy csak most találtam rá, volt P35-ben MSI Platinum-om, meg P5K-C, nem az, végülis 500-as FSB-t elvitte a P5K-C is, mondjuk full be volt vizezve, de ez a giga ez nagyon el van találva, azért vettem, hogy megtekerek benne egy Q procit, de úgy megy benne a 8200 is, mint a veszedelem.
Nem teszteltem még ki rendesen, de már 2,65V-al is 4GHz fölött lesz stabil, iszonyat ez a deszka, nem is tudtam, hogy képes ilyesmire a procim :Y Igaz a víz most csak a CPU-n van egyedül, mert a HP erdőt drágálom blokkokkal kiváltani, lehet ez is számít, de akkor is...
Most vagy nekem van mázlim ezzel a lappal, vagy a többi márka hulladék. Még szerencse, hogy becart a platinum és gariba becsúszott ez a kis drágaszág :C , már majdnem kimaradtam itt a jóból

Hardverlesen

(#33432) dokee78


dokee78
félisten

Lehet a BIOS-ból szabályozni a CPU hűtő fordulatszámát?
Ha igen,hol?

(#33433) Gorneck válasza dokee78 (#33432) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.

Gorneck#1239

(#33434) Dr.Én válasza smints (#33430) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hát igen, én is tuning miatt akarok ilyett venni :)
Kiváncsi vagyok tényleg világit-e sárkány szeme, mint ahogy irják :DDD
kösz :)

WOT: kissio

(#33435) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Üdv, sziasztok !

Az lenne a nagy kérdésem, hogy a vdrop miatt érdemes BIOS-t frissíteni? Van ez javítva? Vagy ha felrakom a legújabb bios-t akkor is fenn fog álni, ez a "hiba" ? :U

Előre is köszönöm a válaszokat :K

Véleményem szubjektív...

(#33436) Gorneck válasza hackeeeee (#33435) üzenetére


Gorneck
titán

Nem.
Nem.
Igen. Hiba?! Te jó ég...olvass utána annak a hibának...biztos hiba e...

Gorneck#1239

(#33437) Gaben01 válasza priti (#33431) üzenetére


Gaben01
őstag

de már 2,65V-al is 4GHz fölött lesz stabil Azért az elég durva lenne. :D Gondolom 1,65V-ról van szó.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#33438) Gaben01 válasza Gaben01 (#33437) üzenetére


Gaben01
őstag

Rohadt tré-online,hol van net hol nincs,ki is futottam a szerkesztési időből. :(((
Szóval az 1,65V is nagyon durva lenne. :B

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#33439) hackeeeee válasza Gorneck (#33436) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért írtam " "-be, azt a hibát...De gondoltam, hogy félreérthető lesz. Mert gondolkoztam, hogy frissítek bios-t, hátha megoldja ezt, de akkor nem fogok. Jó ez így. Köszönöm :R

Véleményem szubjektív...

(#33440) priti válasza Gaben01 (#33437) üzenetére


priti
addikt

jaja elírtam, már késő volt és nem láttam a csipától. 1, 265 akart lenni nem 2,65 :B persze ez CPU-Z érték, nem BIOS-os de akkor is tök jó szerintem.

Hardverlesen

(#33441) kételkedem válasza Dr.Én (#33434) üzenetére


kételkedem
addikt

Igen, tényleg világít :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33442) Rica


Rica
senior tag

Nekem jövő héten lesz meg az EP35 DS3 egy 8400 alá. Az is fog világítani ugye? :))

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#33443) Dr.Én válasza kételkedem (#33441) üzenetére


Dr.Én
veterán

akkor az szépen mutathat :)

WOT: kissio

(#33444) priti


priti
addikt

Mondjuk az lenne az igazi királyság, ha 1,25V on menne 4 gigán, mert annyi van a dobozon, de sajna orthos alatt bestruál, szal az kevés neki, ha lejjebb veszem a szorzót 3,5-ön megy, de mondjuk ezt viszont tudta a P5K-C-ben is, viszont abban 4 gigán még 1,35-el is bestruált, meg le is fagyott szóval sokkal jobb ez a deszka. Simán azt hittem idáig, hogy 4 gigát nem is megy stabilan, ebben meg még tán 4,5-öt is menne ha kap elég feszt. Hétvégén lesz időm, majd megkergetem, mostmár kiváncsi vagyok. Belenéztem az eredményekbe és láttam hogy volt valaki, akinek ment egy 8200 4,5-ön, szóval lehet hogy nekem is, mondjuk szerintem baromság ennyire meghúzni, mert nem sok különbség van, viszont élettartamot nézve biztos imádja a 4,5-öt :DDD
Ha tényleg stabil lesz 2,6- 2,7 körül akkor simán 4 gigán fogom hagyni. Nem volt időm kitesztelni, de játszottam egy órát és nem fagyott ki, szóval jónak tűnik.

Hardverlesen

(#33445) old gray válasza smints (#33425) üzenetére


old gray
addikt

Hamis info, minden driver tökéletesen működik 64bites Vista alatt. Tapasztalatból írom, én is x64-et használok. :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33446) juhe1


juhe1
csendes tag

Hello!
Gigabyte p35-ds3l alaplapomba 2x2gb kingmax 1066mhz-es ramot raktam be es csak 800mhz-en mukodik nemtudja valaki hogy mit tudok csinalni hogy 1066-on menjenek?

(#33447) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!p35-ds4 lapomba az alsó pci express foglalatba tettem be a vidkarit,hol tudom megnézni,hogy 16x-an mükszik-e,esetleg lehet ezt valahol állitani?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#33448) Laraxior válasza tigipuf (#33447) üzenetére


Laraxior
titán

a felsőbe tedd... az alsó az 4xes..nézd meg közelebbről a foglalatot,nincsen végig érintkezővel :D csak a mérete 16x.amúgy 4x. Jóval lassabb tőle a videókártya

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#33449) lsc válasza tigipuf (#33447) üzenetére


lsc
nagyúr

GPU-Z, állítani szerintem nem tudod .

Az élet kegyetlen .

(#33450) tigipuf válasza Laraxior (#33448) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.